Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

poseidon:τραλαλα τραλαλό...:kitty::spider::pig:

brick:πολύ καλή ταινιούλα αλλά σε μερικά σημεία με τις ορολογίες των ναρκωτικών τα έχασα (αγγλικοί υπότιτλοι):(:confused:

πάρα πολύ καλή σκηνοθεσία

πολύ καλές ερμηνίες

καταπληκτική ατμόσφαιρα

7,5/10 με βλέψεις προς τα πάνω:)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν την εχω δει eliminator... Για αλλη μια φορα το καινουργιο Λουφα και παραλλαγη.. Δεν ειναι τοσο καλο οσο λεγανε ρε παιδια...

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τον Εμπορο της Βενετιας κι εκοψα φλεβα. Δεν μ αρεσε...
Καλούτσικο ήταν. Σε κάποια σημεία όμως αναμενόμενο και βαρετό...
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είδα το The Descent... καλό... για τρόμου με σπηλιά είναι το καλύτερο που έχω δει... Για τρόμου/αγωνίας αρκετά καλό, αν και ΠΟΛΥ ΣΚΟΤΑΔΙ!! Οχι τίποτα άλλο, καταλαβαίνω πως ήταν σκηνοθετικό, αλλά δεν έβλεπα τίποτα... Αφήστε που μετά τη μέση δυσκολευόμουν να ξεχωρίσω τις ηρωίδες!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα χτες το Inside Man. Δεν ξέρω γιατί δεν αρέσει σε πολλούς, εμένα μου άρεσε αρκετά πάντος.
Link to comment
Share on other sites

Μολις ξαναειδα τον βραχο,με Κειτζ και Κονερι.

Φοβερο εργο.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει εγω αυτο με τον αρχοντα.. Οταν πηρα και τα τρια σε κασετινα καθησε με ενα φιλαρακι και τα δαμε...

Πω αστα να πανε..εγω ειχα κανει αυτο με τους Νονους.Τα ειδα και τα τρια σερι σε μια μερα..μετα ημουν σα ζομπι!Αξιζαν παντως..:)

 

Τελευταια ταινια που ειδα ηταν μια βλακεια και μιση,απο τις αθλιες κωμωδιες ,το roadtrip..Ελεος!:p

 

(Καμια σχεση με το eurotrip,το οποιο ειναι καλο,το συνιστω)

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Ας περιμενουν οι γυναικες.Με Μπουλα,Ζουγανελη.
Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Οι ταινίες που είδα τις τελευταίες δυο μέρες είναι Καταδίωξη στην Κορσική, Κλέβοντας την μαφία, Άγγιγμα λίγο ροζ (απαίσια ταινία, δεν τις πάω τις gay ταινίες:ooch: ) , Λούφα και παραλλαγή (πολύ μου άρεσε :p)
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα την πολιτικη κουζινα.

Πολυ καλο και συγκινητικο.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Είδα προχτές το Ultraviolet. Λυπήθηκα και τα λεφτά για την ενοικίαση και το χρόνο που έχασα. Μια από τις χειροότερες ταινίες που έχω δει ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Superman Returns, χθες.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Είδα προχτές το Ultraviolet. Λυπήθηκα και τα λεφτά για την ενοικίαση και το χρόνο που έχασα. Μια από τις χειροότερες ταινίες που έχω δει ποτέ...

 

+1... adika lefta enoikiasis kai xasimo wras:mad:

Link to comment
Share on other sites

Τοrrent κι'έτσι ή στην Κύπρο...;;;:worry:

Σε κινηματογράφο, στην Κύπρο. Τα σχόλια μου υπάρχουν στο σχετικό θέμα.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το When A Stranger Calls

 

Πρέπει να ήταν η πιο βαρετή ταινία "τρόμου" που έχω δει...

 

Αν εξαιρέσουμε την προταγωνίστρια και το σπίτι στο οποίο διαδραματίζεται η ταινία, τα οποία ήταν εξίσου πανέμορφα, όλα τα άλλα (ερμηνείες,υπόθεση, νόημα, τρόμος, αγωνία, μυστήριο...) απλά δεν υπάρχουν...

 

Η υπόθεση βασίζεται (ή μάλλον δεν βασίζεται απλά, ΕΙΝΑΙ!) στο γνωστό urban legend με την babysitter... Εν συντομία, ο θρύλος λέει πως ενώ μια babysitter φύλαγε τα παιδιά που κοιμόντουσαν στον πάνω όροφο, αρχίζει να δέχεται ενοχλητικά τηλεφωνήματα από κάποιον άγνωστο. Αρχικά τα θεωρεί μια φάρσα, αλλά σιγά σιγά αρχίζει να τρομάζει όλο και πιο πολύ. Όταν λοιπόν παίρνει την αστυνομία, εκείνοι την ενημερώνουν πως το τηλεφώνήμα "έρχεται μέσα από το σπίτι" (η γνωστή ατάκα "the call is coming from inside the house"... για τους fan των αστικών θρύλων, κάνει την εμφάνισή της και στην ταινία ;) )...

 

Δεν μου άρεσε καθόλου. Αργή εξέλιξη, ανύπαρκτο (αλλά ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ) αίμα, θα μπορούσε να είχε γυριστεί (αν εξαιρέσουμε το τελευταίο 10λεπτο) σε ένα δυάρι, όλη την ώρα ένα τηλέφωνο να χτυπά και να μη μιλάει κανείς...βαρέθηκα...

 

Ο δολοφόνος για γέλια και το τέλος πιο βαρετό από την ίδια την ταινία...

 

Γενικός Βαθμός: 2/10 (και αυτά για την πρωταγωνίστρια και το σπίτι)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...