Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

για θριλερ ...Ισπανια/Κορεα μονο.
Από τις κλασικές είναι το Hill House, οι παλιοί θα θυμούνται.
Σωστός.

Παίζουν καλά και εκτός

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τα 2 rec τα ξέχασα αυτά. Ειδικά το πρώτο είναι έπος στην ατμόσφαιρα και στον φόβο που βγάζει. Οι Αμερικανοί κάνουν πιο mainstream και οι Κινέζοι νομίζω έχουν τα καλύτερα βαψιματα και ήχους.

 

Είδα απανωτά τα δύο πρώτα REC χθες το βράδυ. Αν και το στυλ βιντεοσκόπησης μου φάνηκε ερασιτεχνικό στην αρχή, σε βάζει μέσα στην ταινία και αυξάνει περισσότερο την αγωνία. Το πρώτο κατά το μεγαλύτερο μέρος κύλισε ήρεμα, αλλά αργότερα ήταν αρκετά δυνατό. Το 2ο αρχίζει να αποκαλύπτει το μυστήριο που δεν μας είχε δείξει το πρώτο, περί τίνος πρόκειται δηλαδή, και είχε περισσότερο κυνηγητό νομίζω. Δεν μου άρεσε το τέλος βέβαια, ήθελα κάτι πιο αισιόδοξο, αλλά ήθελαν να ενισχύσουν το δράμα και να δώσουν και συνέχεια υποθέτω.

 

Και οι δύο 7.5-8.5/10 από μένα (η δεύτερη μου άρεσε προσωπικά περισσότερο, είχε περισσότερη δράση). Θα δω και τις συνέχειες

 

Καλή δουλειά από τους Ισπανούς. Κατά τα άλλα, βγάζουμε κι εμείς ταινίες... Nope.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition, Nokia 9 Pureview

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Leica Leitz Phone 1, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Είδα και τα REC 3 και 4. Το 3 είναι άσχετο με την σειρά και μπορείτε να το παραλείψετε αν θέλετε. Συνοπτικά, γίνεται ένας γάμος που καταλήγει σε γαμήλιο γλέντι από... ζόμπι και πολλές σάλτσες. Το 4 είναι η άμεση συνέχεια του 2 και με την ίδια πρωταγωνίστρια και ολοκληρώνει την τρι-(ή τετρα- αν θέλετε) λογία. Βλέπονται και έχουν ενδιαφέρον, αλλά δεν είναι στο σκοτεινό στυλ των δύο πρώτων. Μου θύμισαν κάπως Resident Evil ή World Z, ταινίες με ζόμπι γενικά, παρά το μυστήριο των 1 και 2. Επίσης είναι ιδιαίτερο στυλ όλες, μιας και μπλέκουν δαιμονισμένους, ζόμπι και παράσιτα, κάτι που δεν το έχω ξαναδει σε καμιά άλλη ταινία. Ήθελαν προφανώς να δώσουν κάτι διαφορετικό.

 

Αρκετά καλές πάντως και αυτές, κορυφαίες οι δύο πρώτες με 7.5-8.5/10 για μένα, ακολουθεί η 4η με 7.5-8/10 και τέλος η 3, γύρω στο 6.5-7/10 για την δική μου κλίμακα

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition, Nokia 9 Pureview

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Leica Leitz Phone 1, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Είδα και τα REC 3 και 4. Το 3 είναι άσχετο με την σειρά και μπορείτε να το παραλείψετε αν θέλετε. Συνοπτικά, γίνεται ένας γάμος που καταλήγει σε γαμήλιο γλέντι από... ζόμπι και πολλές σάλτσες. Το 4 είναι η άμεση συνέχεια του 2 και με την ίδια πρωταγωνίστρια και ολοκληρώνει την τρι-(ή τετρα- αν θέλετε) λογία. Βλέπονται και έχουν ενδιαφέρον, αλλά δεν είναι στο σκοτεινό στυλ των δύο πρώτων. Μου θύμισαν κάπως Resident Evil ή World Z, ταινίες με ζόμπι γενικά, παρά το μυστήριο των 1 και 2. Επίσης είναι ιδιαίτερο στυλ όλες, μιας και μπλέκουν δαιμονισμένους, ζόμπι και παράσιτα, κάτι που δεν το έχω ξαναδει σε καμιά άλλη ταινία. Ήθελαν προφανώς να δώσουν κάτι διαφορετικό.

 

 

 

Αρκετά καλές πάντως και αυτές, κορυφαίες οι δύο πρώτες με 7.5-8.5/10 για μένα, ακολουθεί η 4η με 7.5-8/10 και τέλος η 3, γύρω στο 6.5-7/10 για την δική μου κλίμακα

Και το τρίτο rec συνδέεται με το πρώτο. Αν δεν κάνω λάθος και θυμάμαι σωστά, ένας από τους παρευρισκόμενους στο γάμο, δαγκωθηκε από έναν σκύλο. Είναι ο ίδιος σκύλος που είχε χαθεί στην πρώτη ταινία από την πολυκατοικία. Μιας γυναίκας και ενός μικρού κοριτσιου. Από εκεί ξεκινάει ουσιαστικά η επιδημία και φτάνει μέχρι τον γάμο. Γενικά όμως, τα rec 3 και 4, τα έφτιαξαν απλά για να τα φτιάξουν.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ αυτού και του 1ο πιο είναι καλύτερο;
Νομίζω το 1 με είχε εντυπωσιάσει περισσότερο. Ίσως επειδή το περίμενα πως και πως! Στο 2 ξερεις τι να περιμένεις αλλά κλείνει υπέροχα την ταινία. Βασικά στο 2 έχει πολύ ωραία σκηνοθεσία μπλέκοντας παρελθόν (παιδιά) με παρών (ενήλικες). Αξίζει να την δεις αν σου άρεσε η πρώτη.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

The Prodigy[2019]

img-0303.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt4504044/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

 

Νομιζω μια χαμενη ευκαιρια για κατι πραγματικα καλο. Το ολο θεμα της μετενσαρκωσης το επαιξαν παρα πολυ καλα με τιμιο σεναριο για το ειδος. Δεν εκπλησσει ομως ουτε τρομαζει με τα 2-3 ανευρα jump scares. Το παιδακι παιζει εξαιρετικα οπως και η μητερα του. Το τελος θα το ηθελα διαφορετικο ετσι μια φορα να διαφοροποιηθει απο τα κλισε του hollywood. Κραταει μια creepy ατμοσφαιρα αλλα μεχρι εκει. 6/10

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε καιρός από τη τελευταία φορά που έγραψα και μαζεύτηκαν πολλές ταινίες.

 

A Quiet Place (2018) 7/10

 

Έξυπνη ταινία με ανατροπές. Καλές ερμηνείες.

 

A Star Is Born (2018) 7/10

 

Πολύ καλή. Το τραγούδι "Shallow" ανεβάζει πολύ τη ταινία. Η Lady Gaga κατάλληλη ερμηνεύτρια.

 

Alita: Battle Angel (2019) 7/10

 

Καλή περιπέτεια φαντασίας.

 

Barney's Version (2010) 6/10

 

Τίποτα σπουδαίο. Αν δεν ήταν η ερμηνεία του Paul Giamatti θα πήγαινε στα αζήτητα.

 

Beast (2017) 6/10

 

Καλή ερμηνεία από τη Jessie Buckley. Σαν ταινία όχι κάτι ιδιαίτερο.

 

BlacKkKlansman (2018) 7/10

 

Καλή ταινία από τον Spike Lee αν και κάπως μου τη χάλασε στο φινάλε.

 

Coco (2017) 8/10

 

Θαυμάσια κινούμενα σχέδια από Disney/Pixar. Δεν απευθύνεται μόνο σε μικρά παιδιά.

 

Coherence (2013) 5/10

 

Ενδιαφέρουσα ιδέα. Δε μου άρεσε καθόλου η εκτέλεση.

 

Idi i smotri (Come and See) (1985) 7/10

 

Πολεμικό δράμα απο τη πρώην Σοβιετική Ένωση. Καλοφτιαγμένο.

 

Con Air (1997) 6/10

 

Τίποτα ιδιαίτερο. Ξεπερασμένη.

 

Conviction (2010) 6/10

 

Καλομέτρια. Όχι πάντως αδιάφορη.

 

Darkest Hour (2017) 7/10

 

Πολύ καλή βιογραφία με έναν άπαιχτο Gary Oldman.

 

Syriana (2005) 5/10

 

Είναι η δεύτερη φορά που τη βλέπω, δε κατάλαβα τίποτα. Ένα σενάριο που μπάζει από παντού και το μόνο που μένει είναι οι καλές ερμηνείες. Την ίδια άποψη είχα και πριν 14 χρόνια όταν τη πρωτοείδα.

 

Erin Brockovich (2000) 6/10

 

Δε θα είμαι αντικειμενικός γιατί μου φαίνεται αχώνευτη η Julia Roberts. Πάντως είχε ενδιαφέρον η αληθινή ιστορία.

 

The Sting (1973) 7/10

 

Καλή. Πολύ καλές ερμηνείες και σενάριο. Ο μόνος λόγος που δε βάζω καλύτερο βαθμό είναι επειδή μου φάνηκε προβλεπόμενο το φινάλε.

 

Fried Green Tomatoes (1991) 7/10

 

Πολύ καλή ταινία με καλές ερμηνείες. Εξελίσσεται πολύ καλά η υπόθεση.

 

Dead Man Walking (1995) 7/10

 

Καλή ταινία με καλές ερμηνείες. Έχει ενδιαφέρον.

 

Amen. (2002) 7/10

 

Ανήκει στις καλές ταινίες του Γαβρά. Αξίζει.

 

The Human Stain (2003) 6/10

 

Πέρα από τις καλές ερμηνείες, μέτρια.

 

Scarecrow (1973) 7/10

 

Καλό road movie με Πατσινο και Χακμαν. Μη αναμενόμενο φινάλε.

 

La mome (La Vie En Rose) (2007) 8/10

 

Εξαιρετική ταινία και ερμηνεία από την Marion Cotillard που έπαιξε την Εdith Piaf.

 

The Good Girl (2002) 6/10

 

Σαχλαμαρίτσα με Jennifer Aniston. Τίποτα σπουδαίο.

 

La ceremonie (1995) 7/10

 

Αρκετά καλή. Μου θύμισε λόγω το Funny Games (1997) αλλά είχε το δικό της στυλ.

 

Constantine (2005) 6/10

 

Δεν εξηγεί πολλά πράγματα αλλά περνά ευχάριστα η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε καιρός από τη τελευταία φορά που έγραψα και μαζεύτηκαν πολλές ταινίες.

 

Μήπως να έγραφες δυο λόγια για κάποιες που σου άρεσαν περισσότερο;

 

Είδα κάποιες από αυτές, π.χ. το Star is born ή το παλιό Constantine, προσωπικά θα έβαζα ένα 8αράκι σε αμφότερες, για λόγους που έγραψα παλαιότερα.

 

Το Constantine, είναι ωραία ταινία δράσης με δαίμονες, αλλά το στυλ με το κυνηγητό δεν θυμίζει ταινίες με δαιμονισμένους, αλλά στυλ Blade, Underworld κλπ.

 

Επίσης το quiet place το έχω ήδη στην λίστα για να το δω. :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition, Nokia 9 Pureview

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Leica Leitz Phone 1, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε καιρός από τη τελευταία φορά που έγραψα και μαζεύτηκαν πολλές ταινίες.

 

 

 

A Quiet Place (2018) 7/10

 

 

 

Έξυπνη ταινία με ανατροπές. Καλές ερμηνείες.

 

 

 

A Star Is Born (2018) 7/10

 

 

 

Πολύ καλή. Το τραγούδι "Shallow" ανεβάζει πολύ τη ταινία. Η Lady Gaga κατάλληλη ερμηνεύτρια.

 

 

 

Alita: Battle Angel (2019) 7/10

 

 

 

Καλή περιπέτεια φαντασίας.

 

 

 

Barney's Version (2010) 6/10

 

 

 

Τίποτα σπουδαίο. Αν δεν ήταν η ερμηνεία του Paul Giamatti θα πήγαινε στα αζήτητα.

 

 

 

Beast (2017) 6/10

 

 

 

Καλή ερμηνεία από τη Jessie Buckley. Σαν ταινία όχι κάτι ιδιαίτερο.

 

 

 

BlacKkKlansman (2018) 7/10

 

 

 

Καλή ταινία από τον Spike Lee αν και κάπως μου τη χάλασε στο φινάλε.

 

 

 

Coco (2017) 8/10

 

 

 

Θαυμάσια κινούμενα σχέδια από Disney/Pixar. Δεν απευθύνεται μόνο σε μικρά παιδιά.

 

 

 

Coherence (2013) 5/10

 

 

 

Ενδιαφέρουσα ιδέα. Δε μου άρεσε καθόλου η εκτέλεση.

 

 

 

Idi i smotri (Come and See) (1985) 7/10

 

 

 

Πολεμικό δράμα απο τη πρώην Σοβιετική Ένωση. Καλοφτιαγμένο.

 

 

 

Con Air (1997) 6/10

 

 

 

Τίποτα ιδιαίτερο. Ξεπερασμένη.

 

 

 

Conviction (2010) 6/10

 

 

 

Καλομέτρια. Όχι πάντως αδιάφορη.

 

 

 

Darkest Hour (2017) 7/10

 

 

 

Πολύ καλή βιογραφία με έναν άπαιχτο Gary Oldman.

 

 

 

Syriana (2005) 5/10

 

 

 

Είναι η δεύτερη φορά που τη βλέπω, δε κατάλαβα τίποτα. Ένα σενάριο που μπάζει από παντού και το μόνο που μένει είναι οι καλές ερμηνείες. Την ίδια άποψη είχα και πριν 14 χρόνια όταν τη πρωτοείδα.

 

 

 

Erin Brockovich (2000) 6/10

 

 

 

Δε θα είμαι αντικειμενικός γιατί μου φαίνεται αχώνευτη η Julia Roberts. Πάντως είχε ενδιαφέρον η αληθινή ιστορία.

 

 

 

The Sting (1973) 7/10

 

 

 

Καλή. Πολύ καλές ερμηνείες και σενάριο. Ο μόνος λόγος που δε βάζω καλύτερο βαθμό είναι επειδή μου φάνηκε προβλεπόμενο το φινάλε.

 

 

 

Fried Green Tomatoes (1991) 7/10

 

 

 

Πολύ καλή ταινία με καλές ερμηνείες. Εξελίσσεται πολύ καλά η υπόθεση.

 

 

 

Dead Man Walking (1995) 7/10

 

 

 

Καλή ταινία με καλές ερμηνείες. Έχει ενδιαφέρον.

 

 

 

Amen. (2002) 7/10

 

 

 

Ανήκει στις καλές ταινίες του Γαβρά. Αξίζει.

 

 

 

The Human Stain (2003) 6/10

 

 

 

Πέρα από τις καλές ερμηνείες, μέτρια.

 

 

 

Scarecrow (1973) 7/10

 

 

 

Καλό road movie με Πατσινο και Χακμαν. Μη αναμενόμενο φινάλε.

 

 

 

La mome (La Vie En Rose) (2007) 8/10

 

 

 

Εξαιρετική ταινία και ερμηνεία από την Marion Cotillard που έπαιξε την Εdith Piaf.

 

 

 

The Good Girl (2002) 6/10

 

 

 

Σαχλαμαρίτσα με Jennifer Aniston. Τίποτα σπουδαίο.

 

 

 

La ceremonie (1995) 7/10

 

 

 

Αρκετά καλή. Μου θύμισε λόγω το Funny Games (1997) αλλά είχε το δικό της στυλ.

 

 

 

Constantine (2005) 6/10

 

 

 

Δεν εξηγεί πολλά πράγματα αλλά περνά ευχάριστα η ώρα.

Το «The Sting» προφανώς σου φάνηκε προβλέψιμο, γιατί μέχρι να το δεις στο σήμερα, έχεις δει άλλες πόσες παρόμοιες ταινίες που το έχουν αντιγράψει η επηρεαστεί από αυτό. Ταινιαρα και έξυπνο αρκετά για την εποχή του.

 

Άλλη μια ταινία με τον Paul Newman και τον Robert Redford, με γρήγορη πλοκή, έξυπνο σενάριο και έξυπνους διαλόγους, είναι το «Butch Cassidy and the Sundance kid» του 1969.

 

Και οι δύο ταινίες, κυρίως όμως η δεύτερη, επηρέασαν πολύ τον γνωστό σε όλους μας σήμερα, Guy Richie.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να έγραφες δυο λόγια για κάποιες που σου άρεσαν περισσότερο;

 

Είδα κάποιες από αυτές, π.χ. το Star is born ή το παλιό Constantine, προσωπικά θα έβαζα ένα 8αράκι σε αμφότερες, για λόγους που έγραψα παλαιότερα.

 

Το Constantine, είναι ωραία ταινία δράσης με δαίμονες, αλλά το στυλ με το κυνηγητό δεν θυμίζει ταινίες με δαιμονισμένους, αλλά στυλ Blade, Underworld κλπ.

 

Επίσης το quiet place το έχω ήδη στην λίστα για να το δω. :)

 

Αυτές που ξεχώρισα από το σύνολο και έδωσα μεγαλύτερο βαθμό είναι το Coco και το La vie en Rose που ήταν εξαιρετικές ταινίες για το είδος τους. Από τη μία κινούμενα σχέδια που προβληματίζουν σε σχέση με το θάνατο και από την άλλη βιογραφία που καλύτερη δε θα μπορούσε να γίνει κυρίως λόγω της πρωταγωνίστριας Marion Cotillard.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το «The Sting» προφανώς σου φάνηκε προβλέψιμο, γιατί μέχρι να το δεις στο σήμερα, έχεις δει άλλες πόσες παρόμοιες ταινίες που το έχουν αντιγράψει η επηρεαστεί από αυτό. Ταινιαρα και έξυπνο αρκετά για την εποχή του.

 

Άλλη μια ταινία με τον Paul Newman και τον Robert Redford, με γρήγορη πλοκή, έξυπνο σενάριο και έξυπνους διαλόγους, είναι το «Butch Cassidy and the Sundance kid» του 1969.

 

Και οι δύο ταινίες, κυρίως όμως η δεύτερη, επηρέασαν πολύ τον γνωστό σε όλους μας σήμερα, Guy Richie.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την έχω δει και μου φάνηκε πολύ καλύτερη. Σε αυτήν είχα δώσει 10/10.

Ο Guy Richie προσωπικά δε μου αρέσει καθόλου η δουλειά του.

Link to comment
Share on other sites

The Hole in the Ground[2019]

MV5-BNj-I3-Nj-Mw-Nz-Uz-NV5-BMl5-Ban-Bn-Xk-Ft-ZTgw-Mz-Ez-MDky-Nz-M-V1.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt6198946/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

 

Ιδιαιτερη ταινια. Η κινηματογράφηση το soundtrack και η ατμοσφαιρα σε πολυ υψηλα επιπεδα και η μουνταδα στα χρωματα προσθετει και αλλο. Ο σκηνοθετης παιζει αρκετα με το ψυχολογικο κομματι στην πρωτη ωρα και στο τελευταιο μισαωρο μας παρουσιαζει το τι πραγματικα συμβαινει. Η ταινια χωλαινει πολυ στο σεναριο της. Σου βγαζει τον τρομο της πρωταγωνιστριας ακομα και στην τελευταια σκηνη αλλα χωρις ενα βασικο story δεν πας πουθενα. Θα ηθελα να δω νουμερο 2 που να εξηγει τι πραγματικα ηταν ολα αυτα που ειδαμε. 6.5/10

Link to comment
Share on other sites

Αυτές που ξεχώρισα από το σύνολο και έδωσα μεγαλύτερο βαθμό είναι το Coco και το La vie en Rose που ήταν εξαιρετικές ταινίες για το είδος τους. Από τη μία κινούμενα σχέδια που προβληματίζουν σε σχέση με το θάνατο και από την άλλη βιογραφία που καλύτερη δε θα μπορούσε να γίνει κυρίως λόγω της πρωταγωνίστριας Marion Cotillard.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Την έχω δει και μου φάνηκε πολύ καλύτερη. Σε αυτήν είχα δώσει 10/10.

 

Ο Guy Richie προσωπικά δε μου αρέσει καθόλου η δουλειά του.

Προσωπικά μόνο οι δύο καπνισμένες κάννες και αρπαχτη αξίζουν. Άντε να βάλω και το revolver στο παιχνίδι.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ειδε κάνεις το us? Αν ναι, ας γράψει τι κατάλαβε :p

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειδε κάνεις το us? Αν ναι, ας γράψει τι κατάλαβε :p

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι. Τι αποριες εχεις? Νομιζω ειχαμε κανει συζητηση σε προηγουμενες σελιδες εκτος αν ηταν σε αλλο φορουμ.

US.png

Link to comment
Share on other sites

Με το αγοράκι δε κατάλαβα τι παίχτηκε.

 

έγινε αλλαγη όταν πήγε να κατουρήσει????

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το αγοράκι δε κατάλαβα τι παίχτηκε.

 

έγινε αλλαγη όταν πήγε να κατουρήσει????

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για τον Jason λες ετσι?

 

Στο τελος που τον δειχνει στο αμαξι να κοιταει τη μητερα του απλα καταλαβαινει οτι κατι συμβαινει και οτι ειναι απο τον κατω κοσμο. Κατα 99% δεν εγινε αλλαγη ο αλλος jason απο κατω πεθανε στην φωτια. Η μονη αλλαγη ειναι της μητερας οταν ηταν κοριτσακι.

 

Link to comment
Share on other sites

Ειδε κάνεις το us? Αν ναι, ας γράψει τι κατάλαβε :p

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ προσπαθούσα να καταλάβω τι ήταν αυτοί... Κλώνοι; Και ποιοι τους έφτιαξαν; Και από πότε υπήρχαν; Και πολλά άλλα... Αλλά ο king ουσιαστικά εξήγησε ότι ήταν περισσότερο αφηρημένο αυτό και ο σεναριογράφος ήθελε να περάσει ουσιαστικά κάποια μηνύματα, χωρίς να δίνει επιστημονική εξήγηση το τι ήταν οι κόκκινοι...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition, Nokia 9 Pureview

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Leica Leitz Phone 1, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προσπαθούσα να καταλάβω τι ήταν αυτοί... Κλώνοι; Και ποιοι τους έφτιαξαν; Και από πότε υπήρχαν; Και πολλά άλλα... Αλλά ο king ουσιαστικά εξήγησε ότι ήταν περισσότερο αφηρημένο αυτό και ο σεναριογράφος ήθελε να περάσει ουσιαστικά κάποια μηνύματα, χωρίς να δίνει επιστημονική εξήγηση το τι ήταν οι κόκκινοι...

Έτσι ακριβώς. Θεωρώ ότι ήταν αλληγορική η ταινία με τα μηνύματα που ήθελε να περάσει. Πιθανώς σε μια δεύτερη θέαση να κατανοήσουμε περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...