Jump to content

iPhone 16 Pro / Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 ώρες πριν, pavlidisc said:

@jonos
Με ονομαστική χωρητικότητα μπαταρίας 4,685mAh, το απόλυτα αξιόπιστο ανά τα χρόνια Coconut σου δείχνει Full Charge Capacity 4,839mAh.
Έπεσες σε μπαταρία "θηρίο".
Θα βλέπεις το 100% για πολύ πολύ καιρό στην υγεία 😎.
Εάν σε ενδιαφέρει βεβαίως βεβαίως...

Ποιο ειναι αυτο το app?

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Πηγα πριν σε ενα K-Spot kotsovolos εδω στο κεντρο της ροδου να ρωτησω απο περιέργεια και μου ειπαν οτι δεν εχουν παραλαβει ακομα και οτι δεν γνωριζουν ποτε και οτι τηρείται αυστηρά σειρά προτεραιότητας ( εκει μου ερχοταν να γελασω ) και οτι εχουν δωσει μονο λιγα pro & plus.

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ γιατί δεν βάζετε spigen τζαμί που είναι τέλειο και εύκολη εφαρμογή και καθόλου μαύρα περίγραμματα γύρω του !! Εγώ προτιμώ χωρίς τζάμι γιατί θέλω να είναι ελαφρύ δεν μπορώ το βάρος 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλη την παρέα μια ερώτηση δεν ξέρω αν φταίει το iOS 18 ή το 16 που πήρα αλλά από εκείνη την ώρα τα μειλ στην μαμά εφαρμογή δεν μου έρχονται αν δεν μπω μέσα να ανοίξω την εφαρμογή συμβαίνει κ σε άλλον;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dafly7 said:

Γεια σε όλη την παρέα μια ερώτηση δεν ξέρω αν φταίει το iOS 18 ή το 16 που πήρα αλλά από εκείνη την ώρα τα μειλ στην μαμά εφαρμογή δεν μου έρχονται αν δεν μπω μέσα να ανοίξω την εφαρμογή συμβαίνει κ σε άλλον;

Αν έχεις Gmail δεν δουλεύει με τη μαμά εφαρμογή (δεν κάνει push), βάλε τη Gmail εφαρμογή.

3 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Εν το μεταξύ γιατί δεν βάζετε spigen τζαμί που είναι τέλειο και εύκολη εφαρμογή και καθόλου μαύρα περίγραμματα γύρω του !! Εγώ προτιμώ χωρίς τζάμι γιατί θέλω να είναι ελαφρύ δεν μπορώ το βάρος 

Για Να γλυτώσεις το βάρος του τζαμιού 5 γραμμάρια διακινδυνευεις να σπασεις την οθονη σου;

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ ψάχνω να βρω τον original φορτιστή της Apple με τα 5v και δεν υπάρχει πουθενά.

Με τον 20αρι ζεσταίνεται αρκετά οπότε θέλω για το βραδύ να φορτίζω με των 5v.

Στην δουλειά το φόρτισα μόλις με έναν 10αρη από iPad Air και ήταν αισθητά πιο κρύο.

Με τον 30αρη του MacBook πάντως το 13 pro max που είχα μέχρι προχθές δεν έκαιγε τόσο πολύ.

Σε δουλειά να βρισκόμαστε ...

 

 

 

 

 

 

iPhone 16 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το μονο κακο ειναι αυτο η φορτιση στο iphone θα είναι απίστευτα αργη για εμενα απο την στιγμη που φορτισω το oneplus σε ενα 20λεπτο+ 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, jonos said:

γίνεται εγκατάσταση στο iphone αυτο? 

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alelo said:

γίνεται εγκατάσταση στο iphone αυτο? 

Όχι στο MacBook γίνεται και με καλώδιο παίρνεις τα στατιστικά του iPhone.

iPhone 16 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, jonos said:

Όχι στο MacBook γίνεται και με καλώδιο παίρνεις τα στατιστικά του iPhone.

ok δεν εχω mac

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jonos said:

Όχι στο MacBook γίνεται και με καλώδιο παίρνεις τα στατιστικά του iPhone.

Και ασύρματα γίνεται, αρκεί να πληρώσεις κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση..Έχω τον φορτιστή του iPad Pro 20w. Τον έχει δοκιμάσει κανείς τον συγκεκριμένο σε 16 PM να μας πει στο περίπου χρόνο πλήρους φόρτισης;;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, koutsis said:

Αν έχεις Gmail δεν δουλεύει με τη μαμά εφαρμογή (δεν κάνει push), βάλε τη Gmail εφαρμογή.

Για Να γλυτώσεις το βάρος του τζαμιού 5 γραμμάρια διακινδυνευεις να σπασεις την οθονη σου;

Πρώτον είναι 30 γραμ. και δεν είναι πέντε και δεύτερον γιατί να σπάσει απλά το προσέχεις και τελειώνει το θέμα βάζει μία θήκη και τέλος . Στο εξωτερικό με μια ασφάλεια και τελείωσες ! 30 € κοστίζει η αλλαγή της οθόνης !! 

7 ώρες πριν, jonos said:

Εντωμεταξύ ψάχνω να βρω τον original φορτιστή της Apple με τα 5v και δεν υπάρχει πουθενά.

Με τον 20αρι ζεσταίνεται αρκετά οπότε θέλω για το βραδύ να φορτίζω με των 5v.

Στην δουλειά το φόρτισα μόλις με έναν 10αρη από iPad Air και ήταν αισθητά πιο κρύο.

Με τον 30αρη του MacBook πάντως το 13 pro max που είχα μέχρι προχθές δεν έκαιγε τόσο πολύ.

Σε δουλειά να βρισκόμαστε ...

 

 

 

 

 

 

Τι να τον κάνεις το 5w ? Φορτιστή ; 😂😂😂 αν είναι δυνατόν . Δεν παθαίνει τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μετά από 3 κύκλους φόρτισης, άρχισε να δείχνει  τα πρώτα θετικά αποτελέσματα.

Σε σύγκριση με το 15 pro max … έχει ένα + 30% αυτονομία..

η οποία μπορεί να έχει κι άλλα περιθώρια βελτίωσης… λέω!!!

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Dimitris_w said:

Πρώτον είναι 30 γραμ. και δεν είναι πέντε και δεύτερον γιατί να σπάσει απλά το προσέχεις και τελειώνει το θέμα βάζει μία θήκη και τέλος . Στο εξωτερικό με μια ασφάλεια και τελείωσες ! 30 € κοστίζει η αλλαγή της οθόνης !! 

Ε εντάξει αν είναι 30 γραμμάρια έχεις δίκιο. Θα πονάει το χερι σου να το κουβαλάς 🤣

Τι εννοείς γιατί να το σπάσει;  όσο και να το προσέχεις, μπορεί να σου γλυστρισει από το χέρι κάποια στιγμή και να σπάσει η οθόνη. Δηλαδή προτιμάς εσύ να δώσεις 200€ για ασφάλεια πάρα 20€ για τζαμακι;; 

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Dimitris_w said:

Τι να τον κάνεις το 5w ? Φορτιστή ; 😂😂😂 αν είναι δυνατόν . Δεν παθαίνει τίποτα 

Αν μπορώ να φορτίζω χωρίς να καίγεται η μπαταρία γιατί όχι ;

Το θέμα μου δεν είναι να δώσω 100€ μετά από δύο χρόνια όσο το άνοιγμα της συσκευής.

Πριν λίγο δοκίμασα τον 30αρη φορτιστή και είδα ότι δεν ζεστάθηκε πολύ η συσκευή.

Τώρα βέβαια είναι με θερμοκρασία δωματίου 25c.

Στο 20λεπτο πήρε 25% περίπου.

 

IMG_0103.jpeg

IMG_0106.jpeg

iPhone 16 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koutsis said:

Ε εντάξει αν είναι 30 γραμμάρια έχεις δίκιο. Θα πονάει το χερι σου να το κουβαλάς 🤣

Τι εννοείς γιατί να το σπάσει;  όσο και να το προσέχεις, μπορεί να σου γλυστρισει από το χέρι κάποια στιγμή και να σπάσει η οθόνη. Δηλαδή προτιμάς εσύ να δώσεις 200€ για ασφάλεια πάρα 20€ για τζαμακι;; 

Το να ειρωνεύεσαι έναν άνθρωπο με νευρική ατροφία που τ γραμμάρια παίζουν ρόλο στο τι αντέχει το χέρι του και τ όχι δεν είναι και τόσο αστείο . Καλύτερα να δόσω 200€ σε δύο χρόνια κ να ξέρω ότι μετά από δύο χρόνια θα έχω καινούργια συσκευή του κουτιού με νέα μπαταρία και ούτε ίχνος χρήσης γρατζουνιάς κτλ παρά να αγοράσω μια συσκευή 1300€ και να την φασκιώνω για να μην την δει ο ήλιος και φύγει το χρώμα κάπου έλεος δηλαδή . Είπαμε να το προσέχουμε αλλά κάπου καταντάει αηδία. Στα android κατεβάζουν της αναλύσεις για να μην τρώει μπαταρία εδώ πάλι αλλά ακούμε να βάζουμε να φορτίζει η μπαταρία με 5w μην και πληρώσω μετά από κάνα δυο χρόνια μια μπαταρία εντάξει γελοίο 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, jonos said:

Αν μπορώ να φορτίζω χωρίς να καίγεται η μπαταρία γιατί όχι ;

Το θέμα μου δεν είναι να δώσω 100€ μετά από δύο χρόνια όσο το άνοιγμα της συσκευής.

Πριν λίγο δοκίμασα τον 30αρη φορτιστή και είδα ότι δεν ζεστάθηκε πολύ η συσκευή.

Τώρα βέβαια είναι με θερμοκρασία δωματίου 25c.

Στο 20λεπτο πήρε 25% περίπου.

 

IMG_0103.jpeg

IMG_0106.jpeg

Μια ενημέρωση που ίσως δεν γνωρίζεις η στεγανοποίηση της συσκευής δεν κρατάει για πάντα !!! Καλό είναι κάθε δύο χρόνια να γίνεται η αλλαγή της μπαταρίας και εκ νέου τοποθέτηση νέας στεγανοποίησης. Τα λαστιχάκια η κόλλες Φθείρονται.και κάτι ακόμα δεν φορτίζει συνέχεια με την ίδια ταχύτητα το μέτρησα αρκετές φορές και συνήθως πάει έως 22 και πέφτει !! 16 pro 

Edited by Dimitris_w
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, jonos said:

Τώρα βέβαια είναι με θερμοκρασία δωματίου 25c.

Αυτό είναι το Α και το Ω.
Με θερμοκρασίες περιβάλλοντος 20-25 βαθμούς δεν θα έχεις θέμα.
Το πρόβλημα είναι το καλοκαίρι. Φέτος που έβραζαν μέχρι και τα παγάκια, οι μπαταρίες βέλαξαν. Ακόμα και με 5W οι θερμοκρασίες φόρτισης ήταν κοντά στους 40. 

 

9 ώρες πριν, xabos said:

Η μπαταρία μετά από 3 κύκλους φόρτισης, άρχισε να δείχνει  τα πρώτα θετικά αποτελέσματα.

Σε σύγκριση με το 15 pro max … έχει ένα + 30% αυτονομία..

η οποία μπορεί να έχει κι άλλα περιθώρια βελτίωσης… λέω!!!

 

Το διαβάζω στο διαδίκτυο πέρα-δώθε, τώρα το επιβεβαιώνεις και εσύ.
Η μπαταρία του 16 Pro Max είναι για να κινεί TESLA 😋.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Μια ενημέρωση που ίσως δεν γνωρίζεις η στεγανοποίηση της συσκευής δεν κρατάει για πάντα !!! Καλό είναι κάθε δύο χρόνια να γίνεται η αλλαγή της μπαταρίας και εκ νέου τοποθέτηση νέας στεγανοποίησης. Τα λαστιχάκια η κόλλες Φθείρονται.και κάτι ακόμα δεν φορτίζει συνέχεια με την ίδια ταχύτητα το μέτρησα αρκετές φορές και συνήθως πάει έως 22 και πέφτει !! 16 pro 

Ο καθενας με τα κουσουρια του. 😄

Εγω πιστευω οτι το χειροτερο που μπορει να παθει ενα κινητο ειναι να παει service και να το ανοιξουνε.

Αναλογα τον μαστορα και η ζημια του.

Οποτε προσωπικα καθε δυο τρια χρονια το δινω και παω στο επομενο. 

Γνωριζει κανεις αν αγορασω απο αγγλια το AppleCare+ with Theft and Loss με καλυπτει εδω ελλαδα ;

 

AppleCare.jpg

 

ακυρο για την καλυψη. iPhone Theft and Loss Claims - Official Apple Support

 

Edited by jonos

iPhone 16 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Το να ειρωνεύεσαι έναν άνθρωπο με νευρική ατροφία που τ γραμμάρια παίζουν ρόλο στο τι αντέχει το χέρι του και τ όχι δεν είναι και τόσο αστείο . Καλύτερα να δόσω 200€ σε δύο χρόνια κ να ξέρω ότι μετά από δύο χρόνια θα έχω καινούργια συσκευή του κουτιού με νέα μπαταρία και ούτε ίχνος χρήσης γρατζουνιάς κτλ παρά να αγοράσω μια συσκευή 1300€ και να την φασκιώνω για να μην την δει ο ήλιος και φύγει το χρώμα κάπου έλεος δηλαδή . Είπαμε να το προσέχουμε αλλά κάπου καταντάει αηδία. Στα android κατεβάζουν της αναλύσεις για να μην τρώει μπαταρία εδώ πάλι αλλά ακούμε να βάζουμε να φορτίζει η μπαταρία με 5w μην και πληρώσω μετά από κάνα δυο χρόνια μια μπαταρία εντάξει γελοίο 

Καταρχήν το να μου λες οτι το βάρος του τζαμιού, που είναι οσο μια πιστωτικής κάρτας, επηρεάζει μια τέτοια πάθηση νομίζω είναι αστείο. Επίσης αν θα δώσεις 200-300 ευρώ για extra εγγύηση δεν νομίζω να σου αλλάξουν καμία μπαταρία και καμία οθόνη μετά 2 χρόνια, ούτε θα ξεφορτωθείς τις γρατζουνιές που θα εχει γεμίσει η οθόνη σου! Θα σου αλλάξουν την οθόνη αν τη σπάσεις μόνο όχι αν έχει γρατζουνιές 😉

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα RCS μηνύματα δουλεύουν σε Ελλάδα; Με cosmote δε μου εμφανίζεται η επιλογή ενεργοποίησης του RCS.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 16 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...