Jump to content

Google Pixel 9 Pro / Pixel 9 pro XL


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 20/8/2024 at 4:27 ΜΜ, Fulgore1 said:

Εγώ μια χαρά βλέπω σε θέματα άλλων εταιρειών να γίνονται συζητήσεις πάνω σε αυτά, πραγμα λογικό μιας και είμαστε σε τεχνολογικό forum κινητής(που μάλλον ορισμένοι ξεχνάτε αν και παλιά μέλη).

Καλύτερα να προσπερνάτε αν δεν σας ενδιαφέρει κάτι όπως κάνουμε και οι υπόλοιποι αν πχ δεν καιγόμαστε τόσο για το κομμάτι φωτογραφιών/video ή παιχνιδιών, που μπορεί να ενδιαφέρει άλλους.

 

Πάντως νομίζω περισσότεροι καίγονται για τη φωτογραφία παρά για το UFS 3.1. Μπορεί και να κάνω και λάθος βέβαια και να μου διαφεύγει. Αλλά ακόμα και εδώ στο "τεχνολογικό φόρουμ" ελάχιστοι θα ασχοληθούν με τα benchmarks και το UFS σοβαρά και σίγουρα δεν θα είναι φλέγον ζήτημα.

Όσον αφορά στο τι γράφει ο καθένας, κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να γράψει αυτά που θέλει. Αντίστοιχα και εμείς μπορούμε να προσπερνάμε όσους γυρολόγους σταθερά εμφανίζονται μια φορά το χρόνο (όχι μόνο εδώ και σε άλλα φόρα, ακόμα και σε χώρους με προσφορές και εκπτώσεις) για να μας πείσουν πόσο δεν αξίζουν τα λεφτά τους τα Pixel. Υπάρχουν και τέτοιοι. Καλώς ή κακώς έχουμε μια καλύτερη εικόνα μια που οι περισσότεροι έχουμε τις συσκευές στα χέρια μας εδώ και χρόνια και γνωρίζουμε θετικά ή αρνητικά.

Για να μείνουμε on topic:

MKBHD:

https://www.youtube.com/watch?v=EGkGRs6YhoM

Verge:

https://www.theverge.com/24225221/google-pixel-9-pro-xl-review-ai-gemini-screen-battery-camera

Flossy Carter (για τους μερακλήδες):

https://www.youtube.com/watch?v=5fHdzHSbjSU

 

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Fulgore1 said:

 

Οσο για το τελευταίο που γραφεις, ναι υπάρχει λόγος

image.png.fb2d0d99d4a4ce0349ab35e9e86bd85c.png

image.png.f71b5390464c611aa4ab2225c27229bd.png

image.png.7f5df5377a543dce898bd51b621bcf24.png

Και η απάντηση από Google σε αυτά 

https://www.tomsguide.com/phones/google-responds-to-teampixel-controversy-that-would-cease-relationship-with-creators-that-preferred-other-devices

 

Καμία απολύτως σχέση όλα τα παραπάνω με το γιατί δεν είχαν μέχρι χτες εμφανιστεί reviews. Έγραψα και παραπάνω, review embargo. Δεν υπάρχει εταιρία που να μην κάνει πλέον embargo μέχρι την επίσημη κυκλοφορία. Και ούτε συμβαίνει φέτος αυτό, εδώ και χρόνια γίνεται αυτό.

Όσο για τα παραπάνω το Team Pixel αφορά influencers κτλ που συμμετέχουν στην "ομάδα" team pixel, δεν αφορά reviewers. Άλλες εταιρείες έχουν "ambassadors" και υπογράφουν ακριβώς ίδια συμφωνητικά (κατα περιπτώσεις και χειρότερα)...  Οι reviewers (ακόμα και αυτοί που έλαβαν τις συσκευές από την Google, ακριβώς για να κάνουν review), δεν έχουν υπογράψει τέτοιο συμφωνητικό και δεν ανήκουν στο Team Pixel. Όποιος κάτσει και ψάξει αναλυτικότερα, θα βρει τι πραγματικά έχει συμβεί. 

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Sotnem said:

Πάντως νομίζω περισσότεροι καίγονται για τη φωτογραφία παρά για το UFS 3.1. Μπορεί και να κάνω και λάθος βέβαια και να μου διαφεύγει. Αλλά ακόμα και εδώ στο "τεχνολογικό φόρουμ" ελάχιστοι θα ασχοληθούν με τα benchmarks και το UFS σοβαρά και σίγουρα δεν θα είναι φλέγον ζήτημα.

Όσον αφορά στο τι γράφει ο καθένας, κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να γράψει αυτά που θέλει. Αντίστοιχα και εμείς μπορούμε να προσπερνάμε όσους γυρολόγους σταθερά εμφανίζονται μια φορά το χρόνο (όχι μόνο εδώ και σε άλλα φόρα, ακόμα και σε χώρους με προσφορές και εκπτώσεις) για να μας πείσουν πόσο δεν αξίζουν τα λεφτά τους τα Pixel. Υπάρχουν και τέτοιοι. Καλώς ή κακώς έχουμε μια καλύτερη εικόνα μια που οι περισσότεροι έχουμε τις συσκευές στα χέρια μας εδώ και χρόνια και γνωρίζουμε θετικά ή αρνητικά.

Πως να υπάρχει συμφορουμίτη ενδιαφέρον για τα benchmarks όταν υπάρχει με το καλημέρα τόσο αρνητική στάση από ορισμένους όπως είδαμε στην προηγούμενη σελίδα?

Επίσης για ποιο λόγο καίγονται περισσότεροι για την φωτογραφία?Δεν τραβάνε καλές φωτογραφίες ''για τον μέσο χρήστη'' ακόμα και τα φθηνότερα Pixel A?

Η μήπως κάθε χρόνο έχουμε τόσο μεγάλες αλλαγές στην φωτογραφία?

Τέλος το ξαναέγραψες και πιο πίσω αυτό για κάποιους που εμφανίζονται μια φορά τον χρόνο να πεισουν πως δεν αξίζουν τα Pixel, χωρίς να υπάρχει τέτοιο γραπτό, λές και δεν ξέρουν οι περισσότεροι στο εδώ θέμα τι ρόλο βαράνε τα Pixel τόσα χρόνια και σε ποιους απευθύνονται.

Το ξαναλέω, είδες έστω και ένα από αυτούς τους γυρολόγους που λές να μπήκε στο θέμα και να λέει πόσο δεν α΄ξιζουν τα λεφτά τους τα Pixel????

Μια από τα ίδια και για το κομμάτι των προσφορών και εκπτώσεων, στο οποίο ανέκαθεν ο κύριος αποτρεπτικός παράγοντας για τους περισσότερους ήταν και είναι η μη επίσημη υποστήριξη των συσκευών στην χώρα μας, και όχι γιατί έχουν Tensor αντί για Snapdragon.

2 ώρες πριν, off_d said:

Καμία απολύτως σχέση όλα τα παραπάνω με το γιατί δεν είχαν μέχρι χτες εμφανιστεί reviews.

Αν όντως ισχύει αυτό, τότε λάθος μου για το παραπάνω..

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Μια από τα ίδια και για το κομμάτι των προσφορών και εκπτώσεων, στο οποίο ανέκαθεν ο κύριος αποτρεπτικός παράγοντας για τους περισσότερους ήταν και είναι η μη επίσημη υποστήριξη των συσκευών στην χώρα μας, και όχι γιατί έχουν Tensor αντί για Snapdragon.

Αυτό για εμένα είναι όλο το παιχνίδι. Χρόνια φαν του Andoid σε ότι πιο Pure μορφή έχε, Pixel, Nexus fanboy, bandwagon fan και ότι άλλο θέλετε. Αλλά...

Δεν είναι δυνατόν να μην υποστηρίζεται η συσκευή με το πρόσχημα δεν την φέρνει επίσημα κάποιος πωλητής. Ακόμα και ο 8αρι ήρθε στο πλαίσιο και ακόμα συζητάμε σε κάθε αναβάθμιση αν μπήκε wifi calling, 5g κλπ. 

Ένα 2ο αρνητικό φυσικά είναι ότι αν χρειραστεί service, έχουμε πρόβλημα αφού δεν υπάρχει να το επισκευάσεις κάπου Ελλάδα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Eτοιμος είμαι να κρατήσω το κουμπί...Από αμαζον...

Δεν ξέρω τι με κρατάει ακομα

3 minutes ago, STATYSS said:

Eτοιμος είμαι να κρατήσω το κουμπί...Από αμαζον...

Δεν ξέρω τι με κρατάει ακομα

 

FB_IMG_1724353067376.jpg

FB_IMG_1724353058948.jpg

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, djkostas20 said:

Αυτό για εμένα είναι όλο το παιχνίδι. Χρόνια φαν του Andoid σε ότι πιο Pure μορφή έχε, Pixel, Nexus fanboy, bandwagon fan και ότι άλλο θέλετε. Αλλά...

Δεν είναι δυνατόν να μην υποστηρίζεται η συσκευή με το πρόσχημα δεν την φέρνει επίσημα κάποιος πωλητής. Ακόμα και ο 8αρι ήρθε στο πλαίσιο και ακόμα συζητάμε σε κάθε αναβάθμιση αν μπήκε wifi calling, 5g κλπ. 

Ένα 2ο αρνητικό φυσικά είναι ότι αν χρειραστεί service, έχουμε πρόβλημα αφού δεν υπάρχει να το επισκευάσεις κάπου Ελλάδα

Το Πλαίσιο και το πρώην Fnac έφερναν και παλιότερα Pixel συσκευές. Από Pixel 2 εποχές. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι έρχονται επίσημα εδώ.

Αυτή την στιγμή πάντως που η Google έχει δώσει 5G/VoLTE/WiFi calling σε όλους τους ελληνικούς παρόχους κινητής, φαίνεται πως οι ελληνικοί πάροχοι από την μεριά τους δεν τα αναγνωρίζουν. Αν στείλεις SMS για την ενεργοποίηση τους, λαμβάνεις αρνητική απάντηση. Οπότε ήταν πάντα κι από τους δύο το πρόβλημα που στα Pixels δεν έπαιζαν αυτές οι υπηρεσίες εδώ.

Ακριβώς γι αυτόν τον λόγο λοιπόν δε θα πάρει Pixel συσκευή στην Ελλάδα, κάποιος που δεν θέλει να το διακινδυνεύσει. Άλλα αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι, γιατί όλοι αυτοί που βρίσκουν στραβά μόνο στα Pixels και δεν ενδιαφέρονται να αγοράσουν ποτέ κάποιο, καίγονται τόσο πολύ με αυτά, εφόσον δεν έχουν υποστήριξη εδώ και δεν πρόκειται να μπουν στην διαδικασία να το διακινδυνεύσουν γενικότερα;

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, baiosss said:

 

Αυτή την στιγμή πάντως που η Google έχει δώσει 5G/VoLTE/WiFi calling 

Με μια απλή εντολή ενεργοποιείται σε κλάσματα του δευτερολέπτου εάν και εφόσον δεν παίζει.

ΜΗΝ ΠΝΙΓΕΣΤΕ ΣΕ ΜΙΣΗ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΝΕΡΟ.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, STATYSS said:

Με μια απλή εντολή ενεργοποιείται σε κλάσματα του δευτερολέπτου εάν και εφόσον δεν παίζει.

ΜΗΝ ΠΝΙΓΕΣΤΕ ΣΕ ΜΙΣΗ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΝΕΡΟ.

Πλέον δεν χρειάζονται όλα αυτά.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, baiosss said:

Πλέον δεν χρειάζονται όλα αυτά.

Οπότε τι το συζητάμε.. 

Ας πάρουμε ως δεδομένο ότι παίζει κανονικά 5G

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, STATYSS said:

Οπότε τι το συζητάμε.. 

Ας πάρουμε ως δεδομένο ότι παίζει κανονικά 5G

Εξαρτάται. Το ότι το wifi calling παίζει στην beta, δε σημαίνει ότι θα παίζει και στην σταθερή έκδοδη. Τα έχει ξανακάνει αυτά η Google. Eπίσης πιο πρόσφατα, το 5G στα 7/7 Pro από εκεί που έπαιζε κανονικά, στην Cosmote (αν δεν κάνω λάθος) δεν παίζει πλέον. Οπότε μελλοντικά μπορεί να κάνει τα ίδια και στις τωρινές συσκευές της.

Εμένα προφανώς δεν με νοιάζει. Εγώ απλά απαντάω στην συζήτηση παραπάνω.

 

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Πως να υπάρχει συμφορουμίτη ενδιαφέρον για τα benchmarks όταν υπάρχει με το καλημέρα τόσο αρνητική στάση από ορισμένους όπως είδαμε στην προηγούμενη σελίδα?

Επίσης για ποιο λόγο καίγονται περισσότεροι για την φωτογραφία?Δεν τραβάνε καλές φωτογραφίες ''για τον μέσο χρήστη'' ακόμα και τα φθηνότερα Pixel A?

Η μήπως κάθε χρόνο έχουμε τόσο μεγάλες αλλαγές στην φωτογραφία?

Τέλος το ξαναέγραψες και πιο πίσω αυτό για κάποιους που εμφανίζονται μια φορά τον χρόνο να πεισουν πως δεν αξίζουν τα Pixel, χωρίς να υπάρχει τέτοιο γραπτό, λές και δεν ξέρουν οι περισσότεροι στο εδώ θέμα τι ρόλο βαράνε τα Pixel τόσα χρόνια και σε ποιους απευθύνονται.

Το ξαναλέω, είδες έστω και ένα από αυτούς τους γυρολόγους που λές να μπήκε στο θέμα και να λέει πόσο δεν α΄ξιζουν τα λεφτά τους τα Pixel????

Μια από τα ίδια και για το κομμάτι των προσφορών και εκπτώσεων, στο οποίο ανέκαθεν ο κύριος αποτρεπτικός παράγοντας για τους περισσότερους ήταν και είναι η μη επίσημη υποστήριξη των συσκευών στην χώρα μας, και όχι γιατί έχουν Tensor αντί για Snapdragon.

Αν όντως ισχύει αυτό, τότε λάθος μου για το παραπάνω..

Α, δηλαδή δεν υπάρχει ενδιαφέρον για τα benchmarks επειδή σου την είπαν 3-4, όχι επειδή είναι niche κομμάτι στα κινητά εδώ και καμιά πενταετία τουλάχιστον. Και τα μηνύματά σου δεν ήταν αρνητικά, ήταν σύμπτωση ότι επέλεξες το... σκάνδαλο με τα reviews και τα benchmarks, ότι μας έγραψες ότι είναι για γέλια η Google λόγω του... UFS, των τιμών και ότι είναι κινητό του 2022 σε απανωτά σου posts. Και είναι η πρώτη φορά που το κάνεις σε θέμα για Pixel εδώ και σε άλλα φόρουμ. ΟΚ, μπορεί να μοιάζει το όνομά σου και να κάνω λάθος. Πάμε παρακάτω.

Από εκεί και πέρα η φωτογραφία και το βίντεο ναι έχουν μεγαλύτερη σημασία για τους χρήστες από τις κοσμογονικές αλλαγές στο πόσο γρήγορα θα ανοίγει το Τικ Τοκ. Εκτός αν έχουμε εκεί μεγάλες αλλαγές κάθε χρόνο. Φυσικά και τραβάνε καλές φωτογραφίες όλα τα κινητά, αλλά πάντα υπάρχει περιθώριο βελτίωσης σε φωτογραφία και βίντεο (ειδικά στα Pixel που υστερούσαν και υστερούν σε σχέση με τα iPhone), νέες δυνατότητες κ.ο.κ. Γι' αυτό και ο κόσμος στέκεται εκεί, έχουμε ξεχωριστά blind-tests, ξεχωριστές συγκρίσεις και πάει λέγοντας.

Φυσικά και ισχύει αυτό με το εμπάργκο σε reviews, όπως θα λεγες κι εσύ "σε tech forum είμαστε", μου κάνει εντύπωση ότι δεν το γνωρίζεις. Γίνεται σε πάρα πολλά προϊόντα, ακόμα και σε videogames.

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

Αν τα φέρει επίσημα κάνα πλαίσιο. Τι λέτε;;  Βγάζει προσφορά για αγορά με καποιο δώρο ίσως;;

 Ή ξεραιλα;

Οι προηγούμενοι κάτοχοι τι λέτε?? Από την εμπειρία σας.?

 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, STATYSS said:

Με μια απλή εντολή ενεργοποιείται σε κλάσματα του δευτερολέπτου εάν και εφόσον δεν παίζει.

ΜΗΝ ΠΝΙΓΕΣΤΕ ΣΕ ΜΙΣΗ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΝΕΡΟ.

 

10 ώρες πριν, baiosss said:

Πλέον δεν χρειάζονται όλα αυτά.

 

10 ώρες πριν, STATYSS said:

Οπότε τι το συζητάμε.. 

Ας πάρουμε ως δεδομένο ότι παίζει κανονικά 5G

Με ποια απλή εντολή παίζει? Με Shizuku? Ή να γραφτώ στις beta? Γιατί κανένα από τα 2 δεν είναι επιλογή.

Τεσπα. Προσωπικά εμένα με έχει βάλει σε σκέψεις μετά από τόσα χρόνια εξαιτίας όλου αυτού με την υποστήριξη της συσκευής. Παρόλο που από τις πρώτες εικόνες και reviews που διαβάζω για το 9, αν ήμουν έξω είχε γίνει ήδη παραγγελία, εδώ ακόμα είμαι σε σκέψεις μέχρι να δω από συμφορουμίτες (αν το πάρει κανείς) την υποστήριξη που θα έχει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, STATYSS said:

Eτοιμος είμαι να κρατήσω το κουμπί...Από αμαζον...

Δεν ξέρω τι με κρατάει ακομα

...η λογική... 😋

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, STATYSS said:

Αν τα φέρει επίσημα κάνα πλαίσιο. Τι λέτε;;  Βγάζει προσφορά για αγορά με καποιο δώρο ίσως;;

 Ή ξεραιλα;

Οι προηγούμενοι κάτοχοι τι λέτε?? Από την εμπειρία σας.?

 

Αν ήταν να έρθει επίσημα θα είχε γίνει εξ αρχής. Χωρίς να αποκλείω κάτι, δεν βλέπω κάτι να γίνεται σύντομα.
Αν πράγματι έχεις αποφασίσει να πάρεις κάποια συσκευή 9, καλύτερες λύσεις θα είναι από το εξωτερικό αυτή τη στιγμή.

  

4 ώρες πριν, djkostas20 said:

 

Με ποια απλή εντολή παίζει? Με Shizuku? Ή να γραφτώ στις beta? Γιατί κανένα από τα 2 δεν είναι επιλογή.

Το Shizuku/Pixel IMS φαντάζομαι εννοεί ως εντολή. Προσωπικά beta δεν βάζω με τίποτα, αλλά με το Pixel IMS έχω βολευτεί μια χαρά. Προφανώς δεν είναι το καλύτερο, αλλά παίρνει 2 λεπτά μια φορά τον μήνα να το κάνεις. Συν ότι σου ανοίγει και και κάποιες άλλες επιλογές (να δείχνει LTE+ κτλ). Λογικά με την 15 θα τελειώσουν αυτά, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, rufous said:

...η λογική... 😋

Η λογική λέει nrg😁😔🙂😉😭🙃🫠

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι καμιά τρελή αναβάθμιση από pixel 8 pro που έχω τώρα, έκανα παραγγελία το Pro XL μαζί με το pixel watch 3 45. Θα ενημερώσω με τις εντυπώσεις μου σε 2 εβδομάδες που θα το έχω στα χέρια μου.

-20€ σε αξεσουάρ https://oneplus.net/gr/invite#V2TJ7NRWZH2XQZA
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, baiosss said:

Eπίσης πιο πρόσφατα, το 5G στα 7/7 Pro από εκεί που έπαιζε κανονικά, στην Cosmote (αν δεν κάνω λάθος) δεν παίζει πλέον. 

 

Μια χαρά λειτουργεί, Pixel 7 και Cosmote. Μόνο σε μία beta έκδοση δεν λειτουργούσε και αυτό συνέβη και σε άλλες περιοχές, όχι μόνο Ελλάδα. Στην επόμενη το διόρθωσε, κι έκτοτε έχουν περάσει άλλες 3 εκδόσεις beta. Μάλιστα εδώ και 2 versions έχουμε και wifi calling κανονικότατα. 

off / d.
Link to comment
Share on other sites

 

3 ώρες πριν, off_d said:

Μια χαρά λειτουργεί, Pixel 7 και Cosmote. Μόνο σε μία beta έκδοση δεν λειτουργούσε και αυτό συνέβη και σε άλλες περιοχές, όχι μόνο Ελλάδα. Στην επόμενη το διόρθωσε, κι έκτοτε έχουν περάσει άλλες 3 εκδόσεις beta. Μάλιστα εδώ και 2 versions έχουμε και wifi calling κανονικότατα. 

Καλά ας τα δούμε να παίζουν σταθερά σε stable χωρίς τίποτα και να μην το δίνει και μετά από 3 μήνες δεν ξανα παίζει. Το ότι παίζει σε beta δεν λέει κάτι. Ούτε αν πρέπει να βάζει κάποιος Shizuku και να κάνει workarounds. 

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, off_d said:

Μια χαρά λειτουργεί, Pixel 7 και Cosmote. Μόνο σε μία beta έκδοση δεν λειτουργούσε και αυτό συνέβη και σε άλλες περιοχές, όχι μόνο Ελλάδα. Στην επόμενη το διόρθωσε, κι έκτοτε έχουν περάσει άλλες 3 εκδόσεις beta. Μάλιστα εδώ και 2 versions έχουμε και wifi calling κανονικότατα. 

Σε pixel 7 δεν λειτουργεί το 5g  με cosmote. Μιλάμε για stable και χωρίς shizuku. Μέχρι πριν ένα 2μηνο απ' ότι λένε έπαιζε κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2024 at 4:20 ΜΜ, off_d said:

Το κυριότερο πράγμα που φέτος έκανε η Google με την σειρά 9, είναι να δώσει το Pro (το απλό Pro, όχι το XL). Κάτι δηλαδή που σχεδόν όλοι ζητούσαμε. Μία συσκευή με τα χαρακτηριστικά των Pro, αλλά σε μέγεθος non Pro και χωρίς καμία ουσιαστικά περικοπή απ' τα χαρακτηριστικά του. Γι' αυτό και μόνο της αξίζουν συγχαρητήρια, μιας και ουσιαστικά άκουσε το μέσο χρήστη και το τι ζήταγε τόσα χρόνια, και δημιούργησε μία όντως νέα συσκευή.

Όλα τα άλλα για benchmarks κτλ είναι όντως ανούσια, όπως ανούσιο ήταν για την ίδια τη Google, όλες οι συζητήσεις που γίνονταν τόσα χρόνια για το τι κάμερες φοράνε τα Pixel, και τελικά αποδεικνυόταν ότι με ό,τι κάμερες και να φόραγαν, ήταν πάντα από τα καλύτερα κινητά σε αυτό το τομέα. Όσον αφορά το κομμάτι AI κτλ, καλώς ή κακώς, ακολουθεί τα προστάγματα της εποχής, και ουσιαστικά δεν μπορεί να κάνει διαφορετικά, μιας και "βάλλεται" από παντού. 

Αυτό που θα μπορούσε όμως να κάνει επιπλέον στις ανακοινώσεις της, σε συνδυασμό με τα Pixel (και συζητείται ότι κάτι έρχεται μάλλον και σε αυτό το τομέα), είναι να μιλήσει και για το Google One. Δηλαδή να δώσει επιπλέον παροχές στους subscribers (ενώ τα τελευταία 2 χρόνια μας παίρνει τις παροχές που είχαμε) και να δώσει και πιο ευέλικτα πακέτα (δεν γίνεται απ' τα 200gb να πηγαίνεις πχ στα 2tb κατευθείαν, χρειάζεσαι και τουλάχιστον 1 ενδιάμεσο πακέτο).

Ακριβως.επιτελους ενα ωραιο pixel απο αποψη μεγεθους και με καλα specs.νομιζω οτι θα παω προς τα κει.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , κοιτάω να αγοράσω το pixel 9 pro xl αλλά διαβάζω εδώ μέσα ότι δεν θα εχω σήμα 5g και διαφορά αλλά . Ρωτάω λοιπόν εάν το αγοράσω θα εχω θέματα ( εχω Voda) ; Δεν θέλω να πειραματιστώ καθώς η δουλειά μου είναι κλήσεις πολλές και WhatsApp Viber κτλ όποτε θέλω πάντα όπου έχει δίκτυο να μπορώ και εγώ να εχω ότι έχει η περιοχή . Ευχαριστώ 

Edited by demotapa
Link to comment
Share on other sites

το 9ρι το απλο πηρε καλες κριτικες απο gsmarena, ειδικα στη μπαταρια. Επιδοσεις δεν μπορεσαν να τρεξουν ομως, οπως φαινεται ομως οταν θα πανε στην TSMC εκει θα περασουν μπροστα, ειδικα αν βαλουν και ενα quallcom μοντεμακι τοτε τελος. 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ωωππ.. τι έχουμε εδώ..;;

 

https://youtu.be/CGt1DAe4MGw?si=bqhBkj1WzdAsn7AC

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα το τιμήσω κάπου τον Νοέμβριο, έχει διάφορες αρκετές σε σχέση με το Pixel 8 pro 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...