Jump to content

Τριήμερο «Meeting» @ dte-Comdex Greece 2005


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραιο το live κριμα που δεν μπορουσα να ερθω,τουλαχιστον βλεπω live,αληθεια μια κοπελα που ειναι ντυμενη στα μαυρα ποια ειναι?

παντως ζηλευω πραγματικα.κριμα που δεν ειμαι εκει.

 

Τι χρώμα μαλλιά έχει;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 241
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

piga kai egw paraskevi meta apo 2 wres vrika to stand tou myphone to kako ine oti den eixe kinhta i ekthesi ektos apo motorola kai qtek efaga mia psilopikra, mou arese to stand tis airis me to portable dvd, to stand tou pcmagazine kati pc korifea ixane setarei,piximo megalo genika apo plasma othones, tis opoies katathavmasa, kai eteries kiriws me diktiako exoplismo, ws ekei padws oxi kati idietero to megalo kako ine oti evlepa sinexia pinakides tou pote opou to stand tou kateixe ti misi ekthesi lol, pedia thanks gia to blouzaki.
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Θα λαλήσω... :wacko: Ήρθα με το φίλου μου willyd στην Comdex σήμερα Κυρακή 20/11 (στις έξι το απόγευμα) χωρίς να έχουμε σημειώσει το stand του myPhone και δεν καταφέραμε να το βρούμε! :O :( Που στο καλό ήταν κρυμμένο; :confused: Στην αφίσα με τα stand υπήρχε; Ούτε εκεί το βρήκαμε...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

george, το pc με την τιμονιερα στο stand του pcmag. δουλευε? Γιατι μολις πηγα να κατσω χθες να παιξω... ψοφισε :D :p Τι στον... ο Μητσοτακης των πισι ειμαι?
Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό καλό ήταν το περίπτερο της qtek και οι εκπληκτικές του συσκευές και αυτό της moto, με το SLVR και το V3x... Πλην του δικού μας myphone!

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό καλό ήταν το περίπτερο της qtek και οι εκπληκτικές του συσκευές και αυτό της moto, με το SLVR και το V3x... Πλην του δικού μας myphone!

Συμφωνω.Πολυ μετρια η εκθεση...:X

Link to comment
Share on other sites

Μέτρια δεν θα πει τίποτα...

 

Πήγα για μια ώρα το Σάββατο το βράδυ...

Φανταζόμουν ότι δεν θα προλάβω και σκεφτόμουν να πάω και σήμερα, αλλά τελικά τα μόνα περίπτερα που άξιζαν ήταν του MyPhone, της Qtek και του Hellug, το οποιο έδινε το Ubuntu Linux 5.10 :)

 

Τουλάχιστο γνώρισα από κοντά τον MsK :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλάβαινα να έρθω και σήμερα τελικά. Εχθές περάσαμε μια χαρά πάντως. Άντε και του χρόνου στην CeBit. ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Θα λαλήσω... :wacko: Ήρθα με το φίλου μου willyd στην Comdex σήμερα Κυρακή 20/11 (στις έξι το απόγευμα) χωρίς να έχουμε σημειώσει το stand του myPhone και δεν καταφέραμε να το βρούμε! :O :( Που στο καλό ήταν κρυμμένο; :confused: Στην αφίσα με τα stand υπήρχε; Ούτε εκεί το βρήκαμε...

 

 

Μια από τα ίδια !!! Που είσασταν βρε παιδιά??? Πάνω ή κάτω πέιτε κανα κοντινό γνωστό περίπτερο που είσασταν γιατί θα τρελαθώ... :O

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια !!! Που είσασταν βρε παιδιά??? Πάνω ή κάτω πέιτε κανα κοντινό γνωστό περίπτερο που είσασταν γιατί θα τρελαθώ... :O
Βρε παιδιά ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να μην τους βρήκατε???Σιγά τον δαίδαλο...μα δεν ΚΟΙΤΑΤΕ ΠΟΤΕ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΠΟΣΤ εδώ μέσα που ειχαν ΑΚΡΙΒΗ περιγραφή του στάντ???Ηταν ΠΙΣΩ από τους Κορεάτες πουθ ήταν αρχη αρχή στην είσοδο ,δίπλα-στον ίδιο χώρο με το περιοδικό ΚΙΝΗΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ-Smart press,kai APENANTI ακριβώς από την εταιρεία red com ants που είχε την υποστήριξη της flowernet και που είχε ένα παλιό μαύρο αμάξι και μοίραζαν λουλούδια!!!μαζί με ένα φίλο μου που πήγαμε το εντόπισε ΑΜΕΣΩΣ χωρίς ψάξιμο!!Χάρηκα που ξαναείδα τον Mythozz kai MSK,και γνώρισα τους Hunter -Rigas kokaliaris Nick και που συνέβαλλα(μάλλον)στην αναβάθμιση του seven heaventh :p

Αντε και του χρόνου να είμαστε καλά ....

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Megalo ksenerwma h ekthesi............. :( :blink:

 

Na ksekinisw me thn organwsi twn peripterwn mesa sthn ekthesi pou htan perisotero apo xalia!

Giati mou fanike oti ola htan xyma sto kyma...

Ithela naksera poios eixe organwsei ayth thn yperoxh diataksh twn peripterwn...

 

Epeita ti toso texnologika ekseligmeno yphrxe kai den to proseksa? Eleos...

(To mono pou mou ekane edypwsh htan ena systhma ths LG -sto ypogei tmhma ths ekthesis- se sxesi me thn kouzina kai genika to spiti -oxi oti den toxame ksanakousei diladi, apla to eidame ylopoihmeno-)

 

Genika ola kinoudan se metrio epipedo.

 

Den kserw mhpws eimai poly apaithtikos??? Ti na pw...

 

Oson afora thn kinhsh tou myphone, exw na pw kai sanwtera ;)

 

To periptero (o theos na to kanei - mia gwnitsa htan :p ) to edopisa kai gw me thn 2rh periplanish ston lavirintho pou legotan Comdex.

 

-Nomizw padws pws den anefere ston xarti :blink: sthn eisodo to pou vrisketai to myphone... Aisxos (Po,po misos e... :p )-

Link to comment
Share on other sites

εγώ ήρθα Σάββατο και Κυριακή. Συγχαρητήρια για το περίπτερο ήταν πολύ όμορφο. Άντε και του χρόνου παιδιά! Θα ανεβάσω κάτι λίγες φωτογραφίες που έχω Τρίτη που θα ανέβω σχολή και έχω γρήγορο νετ γιατί με 56κ άστα να πάνε.
Link to comment
Share on other sites

Και γω πέρασα τελικά εκεί κατά τις 18.30 και ομολογουμένως έφαγα το κόσμο μέχρι να βρω το stand του myphone, αφού γύρισα όλη την έκθεση μια φορά, έψαξα εξωνυχιστηκά το φυλάδιο με τους εκθέτες, αποφάσισα να κοιτάξω στα πιο απίθανα (απλά επειδή θυμόμουν ότι είχατε πει μέσα δεξιά, και ήταν όντως εκεί) έπρεπε να πείτε ότι ήταν ενιαίο με το stand του Κινητή τηλεφωνία να το βρούμε πιο εύκολα.

Τελικά γνώρισα τον MSK και τον mythozz που δεν είχα γνωρίσει σε κάποιο meeting αλλα τα είπα και με τον Trobocop και το seventh_heaven. Επίσης γνώρισα το rigasnic αλλά και την εντυπωσιακή γυναικεία moderation παρουσία Nelly!! Αλήθεια πέρασε καμιά άλλη κοπελιά από το stand;; Πήρα και την υπέροχη μπλουζίτσα (ΜSK μου την είχες τάξει καιρό αν θυμάσαι...)!

 

ΥΓ: Επίσης είδα και άλλους γνώριμους και μη που ονόματα δε θυμάμαι τώρα γι΄αυτό και δεν αναφέρω, gkr41 εσύ ήσουν που έδειξες και το καρτελάκι σου ε;;

ΥΓ2: Kinitoeidimona τι ώρα πέρασες και δε σε πέτυχα;; Κρίμα...

 

 

Α ξέχασα να πω ότι η έκθεση δε με εντυπωσίασε και πολύ, πλην Q-tek και ελάχιστα ακόμα stand που άξιζαν, περίμενα περισσότερη τεχνολογία και περισσότερα gadgets από κοντά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

εγώ ήρθα Σάββατο και Κυριακή. Συγχαρητήρια για το περίπτερο ήταν πολύ όμορφο. Άντε και του χρόνου παιδιά! Θα ανεβάσω κάτι λίγες φωτογραφίες που έχω Τρίτη που θα ανέβω σχολή και έχω γρήγορο νετ γιατί με 56κ άστα να πάνε.

Τέλεια, περάσαμε καταπληκτικά! :D :D

Όσο για το περίπτερο του myphone, μια χαρά ήταν, άλλωστε το myphone δεν πήγε για να κάνει επίδειξη, αλλά για να γνωριστούμε.

Ρε clarco5 εσύ για να δεις αν ήταν μεγάλο το περίπτερο, ή για να γνωρίσεις τα παιδιά ήρθες? :blink: :wacko:

Η nelly είχε πολύ γέλιο :) (φτου φτου) και επίσης θέλω να δηλώσω ότι περιμένουν κάποιες φωτογραφίες μου έγκριση! Έχω τον MsK και τον Mythozz για όποιον ενδιαφέρεται :shifty: :shifty: :alien:

Άντε με το καλό και το χριστουγεννιάτικο meeting :D

Link to comment
Share on other sites

PAN82 ήμουν χτες που γινόταν και ο χαμός από 17-20,έκανα και μερικά επαγγελματικά κονέ όπως για παράδειγμα αν την πρόσεξες την εταιρεία AIRIS που είχε καταπληκτικά προιόντα σε καταπληκτικές τιμές,είδα στελέχη γνωστα μου εταιρειών καθώς και γνωστούς από τον εκδοτικό χώρο της κινητής,γενικά το καταχάρηκα(ιδίως όταν μπήκα στο περίπτερο της Cosmoline μετά από προτροπή της κουκλάρας που η μίνι φούστα της ίσα που κάλυπτε.....),άφησα και την υπογραφή μου στο στάντ που την ανέβασε ο Μάνος στις φωτογραφίες.Τέλος θέλω να πω ότι αντιστάθηκα σθεναρά στην προσπάθεια του ΜΣΚ να με βγάλει φωτογραφία,πράγμα για το οποίο όλο το φόρουμ πρέπει να μου πει ευχαριστώ,μιας και λόγω του ΜΗ ανεβάσματος της φωτογραφίας μου,δεν έπεσε το σαιτ ως ήταν αναμενόμενο και συνεχίζετε να απολαμβάνετε απρόσκοπτα τις υπηρεσίες του.. :p

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε clarco5 εσύ για να δεις αν ήταν μεγάλο το περίπτερο, ή για να γνωρίσεις τα παιδιά ήρθες? :blink: :wacko:

 

Gia na gnwrisw thn ksanthia moderator :p :D

 

Otan katafera kai to vrika padws eprepe na fygw kai den prolava na gnwrisw kanenan :( An kai oi ligoi pou iksera den prepei natan ekei...

Link to comment
Share on other sites

diavazo gia olous esas pou perasate telia kai zileyo :( na to xanakanete to event 8elo kai ego .... ade kai sto anatoliko tin epomeni fora :cool:

Εσύ γιατί δεν ήρθες?

Link to comment
Share on other sites

Hρθα και γω. Τελευταιος και πιο τυχερος...:D

Εσύ είσαι ο Γιάννης (αν δεν κάνω λάθος) που κέρδισε? :)

Link to comment
Share on other sites

ωραίο το ψηφιακό σπίτι στο υπόγειο, το σπίτι (της cosmote νομίζω) με τα διάφορα δωμάτια, ωραίο το stand του pc magazine, της motorola, απο κει και περα μας επρηξαν στην διαφήμιση. θα έχω στυλό για ένα χρόνο! επίσης πολλά pc για σερφάρισμα!

στην qtec τις σας άρεσε ρε παιδιά? αφού ήταν όλα σε βιτρίνες.

ωραίοι οι λινουξάδες και ο τύπος στη nod32 για τα δωρεάν cd (btw, για έναν περίεργο λόγο το pc μου δεν μπουτάρει από cd...)

επίσης ένας τυπάς που πουλούσε ένα τελείως αθόρυβο σύστημα με 5 ανεμιστήρες και 1 ψύχτρα... αλλά έφυγα μόλις άκουσα την τιμή... 3000 ευρώ (όλο το pc)

 

 

μπορεί να λίγα τα καλά, αλλά εμένα μου άρεσε πάρα πολύ. δεν λέτε πάλι καλά... φανταστείτε να ήταν όλο διαφήμιση. νομίζω η comdex άρχισε να αποκτά το νόημα της ;)

 

γενικώς έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

αντε και του χρόνου...

Link to comment
Share on other sites

ωραίοι οι λινουξάδες και ο τύπος στη nod32 για τα δωρεάν cd (btw, για έναν περίεργο λόγο το pc μου δεν μπουτάρει από cd...)

OFF-TOPIC:exeis pei sto BIOS na kanei boot prwta apo cd kai meta apo HD??

Link to comment
Share on other sites

[offtopic]

ναι, εννοείται... αλλά κάνει τα xp boot.

το drive μου είναι αρκετά πρόσφατο...

συγκεκριμένα η συνδεσμολογία μου είναι η εξής.

 

|--> c: master, WinXP

|

|

|--> d: slave, cdrom, χαλασμένο

|

|

Primary IDE

 

 

|--> e: master, dvd, απ αυτό θέλο να κάνω boot

|

|

|--> f: slave, σκληρός

|

|

Secondary IDE

Παντού σαραντάρια καλώδια

 

Από το a: κάνει μια χαρά boot... any ideas? :(

[/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

[offtopic]

ναι, εννοείται... αλλά κάνει τα xp boot.

το drive μου είναι αρκετά πρόσφατο...

συγκεκριμένα η συνδεσμολογία μου είναι η εξής.

 

|--> c: master, WinXP

|

|

|--> d: slave, cdrom, χαλασμένο

|

|

Primary IDE

 

 

|--> e: master, dvd, απ αυτό θέλο να κάνω boot

|

|

|--> f: slave, σκληρός

|

|

Secondary IDE

Παντού σαραντάρια καλώδια

 

Από το a: κάνει μια χαρά boot... any ideas? :(

[/offtopic]

 

δοκίμασε φίλε μου να βάλεις πρώτα τον σκληρό και μετά το dvd-rom, θα πρέπει να αλλάξει κάτι. ή ακόμα καλύτερα αν μπορέις αφού το cd-rom είναι χαλασμένο να βάλεις στη θέση του το dvd-rom. ελπίζω να βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια !!! Που είσασταν βρε παιδιά??? Πάνω ή κάτω πέιτε κανα κοντινό γνωστό περίπτερο που είσασταν γιατί θα τρελαθώ... :O
Σε όλη την Comdex είμασταν, τι εννοείς;

Βρε παιδιά ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να μην τους βρήκατε???Σιγά τον δαίδαλο...μα δεν ΚΟΙΤΑΤΕ ΠΟΤΕ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΠΟΣΤ εδώ μέσα που ειχαν ΑΚΡΙΒΗ περιγραφή του στάντ???Ηταν ΠΙΣΩ από τους Κορεάτες πουθ ήταν αρχη αρχή στην είσοδο ,δίπλα-στον ίδιο χώρο με το περιοδικό ΚΙΝΗΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ-Smart press,kai APENANTI ακριβώς από την εταιρεία red com ants που είχε την υποστήριξη της flowernet και που είχε ένα παλιό μαύρο αμάξι και μοίραζαν λουλούδια!!!μαζί με ένα φίλο μου που πήγαμε το εντόπισε ΑΜΕΣΩΣ χωρίς ψάξιμο!!Χάρηκα που ξαναείδα τον Mythozz kai MSK,και γνώρισα τους Hunter -Rigas kokaliaris Nick και που συνέβαλλα(μάλλον)στην αναβάθμιση του seven heaventh :p

Αντε και του χρόνου να είμαστε καλά ....

Να επαναλάβω ότι δεν είχαμε προσέξει το stand που θα βρίσκονταν το myPhone γιατί πίστευα ότι θα το έβρισκα σε κάποιο πλάνο της έκθεσης. Στην Redcom Ants έφτασα και είδα και τους τύπους στα μαύρα και την αντίκα. Απέναντι δεν θυμάμαι να είχε τίποτα (νομίζω είχε τοίχο)... Άσε που περίμενα να γίνεται προσκύνημα στο περίπτερο του myPhone και δεν είδα πουθενά κάτι τέτοιο. Αλλά από ότι κατάλαβα το περίπτερο ήταν... shared;

To periptero (o theos na to kanei - mia gwnitsa htan :p ) to edopisa kai gw me thn 2rh periplanish ston lavirintho pou legotan Comdex.

 

-Nomizw padws pws den anefere ston xarti :blink: sthn eisodo to pou vrisketai to myphone... Aisxos (Po,po misos e... :p )-

Και γω πέρασα τελικά εκεί κατά τις 18.30 και ομολογουμένως έφαγα το κόσμο μέχρι να βρω το stand του myphone, αφού γύρισα όλη την έκθεση μια φορά, έψαξα εξωνυχιστηκά το φυλάδιο με τους εκθέτες, αποφάσισα να κοιτάξω στα πιο απίθανα (απλά επειδή θυμόμουν ότι είχατε πει μέσα δεξιά, και ήταν όντως εκεί) έπρεπε να πείτε ότι ήταν ενιαίο με το stand του Κινητή τηλεφωνία να το βρούμε πιο εύκολα.
Λέω και'γω, μόνο εμείς είμασταν οι... περίεργοι;

 

ΥΓ: Μάπα η Comdex για μια ακόμα φορά, δεν δικαιολογούσε δεύτερο γύρο παρά μόνο για na βρούμε το myPhone, αλλά είδαμε κάτι περίπτερα άδεια και είπαμε «θα την έκαναν»... :O

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...