Jump to content

[Επίσημο] Motorola V360


ibiza6
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά αυτό που θέλω είναι αυτό

 

http://cgi.ebay.ie/3-5mm-Motorola-Stereo-Headphone-Adapter-Mpx200-V710-E1_W0QQitemZ6480737203QQcategoryZ42404QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

ή αυτό (αν και δεν ξέρω αν θα παίζει το USB)

http://www.howardforums.com/showthread.php?t=838526

 

άν κάποιος ξέρει που μπορεί να βρεθεί ...εντός επικρατείας !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα πήρα το V360 από το Γερμανό και είχε μαζί και μια TransFlash 128ΜΒ. Δεν το έχω τεστάρει εκτενώς ακόμη αλλά κρίνοντας αυτά που διάβασα πρόκειται μάλλον για ένα καλό value for money κινητό.

 

Βασικά αυτό που θέλω είναι αυτό

 

http://cgi.ebay.ie/3-5mm-Motorola-Stereo-Headphone-Adapter-Mpx200-V710-E1_W0QQitemZ6480737203QQcategoryZ42404QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

ή αυτό (αν και δεν ξέρω αν θα παίζει το USB)

http://www.howardforums.com/showthread.php?t=838526

 

άν κάποιος ξέρει που μπορεί να βρεθεί ...εντός επικρατείας !

 

 

Εγώ πήρα ένα βύσμα - μετατροπέα από 3.5" σε 2.5" στερεοφωνικό από το κατάστημα ηλεκτρονικών "Ξηρουχάκης" στον Πειραιά οδό Κολοκωτρώνη (αριθμό δεν θυμάμαι) κάτω από το Δημοτικό Θέατρο, μόνο με 0,90€!! Δουλεύει άψογα!

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

μετατροπέα από 3.5" σε 2.5" στερεοφωνικό από το κατάστημα ηλεκτρονικών "Ξηρουχάκης" στον Πειραιά οδό Κολοκωτρώνη (αριθμό δεν θυμάμαι) κάτω από το Δημοτικό Θέατρο, μόνο με 0,90€!! Δουλεύει άψογα!

 

Τιποτα στο ποίο βόρειο κανεις :( (δέν έχω ιδέα απο Πειραιά!!!! )

Θετικότατο πάντος που παίζει !!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 2 Handsfree (με ένα ακουστικό). Το ένα είναι usb και το άλλο το κανονικό. (μινι jack νομίζω λέγεται). Το usb δεν μου δουλεύει καλά. Δεν ξέρω αν φταίει το ακουστικό (που δεν νομίζω γιατί είναι καινούριο) ή η θύρα. Ούτε εγώ ακούω τον άλλον καλά ούτε ακούγομαι. Όσο για τον μετατροπέα που αναφέρθηκε, είναι αρκετά διαδεδομένος. Πιστεύω οτι αν πάτε με ένα ζευγάρι ακουστικά και το κινητό και ζητήσεται μετατροπέα θα σας δώσουν αμέσως αυτό που ψάχνεται.
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 2 Handsfree (με ένα ακουστικό). Το ένα είναι usb και το άλλο το κανονικό. (μινι jack νομίζω λέγεται). Το usb δεν μου δουλεύει καλά. Δεν ξέρω αν φταίει το ακουστικό (που δεν νομίζω γιατί είναι καινούριο) ή η θύρα. Ούτε εγώ ακούω τον άλλον καλά ούτε ακούγομαι. Όσο για τον μετατροπέα που αναφέρθηκε, είναι αρκετά διαδεδομένος. Πιστεύω οτι αν πάτε με ένα ζευγάρι ακουστικά και το κινητό και ζητήσεται μετατροπέα θα σας δώσουν αμέσως αυτό που ψάχνεται.

 

Δοκίμαζα εχθές στην ακρόαση μουσικής MP3 τα ακουστικά με τον μετατροπέα και τo Original USB HandsFree της Motorola και παρατήρησα ότι τα κοινά ακουστικά έχουν καλύτερη απόδοση σε σχέση με τα USB. Άρα έχει μια βάση αυτό που λες. Μάλλον είναι εργοστασιακό το θέμα...

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αφου ελαχιστοι θα προτιμουσαν να στειλουν 2 σμς μεσω Unicode δεν το θεωρησαν σκοπιμο να βαλουν επιλογη! Βεβαια για οσους ψαχνονται αγρια υπαρχει σιγουρα η επιλογη αυτη μεσα στα seems!!Ε αν την εχει βρει καποιος και το εχει ποσταρει σε καποιο σαιτ τοτε μπορειτε να βαλετε Unicode απο κει αν πειραξετε το κινητο με καλωδιο!!!Αυτο το ειχανε βρει αν θυμαμαι καλα σε v600 και οχι στα μετεπειτα κινητα....Εγω οταν πειραζα τα κινητα ΜΟΤΟ μου δεν ασχοληθηκα με αυτη την επιθλογη δυστυχως!!!:this:

ΝΑι υπάρχει αυτή η επιλογή.

Αλλά πάντα με προσοχή και αφού έχετε κάνει back up.

Το seem είναι

SEEM 0032_0001 offset 3F -bit 4

Δηλαδή στο 3 οριζόντια και F κάθετα ξετικάρεις το bit 4.

Στην περίπτωση αυτή απενεργοποιείται η unicode

Αν το επιλέξεις τότε έχεις unicode

To έχω δοκιμάσει σε Ε398 και Τ720i και πέτυχε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει τα εξης 3 πραγματα για το κινητο απο καταστημα της Μοτορολα: usb cable, handsfree & radio (2 in 1) και μια κάρτα μνήμης 512MB. Αυτο που δεν μπόρεσα να καταλάβω είναι γιατί στο κατάστημα της Μοτορολα τα έχουν όλα τόσο ακριβά. Την κάρτα μνήμης για παράδειγμα την είχαν 70 ευρώ. Και όταν είδε ότι ψιλοστράβωσα απο 70 μου την άφησε και καλά 50 ευρώ. Όσο για το ραδιοφωνάκι, μην το πάρει κανείς, γιατί θα το μετανιώσει.

 

Υ.Γ. Μου τη δίνει που ενώ έχω ένα σωρό mp3 στο κινητό, δε μπορώ να τα χρησιμοποιήσω ως ήχους κλήσης. Κάτι πρέπει να γίνει μ'αυτο. Τελικά μου φαίνεται ότι το Nokia 7610 που είχα, ήταν πολύ καλύτερο.:(

Πρέπει να τα περάσεις στο τηλέφωνο και όχι στην κάρτα.

Αλλά τα κινητά καλούν για 30 δευτερόλεπτα οπότε ποιος ο λόγος να έχεις για ήχο κλήσης ένα ολόκληρο τραγούδι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΝΑι υπάρχει αυτή η επιλογή.

Αλλά πάντα με προσοχή και αφού έχετε κάνει back up.

Το seem είναι

SEEM 0032_0001 offset 3F -bit 4

Δηλαδή στο 3 οριζόντια και F κάθετα ξετικάρεις το bit 4.

Στην περίπτωση αυτή απενεργοποιείται η unicode

Αν το επιλέξεις τότε έχεις unicode

To έχω δοκιμάσει σε Ε398 και Τ720i και πέτυχε

Εχουν αλλαξει αρκετα τα seems jotz γι αυτο ειπα οτι σε παλαιοτερα γινοταν, ωστε να μην πανε και πειραξουν αμεσως τα κινητα τους ολοι οσοι εχουν τη μυγα!!:lol:

Απλα ας το δοκιμασει οποιος θελει με trial n error :ninja:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμαζα εχθές στην ακρόαση μουσικής MP3 τα ακουστικά με τον μετατροπέα και τo Original USB HandsFree της Motorola και παρατήρησα ότι τα κοινά ακουστικά έχουν καλύτερη απόδοση σε σχέση με τα USB. Άρα έχει μια βάση αυτό που λες. Μάλλον είναι εργοστασιακό το θέμα...

 

Εγώ έστειλα ένα mp3 από το άλλο μου το κινητό στο V360 το αποθήκευσα στην κάρτα και δοκίμασα να το ακούσω. Πήγα πρώτα από τους ήχους και διαπίστωσα οτι έπαιζε μόνο 5 δευτερόλεπτα. (Το πήγα και με το FF στην μέση και το άφησα να παίξει και αυτό πάλι 5 δευτερόλεπτα έπαιξε). Μου έβγαζε οτι "Ο Τύπος Δεν Υποστιρίζεται". Μετά δοκίμασα και με τον Digital Music Player του κινητού από τις εφαρμογές και πάλι τα ίδια. Τι φταίει? Ξέρει κανείς?

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Κατά την αναπαραγωγή βίντεο σε μορφή 3gp, η απόκριση των πλήκτρων είναι πάρα πολύ αργή. Για παράδειγμα εάν κατά την αναπαραγωγή ενός βίντεο πατήσω το "Stop" ή το "Πίσω" το βίντεο σταματά να αναπαράγεται μετά από κάμποσα δευτερόλεπτα και όχι αμέσως όπως θα έπρεπε κανονικά. Σημειωτέον ότι το βιντεάκι είναι αποθηκευμένο στην μνήμη του τηλεφώνου. Σε αντίθετη περίπτωση (δηλαδή αποθηκευμένο στη Transflash) τα πράγματα φαίνονται ακόμη χειρότερα. Μήπως έχει κανείς υπόψη του τι φταίει;
Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα ένα mp3 από το άλλο μου το κινητό στο V360 το αποθήκευσα στην κάρτα και δοκίμασα να το ακούσω. Πήγα πρώτα από τους ήχους και διαπίστωσα οτι έπαιζε μόνο 5 δευτερόλεπτα. (Το πήγα και με το FF στην μέση και το άφησα να παίξει και αυτό πάλι 5 δευτερόλεπτα έπαιξε). Μου έβγαζε οτι "Ο Τύπος Δεν Υποστιρίζεται". Μετά δοκίμασα και με τον Digital Music Player του κινητού από τις εφαρμογές και πάλι τα ίδια. Τι φταίει? Ξέρει κανείς?

To v360 den ipostirizei mp3 me bit rate ipsilotero apo 192 Kbps h xamilotero apo 64 kbps. Opote to pio pithano einai oti pefteis se mia apo tis 2 katigories

Link to comment
Share on other sites

Η αναφορά είναι θέμα συνήθειας, ή τέλος πάντων για κάποιους από μας μπορεί να είναι πολύ σημαντικό. Αν έχεις μάθει με άλλο κινητό και πας σε motorola, μπερδεύεσαι.

Μέχρι τώρα όλα τα ΜΟΤΟ δεν είχαν μόνιμη ενεργοποιημένη αναφορά. Μακάρι να αλλάξει αυτό και να έχει το V3x.

 

 

emena pantos pou exei i gynaika mou to v525 exei kanonika anafora paradosis gia ta alla den ksero!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

φίλε toledo έχει μόνιμη αναφορά ενεργοποιημένη?? Αυτό δεν το ήξερα! Έχω το Ε1000 και το V600 και κάθε φορά πρέπει να ορίζω αν επιθυμώ αναφορά!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

και για οσους εχουν αποριες που δεν απατόνται εδώ για ριξτε ενα βλεφαρο στο manual (pdf μορφή)
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

φίλε toledo έχει μόνιμη αναφορά ενεργοποιημένη?? Αυτό δεν το ήξερα! Έχω το Ε1000 και το V600 και κάθε φορά πρέπει να ορίζω αν επιθυμώ αναφορά!

 

 

sto v525 pas sta minimata meta patas to mesaio pliktro pou se paei stis epiloges meta pas rythmisi minimaton patas epilogi kai stin pro teleytaia seira exei pou leei eidopiisi sms kai apo oxi to kaneis nai kai exei kanonika anafora!

 

to exo kanei apo tin arxi pou to pira kai einai mia xara kai minimata stelnei kai anafores exei!

 

 

OOOOOOLA KALA.

 

:O :O :)

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ήθελα να ρωτήσω αν εσείς που έχεται το κινητό καιτο συνδέται με το PC (USB/BT) μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει προγραμμα που να κρατάει στον υπολογιστή αντίγραφα των SMS από το τηλέφωνο? (προσοχή όχι contacts, το ξέρω ότι υπάρχει για contacts, εδώ ρωτάω για SMS). :worry:

 

Αν υπάρχει μπορεί αυτό το πρόγραμμα να τα κάνει export σε κάτι άλλο (XLS, DOC, RTF)? :help:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

paidia o father pire to v360 alla den exei to programma...to lete nomizw phone tools 3.11

boroume na to broume apo kana magazaki?

thnx

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να το δοκιμάσει κάποιος που το έχει το τηλέφωνο.

Εγώ δεν το έχω το τηλέφωνο.

Θέλω να το πάρω (υποψήφιος) και ένα κρυτήριο είναι να μπορών να πάρω backup τα τηλέφωνά μου και τα SMS και με ελληνικά γράμμαρα να δουλευουν (όχι κινέζικα). Μπορέι κάποιος να το δωκιμάσει αυτό το πρόγραμμα? Νομίζω ότι είναι σιμαντικό και ενδιαφέρει αρκετούς. Στο supported phone μου τα μασσάει λίγο (λέει δεν υποστιρίζει MMS, τίποτα για SMS) Καμία άποψη?

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το Mobile Phone Tools είναι για τα μπάζα, έχω παιδευτεί ατελείωτες ώρες για να το κάνω να δουλέψει με το V635 της κοπέλας μου. Τελικά δεν τα κατάφερα! Χθές προσπάθησα πάλι με το νέο μου V360, πάλι δεν έβγαλα άκρη! Θα κατεβάσω το mobiledit να σας πω τι παίζει και μ'αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Όταν το bt είναι ενεργοποιημένο και το ακουστικό είναι συνδεδεμένο το κινητό δεν παίζει παρά μόνο τους 3-4 πρώτους ήχους κουδουνίσματος (τα κλασσικά ντριν!). Ούτε το mp3 player παίζει.

Ξέρει κανείς κάτι για αυτό;:(

Link to comment
Share on other sites

Το Mobile Phone Tools είναι για τα μπάζα, έχω παιδευτεί ατελείωτες ώρες για να το κάνω να δουλέψει με το V635 της κοπέλας μου. Τελικά δεν τα κατάφερα! Χθές προσπάθησα πάλι με το νέο μου V360, πάλι δεν έβγαλα άκρη! Θα κατεβάσω το mobiledit να σας πω τι παίζει και μ'αυτό.

 

To Mobiledit 1.99.03 λειτουργεί τέλεια με το V360 αλλά μόνο με καλώδιο. Με BT δεν μπόρεσα να το κάνω να δουλέψει. Να το προτιμήσεις σε σχέση με το Motorola Mobile Phone Tools... Πιστεύω ότι είναι πληρέστερο και πιο γρήγορο.

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με διαδοχικά on line update μέχρι ver 3.11 τουλάχιστο

Δοκίμασα τις εκδόσεις 3.11 και 3.23. Με PTSN γραμμή είναι αδύνατο να παίξω με τα διαδοχικά updates!

To Mobiledit 1.99.03 λειτουργεί τέλεια με το V360 αλλά μόνο με καλώδιο

Με Bluetooth το δοκίμασα κι εγω και πράγματι δε δούλευε. Ώρα να αγοράσω κανένα καλώδιο!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες ημέρες συμβίωσης με το νέο μου v360 είπα να παραθέσω κάποια bugs που βρήκα ψάχνοντάς το...

 

1. Δεν αναπαράγει ήχους κλήσεις MP3 όταν αυτοί βρίκονται αποθηκευμένα στην κάρτα Transflash.

 

2. Δεν υποστηρίζει προβολή πολλαπλών τηλεφώνων σε μια επαφή αλλά τις εμφανίζει διαδοχικά στον τηλεφωνικό κατάλογο.

 

3. Όταν αναπαράγεται ένα βίντεο που είναι αποθηκευμένο στην κάρτα Transflash, κάνει διακοπές κατά την αναπαραγωγή και τα πλήκτρα δεν αποκρίνονται.

 

4. Πολλά παιχνίδια και εφαρμογές Java που παίζουν σε άλλα κινητά (SE, Nokia κ.ά.) δεν πάιζουν στο V360

 

5. Δεν βγάζει επιβεβαίωση εάν θέλετε να διαγράψετε μια επαφή από τη μνήμη του τηλεφώνου ή της SIM. Τη σβήνει απευθείας.

 

H έκδοση του λογισμικού μου...

 

Έκδοση FLEX: SE6148AXXG10BD

Έκδοση Software: R4513_G_08.B7.56R_A

Έκδοση DSP: 63151500

Λίστα γλωσσών: 0031

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...