Jump to content

The Mall Athens


iasonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ορίστε και η πρόσκληση:http://dias.aueb.gr/~p3020118/myFiles/prosklisi.pdf

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 368
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Γιατί να μην είναι;

 

Καθημερινά 9 πμ-9 μμ και τα Σάββατα 9 πμ-8 πμ.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Πααααααααρα πολυ κοσμος ουτε εγω προκειται να ξαναπαω δεν λεω μια χαρα ειναι αλλα οταν περιμενεις με την ωρα για NA πληρωσεις και εχεις χασει ολο το "κεφι" σου για αγορες ε τοτε χιλιες φορες να ψωνιζω στα ΝΟΤΟS ή στο ATTICA ή στα καταστηματα στη ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ παρα στο MALL, πληρωνεις και για να παρκαρεις ΗΜΑΡΤΟΝ στα NOTOS πχ ειναι δωρεαν με αγορες απο καποια ευρω και πανω.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Παρολο που δεν ηθελα το MALL στη γειτονια μου και δεν το εχω επισκεφτει ακομη -ετσι για να δω πως ειναι δλδ- αμεσως μετα τα εγκαινεια και τη περιοδο των εορτων δεν θαταν ο,τι καλυτερο για το κρινουν οσοι πηγαν.

Πρεπει να παμε μια φυσιολογικη καθημερινη, γιατι με τη βιασυνη τους να προλαβουν να ανοιξουν

και τη χλαπαταγη για το καινουργιο κοσκινακι ή τις πιθανες-απιθανες προσφορες, μαλλον αδικηθηκε η πραγματικη εικονα, καλη ή κακη.

Ας πουμε αυτες οι δυο βδομαδες μετα τις γιορτες και πριν τις εκπτωσεις ισως βοηθησουν να σχηματισουμε

μια πιο αντικειμενική αποψη.

...κι όταν θα 'ρθουν οι καιροί που θα 'χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα

Υπερασπίσου το παιδί γιατί αν γλιτώσει το παιδί υπάρχει ελπίδα...

Link to comment
Share on other sites

Παρολο που δεν ηθελα το MALL στη γειτονια μου και δεν το εχω επισκεφτει ακομη -ετσι για να δω πως ειναι δλδ- αμεσως μετα τα εγκαινεια και τη περιοδο των εορτων δεν θαταν ο,τι καλυτερο για το κρινουν οσοι πηγαν.

Πρεπει να παμε μια φυσιολογικη καθημερινη, γιατι με τη βιασυνη τους να προλαβουν να ανοιξουν

και τη χλαπαταγη για το καινουργιο κοσκινακι ή τις πιθανες-απιθανες προσφορες, μαλλον αδικηθηκε η πραγματικη εικονα, καλη ή κακη.

Ας πουμε αυτες οι δυο βδομαδες μετα τις γιορτες και πριν τις εκπτωσεις ισως βοηθησουν να σχηματισουμε

μια πιο αντικειμενική αποψη.

 

Μα είναι προφανές ότι σε περιόδους έναρξης λειτουργίας, εκπτώσεων, εορτών τέτοιοι χώροι είναι απλησίαστοι...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειπε πως η κοινη λογικη ειναι κατι ανυπαρκτο.

Κι αυτο φανηκε απ αυτους που πηγαν τις πρωτες μερες που ανοιξαν

τα μεγαθηρια

και μετα εσπευσαν να διαμορφωσουν αποψη για το αν τους αρεσουν ή οχι.

Να δεχτω τις αντιρρησεις για τη χρεωση του parking στο Mall,

αλλα διαμαρτυριες για την πολυκοσμια ειναι μαλλον αστειες.

...κι όταν θα 'ρθουν οι καιροί που θα 'χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα

Υπερασπίσου το παιδί γιατί αν γλιτώσει το παιδί υπάρχει ελπίδα...

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειπε πως η κοινη λογικη ειναι κατι ανυπαρκτο.

Κι αυτο φανηκε απ αυτους που πηγαν τις πρωτες μερες που ανοιξαν

τα μεγαθηρια

και μετα εσπευσαν να διαμορφωσουν αποψη για το αν τους αρεσουν ή οχι.

Να δεχτω τις αντιρρησεις για τη χρεωση του parking στο Mall,

αλλα διαμαρτυριες για την πολυκοσμια ειναι μαλλον αστειες.

 

Ean αναφερεσαι σε μενα

 

1ον δεν πηγα οταν πρωτοανοιξε

2ον αποψη μου ειναι και την εκφραζω το εαν ειναι αστεια ή οχι.......τι να σου πω εμενα παντως δεν μου φανηκε καθολου αστειο να περιμενω τοση ωρα στην ουρα:protest: :down:.

3ον εχω δει και χειροτερα αλλα αυτο του MALL τα ξεπερνουσε ολα:)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Ean αναφερεσαι σε μενα

 

1ον δεν πηγα οταν πρωτοανοιξε

 

Δεν νομίζω να αναφέρεται σε σένα ακριβώς για τον λόγο τον οποίο γράφεις...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι υπαρχει σχετικο θεμα για το καινουργιο παιχνιδακι της Αθηνας, απλα εδ γραφω για κατι που μας αφορα λιγο περισσοτερο απο τα μαγαζια που εχει μεσα το θηριο....

 

Το λινκ εχει ενα κειμενο, μεγαλο αλλα ενδιαφερον για τα απιστευτα σκανδαλα και παρατυπιες που εγιναν για να χτυστει το εκτρωμα, καθως και τον αγωνα λιγων ανθρωπων που εχουν ακομα συνειδηση σε αυτη τη χωρα.....

 

Διαβαστε το, αξιζει

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Κώστα στο μετέφερα εδώ μιας και θα διαβαστεί πιο πολλές φορές απο αυτούς που θέλουν να μάθουν για το The Mall.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει πολύ, αλλά με εκνευρίζει που δεν έχει καλό εξαερισμό καθώς προχωράω προς τα μέσα. Εχώ πρόβλημα με την πολύ ζέστη και έτσι δεν αντέχω και πολύ εκεί μέσα. Μόνο στα μπροστινά καταστήματα μπορώ να κάτσω. Και το χειρότερο κατάστημα με την περισσότερη ζέστη είναι το Glou. Πώς αντέχουν οι πωλητές??:(
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκάνδαλα ξεσκάνδαλα και εμένα μπορεί να μην μου αρέσουν αυτά αλλά ένα έχω να πώ και σας καλώ να το σκεφτείται.

Επένδυση,δουλειά σε εκατοντάδες συμπολίτες μας.Φυσικα το κέντρο της Αθήνας οδηγείτε σε οικονομικό μαρασμό.Τι να πώ...δεν ξέρω φίλες και φίλοι.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι και οικονομικό μαρασμό. Σύντομα πρόκειται να ανοίξει κατάστημα στο κέντρο η FNAC, ενώ μέχρι το 2007 θα ανοίξει στο Σύνταγμα το υπερκατάστημα Γερμανός με κινηματογράφο Imax... Για να μην πούμε για τον Ιανό, το Attica/City Link κ.α. Συνεπώς κάθε άλλο παρά μαρασμός...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ax kaimenoi ti einai auta pou diavazo se auto to thema. ta exo xasei allos mila gia omorfia allos gia dithen douleia se tosous polites kai alla tetoia kourafeksala. autoi kanoun ta panta gia na paroun tin pelateia apo ta mikra magazakia sti synexeia ayta kleinoun kai anagkazontai oi anthropoi na pane sto latsi kai se kathe latsi gia na vroun douleia kai na tous plironei me 600euro kai na douleuoun kathe mera. oraia ekseliksi. koroida pou eimaste. alla ti na peis pou to mati einai axortago kai gia ayto ginontai ola. etsi autoi konomane ta anthropakia pernoun 600 kai emeis dinoume ta lefta stous apateones olis tis xoras. kai oi plousioi plousioteroi kai oi ftoxoi ftoxoteroi kai douloi. figete oli kai pate sta xorioudakia sas kai ekei 600 euro to mina tha ta vgazete douleuontas to miso apo oti ekei kai tha eiste kai afentika tou eautou sas.
Link to comment
Share on other sites

Ax kaimenoi ti einai auta pou diavazo se auto to thema. ta exo xasei allos mila gia omorfia allos gia dithen douleia se tosous polites kai alla tetoia kourafeksala. autoi kanoun ta panta gia na paroun tin pelateia apo ta mikra magazakia sti synexeia ayta kleinoun kai anagkazontai oi anthropoi na pane sto latsi kai se kathe latsi gia na vroun douleia kai na tous plironei me 600euro kai na douleuoun kathe mera. oraia ekseliksi. koroida pou eimaste. alla ti na peis pou to mati einai axortago kai gia ayto ginontai ola. etsi autoi konomane ta anthropakia pernoun 600 kai emeis dinoume ta lefta stous apateones olis tis xoras. kai oi plousioi plousioteroi kai oi ftoxoi ftoxoteroi kai douloi. figete oli kai pate sta xorioudakia sas kai ekei 600 euro to mina tha ta vgazete douleuontas to miso apo oti ekei kai tha eiste kai afentika tou eautou sas.
Πωπω, μιλάς σαν τον πατέρα μου!! :)

Δεν λέω πως έχεις άδικο, αντιθέτως, αλλά τι θες και τα λες σε ένα τεχνοκρατικό φόρουμ?:O

Link to comment
Share on other sites

Όχι και οικονομικό μαρασμό. Σύντομα πρόκειται να ανοίξει κατάστημα στο κέντρο η FNAC, ενώ μέχρι το 2007 θα ανοίξει στο Σύνταγμα το υπερκατάστημα Γερμανός με κινηματογράφο Imax... Για να μην πούμε για τον Ιανό, το Attica/City Link κ.α. Συνεπώς κάθε άλλο παρά μαρασμός...

 

Ενοούσα τις μικρές επιχειρήσεις,Δεν το έθεσα σωστά...

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετρον Αριστον ελεγαν οι αρχαιοι ημων και δεν ειναι ολα ασπρο-μαυρο.

Ουτε ολα τα μικρα καταστηματα θα κλεισουν, ουτε ολα τα μεγαθηρια-οι δεινοσαυροι της εποχης- θα επιβιωσουν.

Παλια ειχαν φυτρωσει σαν μανιταρια εμπορικα κεντρα, που ειχαν μονο εμπορικα καταστηματα και τα πιο πολλα φυτοζωουν τωρα. Ετσι θα γινει και με τα καινουργια, ποσα νομιζετε οτι θα διατηρηθουν?

Γιατι παρα πολυ απλα δεν αρκουν η συγκεντρωση ονοματων και ο λαμπερος διακοσμος ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχουν και τα μπικικινια! Οταν υπαρχει υψηλη ανεργια, χαμηλα μεροκαματα και εξοντωτικα ωραρια, απο που θα βρεθουν και τα λεφτα,

αλλα και ο ελευθερος χρονος για να ψωνισουμε οσα μας πασαρουν?

Οι περισσοτεροι ειναι υπερχρεωμενοι πλεον -χαρα ο γκαργκανας-

και οσοι δεν ειναι δεν μπορουν να συντηρησουν ολα αυτα τα μαγαζια.

EDIT

ΟΞΥΓΟΝΟ VS ΤΣΙΜΕΝΤΟ σημειωσατε 2

...κι όταν θα 'ρθουν οι καιροί που θα 'χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα

Υπερασπίσου το παιδί γιατί αν γλιτώσει το παιδί υπάρχει ελπίδα...

Link to comment
Share on other sites

Ενοούσα τις μικρές επιχειρήσεις,Δεν το έθεσα σωστά...

 

Τότε συμφωνώ. Όχι απόλυτα, αλλά συμφωνώ. Πάντως και τα γραφόμενα της manoula με καλύπτουν απόλυτα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μετρον Αριστον ελεγαν οι αρχαιοι ημων και δεν ειναι ολα ασπρο-μαυρο.

Ουτε ολα τα μικρα καταστηματα θα κλεισουν, ουτε ολα τα μεγαθηρια-οι δεινοσαυροι της εποχης- θα επιβιωσουν.

Παλια ειχαν φυτρωσει σαν μανιταρια εμπορικα κεντρα, που ειχαν μονο εμπορικα καταστηματα και τα πιο πολλα φυτοζωουν τωρα. Ετσι θα γινει και με τα καινουργια, ποσα νομιζετε οτι θα διατηρηθουν?

Γιατι παρα πολυ απλα δεν αρκουν η συγκεντρωση ονοματων και ο λαμπερος διακοσμος ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχουν και τα μπικικινια! Οταν υπαρχει υψηλη ανεργια, χαμηλα μεροκαματα και εξοντωτικα ωραρια, απο που θα βρεθουν και τα λεφτα,

αλλα και ο ελευθερος χρονος για να ψωνισουμε οσα μας πασαρουν?

Οι περισσοτεροι ειναι υπερχρεωμενοι πλεον -χαρα ο γκαργκανας-

και οσοι δεν ειναι δεν μπορουν να συντηρησουν ολα αυτα τα μαγαζια.

EDIT

ΟΞΥΓΟΝΟ VS ΤΣΙΜΕΝΤΟ σημειωσατε 2

 

Συμφωνω και επαυξανω:( :( δυστυχως ετσι ακριβως ειναι (για τα χαλια μας με τις υπερχρεωσεις λογω υπερκαταναλωτισμου λεω), οσο για τους δεινοσαυρους ο ενας ηδη φυτοζωει λιγο πριν πεθανει (ΚΟΡΑΣΙΔΗΣ) μετα το οικονομικο φουντο που επαθε, ετσι μου φαινεται οτι θα την πατησει και το MALL σε συνδυασμο με τα γραφομενα (στα οποια συμφωνω απολυτα) της manoula περι χρονου-μπικικινια-ανεργια-ωραρια το 4πτυχο της αποτυχιας της εποχη μας:( :( Βεβαια απο την αλλη παιζουν τοσες πολυεθνικες εκει μεσα οποτε μονο ο χρονος μπορει να μας δειξει τι τελικα θα γινει

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επίσης ωραίο φαγητάκι στο Ruby Tuesdays!! :p :shifty: :up:

 

Eπειδη σκεφτομαι να κερασω την παρεα μου λογω γενεθλιων το επομενο Σ-Κ εκει, ξερει κανεις τι παιζει απο τιμες; Επισης μηπως σας βρισκεται το τηλεφωνο του εστιατοριου στο Mall; Μονο για του Ρεντη βρισκω...Thanx προκαταβολικα. :)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη σκεφτομαι να κερασω την παρεα μου λογω γενεθλιων το επομενο Σ-Κ εκει, ξερει κανεις τι παιζει απο τιμες; Επισης μηπως σας βρισκεται το τηλεφωνο του εστιατοριου στο Mall; Μονο για του Ρεντη βρισκω...Thanx προκαταβολικα. :)

 

Ακριβα... σαν τα aplebee's σκεψου. Παρε στο καταστημα Ρεντη και ζητα το τηλεφωνο στο Mall.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...