Jump to content

Honor Magic 6 Pro


Johnny_Johnny
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με  gestures το έχεις;

Δουλεύουν κανονικά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 131
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, p_k said:

Με  gestures το έχεις;

Δουλεύουν κανονικά;

Ναι κανενα απολυτως προβλημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2024 at 5:27 ΜΜ, xabos said:

Σήμερα δοκίμασα να βγάλω φωτογραφίες σε εξωτερικό χώρο με δυνατό ήλιο …

Δεν έβλεπα τίποτα στην οθόνη του κινητού ..

Την ίδια στιγμή το iPhone 15 pro max , είχε πεντακάθαρη εικόνα .

Το αναφέρω γιατί έχω ταυτόχρονα κ τις δυο συσκευές …μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση στα τεχνικά χαρακτηριστικά , τα 5000 nits που αναφέρει η Honor για peak britghness…

Οποίος αγοράζει μια νέα  συσκευή με βάση μόνο τα specs θα πρέπει να προσέχει … πολλά από αυτά τα στοιχεία ΔΕΝ ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα …..είναι μόνο για marketing και πωλήσεις …

 

Καλησπέρα αδερφέ, επειδή έχω και γω το Magic  6 Pro θα σου πω τι έγινε και το είδες πιο σκοτεινό από το 15 Pro Max.
Επειδή είχα και γω το iPhone θα σου πω με σιγουριά πως έχουν περίπου την ίδια φωτεινότητα, απλά σου είχε θερμανθεί το Honor και σου χαμήλωσε την ένταση της φωτεινότητας! Το έπαθα και γω τις προάλλες με τον καύσωνα που είχε γίνει σκοτεινή η οθόνη μιας και τα είχα όλα ανοιχτά (5G και πλοήγηση) και στο καπάκι πήγα να βγάλω φωτογραφίες και είδα πως μου είχε χαμηλώσει την φωτεινότητα χωρίς να μπορώ να την ανεβάσω. Το ίδιο θα σου πάθαινε και το Iphone αν σου ζεσταινόταν ανάλογα ....

Γενικά να πω για το Honor πως (προσωπική βέβαια γνώμη) είναι από τις καλύτερες συσκευές που μπορεί να πάρει κάποιος! Στα θετικά βάζω την μπαταρία που σου βγάζει στο χαλαρό 2 μέρες ακόμα και με βαριά χρήση! (αν του βάλεις στις επιλογές προστασία της μπαταρίες στην φόρτιση, τότε θα σου βγάζει 1 μέρα με βαριά χρήση.
Η οθόνη φωτεινή, τρομερά χρώματα και γενικά την απολαμβάνεις ότι και αν κάνεις, απλά δεν την χορταίνεις. Εγώ έχω βγάλει την πλαστική μεμβράνη που είχε και το έχω έτσι γυμνό μιας και θέλει τρελή προσπάθεια για να της κάνεις ζημιά. Δείτε εδώ αν καταλάβετε τι εννοώ.
Ο επεξεργαστής δεν μασάει πουθενά και γενικά δεν ζεσταίνεται στην χρήση, απλά στον πολύ ήλιο θα κατεβάσει ταχύτητα στο κινητό για να μην του δημιουργήσει πρόβλημα, Θα το παρακολουθήσω το θέμα μιας και είμαι Κρήτη που ο ήλιος εδώ σου καίει το μεδούλι και θα ενημερώσω αν το έχουν παρακάνει στην ευαισθησία του κινητού.
Εμβέλεια wifi, σήμα κινητής, δορυφόροι στην πλοήγηση όλα κομπλέ, τα ηχεία του καμπάνα και δεν μπουκώνουν ακόμα και τέρμα να τα πας.Το φλας του θα το ήθελα ένα κλικ δυνατότερο, όχι ότι θα έχεις πρόβλημα στις φωτογραφίες, αλλά επειδή έχω συνηθίσει από άλλα κινητά που είναι καμπάνα η ένταση, σε αυτό είναι κάπου στο 7/10 για να καταλάβετε τι εννοώ!
Πάμε τώρα στις κάμερες, που πραγματικά σαν σύνολο στις καθημερινές φωτογραφίες - βίντεο που θέλει να βγάζει κάποιος με την οικογένεια του ή στην βόλτα που κάνει, τότε είναι μονόδρομος το κινητό αυτό. Τα κάνει ΌΛΑ όπως πρέπει, πεντακάθαρες φωτογραφίες με ωραία χρώματα, ακόμα και η ποιότητα του βίντεο έχει φτάσει πολύ κοντά σε αυτή του iPhone (δεν την έχει φτάσει ακόμα φυσικά)!
Μεγάλο μείον στην κάμερα που έχει 2.5Χ οπτικό (φανταστείτε το περσινό της μοντέλο το Magic 5 pro είχε 3.5Χ οπτικό, δεν ξέρω τι σκέφτηκαν με το 6pro)! Θα έπρεπε να είχε τουλάχιστον 6Χ και θα ήταν το καλύτερο κινητό της αγοράς.
Όχι ότι θα χαλαστούν οι περισσότεροι που στην καθημερινότητα δεν ζουμάρουν πάνω από Χ10, που ως εκεί βγάζει ΤΕΛΕΙΕΣ φωτογραφίες. Όταν το πας παραπάνω, άντε και μέχρι Χ30 είσαι καλά, μετά αρχίζει και χαλάει απότομα. Αλλά ξαναλέω, είναι λίγοι που παίζουν καθημερινά σε τέτοιο εύρος ζουμ. αλλά όπως και να έχει ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος και δυνατός, οπότε εκεί χάνει λίγο η Honor το παιχνίδι.
Επειδή το έχω ψάξει πολύ το θέμα, στη Honor λείπουν οι προγραμματιστές λογισμικού που έχει η Huawei (αν και είναι συγγενείς, έχουν διαφορετικούς)! To huawei p60 pro για παράδειγμα που έχει πάνω κάτω την ίδια κάμερα με το Honor, έχει κλάσεις ανώτερο λογισμικό και αν συγκρίνει κάποιος τις φωτογραφίες στο ζουμ ειδικά, τότε θα καταλάβει πόσο καλή δουλειά κάνουν στην Huawei. (το ίδιο και στο Pura 70)
Με λίγα λόγια ΑΝ πάρει τις κατάλληλες αναβαθμίσεις το Honor θα διαλύσει όλους τους υπόλοιπους μιας και έχει τα μηχανικά μέρη να το κάνει, απλά ΔΕΝ έχει το σωστό software, την σωστή υποστήριξη! Μην παρεξηγηθώ, αυτό που λέω δεν αναιρεί την ποιότητα του Magic 6 pro, μιας και μιλάμε για μια ΤΟΠ συσκευή, για μια από τις καλύτερες στην αγορά. Τα μικρά αυτά μείον που περιγράφω είναι από έναν απαιτητικό χρήστη που κοιτάζει και την παραμικρή λεπτομέρεια.
Έχει βγει ήδη μια μεγάλη αναβάθμιση τις προάλλες (η 8.0.0.155) που εμένα δεν έχει έρθει ακόμα και απ' ότι βλέπω στο changelog διορθώνει αρκετά. Θα επανέλθω όταν μου έρθει...

Αν έβαζα βαθμολογία στο κινητό, θα ήταν ένα χαλαρό 8/10

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2024 at 1:22 ΠΜ, hasiotis_john said:

Καλησπέρα αδερφέ, επειδή έχω και γω το Magic  6 Pro θα σου πω τι έγινε και το είδες πιο σκοτεινό από το 15 Pro Max.
Επειδή είχα και γω το iPhone θα σου πω με σιγουριά πως έχουν περίπου την ίδια φωτεινότητα, απλά σου είχε θερμανθεί το Honor και σου χαμήλωσε την ένταση της φωτεινότητας! Το έπαθα και γω τις προάλλες με τον καύσωνα που είχε γίνει σκοτεινή η οθόνη μιας και τα είχα όλα ανοιχτά (5G και πλοήγηση) και στο καπάκι πήγα να βγάλω φωτογραφίες και είδα πως μου είχε χαμηλώσει την φωτεινότητα χωρίς να μπορώ να την ανεβάσω. Το ίδιο θα σου πάθαινε και το Iphone αν σου ζεσταινόταν ανάλογα ....

Γενικά να πω για το Honor πως (προσωπική βέβαια γνώμη) είναι από τις καλύτερες συσκευές που μπορεί να πάρει κάποιος! Στα θετικά βάζω την μπαταρία που σου βγάζει στο χαλαρό 2 μέρες ακόμα και με βαριά χρήση! (αν του βάλεις στις επιλογές προστασία της μπαταρίες στην φόρτιση, τότε θα σου βγάζει 1 μέρα με βαριά χρήση.
Η οθόνη φωτεινή, τρομερά χρώματα και γενικά την απολαμβάνεις ότι και αν κάνεις, απλά δεν την χορταίνεις. Εγώ έχω βγάλει την πλαστική μεμβράνη που είχε και το έχω έτσι γυμνό μιας και θέλει τρελή προσπάθεια για να της κάνεις ζημιά. Δείτε εδώ αν καταλάβετε τι εννοώ.
Ο επεξεργαστής δεν μασάει πουθενά και γενικά δεν ζεσταίνεται στην χρήση, απλά στον πολύ ήλιο θα κατεβάσει ταχύτητα στο κινητό για να μην του δημιουργήσει πρόβλημα, Θα το παρακολουθήσω το θέμα μιας και είμαι Κρήτη που ο ήλιος εδώ σου καίει το μεδούλι και θα ενημερώσω αν το έχουν παρακάνει στην ευαισθησία του κινητού.
Εμβέλεια wifi, σήμα κινητής, δορυφόροι στην πλοήγηση όλα κομπλέ, τα ηχεία του καμπάνα και δεν μπουκώνουν ακόμα και τέρμα να τα πας.Το φλας του θα το ήθελα ένα κλικ δυνατότερο, όχι ότι θα έχεις πρόβλημα στις φωτογραφίες, αλλά επειδή έχω συνηθίσει από άλλα κινητά που είναι καμπάνα η ένταση, σε αυτό είναι κάπου στο 7/10 για να καταλάβετε τι εννοώ!
Πάμε τώρα στις κάμερες, που πραγματικά σαν σύνολο στις καθημερινές φωτογραφίες - βίντεο που θέλει να βγάζει κάποιος με την οικογένεια του ή στην βόλτα που κάνει, τότε είναι μονόδρομος το κινητό αυτό. Τα κάνει ΌΛΑ όπως πρέπει, πεντακάθαρες φωτογραφίες με ωραία χρώματα, ακόμα και η ποιότητα του βίντεο έχει φτάσει πολύ κοντά σε αυτή του iPhone (δεν την έχει φτάσει ακόμα φυσικά)!
Μεγάλο μείον στην κάμερα που έχει 2.5Χ οπτικό (φανταστείτε το περσινό της μοντέλο το Magic 5 pro είχε 3.5Χ οπτικό, δεν ξέρω τι σκέφτηκαν με το 6pro)! Θα έπρεπε να είχε τουλάχιστον 6Χ και θα ήταν το καλύτερο κινητό της αγοράς.
Όχι ότι θα χαλαστούν οι περισσότεροι που στην καθημερινότητα δεν ζουμάρουν πάνω από Χ10, που ως εκεί βγάζει ΤΕΛΕΙΕΣ φωτογραφίες. Όταν το πας παραπάνω, άντε και μέχρι Χ30 είσαι καλά, μετά αρχίζει και χαλάει απότομα. Αλλά ξαναλέω, είναι λίγοι που παίζουν καθημερινά σε τέτοιο εύρος ζουμ. αλλά όπως και να έχει ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος και δυνατός, οπότε εκεί χάνει λίγο η Honor το παιχνίδι.
Επειδή το έχω ψάξει πολύ το θέμα, στη Honor λείπουν οι προγραμματιστές λογισμικού που έχει η Huawei (αν και είναι συγγενείς, έχουν διαφορετικούς)! To huawei p60 pro για παράδειγμα που έχει πάνω κάτω την ίδια κάμερα με το Honor, έχει κλάσεις ανώτερο λογισμικό και αν συγκρίνει κάποιος τις φωτογραφίες στο ζουμ ειδικά, τότε θα καταλάβει πόσο καλή δουλειά κάνουν στην Huawei. (το ίδιο και στο Pura 70)
Με λίγα λόγια ΑΝ πάρει τις κατάλληλες αναβαθμίσεις το Honor θα διαλύσει όλους τους υπόλοιπους μιας και έχει τα μηχανικά μέρη να το κάνει, απλά ΔΕΝ έχει το σωστό software, την σωστή υποστήριξη! Μην παρεξηγηθώ, αυτό που λέω δεν αναιρεί την ποιότητα του Magic 6 pro, μιας και μιλάμε για μια ΤΟΠ συσκευή, για μια από τις καλύτερες στην αγορά. Τα μικρά αυτά μείον που περιγράφω είναι από έναν απαιτητικό χρήστη που κοιτάζει και την παραμικρή λεπτομέρεια.
Έχει βγει ήδη μια μεγάλη αναβάθμιση τις προάλλες (η 8.0.0.155) που εμένα δεν έχει έρθει ακόμα και απ' ότι βλέπω στο changelog διορθώνει αρκετά. Θα επανέλθω όταν μου έρθει...

Αν έβαζα βαθμολογία στο κινητό, θα ήταν ένα χαλαρό 8/10

Πόσο συχνά είναι τα security patch? Οι αναβαθμίσεις λογισμικού κλπ? Ρωτάω γιατί διαβάζω οτι η honor καθυστερεί αρκετά σε σχέση με τους υπόλοιπους

Link to comment
Share on other sites

Τρεις ερωτήσεις,,στην σέλφι βγάζει τόσο ξεθωριασμένα με ήλιο και κόντρα από πάνω όπως δείχνουν στα περισσότερα βιντεάκια στο youtube?

Δεύτερον,το οπτικό ζουμ στο 2,5χ ξυνίζει πολύ, δηλ έχει μεγάλη διαφορά στην πράξη σε σχέση με τον ανταγωνισμό ή επειδή έχουμε δει στο ίντερνετ πολλά βίντεο είναι υπερβολή?

Τρίτον η υπερευρυγώνια είναι τοσο κακή όσο την χαρακτηριζουν?

Link to comment
Share on other sites

Ν' απαντήσω και στους 2 ....
Τώρα εγώ στο δικό μου, παρ' όλο που είμαι μια αναβάθμιση πριν από τους υπόλοιπους, το security patch είναι του Μαΐου ...., εννοώ τα patches αυτά έρχονται ""σχετικά"" στην ώρα τους! Εννοείται τώρα έπρεπε ήδη να ήμουν στου Ιουνίου.
Θα έλεγα πως δεν είναι και το καλύτερο στον τομέα των αναβαθμίσεων, αλλά πιστεύω και όχι το χειρότερο!
Το παρακολουθώ όμως, θέλω να δω πότε θα μου έρθει του Ιουνίου και αν θα το ενσωματώσουν στο τελευταίο μεγάλο firmware!
Στην σελφι δεν έχω προσέξει κάτι αρνητικό, ωστόσο δεν έχω δοκιμάσει και στο ήλιο κόντρα. Βέβαια μεταξύ μας δεν ξέρω ποιο κινητό βγάζει καλές φωτογραφίες στο σενάριο αυτό. Θα το δω όμως και θα σου πω! Γενικά πάντως η μπροστινή είναι πάρα πολύ καλή, ακόμα και στο απόλυτο σκοτάδι που είναι τόσο φωτεινή η οθόνη και σε βγάζει λαμπάδα. Έχει και night mode επιλογή, που κάνει αξιοπρεπή δουλειά αρκεί να έχει λίγο φως ο χώρος/δωμάτιο.

Το οπτικό ξυνίζει αν είσαι power user και ματάκιας συγχρόνως ( 😛 ) και σ' ενδιαφέρουν τα μεγάλα ζουμ.
Δηλαδή αν έρθεις από το S23 Ultra θα σου κακοφανεί λίγο,
Ξαναλέω δεν είναι χάλια σε καμιά περίπτωση, αν έχει σταθερό χέρι (τριποδόχερο κάτι) τότε βλέπεις αξιοπρεπή αποτέλεσμα ως Χ40.
Για παραπάνω σε καμιά περίπτωση, εκεί αρχίζει και γίνεται σαν ελαιογραφία ενός ζωγράφου με μυωπία!
Η υπερευρυαγώνια δεν είναι καθόλου κακή, θα έλεγα πως είναι σαν και των υπολοίπων κινητών.
Βέβαια δεν έχω μέτρο σύγκρισης, εννοώ δεν είμαι και πολύ φαν γενικά!
Δεν σε παίρνω στον λαιμό μου, απλά σου απαντάω ουδέτερα μέχρι να κάτσω δίπλα σε κάποιον με άλλη ναυαρχίδα για να συγκρίνω.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, hasiotis_john said:

Ν' απαντήσω και στους 2 ....
Τώρα εγώ στο δικό μου, παρ' όλο που είμαι μια αναβάθμιση πριν από τους υπόλοιπους, το security patch είναι του Μαΐου ...., εννοώ τα patches αυτά έρχονται ""σχετικά"" στην ώρα τους! Εννοείται τώρα έπρεπε ήδη να ήμουν στου Ιουνίου.
Θα έλεγα πως δεν είναι και το καλύτερο στον τομέα των αναβαθμίσεων, αλλά πιστεύω και όχι το χειρότερο!
Το παρακολουθώ όμως, θέλω να δω πότε θα μου έρθει του Ιουνίου και αν θα το ενσωματώσουν στο τελευταίο μεγάλο firmware!
Στην σελφι δεν έχω προσέξει κάτι αρνητικό, ωστόσο δεν έχω δοκιμάσει και στο ήλιο κόντρα. Βέβαια μεταξύ μας δεν ξέρω ποιο κινητό βγάζει καλές φωτογραφίες στο σενάριο αυτό. Θα το δω όμως και θα σου πω! Γενικά πάντως η μπροστινή είναι πάρα πολύ καλή, ακόμα και στο απόλυτο σκοτάδι που είναι τόσο φωτεινή η οθόνη και σε βγάζει λαμπάδα. Έχει και night mode επιλογή, που κάνει αξιοπρεπή δουλειά αρκεί να έχει λίγο φως ο χώρος/δωμάτιο.

Το οπτικό ξυνίζει αν είσαι power user και ματάκιας συγχρόνως ( 😛 ) και σ' ενδιαφέρουν τα μεγάλα ζουμ.
Δηλαδή αν έρθεις από το S23 Ultra θα σου κακοφανεί λίγο,
Ξαναλέω δεν είναι χάλια σε καμιά περίπτωση, αν έχει σταθερό χέρι (τριποδόχερο κάτι) τότε βλέπεις αξιοπρεπή αποτέλεσμα ως Χ40.
Για παραπάνω σε καμιά περίπτωση, εκεί αρχίζει και γίνεται σαν ελαιογραφία ενός ζωγράφου με μυωπία!
Η υπερευρυαγώνια δεν είναι καθόλου κακή, θα έλεγα πως είναι σαν και των υπολοίπων κινητών.
Βέβαια δεν έχω μέτρο σύγκρισης, εννοώ δεν είμαι και πολύ φαν γενικά!
Δεν σε παίρνω στον λαιμό μου, απλά σου απαντάω ουδέτερα μέχρι να κάτσω δίπλα σε κάποιον με άλλη ναυαρχίδα για να συγκρίνω.

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Είμαι σε αναζήτηση εδώ και κάνα 3μηνο οπότε αλιεύω φουλ πληροφορίες καθημερινά!

Εμένα ο καημός μου είναι το vivo x100 pro αλλά δεν υπάρχει πουθενά στα κοντά μας ειδικά και με τιμολόγιο που θα το κόψω! 

Οπότε κοιτάω παρόμοιες συσκευές! Xiaomi 14 έφυγε, αυτονομία χαμηλότερη και γενικά ένα μέτριο κινητό μόνο το μεγεθος θετικά! 

Oneplus12 από κινα 650ε είναι η δεύτερη επιλογή μαζί με το honor!Δηλ αν είναι αυτές οι δύο συσκευές ίδιες γλιτώνεις το 250αρι το επιπλέον! 

Προέρχομαι από θρυλικό mate 20 pro, οπότε στην honor δεν θα δυσκολευτώ να προσαρμοστω! 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ακόμα το mate 20 pro, δουλεύει ακόμα σαν σκυλί και με μπαταρία 1 ολόκληρης ημέρας!
Πραγματικά διαστημικό κινητό. Γι' αυτό και μόνο πήγα στο Honor μιας και ξέρω πως είναι κρυφά αδερφάκια.
Απλά να ξέρεις πως το Honor είναι ένα βαρύ κινητό, καμιά σχέση με το mate.
Για να καταλάβεις περίπου πως θα είναι στο χέρι σου, πιάσε το 15 pro max που έχουν παρόμοιες διαστάσεις / βάρος.
Εμένα προσωπικά δεν μ' ενοχλεί, μ' αρέσουν έτσι να είναι τουβλέ ..., αλλά μην περιμένεις την ίδια αίσθηση με το mate!

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, hasiotis_john said:

Το έχω ακόμα το mate 20 pro, δουλεύει ακόμα σαν σκυλί και με μπαταρία 1 ολόκληρης ημέρας!
Πραγματικά διαστημικό κινητό. Γι' αυτό και μόνο πήγα στο Honor μιας και ξέρω πως είναι κρυφά αδερφάκια.
Απλά να ξέρεις πως το Honor είναι ένα βαρύ κινητό, καμιά σχέση με το mate.
Για να καταλάβεις περίπου πως θα είναι στο χέρι σου, πιάσε το 15 pro max που έχουν παρόμοιες διαστάσεις / βάρος.
Εμένα προσωπικά δεν μ' ενοχλεί, μ' αρέσουν έτσι να είναι τουβλέ ..., αλλά μην περιμένεις την ίδια αίσθηση με το mate!

Έκαψε πλακέτα άστα να πάνε, αλλιώς ακόμα θα το είχα και δεν θα βιαζόμουν, τώρα όμως πρέπει να επιλέξω άμεσα! Σε ευχαριστώ πάντως 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,επειτα απο μερες που το εχω,μπορω να πω πλεον ανετα,οτι το κινητο ειναι πραγματικα εξαιρετικο απο καθε αποψη.

Παιζει στα ισα με οποιαδηποτε αλλη ναυαρχιδα της αγορας.

Το μονο καπως μελανο σημειο,το zoom,που και παλι δεν το βρισκω ασχημο.

Με σταθερο χερι ο χρηστης θα βγαλει αξιολογη φωτο.

Σε ολες τις υπολοιπες περιπτωσεις,οι φωτογραφιες ειναι εξαιρετικες και σιγουρα το συγκαταλεγω στην ελιτ των camera phones.

Βιντεο δεν εχω τραβηξει ακομα,ουτε απο περιεργεια οποτε σε αυτο δεν εχω αποψη.

Το ξεκλειδωμα οθονης με προσωπο,απλα τελειο.ακαριαιο.

Το ui του επισης,παρα πολυ καλο και δεν το περιμενα.

Θερμοκρασιες ουτε για πλακα,αν και δεν παιζω καποιο βαρυ παιχνιδι.

Η οθονη σαφως εξαιρετικη και με ωραιες ρυθμισεις μεσα στο μενου της,ειδικα για τις γραμματοσειρες.

Η μπαταρια ομως,ειναι αυτη που κλεβει την παρασταση.παιδια ειλικρινα,τετοια διαχειριση και αυτονομια,δεν την εχω ξαναδει.

2 μερες στο ανετο με βαρια χρηση,με μονιμα 2 συσκευες Bluetooth συνδεδεμενες,ολα ανοιχτα,εκτος GPS.

Ο ηχος του τουμπανο επισης.τα ηχεια καθαρα και πολυ δυνατα.

Με ακουστικα δεν εχω ακουσει ακομα μουσικη,ομως φανταζομαι οτι θα ειναι super.

Εννοειται οτι το δουλευω με nova launcher,που ειναι και ο αγαπημενος μου και περα απο μια μικρη καθυστερηση που κανει οταν κλεινω τις εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο,κατα το reload,οχι παντα ομως,παιζει καλα.

Και φυσικα μην ξεχναμε,οτι με τα μελλοντικα updates,το κινητο θα γινει ακομα καλυτερο.

Γενικα απο σποντα,πηγα σε αυτη την συσκευη καθως προοριζομουν για oneplus 12.δεν το μετανιωνω καθολου,ασχετα οτι θα παω και στο oneplus,κι αν δεν μου αρεσει θα αγορασω παλι το magic 6pro.

Για μενα φετος,η μαλλον μεχρι στιγμης,οι συσκευες που αξιζουν ειναι το magic,το oneplus 12 και το vivo x100 που δυστυχως δεν το βρισκουμε ευκολα.

Η samsung,κι ας εχει top ui,ειναι ban απο μενα,καθως σαν εμφανιση δεν μου λενε κατι και δεν μου προσφερουν και κατι,οπως διαβαζω,που δεν το βρισκω σε αλλες συσκευες,της αρεσκειας μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά η συσκευή έχει 5 g, volte και WiFiCalling; 

Ή χρειάζεται μόντα για δουλέψουν; 

Έδωσα το s23ultra σκέφτομαι το s24 ultra αλλά τώρα έπεσα πάνω στο honor και θα ήθελα μια δοκιμή και από εδώ  

 

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να έχει Vodafone; 

Επισης επειδή έχω αρχίσει να σκέφτομαι τη συσκευή σε τι μαγαζί να κοιτάξω; σκρουτζ ή στα ευρωπαϊκά αμαζόν; 

Επισης το πέτυχα και στο tradingshenzhen, από Κίνα έχει κάποια έλλειψη σε μπάντες; 

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχουμε καμία πρόταση για θήκη και μεμβράνη; 

Ας είναι και από εξωτερικό. Πχ αμαζόν - aliexpres

Και για φόρτιστη 80 W υπάρχει καμία πρόταση από ελλαδα η εξωτερικό; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα 

Έχω το κινητό στα χέρια μου 

Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές 

Αλλά ρε παιδιά; πώς κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο; έχω μια ώρα δεν μπορώ να το βρω... 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, patrik said:

Καλημέρα 

Έχω το κινητό στα χέρια μου 

Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές 

Αλλά ρε παιδιά; πώς κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο; έχω μια ώρα δεν μπορώ να το βρω... 

Με κρατημένο το power 5-6 δευτερόλεπτα δοκίμασε.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποιος προτείνει μια λύση καλό θα ήταν εκείνος που ρώτησε να πει αν δούλεψε ή όχι. Και επίσης ένα ευχαριστώ για το χρόνο που αφιέρωσε κάποιος για να απαντήσει δεν βλάπτει, ακόμα και αν δεν δούλεψε. Στοιχειώδης ευγένεια.... 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρέα. 

πρώτο μου μήνυμα σ αυτό το θέμα.

με ενδιαφέρει αυτό το κινητό και όταν βρω χρόνο θα καθίσω να διαβάσω όλα αυτά που έχετε γράψει. 

με μια ματιά όμως είδα πως πολλοί γράφουν ότι δεν υποστηρίζεται επίσημα στη χώρα μας. 

εγώ με μια γρήγορη έρευνα στο διαδίκτυο, βγήκα πως έχει αντιπροσωπεία. 

τι δεν καταλαβαίνω;

υπάρχει η όχι υποστήριξη;

https://www.honor.com/gr/

 

 

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... Έχει κανείς 4k 60fps στην ΜΠΡΟΣΤΑ κάμερα?! Είδα σε γνωστού reviewer video να λέει πως έχει.. Δεν έχω τη συσκευή ακόμα αλλά το σκέφτομαι.. Και θα ήθελα να έχει 4k 60fps selfie camera. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Όταν κάποιος προτείνει μια λύση καλό θα ήταν εκείνος που ρώτησε να πει αν δούλεψε ή όχι. Και επίσης ένα ευχαριστώ για το χρόνο που αφιέρωσε κάποιος για να απαντήσει δεν βλάπτει, ακόμα και αν δεν δούλεψε. Στοιχειώδης ευγένεια.... 

Φίλε προσπάθησα να απαντήσω με τη λύση αλλά δε μου έκανε επικόλληση το βίντεο που βρήκα στο YouTube 

Πατας τα 2 volium up και volium down Αλλά έχει μια διαδικασία για να ενεργοποιηθεί το μενού. Υπάρχει βίντεο στο YouTube 

5 ώρες πριν, kakos said:

χαιρετώ την παρέα. 

πρώτο μου μήνυμα σ αυτό το θέμα.

με ενδιαφέρει αυτό το κινητό και όταν βρω χρόνο θα καθίσω να διαβάσω όλα αυτά που έχετε γράψει. 

με μια ματιά όμως είδα πως πολλοί γράφουν ότι δεν υποστηρίζεται επίσημα στη χώρα μας. 

εγώ με μια γρήγορη έρευνα στο διαδίκτυο, βγήκα πως έχει αντιπροσωπεία. 

τι δεν καταλαβαίνω;

υπάρχει η όχι υποστήριξη;

https://www.honor.com/gr/

 

 

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος αν είναι ευρωπαϊκό μοντέλο έχει εγγύηση στην Ελλάδα από την procordia 

Δευτέρα αν προλάβω θα τους πάρω τηλέφωνο κ θα δώσω το imei να μου πουν

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, patrik said:

Άμα μου πεις πως το βρίσκω αυτό δεν έχω θέμα να σου πω 

Στην εφαρμογή της κάμερας στο βίντεο όταν επιλέγεις την μπροστινή κάμερα. Έχει 1080p και 4k..

Στο 4k έχει μόνο 30fps η έχει και 60fps σαν επιλογή?! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...