Jump to content

[Επίσημο] Nokia N71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 878
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για την εγκατάσταση του νέου firmware:

1) Κατεβάστε και εγκαταστήστε τον καινούργιο Nokia software updater (v1.3.0)

2) Κάντε reboot τον υπολογιστή για παν ενδεχόμενο

3) Κατήστε backup τη μνήμη του κινητού (σβήνονται όλα από την μνήμη του κινητού) στην κάρτα.

4) Προσέξτε να έχει full μπαταρία.

5) Τρεξτε τον updater (Πρέπει να έχετε σύνδεση στο internet. Θα κατέβουν 53ΜΒ!)

6) Περιμένετε να γίνει το update περίπου 5 λεπτά. (Μη αποσυνδέστε το τηλέφωνο από το PC, ups θα ήταν χρήσιμο γιατί αν κλείσει το Pc πάπαλα το κινητό)

 

Εγκατέστησα το καινούργιο firmware και οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής:

1) Τέλος τα προβλήματα με κολλήματα σε παιχνίδια όπως ZUMA κλπ.

2) Πιο γρήγορη απόκριση στα menu.

3) Μικροαλλαγές όπως στο κεντρικό μενού που έλεγε "Ατζέντα" τώρα λέει "Γραφείο")

4) Τα ξένα ονόματα στις επαφές ανακατεύονται στα αντίστοιχα γράμματα με τα ελληνικά και δεν πάνε όλα στην αρχή.

5) Ακόμα δεν έχω δει άλλες σοβαρές αλλαγές αλλά και μόνο για το (1) αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια που έχω κατεβάσει μέσωTIM Plus και έχω αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης, θα τρέχουν μετά την αναβάθμιση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η nokia έβγαλε νέο firmware για το N71.

 

Η νέα έκδοση 4.0642.1.05 αντικαθιστεί την παλιά 2.0613.1.12.1

 

Επιτέλους

 

Για την εγκατάσταση του νέου firmware:

1) Κατεβάστε και εγκαταστήστε τον καινούργιο Nokia software updater (v1.3.0)

2) Κάντε reboot τον υπολογιστή για παν ενδεχόμενο

3) Κατήστε backup τη μνήμη του κινητού (σβήνονται όλα από την μνήμη του κινητού) στην κάρτα.

4) Προσέξτε να έχει full μπαταρία.

5) Τρεξτε τον updater (Πρέπει να έχετε σύνδεση στο internet. Θα κατέβουν 53ΜΒ!)

6) Περιμένετε να γίνει το update περίπου 5 λεπτά. (Μη αποσυνδέστε το τηλέφωνο από το PC, ups θα ήταν χρήσιμο γιατί αν κλείσει το Pc πάπαλα το κινητό)

 

Εγκατέστησα το καινούργιο firmware και οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής:

1) Τέλος τα προβλήματα με κολλήματα σε παιχνίδια όπως ZUMA κλπ.

2) Πιο γρήγορη απόκριση στα menu.

3) Μικροαλλαγές όπως στο κεντρικό μενού που έλεγε "Ατζέντα" τώρα λέει "Γραφείο")

4) Τα ξένα ονόματα στις επαφές ανακατεύονται στα αντίστοιχα γράμματα με τα ελληνικά και δεν πάνε όλα στην αρχή.

5) Ακόμα δεν έχω δει άλλες σοβαρές αλλαγές αλλά και μόνο για το (1) αξίζει.

 

1) Δεν έχω άποψη.

2) Ακόμα πιο γρήγορο το menu; Έχω ήδη πάθει πλάκα με την ταχύτητα του τηλεφώνου σε σχέση με άλλα Symbian OS.

3) Μπορείς να το μετονομάσεις όπως θέλεις έτσι κι αλλιώς.

4) Μου είχε σπάσει τα νεύρα αυτό το πράγμα!! Και μόνο αυτό να ήταν θα την έκανα την αναβάθμιση!

5) Για μένα και μόνο για το (4) αξίζει!! Πραγματικά μου την έσπαγε πάρα πολύ με τους λατινικούς χαρακτήρες!

 

Ευχαριστούμε το φίλο anyidea για τις πληροφορίες. Εμπρός λοιπόν για αναβάθμιση!! Κανείς άλλος το έκανε;

Link to comment
Share on other sites

Για την εγκατάσταση του νέου firmware:

1) Κατεβάστε και εγκαταστήστε τον καινούργιο Nokia software updater (v1.3.0)

2) Κάντε reboot τον υπολογιστή για παν ενδεχόμενο

3) Κατήστε backup τη μνήμη του κινητού (σβήνονται όλα από την μνήμη του κινητού) στην κάρτα.

4) Προσέξτε να έχει full μπαταρία.

5) Τρεξτε τον updater (Πρέπει να έχετε σύνδεση στο internet. Θα κατέβουν 53ΜΒ!)

6) Περιμένετε να γίνει το update περίπου 5 λεπτά. (Μη αποσυνδέστε το τηλέφωνο από το PC, ups θα ήταν χρήσιμο γιατί αν κλείσει το Pc πάπαλα το κινητό)

 

Μερικές ερωτήσεις για τα παραπάνω:

 

Για το 1): Από πού το κατεβάζουμε; Στα site της Nokia κάνω search με keyword software updater αλλά δεν επιστρέφονται αποτελέσματα.

Για τα 5), 6): Όταν λες να τρέξουμε τον updater και αναφέρεις ότι γίνεται το update εννοείς πως πρέπει να έχουμε ήδη συνδέσει το τηλέφωνο με τον υπολογιστή; Αλλιώς πώς να γίνει το update;

 

Τέλος έχει καμία ανάμειξη στα παραπάνω το PC suite; Πρέπει να το έχουμε ανοιχτό/να κάνουμε κάτι μέσω αυτού;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μερικά από τα bugs που έχω με την παλιά έκδοση:

 

1ον) Ορισμένες φορές μπερδεύει την ένταση ήχου μεταξύ ανοιχτής ακρόασης και ενσύρματου hands-free οπότε η χρήση του τελευταίου καθίσταται προβληματική.

2ον) Ορισμένες φορές όταν περνώ ή διορθώνω γεγονότα κρασάρει το ημερολόγιο, το ίδιο συμβαίνει και στην εκκίνηση της συσκευής όπως βλέπω στο StarterMonLog.txt.

3ον) Το 3D Φιδάκι του κολλά άσχημα μετά την 2-3 πίστα.

4ον) Ο Real Player κολλά άσχημα κατά την διακοπή Streaming Video (πχ. από την υπηρεσία Live TV της TIM).

5ον) Το γνωστό μπάλωμα (patch) που διόρθωνε την ταχύτητα αποστολής SMS.

6ον) Αδυναμία αποθήκευσης των Nokia Picture Messages ως εικόνων (αίσχος να μην υποστηρίζει η ίδια η Nokia σωστά μια παλιά δικιά της τεχνολογία).

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν διάβασα το thread για τον software updater οπότε άκυρες οι ερωτήσεις προηγουμένως. Έχω όμως κάποιες άλλες (ερωτήσεις/παρατηρήσεις), καθότι νέος κάτοχος του Ν71. Αναφέρω βασικά τα αρνητικά που βλέπω (ελπίζω να μην έχουν ξανά αναφερθεί, αν και διάβασα όλο το thread), καθότι τα θετικά έχουν ειπωθεί αρκετές φορές:

 

- Όταν ψάχνω για μια επαφή έχει το σπαστικό να μην ξεκινάει το ψάξιμο με το που σταματάω να γράφω όλο το κομμάτι της λέξης που ψάχνω, αλλά με κάθε γράμμα που γράφω. Έτσι στα πρώτα γράμματα που έχει να ψάξει σε πολλές επαφές αργεί και αυτό είναι ενοχλητικό κυρίως όταν θες να ψάξεις με βάση ένα γράμμα που δεν είναι απ' τα πρώτα. Παράδειγμα γιατί τα λέω λίγο μπερδεμένα: πχ. θέλω να ψάξω τη λέξη nokia (με αγγλικούς χαρακτήρες) ενώ το πληκτρολόγιο είναι ελληνικό. Αυτό σημαίνει ότι πατάω το πλήκτρο "6" όσες φορές χρειαστεί για να βγει το n. Όμως επειδή με το πρώτο πάτημα βγαίνει το ελληνικό "ν" και ψάχνει αμέσως να βρει λέξεις από "v" αργεί να βγει το δεύτερο γράμμα όταν ξαναπατάω το "6". Και ok για 1-2 γράμματα δεν είναι πρόβλημα, αλλά όταν θες το 5ο γράμμα πχ. του πλήκτρου δεν το πετυχαίνεις με τίποτα, αφού πατάς το πλήκτρο αλλά το γράμμα αργεί να βγει. Εγώ τα πάταγα στην τύχη, γιατί όταν κοίταγα την οθόνη υπήρχε ανακολουθία των πόσων φορών πάταγα το πλήκτρο με το γράμμα που έδειχνε, λόγω της καθυστέρησης που λέγαμε.

 

- Παρατήρησα ότι όταν έγραφα μήνυμα μετά από κάποια ώρα έσβηνε το φως απ' τα πλήκτρα, παρόλο που συνέχιζα να γράφω.

 

- Βασική ερώτηση: πήρα μια καρτούλα 2BG ScanDisk. Μια χαρά, την αναγνωρίζει το κινητό, έβαλα και mp3 μέσα, ωραία. Έλα όμως που στην αρχική καρτούλα της Nokia είχε και παιχνίδια και κάτι άλλες εφαρμογές! Ρε παιδιά προσπάθησα με 10 διαφορετικούς τρόπους (λέμε τώρα!) να μεταφέρω τα δεδομένα της Nokia κάρτας στην άλλη, δεν τα κατάφερα (μέσω PC suite, backup απ' τη μία, restore στην άλλη, ή αλλιώς με τον browser που έχει τα κάνω copy στο σκληρό απ' τη Nokia κάρτα, πάω να τα κάνω paste στην άλλη, και στις δύο περιπτώσεις δε γίνεται τίποτα!). Πήγα στη Nokia, τους περιγράφω την κατάσταση, και μου λένε, ναι δε γίνεται μεταφορά έτσι, πρέπει να την κάνουμε εμείς! Αλλά τη μεταφορά την κάνουμε μόνο σε Nokia κάρτα (καλό ε;;; )! Ωραία λέω, δε βαριέσαι, φέρτε μου μια miniSD Nokia 2GB. Α μου λέει, μέχρι 1GB έχουμε (ακόμα καλύτερο;;; ). Τι να πω, το πολύ πολύ να τις αλλάζω... Παρόλαυτά, γνωρίζετε εσείς κανένα τρόπο να μεταφέρω τα παιχνίδια και ό,τι άλλα δεδομένα είχε η Nokia miniSD στην άλλη;;;

 

Ερώτηση επίσης: για ν' αλλάζετε κάρτες τι ακριβώς κάνετε; Ok, για να βγάλουμε την κάρτα πάμε στο menu που έχει την επιλογή eject, ώστε να κλείσουν όλες οι εφαρμογές κτλ. Το θέμα είναι, για να βάλετε την καινούρια κλείνετε πρώτα το κινητό ή τη βάζετε ενώ αυτό είναι ανοιχτό; Εγώ so far το κλείνω, αλλά ίσως γίνεται και με ανοιχτό. Βέβαια φαντάζομαι το να βάζεις-βγάζεις τις κάρτες δεν είναι και κάτι που κάνεις κάθε μέρα...

 

Ευχαριστώ παιδιά εκ των προτέρων και sorry για το μεγάλο post!

Link to comment
Share on other sites

Α και όσο για το νέο firmware... ωραία τα updates, αλλά μήπως θα ήταν καλό να βλέπαμε μπας και βγαίνει και κανένα νέο bug, κοινώς μαζί με τις διορθώσεις μήπως... χαλάει και τίποτα; Αλήθεια, υπάρχει κάποιο link να μας λέει τι ακριβώς διορθώνεται με το update αυτό (πέραν των παρατηρήσεων που έκαναν ήδη τα παιδιά); Όσοι το περάσατε, έχετε παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα που δεν είχατε παλιά; Επίσης κάτι άλλο: το update το τρέχετε φαντάζομαι απ' το παρακάτω link:

 

http://europe.nokia.com/softwareupdate

 

Δεδομένου ότι είναι το ευρωπαϊκό site, δε φαντάζομαι το update να επηρεάζει καθόλου τη γλώσσα (μια που οι περισσότεροι χρησιμοποιούμε ελληνικά), σωστά; Άλλωστε στο ελληνικό site δε βλέπω αντίστοιχο link...

Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε το κινητάκι κ έφυγε το καπάκι του πληκτρολογίου με αποτέλεσμα τώρα να κουμπώνει αλλά βγαίνει με το παραμικρό και φαίνεται η πλακέτα (η άσπρη).

 

Ξέρετε αν φτιάχνει - αν υπάρχει ανταλλακτικό?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την νέα έκδοση του firmware. Ωστόσο είχα μεγάλο πρόβλημα με το backup. Έκανα που λέτε backup με το PCSuite κανονικά. Ωστόσο αφού εγκατέστησα το καινούριο firmware και έκανα restore δεν μου επανέφερε ούτε τις επαφές αλλά ούτε και το ημερολόγιο! Τελικά όταν δοκίμασα να κάνω restore το ίδιο backup στο παλιό μου 6630 τις έκανε κανονικότατα!! Ο μόνος και χρονοβόρος τρόπος που μου δούλεψε ήταν τελικά να τις στείλω (τις επαφές) κατευθείαν από το κινητό (6630) με bluetooth. Πολύ χρονοβόρο γιατί έπρεπε να κάνω αποθήκευση μία μία την κάθε επαφή μετά στο N71 (200 επαφές περίπου)!

:mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την νέα έκδοση του firmware. Ωστόσο είχα μεγάλο πρόβλημα με το backup. Έκανα που λέτε backup με το PCSuite κανονικά. Ωστόσο αφού εγκατέστησα το καινούριο firmware και έκανα restore δεν μου επανέφερε ούτε τις επαφές αλλά ούτε και το ημερολόγιο! Τελικά όταν δοκίμασα να κάνω restore το ίδιο backup στο παλιό μου 6630 τις έκανε κανονικότατα!! Ο μόνος και χρονοβόρος τρόπος που μου δούλεψε ήταν τελικά να τις στείλω (τις επαφές) κατευθείαν από το κινητό (6630) με bluetooth. Πολύ χρονοβόρο γιατί έπρεπε να κάνω αποθήκευση μία μία την κάθε επαφή μετά στο N71 (200 επαφές περίπου)!

:mad: :mad:

 

Ρε παιδιά ακόμα δεν έχετε βάλει μυαλό με την αναξιοπιστία της NOKIA και του PC Suite; Αυτά τα πράγματα τα κάνουμε χειροκίνητα για να είμαστε σίγουροι! Όλες τις επαφές copy-paste απο τον Nokia File Browser και τελείωσε! @coma256 πάλι καλα που είχες και το 6630!

Link to comment
Share on other sites

Για τα entries του ημερολογίου γίνεται το ίδιο; Δεν έχει χρειαστεί να κάνω restore ακόμα, αλλά backup έκανα καλού κακού, όμως απ' ό,τι βλέπω δεν ωφελεί και πολύ. Οπότε θα το πάω με copy paste. Το ημερολόγιο και τις επαφές από πού τις κάνουμε copy paste, θέλω να πω σε ποιο folder είναι αποθηκευμένες;

 

Και κάτι άλλο: στην εξωτερική οθόνη δε μου δείχνει το όνομα που αντιστοιχεί στον αριθμό που με παίρνει (μόνο στην εσωτερική)! Στην έξω δείχνει μόνο τον αριθμό. Έτσι είναι και σε σας ή υπάρχει καμιά επιλογή να φαίνεται και το όνομα στην εξωτερική οθόνη;

 

Τέλος απ' όσους έχουν βάλει το καινούριο firmware έχει παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα που δεν είχατε πριν; Να το εγκαταστήσω λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Για τα entries του ημερολογίου γίνεται το ίδιο; Δεν έχει χρειαστεί να κάνω restore ακόμα, αλλά backup έκανα καλού κακού, όμως απ' ό,τι βλέπω δεν ωφελεί και πολύ. Οπότε θα το πάω με copy paste. Το ημερολόγιο και τις επαφές από πού τις κάνουμε copy paste, θέλω να πω σε ποιο folder είναι αποθηκευμένες;

 

Και κάτι άλλο: στην εξωτερική οθόνη δε μου δείχνει το όνομα που αντιστοιχεί στον αριθμό που με παίρνει (μόνο στην εσωτερική)! Στην έξω δείχνει μόνο τον αριθμό. Έτσι είναι και σε σας ή υπάρχει καμιά επιλογή να φαίνεται και το όνομα στην εξωτερική οθόνη;

 

Τέλος απ' όσους έχουν βάλει το καινούριο firmware έχει παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα που δεν είχατε πριν; Να το εγκαταστήσω λέτε;

 

1) Για τα entries του ημερολογίου δε γνωρίζω αλλά οι επαφές αφού συνδεθεί το τηλέφωνο με το PC μας βρίσκονται στο My Computer -> Nokia Phone Browser -> Nokia Nxx.

 

2) Στο δικό μου φαίνεται κανονικά το όνομα στην εξωτερική οθόνη, όπως και οι φωτογραφίες (στις επαφές που έχω βάλει). Αυτό γινόταν και πριν την αναβάθμιση και φυσικά γίνεται και μετά την αναβάθμιση από μόνο του. Δεν γνωρίζω κάτι για κάποια επιλογή που το ενεργοποιείς και το απενεργοποιείς.

 

3) Κανένα πρόβλημα με το νέο firmware. Μόνο θετικές εντυπώσεις προς το παρόν (το έχω 2-3 μέρες). Εννοείται οτι σου προτείνω να το εγκαταστήσεις και κατα πάσα πιθανότητα θα λυθεί και το πρόβλημα που έχεις με την εξωτερική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή θα το εγκαταστήσω κι αυτό, προς το παρόν μ' ένα restart το όνομα στην εξωτερική οθόνη φαίνεται κανονικά... Α φαντάζομαι το firmware δεν επηρεάζει τη γλώσσα κτλ. σωστά; Απλά επειδή το update φαίνεται μόνο στο ευρωπαϊκό site της Nokia, δεν πιστεύω αν το πάρω από εκεί να έχω καμιά δυσάρεστη έκπληξη!
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή θα το εγκαταστήσω κι αυτό, προς το παρόν μ' ένα restart το όνομα στην εξωτερική οθόνη φαίνεται κανονικά... Α φαντάζομαι το firmware δεν επηρεάζει τη γλώσσα κτλ. σωστά; Απλά επειδή το update φαίνεται μόνο στο ευρωπαϊκό site της Nokia, δεν πιστεύω αν το πάρω από εκεί να έχω καμιά δυσάρεστη έκπληξη!

 

Όχι βέβαια! Αρκεί να είναι αγορασμένο από Ελλάδα. Αλλιώς πάλι γίνεται αλλά χρειάζεται κάποιες παραπάνω διαδικασίες (αλλαγή product code).

Link to comment
Share on other sites

Για την εγκατάσταση του νέου firmware:

1) Κατεβάστε και εγκαταστήστε τον καινούργιο Nokia software updater (v1.3.0)

2) Κάντε reboot τον υπολογιστή για παν ενδεχόμενο

3) Κατήστε backup τη μνήμη του κινητού (σβήνονται όλα από την μνήμη του κινητού) στην κάρτα.

4) Προσέξτε να έχει full μπαταρία.

5) Τρεξτε τον updater (Πρέπει να έχετε σύνδεση στο internet. Θα κατέβουν 53ΜΒ!)

6) Περιμένετε να γίνει το update περίπου 5 λεπτά. (Μη αποσυνδέστε το τηλέφωνο από το PC, ups θα ήταν χρήσιμο γιατί αν κλείσει το Pc πάπαλα το κινητό)

 

Εγκατέστησα το καινούργιο firmware και οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής:

1) Τέλος τα προβλήματα με κολλήματα σε παιχνίδια όπως ZUMA κλπ.

2) Πιο γρήγορη απόκριση στα menu.

3) Μικροαλλαγές όπως στο κεντρικό μενού που έλεγε "Ατζέντα" τώρα λέει "Γραφείο")

4) Τα ξένα ονόματα στις επαφές ανακατεύονται στα αντίστοιχα γράμματα με τα ελληνικά και δεν πάνε όλα στην αρχή.

5) Ακόμα δεν έχω δει άλλες σοβαρές αλλαγές αλλά και μόνο για το (1) αξίζει.

 

Το έβαλα κι εγώ.. Σαν να άλλαξε η γραμματοσειρά του ενεργού desktop, όπως επίσης των μυνημάτων.. Η άλλαξε ή απλά την έκαναν bold..

Κατά τα άλλα, παρόλο που είχα πάει backup με PC Suite έχασα όλα μου τα SMS.. Για περισσότερα θα επανέλθω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συμβαίνει με μένα είναι πολύ τρελό. Είχα προσπαθήσει και παλιότερα με το 6270 και τώρα με το Ν71 για αναβάθμιση και μου κόλλησε το κινητό. Και τώρα το πήγα σε Nokia shop και θα το στείλουν κεντρικά. Πόσο περίπου θα πάρει. Μη με απογοητεύσετε... :p Στη διαδικασία της αναβάθμισης μου έλεγε να βγάλω τη μπαταρία και το φορτιστή και να τα ξαναβάλω. Τι έκανα λάθος; Το πρόβλημα είναι τώρα ότι έμεινα χωρίς το τηλέφωνό μου.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά ξέρει κανείς πώς ν' αντιγράψουμε τις εφαρμογές της original καρτούλας σε κάποια άλλη;

 

Το εχουμε πει πολλες φορες ,με card reader & το pc σου .

Αρκει να εχεις ενεργοποησει να φαινονται τα "κρυφα" αρχεια

στο pc σου. Copy το περιεχομενο της παλιας καρτας στο pc /Paste στην καινουργια μετα .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Και τα παιχνίδια που κατέβασα από το TIM Plus θα ξαναπαίζουν κανονικά στη νέα miniSD?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και τα παιχνίδια που κατέβασα από το TIM Plus θα ξαναπαίζουν κανονικά στη νέα miniSD?

 

Λογικα ναι δεν θα εχεις προβλημα ,απο την την στιγμη που

αντιγραψεις ολο το περιεχομενο της μιας καρτας στην αλλη,

μιλαμε παντα για την ιδια συσκευη.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Αν κάνω και εγκατάσταση του νέου firmware στη συσκευή, τότε θα παίζουν μετά την αναβάθμιση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ostvarivanje αλλαξα firmware στο Ν71 μου και υστερα δοκιμασα να κανω το ιδιο και στης κοπελας μου. Δεν καταλαβα γιατι κολλησε... Στο Νοκια club μου ειπαν για 20 μερες το νωριτερο!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ostvarivanje αλλαξα firmware στο Ν71 μου και υστερα δοκιμασα να κανω το ιδιο και στης κοπελας μου. Δεν καταλαβα γιατι κολλησε... Στο Νοκια club μου ειπαν για 20 μερες το νωριτερο!

Τι να πω, δεν ξέρω. Εγώ έχω αποτυχία 100%. Δύο φορές δοκίμασα και τις δύο δεν κατάφερα να κάνω τίποτα. Και να με το 6270 έκανα την αναβάθμιση μέσω vmware από Linux, στο Ν71 έγιναν όλα κανονικά, αλλά τίποτα. Πάντως, δεν ξανακάνω on the fly. Θα το δίνω σε Nokia shop. Την Τρίτη το έστειλε και μου είπε το πολύ δύο βδομάδες. Άντε να δούμε...

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...