Jump to content

Το ΕΣΡ έκλεισε τον Best 92,6!


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και κατά βάθος πιστεύω πως όλο αυτό είναι κολπάκι, είναι μια καλή αρχή μήπως και συνέλθουν μερίκα κανάλια και σταθμοί που έχουν επίπεδο δαπέδου.

Ναι, είναι υπερβολική απόφαση, αλλά ίσως ήταν ο μόνος τρόπος για να φτάσει το μήνυμα παντού, γρήγορα και ίσως με άμεση αποτελεσματικότητα.

Αν απλώς καταργούσαν την εκπομπή του Ψαριανού, αυτό το μήνυμα δεν θα έφτανε ποτέ σε κανέναν, επειδή τόσος ντόρος δεν θα γινόταν σε καμιά περίπτωση.

 

Δλδ όταν θα πονάει δόντι θα κόβουμε κέφαλι? Αν ο Ψαριανός υποβαθίζεί το ραδιόφωνο οι υπολοιποί τι κάνουν? Και ετέλως πάντων τι είναι το ΕΣΡ? Το ΕΣΡ φταίει για την τηλεόραση που έχουμε? Που θα ήταν ο Τριανταφυλοπούλος ή οι τηλεδικές αν δεν τις βλέπαμε? Πουθένα ή στο καναλί 10. Κύριοι και κύριες έχουμε την τηλεόραση και το ραδιόφωνο που μας αξίζει. Την ποιοτητα τους Δεν θα την αλλάξει καμία "ανεξάρτητη" αρχή, εμείς θα την αλλάξουμε.

Πάντως βρε παιδί μου... Με το που πάει κάποιος να βάλει μια τάξη σε ένα μπάχαλο (γενικά μιλώντας), οι θιγμένοι επικαλούνται την Δημοκρατία. Πολύ θα ήθελα να ήξερα αν αυτοί που την επικαλούνται και θεωρούν πως καταπατούνται δικαιώματά τους, αν γνωρίζουν πως η Δημοκρατία δεν σου δίνει μόνο δικαιώματα, αλλά και υποχρεώσεις. Μια εξ αυτών είναι και ο σεβασμός προς τους υπόλοιπα μέλη του κοινονικού συνόλου που ζει. Όταν ο Ψαριανός και ο κάθε Ψαριανός με υποστήριξη ενός, κατά τα άλλα, σοβαρού ραδιοφωνικού σταθμού (υποθέτω...), καταπατά μια βασική αρχή της Δημοκρατίας, πώς μπορεί ο καθένας να επικαλεστεί κάτι τέτοιο τώρα που χτύπησε το μαχαίρι στο κόκαλο; Γνώμη μου είναι πως όλο αυτό είναι τέχνασμα και ποιος ξέρει τι μπορεί να κρύβεται πραγματικά πίσω από αυτήν την κίνηση... Σιγά μην πειράζαν τον Λυμπέρη... :lol: :p «Ο ΚΑΙΡΟC ΓΑΡ ΕΓΓΥC» :lol:

 

Το μεγαλυτέρο αγάθο της Δημοκρατίας είναι οτι ο καθένας, από τον ακροαριστερό μέχρι τον ακροδεξίο, ότι θέλει και όπως θέλει. Το αν θα ακουστεί ή όχι εξαρτάται από εσένα, αν θες τον ακούς αν δεν θες δεν τον ακούς. Όπως λέει και ο Ψαριανός άμα δεν σου αρέσει άλλαξε σταθμό.

 

Το κλείνεις ενά σταθμό μας γυρίζει στην εποχή του μακαθιρσμού. Ουστ :mad: :mad: :mad: :mad:

 

Υ.Γ. Σήμερα έδωσε ρέστα ο συντρόφος Ψαριανός :lol: :lol:

http://img262.imageshack.us/img262/7971/pub68112179146481597828td2.png

------------------------------

Wii number: 3236 8718 1653 5956

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[...]

Το μεγαλυτέρο αγάθο της Δημοκρατίας είναι οτι ο καθένας, από τον ακροαριστερό μέχρι τον ακροδεξίο, ότι θέλει και όπως θέλει.

[...]

Μάλλον έχεις μπερδέψει την Δημοκρατία με τον Αναρχισμό. :)


Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλυτέρο αγάθο της Δημοκρατίας είναι οτι ο καθένας, από τον ακροαριστερό μέχρι τον ακροδεξίο, ότι θέλει και όπως θέλει.

 

 

Προσβάλλωντας όμως τους άλλους και ξεπερνώντας ανεξέλεγκτα κάθε όριο σωστής συμπεριφοράς; Το ΕΡΣ περίμενε εξηγήσεις από τη διοίκηση του σταθμού, οι οποίες δεν δόθηκαν ποτέ (έτσι λέει το ΕΡΣ τουλάχιστον). Άρα οι ευθύνες μετατέθηκαν από τον δημοσιογράφο στη διοίκηση του σταθμού. Είναι σαν να συμφωνούσε με τα λεγόμενά του. Ίσως η απόφαση του ΕΡΣ να ήταν κάπως υπερβολική, αλλά δεν είναι και τελείως αδικαιολόγητη.

 

Όταν άκουσα για πρώτη φορά την απόφαση, σκέφτηκα "απίστευτο και πρωτοφανές" και ήμουν εντελώς αντίθετος. Στην πορεία όμως το ξανασκέφτηκα, θυμήθηκα ότι δεν υπάρχει ούτε ένας σταθμός που να μη μεταδίδει ελεεινό πρόγραμμα και κατάλαβα ότι η απόφαση αυτή είναι μια καλή ευκαιρία να φύγει όλο αυτό το μπάχαλο των ερτζιανών.

 

Άντε, να παραδειγματίζονται κι οι άλλοι σταθμοί σιγά σιγά, να συμμαζευτούν, μήπως αρχίσουμε να ακούμε τίποτα της προκοπής στο ραδιόφωνο... :confused:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι απαραδεκτοι οι υπευθηνοι εκει στο ΕΣΡ.ακου τι πορισμα βρηκαν για το κλεισιμο του σταθμου.-->«συνεχόμενη χαμηλή ποιοτική στάθμη προγραμμάτων μετά από σειρά χυδαίων εκφράσεων».

 

 

κλεινει και ενας αλλος αγαπημενος μου σταθμος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά ποιά δημοκρατική αρχή παραβιάσε ο Ψαριανός; Μπορεί να ήταν υπερβολικός, αλλά μη λέμε κι οτι θέλουμε.

Μια χαρά είναι ο Best, δε θα στιγματίσουμε όλο το σταθμό τώρα για τα όσα λέει ένας παρουσιαστής. Τι ελεεινά προγράμματα και ιστορίες; Συγκρίνετε το ραδιόφωνο με τo χάος της ελληνικής TV; Αλλά ενόχλησε ο Ψαριανός, τη στιγμή που στην τηλεόραση η κατρακύλα δεν έχει όρια. Απλά θέλουν να δείξουν οτι κάτι κάνουν και χτυπάνε μόνο εκεί που τους παίρνει με τέτοιους απαράδεκτους τρόπους. Ας κάνουν καλά τη δουλειά τους (ένα πρόστιμο θα αρκούσε) και ας αφήσουν τις απειλές και τις ανούσιες κινήσεις εντυπωσιασμού.

 

 

Θα κλείσει και το Best Radio της Κρήτης;

Ξέρει κανείς;

:)

Δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση μεταξύ τους

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βρε παιδί μου...

Με το που πάει κάποιος να βάλει μια τάξη σε ένα μπάχαλο (γενικά μιλώντας), οι θιγμένοι επικαλούνται την Δημοκρατία. Πολύ θα ήθελα να ήξερα αν αυτοί που την επικαλούνται και θεωρούν πως καταπατούνται δικαιώματά τους, αν γνωρίζουν πως η Δημοκρατία δεν σου δίνει μόνο δικαιώματα, αλλά και υποχρεώσεις. Μια εξ αυτών είναι και ο σεβασμός προς τους υπόλοιπα μέλη του κοινονικού συνόλου που ζει.

 

Από αυτό υποθέτω οτι δεν εχεις ακουσει ποτε την εν λόγω εκπομπή....

Ο Ψαριανος λεει πάρα πολλα σωστά πράγματα και το θέμα είναι οτι από αύτα πολλά πειραζουν κάποιους...

 

Εδω αφήνουν να παιζουν άλλες και άλλες εκπομπεσ χειρίστου ειδους με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα αυπνίες και παρατράγουδα... εκει θα επρεπε οχι μονο να κλείσουν το αλτερ αλλα να τους βάλουν και φυλάκη :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Καλά και εγώ συμφωνώ οτι ο Ψαριανός΄είναι μέγα καραγκιόζης. Με εκνευρίζει απίστευτα και μόνο που θα τυχει να τον ακουσω αλλα οχι και αν κλεισει ο μοναδικος σταθμος που λέει κατι μουσικά...

 

μηπως να τους τα σπάγαμε εκει μέσα στο ΕΣΡ?

:X
Link to comment
Share on other sites

Από αυτό υποθέτω οτι δεν εχεις ακουσει ποτε την εν λόγω εκπομπή....

Ο Ψαριανος λεει πάρα πολλα σωστά πράγματα και το θέμα είναι οτι από αύτα πολλά πειραζουν κάποιους...

 

Εδω αφήνουν να παιζουν άλλες και άλλες εκπομπεσ χειρίστου ειδους με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα αυπνίες και παρατράγουδα... εκει θα επρεπε οχι μονο να κλείσουν το αλτερ αλλα να τους βάλουν και φυλάκη :)

Προφανώς και δεν τον έχω ακούσει μιας και δεν κατοικώ σε περιοχή που καλύπτει η εμβέλεια του σταθμού. :)

Να τονίσω κάτι που μάλλον δεν έχετε προσέξει και ψάχνετε αφορμές για flaming; :p

 

Είπα: γενικά μιλώντας.

Δεν το είπα γι αυτό το περιστατικό συγκεκριμένα. Σαν αφορμή απλώς έκανα μια συνειρμική σκέψη, έχοντας κατά νου διάφορες παρόμοιες συμπεριφορές, ανεξάρτητα από ραδιόφωνα και τηλεοράσεις.

Από την καθημερηνότα είτε real, είτε στο internet. :)

 

Όσο για το πόσο σωστά πράγματα μπορεί να λέει κάποιον, φαντάζομαι πως γνωρίζεις ότι αυτό είναι κάτι άκρως υποκειμενικό. :)

Ο καθένας που θα λέει κάτι δημόσια, θα έχει τους φανατικούς οπαδούς του και τους φανατικούς πολέμιούς του.

Και το «σωστό» είναι κάτι που επαφίεται στην προσωπική κρίση του καθενός.

Άλλοι θα έλεγαν πως είναι σωστό να κλείσει ένας ραδιοφωνικός σταθμός εξ αιτίας ενός καμμένου που την είδε δημοσιογράφος και κάνει σαματά προκαλόντας με τις εκπομπές του, και άλλοι θα θεωρούν σωστό που αυτός ο άγιος άνθρωπος τα λέει έξω από τα δόντια και βάζει τα πράγματα στη θέση τους και καλά κάνει που τα χώνει σε όσους τα χώνει.

 

Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητή... Άλλωστε το τί πιστεύω πως συμβαίνει, θαρρώ πως το είπα ξεκάθαρα. :)

Απλώς με ενοχλεί το πιπίλισμα της καραμέλας «Δημοκρατία» (γενικά), νομίζοντας πως επειδή έχουμε την εντύπωση ότι έχουμε Δημοκρατία, αυτό μας δίνει κάθε δικαίωμα να καταπατάμε ανεξέλεγκτα τα δικαιώματα άλλων και να ποδοπατάμε αρχές, άγραφους νόμους, ήθη, ιεραρχίες, προσωπικότητες, εις το όνομα ενός πολιτεύματος.

 

Η ασυδοσία και η αναρχία δεν έχουν καμιά σχέση με την Δημοκρατία.

 

Με συγχωρείτε για την παρένθεση, μα θαρρώ πως ήταν απαραίτητο να το ξεκαθαρίσω μιας και αντιλήφθηκα πως δεν έγινε κατανοητό εξ αρχής. :)


Link to comment
Share on other sites

μηπως να τους τα σπάγαμε εκει μέσα στο ΕΣΡ?

 

Mπαα! Εγω και εσυ θα πληρωναμε τα σπασμενα. Οι Ελληνες φορολογουμενοι δηλαδη (και ψηφοφοροι) :mad: :X :X

Link to comment
Share on other sites

μηπως να τους τα σπάγαμε εκει μέσα στο ΕΣΡ?

 

Το καλύτερο :!: :lol: :lol: Έτσι και αλλιώς αχρηστό και ανίκανο είναι :rocket: :knife: :angry:

 

Και θα το ξαναπώ: Αμά δεν σου αρέσει ένα πρόγραμμα στο ραδιόφωνο ή στην TV το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να αλλαξείς συχνότητα ή ακόμα καλύτερα να πατήσεις OFF

http://img262.imageshack.us/img262/7971/pub68112179146481597828td2.png

------------------------------

Wii number: 3236 8718 1653 5956

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια παντως στο ΕΣΡ για την διαφημιση που κανει στον Best με τον καλυτερο τροπο και πανω απο ολα.....τσαμπα. :shifty: :alien:

 

Ετσι είναι...αυτόν τον τύπο δεν τον ήξερα (και δεν ήθελα),και επειδή είχα την ατυχία να παρακολουθήσω μια φορά ειδήσεις, τον έμαθα! :mad: Είναι απεχθής και έλαβε δωρεάν διαφήμιση...κρίμα.

 

Προσβάλλωντας όμως τους άλλους και ξεπερνώντας ανεξέλεγκτα κάθε όριο σωστής συμπεριφοράς; Το ΕΡΣ περίμενε εξηγήσεις από τη διοίκηση του σταθμού, οι οποίες δεν δόθηκαν ποτέ (έτσι λέει το ΕΡΣ τουλάχιστον). Άρα οι ευθύνες μετατέθηκαν από τον δημοσιογράφο στη διοίκηση του σταθμού. Είναι σαν να συμφωνούσε με τα λεγόμενά του. Ίσως η απόφαση του ΕΡΣ να ήταν κάπως υπερβολική, αλλά δεν είναι και τελείως αδικαιολόγητη.

 

Όταν άκουσα για πρώτη φορά την απόφαση, σκέφτηκα "απίστευτο και πρωτοφανές" και ήμουν εντελώς αντίθετος. Στην πορεία όμως το ξανασκέφτηκα, θυμήθηκα ότι δεν υπάρχει ούτε ένας σταθμός που να μη μεταδίδει ελεεινό πρόγραμμα και κατάλαβα ότι η απόφαση αυτή είναι μια καλή ευκαιρία να φύγει όλο αυτό το μπάχαλο των ερτζιανών.

 

Άντε, να παραδειγματίζονται κι οι άλλοι σταθμοί σιγά σιγά, να συμμαζευτούν, μήπως αρχίσουμε να ακούμε τίποτα της προκοπής στο ραδιόφωνο... :confused:

 

Στο μυαλό μου ήσουν :D

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι...αυτόν τον τύπο δεν τον ήξερα (και δεν ήθελα),και επειδή είχα την ατυχία να παρακολουθήσω μια φορά ειδήσεις, τον έμαθα! :mad: Είναι απεχθής και έλαβε δωρεάν διαφήμιση...κρίμα.

Άσε, κι εγώ τον άκουσα τις προάλλες για ένα ολόκληρο 5λεπτο στο ραδιόφωνο, και δε μ' άρεσε καθόλου. Ρε τον παλιάνθρωπο. Απαπαπαά καλά έκαναν και τον έκοψαν τον αχαρακτήριστο :w00t:

 

Βλέπουμε κάτι μια φορά και βγάζουμε κι ασφαλή και αξιόπιστα συμπεράσματα :alien:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι...αυτόν τον τύπο δεν τον ήξερα (και δεν ήθελα),και επειδή είχα την ατυχία να παρακολουθήσω μια φορά ειδήσεις, τον έμαθα! :mad: Είναι απεχθής και έλαβε δωρεάν διαφήμιση...κρίμα.
O Ψαριανός τα χώνει συνεχώς στην εκπομπή του... Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να το κάνει κι αυτό κάποιος, αλλά θα μπορούσε να μειώσει λίγο τις "δύσκολες" λέξεις που έλεγε. Κάπου γινόταν και ενοχλητικός σε διάφορες περιπτώσεις. Από εκεί και πέρα αν το ΕΣΡ είχε προειδοποιήσει τον σταθμό και περίμενε εξηγήσεις και οι "κύριοι" που τον διευθύνουν θεώρησαν ότι δεν χρειάζεται να ασχοληθούν καλά να πάθουν. Άντε γιατί πολύ "κάπως" την είχαν δει εκεί μέσα με διάφορα που έχουν κάνει τελευταία.
Link to comment
Share on other sites

Καλα εκαναν και τον εκλεισαν.Δεν μπορει ο καθε ψυχανωμαλος να βγαινει & να σκυλοβριζει,νομιζοντας οτι κατι κανει. :mad: Αλλα δε φταιει τοσο αυτος,οσο οι υπευθυνοι του σταθμου που τον πληρωνουν γι'αυτο :w00t: και ειμαι σιγουρος πως το ΕΣΡ,πριν αποφασισει το λουκετο,θα απαιτησε να σταματησει η συγκεκριμενη εκπομπη για να γλιτωσει ο σταθμος...αλλα μαλλον οι υπευθυνοι του Μπεστ θεωρησαν "φασιστικο" κατι τετοιο...το να ακουμε ομως βρισιες επειδη καποιος κανει το κεφι του μ'αυτες τι ειναι?Μαθημα δημοκρατιας? :rolleyes:

Καλα θα κανει το ΕΣΡ να επεκτεινει τις αυστηρες ποινες & αλλου,ειδικα στην τηλεοραση,οπου σε συγκεκριμενα σηριαλ κλπ ακους τα ιδια & χειροτερα απ'το ραδιο...αν θελει να ειναι ακριβοδικαιο,ας επεμβει κι εκει,οχι απαραιτητα με κλεισιμο των σταθμων,αλλα με εξαφανιση των υβριστικων προγραμματων.

Γιατι δεν ειναι δυνατον τα παιδακια που βλεπουν τιβι ή ακουν ραδιο ξαφνικα να ερχονται αντιμετωπα με οχετο υβρεων & να νομιζουν πως αυτο ειναι φυσιολογικο ή...τρεντυ στην εποχη μας...ας πανε οσοι αρεσκονται σ'αυτο το ειδος "εκπομπων" να τα πουν στο σπιτι τους οσα λενε στον αερα...ή μηπως εκει απαγορευουν στα παιδια τους να πουνε οτιδηποτε & ειναι περισσοτερο φασιστες απ'τους "φασιστες" που κατηγορουν? :X

Link to comment
Share on other sites

γερο προστιμο τουλαχιστον δεν μπορουσαν να βαλουν;

και στην τελικη αν επαναλαμβανε τις χυδαιοτητες ας τον εκλειναν , αλλα οχι με την πρωτη φορα.

Link to comment
Share on other sites

πριν από λίγο στις ειδήσεις του άλφα είπαν 'οτι ψήφισαν λάθος τα μέλη του ΕΡΣ :w00t:

ότι η ψηφοφορία αφορούσε το τηλεοπτικό κανάλι BEST και όχι τον ραδιοφωνικό σταθμό :w00t: :blink: :!:

Link to comment
Share on other sites

πριν από λίγο στις ειδήσεις του άλφα είπαν 'οτι ψήφισαν λάθος τα μέλη του ΕΡΣ :w00t:

ότι η ψηφοφορία αφορούσε το τηλεοπτικό κανάλι BEST και όχι τον ραδιοφωνικό σταθμό :w00t: :blink: :!:

:w00t: :wacko: :tease: :lol: :lol: :rotfl:

Ότι να 'ναι!!

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ότι πιο γελοίο θα μπορούσε ν'ακούσει κανείς για να μαζέψει τ'ασυμάζευτα! :lol:

Αλήθεια, κάνει κι εκεί εκπομή ο Ψαριανός; :D

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ότι πιο γελοίο θα μπορούσε ν'ακούσει κανείς για να μαζέψει τ'ασυμάζευτα! :lol:

Αλήθεια, κάνει κι εκεί εκπομή ο Ψαριανός; :D

ακόμα ακόμα :p

Link to comment
Share on other sites

Με το οριστικό «λουκέτο» όμως σε έναν ραδιοσταθμό που δεν του έχει επιβληθεί καμία κύρωση πέτυχαν ακριβώς το αντίθετο. Με την αδιανόητη απόφασή τους κατάφεραν να δημιουργήσουν και πάλι τριγμούς στο Συμβούλιο για τον τρόπο με τον οποίο λειτουργεί. Σύμφωνα με πληροφορίες, πάντως, ορισμένα μέλη του ΕΣΡ φαίνεται να υποστηρίζουν ότι δεν κατάλαβαν ότι πρόκειται για το «Best Radio» (Αττικής) αλλά για άλλη ραδιοτηλεοπτική επιχείρηση που βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη κι έχει εμπλακεί στην υπόθεση με τα στημένα τηλεπαιχνίδια, γι' αυτό και οδηγήθηκαν σε αυτήν την απόφαση.

 

Όλο το άρθρο εδώ: http://www.enet.gr/online/online_text?c=113&id=91358128,97872176,10785264

 

Φαντάσου πόσο πολύ ασχολήθηκαν με το θέμα, που δεν κατάλαβαν για ποιό πράγμα ψήφιζαν :blink:

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι είχαν δει τη φάτσα του Ψαριανού μέχρι προχτές;

Ήταν τόσο δύσκολο στον best να στείλει αυτό το υπόμνημα που του ζητήθηκε;

Γιατί όλη η στάση των υπευθύνων του σταθμού δείχνει σαν να το διασκεδάζουν;

 

Γνώμη μου είναι ότι ο best βρήκε έναν τζάμπα τρόπο να διαφημιστεί και προκάλεσε αυτή την κατάσταση. Φυσικά δεν πιστεύω ότι πρόκειται να κλείσει ο σταθμός αλλά μακάρι να φάει ένα γερό πρόστιμο και ο σταθμός για το υπόμνημα και ο παραγωγός για να προσέχει λίγο τι λέει...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Άσε, κι εγώ τον άκουσα τις προάλλες για ένα ολόκληρο 5λεπτο στο ραδιόφωνο, και δε μ' άρεσε καθόλου. Ρε τον παλιάνθρωπο. Απαπαπαά καλά έκαναν και τον έκοψαν τον αχαρακτήριστο :w00t:

 

Βλέπουμε κάτι μια φορά και βγάζουμε κι ασφαλή και αξιόπιστα συμπεράσματα :alien:

 

Eτσι όπως τα λες είναι! Γιατί με μια φορά δε μπορείς να κρίνεις τον άνθρωπο αν σου κάνει ή όχι για τις απαιτήσεις σου από ραδιοφωνικό παραγωγό,που να είσαι και ψυχολόγος δηλαδή :w00t:

Την άλλη φορά θα βγω με τον «κύριο» να βγάλω καλύτερα και ασφαλή συμπεράσματα για μια τέτοια εξέχουσα προσωπικότητα :lol:

 

 

Γνώμη μου είναι ότι ο best βρήκε έναν τζάμπα τρόπο να διαφημιστεί και προκάλεσε αυτή την κατάσταση. Φυσικά δεν πιστεύω ότι πρόκειται να κλείσει ο σταθμός αλλά μακάρι να φάει ένα γερό πρόστιμο και ο σταθμός για το υπόμνημα και ο παραγωγός για να προσέχει λίγο τι λέει...

 

;)

 

Εχει κάνει αρκετές υπερβολές το ΕΣΡ όμως δεν νομίζω να υπήρχε περίπτωση να έκλεινε ολόκληρος σταθμός εξαιτίας μιας χαμηλού επιπέδου εκπομπής :rolleyes:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω. Παραπονιέστε για μία ραδιοφωνική εκπομπή και για έναν δημοσιογράφο (και όχι μόνο παραγωγό), ο οποίος στην τελική δεν είναι και κανένα ξεπεταχτούρι αλλά έχει χρόνια παρουσίας στο ραδιόφωνο. "Τη φάτσα του Ψαριανού" δεν ξέρω πόσοι την έχουν δει, πάντως τον θυμάμαι καλεσμένο σε εκπομπή στο SevenX πριν από πολλά χρόνια. Κάθε δημοσιογράφος - παραγωγός ραδιοφώνου έχει το προσωπικό του στυλ το οποίο αν δε συμβαδίζει με το δικό σας μπορείτε κάλλιστα να αλλάξετε σταθμό την ώρα εκείνη. Δηλαδή ο Τσαουσόπουλος που πέταγε όλην την ώρα κάτι "Fcuk Off" και κάτι "Fcuk" σκέτο χωρίς λόγο ήταν σωστός? Και να θυμίσω επίσης πως οι εκπομπές του ήταν πάντα σε prime time (είτε μεσημέρι είτε βραδάκι) και τις άκουγαν και ακροατές κάτω των 18. Ο Ψαριανός έχει το δικό του κοινό, ένα μέρος του οποίου εκείνη την ώρα πηγαίνει με το αυτοκίνητό του σε μία δουλειά, είναι κολλημένο στην κίνηση και, αν μη τι άλλο, θέλει να ακούσει δυο πράγματα για να ξεφύγει παρέα με καλή μουσικούλα. Ο Ψαρ πρώτα αυτοσαρκάζεται και μετά σαρκάζει. Εκεί που τον θεωρώ υπερβολικό είναι όταν αναφέρεται στα ποδοσφαιρικά (οπαδός ΑΕΚ γαρ), μετά όμως θυμάμαι τον Τσουκαλά και ξαναϋπολογίζω τα όρια της υπερβολής.

 

Anyway, επειδή μακρυγόρησα, ούτε φίλος του Ψαριανού είμαι, ούτε τον ξέρω προσωπικά. Αυτό που ξέρω είναι ότι με το ιδιαίτερο στυλ του είναι το απόλυτο αγχολυτικό για κάποιον κολλημένο στην κίνηση μες στο καταμεσήμερο. Και ναι, του επιτρέπω να με λέει "ηλίθιο", από την ώρα που δεν κάνω κάτι για τα δρώμενα στη χώρα μου, όταν παίρνω το αυτοκίνητό μου και πήζω στην κίνηση αντί να πάρω τα ΜΜΜ, όταν - όταν - όταν... Είναι το πώς το αντιλαμβάνεται κανείς αυτό το "οι ακροατές είναι ηλίθιοι". Ίσως θα ήταν ορθότερο να λέει ότι "οι ακροατές είναι μαζοχιστές", αλλά μάλλον κόπηκε και η λέξη "μαζοχιστές" από το Εσουρού.

 

Τα παραπάνω δεν αποτελούν flame προς οποιονδήποτε. Απλά καταθέτω την άποψή μου σαν ακροατής της εκπομπής του Ψαρ και του Best γενικότερα.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...