Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, s_nova said:

Ναι δεν θα εχεις θεματα εδω καθολου οι Core του επεξεργαστη ειναι ολοι καινουργοι δηλαδη και επεξεργαστης και καρτα γραφικων ειναι Νοεμβριος του 2023....Κατηγοριας Flagship τουμπανο Ολε:classic_tongue:

Σε σύγκριση με το Χ5 Pro είναι πολύ πολύ καλύτερο; Πώς θα το χαρακτήριζες;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, p_k said:

Σε σύγκριση με το Χ5 Pro είναι πολύ πολύ καλύτερο; Πώς θα το χαρακτήριζες;

Ο 778g του X5 pro εχει βραβευτει απο πολλα τεχνικα site ως ενας απο τους καλυτερους επεξεργαστες μεσαιας κατηγοριας  με καταπληκτικη αξιολογη πορεια βλεπε και samsung A52s κτλ .

O Dimensiry 8300 ultra ειναι πολυ καινουργιος και θες-δεν θες ειναι πολυ καλυτερος γιατι εχει 8 πυρηνες τελευταιας γενιας , καρτα γραφικων με αλλους 6 πυρηνες τελευταιας γενιας  παιζεις ακομα και  παιχνιδια με υψηλα fps .Συν πολυ γρηγορη Ram συν πολυ γρηγορο αποθηκευτικο χωρο Ufs 4.0

 

Για να καταλαβει καποιος ο dimensity 8300 ultra κονταροχτυπιεται με την αλλη ναυαρχιδα snapdragon 8 gen 2 αλλου υπερεχει ο ενας αλλου ο αλλος εχει ξεσπασει πολεμος μεταξυ εταιριων για τις πρωτιες  ---->>>    https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-8-gen-2-vs-mediatek-dimensity-8300

Η λεπτομεριες των δυναμεων ενος επεξεργαστη ομως δεν φαινεται σχεδον ποτε στην καθημερινη τυπικη χρηση.

Σκεψου οτι στο Antutu το X6 Pro χτυπαει καπου στο εναμιση Μυριο και μια συσκευη για να τρεχει αξιοπρεπεστατα Android  λειτουργικο το παει καλα και με 250-300 χιλιαδες σκορ στο Antutu...

 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Christos_Tz said:

fruit Ninja λεγετε nova..απλα δεν το θελω απο ggogle play....το θελω modded app unlimited coins απο γκουχ γκουχ σαιτ....να μην εχω περιορισμουs και διαφημισειs...δεν ειμαι και εγω ιδιαιτερα παιχνιδακιαs μωρε..εχω περασει 5-6 που μου αρεσουν..και θελω να περασω και τα mame32 επειδη ειματσε γενια arcade games στα ουφαδικα με τα 20δραχμα στο χερι....

θα τα δοκιμασω και τα 2 app..εστω και ενα απο τα δυο να κανει σωστα την εγκαταστση θα ειμαι οκ...σε ενημερωνω....

aristidis540 δεν μπορουν γινουν εγκατασταση τα καρπουζια που μου εστειλεs..χαχα..)...εχω δοκιμασει και απο αλλου...δεν πειραζει..ποιο πολυ με νοιαζει να περασω mamedroid με καμια 20αρια αγαπημενα arcade games roms μεσα που επαιζα πιτσιρικαs στα ουφαδικα και ολα καλα...

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Ε ρε eshop τι φιτιλιες μας βάζεις τώρα, πραγματικά αισθάνομαι ότι πιάστηκα κότσος. Όχι ότι έχω μετανιώσει την επιλογή του 13 Pro Plus αλλά πραγματικά το Poco είναι μια πολύ ελκυστική επιλογή στα χρήματα αυτά που δίνεται, κρίμα που δεν έχω δεύτερο αριθμό για να το χτυπούσα χθες κιόλας. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tsimisde said:

Ε ρε eshop τι φιτιλιες μας βάζεις τώρα, πραγματικά αισθάνομαι ότι πιάστηκα κότσος. Όχι ότι έχω μετανιώσει την επιλογή του 13 Pro Plus αλλά πραγματικά το Poco είναι μια πολύ ελκυστική επιλογή στα χρήματα αυτά που δίνεται, κρίμα που δεν έχω δεύτερο αριθμό για να το χτυπούσα χθες κιόλας. 

Μπορείς να κάνεις twin sim, να έχεις τον ίδιο αριθμό σε δύο συσκευές.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοια δυνατότητα; Έχω μείνει πίσω μου φαίνεται. Αλλά, εφόσον τώρα πρόσφατα πήρα το 13 Pro Plus, δεν έχω περιθώρια για άλλα οικονομικά ανοίγματα και επειδή για ένα χρόνο έχω κάνει διακανονισμό, δε λέει να φορτώσω και άλλη υποχρέωση στο κεφάλι μου, εξάλλου, μια χαρά ικανοποιημένος είμαι με το απόκτημα μου, δεν είμαι σε φάση όπως το iPhone όπου έψαχνα τρόπο να το αφήσω στην άκρη....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tsimisde said:

Ε ρε eshop τι φιτιλιες μας βάζεις τώρα, πραγματικά αισθάνομαι ότι πιάστηκα κότσος. Όχι ότι έχω μετανιώσει την επιλογή του 13 Pro Plus αλλά πραγματικά το Poco είναι μια πολύ ελκυστική επιλογή στα χρήματα αυτά που δίνεται, κρίμα που δεν έχω δεύτερο αριθμό για να το χτυπούσα χθες κιόλας. 

Καλημέρα φίλε μου, μην το σκέφτεσαι έτσι, δεν έχει κανένα νόημα... Μια χαρά συσκευή είναι το 13 pro +...Έχει αρκετά θετικά...και θα την χαρείς σίγουρα..

Έτσι λειτουργεί η αγορά.. προσφορές πάντα θα βγαίνουν και θα λέμε μα γιατί δεν περιμενα λίγο να πάρω το άλλο;;

Και εγώ τον Δεκέμβρη πήρα το POCO F5 γιατί μου χάλασε η μητρική του poco X3 Pro ..Και βλέπω τώρα το x6 pro σε αυτά τα λεφτά και είναι δελεαστική πρόταση...Θα έλεγα κιόλας με διαφορα η Καλύτερη σε αυτά τα χρήματα...Αλλά δεν με νοιάζει...Το F5 είναι αντίστοιχη πρόταση και θα στέκεται μια χαρά για αρκετά χρόνια...

Οπότε ξαναλέω...Μην μετανιώνεις για τίποτα, έχεις μια δυνατή συσκευή!!!

 

2 ώρες πριν, p_k said:

Σε σύγκριση με το Χ5 Pro είναι πολύ πολύ καλύτερο; Πώς θα το χαρακτήριζες;

Πολύ καλός ο 778g για την εποχή του..καθώς και το x5 pro αρκετά τίμιο κινητακι ..Αν και μετά το x3 pro που είχε τον τούμπανο snap 860 ήρθε το χάος για κάποια χρόνια και βάζανε κάτι τσιπακια ότι να ναι...Ε ο 8300 όπως είπε ο s_nova είναι Όαση στην έρημο σε αυτή την κατηγορία ...Είναι πλέον σκαλιά πάνω αυτό το τσιπακι και θα φανεί σε ότι βαρυ του πετάξεις...

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και είναι μια πολύ δυνατή πρόταση και γι'αυτό δεν μπαίνω σε δεύτερες σκέψεις για το Poco, αν ήμουν όμως σε φάση αναζήτησης αλλαγής συσκευής, στη φάση που ήμουν δηλαδή πριν πάρω το 13 Pro Plus, θέλοντας να αλλάξω το iPhone, με αυτή την τιμή, είχα φύγει καρφί για Poco. Κερδίζουμε κάτι, χάνουμε κάτι και όπως ξαναλέω, εφόσον είμαι καλυμμένος και με το παραπάνω από το Redmi, δεν υπάρχει λόγος για αλλαγή. 

Βέβαια, στα 319,90, μπορεί να κάνω λάθος αλλά, μήπως είναι η έκδοση με τα 256 GB και βγαίνει τόσο φθηνά; Αν είναι αυτή η έκδοση, δεν εισάγεται επίσημα από την infoquest, ως γνωστόν, δίνει την έκδοση με τα 512Gb, χωρίς φυσικά να λέω ότι δεν πρόκειται για πολύ καλή προσφορά. Επίσης, νομίζω ότι στα 439 που κοστίζει από την επίσημη σελίδα, είναι για περιορισμένο χρονικό διαστημα, τώρα στις ανοιξιάτικες προσφορές, είδα το σχετικό newsletter της Xiaomi. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tsimisde said:

Σαφώς και είναι μια πολύ δυνατή πρόταση και γι'αυτό δεν μπαίνω σε δεύτερες σκέψεις για το Poco, αν ήμουν όμως σε φάση αναζήτησης αλλαγής συσκευής, στη φάση που ήμουν δηλαδή πριν πάρω το 13 Pro Plus, θέλοντας να αλλάξω το iPhone, με αυτή την τιμή, είχα φύγει καρφί για Poco. Κερδίζουμε κάτι, χάνουμε κάτι και όπως ξαναλέω, εφόσον είμαι καλυμμένος και με το παραπάνω από το Redmi, δεν υπάρχει λόγος για αλλαγή. 

Βέβαια, στα 319,90, μπορεί να κάνω λάθος αλλά, μήπως είναι η έκδοση με τα 256 GB και βγαίνει τόσο φθηνά; Αν είναι αυτή η έκδοση, δεν εισάγεται επίσημα από την infoquest, ως γνωστόν, δίνει την έκδοση με τα 512Gb, χωρίς φυσικά να λέω ότι δεν πρόκειται για πολύ καλή προσφορά. Επίσης, νομίζω ότι στα 439 που κοστίζει από την επίσημη σελίδα, είναι για περιορισμένο χρονικό διαστημα, τώρα στις ανοιξιάτικες προσφορές, είδα το σχετικό newsletter της Xiaomi. 

Πολύ σωστά όπως είπες σε αυτή την περίπτωση έχεις να κάνεις Μόνο με το service του Eshop σαν κατάστημα...Όχι την Infoquest...Αλλά πρόσεξε, από προσωπική εμπειρία, το service των 2 χρόνων από το eshop είναι πάρα πολύ καλό..Και έχεις ας πούμε το κεφάλι σου ήσυχο αν καλύπτεται από εγγύηση η συσκευή , ιδίως σε σχέση με τα περισσότερα σκρουτζομαγαζα- best price κλπ...

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, tsimisde said:

Σαφώς και είναι μια πολύ δυνατή πρόταση και γι'αυτό δεν μπαίνω σε δεύτερες σκέψεις για το Poco, αν ήμουν όμως σε φάση αναζήτησης αλλαγής συσκευής, στη φάση που ήμουν δηλαδή πριν πάρω το 13 Pro Plus, θέλοντας να αλλάξω το iPhone, με αυτή την τιμή, είχα φύγει καρφί για Poco. Κερδίζουμε κάτι, χάνουμε κάτι και όπως ξαναλέω, εφόσον είμαι καλυμμένος και με το παραπάνω από το Redmi, δεν υπάρχει λόγος για αλλαγή. 

Βέβαια, στα 319,90, μπορεί να κάνω λάθος αλλά, μήπως είναι η έκδοση με τα 256 GB και βγαίνει τόσο φθηνά; Αν είναι αυτή η έκδοση, δεν εισάγεται επίσημα από την infoquest, ως γνωστόν, δίνει την έκδοση με τα 512Gb, χωρίς φυσικά να λέω ότι δεν πρόκειται για πολύ καλή προσφορά. Επίσης, νομίζω ότι στα 439 που κοστίζει από την επίσημη σελίδα, είναι για περιορισμένο χρονικό διαστημα, τώρα στις ανοιξιάτικες προσφορές, είδα το σχετικό newsletter της Xiaomi. 

https://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-poco-x6-pro-256gb-8gb-5g-dual-sim-black-p-TEL.095526 τα 256 είναι.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, spy14 said:

Το e-shop νομίζω  δεν είναι επίσημος μεταπωλητής της infoquest. Τα δύο χρόνια εγγύησης που γράφει θα είναι του καταστήματος. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

τι ειθελα και το πηρα..αφου δεν ειμαι hardcore gamer..???...του φορτωσα καμια 50αρια all time classic αγαπημενα μου arcade παιχνιδια mame32....ε..αυτα θα παιζω μονο.....χαχαχαχα...ενταξει το κινητο φυσαει περα απο την πλακα και τον αυτοσαρκασμο μου..παρτε το με κλειστα ματια....!!

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christos_Tz said:

τι ειθελα και το πηρα..αφου δεν ειμαι hardcore gamer..???...του φορτωσα καμια 50αρια all time classic αγαπημενα μου arcade παιχνιδια mame32....ε..αυτα θα παιζω μονο.....χαχαχαχα...ενταξει το κινητο φυσαει..παρτε το με κλειστα ματια....!!

Χαχαχα...Μωρέ καλά του έκανες...Εκεί είναι όλη γλύκα...Με αυτά τα games μεγαλώσαμε άλλωστε!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, panos9553 said:

Χαχαχα...Μωρέ καλά του έκανες...Εκεί είναι όλη γλύκα...Με αυτά τα games μεγαλώσαμε άλλωστε!!!

μπηκε και η σουιτα mame4droid σε λεω...και ειμαι αρχηγοπουλο...απο Snow Bros μεχρι Double Dragon..Shinobi Και Wonder Boy...ειμαι heavy gamer εγω.....χαχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christos_Tz said:

μπηκε και η σουιτα mame4droid σε λεω...και ειμαι αρχηγοπουλο...απο Snow Bros μεχρι Double Dragon..Shinobi Και Wonder Boy...ειμαι heavy gamer εγω.....χαχαχαχα!

Είσαι μερακλής και μετράς!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να βοηθησει καποιος;Μεχρι τωρα ηξερα ,ενω βγαζω φωτο αγγιζω στο ποιο φωτεινο σημειο εστιαζει εκει και αυτοματα χαμηλωνει τη φωτεινοτητα.Στο  Poco δεν γινεται αυτο.Μονο χειροκινητα,πρεπει να συρω προς τα κατω και ειναι εκνευριστικο!.Ενω αντιθετα αν αγγιξω στο ποιο σκοτεινο σημειο αμεσως ανεβαζει τη φωτεινοτητα οπως πρεπειΥπαρχει καποια ρυθμιση ,κατι;

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, grge said:

Παιδια μπορει να βοηθησει καποιος;Μεχρι τωρα ηξερα ,ενω βγαζω φωτο αγγιζω στο ποιο φωτεινο σημειο εστιαζει εκει και αυτοματα χαμηλωνει τη φωτεινοτητα.Στο  Poco δεν γινεται αυτο.Μονο χειροκινητα,πρεπει να συρω προς τα κατω και ειναι εκνευριστικο!.Ενω αντιθετα αν αγγιξω στο ποιο σκοτεινο σημειο αμεσως ανεβαζει τη φωτεινοτητα οπως πρεπειΥπαρχει καποια ρυθμιση ,κατι;

Εάν σε χαλάει κάτι στις αυτόματες ρυθμίσεις φτιάξε ένα δεύτερο χειροκίνητο  πλανο στην λειτουργία "Pro" την οποία μάλιστα την κρατάει δεν χάνονται οι ρυθμίσεις και έχεις πολύ καλά αποτελέσματα .Βέβαια εκεί θέλει να αφιερώσεις ώρα .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κάμερα το εχω δει κι'εγω,άλλα έβαλα Gcam και δεν το έψαξα.

Έχω όμως ενα σοβαρό θέμα με το φορητό σημείο πρόσβασης,σε εσάς δουλεύει κανονικά? μου κάνει διακοπή μετά από λίγη ώρα.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, aristidis540 said:

Αυτό με την κάμερα το εχω δει κι'εγω,άλλα έβαλα Gcam και δεν το έψαξα.

Έχω όμως ενα σοβαρό θέμα με το φορητό σημείο πρόσβασης,σε εσάς δουλεύει κανονικά? μου κάνει διακοπή μετά από λίγη ώρα.

Εσν εννοεις το hot-spot φτιαξε ενα καινουργιο ονομα και κωδικο ποιο κατω βαλε WPA2- προσωπικο και κανε αποθηκευση.Πιστευω να μην εχεις βαλει οριο δεδομενων. Να θυμασαι εαν η απεναντι συσκευη που συνδεεσε υποστηριζει 5ghz η 6 επελεξετο και οχι στα 2.4...

Τα 2.4Ghz ειναι για να απομακρυνεσαι απο την συνδεδεμενη συσκευη η να πηγαινεις στο διπλανο δωματιο και να κρατα ακομα ειναι ομως πιο αδυναμο γενικα σε πλοηγηση- download , αντιθετα τα 5Ghz ειναι να εισαι κοντα με την συνδεδεμενη συσκευη αμα πας μακρια μπορει να κοπει η συνδεση αλλα ειναι πολυ πιο δυνατο σε ολα πλοηγηση ,download κτλ το ιδιο και τα 6.(Το 6 ειναι πιο κατω εκει που λεει για εκτη γενια.)

Κοιτα και τις ρυθμισεις πιο κατω μην εχεις κατι ενεργο που προκαλει διακοπη.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Κινέζο το 8/256 στα 284€ και το x3 pro που έχω ακόμα από Κινέζο και δουλεύει απροβλημάτιστα σχεδόν 3 χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_nova said:

Εσν εννοεις το hot-spot φτιαξε ενα καινουργιο ονομα και κωδικο ποιο κατω βαλε WPA2- προσωπικο και κανε αποθηκευση.Πιστευω να μην εχεις βαλει οριο δεδομενων. Να θυμασαι εαν η απεναντι συσκευη που συνδεεσε υποστηριζει 5ghz η 6 επελεξετο και οχι στα 2.4...

Τα 2.4Ghz ειναι για να απομακρυνεσαι απο την συνδεδεμενη συσκευη η να πηγαινεις στο διπλανο δωματιο και να κρατα ακομα ειναι ομως πιο αδυναμο γενικα σε πλοηγηση- download , αντιθετα τα 5Ghz ειναι να εισαι κοντα με την συνδεδεμενη συσκευη αμα πας μακρια μπορει να κοπει η συνδεση αλλα ειναι πολυ πιο δυνατο σε ολα πλοηγηση ,download κτλ το ιδιο και τα 6.(Το 6 ειναι πιο κατω εκει που λεει για εκτη γενια.)

Κοιτα και τις ρυθμισεις πιο κατω μην εχεις κατι ενεργο που προκαλει διακοπη.

Όπως ειχα και στο παλιό,χωρίς όρια χωρίς κωδικούς όλα ανοιχτά και στο 2.4.

Έβαλα ασφάλεια κωδικό τα ίδια ,έβαλα 5ghz τα ίδια.

Στο λαπτοπ βλέπει το δίκτυο άλλα μου λέει χωρίς ιντερνετ,το κλεινω/ανοιγω δουλεύει πάλι για μισή ώρα περίπου.

όλα τα άλλα τα έχω κλειστά ...οριο δεδομένων-αυτόματη απενεργοποίηση κτλ

Αρχίζει και ο αγώνας σε λίγο ....🤔

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, aristidis540 said:

Όπως ειχα και στο παλιό,χωρίς όρια χωρίς κωδικούς όλα ανοιχτά και στο 2.4.

Έβαλα ασφάλεια κωδικό τα ίδια ,έβαλα 5ghz τα ίδια.

Στο λαπτοπ βλέπει το δίκτυο άλλα μου λέει χωρίς ιντερνετ,το κλεινω/ανοιγω δουλεύει πάλι για μισή ώρα περίπου.

όλα τα άλλα τα έχω κλειστά ...οριο δεδομένων-αυτόματη απενεργοποίηση κτλ

Αρχίζει και ο αγώνας σε λίγο ....🤔

Χμμμ σε απο κινητο σε κινητο  σε μενα μου κρατησε πανω απο δυο ωρες...σε λαπτοπ δε δοκιμασα θα δω και θα σου πω τιποτα θεματα ασφαλειας μπορει να στο απενεργοποιηουν ...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_nova said:

Εάν σε χαλάει κάτι στις αυτόματες ρυθμίσεις φτιάξε ένα δεύτερο χειροκίνητο  πλανο στην λειτουργία "Pro" την οποία μάλιστα την κρατάει δεν χάνονται οι ρυθμίσεις και έχεις πολύ καλά αποτελέσματα .Βέβαια εκεί θέλει να αφιερώσεις ώρα .

Θα επρεπε ομως να μειωνει αυτοματα τη φωτεινοτητα με το που εστιαζω στο ποιο φωτεινο σημειο.Σχετικα με "PRO" (οπως και με το 12 λαιτ που εχω ) βαζω μετρηση μεσος ορος πλαισιου και ρυθμιζει αυτοματα την εκθεση καλυτερα απο νορμαλ μοντ,που στις περισσοτερες φορες υπερφωτιζει.Επισης ακομα καλυτερα σε φωτο με εντονο κοντραστ βαζω κοντραστ -1 και εχω πολυ ποιο φυσικη εικονα. Χρησιμοποιω το "Faststone image Viewer" κατεβαζω (στις φωτο με πολυ φως ) τα highlights -25 και οι φωτο δειχνουν οπως θα επρεπε να ειναι κανονικα.Λογω της υπερεκθεσης καπου φαινονται καπως ξεθωριασμενες.Η διαφορα ειναι μεγαλη.

Σε gcam παιρνω σαφως καλυτερα αποτελεσματα με ρεντμι νοτε 10 και 12 λαιτ.Βρηκα γουγλοκαμ που λειτουργουν τα παντα αλλα οχι οπως θα ηθελα.Ισως θα επρεπε να παω σε κινητο που να μην εχει  μεντιατεκ επεξεργαστη.Π.χ.Redmi note 13 pro για καλυτερη συβατοτητα με gcam.Ετσι κι αλλιως ουτε παιχνιδια παιζω ουτε εχω απαιτησεις σε επεξεργαστικη ισχυ.

Edited by grge
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, grge said:

Θα επρεπε ομως να μειωνει αυτοματα τη φωτεινοτητα με το που εστιαζω στο ποιο φωτεινο σημειο.Σχετικα με "PRO" (οπως και με το 12 λαιτ που εχω ) βαζω μετρηση μεσος ορος πλαισιου και ρυθμιζει αυτοματα την εκθεση καλυτερα απο νορμαλ μοντ,που στις περισσοτερες φορες υπερφωτιζει.Επισης ακομα καλυτερα σε φωτο με εντονο κοντραστ βαζω κοντραστ -1 και εχω πολυ ποιο φυσικη εικονα. Χρησιμοποιω το "Faststone image Viewer" κατεβαζω (στις φωτο με πολυ φως ) τα highlights -25 και οι φωτο δειχνουν οπως θα επρεπε να ειναι κανονικα.Λογω της υπερεκθεσης καπου φαινονται καπως ξεθωριασμενες.Η διαφορα ειναι μεγαλη.

Σε gcam παιρνω σαφως καλυτερα αποτελεσματα με ρεντμι νοτε 10 και 12 λαιτ.Βρηκα γουγλοκαμ που λειτουργουν τα παντα αλλα οχι οπως θα ηθελα.Ισως θα επρεπε να παω σε κινητο που να μην εχει  μεντιατεκ επεξεργαστη.Π.χ.Redmi note 13 pro για καλυτερη συβατοτητα με gcam.Ετσι κι αλλιως ουτε παιχνιδια παιζω ουτε εχω απαιτησεις σε επεξεργαστικη ισχυ.

Δεν μπορω να σου δωσω απαντηση γιατι σε μενα δεν κανει υπερεκθεση σε πολλα σεναρια φωτισμου δηλαδη αυτο που λες οτι κανει σε σενα δεν το κανει σε μενα αλλιως θα το ειχα επσημανει μια και το εχω αρκετο καιρο. Εαν θες αποκλειστικα καμεροτηλεφωνο με υπερλεπτομεριες και ελαχιστα σφαλματα σε διαφορα σεναρια φωτισμου πας μονο σε oppo η vivo πουθενα αλλου και οταν λεω πουθενα αλλου  θα εχεις περισσοτερα σφαλματα σε διαφορα σεναρια φωτισμου.Δυσκολα ομως να βρεις αυτες τις συσκευες οι οποιες περασαν απ τα χερια μου και ειναι καταπληκτικες Oppo7 και Vivo100  αλλα...Εχουν θεμα με σημα-μπαντες δικτυου και μεταφραση σε ελληνικα.Εννοειται οτι κανεις εσυ οτι σου αρεσει αλλα εγω δεν μπορω να σου πω οτι κατι αλλο ειναι καλο γιατι αυτα τα 2 ειναι τα καλυτερα για λεπτομερης φωτο.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις έκανα το λάθος του αιώνα...

Έβαλα χώρα Ελβετία, μου ήρθε αμέσως το hyper os, το εγκατέστησα και από τότε δεν έχω Volte.

Υπενθυμίζω ότι είμαι με EU έκδοση λογισμικού, που υποτίθεται δεν θα υπήρχε τέτοιο πρόβλημα όπως είχε αναφέρει προηγουμένως άλλος συμφορουμίτης, όμως εδώ και μισή ώρα το Volte αγνοείται...

Κοινώς την πατήσαμε.

Έβαλα με τους γνωστούς κωδικούς τον διακόπτη Volte, όμως και πάλι τίποτε...

Μίλησα με το 13700, έκλεισαν το Volte, το ξαναενεργοποίησαν μήπως και είχε κολλήσει κάτι από κει όπως μου είπαν, αλλά όπως καταλαβαίνετε ούτε και αυτό βοήθησε σε κάτι...

Μπορώ να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση λογισμικού μόνο χρησιμοποιώντας το κινητό χωρίς υπολογιστή;

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...