Jump to content

[S24 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


OverClocker
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 6/3/2024 at 3:25 ΜΜ, Kostas_Ts_86 said:

Φίλε μου, ευχαριστημένος με αυτες της KWmobile?

καλημερα φιλε μου, δεν ειχα μπει τοσο καιρο, δεν τις πηρα γιατι βρηκα τις γνησιες θηκες απο ενα παιδι και τις πηρα λιγο πιο φθηνα. Η σιλικονης δεν ειναι μεσα με σουετ και ξενερωσα, οποτε μακρυα απο τη γνησια σιλικονης. φοραω την αλλη με το πορτακι που ειναι με μαλακο υφασμα μεσα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

καλημερα φιλε μου, δεν ειχα μπει τοσο καιρο, δεν τις πηρα γιατι βρηκα τις γνησιες θηκες απο ενα παιδι και τις πηρα λιγο πιο φθηνα. Η σιλικονης δεν ειναι μεσα με σουετ και ξενερωσα, οποτε μακρυα απο τη γνησια σιλικονης. φοραω την αλλη με το πορτακι που ειναι με μαλακο υφασμα μεσα.

Πάντως μου έχει ξεμείνει μια από το S22U.

Δεν ξέρω εάν είσαι Αθήνα, αν θες να δεις από κοντά το υλικό που έχει μέσα. Αν σε πείσει παίρνεις μια. Αν εξαιρέσεις τη σκόνη που μαγνητίζει, είναι πολύ καλή στο κράτημα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα για πειτε ρε παιδια καμια ιδεα για τη θηκη, επειδη αυριο μαλλον παραλαμβανω. Η επισημη με το λουρακι παει 50αρικο οποτε ειναι τρελο. Αυτη η thnoborne μου αρεσε που εβαλε το παιδι, οπως και η magbak που ειπα, αλλα πως τις παιρνεις αυτες απο αμερικη

Τζαμακι να βαλω? Note 8 μου πεσε και ειχε ραγισει η οθονη, μετα πηγα note 10 plus επεσε και ραγισε η πλατη. Ελπιζω τωρα να βαλω μυαλο και να μου ραγισει ουτε πισω ουτε μπρος

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=GWLL7ep-IfA

Να ενα ωραιο βιντεακι με προτασεις.

Δυστυχως μερικες δεν τις βρισκεις ελλαδα αλλα απο εξωτερικο μονο. (amazon κλπ)

Edited by Geo_F1

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα την official με το grip πίσω. Πω τη μπουγιο είναι αυτό. Δυσκολεύομαι να το βάζω στη τσέπη. Πρέπει τώρα να αγοράζω και άλλη θηκη

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2024 at 11:58 ΜΜ, lefteriskoy said:

Μεχρι στιγμης η supcase UB MAG XT εχει φαει απειρες τουμπες. Και δυνατες. Κανενα απολυτως προβλημα. Η προστασια οθομης της esr εχει γεμισει μικρες hair lines γραζουνιες αλλα τιποτα το ενοχλητικο. Εξαλλου ειναι φτηνη και αλλαζει πανευκολα σε δευτερολεπτα.  Πιστευω οτι ειναι ο καλυτερος συνδιασμος που εχω κανει ποτε σε κινητο ως προς την προστασια, Ειναι πολυ προστατευτικη χωρις να γινεται υπερβολικα μεγαλη, ωραιες γραμμες και πιασιμο, πορτακι για τις καμερες (εκει θα ηταν πολυ εξυπνο να ειχαν μια τρυπα στο σημειο του φακο ωστε να αναβει και με το πορτακι κλειστο).Επισης το ULTRA SKIN που εχω περασει μεσα απο το κινητο του προσφερει ακομα μια εξτρα προστασια απο γραζουνιες που μπορει να γινουν με κοκκους σκονης που μπορουν να διεισδύσουν στην θηκη. Πληρης καλυψη.  

Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο αξιοπιστο USB C to 3,5 audio jack καλωδιο που λειτουργει με το 24αρι . Εχω ψαξει αλλα δυσκολα βρισκεις καποιο με καλη ποιοτητα και να λειτουργει με samsung...

Λευτερη μ αρεσει αυτος ο συνδυασμος γιατι κι εγω θελω μια rugged case,αλλα σκεφτομουν αυτη https://www.i-blason.com/products/galaxy-s24-ultra-armorbox-case-metallic-red

ο λογος ειναι πως η μονη μεμβρανη που κανει δουλεια χωρις να χανει τις ιδιοτητες της η οθονη ειναι της samsung,απ την αλλη ομως δεν προστατευει επαρκως την οθονη απο πεσιματα,παρα μονο απο γρατσουνιες τριβης,κλειδιων κλπ,οποτε λεω αφου ολες οι αλλες ειναι πανω κατω ιδιες στις ιδιοτητες της οθονης η i-blason προσφερει 360 μοιρων προστασια...δεν ξερω αλλα αυτη ειναι η σκεψη μου και βασικα η θηκη ειναι ιδια με την δικη σου απλα προστατευει κι απο μπροστα κι απ οτι ειδα σε review αν ξαναπερασεις το αποτυπωμα δεν εχεις θεμα.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, vasilis69 said:

Λευτερη μ αρεσει αυτος ο συνδυασμος γιατι κι εγω θελω μια rugged case,αλλα σκεφτομουν αυτη https://www.i-blason.com/products/galaxy-s24-ultra-armorbox-case-metallic-red

ο λογος ειναι πως η μονη μεμβρανη που κανει δουλεια χωρις να χανει τις ιδιοτητες της η οθονη ειναι της samsung,απ την αλλη ομως δεν προστατευει επαρκως την οθονη απο πεσιματα,παρα μονο απο γρατσουνιες τριβης,κλειδιων κλπ,οποτε λεω αφου ολες οι αλλες ειναι πανω κατω ιδιες στις ιδιοτητες της οθονης η i-blason προσφερει 360 μοιρων προστασια...δεν ξερω αλλα αυτη ειναι η σκεψη μου και βασικα η θηκη ειναι ιδια με την δικη σου απλα προστατευει κι απο μπροστα κι απ οτι ειδα σε review αν ξαναπερασεις το αποτυπωμα δεν εχεις θεμα.

Εχει ελαχιστα καλυτερη προστασια στο περιγραμμα της οθονης αλλα σου εγγυωμαι οτι θα σπασει το μπροστινο πλαστικο. Επισης, ειναι σκληρο πλαστικο και μπορει να σου γρατζουνισει το περιγραμμα του κινητου. Εχω αλλαξει 4 ιδιες μεχρι τωρα, 2 στο note 9 και 2 στο 23U και ολες εσπασαν σε ελαχιστο χρονο. Η αποψη μου ειναι να παρεις μια rugged που σου αρεσει μονοκομματη και να βαλεις γυαλι. Επισης σε προειδοποιω οτι χανεις αρκετα σε λειτουργικότητα με το πορτακι καθως θα σε εκνευρισει στην αρχη οταν θα πας να φωτογραφισεις κατι ή οταν θα θες να ανοιξεις τον φακο. Σαν βαση επισης ειναι καλη μονο σαν οριζοντια καθως για να κανεις βιντεοκληση καθετα πρεπει να γυρισεις αναποδα το κινητο και θα σε βλεπουν οι αλλοι να κοιτας τα βυζια τους.  Δυστυχως δεν εχω βρει καποια αλλη θηκη που να με καλυπτει σαν προστασια και να ειναι αρκετα καλαισθητη και λιγοτερο γκουμουτσα. Α, επισης εχει και magsafe αλλα δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε οποτε δεν μπορω να σου πω γι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, lefteriskoy said:

Εχει ελαχιστα καλυτερη προστασια στο περιγραμμα της οθονης αλλα σου εγγυωμαι οτι θα σπασει το μπροστινο πλαστικο. Επισης, ειναι σκληρο πλαστικο και μπορει να σου γρατζουνισει το περιγραμμα του κινητου. Εχω αλλαξει 4 ιδιες μεχρι τωρα, 2 στο note 9 και 2 στο 23U και ολες εσπασαν σε ελαχιστο χρονο. Η αποψη μου ειναι να παρεις μια rugged που σου αρεσει μονοκομματη και να βαλεις γυαλι. Επισης σε προειδοποιω οτι χανεις αρκετα σε λειτουργικότητα με το πορτακι καθως θα σε εκνευρισει στην αρχη οταν θα πας να φωτογραφισεις κατι ή οταν θα θες να ανοιξεις τον φακο. Σαν βαση επισης ειναι καλη μονο σαν οριζοντια καθως για να κανεις βιντεοκληση καθετα πρεπει να γυρισεις αναποδα το κινητο και θα σε βλεπουν οι αλλοι να κοιτας τα βυζια τους.  Δυστυχως δεν εχω βρει καποια αλλη θηκη που να με καλυπτει σαν προστασια και να ειναι αρκετα καλαισθητη και λιγοτερο γκουμουτσα. Α, επισης εχει και magsafe αλλα δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε οποτε δεν μπορω να σου πω γι αυτο.

θα παω σε uag τοτε https://plusmobi.net/index.php?route=product/product&product_id=20216

γιατι θελω και βαση ειναι χρησιμη και τζαμακι αυτο που λες...ξερω γω τι να πω,ευχαριστω για τις συμβουλες παντως

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουμε βρει κάποια διαφανή θήκη που να μην αποχρωματίζεται ή, έστω, να αποχρωματίζεται όσο πιο αργά γίνεται; Έχει βρει καμιά εταιρία την μαγική φόρμουλα; 

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει συμβατές θήκες του S24 Ultra με το χειριστήριο GameSir G8 Galileo χωρίς να χρειαστεί να βγάλετε την θήκη;
Έχω την επίσημη Leather Case και δεν κουμπώνει μέχρι τέρμα το usb-c, αναγκάζομαι έτσι να την βγάλω που δεν είναι και το καλύτερο κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Voodooman said:

Τελικά έχουμε βρει κάποια διαφανή θήκη που να μην αποχρωματίζεται ή, έστω, να αποχρωματίζεται όσο πιο αργά γίνεται; Έχει βρει καμιά εταιρία την μαγική φόρμουλα; 

https://eu.mous.co/products/clear-phone-case-clarity_magsafe_compatible-clear-none?variant=41479853015133

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Athkatla said:

Ευχαριστώ, αλλά σοβαρά χρήματα!.. Ίσως να συμφέρει να πάρω 10 του τρίευρου και να τις αλλάζω κάθε τρίμηνο!..

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Από tempered είχα καταλήξει τι θέλω από την αρχή κυκλοφορίας της συσκευής. 

https://www.skroutz.gr/s/49383464/Spigen-Tempered-Glass-2tmch-Galaxy-S24-Ultra-AGL07495.html

Το μοναδικό ελάττωμα για μένα είναι ότι καλύπτει την selfie κάμερα. 

Από θήκες δοκίμασα την γνήσια δερμάτινη, με την οποία δεν έμεινα ευχαριστημένος όπως στο s23u. 

Την spigen rugged armor που θεωρώ ότι καλύτερο στην τέρμα οικονομική κατηγορία. 

Μία ringke onyx. Δεν μ άρεσε αλλά την παρήγγειλα κατ ευθείαν μαζί με το τηλέφωνο να μην μείνει γυμνό. 

Και περίμενα να γίνει διαθέσιμη από Ελλάδα η spigen enzo. 

https://www.skroutz.gr/s/50363818/Spigen-Enzo-Aramid-Back-Cover-Mayro-Galaxy-S24-Ultra-ACS07289.html

Τέλος πλέον οι αγορές μου. 

Με spigen tempered και spigen enzo θα μείνω έως την διαθεσιμότητα του s25u. 🙂 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Voodooman said:

Ευχαριστώ, αλλά σοβαρά χρήματα!.. Ίσως να συμφέρει να πάρω 10 του τρίευρου και να τις αλλάζω κάθε τρίμηνο!..

Εντάξει, αυτό ισχύει και για το κινητό σου, θα μπορούσες να πάρεις 3 των 400-500€

Link to comment
Share on other sites

Για πες εντυπώσεις από pitaka. Την είχα στο s22 ultra και την ψήνω και για το s24 ultra.αν μπορείς στείλε ένα λιγκ από που την πηρες

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά τα ίδια. Με κάθε αγορά κινητού, αρχίζουν να έρχονται και οι θήκες και, σε λιγότερο από έναν μήνα, καταλήγω σε μια και σε άλλη μία διαφανή. Τουλάχιστον με το πέρασμα των χρόνων έβαλα μυαλό και δεν δοκιμάζω να πάρω θήκες τύπου wallet. Να αναφέρω ότι έχω γίνει οπαδός της Nillkin εδώ και πολλά χρόνια, η σχέση ποιότηταςς/τιμής τους είναι πολύ καλή, ενώ από τότε που λανσάρισαν την καλύπτρα των καμερών, έχω πάντα τουλάχιστον μια θήκη τους.Για να δούμε λοιπόν, από αριστερά προς δεξιά.

Φτηνή διάφανη, €3. Αγορά πριν αγοράσω το κινητό, ώστε να δω αντικειμενικά πόσο μεγάλο είναι (προέρχομαι από S21 5G), αν χωράει στη βάση που ήδη έχω στο αυτοκίνητο, στην ζώνη που φοράω όταν τρέχω,στις τσέπες, γενικά να πάρω μια αίσθηση. Δεν έχει αρκετά ψηλό χείλος για την προστασία των καμερών, αλλά γενικά έχει λίγα ενισχυμένα σημεία, που ναι μεν την καθιστά λιγότερο ικανή, αλλά ταυτόχρονα και πιο λεπτή και διακριτική. Θα την φορέσω τώρα στην αρχή όσο περισσότερο μπορώ, μέχρι-αναπόφευκτα-να κιτρινίσει.

Nillkin nature TPU case, €10,9. Η συνηθισμένη διάφανη, ενισχυμένη θήκη, όπως την ξέρουμε από πολλές εταιρίες. Δηλώνει ότι είναι φτιαγμένη από TPU+PU, από όσο ξέρω, αυτό της δίνει μεγαλύτερη αντοχή στο κιτρίνισμα. Αμφιβάλλω, αλλά αυτό θα το δούμε!..

Φτηνό back cover από Aliexpress, €3. Πολύ λεπτό, σκληρό, μικρή προστασία, αλλά έχει αυτήν την υφή γυαλόχαρτου που μου λείπει από την εποχή του Oneplus One. Η υφή δεν είναι το ίδιο έντονη, αλλά είναι μια παρηγοριά!..

Nillkin camshield pro, €9,37. Για τρίτο συνεχόμενο κινητό μου αγοράζω αυτήν τη θήκη. Απλό υλικό, καλή υφή, ωραίο στην αφή το μοτίβο πίσω, απόλυτη προστασία στις κάμερες, φτηνή. Μπαίνει στο κινητό τον Ιούνιο και βγαίνει τον Σεπτέμβριο, με αυτήν στις προπονήσεις, στη θάλασσα, η πιο τίμια θήκη που έχω δει.

Nillkin carboprop, €32,9. Η προσπάθεια της Nillkin στις aramid fiber θήκες. Δεν είχα ξαναπιάσει θήκη από αυτό το υλικό και, δεν εντυπωσιάστηκα και τόσο όταν το έκανα. Παρόλα αυτά είναι σκληρό αλλά ταυτόχρονα απαλό στην υφή και το πλαίσιο της θήκης είναι φτιαγμένο από TPU, πράγμα που κάνει το βάλε-βγάλε εύκολο. Το πορτάκι της Nillkin έχει εξελιχθεί, έχει γίνει από αλουμίνιο, κλείνει μαγνητικά και εφαρμόζει απόλυτα, ενώ εκτελεί και χρέη stand. Τα πλήκτρα της θήκης είναι ανεξάρτητα και μεταλλικά. Μου ήρθε η έκδοση magsafe, με τα μαγνητάκια. Απορώ γιατί συνεχίζουν να κυκλοφορούν θήκες με μαγνήτη για τα Ultra, αφού όλοι ξέρουν ότι παρεμβάλλονται με το S-pen. Βαριόμουν να την στείλω πίσω για αντικατάσταση, έβγαλα τα μαγνητάκια και όλα καλά.

Σε αυτά τα χρήματα δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για το value for money της, αλλά νομίζω ότι είναι η πιο οικονομική επώνυμη aramid fiber θήκη και το πορτάκι της είναι μοναδικό. Tip: Αγοράστε την πριν εξαντληθεί η παρτίδα και διορθώσουν το αμίμητο αγγλικό που βλέπετε στη δεύτερη φωτό!.. Πιστεύω ότι θα γίνει συλλεκτική!..

 

20240403_171102.jpg

20240403_171124.jpg

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Pitaka

Πανεμορφη...Αλλα νιωθω το κινητο πιο εκτεθιμενο.

Λεω να την δουλεψω αυριο να δω πως ειναι.

Τις αλλες δεν τις εβγαλα ακομα φωτο φορεμενες στο τηλεφωνο αλλα ειδικα η casekoo (αριστερη) ειναι φοβερη.

20240403_223644.jpg

20240403_223743.jpg

20240403_224200.jpg

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,  έχεις κανείς καμιά ιδέα για παρόμοια θήκη? 

 

https://neewer.com/products/neewer-pa042-phone-cage-for-samsung-s24-ultra-66604491

 

Κυρίως θα ήθελα μια bumper μεταλλική 

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποια εμπειρία από την τοποθέτηση προστατευτικών spigen στην κάμερα. Προσδίδουν όγκο? Επίσης αν υπάρχει κάποιο tempered glass για την οθόνη που να μην έχει αντανακλάσεις? Τοποθέτηση πλαστικου film στην οθόνη που να σας άφησε ευχαριστημένους?

Edited by thursday6
Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2024 at 7:01 ΜΜ, thursday6 said:

Εχει κάποια εμπειρία από την τοποθέτηση προστατευτικών spigen στην κάμερα. Προσδίδουν όγκο? Επίσης αν υπάρχει κάποιο tempered glass για την οθόνη που να μην έχει αντανακλάσεις? Τοποθέτηση πλαστικου film στην οθόνη που να σας άφησε ευχαριστημένους?

Ουδείς?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thursday6 said:

Ουδείς?

Θα σου πω εγώ πως χρησιμοποιώ τις συσκευές μου και μένουν άθικτες για πολύ καιρό. 

Στο s24 ultra έχω καταλήξει με tempered glass spigen και θήκη spigen enzo. 

Με το tempered glass στα δικά μου μάτια δεν υπάρχει πρόβλημα με αντανακλάσεις. 

Η θήκη, και όλες οι θήκες που προεξέχουν στις κάμερες είναι μια χαρά προστατευτικες. 

Γιατί να βάλεις κάτι έξτρα στις κάμερες? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...