Jump to content

[S24 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


OverClocker
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, smyrali said:

πολύ καλή η σύγκριση σου!

Επειδή έχω ήδη την 3 στο ίδιο χρώμα, μπορείς σε παρακαλώ σε σχέση με την 5 εαν έχουν το ίδιο πλάτος στις γωνίες; νομίζω ότι λίγο πιο φαρδιά η 5 λόγω των "εξογκωμάτων". Ποια έχει το καλύτερο κράτημα στο πλάι;

20240223_090613.thumb.jpg.ea674d5061b6c80e979b34c0ccd39d7a.jpg20240223_090402.thumb.jpg.b894fe955cf93b5058c3c4d536602712.jpg

H Spigen έχει ενιαίο φάρδος στο πλάι και είναι στρογγυλοποιημένη.

Η Ringke έχει το ίδιο φάρδος με τη Spigen πάνω και κάτω, στη μεση λεπταίνει και τετραγωνίζει.

Eπίσης το υλικό της είναι λιγότερο γλυστερό και και η αίσθηση του κρατήματος είναι πολύ πιο ωραία λόγω και του τετραγωνίσματος.

Έτσι είναι και η Onyx, προσωπικά το προτιμώ.

 

 

 

 

10 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Σκέφτομαι να πάρω την spigen Ultra Hybrid επειδή εχει και ενισχυση στο πίσω μέρος που μάλλον δεν "παίζει" στο γραφείο.

Έχει κάποιος εμπειρία από διαφανες της spigen να μου πει αν κιτρινίζουν?

Δες τη Mous - Clarity

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Σκέφτομαι να πάρω την spigen Ultra Hybrid επειδή εχει και ενισχυση στο πίσω μέρος που μάλλον δεν "παίζει" στο γραφείο.

Έχει κάποιος εμπειρία από διαφανες της spigen να μου πει αν κιτρινίζουν?

Μισό χρόνο που έχω στο s23 την ultra hyrbid την smoke όμως δεν έχει ίχνος αλλοίωσης το χρώμα στην πλάτη. 

 

Επίσης και τα πλαστικά τα μαύρα δεν έχουν ξεφλουδισει και να φανεί άσπρο το εσωτερικο. 

11 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

 

 

11 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

 

 

 

11 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

 

 

 

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τζαμάκι από την πρώτη στιγμή στον Κωτσοβολο και δυστυχώς έχω χάσει και την ιδιότητα της οθόνης που έχει λιγότερες αντανακλασεις αλλά και κάτω από έντονο ήλιο σε εξωτερικό χώρο δεν βλέπω όσο καλά θα ήθελα.Αν και το φοβάμαι γιατί όσο και αν προσέχεις τα κινητά δεν ξέρεις ποτέ τι μπορεί να συμβεί,θα ήθελα να βάλω την μεμβράνη της Samsung για προστασία έστω στην τσέπη από διάφορα κλειδιά κλπ και ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να την περάσω στη Θεσσαλονίκη και σε τι κόστος αν γνωρίζει κανεις.Θα είμαι εκεί το Σαββατοκύριακο.Οσον αφορά σε θήκες έχω μια διάφανη από Κωτσοβολο που είχε μαζί με το τζαμάκι και μια αυθεντική samsung σιλικόνης (αν και γλυστραει).Σκέφτομαι να πάρω και της Spigen με το πορτάκι πίσω για όταν θα το έχω τσέπη.

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Για το που μπορείς να βρείς να αγοράσεις και να σου εγκαταστήσουν την samsung antireflective μεμβράνη δεν ξέρω, αλλά αυτό που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι ότι έχει μεγάλη διαφορά και σε εξωτερικό χώρο σε σχέση με το 23 αν και ακόμα και η μαμά μεμβράνη δεν κάνει την ίδια δουλειά όπως κάνει η οθόνη χωρίς τίποτα πάνω της στο θέμα απορρόφησης ανακλάσεων,

 

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, OverClocker said:

Για το που μπορείς να βρείς να αγοράσεις και να σου εγκαταστήσουν την samsung antireflective μεμβράνη δεν ξέρω, αλλά αυτό που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι ότι έχει μεγάλη διαφορά και σε εξωτερικό χώρο σε σχέση με το 23 αν και ακόμα και η μαμά μεμβράνη δεν κάνει την ίδια δουλειά όπως κάνει η οθόνη χωρίς τίποτα πάνω της στο θέμα απορρόφησης ανακλάσεων,

 

Το είδα από ένα φίλο που τα συγκρίναμε δίπλα δίπλα σε εξωτερικό χώρο και αυτός είναι με την μεμβράνη στο S24U και έχει μεγάλη διαφορά με εμένα. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, George6633 said:

Το είδα από ένα φίλο που τα συγκρίναμε δίπλα δίπλα σε εξωτερικό χώρο και αυτός είναι με την μεμβράνη στο S24U και έχει μεγάλη διαφορά με εμένα. 

Είναι μονόδρομος εως τώρα η μεμβράνη της Samsung (την έχω πάνω από day1 24 Ιανουαρίου) αν θες να διατηρήσεις την anti-reflective coating.Η εγκατάσταση είναι πανεύκολη έχει οδηγό ένα εξάρτημα πλαστικο που κουμπώνει πάνω στο κινητό ώστε να την τοποθετήσεις ίσια.Το μόνο αρνητικό ειναι οτι καλύπτει μόνο την οθόνη και δεν καλύπτει τα μαύρα bezels με αποτέλεσμα αν πας να κάνεις με τέτοιο καινούργιο navigation control swipe δεξιά ή αριστερα της οθόνης νομίζεις ότι σε κόβει σαν γυαλί στο δάχτυλο αλλά με την πάροδο του χρόνου όσο την δουλεύεις ελαττώνεται αρκετά.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2024 at 12:39 ΜΜ, George6633 said:

Έχω βάλει τζαμάκι από την πρώτη στιγμή στον Κωτσοβολο και δυστυχώς έχω χάσει και την ιδιότητα της οθόνης που έχει λιγότερες αντανακλασεις αλλά και κάτω από έντονο ήλιο σε εξωτερικό χώρο δεν βλέπω όσο καλά θα ήθελα.Αν και το φοβάμαι γιατί όσο και αν προσέχεις τα κινητά δεν ξέρεις ποτέ τι μπορεί να συμβεί,θα ήθελα να βάλω την μεμβράνη της Samsung για προστασία έστω στην τσέπη από διάφορα κλειδιά κλπ και ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να την περάσω στη Θεσσαλονίκη και σε τι κόστος αν γνωρίζει κανεις.Θα είμαι εκεί το Σαββατοκύριακο.Οσον αφορά σε θήκες έχω μια διάφανη από Κωτσοβολο που είχε μαζί με το τζαμάκι και μια αυθεντική samsung σιλικόνης (αν και γλυστραει).Σκέφτομαι να πάρω και της Spigen με το πορτάκι πίσω για όταν θα το έχω τσέπη.

Θεσσαλονίκη μπορείς να την βάλεις στο επίσημο σεβις που είναι είτε στην Δωδεκανήσου είτε στην νέα Εγνατία (πριν το ιπποκράτειο) 

30ε κόστος αλλά δεν είμαι σίγουρος εάν σου δίνουν την δεύτερη μεμβράνη στο χέρι, (2εχει η συσκευασία) κάτι άκουσα ότι μόνο στην περνάνε πληρώνεις τα 30

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

Θεσσαλονίκη μπορείς να την βάλεις στο επίσημο σεβις που είναι είτε στην Δωδεκανήσου είτε στην νέα Εγνατία (πριν το ιπποκράτειο) 

30ε κόστος αλλά δεν είμαι σίγουρος εάν σου δίνουν την δεύτερη μεμβράνη στο χέρι, (2εχει η συσκευασία) κάτι άκουσα ότι μόνο στην περνάνε πληρώνεις τα 30

Σ ευχαριστώ πολύ,θα πάω σε αυτά τα δύο να ρωτήσω!

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, George6633 said:

Σ ευχαριστώ πολύ,θα πάω σε αυτά τα δύο να ρωτήσω!

Όταν πας ενημέρωσε εδώ εάν τελικά σου δίνουν την δεύτερη προστασία στο χέρι, ώστε να ξέρουμε 

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/50363818/Spigen-Enzo-Aramid-Back-Cover-Mayro-Galaxy-S24-Ultra-ACS07289.html

Παιδιά έχει πάρει κανείς αυτή την θήκη? 

50αρικο βγαίνει όταν υπάρχει διαθέσιμη στο σκρουτζ και κάπου τόσο και στην αμαζον. 

Αξίζει άραγε? 

Στις φωτογραφίες και στα βίντεο δείχνει πολύ ωραία! 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παλι κρυφοκοιταω την pitaka.

Μου αρεσει πολυ το στυλ της στις φωτο.

Την εχει κανεις παιδια?

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn/m/33625/Pitaka/f/1780891/Galaxy-S24-Ultra.html

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Geo_F1 said:

Παλι κρυφοκοιταω την pitaka.

Μου αρεσει πολυ το στυλ της στις φωτο.

Την εχει κανεις παιδια?

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn/m/33625/Pitaka/f/1780891/Galaxy-S24-Ultra.html

Ειχες ποτε πριν θηκη carbon;
Εχω παρει δυο φορες Latercase και το εχω μετανιωσει. Και το εχω μετανιωσει γιατι μια χαρα ημουν με τον κινεζο πριν αρχισω να τα σκαω για "επωνυμες" θηκες. Οι θηκες απο carbon fibers μετα το πρωτο πεσιμο ή σουρσιμο αρχιζουν και "ξετυλιγονται", δεν βλεπω να το λενε στο internet αλλα το εχω παθει εγω σε s23 αλλα και συναδελφοι με iPhone. 

Παιξε κινεζο και θα με θυμηθεις.
Λινκ Α
Λινκ Β

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω. 

Δεν έχει καλό grip, τώρα που γράφω με τε δύο χέρια το κινητό τσουλαει προς τα κάτω.

Από εμφάνιση σκίζει πάντως, δεν προσθέτει καθόλου όγκο στο κινητό.

Αλλά το grip με προβληματίζει πολύ.

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Athkatla said:

Αυτές φαίνονται φλούδες, σκληρές πέτρα, και δεν καλύπτουν ούτε καν περιμετρικά όλο το τηλέφωνο. 

Τύπου pitaka, ένα κατοστάρικο θήκη και τσάμπα να μου την έδιναν δεν την έπαιρνα. 🙂 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως μετά από μερικές δοκιμές, τις Spigen Liquid Air δεν τις αλλάζω με τίποτα. Αυτό το μοτίβο που έχουν στην πλάτη χαίρεσαι να το πιάνεις και προστατεύουν υπέροχα το κινητό συνολικά. 

https://www.spigen.com/products/galaxy-s24-series-case-liquid-air?variant=41920394821679

Στα 12-13 ευρώ είναι ότι καλύτερο. Να θυμάστε οι σκληρές θήκες δεν προστατεύουν στις πτώσεις γιατί δεν απορροφούν αρκετή κινητική ενέργεια. Πρέπει να μπορεί να συμπιεστεί ελάχιστα έστω στο σημείο επαφής η θήκη για να αυξήσει το χρόνο που μειώνεται η ταχύτητα του κινητού. Απλή φυσική δηλαδή. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι σιγά σιγά για την απόκτηση του κινητού και ενώ δεν έχω ακόμη καταλήξει στην προστασία της οθόνης, έχω καταλήξει στην θήκη. Nillkin camshield pro. Συμπαθητική προστασία, λογικό μέγεθος, διακριτική, ευχάριστη στην υφή, αλλά αυτό που την κάνει να ξεχωρίζει για εμένα είναι το πορτάκι προστασίας των καμερών, έξυπνο και αποτελεσματικό. Σιγά σιγά βλέπω να το υιοθετούν και άλλοι κατασκευαστές.

Eίδα ότι έβγαλαν και νέο μοντέλο, με aramid fiber και πορτάκι αλουμινίου. Οι τιμές παραμένουν χώμα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, smyrali said:

εγώ πάντως μετά από μερικές δοκιμές, τις Spigen Liquid Air δεν τις αλλάζω με τίποτα. Αυτό το μοτίβο που έχουν στην πλάτη χαίρεσαι να το πιάνεις και προστατεύουν υπέροχα το κινητό συνολικά. 

https://www.spigen.com/products/galaxy-s24-series-case-liquid-air?variant=41920394821679

Στα 12-13 ευρώ είναι ότι καλύτερο. Να θυμάστε οι σκληρές θήκες δεν προστατεύουν στις πτώσεις γιατί δεν απορροφούν αρκετή κινητική ενέργεια. Πρέπει να μπορεί να συμπιεστεί ελάχιστα έστω στο σημείο επαφής η θήκη για να αυξήσει το χρόνο που μειώνεται η ταχύτητα του κινητού. Απλή φυσική δηλαδή. 

 

Επειδή έχω τη liquid air η ringke onyx είναι καλύτερη και φθηνότερη.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Voodooman said:

Ετοιμάζομαι σιγά σιγά για την απόκτηση του κινητού και ενώ δεν έχω ακόμη καταλήξει στην προστασία της οθόνης, έχω καταλήξει στην θήκη. Nillkin camshield pro. Συμπαθητική προστασία, λογικό μέγεθος, διακριτική, ευχάριστη στην υφή, αλλά αυτό που την κάνει να ξεχωρίζει για εμένα είναι το πορτάκι προστασίας των καμερών, έξυπνο και αποτελεσματικό. Σιγά σιγά βλέπω να το υιοθετούν και άλλοι κατασκευαστές.

Eίδα ότι έβγαλαν και νέο μοντέλο, με aramid fiber και πορτάκι αλουμινίου. Οι τιμές παραμένουν χώμα.

Εγώ έχω την αντίστοιχη με το πορτάκι καμερών της Spigen και πραγματικά μου κάθεται πολύ ωραία στο χέρι συν ότι έχει κλειστο το πορτάκι και δεν με νοιάζει πλέον αν καταλάθος το βάλω πολύ γρήγορα στο μπουφάν στην τσέπη με κλειδιά ή άλλα αντικείμενα..Επίσης η θήκη δεν γλυστραει καθόλου σε σχέση με μια σιλικόνης που αγόρασα της Samsung που δεν έμενε σταθερό.Και της Nilkin φαίνεται ωραία πάντως! 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι πιο λεπτές θήκες που παίζουν ποιες είναι? (φάση spigen thinfit)

Από ringke είναι οι onyx αν έχω καταλάβει καλά?

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τη μεμβράνη της samsung από skroutz .28 euro τα δύο κομμάτια.Μπηκε εύκολα έχεις ειδικό πλαστικό οδηγό!Από θήκη πήρα μια της ,samsung επίσης.

Θήκη με stand έχει δοκιμάσει κανείς να προτείνει?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kostis2001 said:

Πήρα τη μεμβράνη της samsung από skroutz .28 euro τα δύο κομμάτια.Μπηκε εύκολα έχεις ειδικό πλαστικό οδηγό!Από θήκη πήρα μια της ,samsung επίσης.

Θήκη με stand έχει δοκιμάσει κανείς να προτείνει?

με την σκόνη τι έκανες; εχει καμιά πατέντα το κιτ να αφαιρεί και την σκόνη στην αρχή; είναι όντως anti-reflective?

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, smyrali said:

με την σκόνη τι έκανες; εχει καμιά πατέντα το κιτ να αφαιρεί και την σκόνη στην αρχή; είναι όντως anti-reflective?

Πανάκι εχει μόνο.Το καθαρισα καλα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει μόνο πανάκι μέσα έχει και αυτοκόλλητα για να τραβήξεις πιθανή σκόνη που έχει μείνει αλλά και ο τρόπος που τοποθετείται την στιγμή που αφαιρείται ή κάτω ζελατίνη σπρώχνει επίσης τυχόν σκόνες.

https://www.youtube.com/watch?v=6afHTQWMlnU

 

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...