Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, challenge143 said:

Παιδιά τα έχετε μπερδέψει λίγο τα πράγματα.  Αν ο προορισμός σας είναι μόνο η φωτογραφία να τραβάτε καλά σε αυτή την συσκευή τότε κοιτάτε λάθος τηλέφωνο.  Οι φωτογραφίες του εννοείται ότι δεν είναι χάλια αλλά δεν είναι κ για ναυαρχίδα 2024..... αλλά σαν συσκευή σε όλα τα άλλα είναι ναυαρχίδα.  Αν θέλετε τελειότητα στην φωτογραφία κοιταχτε αλλού.  Σε μία συσκευή δεν είναι μόνο η φωτογραφία.  Απλά κ όμορφα χωρίς παρεξηγήσεις. 

για μενα προσωπικα, προεχει η φωτογραφια (τραβαω συχνα raw, manual exposure και ο,τι αλλο μπορει να μου δωσει η συσκευη) και επειτα τα υπολοιπα. επισης με το σκεπτικο οτι κραταω τη συσκευη 3-4 χρονια θελω τοπ σπεκ. ειχα μεινει με την εντυπωση πως το s24 ultra ηταν πολυ καλο στον τομεα της φωτογραφιας με βαση τα reviews...

εαν ηταν διαθεσιμα εδω θα πηγαινα σε vivo x100 pro, oppo find 6/7 η magic 6 pro, αλλα οι επιλογες σε ναυαρχιδες στην ελληνικη αγορα ειναι λιγες..γι'αυτο κοιταζα το s24 ultra σαν all rounder flagship phone

Edited by duende
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, challenge143 said:

Παιδιά τα έχετε μπερδέψει λίγο τα πράγματα.  Αν ο προορισμός σας είναι μόνο η φωτογραφία να τραβάτε καλά σε αυτή την συσκευή τότε κοιτάτε λάθος τηλέφωνο.  Οι φωτογραφίες του εννοείται ότι δεν είναι χάλια αλλά δεν είναι κ για ναυαρχίδα 2024..... αλλά σαν συσκευή σε όλα τα άλλα είναι ναυαρχίδα.  Αν θέλετε τελειότητα στην φωτογραφία κοιταχτε αλλού.  Σε μία συσκευή δεν είναι μόνο η φωτογραφία.  Απλά κ όμορφα χωρίς παρεξηγήσεις. 

Ακριβέστατες παρατηρήσεις.

Βέβαια σε αυτή την τιμή και με τόσες περικοπές, θα έπρεπε να είναι στο top 3 των καμερών σε τηλέφωνο.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dark_Lord said:

Ακριβέστατες παρατηρήσεις.

Βέβαια σε αυτή την τιμή και με τόσες περικοπές, θα έπρεπε να είναι στο top 3 των καμερών σε τηλέφωνο.

Το σωστό φίλτατε είναι αυτό που περιγράφεις αλλά παρόλο που σκασαμε 1.5 χιλιάρικο δεν πρέπει να γράφουμε κ την αλήθεια για να ξέρει κ ο άλλος με τόσα λεφτά που θα δώσει τι θα περιμένει από τις φωτογραφικές δυνατότητες της συσκευής του; εννοείται πολύς κόσμος δεν γνωρίζει από φωτογραφια κ τα βλέπουν όλα τέλεια, αλλά αν έχουν δουλέψει συσκευές όπως ανέφερε ο φίλος ποιο πάνω ή πλευρά huawei για τα λεφτά που δίνει δεν θα του αρέσει το αποτέλεσμα.  Δεν είμαι fan boys της Samsung κ καμίας συσκευής αλλά στο υπόλοιπο κομμάτι σαν συσκευή είναι ναυαρχίδα κ με πολύ καλό για μένα ui κ το βασικότερο που ξεχνάμε πολύ καλό σέρβις στην Ελλάδα.  Τώρα στο μέλλον αν δώσει καμία αναβάθμιση πολύ καλή για τις καμερες ...... ευπρόσδεκτη....

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, challenge143 said:

Το σωστό φίλτατε είναι αυτό που περιγράφεις αλλά παρόλο που σκασαμε 1.5 χιλιάρικο δεν πρέπει να γράφουμε κ την αλήθεια για να ξέρει κ ο άλλος με τόσα λεφτά που θα δώσει τι θα περιμένει από τις φωτογραφικές δυνατότητες της συσκευής του; εννοείται πολύς κόσμος δεν γνωρίζει από φωτογραφια κ τα βλέπουν όλα τέλεια, αλλά αν έχουν δουλέψει συσκευές όπως ανέφερε ο φίλος ποιο πάνω ή πλευρά huawei για τα λεφτά που δίνει δεν θα του αρέσει το αποτέλεσμα.  Δεν είμαι fan boys της Samsung κ καμίας συσκευής αλλά στο υπόλοιπο κομμάτι σαν συσκευή είναι ναυαρχίδα κ με πολύ καλό για μένα ui κ το βασικότερο που ξεχνάμε πολύ καλό σέρβις στην Ελλάδα.  Τώρα στο μέλλον αν δώσει καμία αναβάθμιση πολύ καλή για τις καμερες ...... ευπρόσδεκτη....

ασε και εδω που βρισκομαι (κινα) εχει παραδιπλα huawei store και χαζεψα με το mate...αλλα βγαινουμε off-topic...

ευχαριστω για τις απαντησεις, πρεπει να το ψαξω αλλιως..

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

σαν συσκευή σε όλα τα άλλα είναι ναυαρχίδα. 

Σε μία συσκευή δεν είναι μόνο η φωτογραφία.

Προφανώς συμφορουμίτη, αλλά δεν ξεχωρίζουν οι Samsung ναυαρχίδες σε πολλούς τομείς όπως στο παρελθόν, ειδικά για τα 1500ευρώ που ζητάει πλέον.

Σε οθόνη όλες οι εταιρείες σε αυτά τα χρήματα έχουν πλέον 1440p 120hz amoled οθόνες και πολλές εταιρείες έχουν και πιο φωτεινές οθόνες πλέον.

Σε ταχυφόρτιση επίσης είναι πίσω από τις περισσότερες Android εταιρείες σε αυτή την κατηγορία και χωρίς φορτιστή στο κουτι. Ακόμα και το καλώδιο μέσα στο κουτί, δεν υποστηριζει 45W.

Σε μπαταρία βλέπουμε φέτος και εδώ η Samsung να είναι πίσω από άλλες εταιρείες που ανέβηκαν πάνω από 5000 mah μπαταρία. 

Σε κάμερες, τα έγραψαν τα υπόλοιπα παιδιά.

Ε γιαυτο οι περισσότεροι ασχολούνται με την οθόνη εδώ και πόσες σελίδες. Ελλειψη ενθουσιασμού προς την νέα ναυαρχίδα.

Να θυμήσω ότι 1440p 120hz amoled οθόνη, 5000mah μπαταρία ,12gb ram και 45W ταχυφόρτιση είχαμε από το 4ετίας S20Ultra.

Ακόμα και για τα 7χρόνια υποστήριξης, δεν υπήρχε ενθουσιασμός από τον κόσμο, μιας και είναι κάτι που δεν θα αξιοποιήσουν οι περισσότεροι, όπως και το πενάκι.

Πάλι καλά που δεν είχαμε Exynos στο S24Ultra, εγώ λέω.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fulgore1 said:

Προφανώς συμφορουμίτη, αλλά δεν ξεχωρίζουν οι Samsung ναυαρχίδες σε πολλούς τομείς όπως στο παρελθόν, ειδικά για τα 1500ευρώ που ζητάει πλέον.

Σε οθόνη όλες οι εταιρείες σε αυτά τα χρήματα έχουν πλέον 1440p 120hz amoled οθόνες και πολλές εταιρείες έχουν και πιο φωτεινές οθόνες πλέον.

Σε ταχυφόρτιση επίσης είναι πίσω από τις περισσότερες Android εταιρείες σε αυτή την κατηγορία και χωρίς φορτιστή στο κουτι. Ακόμα και το καλώδιο μέσα στο κουτί, δεν υποστηριζει 45W.

Σε μπαταρία βλέπουμε φέτος και εδώ η Samsung να είναι πίσω από άλλες εταιρείες που ανέβηκαν πάνω από 5000 mah μπαταρία. 

Σε κάμερες, τα έγραψαν τα υπόλοιπα παιδιά.

Ε γιαυτο οι περισσότεροι ασχολούνται με την οθόνη εδώ και πόσες σελίδες. Ελλειψη ενθουσιασμού προς την νέα ναυαρχίδα.

Να θυμήσω ότι 1440p 120hz amoled οθόνη, 5000mah μπαταρία ,12gb ram και 45W ταχυφόρτιση είχαμε από το 4ετίας S20Ultra.

Ακόμα και για τα 7χρόνια υποστήριξης, δεν υπήρχε ενθουσιασμός από τον κόσμο, μιας και είναι κάτι που δεν θα αξιοποιήσουν οι περισσότεροι, όπως και το πενάκι.

Πάλι καλά που δεν είχαμε Exynos στο S24Ultra, εγώ λέω.

Προφανώς και για αυτό έχει πουλήσει περισσότερο σε σχέση με άλλες χρονιές. Όλο αυτό με εσάς που δεν έχετε αλλά κράζετε τη συσκευή μου θυμίζει μια παροιμία.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Sad 1
  • Not helpful/Misleading 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κωλο συσκευή μας έδωσαν φέτος τουλάχιστον όταν την πήρα τον Ιανουάριο εμπαινε Facebook και Instagram τώρα ούτε αυτό κάνει τσάμπα τα λεφτά.Χαλια μαύρα η Samsung.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dkon84 said:

Προφανώς και για αυτό έχει πουλήσει περισσότερο σε σχέση με άλλες χρονιές. Όλο αυτό με εσάς που δεν έχετε αλλά κράζετε τη συσκευή μου θυμίζει μια παροιμία.

Μάπα το s24! Δεν κατάφερε να ξεπεράσει το ρεκόρ πωλήσεων του Note 10

https://samfw.com/blog/galaxy-s24-sold-like-hotcakes-breaking-an-8-year-record-in-the-us-and-korea

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dkon84 said:

Προφανώς και για αυτό έχει πουλήσει περισσότερο σε σχέση με άλλες χρονιές. Όλο αυτό με εσάς που δεν έχετε αλλά κράζετε τη συσκευή μου θυμίζει μια παροιμία.

Δεν κράζει κανείς συμφορουμίτη, συζηταμε. Οι επιλογές που έχουν γίνει σε θέμα hardware ας πούμε είναι γεγονός και δε χρειάζεται να έχεις το κινητό για να κριτικάρεις το ποσο καιρό έχει με τον ίδιο αισθητήρα στην κάμερα ή για τις ανταλλακτικές μύτες στα πενακια..

Δε νομίζω να είναι ευγενικό να λέει κάποιος ότι όποιος γράφει τη γνώμη του είναι επειδή δεν έχει λεφτά να πάρει τη συσκευή. Αν πας στο φόρουμ του s23 ultra στα πρώτα ποστ (αν ήσουν μέλος στο φόρουμ τότε) θα δεις ότι παρότι το αγόρασα, έγραφα βαριά σχόλια για το ότι έδωσε στο 15 pro max το καλό πάνελ και κράτησε το περσινό για τη ναυαρχίδα της. Το ίδιο έγραφα και όταν αγόρασα ένα χρόνο πριν το s22 ultra. Καταφερομουν έναντι του quality control της samsung

1 ώρα πριν, Rospy7 said:

Τι κωλο συσκευή μας έδωσαν φέτος τουλάχιστον όταν την πήρα τον Ιανουάριο εμπαινε Facebook και Instagram τώρα ούτε αυτό κάνει τσάμπα τα λεφτά.Χαλια μαύρα η Samsung.

Η συσκευή πουλαει καλά. Βέβαια το λινκ που ανεβασες είναι από Κορέα (χώρα κατασκευής) και Αμερική όπου δεν υπάρχει στην ουσία android ανταγωνισμός πλην του πίξελ. Απέναντι από την Apple όμως, δεν υπάρχει σε επίπεδο ναυαρχίδας σε πωλήσεις η Samsung. Ακόμη και το iphone 13 πουλάει περισσότερο από το s24u. Κάποιος λόγος θα υπάρχει για αυτό 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά  μια ερώτηση.

Ισχύει ότι είναι πιο λεπτό από το s23 ultra; Δεν το έχω δει από κοντά,  και από youtube δεν βλέπω διαφορά, με κατόχους που έχουν και τα δύο στα χέρια. 

Screenshot-20240305-210036-Chrome.jpg

Σύμφωνα με το phonearena, και ίσως και το gsmarena,  τα 8.6/8.9 χιλιοστά που έχει η συσκευή, είναι οι διαστάσεις πάχους, ΜΑΖΙ με τις κάμερες. Τόσο καιρό νόμιζα ότι είναι χωρίς..

Σύμφωνα με τη παραπάνω φωτογραφία,  και βασικά άμα τη δείτε και ολόκληρη..

https://www.phonearena.com/phones/size/Samsung-Galaxy-S23-Ultra,Samsung-Galaxy-S24-Ultra/phones/12002,12115

..  φαίνεται πολύ λεπτότερο. Ισχυει; 

Για όσους είχαν και το s23 ultra ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Dark_Lord said:

Αν πας στο φόρουμ του s23 ultra στα πρώτα ποστ (αν ήσουν μέλος στο φόρουμ τότε) θα δεις ότι παρότι το αγόρασα, έγραφα βαριά σχόλια για το ότι έδωσε στο 15 pro max το καλό πάνελ και κράτησε το περσινό για τη ναυαρχίδα της. Το ίδιο έγραφα και όταν αγόρασα ένα χρόνο πριν το s22 ultra. Καταφερομουν έναντι του quality control της samsung

 

Πηρες το S22 ultra και είχες παράπονα, μετά από έναν χρόνο πήρες το S23 ultra και είχες πάλι παράπονα από την samsung, ποιος ο λόγος έναν χρόνο μετά να πάρεις το S24 ultra;

Τι περίμενες ότι θα αλλάξει; 

Πάρε το 15pm να το χαρείς.

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβάζω και τώρα μπορώ να πω τη γνώμη μου μιας και το τηλέφωνο ήρθε στα χέρια της οικογένειας.  Εγώ έχω το 23 ακόμα και δε θα το αλλάξω, κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει.   Όμως το τηλέφωνο είναι πραγματικά καταπληκτικό και πραγματικά σε καθημερινή χρήση δεν μπορώ να καταλάβω πώς βλέπουν κάποιοι αυτά που διαβάζω.  Η οθόνη του είναι πραγματικά εκπληκτική όπως του 23. Όσοι το έχετε θα χαρείτε ένα πραγματικά πολύ καλό τηλέφωνο για χρόνια.  Η μπαταρία ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι στην πρώτη φόρτιση.  Απλά να πω ότι κατέβηκε λίγο περισσότερο στο σεταρισμα από το 23, παραμένει όμως πολύ καλή.  

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, costsa41 said:

Σας διαβάζω και τώρα μπορώ να πω τη γνώμη μου μιας και το τηλέφωνο ήρθε στα χέρια της οικογένειας.  Εγώ έχω το 23 ακόμα και δε θα το αλλάξω, κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει.   Όμως το τηλέφωνο είναι πραγματικά καταπληκτικό και πραγματικά σε καθημερινή χρήση δεν μπορώ να καταλάβω πώς βλέπουν κάποιοι αυτά που διαβάζω.  Η οθόνη του είναι πραγματικά εκπληκτική όπως του 23. Όσοι το έχετε θα χαρείτε ένα πραγματικά πολύ καλό τηλέφωνο για χρόνια.  Η μπαταρία ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι στην πρώτη φόρτιση.  Απλά να πω ότι κατέβηκε λίγο περισσότερο στο σεταρισμα από το 23, παραμένει όμως πολύ καλή.  

Είναι πιο λεπτό από το 23;

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, anastasg said:

Πηρες το S22 ultra και είχες παράπονα, μετά από έναν χρόνο πήρες το S23 ultra και είχες πάλι παράπονα από την samsung, ποιος ο λόγος έναν χρόνο μετά να πάρεις το S24 ultra;

Τι περίμενες ότι θα αλλάξει; 

Πάρε το 15pm να το χαρείς.

Πρώτα από όλα πρέπει να έχω πει γύρω στις 100 φορές ότι δεν έχω πάρει το s24 ultra. 

Δεύτερον, πήρα το s22 ultra, είχα θέμα με προβληματική συσκευή. Την επέστρεψα αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος από την μπαταρία της συσκευής συν τω χρόνω. Πήγα στο s23 ultra και πιστεύω ότι είναι από τις καλύτερες συσκευές που έχει βγάλει η Samsung. Αυτό δε σημαίνει ότι ως κάτοχος δεν επισήμανα τα αδύναμα σημεία του. Για μένα έπρεπε να έχει νεότερο πάνελ, αφού η Samsung το είχε ήδη κατασκευάσει για να το δώσει στην Apple. Σε ΟΛΑ τα υπόλοιπα με έχει καλύψει 

Δε βλέπω όμως τον λόγο να σπαμαρουμε το thread. Απάντησα σε άλλον συμφορουμίτη και όχι σε εσένα, επειδή μίλησε για κλαψιματα και όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια. Δε νομίζω ότι αφορά κάποιον η συζήτηση για τους λόγους για τους οποίους αλλάζω εγω συσκευές.

21 minutes ago, costsa41 said:

Σας διαβάζω και τώρα μπορώ να πω τη γνώμη μου μιας και το τηλέφωνο ήρθε στα χέρια της οικογένειας.  Εγώ έχω το 23 ακόμα και δε θα το αλλάξω, κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει.   Όμως το τηλέφωνο είναι πραγματικά καταπληκτικό και πραγματικά σε καθημερινή χρήση δεν μπορώ να καταλάβω πώς βλέπουν κάποιοι αυτά που διαβάζω.  Η οθόνη του είναι πραγματικά εκπληκτική όπως του 23. Όσοι το έχετε θα χαρείτε ένα πραγματικά πολύ καλό τηλέφωνο για χρόνια.  Η μπαταρία ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι στην πρώτη φόρτιση.  Απλά να πω ότι κατέβηκε λίγο περισσότερο στο σεταρισμα από το 23, παραμένει όμως πολύ καλή.  

Κωστα, επειδή σε εμπιστεύομαι, θα ήθελα την άποψη σου για την κάμερα όταν το δουλέψεις αρκετα

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, EricssonyFan said:

Είναι πιο λεπτό από το 23;

Ναι είναι πιο λεπτό το 23 αλλά ελάχιστα, όμως στη σύγκριση φαίνεται.  Όπως και το πενάκι στο 24 είναι έξω από το σώμα του τηλεφώνου ενώ στο 23 είναι ακριβώς παράλληλα με το υπόλοιπο τηλέφωνο.  

IMG-4d2320ae0c8fa81c3de51d8c4217f21b-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας μαζι με το 24 ultra το pixel και το 14 pro max απορω ρε μαγκες τι ματι εχετε και βλεπετε διαφορες στις φωτο...Αν εξαιρεσουμε το βιντεο του 14 pm που νομιζω ειναι καλυτερο απ τα αλλα στις φωτο πρεπει να ψάξεις πολυ να δεις διαφορα...

Αν μπορω να βρω καποιο αρνητικο ειναι το βαρος και το μεγεθος και οι γωνιές που εχει και κουράζουν...Ειναι ενας λογος που χρησιμοποιω πολυ το pixel...
Κατα τα αλλα για μενα ειναι μακράν το πιο ολοκληρωμενο πακετο και με αλλαγη csc γινεται το απολυτο 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, eddiedimitris said:

Εχοντας μαζι με το 24 ultra το pixel και το 14 pro max απορω ρε μαγκες τι ματι εχετε και βλεπετε διαφορες στις φωτο...Αν εξαιρεσουμε το βιντεο του 14 pm που νομιζω ειναι καλυτερο απ τα αλλα στις φωτο πρεπει να ψάξεις πολυ να δεις διαφορα...

Αν μπορω να βρω καποιο αρνητικο ειναι το βαρος και το μεγεθος και οι γωνιές που εχει και κουράζουν...Ειναι ενας λογος που χρησιμοποιω πολυ το pixel...
Κατα τα αλλα για μενα ειναι μακράν το πιο ολοκληρωμενο πακετο και με αλλαγη csc γινεται το απολυτο 

Το 14 pro max που βγήκε το 2022 έχει καλύτερο βίντεο από το s24u που βγήκε το 2024; Είσαι βέβαιος;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dark_Lord said:

Το 14 pro max που βγήκε το 2022 έχει καλύτερο βίντεο από το s24u που βγήκε το 2024; Είσαι βέβαιος;

Νομιζω πως ναι..Γενικα τα iphone στο θεμα βιντεο δεν πιάνονται 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Πρώτα από όλα πρέπει να έχω πει γύρω στις 100 φορές ότι δεν έχω πάρει το s24 ultra. 

Δεύτερον, πήρα το s22 ultra, είχα θέμα με προβληματική συσκευή. Την επέστρεψα αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος από την μπαταρία της συσκευής συν τω χρόνω. Πήγα στο s23 ultra και πιστεύω ότι είναι από τις καλύτερες συσκευές που έχει βγάλει η Samsung. Αυτό δε σημαίνει ότι ως κάτοχος δεν επισήμανα τα αδύναμα σημεία του. Για μένα έπρεπε να έχει νεότερο πάνελ, αφού η Samsung το είχε ήδη κατασκευάσει για να το δώσει στην Apple. Σε ΟΛΑ τα υπόλοιπα με έχει καλύψει 

Δε βλέπω όμως τον λόγο να σπαμαρουμε το thread. Απάντησα σε άλλον συμφορουμίτη και όχι σε εσένα, επειδή μίλησε για κλαψιματα και όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια. Δε νομίζω ότι αφορά κάποιον η συζήτηση για τους λόγους για τους οποίους αλλάζω εγω συσκευές.

 

Από την στιγμή που το φόρουμ είναι σε δημόσια θέα μπορεί ο καθένας να γράψει, και εφόσον δεν προσβάλει κάποιον, γράφει ότι κάνει κέφι. 

Αν θες να απαντήσεις σε κάποιον συγκεκριμένα υπάρχει το ΠΜ.

Έγραψες δημόσια και μπορώ κάλλιστα να σου απαντήσω!

Το αν δεν σου αρέσει η απάντηση μου είναι άλλο θέμα. 

Δεν έκρινα τους λόγους για τους οποίους αλλάζεις συσκευές, καλά κάνεις.

Όμως μου προκαλεί εντύπωση όταν κάποιος ενώ δεν είναι ικανοποιημένος με μια εταιρεία/προϊόν (βλ. Samsung σειράς S) συνεχίζει να το επιλέγει ενώ παράλληλα αναγνωρίζει την ανωτερότητα ενός άλλου προϊόντος π.χ. 15 PM

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Προφανώς συμφορουμίτη, αλλά δεν ξεχωρίζουν οι Samsung ναυαρχίδες σε πολλούς τομείς όπως στο παρελθόν, ειδικά για τα 1500ευρώ που ζητάει πλέον.

Σε οθόνη όλες οι εταιρείες σε αυτά τα χρήματα έχουν πλέον 1440p 120hz amoled οθόνες και πολλές εταιρείες έχουν και πιο φωτεινές οθόνες πλέον.

Σε ταχυφόρτιση επίσης είναι πίσω από τις περισσότερες Android εταιρείες σε αυτή την κατηγορία και χωρίς φορτιστή στο κουτι. Ακόμα και το καλώδιο μέσα στο κουτί, δεν υποστηριζει 45W.

Σε μπαταρία βλέπουμε φέτος και εδώ η Samsung να είναι πίσω από άλλες εταιρείες που ανέβηκαν πάνω από 5000 mah μπαταρία. 

Σε κάμερες, τα έγραψαν τα υπόλοιπα παιδιά.

Ε γιαυτο οι περισσότεροι ασχολούνται με την οθόνη εδώ και πόσες σελίδες. Ελλειψη ενθουσιασμού προς την νέα ναυαρχίδα.

Να θυμήσω ότι 1440p 120hz amoled οθόνη, 5000mah μπαταρία ,12gb ram και 45W ταχυφόρτιση είχαμε από το 4ετίας S20Ultra.

Ακόμα και για τα 7χρόνια υποστήριξης, δεν υπήρχε ενθουσιασμός από τον κόσμο, μιας και είναι κάτι που δεν θα αξιοποιήσουν οι περισσότεροι, όπως και το πενάκι.

Πάλι καλά που δεν είχαμε Exynos στο S24Ultra, εγώ λέω.

Και να προστεθεί εδώ ότι οι δήθεν ΑΙ διαφημίσεις θα της πάρουν της λειτουργίες και παλιότερο μοντέλο οπότε απλά μας κοροϊδεύουν 

Link to comment
Share on other sites

Γκρίνια Γρκίνια Γκρίνια.... Καλημέρα φίλοι μου! Πουλήστε το να ησυχάσουμε τόση γκρίνια για την σειρά S24 πρώτη φορά είδα ξεπεράσατε και εμένα που έκανα σαν τρελός για το video.😂

Oσοι το έχουν να το χαρούν, όσοι δεν το έχουν και το κράζουν καλό θα ήταν να μην το κάνουν εδώ δεν έχει νόημα, επίσης όσοι σκέφτονται να το αγοράσουν για εμένα με χίλια η συσκευή είναι εξαιρετική μιλάω στο σύνολο.

Όσο για την κάμερα βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες.

Οποίος θέλει ΜΟΝΟ φωτογραφία πάει σε Κινέζο Xiaomi Ultra 14.

Ειλικρινά κουράσατε μερικοί.......🙂

 

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ένα μέλος στο 23u έψαχνε πόσο κοστίζει σε επίσημο σέρβις η αλλαγή οθόνης, μπήκα στον κατάλογο της Samsung να το τσεκάρω 

Και από περιέργια είδα και του S24u

 

S24U

image.thumb.png.d3a1693775f3b40dd0e443f38631d1cf.png

 

 

S23U

image.thumb.png.37a7d1225b1e4c63a6f3cb0b6008e0ee.png

 

Παρόλο τα τιτάνια, antireflections κτλπ, εξακολουθεί το curving να είναι ακριβότερο? ή ο μόνος λόγο είναι να σε αναγκάσουν να πάρεις το καινούργιο?

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, anastasg said:

Από την στιγμή που το φόρουμ είναι σε δημόσια θέα μπορεί ο καθένας να γράψει, και εφόσον δεν προσβάλει κάποιον, γράφει ότι κάνει κέφι. 

Αν θες να απαντήσεις σε κάποιον συγκεκριμένα υπάρχει το ΠΜ.

Έγραψες δημόσια και μπορώ κάλλιστα να σου απαντήσω!

Το αν δεν σου αρέσει η απάντηση μου είναι άλλο θέμα. 

Δεν έκρινα τους λόγους για τους οποίους αλλάζεις συσκευές, καλά κάνεις.

Όμως μου προκαλεί εντύπωση όταν κάποιος ενώ δεν είναι ικανοποιημένος με μια εταιρεία/προϊόν (βλ. Samsung σειράς S) συνεχίζει να το επιλέγει ενώ παράλληλα αναγνωρίζει την ανωτερότητα ενός άλλου προϊόντος π.χ. 15 PM

 

Καλημέρα συμφορουμίτη. Να γράφεις ό,τι σου κάνει κέφι μπορείς. Όχι όμως να γράφεις ανακρίβειες όπως ότι έχω αγοράσει το s24 ultra.

Ούτε είπα ότι είναι ανώτερο προϊόν το 15 pm. Είπα ότι είναι καλύτερο σε συγκεκριμένα σενάρια φωτογραφίας, όπως σε κινούμενα αντικείμενα. Αυτό δε σημαίνει ότι θα αλλάξω συσκευή. Αυτό που κάνει εσένα εντύπωση είναι λογικό για κάποιους άλλους. Παλιά έπαιρνα μόνο Apple. Μετά από 3-4 συσκευές απανωτές, με κούρασε το κλειστό οικοσύστημα και πήγα σε android. Μπορεί στο μέλλον να αλλάξω πάλι. Άλλο δεν είμαι ικανοποιημένος από μια εταιρεία, άλλο ασκώ κριτική σε αυτά που χρήζουν βελτίωσης.

Εν τω μεταξύ, ενώ εγώ δεν απάντησα ποτέ σε εσένα προσωπικά, εσύ μου απάντησες δημόσια και μετά μου λες ότι αν θες να απαντήσεις σε κάποιον, υπάρχει το dm🥴 

11 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Νομιζω πως ναι..Γενικα τα iphone στο θεμα βιντεο δεν πιάνονται 

https://www.tomsguide.com/news/galaxy-s23-ultra-vs-iphone-14-pro-max#section-galaxy-s23-ultra-vs-iphone-14-pro-max-video

Μου φαίνεται λίγο δύσκολο. Το s23 ultra είχε ισάξιο βίντεο με το 14 pro max. Για την ακρίβεια γράφει ότι είναι παντού καλύτερο, εκτός από το action mode όπου υπερτερεί το 14pm. Θεωρώ δεδομένο ότι το s24u έχει καλύτερο βίντεο από 14pm. Βέβαια, υπάρχει και το προσωπικό γούστο

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vwbestakos said:

Γκρίνια Γρκίνια Γκρίνια.... Καλημέρα φίλοι μου! Πουλήστε το να ησυχάσουμε τόση γκρίνια για την σειρά S24 πρώτη φορά είδα ξεπεράσατε και εμένα που έκανα σαν τρελός για το video.😂

Oσοι το έχουν να το χαρούν, όσοι δεν το έχουν και το κράζουν καλό θα ήταν να μην το κάνουν εδώ δεν έχει νόημα, επίσης όσοι σκέφτονται να το αγοράσουν για εμένα με χίλια η συσκευή είναι εξαιρετική μιλάω στο σύνολο.

Όσο για την κάμερα βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες.

Οποίος θέλει ΜΟΝΟ φωτογραφία πάει σε Κινέζο Xiaomi Ultra 14.

Ειλικρινά κουράσατε μερικοί.......🙂

 

πιασαμε Μαρτιο ,και δυστυχως μεχρι να το παροιυν και οι τελευταιοι που αντιστεκονται στην αγοραστικη τους αναγκη να   υποκυψουνε  θα εχουμε  post  αυτοεπιβεβαιωσης και γκρινιας για τα  σημεια υπεροχης των αλλων κινητων 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, godjet1 said:

πιασαμε Μαρτιο ,και δυστυχως μεχρι να το παροιυν και οι τελευταιοι που αντιστεκονται στην αγοραστικη τους αναγκη να   υποκυψουνε  θα εχουμε  post  αυτοεπιβεβαιωσης και γκρινιας για τα  σημεια υπεροχης των αλλων κινητων 

Και όταν με το καλό βγει το S25 θα διαβάζουμε ότι το S24 ήταν καλύτερο 😆😆

Νομίζω ότι πολύ μεγάλο ρόλο παίζει η συνήθεια και η αντίσταση στην αλλαγή που έχουμε σαν άνθρωποι. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...