Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, sbxgr said:

Καλησπέρα και από εμένα , εγώ είμαι σε 15 pm μετά από fold 5 , το έχω βαρεθεί ήδη σαν τηλ αλλά έχει καλό grip και μπαταρία ..

Περιμένω την 17,4 να δω με Sideloading τι θα δούμε ,.. αν επιτέλους ανοίξει αυτό το κλειδωμένο iOS και γινει λιγο πιο ελευθερο θα το κρατησω... 

αλλιώς επειδή δεν μπορώ να περιμένω το fold 6  θα μεταβώ και εγώ σε s24 ultra..

Εμένα μου άρεσε πολύ το φολντ  αλλά φοβάμαι και τα προβλήματα με την οθόνη και δεν έκανα την μετάβαση!! Εγώ πήρα το 24 και έχω και το 15 πμ η αλήθεια είναι ότι στην οθόνη βλέπω μικρές διαφορές σε ίδιες φωτογραφίες.  Που συνηθίζεις φυσικά!! Αλλά όντως και εγώ βαρέθηκα το 15 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, v@gelis said:

Καλημερα.

Στο fold 5 τι σε χαλασε κι εφυγες?

Στο μηλο παντως δυσκολο να καθισεις αν ησουν σε fold. S24 ultra / fold 5 μονοδρομος...

Το μετάνιωσα η αλήθεια είναι , γιατί ειλικρινά από το 4 , 3 και 2 το καλύτερο fold ήταν το 5 σε θέμα πάχους και πιο βολεψιμο από τα προηγούμενα ..αν με χάλασε κάτι είναι το πενάκι στην εσωτερική οθόνη δεν έχει την ανταπόκριση της σειράς τότε note και τώρα S ultra  και η γυαλάδα που έκανε στον ήλιο ...

όμως μόλις βγήκε το 15pm ειπα να το δοκιμασω ...εχω και MacBook οποτε καπως βολευει ..ειλικρινα παντρευονται αψογα.

είναι ελαφρύ καλό grip και μπαταρία κτήνος .

 

7 minutes ago, Dimitris_w said:

Εμένα μου άρεσε πολύ το φολντ  αλλά φοβάμαι και τα προβλήματα με την οθόνη και δεν έκανα την μετάβαση!! Εγώ πήρα το 24 και έχω και το 15 πμ η αλήθεια είναι ότι στην οθόνη βλέπω μικρές διαφορές σε ίδιες φωτογραφίες.  Που συνηθίζεις φυσικά!! Αλλά όντως και εγώ βαρέθηκα το 15 

μην τα ακούς αυτά δεν ξέρω γιατί αναφέρουν θέματα με την οθόνη σίγουρα ασκούν βία..ποτέ μα ποτέ δεν είχα κανένα θέμα..

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, sbxgr said:

Το μετάνιωσα η αλήθεια είναι , γιατί ειλικρινά από το 4 , 3 και 2 το καλύτερο fold ήταν το 5 σε θέμα πάχους και πιο βολεψιμο από τα προηγούμενα ..αν με χάλασε κάτι είναι το πενάκι στην εσωτερική οθόνη δεν έχει την ανταπόκριση της σειράς τότε note και τώρα S ultra  και η γυαλάδα που έκανε στον ήλιο ...

όμως μόλις βγήκε το 15pm ειπα να το δοκιμασω ...εχω και MacBook οποτε καπως βολευει ..ειλικρινα παντρευονται αψογα.

είναι ελαφρύ καλό grip και μπαταρία κτήνος .

 

Ναι, αλλα τωρα εχασες τελειως το πενακι στο iphone 🙂

Περα απο την πλακα σου προτεινω ανεπιφυλακτα να κανεις ενα συνδυασμο με:

fold 5 / s24 ultra, galaxy tab (εχω το s9), watch 6 (εχω το classic 47mm), Galaxy book (εχω το 3 360), buds (εχω τα live).

Το οικοσυστημα ειναι απλα σουπερ...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Είμαι διχασμένος με το RAM Plus και παρότι έχει ερωτηθεί ξανά, πείτε μου τι κάνετε οι περισσότεροι; Πλήρη απενεργοποίηση; Το κατεβάζετε από 8GB; Άλλοι λένε η συσκευή είναι πιο snappy χωρίς RAM Plus, άλλοι λένε η μπαταρία είναι καλύτερη με, άλλοι χωρίς...

Τι είναι καλύτερο εν τέλει; 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, nasosvasedis said:

Παιδιά καλημέρα.

Είμαι διχασμένος με το RAM Plus και παρότι έχει ερωτηθεί ξανά, πείτε μου τι κάνετε οι περισσότεροι; Πλήρη απενεργοποίηση; Το κατεβάζετε από 8GB; Άλλοι λένε η συσκευή είναι πιο snappy χωρίς RAM Plus, άλλοι λένε η μπαταρία είναι καλύτερη με, άλλοι χωρίς...

Τι είναι καλύτερο εν τέλει; 

Απλά ανενεργό.  Δεν χρειάζεται πουθενά.  Χρόνια τώρα και στα Windows αν είχες αρκετή ραμ το απενεργοποιώ γιατί έχει καλύτερη ταχύτητα και response. Τίποτα δεν τρώει 12 gb ram 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Athkatla said:

Για super fast charging 2.0 (Μπλε) χρειάζεται 45w charger kai 5A usb c

Αν βάλω το καλώδιο που έρχεται με το τηλέφωνο φορτίζει στα 25W (πρασινομπλε)

Αν απενεργοποιήσω τη ρύθμισή 'fast charging' φορτίζει στα 15W (πράσινο)

μα το καλωδιο που ερχετε με την συσκευασια δεν ειναι 3Α με τιποτα ! , και μονο απο το παχος των αγωγων το μαρτυραει , λογικο να φορτιζει στα 25watt 

Εχω δοκιμασει με 3Α καλωδιο της ugreen με τον 45watt  φορτιστη τον γνησιο και φορτιζει οντος 45 watt (δοκιμασμενο με οργανακι) 

τωρα το να εχεις 5Α καλωδιο δεν κανεις κακο ,(ισα ισα ολα με type c θα φορτιζουν σε λιγο καιρο)  απλα ειναι πολυ χοντρο και με δυσκολευει στην φορητοτητα 

56 minutes ago, nasosvasedis said:

Παιδιά καλημέρα.

Είμαι διχασμένος με το RAM Plus και παρότι έχει ερωτηθεί ξανά, πείτε μου τι κάνετε οι περισσότεροι; Πλήρη απενεργοποίηση; Το κατεβάζετε από 8GB; Άλλοι λένε η συσκευή είναι πιο snappy χωρίς RAM Plus, άλλοι λένε η μπαταρία είναι καλύτερη με, άλλοι χωρίς...

Τι είναι καλύτερο εν τέλει; 

κλειστο , να καιει περισοτερη μπαταρια γιατι ? υποτιθετε οτι η ραμ του κινητου ειναι ποιο γρηγορη και ποιο λιγοτερη ενεργοβορα απο την ρομ , το μονο που μου ερχετε στο μυαλο ειναι να εχεις πολλες εφαρμογες ανοιχτες και να μην φτανουν 12 ραμ και δουλευει ο cpu  στο να κλεινει και ανοιγει τις εφαρμογες , εκει ναι αλλα ειλικρινα 12 ραμ ? να τα γεμιζεις ? δηλαδη στο PC  ποσα χρειαζεσε τοτε ? 64ραμ ? 

Σε συσκευες με 6ραμ  να το καταλαβω , εδω στο Α54 που εχω ως δευτερο για την δουλεια και το εχω κλειστο που εχει 8 ραμ.

απλα για εμενα οταν κλεινετε την ραμ , να μπαινετε στο recovery και να κανετε ενα clean cache & repair apps  ετσι για το γαμωτο , οτι εαν εχει κατσει στην rom  να εχει καθαρισει , δεν ειναι standar καθαρα για ψυχολογικους λογους οτι ολα καλα 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

Ενα δίκιο το έχεις και εγώ όταν άνοιξα την συσκευασία, το ίδιο είπα, φυσικά το ξαναδιπλωσα, και έχω της ugreen με φορτιστή anker 25watt, τοπ συνδιασμος, (αν και με anker είμαι κάθετος σε όλες μου τις συσκευές που φορτίζω, με τα ρεύματα δεν παίζεις) 

Υποψιν σε usb type C τα 5Α μεταφραζονται σε 100watt, και 3Α σε 60 watt,  οπότε και με 3Α είσαι καλυμμένος για τα 45watt 

Στα apple μεταφράζετε αλλιώς, 

Το Super Fast Charging 2.0 της Samsung είναι λίγο περίεργο.... προϋποθέτει φορτιστή που υποστηρίζει PPS με το περίεργο 9V-5A οπότε και το καλώδιο 5Α είναι προυπόθεση ......... 

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, v@gelis said:

Ναι, αλλα τωρα εχασες τελειως το πενακι στο iphone 🙂

Περα απο την πλακα σου προτεινω ανεπιφυλακτα να κανεις ενα συνδυασμο με:

fold 5 / s24 ultra, galaxy tab (εχω το s9), watch 6 (εχω το classic 47mm), Galaxy book (εχω το 3 360), buds (εχω τα live).

Το οικοσυστημα ειναι απλα σουπερ...Πάρα πολλά προβλήματα με το Google wallet και τις πληρωμές

Εγώ πάντως έχω παράπονα από το Galaxy watch (5) μου…

Συχνοί αποσυγχρονισμοι, η φωνητική Υπαγόρευση του Gboard Δουλεύει όποτε θέλει, Και το κυριότερο δε συνεργάζεται με το Google keep…παρά πολλά προβλήματα με το wallet και τις nfc πληρωμές…

Edited by Konstantine73
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το watch 6, δουλεύω καθημερινά keep και nfc πληρωμές, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ως τώρα.

Το μοναδικό πρόβλημά που είχα ήταν όταν ο αριθμός ήταν αποθηκευμένος χωρίς το +30 δεν μου έδειχνε την επαφή στο ρολόι όταν με καλούσε. Ακόμη δεν έχει λυθεί και δεν είμαι σίγουρος αν φταίει η Samsung ή η Google.

Το έλυσα προσωρινά βάζοντας +30 σε όσες επαφές με καλούν συχνά.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις στο viber ,όλα είναι ενεργοποιημενα στις ειδοποιήσεις 

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, jonk said:

Δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις στο viber ,όλα είναι ενεργοποιημενα στις ειδοποιήσεις 

Προβληματική εφαρμογή, κακογραμμένη εντελώς. Με καμιά ενημέρωση θα φτιάξει. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Athkatla said:

Εγώ έχω το watch 6, δουλεύω καθημερινά keep και nfc πληρωμές, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ως τώρα.

Το μοναδικό πρόβλημά που είχα ήταν όταν ο αριθμός ήταν αποθηκευμένος χωρίς το +30 δεν μου έδειχνε την επαφή στο ρολόι όταν με καλούσε. Ακόμη δεν έχει λυθεί και δεν είμαι σίγουρος αν φταίει η Samsung ή η Google.

Το έλυσα προσωρινά βάζοντας +30 σε όσες επαφές με καλούν συχνά.

 

 

 

 

Φίλος με το εξάρι και έχει πολλά προβλήματα σε πληρωμές δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει από συσκευή συσκευή…

38 minutes ago, Athkatla said:

Εγώ έχω το watch 6, δουλεύω καθημερινά keep και nfc πληρωμές, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ως τώρα.

Το μοναδικό πρόβλημά που είχα ήταν όταν ο αριθμός ήταν αποθηκευμένος χωρίς το +30 δεν μου έδειχνε την επαφή στο ρολόι όταν με καλούσε. Ακόμη δεν έχει λυθεί και δεν είμαι σίγουρος αν φταίει η Samsung ή η Google.

Το έλυσα προσωρινά βάζοντας +30 σε όσες επαφές με καλούν συχνά.

 

 

 

 

Εγώ πάντως δεν έχω το πρόβλημα αυτό… 

Edited by Konstantine73
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, greda said:

Το Super Fast Charging 2.0 της Samsung είναι λίγο περίεργο.... προϋποθέτει φορτιστή που υποστηρίζει PPS με το περίεργο 9V-5A οπότε και το καλώδιο 5Α είναι προυπόθεση ......... 

Εγώ πιστεύω ότι ποιο πολύ σχέση έχει το pps , το λέω γιατί ένα φεγγάρι με έπιασε η μάλα..... και ασχολούμουν τόσο πολύ με τους φορτιστές που είχα βγάλει μάστερ,  (μετρησεις με οργανα ) έτσι και έβγαλα συμπέρασμα για anker 25w και τον anker 65w , δύο φορτιστές για όλα και για τα πάντα,  έχω αγοράσει σύνολο 5 ,και τα έχω μοιράσει αυτοκίνητο σπίτι δουλειά, και είμαι πλήρες καλυμμένος 

44 minutes ago, nasosvasedis said:

Προβληματική εφαρμογή, κακογραμμένη εντελώς. Με καμιά ενημέρωση θα φτιάξει. 

+1 ότι ποιο μλκ υπάρχει,  και στο λέει ενασ που το δουλεύει χρόνια με 6 ομάδες εταιρικές και πόσες προσωπικές,  η εφαρμογή είναι τόσο μάπα που και σε ios τα ίδια χάλια είναι.  Όταν είχα ios μου είχε πρότεινε ένα παλικάρι το whatsapp ,μιας και το χρεισιμοποιηουσε επαγγελματικά και πολύ με εξωτερικό,  όντος είναι 10 φορές κλασεις ανώτερο και σε ios και android , το τελευταίο διάστημα αρκετοί χρήστες αρχίσουν και το γνωρίζουν οπότε μήνα με τον μήνα βλέπω αύξηση,  αναγκαστικά έχω κ τα 2 αλλά δουλεύω πλέον ποιο πολύ το whatsapp. 

3 ώρες πριν, Panoras said:

Καλημέρα. Μήπως έφτιαξε η μπαταρία μετα το patch Μαρτίου. Ως τώρα δεν πέφτει με τίποτα!! 

Ερώτηση κάνεις,  ή διατύπωση; εάν όντος έφτιαξε αυτό είναι +

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

Εγώ πιστεύω ότι ποιο πολύ σχέση έχει το pps , το λέω γιατί ένα φεγγάρι με έπιασε η μάλα..... και ασχολούμουν τόσο πολύ με τους φορτιστές που είχα βγάλει μάστερ,  (μετρησεις με οργανα ) έτσι και έβγαλα συμπέρασμα για anker 25w και τον anker 65w , δύο φορτιστές για όλα και για τα πάντα,  έχω αγοράσει σύνολο 5 ,και τα έχω μοιράσει αυτοκίνητο σπίτι δουλειά, και είμαι πλήρες καλυμμένος 

+1 ότι ποιο μλκ υπάρχει,  και στο λέει ενασ που το δουλεύει χρόνια με 6 ομάδες εταιρικές και πόσες προσωπικές,  η εφαρμογή είναι τόσο μάπα που και σε ios τα ίδια χάλια είναι.  Όταν είχα ios μου είχε πρότεινε ένα παλικάρι το whatsapp ,μιας και το χρεισιμοποιηουσε επαγγελματικά και πολύ με εξωτερικό,  όντος είναι 10 φορές κλασεις ανώτερο και σε ios και android , το τελευταίο διάστημα αρκετοί χρήστες αρχίσουν και το γνωρίζουν οπότε μήνα με τον μήνα βλέπω αύξηση,  αναγκαστικά έχω κ τα 2 αλλά δουλεύω πλέον ποιο πολύ το whatsapp. 

Ερώτηση κάνεις,  ή διατύπωση; εάν όντος έφτιαξε αυτό είναι +

Έλα ντε!!! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Παιδιά καλημέρα.

Είμαι διχασμένος με το RAM Plus και παρότι έχει ερωτηθεί ξανά, πείτε μου τι κάνετε οι περισσότεροι; Πλήρη απενεργοποίηση; Το κατεβάζετε από 8GB; Άλλοι λένε η συσκευή είναι πιο snappy χωρίς RAM Plus, άλλοι λένε η μπαταρία είναι καλύτερη με, άλλοι χωρίς...

Τι είναι καλύτερο εν τέλει; 

Το Ram Plus υπάρχει για τις συσκευές στις οποίες δεν είναι αρκετή η υπάρχουσα μνήμη ram.

Εαν λοιπόν βλέπει κάποιος να μην του φτάνουν τα 12gb ram, τότε και μόνο το ενεργοποιεί.

Εσύ συμφορουμίτη που είσαι διχασμένος, δεν σου αρκούν τα 12gb ram που έχει το S24Ultra? 

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=yLAn6sFuMH8

s22u-s23u-s24plus/ultra

εντυπωσιακό το σκορ στη gpu από τους exynos, καθώς και το ότι το s24 plus με τον 2400 κερδίζει τα μισά τεστ παρότι έχει χειρότερο σύστημα ψύξης.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Fulgore1 said:

Το Ram Plus υπάρχει για τις συσκευές στις οποίες δεν είναι αρκετή η υπάρχουσα μνήμη ram.

Εαν λοιπόν βλέπει κάποιος να μην του φτάνουν τα 12gb ram, τότε και μόνο το ενεργοποιεί.

Εσύ συμφορουμίτη που είσαι διχασμένος, δεν σου αρκούν τα 12gb ram που έχει το S24Ultra? 

Φυσικά και μου φτάνουν. Το θέμα είναι πως είναι καλύτερα η συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Dark_Lord said:

https://www.youtube.com/watch?v=yLAn6sFuMH8

s22u-s23u-s24plus/ultra

εντυπωσιακό το σκορ στη gpu από τους exynos, καθώς και το ότι το s24 plus με τον 2400 κερδίζει τα μισά τεστ παρότι έχει χειρότερο σύστημα ψύξης.

Εγω το πιστεύω θα το ξαναπώ ότι οι exynos κάποια στιγμή θα γίνουν πολλοί καλοί, για τις συσκευές τις σαμμυ, είναι μεγάλη δύναμη να φτιάχνει η εταιρία και την συσκευη κ το cpu, δεν είναι τυχαίο που η apple το ios είναι παντρεμένο με τους Axx bionic, 

Θα αργήσει ναι αλλά θα το πετύχει, και για καλύτερη υποστήριξη και για την τσέπη, και σταματήστε την καραμέλα ότι η σαμμυ κοιτάει την τσέπη της (που προοθει τους exynos) χεστηκε η σαμμυ ο καιμο της είναι να χτυπήσει την apple και τους apple user  και να τους φέρει σε αυτήν 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fotisbasm_ said:

Εγω το πιστεύω θα το ξαναπώ ότι οι exynos κάποια στιγμή θα γίνουν πολλοί καλοί, για τις συσκευές τις σαμμυ, είναι μεγάλη δύναμη να φτιάχνει η εταιρία και την συσκευη κ το cpu, δεν είναι τυχαίο που η apple το ios είναι παντρεμένο με τους Axx bionic, 

Θα αργήσει ναι αλλά θα το πετύχει, και για καλύτερη υποστήριξη και για την τσέπη, και σταματήστε την καραμέλα ότι η σαμμυ κοιτάει την τσέπη της (που προοθει τους exynos) χεστηκε η σαμμυ ο καιμο της είναι να χτυπήσει την apple και τους apple user  και να τους φέρει σε αυτήν 

Την τσέπη τους όλες οι εταιρείες την κοιτάνε, δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα, αλίμονο. Εδώ ακόμη η apple πουλάει iphone με 60hz refresh rate.

Κάτι πήρε το αυτί μου ότι μπορεί να χρησιμοποιεί exynos στη σειρά s και snapdragon στη σειρά z.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

 

1 ώρα πριν, fotisbasm_ said:

Εγω το πιστεύω θα το ξαναπώ ότι οι exynos κάποια στιγμή θα γίνουν πολλοί καλοί, για τις συσκευές τις σαμμυ, είναι μεγάλη δύναμη να φτιάχνει η εταιρία και την συσκευη κ το cpu, δεν είναι τυχαίο που η apple το ios είναι παντρεμένο με τους Axx bionic, 

Θα αργήσει ναι αλλά θα το πετύχει, και για καλύτερη υποστήριξη και για την τσέπη, και σταματήστε την καραμέλα ότι η σαμμυ κοιτάει την τσέπη της (που προοθει τους exynos) χεστηκε η σαμμυ ο καιμο της είναι να χτυπήσει την apple και τους apple user  και να τους φέρει σε αυτήν 

Είναι γεγονός ότι η Samsung την τσέπη της κοιτάει γιαυτό κυκλοφορεί τους Exynos και γιαυτό έβγαλε τα πάντα από το κουτί, μέχρι και την εργοστασιακή ζελατίνα.

Τέλος επειδή μάλλον δεν έχετε επαφή με το τι παίζει, ρίξτε μια ματιά στο top 10 του 2023 παγκοσμίως. Που είναι οι Samsung ναυαρχίδες?

Canalys on X: "Top 10 shipped smartphone models worldwide in ...

Και σε Ευρώπη μεριά, η Samsung μετά από 12χρόνια έχασε την πρωτιά από την μηλοεταιρεία. Κοντά 80% μερίδιο η Apple στις ναυαρχίδες.

Europe Smartphone Shipments

https://canalys.com/newsroom/europe-smartphone-market-q4-2023

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

Εγω το πιστεύω θα το ξαναπώ ότι οι exynos κάποια στιγμή θα γίνουν πολλοί καλοί, για τις συσκευές τις σαμμυ, είναι μεγάλη δύναμη να φτιάχνει η εταιρία και την συσκευη κ το cpu, δεν είναι τυχαίο που η apple το ios είναι παντρεμένο με τους Axx bionic, 

Θα αργήσει ναι αλλά θα το πετύχει, και για καλύτερη υποστήριξη και για την τσέπη, και σταματήστε την καραμέλα ότι η σαμμυ κοιτάει την τσέπη της (που προοθει τους exynos) χεστηκε η σαμμυ ο καιμο της είναι να χτυπήσει την apple και τους apple user  και να τους φέρει σε αυτήν 

Πραγματικά δεν γνωρίζω ποιος επεξεργαστής είναι καλύτερος αλλά θυμάμαι από παλαιότερα τα debate μεταξύ τους.

Κάποια στιγμή που τα Note στην Ευρώπη κυκλοφορούσαν με exynos, ενώ στις ΗΠΑ με snapdragon, θυμάμαι ότι όλοι έκραζαν τους exynos και ζητούσαν τους snapdragon.

Τώρα που μας έδωσε τον snapdragon ζητάμε exynos!

Τελικά ούτε κι εμείς δεν ξέρουμε τι θέλουμε απλά ζητάμε αυτό που δεν έχουμε  😀😀😀

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Fulgore1 said:

 

Είναι γεγονός ότι η Samsung την τσέπη της κοιτάει γιαυτό κυκλοφορεί τους Exynos και γιαυτό έβγαλε τα πάντα από το κουτί, μέχρι και την εργοστασιακή ζελατίνα.

Τέλος επειδή μάλλον δεν έχετε επαφή με το τι παίζει, ρίξτε μια ματιά στο top 10 του 2023 παγκοσμίως. Που είναι οι Samsung ναυαρχίδες?

Canalys on X: "Top 10 shipped smartphone models worldwide in ...

Και σε Ευρώπη μεριά, η Samsung μετά από 12χρόνια έχασε την πρωτιά από την μηλοεταιρεία. Κοντά 80% μερίδιο η Apple στις ναυαρχίδες.

Europe Smartphone Shipments

https://canalys.com/newsroom/europe-smartphone-market-q4-2023

Ισχύει, αλλά δε νομίζω ότι φταίνε οι τσιγκουνιές της samsung για αυτό....Το iphone είναι statement σε αυτά τα χρήματα, κακά τα ψέματα. Ο μέσος καταναλωτής δε θα δώσει 1,5k για samsung ή και xiaomi ακόμα. Σου λέει θα σκάσω τόσα λεφτά, ας έχω να πουλάω μούρη τουλάχιστον. Το φόρουμ δεν αντικατοπτρίζει τον μέσο καταναλωτή

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Athkatla said:

Εγώ έχω το watch 6, δουλεύω καθημερινά keep και nfc πληρωμές, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ως τώρα.

Το μοναδικό πρόβλημά που είχα ήταν όταν ο αριθμός ήταν αποθηκευμένος χωρίς το +30 δεν μου έδειχνε την επαφή στο ρολόι όταν με καλούσε. Ακόμη δεν έχει λυθεί και δεν είμαι σίγουρος αν φταίει η Samsung ή η Google.

Το έλυσα προσωρινά βάζοντας +30 σε όσες επαφές με καλούν συχνά.

 

 

 

 

Ουτε που θυμάμαι πόσο καιρό έκανα να πάρω γραμμή ότι το θέμα του ήταν το +30 γιατί μου είχε σπάσει τα νεύρα.(σε watch 5 pro)

Μα να λέω υπάρχει το νούμερο στις επαφες, μας κοροϊδεύει το μπ@ρδελο? 😛

Και γώ πάντως, watch 5 pro, πληρωμές με nfc και με το 23αρι και το 24άρι, δεν είχα πρόβλημα.

 

9 ώρες πριν, jonk said:

Δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις στο viber ,όλα είναι ενεργοποιημενα στις ειδοποιήσεις 

Το έχεις περάσει το viber από restore?

Τσέκαρε μήπως έχει πάει στις αδρανοποιημένες εφαρμογές, αν δεν, δοκίμασε να κάνεις μία clear data + cache της εφαρμογής μαζί με ένα reinstall.

2 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Ισχύει, αλλά δε νομίζω ότι φταίνε οι τσιγκουνιές της samsung για αυτό....Το iphone είναι statement σε αυτά τα χρήματα, κακά τα ψέματα. Ο μέσος καταναλωτής δε θα δώσει 1,5k για samsung ή και xiaomi ακόμα. Σου λέει θα σκάσω τόσα λεφτά, ας έχω να πουλάω μούρη τουλάχιστον. Το φόρουμ δεν αντικατοπτρίζει τον μέσο καταναλωτή

Βασικά , ο μέσος καταναλωτής γενικά δεν θα δώσει 1,5κ για κινητό

 

Όσο για το Snapdragon vs Exynos.

Η Samsung αναγκαζεται να χρησιμοποιεί το modem της Qualcomm γιατί έχει πατέντες σε bands που δεν μπορεί να παίξει άλλος.

Προφανώς και δεν την συμφέρει να πληρώνει την qualcomm, αλλά ακόμα και καλύτερος να είναι ο exynos στα επόμενα χρόνια, αν δεν απαλλαγεί απ τα bands που πατάει πάνω μόνο η qualcomm. θα αναγκάζεται αμερική να έχει και SD variant όπως κάνει και τα τελευταία 15 χρόνια τουλάχιστο.

Τα πρώτα χρόνια οι exynos ήταν καλύτεροι απ ότι τα sd variants σε απόδοση. Επίσης οι SD είχαν συνέχεια θέματα με υπερθερμάνσεις,και κάπου στο note 9 είναι που άρχισε να γυρίζει το σκηνικό και οι SD να έχουν καλύτερη απόδοση.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ξέρει κάνεις πως μπορώ να επαναφέρω τον κλασικό ήχο του Viber ώστε να χτυπάει με αυτό;Τον βρήκα στις λήψεις στα αρχεία ήχου και κάτι θυμάμαι ότι έκανα λάθος προσπαθώντας να το ενεργοποιήσω να χτυπάει για την εφαρμογή.Επίσης και στο instagram μου χτυπάει ο κλασικός ήχος της Samsung και για όλες τις εφαρμογές χτυπάει ένας ήχος.Υπαρχει κάποιος τρόπος να το αλλάξω; 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...