Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, Athkatla said:

Είχες κανει προ παραγγελία ;

Ναι..Τελικά μετά από ώρες μου άνοιξε μόλις!Ίσως κατι είχε κολλήσει.

Το αποδεικτικό προπαραγγελιας είναι print screen το email?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, konsniper said:

Ναι..Τελικά μετά από ώρες μου άνοιξε μόλις!Ίσως κατι είχε κολλήσει.

Το αποδεικτικό προπαραγγελιας είναι print screen το email?

Αν θυμάμαι καλα print screen είχα στειλει.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, unwise said:

Settings > layout and menus > customized menus >

Όχι και στα ελληνικά δουλεύει τέλεια. Το βάζεις στη μπάρα και μ ένα κλικ είσαι έτοιμος.

 

Εκεί που δε δουλεύουν τα ελληνικά είναι το transcribe. Δηλαδή από αρχείο ήχου να γίνει αρχείο κειμένου. Προς το παρόν δεν έχει τα ελληνικά στις υποστηριζόμενες γλώσσες 😞

Screenshot_20240222_192221_Samsung Internet.jpg

Το εικονίδιο του summarize, αν και μπορείς να το βάλεις στο menu, σε εμένα τουλάχιστον είναι απενεργοποιημένο και δεν λειτουργεί σε κανένα site. Ωστόσο, αν χρησιμοποιήσω το browsing assist που σε εμένα το έχει στην κάτω γραμμή και παρά το γεγονός ότι το summarize φαίνεται και εκεί σαν να είναι απενεργοποιημένο, εντούτοις λειτουργεί κανονικά. Μοιάζει σαν κάποιο bug. Είναι και σε εσένα έτσι?

 

Edited by James Bond
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, James Bond said:

Το εικονίδιο του summarize, αν και μπορείς να το βάλεις στο menu, σε εμένα τουλάχιστον είναι απενεργοποιημένο και δεν λειτουργεί σε κανένα site. Ωστόσο, αν χρησιμοποιήσω το browsing assist που σε εμένα το έχει στην κάτω γραμμή και παρά το γεγονός ότι το summarize φαίνεται και εκεί σαν να είναι απενεργοποιημένο, εντούτοις λειτουργεί κανονικά. Μοιάζει σαν κάποιο bug. Είναι και σε εσένα έτσι?

 

Και σε εμένα η επιλογή "Σύνοψη" ή "Summarize" είναι απενεργοποιημένη αλλά μέσω της επιλογής "Βοήθεια περιήγησης" ή "browsing assist" λειτουργεί 

Edited by anastasg
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Athkatla said:

Κανόνισε εκπτωσούσα στα μέλη του φόρουμ :classic_biggrin: 

Μπα εγώ έχω σκοπό με δωρεάν επισκευή για σπασμένη οθόνη να το σουτάρω στο τοίχο οπότε κομπλέ είμαστε 😅😅

Link to comment
Share on other sites

Το summarise μέχρι στιγμής μου δουλεύει κανονικά και είναι ενεργό. Δε ξέρω γιατί γίνεται αυτό σε σας. Μήπως πρέπει να πειράξετε κάποιες ρυθμίσεις;

Εγώ πρώτα ασχολήθηκα με το AI στο Samsung note και όλες τις δυνατότητες που σου δίνει εκεί και μετά χρησιμοποίησα browser. Μήπως εκεί πάτησα τίποτα και ενεργοποίησα κάτι; Δε θυμάμαι.

Μου έβγαζε error να το ανεβάσω εδώ στο forum γι αυτό το ανέβασα σε εξωτερικό σύνδεσμο.

https://ibb.co/v40H8dT

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσετε αυτό μετά εμφανίζονται "Μεταφραση" και "Συνοψη". Παρόλο που ήταν γκρι στην αρχή, μόλις το επέλεξα μετά λειτουργούσε κανονικα.

39678845_Screenshot_20240222_230031_SamsungInternet.thumb.jpg.948552b112280a4707990bfc5a985886.jpg

Το παραπάνω εννοείται, αφού ενεργοποιήσετε τη Σύνοψη από τη βοήθεια περιήγησης.

 

Τίποτα δεν κάνει πάλι ακόμα κι έτσι?

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lepe_21 said:

Χαλάλι που βγήκε σήμερα η αναβάθμιση..... Οτνν

Sbsb2
Sbsb2
Journeyman
OPTIONS  4 hours ago
Has anyone in Europe received the update?
Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kostas_Ts_86 said:

Αν πατήσετε αυτό μετά εμφανίζονται "Μεταφραση" και "Συνοψη". Παρόλο που ήταν γκρι στην αρχή, μόλις το επέλεξα μετά λειτουργούσε κανονικα.

39678845_Screenshot_20240222_230031_SamsungInternet.thumb.jpg.948552b112280a4707990bfc5a985886.jpg

Το παραπάνω εννοείται, αφού ενεργοποιήσετε τη Σύνοψη από τη βοήθεια περιήγησης.

 

Τίποτα δεν κάνει πάλι ακόμα κι έτσι?

Αν διαβάσεις αυτό που έχουμε γράψει παραπάνω, λέμε το ίδιο. Μόνο μέσω αυτής της επιλογής δουλεύει (έστω και αν μοιάζει απενεργοποιημένο) και όχι με το ξεχωριστό button που μπορείς να βάλεις στο μενού.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, James Bond said:

Αν διαβάσεις αυτό που έχουμε γράψει παραπάνω, λέμε το ίδιο. Μόνο μέσω αυτής της επιλογής δουλεύει (έστω και αν μοιάζει απενεργοποιημένο) και όχι με το ξεχωριστό button που μπορείς να βάλεις στο μενού.

Έχεις δίκιο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas_Ts_86 said:

Έχεις δίκιο

Επίσης μπορείς να κάνεις να δουλέψει (έστω και απενεργοποιημένο) το κουμπί summarize αν το βάλεις στην κάτω γραμμή. Μάλλον για bug μου μοιάζει. Δεν ξέρω αν ο unwise χρησιμοποίησε το smart switch ή έκανε στήσιμο του κινητού από την αρχή. Ίσως εκεί να έχει γίνει το μπλοκάρισμα. Δεν ξέρω αν ξεμπλοκάρει με εκκαθάριση δεδομένων, αλλά δεν με βλέπω να το κάνω σε αυτή τη φάση, από τη στιγμή μάλιστα που τελικά δουλεύει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο το summarize.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκανα εγκατάσταση απ το μηδεν χωρίς μεταφορά απο άλλο τηλέφωνο.

Παντως επεσα τυχαία σε μια σελίδα με ποιήματα του Καββαδία και εκεί δε μου κάνει  summarise.  Το ένα είναι απενεργοποιημενο, και το άλλο που βρίσκεται μαζι με το translate, όταν το πατάω παρότι και αυτό δείχνει απενεργοποιημενο μου γράφει πως είναι αδύνατο το summarise.  

Ωστόσο όταν αντιγράφω τμήμα της σελίδας που πιθανό το ΑΙ της Samsung  να το θεωρεί inappropriate content,  το summarise δουλεύει κανονικά!

Όμως δε δουλεύουν τα υπόλοιπα όπως η διάταξη κειμένου με παραγράφους η μετατροπή του στυλ σε επαγγελματικό κτλ γιατί λέει είναι inappropriate content. 

Επίσης εντύπωση μου έκανε, σε αλλο κειμενο , που την ίδια λέξη αλλιώς τη μετατρέπει το professional style, κι αλλιώς το casual. 

Συγκεκριμένα στ screenshots μεταξύ άλλων φαίνεται και η μετατροπή σε διαφορετικό στυλ. Εκεί το "λαμπρό ποσταλ" το professional το μετατρέπει ως λαμπρό ταχυδρομείο,  ενώ το casual σε ωραίο καράβι. 

 

Σούπερ όλα αυτά τα ΑΙ, και για το κείμενο και για τις φωτογραφίες,  και απίστευτα εξυπηρετικά σε σχέση με το παρελθόν που χρειαζόσουν δεκαπλασιο χρονο και γνώσεις και ειδικά προγράμματα,  αλλά δείχνει πως ακόμα έχει αρκετή δουλειά να γίνει. 

 

https://ibb.co/998JSwK
https://ibb.co/prCmbHw
https://ibb.co/p4Vs6gT
https://ibb.co/PQYWTRh
https://ibb.co/FVcgk32
https://ibb.co/7jZbM8w

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει νομίζω πως η samsung μας τρολάρει με το update πηρε μεχρι και το note 10 6 χρονών κινητό security patch φεβρουαρίου και εμείς ναυΑΡΧΙΔΑ περιμένουμε

Edited by dkon84
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dkon84 said:

Εντάξει νομίζω πως η samsung μας τρολάρει με το update πάρε με έχει και το note 10 6 χρονών κινητό security patch φεβρουαρίου και εμείς ναυΑΡΧΙΔΑ περιμένουμε

Καλημέρα. Η αλήθεια είναι πως έχει γίνει λίγο αστείο. 

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή ξενερα την έχω φάει γιατί οι Κινέζοι φέτος από οτι φαίνεται εβαλαν τα γυαλιά στην Samsung σε θεμα κάμερας Φώτο1)Xiaomi 14 ultra 2)Oppo Find x7 ultra 3)Vivvo x100pro 4)S24 Ultra .Ορίστε και το update εσκασε μύτη πριν 1 ωρα αλλά μην φάτε έχουμε γλαροσουπα προς το παρόν για USA και Καναδά.

20240223_091208.jpg

20240223_091210.jpg

20240223_091211.jpg

20240223_091213.jpg

RDT_20240223_0908201876311804587771374.jpg

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Αν τα xiaomi είχαν καλυτερο λογισμικό-λειτουργικό σταθερό με ποιο όμορφα και καλό σχεδιασμένα εικονιδια, σίγουρα θα ξεσκίζει τους πάντες ακόμα κ την apple, δυστυχως δεν είναι όλα κάμερα, την καλυτερη κάμερα να έχουν τα xiaomi αυτό το miui δεν κατάπινετε 

Link to comment
Share on other sites

Στο διπλανό site κάτοχος της συσκευής σας έγραψε ένα εκπληκτικό ποστ με φωτός και με παραδοχή της Samsung για προβλήματα από το εργοστάσιο…filippos79 στην τριτη σελίδα του θέματος που ανέβηκε 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, fotisbasm_ said:

Αν τα xiaomi είχαν καλυτερο λογισμικό-λειτουργικό σταθερό με ποιο όμορφα και καλό σχεδιασμένα εικονιδια, σίγουρα θα ξεσκίζει τους πάντες ακόμα κ την apple, δυστυχως δεν είναι όλα κάμερα, την καλυτερη κάμερα να έχουν τα xiaomi αυτό το miui δεν κατάπινετε 

Συμφωνώ απόλυτα. Προερχόμενος από OnePlus, ο τρόπος που στήνουν το λειτουργικοί οι Κινέζοι είναι τόσο "πρόχειρος" που δεν δίνει την αίσθηση premium συσκευής. Προτιμώ μια ελαφρώς "χειρότερη" κάμερα και άρτιο λογισμικό με ΓΡΗΓΟΡΕΣ αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, nasosvasedis said:

Συμφωνώ απόλυτα. Προερχόμενος από OnePlus, ο τρόπος που στήνουν το λειτουργικοί οι Κινέζοι είναι τόσο "πρόχειρος" που δεν δίνει την αίσθηση premium συσκευής. Προτιμώ μια ελαφρώς "χειρότερη" κάμερα και άρτιο λογισμικό με ΓΡΗΓΟΡΕΣ αναβαθμίσεις.

Οι Κινέζοι της Oneplus έγραφαν το καλύτερο λειτουργικό για Android (καλύτερο και από Pixel) μέχρι που τους κουκούλωσε η Oppo. Όλα είναι θέμα φιλοσοφίας, πολύ κρίμα που δεν ήταν η Oneplus το μεγάλο ψάρι.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, nasosvasedis said:

Συμφωνώ απόλυτα. Προερχόμενος από OnePlus, ο τρόπος που στήνουν το λειτουργικοί οι Κινέζοι είναι τόσο "πρόχειρος" που δεν δίνει την αίσθηση premium συσκευής. Προτιμώ μια ελαφρώς "χειρότερη" κάμερα και άρτιο λογισμικό με ΓΡΗΓΟΡΕΣ αναβαθμίσεις.

Αυτό και εγώ. Πρόσφατα έπιασα ενα κινητό στα χέρια μου δε θυμάμαι poco ήταν xiaomi ήταν δεν είμαι σίγουρος και πετούσε διαφημίσεις σε ορισμένα μενού. Καινούριο ήταν δεν είχε κάποιο Spyware μέσα. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Athkatla said:

ΒΓΗΚΕ!

Ωχ ναι όντως 746mb. 

+200mb νέα bugs έβαλαν!

Edited by Gorge
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...