Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 minutes ago, Dimitris_w said:

Χαχαχαχχα μόνο να γελάσω μου προκαλούν όλα αυτά που γράψεις!! Αυτό που περιεγραψες είσαι εσύ αγαπητέ μου . Κάνε δουλειά σου και μην ασχολείσαι.  Εγώ όταν έχω λεφτά να αγοράσω μια τέτοια συσκευή έχω λεφτά να αλλάξω και μια μπαταρία 😂😂😂 τι ακούμε εδώ μέσα πραγματικά.  Θα φορτίζω την μπαταρία στο 80 για να μην χαλάσει? Χαχαχχα για 30 50 ευρώ.  Και όλα αυτά πραγματικά που γράψεις είναι πλήρως παραπληροφορηση και αμάθεια.  Έλα καλή συνέχεια μην ξανά ασχοληθείς. 

Τραβάς ζόρια παλληκάρι. Σου συνιστώ να διαβάσεις το παρακάτω βιβλίο εκδόσεις "Μεταίχμιο".

Spoiler

1.jpg

Μετά δες το παρακάτω βίντεο με αγάπη και σεβασμό. Θα βοηθείς τα μάλα !!!

 

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Athkatla said:

image.thumb.png.d30a8599a3442ee51193493836164c78.png

 

αυτό θέλεις ;

 

NAI!

25 minutes ago, ilka71 said:

με κεφαλαία έχει κεφάλαιο Σ. βγάζεις τα κεφάλαια και τελειώνεις την λέξη Γιάννης με τα μικρά που έχει ς

Την ωρα που κανεις swype, πως θα σταματησεις να βαλεις μικρα για να εμφανισει το 'ς' και να τελειωσεις τη λεξη;

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα τι θέλεις, δεν γίνεται στο Samsung, στο Swiftkey σίγουρα γίνεται γιατί το εχω εγκατεστημένο, δες και της google.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SagoniasSlutRose said:

NAI!

Την ωρα που κανεις swype, πως θα σταματησεις να βαλεις μικρα για να εμφανισει το 'ς' και να τελειωσεις τη λεξη;

εάν πατήσεις το σύμβολο να γίνει προσωρινά κεφάλαιο μετά ξεκινάς το σύρσιμο από το γ για να γράψεις Γιάννης. εμένα στο SwiftKey το κάνει. γράφει Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ilka71 said:

εάν πατήσεις το σύμβολο να γίνει προσωρινά κεφάλαιο μετά ξεκινάς το σύρσιμο από το γ για να γράψεις Γιάννης. εμένα στο SwiftKey το κάνει. γράφει Γιαννης

To microsoft swiftkey το κανει. To samsung δεν το κανει. Οποτε αλλαγη σε microsoft.

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώντας το κόλπο του φίλου μου του flossy και έχοντας αφήσει την μπαταρία να πεθάνει δύο φορές έχω δει μια μικρή διαφορά να πω την αλήθεια. Τo facebook το γύρισα σε πλήρη αδράνεια (σε σκέτη αδράνεια συνέχιζε να καταπίνει εντυπωσιακά την μπαταρία, αλήθεια δεν ξέρω τι φάση). Χθες σε αδράνεια η εφαρμογή με 5 λεπτά ενεργό στην οθόνη είχε ποσοστό 7,9 % !!!!! 

Ξαναρωτάω για την αυτόματη βελτιστοποίηση. Το είχα ρωτήσει και παλαιότερα και δεν απάντησε κανείς και ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά για την επανάληψη. Έχω ενεργή την αυτόματη επανεκκίνηση και την επανεκκίνηση βάση προγράμματος κάθε Κυριακή. Παρόλα αυτά δεν έχει κάνει αυτόματη επανεκκίνηση. Εφόσον πρέπει να γίνει βάση προγράμματος δεν έπρεπε να την κάνει χρειάζεται δεν χρειάζεται; Γνωρίζει κανείς; Το έχει κάνει σε κανένα άλλο; Η την κάνει απλά όταν χρειαστεί; Μήπως το σταματάει ότι έχω κανένα ξυπνητήρι η ρουτίνα ύπνος ενεργή; Καμία γνώμη; 

(Θυμάμαι βλέποντας ένα βίντεο του Jimmy του πρόμο ότι αυτός την είχε ενεργοποιημένη και έλεγε από κάτω ότι εχει γίνει η επανεκκίνηση τάδε του μήνα. Εμένα λέει ότι δεν έχει γίνει επανεκκίνηση ποτέ το ρημάδι)

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, tsigdi said:

Ακολουθώντας το κόλπο του φίλου μου του flossy και έχοντας αφήσει την μπαταρία να πεθάνει δύο φορές έχω δει μια μικρή διαφορά να πω την αλήθεια. Τo facebook το γύρισα σε πλήρη αδράνεια (σε σκέτη αδράνεια συνέχιζε να καταπίνει εντυπωσιακά την μπαταρία, αλήθεια δεν ξέρω τι φάση). Χθες σε αδράνεια η εφαρμογή με 5 λεπτά ενεργό στην οθόνη είχε ποσοστό 7,9 % !!!!! 

Ξαναρωτάω για την αυτόματη βελτιστοποίηση. Το είχα ρωτήσει και παλαιότερα και δεν απάντησε κανείς και ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά για την επανάληψη. Έχω ενεργή την αυτόματη επανεκκίνηση και την επανεκκίνηση βάση προγράμματος κάθε Κυριακή. Παρόλα αυτά δεν έχει κάνει αυτόματη επανεκκίνηση. Εφόσον πρέπει να γίνει βάση προγράμματος δεν έπρεπε να την κάνει χρειάζεται δεν χρειάζεται; Γνωρίζει κανείς; Το έχει κάνει σε κανένα άλλο; Η την κάνει απλά όταν χρειαστεί; Μήπως το σταματάει ότι έχω κανένα ξυπνητήρι η ρουτίνα ύπνος ενεργή; Καμία γνώμη; 

(Θυμάμαι βλέποντας ένα βίντεο του Jimmy του πρόμο ότι αυτός την είχε ενεργοποιημένη και έλεγε από κάτω ότι εχει γίνει η επανεκκίνηση τάδε του μήνα. Εμένα λέει ότι δεν έχει γίνει επανεκκίνηση ποτέ το ρημάδι)

Θα το δοκιμάσω και εγώ το κόλπο με την μπαταρία να δούμε. 

Όσον αφορά το θέμα της αυτόματης επανεκκίνησης, ούτε σε εμένα έκανε ποτέ το S24U. Βέβαια ούτε το S23U την έκανε παρότι είχα ενεργή την ρύθμιση στο OneUI 6.

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, tsigdi said:

Ξαναρωτάω για την αυτόματη βελτιστοποίηση. Το είχα ρωτήσει και παλαιότερα και δεν απάντησε κανείς και ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά για την επανάληψη. Έχω ενεργή την αυτόματη επανεκκίνηση και την επανεκκίνηση βάση προγράμματος κάθε Κυριακή. Παρόλα αυτά δεν έχει κάνει αυτόματη επανεκκίνηση. Εφόσον πρέπει να γίνει βάση προγράμματος δεν έπρεπε να την κάνει χρειάζεται δεν χρειάζεται; Γνωρίζει κανείς; Το έχει κάνει σε κανένα άλλο; Η την κάνει απλά όταν χρειαστεί; Μήπως το σταματάει ότι έχω κανένα ξυπνητήρι η ρουτίνα ύπνος ενεργή; Καμία γνώμη; 

Για να μη σου απανταει κανεις, δεν ειναι οτι δε θελουν να σου πουν. Mπορει να μη ξερει κανεις. 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Facebook:

Εγώ που το έχω μόνιμα σε πλήρη αδράνεια (σε ολες μου τις συσκευές που περασαν απο τα χερια μου), δε μου εμφάνισε ποτέ υψηλή κατανάλωση...όταν όμως το άνοιγα για χρήση, έστω και για λίγο, έγραφε τρελό νούμερο, οπότε μην περιμένετε φυσιολογικά νουμερα (γενικά για τα social). Κακογραμμενες εφαρμογές κάποιες, καλογραμμενες κάποιες άλλες...

Θα πρότεινα, όσοι συνεχίζετε να έχετε θέμα ακόμη και με την τοποθέτησή του σε πλήρη αδράνεια, να το κάνετε και επιβολή διακοπής.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nasosvasedis said:

Θα το δοκιμάσω και εγώ το κόλπο με την μπαταρία να δούμε. 

Όσον αφορά το θέμα της αυτόματης επανεκκίνησης, ούτε σε εμένα έκανε ποτέ το S24U. Βέβαια ούτε το S23U την έκανε παρότι είχα ενεργή την ρύθμιση στο OneUI 6.

Κάνω και ένα γενικό σχόλιο για να δώσω μία εικόνα. Χθες το φόρτισα πριν κοιμηθώ έπεσα με 93 % και το πρωί είχα 90 %. Από το πρωί όλα ανοιχτά, 5g wifi gps bluetooth μόνιμα ανοιχτά. Φωτεινότητα στο αυτόματο και το βλέπει ο ήλιος(QHD ADAPTIVE SCREEN REFRESH) οπότε ανέβασε αρκετά στο φουλ. Spotify έπαιζε αρκετά οπότε δεν ανέβασε sot αλλά είχε κατανάλωση. Τώρα στις 3 έχω 68 % με 1 ώρα sot αλλά πλασματική όπως περιέγραψα πριν. Σε αντιστοιχία πριν το τρικ του flossy είχα περίπου στο 40-50%. Δεν ξέρω αν όντως έφταιγε αυτό αλλά φαίνεται να έχει αποτέλεσμα. Να δω το βράδυ που θα γυρίσω σπίτι πως θα το πεθάνω για να ξεκινήσω αύριο γεμάτος μπαταρία 😆

Γενικά βλέπω σε μια καθημερινότητα που του αλλάζω τα πρέκια αλλά δεν έχω ακραίο sot να βγάζει τη μέρα άνετα. Τώρα αν του κάνεις συνεχή χρήση στο σπίτι το ΣΚ κυρίως βγάζει άνετα πάνω από 5 ώρες sot.  

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tsigdi said:

Κάνω και ένα γενικό σχόλιο για να δώσω μία εικόνα. Χθες το φόρτισα πριν κοιμηθώ έπεσα με 93 % και το πρωί είχα 90 %. Από το πρωί όλα ανοιχτά, 5g wifi gps bluetooth μόνιμα ανοιχτά. Φωτεινότητα στο αυτόματο και το βλέπει ο ήλιος(QHD ADAPTIVE SCREEN REFRESH) οπότε ανέβασε αρκετά στο φουλ. Spotify έπαιζε αρκετά οπότε δεν ανέβασε sot αλλά είχε κατανάλωση. Τώρα στις 3 έχω 68 % με 1 ώρα sot αλλά πλασματική όπως περιέγραψα πριν. Σε αντιστοιχία πριν το τρικ του flossy είχα περίπου στο 40-50%. Δεν ξέρω αν όντως έφταιγε αυτό αλλά φαίνεται να έχει αποτέλεσμα. Να δω το βράδυ που θα γυρίσω σπίτι πως θα το πεθάνω για να ξεκινήσω αύριο γεμάτος μπαταρία 😆

Γενικά βλέπω σε μια καθημερινότητα που του αλλάζω τα πρέκια αλλά δεν έχω ακραίο sot να βγάζει τη μέρα άνετα. Τώρα αν του κάνεις συνεχή χρήση στο σπίτι το ΣΚ κυρίως βγάζει άνετα πάνω από 5 ώρες sot.  

Ελπίζω να ισχύσει και για μένα. Το άφησα να πεθάνει πριν λίγο, το φόρτισα μέχρι το 100% και θα το ξεφορτίσω εντελώς έως το βράδυ, ώστε αύριο το πρωί να είναι ο δεύτερος πλήρης κύκλος από 0 έως 100.

Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη βελτιστοποίηση δεν σας λειτουργεί με καμία επιλογή?

Ούτε με την προγραμματισμένη, ούτε με την αλλη επιλογή?

 

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε με το θέμα της μπαταρίας που θα το φτάσουμε..... τις πεθαίνουμε, τις Ξανά αναστενουμε κ τις Ξανά πεθαίνουμε 🤣🤣. Εγω ακόμα δεν κάνω τίποτα από αυτά θα ακούσω γνώμες πρώτα..... αν κ πιστεύω το update που θα πάρουμε θα στρώσει και η μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kostas_Ts_86 said:

Η αυτόματη βελτιστοποίηση δεν σας λειτουργεί με καμία επιλογή?

Ούτε με την προγραμματισμένη, ούτε με την αλλη επιλογή?

 

Με καμία όμως! Αυτό προσπαθώ να βρω εδώ και καιρό που ρωτάω. Και τα δυο ενεργά και επανεκκίνηση δεν κάνει το ρδέλο😂. Εσένα τι κάνει αδερφέ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματη βελτιστοποίηση κάνει αν έχουν εντοπιστεί προβλήματα, αν δεν εχετε προβλήματα γιατί να κάνει ;

Εγώ στο αυτόματο το εχω και δεν εχει κανει ποτέ.

Με την άλλη επιλογή προγραμματισμένης ημερομηνίας και ωρας πρέπει το τηλέφωνο να μην χρησιμοποιείται.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Athkatla said:

Αυτόματη βελτιστοποίηση κάνει αν έχουν εντοπιστεί προβλήματα, αν δεν εχετε προβλήματα γιατί να κάνει ;

Εγώ στο αυτόματο το εχω και δεν εχει κανει ποτέ.

Με την άλλη επιλογή προγραμματισμένης ημερομηνίας και ωρας πρέπει το τηλέφωνο να μην χρησιμοποιείται.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Αυτό ήμουν έτοιμος να γράψω!

Απλά θα πρέπει να δοκιμαστει η προγραμματισμένη επανεκκίνηση μόνο και ώρες που σίγουρα δε χρησιμοποιείται το τηλέφωνο (ώρες ύπνου δηλαδή).

@tsigdiΔυστυχώς εγώ δεν έχω κανένα ενεργό από τα 2 και δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Athkatla said:

Αυτόματη βελτιστοποίηση κάνει αν έχουν εντοπιστεί προβλήματα, αν δεν εχετε προβλήματα γιατί να κάνει ;

Εγώ στο αυτόματο το εχω και δεν εχει κανει ποτέ.

Με την άλλη επιλογή προγραμματισμένης ημερομηνίας και ωρας πρέπει το τηλέφωνο να μην χρησιμοποιείται.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Εννοείται ότι την έχω βάλει 3 τα μεσάνυχτα. Τι να πω μάλλον το σταματάει η ρουτίνα ύπνου που έχω ή ότι έχω ενεργοποίημενο ξυπνητήρι. 

Link to comment
Share on other sites

Για αυριο ειναι να βγει το update? Καπου ειχα δει 22/02 αλλα δε θυμαμαι που.

Επισης μια αλλη απορια. Πες οτι βγαζεις μια ανακοινωση φωτο ή ενα αρθρο σε ενα περιοδικο. Πως την μετατρεπεις sms / γραπτο μηνυμα γενικα? Νομιζω οτι γινεται σωστα?

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Geo_F1 said:

Για αυριο ειναι να βγει το update? Καπου ειχα δει 22/02 αλλα δε θυμαμαι που.

Επισης μια αλλη απορια. Πες οτι βγαζεις μια ανακοινωση φωτο ή ενα αρθρο σε ενα περιοδικο. Πως την μετατρεπεις sms / γραπτο μηνυμα γενικα? Νομιζω οτι γινεται σωστα?

Υποτίθεται αύριο/μεθαύριο. 

Για να δούμε. 

Ανοίγεις την κάμερα, πατάς το μικρό κίτρινο κουμπί που βγαίνει κάτω δεξιά (εφόσον εντοπίζει ότι πρόκειται για έντυπο) και μετά πατάς την επιλογή που κάνει εξαγωγή το κείμενο από την εικόνα. 

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nasosvasedis said:

Υποτίθεται αύριο/μεθαύριο. 

Για να δούμε. 

Ανοίγεις την κάμερα, πατάς το μικρό κίτρινο κουμπί που βγαίνει κάτω δεξιά (εφόσον εντοπίζει ότι πρόκειται για έντυπο) και μετά πατάς την επιλογή που κάνει εξαγωγή το κείμενο από την εικόνα. 

Επίσης γίνεται με το Bixby vision αλλά δεν υποστηρίζει ελληνική γραμματοσειρά.

Edited by Athkatla
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nasosvasedis said:

Υποτίθεται αύριο/μεθαύριο. 

Για να δούμε. 

Ανοίγεις την κάμερα, πατάς το μικρό κίτρινο κουμπί που βγαίνει κάτω δεξιά (εφόσον εντοπίζει ότι πρόκειται για έντυπο) και μετά πατάς την επιλογή που κάνει εξαγωγή το κείμενο από την εικόνα. 

Δυστυχώς σε εμένα σε κείμενο με ελληνικούς χαρακτήρες δεν λειτουργεί 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την αυτοματη επανεκκίνηση δεν το εχω καταλαβει. Δλδ θα το βαλω να κανει επανεκκίνηση και μετα να μη δουλευει το μισο τηλεφωνο γιατι θα πρεπει να το ξεκλειδώσω; 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μία σοβαρή ανακοίνωση από μέρος μου κ για τους μελλοντικούς αγοραστές αυτής της ναυαρχίδας που τελικά είναι άψογη κ την χαλάμε "εμείς" .  Θα αναφερθώ για την διάθλαση που είχα ανεβάσει στις φωτογραφίες τις σελφι κ είχα στεναχωρηθει πολύ.  Τελικά οφειλόταν στο κ@λ@τσαμακι κ με το που το έβγαλα αμέσως έστρωσε κ βελτιώθηκε και ο θόρυβος της φωτογραφίες.  Τελικά πέταξα κ τα πίσω τζαμακια για να έχω κεφάλι ήσυχο, που νομίζω χωρίς να είμαι κ πολύ σίγουρος ότι έχει διαφορά. Τελικά ότι βγάζει η μαμά εταιρεία δεν είναι τυχαίο.  Χαρείτε την κινητάρα σας κ φορτίστε το μέχρι να σκάσει 🤣.  Έπρεπε να το μοιραστώ παιδιά αυτό το κάζο που έπαθα κ να μην την πατήσετε κ εσείς που σας ενδιαφέρει μια καλή φωτογραφία. Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρια εγω παντως ειμαι φουλ ικανοποιημενος. Οκ ειχα συνηθισει με το note10+ στις 2 φορες την ημερα φορτισμα οποτε δικαιολογουμαι 😛

Κυριακη βραδυ το φορτισα. 9 με 11. flight mode μετα και ξυπνησα 99%

Το ξανα εβαλα τωρα για φορτισμα που ειχε πεσει στο 8%

Ειμαι γενικα light user.

Αλλα και 5g το αφηνω οταν ειμαι εκτος σπιτιου και γενικα το σκαλιζω αυτον τον καιρο.

Παιχνιδια καθολου γιατι τα εχω αφησει στο note.

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...