Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 minutes ago, Rospy7 said:

Τώρα είναι καλή η Samsung;

 

SmartSelect_20240217_160521_YouTube.jpg

SmartSelect_20240217_160630_YouTube.jpg

Εντωμεταξύ μετα το s24 ultra, άλλαξα από vivid σε normal to tab s8+ και το 21 ultra που χρησιμοποιώ ως 2ο. Φοβερό πράγμα η συνήθεια αλλά πλέον μου φαίνεται τελείως καρναβάλι το vivid mode.

Link to comment
Share on other sites

@Rospy7 αν θυμάμαι καλά φοράμε τις ίδιες προστασίες εμείς.  Μπορείς κάποια στιγμή να δοκιμάζεις να δεις στην σελφι με χαμηλό φωτισμό κ φλας αν σου κάνει αυτό στα 3:4 ;  για να μου φύγει η περιέργεια; 

IMG-0b6e1aa3399de4d5b3c434b12f20165f-V.jpg

@Rospy7 αν θυμάμαι καλά φοράμε τις ίδιες προστασίες εμείς.  Μπορείς κάποια στιγμή να δοκιμάζεις να δεις στην σελφι με χαμηλό φωτισμό κ φλας αν σου κάνει αυτό στα 3:4 ;  για να μου φύγει η περιέργεια; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

@Rospy7 αν θυμάμαι καλά φοράμε τις ίδιες προστασίες εμείς.  Μπορείς κάποια στιγμή να δοκιμάζεις να δεις στην σελφι με χαμηλό φωτισμό κ φλας αν σου κάνει αυτό στα 3:4 ;  για να μου φύγει η περιέργεια; 

IMG-0b6e1aa3399de4d5b3c434b12f20165f-V.jpg

@Rospy7 αν θυμάμαι καλά φοράμε τις ίδιες προστασίες εμείς.  Μπορείς κάποια στιγμή να δοκιμάζεις να δεις στην σελφι με χαμηλό φωτισμό κ φλας αν σου κάνει αυτό στα 3:4 ;  για να μου φύγει η περιέργεια; 

Μήπως εννοείς την πίσω 📷;Ναι φοράω της Spigen Ez Fit Optik.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει με χαμηλό φωτισμό σε 3:4 περιμετρικά αυτό που βλέπεις κάνει αυτή την διάθλαση σε σελφι κ φοβάμαι μην τυχόν είναι η προστασία που φοράω 😔 spigen έχω βάλει μπροστά. Το κάνει σε κανέναν άλλο;  που να μην φοράει tempered glass? 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, challenge143 said:

Έχω παρατηρήσει με χαμηλό φωτισμό σε 3:4 περιμετρικά αυτό που βλέπεις κάνει αυτή την διάθλαση σε σελφι κ φοβάμαι μην τυχόν είναι η προστασία που φοράω 😔

Ξανά λέω μήπως εννοείς στην πίσω κάμερα;Γιατί δεν μου φαίνεται λογικό να το κάνει στην μπροστινή κάμερα εφόσον η προστασία είναι στην πίσω.Δοκίμασα τωρα πολλές λήψεις selfie σε χαμηλό και σε κανονικό φωτισμό δεν μου το κάνει αυτό που δείχνει η φωτογραφία σου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι στην μπροστινή λέω όσες φωτογραφίες έβγαζα  με τον μικρό , περιμετρικά μου κάνει αυτή την διάθλαση στις γωνίες... δεν μπορώ να καταλάβω....🙄🤔 κ δεν θέλω να ξεκολλήσω την προστασία μπροστά.  Θα δείξει οκ ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dr. Haig said:

Εντωμεταξύ μετα το s24 ultra, άλλαξα από vivid σε normal to tab s8+ και το 21 ultra που χρησιμοποιώ ως 2ο. Φοβερό πράγμα η συνήθεια αλλά πλέον μου φαίνεται τελείως καρναβάλι το vivid mode.

Είναι σαν να λέμε, ήρθε η Samsung να σου δώσει λύση σε ένα προβήμα που δεν ήξερες ότι έχεις. 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, johnnyman25 said:

Καλώς σας βρήκα και εγώ!!

Από προστασία οθόνης τι προτείνετε παιδιά? 

20240217_135213.jpg

Μεγειές.

Πρώτα απ όλα να ξεκινήσω με το ότι δεν περίμενα να βρω και άλλον όπως εγω να έχει ακόμα το cm storm trigger πληκτρολόγιο 🤣🤣🤣

Όσο για την προστασία, αν θες να κρατήσεις την antireflective ιδιότητα που έχει και η οθόνη, το original samsung είναι μονόδρομος.

Βέβαια έχεις το μειονέκτημα ότι επειδή είναι λίγο πιο στενό απ όλο το γυαλί(είναι όσο είναι η οθόνη χωρίς τα bezel) ενοχλεί στο swipe back γιατί ξυνεις το δάκτυλο στην άκρη του.

Βέβαια αν βάλεις μια θήκη που να εξέχει λίγο πάνω απ την οθόνη για προστασία το καλύπτει το "πρόβλημα" αυτό.

Για θήκες αν θες παραπάνω πληροφορίες καλύτερα να πας στο άλλο νημα γμε τις θήκες κτλπ

3 ώρες πριν, Dr. Haig said:

Εντωμεταξύ μετα το s24 ultra, άλλαξα από vivid σε normal to tab s8+ και το 21 ultra που χρησιμοποιώ ως 2ο. Φοβερό πράγμα η συνήθεια αλλά πλέον μου φαίνεται τελείως καρναβάλι το vivid mode.

Είναι αυτό που λέγαμε κάποιοι και πριν. 

Όλα είναι θέμα συνήθειας αλλά τι είναι πιο κοντά στη πραγματικότητα είναι άλλο θέμα και μετά υποκειμενικό τι αρέσει στον καθένα.

Μπορεί όντως να έχαν παραπάνω κορεσμό στα χρώματα τα προηγούμενα αλλά δε σημαίνει ότι ήταν σωστά και πιο κοντά στην πραγματικότητα.

Εγω όπως είχα σετάρει το 23 και μετέφερα τις ρυθμίσεις στο 24, η οθόνη μου φαίνεται το ίδιο. Χωρίς ξεπλυμένα χρώματαπή παραπάνω κορεσμό, ίσα ίσα στο κοκκινο και το μπλε νομίζω το 24 είχε λίγο πιο έντονο κορεσμό

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tsigdi said:

Καλησπέρα στην παρέα. Μετά από δύο εβδομάδες χρήσης και ενώ είχα πάθει πλάκα από την μπαταρία ( μου έβγαζε μέρα άνετα με 4 + sot με 70% χρήση μπαταρίας ) τωρα 3-4 μέρες έχει πέσει ακραία η απόδοση και έχει χάσει πάνω απο μία ώρα sot σε αντίστοιχους χρόνους χωρίς να κάνω κάτι διαφορετικό. Αντιμετωπίζει κανείς κάτι αντίστοιχο; Υποτίθεται έπρεπε να μάθει το μοτίβο χρήσης το μαραφέτι 😆

 Καλησπέρα.  Εμένα. Στις  2  πρώτες μέρες είχα sot 6 ώρες με 30% υπόλοιπο μπαταρίας. Μετά από κει έχει πέσει πάρα πολύ. Έχεις αλλάξει τίποτα στην φόρτιση μηπωσ;

Το είχα στην βελτιστοποιηση και το άλλαξα στο βασικό. Νομίζω σαν να είδα λίγο Διαφορά αλλά όχι κάτι το αξιολογο 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην κοιτάτε μόνο το sot έτσι.

Άλλο 6 ώρες sot και 10 ώρες μετά τη φόρτιση.

Άλλο 6 ώρες sot 38 ώρες μετά τη φόρτιση και μονιμα σε wifi με κλειστα δεδομένα πχ.

Νμοίζω ότι το 24 τρώει αρκετά παραπάνω ενέργεια σε standby και με 5g σε σχέση με το 23

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά σε stand by το 23u είναι ότι καλύτερο έχει περάσει από τα χέρια μου, για το 24u δεν έχω φυσικά άποψη.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, challenge143 said:

Όχι στην μπροστινή λέω όσες φωτογραφίες έβγαζα  με τον μικρό , περιμετρικά μου κάνει αυτή την διάθλαση στις γωνίες... δεν μπορώ να καταλάβω....🙄🤔 κ δεν θέλω να ξεκολλήσω την προστασία μπροστά.  Θα δείξει οκ ευχαριστώ.

Φίλε μου εγώ δεν έχω βάλει τίποτα ακόμα στην οθόνη, θα βάλω αργότερα την γνήσια προστασία της sammsung. Δοκίμασα λοιπόν με 4:3 και την μπροστινή κάμερα (selfi ) αλλά και τις πίσω, όλα είναι άψογα δεν μου κάνει αυτό που βλέπεις στο δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, konakis said:

Πραγματικά σε stand by το 23u είναι ότι καλύτερο έχει περάσει από τα χέρια μου, για το 24u δεν έχω φυσικά άποψη.

Απ αυτά που βλέπω μέχρι τώρα standby φαίνεται χειρότερο αλλά ίσως είναι placebo λόγο το ότι είναι οι πρώτες μέρες και το "πειράζω" παραπάνω.

 

1 hour ago, challenge143 said:

Έχω παρατηρήσει με χαμηλό φωτισμό σε 3:4 περιμετρικά αυτό που βλέπεις κάνει αυτή την διάθλαση σε σελφι κ φοβάμαι μην τυχόν είναι η προστασία που φοράω 😔 spigen έχω βάλει μπροστά. Το κάνει σε κανέναν άλλο;  που να μην φοράει tempered glass? 

Τζάμι spigen έχεις?

 

Συνήθως αυτό το ουράνιο τόξο είναι από μεμβράνη που πέφτει στο οπτικό πεδίο της κάμερας.

Πείρεργο που γίνεται με με τζαμι που την καλύπτει.

Μεταφέρει λογικά το φώς απ την οθόνη πάνω της

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι spigen έχω βάλει.  Όντως πολύ περίεργο.  Δοκιμή που έχω κάνει σε 21 κ 23 δεν κάνει τίποτα στις ίδιες συνθήκες. Βέβαια τα άλλα 2 δεν φορούν τζαμακι κ υποψιάζομαι ότι μάλλον αυτό φταίει. Κ έχει κάτσει τέλεια η προστασία...... 😒

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω έχει γεμίσει το reddit για grain στην οθόνη σε γκρι φόντο με χαμηλή φωτεινότητα 

Το έχετε τεστάρει? 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, johnnyman25 said:

Παιδιά βλέπω έχει γεμίσει το reddit για grain στην οθόνη σε γκρι φόντο με χαμηλή φωτεινότητα 

Το έχετε τεστάρει? 

Στα ελληνικά τι σημαίνει αυτό? 😂

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, OverClocker said:

Όλα είναι θέμα συνήθειας αλλά τι είναι πιο κοντά στη πραγματικότητα είναι άλλο θέμα και μετά υποκειμενικό τι αρέσει στον καθένα.

Μπορεί όντως να έχαν παραπάνω κορεσμό στα χρώματα τα προηγούμενα αλλά δε σημαίνει ότι ήταν σωστά και πιο κοντά στην πραγματικότητα.

Εγω όπως είχα σετάρει το 23 και μετέφερα τις ρυθμίσεις στο 24, η οθόνη μου φαίνεται το ίδιο. Χωρίς ξεπλυμένα χρώματαπή παραπάνω κορεσμό, ίσα ίσα στο κοκκινο και το μπλε νομίζω το 24 είχε λίγο πιο έντονο κορεσμό

Πάντως η έκφραση "είναι θέμα συνήθειας" όταν αναφέρεται σε ένα γεγονός σίγουρα δεν έχει θετικό πρόσημο. Είσαι από τους ελάχιστους που δεν βλέπουν διαφορά στον κορεσμό. Και το γεγονός ότι είναι από τα πρώτα πράγματα που διορθώνει το update και μάλιστα τονίζεται από την ίδια την Samsung στην ανακοίνωση της, σημαίνει ότι ήταν πρόβλημα και ενοχλούσε την πλειοψηφία. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, OverClocker said:

Στα ελληνικά τι σημαίνει αυτό? 😂

https://www.reddit.com/r/samsunggalaxy/comments/19ep4ql/display_of_my_s24_ultra_is_grainy/

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnnyman25 said:

Οκ, το επιασα.

Νομίζω πως είναι άλλη μια φάση σαν τα χρώματα, το ζοομ και τις λοιπές χαζομάρες.

Εγώ δεν παρατηρώ κάτι. Πάντως.

Αν μη τι αλλο, στα μάτια μου κάθεται καλύτερα η οθόνη του s24 απ του 23.

Ίσως είναι το ανεβασμένο pwm, ποιος ξέρει.

 

 

 

1 hour ago, kax_dent said:

Πάντως η έκφραση "είναι θέμα συνήθειας" όταν αναφέρεται σε ένα γεγονός σίγουρα δεν έχει θετικό πρόσημο. Είσαι από τους ελάχιστους που δεν βλέπουν διαφορά στον κορεσμό. Και το γεγονός ότι είναι από τα πρώτα πράγματα που διορθώνει το update και μάλιστα τονίζεται από την ίδια την Samsung στην ανακοίνωση της, σημαίνει ότι ήταν πρόβλημα και ενοχλούσε την πλειοψηφία. 

Πάνω σε αυτό που λες για θέμα συνήθειας, όταν έρχεσαι από μια σειρά ετών με amoled που ήταν υπερκορεσμένες και σιγά σιγά έρχονται σε πιο γήινα χρώματα, προφανώς και σε κάποιους δεν αρέσει. Πάντα υπήρχαν και κάποιοι όμως που δεν είχαν την οθόνη στο vivid mode γιατί απείχε από την πραγματικότητα ή την είχαν ρυθμισμένη σε τέρμα ψυχρά χρώματα γιατί είναι καθαρά υποκειμενικό μετά από εάν σημείο τι σου "κάθεται" καλύτερα στο μάτι.
Η ποιότητα της απεικόνισης όμως δεν είναι στο να βλέπουμε φτιαχτές εικόνες με φλατ χρώματα, αλλά φωτογραφίες και γενικά σκηνές πραγματικές. Εκεί ο υπερκορεσμός της οθόνης αλιώνει το τι πραγματικά τράβηξες με το τι βλέπεις μέσα απ την οθόνη..

Όπως τόνισα και πριν και το έχω αναφέρει, επειδή έκανα κατ ευθείαν restore από το 23 με smart switch τα πάντα, είχα κατευθείαν όλες τις ρυθμίσεις του 23 στο 24 απ το 1ο λεπτό. Και για αυτό λέω ότι δεν είδα διαφορά με τις ίδιες ρυθμίσεις οθόνης στο S23 + S24. Δεν μπήκα στην διαδικασία να πειραματιστώ παραπάνω με τις ρυθμίσεις η αλήθεια είναι. Και όταν λέω δεν είδα διαφορά μιλάω για πραγματικές σκηνές/φωτογραφίες, όχι φτιαχτές εικόνες με φλατ χρώματα.

Να είναι η συσκευή μου?

Να είναι τα μάτια μου?

Όλα τα παραπάνω?

Μπορεί.

Πραγματικά αν έβλεπα κάτι που να μου έκανε εντύπωση θα το έγραφα όπως και σε άλλα πράγματα.

Το update δεν διορθώνει κάτι αν έχω καταλάβει καλά, απλά έβαλαν slider για να βάλει ο καθένας τον κορεσμό εκεί που θέλει και να μην γκρινιάζει.

 

 

Και για τις οθόνες γενικά, πάρε 10 ίδια κινητά, οποιαδήποτε μάρκας.
Δεν θα είναι καμία ίδια, μα καμία. Όλες θα έχουν απόκλιση σε κάτι.
Και δεν ισχύει μόνο στα κινητά αυτό.

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έχω και το grain.

Το πήρα χαμπάρι πριν γίνει ο χαμός, αλλά πάλι τρελό με έβγαλαν...

Η αλήθεια είναι πως είναι αρκετά έντονο μόνο σε χαμηλό φωτισμό.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πρώτη φορά διπλα δίπλα με 15 ΡΜ το φονι  έχει καλύτερη οθόνη στην ίδια φωτοβαξριβως ποιο έντονα χρώματα 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις πριν λίγο είχα και την πρώτη πτώση του S24U.

Κάπως προσπαθούσα να κλείσω την επέκταση της λαβής από το insta360 flow, και άθελά μου τράβηξα το μαγνήτη που κρατά το κινητό και έσκασε κάτω!

Το έχω πάντα με θήκη πορτοφόλι, αλλά τώρα την είχα αφαιρέσει επειδή το είχα συνδέσει στο gimbal.

Έτσι μου έπεσε χωρίς θήκη αλλά με προστατευτικό τζαμάκι.

Στην αρχή χτύπησε στο σίδερο της βάσης του τραπεζιού και μετά στο πάτωμα. 

Βαρύ κινητό. Ακούστηκε ένα δυνατό γκτουπ. Κι όμως δεν έπαθε το παραμικρό!

Αρκετά ανθεκτικό στις πτώσεις. Έχω δει κι ένα βίντεο που το πετάει ο άλλος με δύναμη στο αέρα και πέφτει κάτω από μεγάλο ύψος χωρίς να πάθει τίποτα. Μόνο το πενάκι είχε λίγο βγει απ' τη θέση του.

Εννοείται πως δε θέλω να το ρισκάρω όμως. Οπότε τη Δευτέρα πρωί πρωί θα πάω να πάρω μια θήκη να καλύπτει την πίσω πλευρά για όταν το συνδέω στο gimbal.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kostas_Ts_86 said:

Εννοείται ότι έχω και το grain.

Το πήρα χαμπάρι πριν γίνει ο χαμός, αλλά πάλι τρελό με έβγαλαν...

Η αλήθεια είναι πως είναι αρκετά έντονο μόνο σε χαμηλό φωτισμό.

Είναι τόσο πολύ φίλε μου?

Στο reddit βλέπω γίνεται χαμός. 

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Panoras said:

 Καλησπέρα.  Εμένα. Στις  2  πρώτες μέρες είχα sot 6 ώρες με 30% υπόλοιπο μπαταρίας. Μετά από κει έχει πέσει πάρα πολύ. Έχεις αλλάξει τίποτα στην φόρτιση μηπωσ;

Το είχα στην βελτιστοποιηση και το άλλαξα στο βασικό. Νομίζω σαν να είδα λίγο Διαφορά αλλά όχι κάτι το αξιολογο 

Το έψαξα λίγο στο internet και έκανα δύο πράγματα και είδα προς το παρόν μικρή βελτίωση. Πρώτον για κάποιο λόγο είχε ακραίο battery drain το facebook ενώ ήταν απλά στο παρασκήνιο οπότε το έβαλα σε αδράνεια. Δεύτερον έκανα wipe cache(μου έβγαλε την παναγία να μπεί σε recovery mode- ας πει κάποιος αν το δοκίμασε) γιατί έλεγαν αρκετοί ότι μετά από τόσες ρυθμίσεις που σετάραμε στο κινητό θα βοηθήσει. Είδα όντως διαφορά. 

 

Ενα bug που παραμένει στο κινητό και είχα ρωτήσει και παλαιότερα αλλά δεν απάντησε κανείς. Στην αυτόματη βελτιστοποίηση έχω ενεργοποιήσει την επανεκκίνηση βάση προγράμματος εδώ και 2-3 εβδομάδες και παρόλα αυτά συνεχίζει να μην την κάνει. Μπορεί να μου πει κάποιος αν το παρουσιάζει και σε άλλους είτε γνωρίζει τι το σταματάει από το να κάνει αυτόματη επανεκκίνηση;  

Link to comment
Share on other sites

@Kostas_Ts_86 ναι όντως έχεις δίκιο ισχύει.  Δεν το είχα προσέξει. 🤔

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...