Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, kountoura said:

Πάμε άλλη μια ναι. 

Ανοίγεις το τηλέφωνο μπαίνεις στο Samsung members. 

Εκεί υπάρχει ένα κουμπί πλεονεκτήματα. 

Βρίσκεις την εικόνα με τα s24 που γράφει διεκδίκησε τα δώρα προ παραγγελίας. 

Πατάς, υπάρχει κουμπί συμμετοχή. 

Γράφεις τα στοιχεία που ζητάει. 

Το Imei της συσκευής το ανεβάζεις με screenshot από τις ρυθμίσεις συσκευής πληροφορίες για το τηλέφωνο. 

Ανεβάζεις το τιμολόγιο. 

Περιμένεις απάντηση στο μεηλ σου από την Samsung. 

Απαντάνε σε έως 7 εργάσιμες. 

Όταν το μεηλ, έχει μέσα έναν κωδικό που σου λέει να τον χρησιμοποιήσεις στην pandas για να κερδίσεις συν 100 ευρώ από την ανταλλαγή. 

Υπάρχει σύνδεσμος που σε πάει στην pandas αν τον πατήσεις. 

Εκεί, αν θέλεις να δώσεις ένα τηλέφωνο χαλασμένο παλιό που δεν υπάρχει στην λίστα, πατάς την επιλογή άλλο. 

Κάνεις και αντιγραφή επικόλληση τον κωδικό που έλαβες από την Samsung που δίνει συν 100 ευρώ. 

Κάπου πριν τελειώσεις την διαδικασία με την pandas, θα σου βγάλει να κανονίσεις ραντεβού με κουριερ να έρθουν στον χώρο σου να παραλάβουν την συσκευή που θέλεις να στείλεις, μαζί και την αίτηση από την pandas που αν την έχεις εκτύπωσει θα την βάλεις μέσα στο κουτί με το τηλέφωνο που θέλεις να επιστρέψεις. 

Όταν παραλάβει η pandas και ελέγξει, θα σου στείλει μεηλ. 

Θα σου λέει πχ η συσκευή σου μηδέν ευρώ + 100 από Samsung. 

Αν συμφωνείς πάτα εδώ και γράψε μας IBan. 

Από την στιγμή που θα βάλεις στοιχεία τράπεζας, σε 3 εργάσιμες νομίζω βλέπεις τα χρήματα στον λογαριασμό σου. 

*κάπως έτσι αν όχι ακριβώς είναι η διαδικασία. Δεν την θυμάμαι και 100% με κάθε βήμα. 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, kountoura said:

Πάμε άλλη μια ναι. 

Ανοίγεις το τηλέφωνο μπαίνεις στο Samsung members. 

Εκεί υπάρχει ένα κουμπί πλεονεκτήματα. 

Βρίσκεις την εικόνα με τα s24 που γράφει διεκδίκησε τα δώρα προ παραγγελίας. 

Πατάς, υπάρχει κουμπί συμμετοχή. 

Γράφεις τα στοιχεία που ζητάει. 

Το Imei της συσκευής το ανεβάζεις με screenshot από τις ρυθμίσεις συσκευής πληροφορίες για το τηλέφωνο. 

Ανεβάζεις το τιμολόγιο. 

Περιμένεις απάντηση στο μεηλ σου από την Samsung. 

Απαντάνε σε έως 7 εργάσιμες. 

Όταν έρθει το μεηλ, έχει μέσα έναν κωδικό που σου λέει να τον χρησιμοποιήσεις στην pandas για να κερδίσεις συν 100 ευρώ από την ανταλλαγή. 

Υπάρχει σύνδεσμος που σε πάει στην pandas αν τον πατήσεις. 

Εκεί, αν θέλεις να δώσεις ένα τηλέφωνο χαλασμένο παλιό που δεν υπάρχει στην λίστα, πατάς την επιλογή άλλο. 

Κάνεις και αντιγραφή επικόλληση τον κωδικό που έλαβες από την Samsung που δίνει συν 100 ευρώ. 

Κάπου πριν τελειώσεις την διαδικασία με την pandas, θα σου βγάλει να κανονίσεις ραντεβού με κουριερ να έρθουν στον χώρο σου να παραλάβουν την συσκευή που θέλεις να στείλεις, μαζί και την αίτηση από την pandas που αν την έχεις εκτύπωσει θα την βάλεις μέσα στο κουτί με το τηλέφωνο που θέλεις να επιστρέψεις. 

Όταν παραλάβει η pandas και ελέγξει, θα σου στείλει μεηλ. 

Θα σου λέει πχ η συσκευή σου μηδέν ευρώ + 100 από Samsung. 

Αν συμφωνείς πάτα εδώ και γράψε μας IBan. 

Από την στιγμή που θα βάλεις στοιχεία τράπεζας, σε 3 εργάσιμες νομίζω βλέπεις τα χρήματα στον λογαριασμό σου. 

*κάπως έτσι αν όχι ακριβώς είναι η διαδικασία. Δεν την θυμάμαι και 100% με κάθε βήμα. 

Με πρόλαβες πριν ποστάρω και εγώ την όλη διαδικασία. Το λινκ της Panda για να δει ο φίλος τι θα χρειαστεί να κάνει είναι αυτό . Απλά δεν μπορεί να κάνει από τώρα όλη τη διαδικασία γιατί δεν έχει τον κωδικό του voucher. Όλα τα υπόλοιπα είναι όπως τα γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Athkatla said:

Πράγματα που ήδη γνωρίζαμε στην ουσία, απλά με επίσημη ανακοίνωση. Κουβέντα για το mura/χιόνι στις οθόνες. 

Άντε να δούμε ΠΌΤΕ μέσα στον Φλεβάρη χαχα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση για τζαμι, εχει στο σκρουτζ γνησιο της Samsung για s24+, αξιζει λετε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Παιδες μια ερωτηση για τζαμι, εχει στο σκρουτζ γνησιο της Samsung για s24+, αξιζει λετε?

εβαλα το γνήσιο το antireflective και το μετάνιωσα πικρά ...... δεν καλύπτει όλη την οθόνη και κάνει ένα δόντι αριστερά και δεξιά και είναι σαν μαχαίρι νομίζεις οτι θα σου κόψει το δάκτυλο...

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την ζελατίνα. Ναι όντως έχει δόντι στις άκρες και το καταλαβαίνεις στο swipe αλλά εγώ μετά από μερικές ημέρες πού την έχω φορέσει βλέπω ότι ήδη έχει αρχίσει να χάνει την αρχική άγρια επιφάνεια και δεν το καταλαβαίνεις πια τόσο πολύ .λογικά θα γίνει και ακόμα ποιο λεία με την πάροδο του χρόνου 

Edited by johnx80
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, supermario said:

εβαλα το γνήσιο το antireflective και το μετάνιωσα πικρά ...... δεν καλύπτει όλη την οθόνη και κάνει ένα δόντι αριστερά και δεξιά και είναι σαν μαχαίρι νομίζεις οτι θα σου κόψει το δάκτυλο...

Ισχύει απόλυτα αλλά έχω παρατηρήσει ότι μετά από λίγες μέρες σαν να "φεύγει" λίγο αυτό το κοφτερό στις άκρες. Σε μένα είναι αρκετά καλύτερα μετά από 2 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του 512 έχει ήδη φτάσει στα 1150-1200 στις πλατφόρμες πωλήσεις νομίζω ότι πλέον έχει αρχίσει να γίνεται και δελεαστικό στην τιμή.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια λογική η πτώση της τιμής αφου αφενος υπάρχουν παράπονα αφετέρου όσοι ήταν να το αγοράσουν νωρίς το πήραν με προπαραγγελία. 

Αν συνυπολογισουμε και την πολύ υψηλή τιμή τότε χωρίς γενναία έκπτωση δεν θα έχει πωλήσεις, τουλάχιστον στην Ελλάδα. 

- - - - - - - - -

Έχει κάποιος πρόβλημα με τον Dialer True phone. 

Διαπίστωσα ότι από τις 1.600 επαφές που έχω ο dialer "βλέπει" μόνο τις 580. Ξέρει κάποιος γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό; 

Κάποιος άλλος dialer με Τ9 στα ελληνικά υπάρχει; 

Edited by anastasg
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ενεργοποιήσει την αυτόματη επανεκκίνηση όπως φαίνεται στην φώτο (εδώ και δύο εβδομάδες) παρόλα αυτά γράφει ότι η τελευταία αυτόματη επανεκκίνηση δεν έγινε ποτέ. Γνωρίζει κανείς τι το σταματάει η αν γράφει το ίδιο και σε εσάς (κάποιο bug;)

Screenshot_20240214_203503_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους...

image.thumb.png.f7e82914034b0922e2cc60cc05626e24.png

 

μου κάνει εντύπωση η ημερομηνία κατασκευής, παρα είναι φρέσκο.

κάμποσες σελίδες πριν θυμάμαι το σχολιάζετε κάποιοι. 

 

Έκανα ρεστορ από το 23 κατευθείαν με το smart switch και μπορώ να πω ότι στην οθόνη δεν βλέπω διαφορές. Τουλάχιστο με το προφίλ και ρυθμίσεις οθόνης, δεν παρατηρώ ξέπλυμα χρωμάτων, χωρίς να προσπαθήσω να το κυνηγήσω, απλά σεταρισμένο το κινητό όπως ήταν  το 23άρι.(που έχουν πάρει patch Φεβρουαρίου εκείνα...)

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, OverClocker said:

Επιτέλους...

image.thumb.png.f7e82914034b0922e2cc60cc05626e24.png

 

μου κάνει εντύπωση η ημερομηνία κατασκευής, παρα είναι φρέσκο.

κάμποσες σελίδες πριν θυμάμαι το σχολιάζετε κάποιοι. 

 

Έκανα ρεστορ από το 23 κατευθείαν με το smart switch και μπορώ να πω ότι στην οθόνη δεν βλέπω διαφορές. Τουλάχιστο με το προφίλ και ρυθμίσεις οθόνης, δεν παρατηρώ ξέπλυμα χρωμάτων, χωρίς να προσπαθήσω να το κυνηγήσω, απλά σεταρισμένο το κινητό όπως ήταν  το 23άρι.(που έχουν πάρει patch Φεβρουαρίου εκείνα...)

Ωραίος άντε με το καλό να το χαρείς κάνει κανένα test πέρα από την οθόνη και κανένα Video με zoom-in και zoom-out να μας πεις πως συμπεριφέρεται 😄😄

κάτι μου λέει ότι για να αργεί τόσο πολύ η Samsung να δώσει το πρώτο update ετοιμάζει κάτι καλό με πολλές διορθώσεις για να δούμε......

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

https://www.droid-life.com/2024/02/14/samsungs-first-galaxy-s24-update-addresses-display-camera/

The first big update for the Galaxy S24, Galaxy S24+, and Galaxy S24 Ultra will begin to rollout on February 22.

Έρχεται....

Edited by djspiros
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα στην παρέα. Έχω λίγο θέμα με την μπαταρία χωρίς να βλέπω στις ρυθμίσεις κάποια υπερβολική κατανάλωση από κάποια εφαρμογή. Βγάζω με το ζόρι 5 ώρες sot και έχει φτάσει στο 20%. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Panoras said:

Καλήσπερα στην παρέα. Έχω λίγο θέμα με την μπαταρία χωρίς να βλέπω στις ρυθμίσεις κάποια υπερβολική κατανάλωση από κάποια εφαρμογή. Βγάζω με το ζόρι 5 ώρες sot και έχει φτάσει στο 20%. 

Στα ίδια είμαι και εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nasosvasedis said:

Στα ίδια είμαι και εγώ. 

Εύχομαι να στρώσει με το update. Την 1η και 2η μέρα είχα sot 7 ώρες. Μετά δεν ξέρω τι έπαθε. 

Link to comment
Share on other sites

Στο x1, x3 και x5 λαγκάρει το zoom in/out στο βίντεο. Κολλάει δηλαδή λίγο και αλλάζει και το χρώμα. Αν ζουμάρεις και ξεζουμαρεις  για παράδειγμα στο x0.8 και x1.2, ή x2.8 και x3.2 ή x4.8 και x5.2 θα λαγκαρει,  θα σπαζει συνέχεια το βίντεο και επηρεάζονται ελαφρώς και τα χρώματα.  Αλλά δε το κάνει νομίζω ποτέ κανείς αυτό  ή τουλάχιστον εγώ δεν έχω τραβήξει ποτέ βίντεο που να εστιάζω και να απομακρύνω το φακό συνέχεια μπρος πίσω σ αυτές τις τόσο μικρές μεταξυ τους αποστάσεις.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Panoras said:

Καλήσπερα στην παρέα. Έχω λίγο θέμα με την μπαταρία χωρίς να βλέπω στις ρυθμίσεις κάποια υπερβολική κατανάλωση από κάποια εφαρμογή. Βγάζω με το ζόρι 5 ώρες sot και έχει φτάσει στο 20%. 

Και εγώ μία από τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, supermario said:

εβαλα το γνήσιο το antireflective και το μετάνιωσα πικρά ...... δεν καλύπτει όλη την οθόνη και κάνει ένα δόντι αριστερά και δεξιά και είναι σαν μαχαίρι νομίζεις οτι θα σου κόψει το δάκτυλο...

Για το τζαμι μιλάς ; γιατί έχει και τζάμι και ζελατίνα 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nikos_Mpl said:

Για το τζαμι μιλάς ; γιατί έχει και τζάμι και ζελατίνα 

Υπάρχει τζάμι Samsung? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SagoniasSlutRose said:

Υπάρχει τζάμι Samsung? 

Για το plus ναι απλά ρώτησα εδώ που υπάρχει κόσμος. Φοβάμαι ότι είναι φόλα 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Για το plus ναι απλά ρώτησα εδώ που υπάρχει κόσμος. Φοβάμαι ότι είναι φόλα 

Γράψε το ντε και χάρηκα τσάμπα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Panoras said:

Εύχομαι να στρώσει με το update. Την 1η και 2η μέρα είχα sot 7 ώρες. Μετά δεν ξέρω τι έπαθε. 

Σίγουρα σεταρες το κινητό με smart switch. Κάνε format και ξαναστησε το κινητό. Δεν είναι νορμάλ νούμερα αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alizeas said:

Σίγουρα σεταρες το κινητό με smart switch. Κάνε format και ξαναστησε το κινητό. Δεν είναι νορμάλ νούμερα αυτά. 

Και εγώ που το έστησα με Smart Switch επανέφερα μόνο φωτογραφίες και κατεβασμένα αρχεία. Είναι λίγο παράλογο να δημιουργείται τέτοιο πρόβλημα με τη χρήση του Smart Switch. Εξάλλου και πολλοί άλλοι εδώ μέσα το έκαναν και μάλιστα με επαναφορά ρυθμίσεων και έχουν καλή απόδοση της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...