Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, Evagelos_ said:

Εγώ την πήρα γιατί διατηρεί την anti reflection ιδιότητα της οθόνης και το κάνει καλά έχει 2 τεμάχια έχει καλη αίσθηση στα δάχτυλα δεν ξέρω πόσο θα αντέξει. Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν καλύπτει όλη την οθόνη και αν χρησιμοποιείς με χειρονομίες σάρωσης είναι λίγο ενοχλητικό στις άκρες. 

1.οι αλλες μεμβρανες δηλαδη πανε μεχρι την άκρη?

2.Η τοποθέτηση είναι εύκολη?

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Evagelos_ said:

Εγώ την πήρα γιατί διατηρεί την anti reflection ιδιότητα της οθόνης και το κάνει καλά έχει 2 τεμάχια έχει καλη αίσθηση στα δάχτυλα δεν ξέρω πόσο θα αντέξει. Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν καλύπτει όλη την οθόνη και αν χρησιμοποιείς με χειρονομίες σάρωσης είναι λίγο ενοχλητικό στις άκρες. 

Plus, δημιουργούνται γρατζουνιές εύκολα.

Χειρότερο πάντως, η αίσθηση ότι κόβεις τα δάκτυλα σου κάθε φορά που κάνεις swipe back. Ανεξήγητη απόφαση το πλάτος της. Δυστυχώς, προς στιγμή, η μόνη επιλογή, τουλάχιστον μέχρι να έρθουν τα προϊόντα της Flolab στην Ευρώπη. 

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dimkit said:

1.οι αλλες μεμβρανες δηλαδη πανε μεχρι την άκρη?

2.Η τοποθέτηση είναι εύκολη?

 

Εάν δεν θέλεις σαν προτεραιότητα την anti reflection  ιδιότητα θα σου πρότεινα το τζάμι της  spigen είναι ότι καλύτερο είχα στο iphone και θα είναι η επόμενη που θα αγοράσω. 

Στην τοποθέτηση θέλει λίγο προσοχή. 

12 minutes ago, ros100 said:

Plus, δημιουργούνται γρατζουνιές εύκολα.

Χειρότερο πάντως, η αίσθηση ότι κόβεις τα δάκτυλα σου κάθε φορά που κάνεις swipe back. Ανεξήγητη απόφαση το πλάτος της. Δυστυχώς, προς στιγμή, η μόνη επιλογή, τουλάχιστον μέχρι να έρθουν τα προϊόντα της Flolab στην Ευρώπη. 

Σωστός. 

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος από Λάρισα ψήνεται να πάρουμε μαζί από την Προσφορά του Κωτσοβολου 2 s24u 512,στα 980€ έκαστο κ δικαιούται αποφορολόγηση, ας με ενημερώσει! 

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος για βοήθεια στην επιλογή προστασίας οθόνης είναι πολύ καλός https://youtu.be/bSKLnoY1Msk?si=XVfi5JLqEAlKkBQN

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, dextergsxr said:

Καλα θα ηταν αλλα δε νομιζω... Και προσωπικα απ οσο ειδα το review, ασχετα απο το τι λεει ο τυπος, το iphone ειναι καλυτερο σχεδον σε ολα.
Το επιβεβαιωνει και το DXOMARK που κατατασει το S24 αρκετα πιο κατω απο το 15 PM (δυστυχως). Μακαρι να ηταν η να γινει καλυτερο το Σαμυ μιας κ το μενου του μου αρεσει πολυ περισσοτερο, και με βολευει

https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s24-ultra-camera-test/
 

Edited by sakislife
Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, sakislife said:

... Και προσωπικα απ οσο ειδα το review, ασχετα απο το τι λεει ο τυπος, το iphone ειναι καλυτερο σχεδον σε ολα.
 

Διαφωνω,ο τυπος μια χαρα τα λεει

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jonk said:

Διαφωνω,ο τυπος μια χαρα τα λεει

Μακαρι να ειχες δικιο, αλλα περαν του οτι η διαφορα ειναι εμφανης στο ματι, αν διαβασεις και τα σχολια απο κατω απ το review αλλα και στο βιντεο στο youtube, οι περισσοτεροι τον κραζουν

Edited by sakislife
Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jonk said:

Διαφωνω,ο τυπος μια χαρα τα λεει

 

2 minutes ago, sakislife said:

Μακαρι να ειχες δικιο, αλλα περαν του οτι η διαφορα ειναι εμφανης στο ματι, αν διαβασεις και τα σχολια απο κατω απ το review αλλα και στο βιντεο στο youtube, οι περισσοτεροι τον κραζουν

Τα έχω και τα 2.. και ότι και να λέμε το βίντεο του 15 δεν το φτάνει κανένα samsung . Γιαυτό και δεν το πουλάω.  Θα τα έχω και τα 2 ώστε να μην χάσω τα πλεονεκτήματα της κάθε συσκευές 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dimitris_w said:

 

Τα έχω και τα 2.. και ότι και να λέμε το βίντεο του 15 δεν το φτάνει κανένα samsung . Γιαυτό και δεν το πουλάω.  Θα τα έχω και τα 2 ώστε να μην χάσω τα πλεονεκτήματα της κάθε συσκευές 

Κι εγω τα εχω,λιγο καλυτερο το 15 pro max στο βιντεο σε χαμηλο φωτισμο.Μεχρι εκει.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος κριτής είναι τα μάτια του καθενός. 

Είναι καθαρά υποκειμενικό το θέμα 

Εντύπωση μου κάνει η βαθμολογία σε σύγκριση με το S23 Ultra, ίσως οι πρώην κάτοχοι του μπορούν να μας διαφωτίσουν

Edited by anastasg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Η γάτα μίλησε.

"The next update of Galaxy S24 Ultra will optimize the telephoto quality".

https://twitter.com/UniverseIce/status/1756872358076584208?t=qbt6BXozXDDvAhnINnsQOg&s=19

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Rospy7 said:

Καλημέρα.Η γάτα μίλησε.

"The next update of Galaxy S24 Ultra will optimize the telephoto quality".

https://twitter.com/UniverseIce/status/1756872358076584208?t=qbt6BXozXDDvAhnINnsQOg&s=19

Καλημέρα. Άντε να τη δούμε αυτή την αναβάθμιση όμως. 😜

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Evagelos_ said:

Εάν δεν θέλεις σαν προτεραιότητα την anti reflection  ιδιότητα θα σου πρότεινα το τζάμι της  spigen είναι ότι καλύτερο είχα στο iphone και θα είναι η επόμενη που θα αγοράσω. 

Δωσε λινκ σε παρακαλω γιατι ενα που εχω παρει θελει πολυ πιεση για ξεκλειδωμα και 2-3 φορες πατημα.

______

Να πω και γω τη γνωμη μου μετα απο 3-4 μερες χαλαρη χρηση. Με ολα οσα διαβαζα ειχα απογοητευτει και σκεφτομουν να αλλαξω την παραγγελια για το 23αρι. Ναι δεν εχει διαφορα το vivid απο το απλο, αλλα μια χαρα ειναι τα χρωματα στα δικα μου ματια, αλλα και της γυναικας μου που εχει μηλο. Η μπαταρια μου βγαζει ααααανετα μερα. Το βιντεο μια χαρα, οκ θα κανει σπασιμο στην αλλαγη ζοομ, αλλα ποσες φορες θα τραβηξω βιντεο με αλλαγη ζοομ συνεχεια;

_______

Ξερει κανεις πως βαζουμε ρουτινα για συγκεκριμενο διαστημα ωρας σε συγκεκριμενες ημερες; Θελω Δευετρα εως παρασκευη να φορτιζει εως 80% και ΣΚ 100%.

Edited by SagoniasSlutRose
Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από iphone έχω παρατηρήσει ότι στην εφαρμογή του instagram έχεις τον λογαριασμό ως επαγγελματικό στα προσωπικά μηνύματα φάκελο γενικά πατάς και επιστρέφεις στα κανονικά εισερχόμενα υπάρχει ένα πολύ μεγάλο lag  .... συμβαίνει και σε άλλους αυτό ερωτηματικό έχω κάνει κανονικά όλες τις αναβαθμίσεις αλλά δυστυχώς αυτό συνεχίζεται είναι ενοχλητικό

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, ros100 said:

Plus, δημιουργούνται γρατζουνιές εύκολα.

Χειρότερο πάντως, η αίσθηση ότι κόβεις τα δάκτυλα σου κάθε φορά που κάνεις swipe back. Ανεξήγητη απόφαση το πλάτος της. Δυστυχώς, προς στιγμή, η μόνη επιλογή, τουλάχιστον μέχρι να έρθουν τα προϊόντα της Flolab στην Ευρώπη. 

Αυτο που λες ειναι αληθεια αλλα μονο στην αρχη μετα απο ενα εικοσαημερο που την εχω απο το κατω μερος ουτε που καταλαβαινεις οτι υπαρχει προστασια γενικα εχει στρωσει παρα πολυ καλα...τι να πω ...

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2024 at 2:16 ΜΜ, OverClocker said:

Η υπομονή έχει αρχίζει να τελειώνει...

Λείπει ένα κομμάτι απ την συνομιλία,
Ακριβώς πριν με ρωτάει πότε παρέδωσα τη συσκευή στο σερβις και του αναφέρω ότι για να με ρωτάνε πότε παρέδωσα την συσκευή μάλλον δεν έχουμε εικόνα το που βρίσκεται η συσκευή, γιατί ο άνθρωπος απ το σερβις μου έχει πει ότι έχει παραδώσει την συσκευή στο κουριερ τους

 

42773901_Screenshot2024-02-09141252.png.425919f92f50876f1e6b14e79688ad14.png

1618463668_Screenshot2024-02-09141305.png.1774e9bfd5edd52d3577fcdff909b67e.png

472109043_Screenshot2024-02-09141316.png.8ba5bb43ba0f0f75b378eaeedeb41420.png

Προφανώς και δεν έχει εικόνα ο άνθρωπος απ το τσατ το που βρίσκεται η συσκευή και απλά πέταξε στη τύχη ότι θα είναι σήμερα στις αποθήκες.

 

13 Εργάσιμες μέρες, 19 ημερολογιακές

 

Μόλις επικοινώνησα τηλεφωνικά αυτή τη φορά με το support του e-store,

Δεν έχει γίνει ακόμα η αντικατάσταση της συσκευής, δεν υπάρχει ενημέρωση για το που βρίσκεται ούτε η "παλιά" συσκευή και θα επικοινωνήσει μαζί μου εντός 24ωρών κάποιος υπεύθυνος της εξυπηρέτησης πελατών με παραπάνω πληροφορίες(εφ όσον υπάρχουν).

Μπάζει η επικοινωνία των τμημάτων εσωτερικά άσχημα.

Άλλο η τεχνική υποστήριξη της Samsung για συσκευές, άλλο η υποστήριξη της samsung e-store και το καλύτερο είναι όταν μπλέκεις ενδιάμεσα σε αυτα τα 2, εκεί δεν βγάζεις άκρη.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, OverClocker said:

13 Εργάσιμες μέρες, 19 ημερολογιακές

 

Μόλις επικοινώνησα τηλεφωνικά αυτή τη φορά με το support του e-store,

Δεν έχει γίνει ακόμα η αντικατάσταση της συσκευής, δεν υπάρχει ενημέρωση για το που βρίσκεται ούτε η "παλιά" συσκευή και θα επικοινωνήσει μαζί μου εντός 24ωρών κάποιος υπεύθυνος της εξυπηρέτησης πελατών με παραπάνω πληροφορίες(εφ όσον υπάρχουν).

Μπάζει η επικοινωνία των τμημάτων εσωτερικά άσχημα.

Άλλο η τεχνική υποστήριξη της Samsung για συσκευές, άλλο η υποστήριξη της samsung e-store και το καλύτερο είναι όταν μπλέκεις ενδιάμεσα σε αυτα τα 2, εκεί δεν βγάζεις άκρη.

Μαλλον τα κανουν αυτα για να αποτρεπουν κοσμο να κανει ανταλλαγες οπως εγραφαν πιο πισω για το ζουμ. και ηθελαν να τα πανε πισω να τους δωσουν αλλα. 
Αν ειναι να θελει κανα μηνα καθε φορα. σιγουρα θα τους αποτρεπει

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Gorge said:

Μαλλον τα κανουν αυτα για να αποτρεπουν κοσμο να κανει ανταλλαγες οπως εγραφαν πιο πισω για το ζουμ. και ηθελαν να τα πανε πισω να τους δωσουν αλλα. 
Αν ειναι να θελει κανα μηνα καθε φορα. σιγουρα θα τους αποτρεπει

Δεν κάνουν τίποτα επίτηδες, απλά είναι τόσο κακο-σχεδιασμένο το process τους που δεν τους επιτρέπει να γίνει νωρίτερα.

Δεν νομίζω όμως ότι και να ήταν έτσι, ότι πέφτω σε αυτή τη κατηγορία. Έχω παραδώσει συσκευή με το που την παρέλαβα, δεν ενεργοποιήθηκε ποτέ και δεν είχε κάν δαχτυλιες μου πάνω της.

Μου θυμίζει αυτό η όλη κατάσταση...

https://www.youtube.com/watch?v=Z7iBFklVU_I

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μου εχει κανει δυο φορες κατι πολυ περιεργο..... στο ακυρο αρχιζει και χτυπαει σαν να με παιρνουν τηλ η σαν να χρησημοποιω την ευρεση τηλεφωνου χωρις να μπορω να το σταματησω.... το τηλ δεν εμφανιζει απολτως τιποτα ουτε ειδοποιηση οτι εκανα χρηση της ευρεσης συκευης δεν λαμβανω ας πουμε  ( αν υποθεσουμε οτι το εχει χακαρει καποιος) και οταν παω ενω χτυπαει να παρω καποιο τηλ παιρνει και μολις το κλεισω συννεχιζει να χτυπαει μεχρι καποια στιγμη να σταματησει μονο του

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dextergsxr said:

ρε παιδια μου εχει κανει δυο φορες κατι πολυ περιεργο..... στο ακυρο αρχιζει και χτυπαει σαν να με παιρνουν τηλ η σαν να χρησημοποιω την ευρεση τηλεφωνου χωρις να μπορω να το σταματησω.... το τηλ δεν εμφανιζει απολτως τιποτα ουτε ειδοποιηση οτι εκανα χρηση της ευρεσης συκευης δεν λαμβανω ας πουμε  ( αν υποθεσουμε οτι το εχει χακαρει καποιος) και οταν παω ενω χτυπαει να παρω καποιο τηλ παιρνει και μολις το κλεισω συννεχιζει να χτυπαει μεχρι καποια στιγμη να σταματησει μονο του

τι στο καλο την ωρα που το εγραφες μου το εκανε ακριβως το ιδιο ...μονο με restart σταματησε

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι στο S23U μου έκανε κάτι αντίστοιχο όταν έκανε backup το Smart Switch στο ρολόι. Εμφανίζεται μια ειδοποίηση για απειροελάχιστα, δονείται η συσκευή και απευθείας εξαφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dextergsxr said:

ρε παιδια μου εχει κανει δυο φορες κατι πολυ περιεργο..... στο ακυρο αρχιζει και χτυπαει σαν να με παιρνουν τηλ η σαν να χρησημοποιω την ευρεση τηλεφωνου χωρις να μπορω να το σταματησω.... το τηλ δεν εμφανιζει απολτως τιποτα ουτε ειδοποιηση οτι εκανα χρηση της ευρεσης συκευης δεν λαμβανω ας πουμε  ( αν υποθεσουμε οτι το εχει χακαρει καποιος) και οταν παω ενω χτυπαει να παρω καποιο τηλ παιρνει και μολις το κλεισω συννεχιζει να χτυπαει μεχρι καποια στιγμη να σταματησει μονο του

Πολύ πιθανό να τρέχει πίσω κάποια διεργασία της samsung ή κάποιο app του συστήματος που έχει συσχετισμένο ήχο ειδοποίησης κάποια μελωδία. Έτσι ενώ η ειδοποίηση του app μπορεί να εμφανίζεται στιγμιαία και μετά να κλείνει παίζει αναγκαστικά όλη τη μελωδία, δίνοντάς σου την εντύπωση ότι είναι ήχος κλήσης. Τις πρώτες ημέρες που σέταρα το τηλέφωνο δεν είχα ασχοληθεί πολύ με τις ειδοποιήσεις και ερχόταν π.χ. μια είδηση από ένα ενημερωτικό site και έπαιζε μια μελωδία κάποιων δευτερολέπτων αντί για ένα μικρό ήχο "ντιν" που είχα συνήθως για ήχο ειδοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dextergsxr said:

ρε παιδια μου εχει κανει δυο φορες κατι πολυ περιεργο..... στο ακυρο αρχιζει και χτυπαει σαν να με παιρνουν τηλ η σαν να χρησημοποιω την ευρεση τηλεφωνου χωρις να μπορω να το σταματησω.... το τηλ δεν εμφανιζει απολτως τιποτα ουτε ειδοποιηση οτι εκανα χρηση της ευρεσης συκευης δεν λαμβανω ας πουμε  ( αν υποθεσουμε οτι το εχει χακαρει καποιος) και οταν παω ενω χτυπαει να παρω καποιο τηλ παιρνει και μολις το κλεισω συννεχιζει να χτυπαει μεχρι καποια στιγμη να σταματησει μονο του

 

1 ώρα πριν, lagoudakis said:

τι στο καλο την ωρα που το εγραφες μου το εκανε ακριβως το ιδιο ...μονο με restart σταματησε

Εχετε καποια εφαρμογη στοιχηματος μηπως μέσα;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...