Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, nikolasn80 said:

Δεν ξέρω τι γίνεται.οι αγγελίες s24 είναι καταρυπας σε διπλανό σάιτ

Με την προσφορά που έκανε η samsung για προπαραγγελίες να σου πω την αλήθεια μου πέρασε και εμένα από το μυαλό να πάρω 2-3 S24 ultra και να βγάλω κανένα 1000 σε λίγες ημέρες, Ιδίως τώρα που η τιμή πήγε στο (υποτιθέμενο) κανονικό της ύψος και φαίνονται φοβερές ευκαιρίες όλα. Πάω στοίχημα ότι το 90% είναι αγορασμένα με τιμολόγιο και τουλάχιστον τα μισά έχουν εξαργυρώσει και το 100ρικο με την επιστροφή ενός άχρηστου παλιού κινητού.

Δεν ξέρω για την περίπτωση του φίλου vwbestakos, που μπορεί να είναι πιο σοβαρή, αλλά το θέμα με τις κάμερες, όπως εξήγησε και κάποιος λίγο πιο πάνω είναι απολύτως φυσιολογικό και συμβαίνει σε όλα τα κινητά. Αυτό που μπορεί να κάνει κάθε εταιρεία είναι να πετύχει την χρυσή τομή ώστε αλλάζοντας φακό να μην "πέφτει" ο επόμενος με μεγάλη απόκλιση. Το θέμα των χρωμάτων και του φωτισμού κατά την αλλαγή φακών πάλι είναι θέμα χρυσής τομής οφειλόμενο στα διαφορετικά χαρακτηριστικά κάθε φακού. Μοιάζει πάντως σχεδόν αδύνατον να έχει κάποιος κατασκευαστής απόλυτα ομαλή μετάβαση και μάλιστα σε όλες τις περιπτώσεις εστίασης, καθώς αν πετύχει κανείς σχετικά ομαλή μετάβαση όταν η εστίαση είναι σε αντικείμενα που βρίσκονται κοντά, θα αποκλίνει σε αυτά που βρίσκονται μακριά, καθώς η μικρή απόκλιση που θα έχει καταφέρει στα κοντινά αντικείμενα θα μεγενθύνεται στα μακρυνά. Είναι κάπως σαν την ανθρώπινη όραση. Νομίζουμε ότι βλέπουμε το ίδιο πράγμα και με τα δύο μάτια, αν εστιάσουμε όμως κάπου και κλείσουμε μία το ένα και μετά το άλλο μάτι θα διαπιστώσουμε ότι βλέπουμε δύο διαφορετικά πραγματα. Στην περίπτωση του κινητού θεωρώ ότι μπορεί να γίνει κάποιο καλιμπράρισμα και να μειωθεί η διαφορά στην μετάβαση από τον ένα φακό στον άλλο. Κάτι τέτοιο δείχνει αρκετά εφικτό, καθώς φαίνεται ότι με το καλιμπράρισμα στις φωτογραφίες δεν είναι τόσο εμφανής η αλλαγή των φακών.Αυτό μου δημιουργεί την υποψία ότι ίσως με τη ρύθμιση της κάμερας στο βίντεο να ασχολήθηκε άλλη ομάδα των μηχανικών της samsung που να μην πρόλαβε να φτάσει την απόδοση στο επίπεδο της ομάδας που ασχολήθηκε με την ρύθμιση των φωτογραφιών. 

Link to comment
Share on other sites

Διακόπτω για να ξαναπώ για το θέμα της δόνησης μιας και κανένας δεν απάντησε. Είναι ακριβώς όπως στο παρακάτω βίντεο

https://m.youtube.com/watch?v=YGMelQ33rDI&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fxdaforums.com%2F&source_ve_path=Mjg2NjY&feature=emb_logo

 

Από κάτι σχόλια δεξιά αριστερά, είναι το πενάκι, όταν το βγάζω από τη συσκευή και δονείται, δεν κάνει αυτό τον ήχο.

 

Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antonio27 said:

Διακόπτω για να ξαναπώ για το θέμα της δόνησης μιας και κανένας δεν απάντησε. Είναι ακριβώς όπως στο παρακάτω βίντεο

https://m.youtube.com/watch?v=YGMelQ33rDI&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fxdaforums.com%2F&source_ve_path=Mjg2NjY&feature=emb_logo

 

Από κάτι σχόλια δεξιά αριστερά, είναι το πενάκι, όταν το βγάζω από τη συσκευή και δονείται, δεν κάνει αυτό τον ήχο.

 

Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο θέμα;

Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα τι βλέπουμε, αλλά όχι δεν έχω κάποιο θέμα με την δοντηση. Ούτε στις κλήσεις ούτε άλλου. Δεν νιώθω δηλαδή να τρίζει κάτι 

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως μπαίνω στο forum για να διαβάσω και να ενημερωθώ.

Αποφάσισα να γράψω για να πω και εγώ την εμπειρία μου σχετικά με το θέμα των καμερών και την εναλλαγή φακών μήπως και βοηθήσω λιγάκι όσους έχουν αγχωθεί λίγο παραπάνω με αυτό το θέμα.

Έχω αυτή τη στιγμή στην κατοχή μου το S24 Ultra (κατασκευή 16/01/2024, άρα όχι πρώτη φουρνιά) και σε δοκιμές που έχω κάνει με τις κάμερες, συμβαίνει και σε εμένα ακριβώς το ίδιο πράγμα. Το οποίο είναι πιο εμφανές σε κοντινές αποστάσεις και κυρίως σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Προέρχομαι από το S23 Ultra το οποίο έχω ακόμη στην κατοχή μου, περιμένοντας να πάει στον αδερφό μου που έχει το S22 Ultra.

Όποτε είχαμε την ευκαιρία να τσεκάρουμε 2 ζευγάρια μάτια, και τα τρία τηλέφωνα. S22 Ultra, S23 Ultra και S24 Ultra. Και οι τρεις συσκευές κάνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα με την εναλλαγή των καμερών, με λίγο πιο έντονο στο S22 Ultra.

Ακόμη και εκτός Samsung το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και σε pixel 8 pro συναδέλφου στη δουλειά που το ελέγξαμε σήμερα.

Άρα, θέλω να καταλήξω στο ότι δεν είναι αποκλειστικά κάποιο πρόβλημα του S24 Ultra.

Ως προ τα υπόλοιπα που έχουν γραφτεί δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα. Ούτε με την μπαταρία ούτε με θερμοκρασίες που έτυχε να διαβάσω σε κάποια λίγα προηγούμενα post. Όλα δουλεύουν ρολόι.

Η οθόνη όντως έχει διαφορά στα χρώματα μεταξύ των τριών συσκευών, με περισσότερο κορεσμένα στο S22 και τα λιγότερο κορεσμένα στο S24. Όταν τα έχεις δίπλα δίπλα σε ξενίζει κάπως το S24, αλλά το έχω συνηθίσει μια βδομάδα τώρα, και ίσως τελικά να μου αρέσει και περισσότερο αυτή η πιο natural εκδοχή. Είναι σίγουρα πιο ξεκούραστη για τα δικά μου μάτια.

Γενικά δεν ανησυχώ για το τηλέφωνο, είμαι σίγουρος ότι με κάνα 2 ενημερώσεις λογισμικού θα στρώσουν τα θεματάκια που έχουν γραφτεί. Ακόμη δεν έχει πάρει ούτε μια ενημέρωση. Όποτε λίγη υπομονή. Χαρείτε τη συσκευή σας.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι χρήσιμο...

Επιτέλους ακούω ακόμη πιο καθαρά τον συνομιλητη μου σε ανοιχτή ακρόαση.

1302041398_Screenshot_20240205_210902_OneUIHome.thumb.jpg.f9da43f0d12cc7a0b595c0124202a84d.jpg1384519998_Screenshot_20240205_210856_OneUIHome.thumb.jpg.ef78ad879cb12f0fa308c74ab3e00ea5.jpg

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μην περιμένετε upgrade διόρθωσης των χρωμάτων. Επισυνάπτω απάντηση που μου έδωσε Samsung Ελλάδας..... Αυτό δεν το περίμενα να δώσω τόσα χρήματα να πάρω ένα s24 ultra με1 tb με ξεβαμμένα χρώματα!!! Σκέπτομαι να το πουλήσω με ζημιά πολλών εκατοντάδων ευρώ.

Screenshot_20240205_152810_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

22 minutes ago, kostasth said:

Συνήθως μπαίνω στο forum για να διαβάσω και να ενημερωθώ.

Αποφάσισα να γράψω για να πω και εγώ την εμπειρία μου σχετικά με το θέμα των καμερών και την εναλλαγή φακών μήπως και βοηθήσω λιγάκι όσους έχουν αγχωθεί λίγο παραπάνω με αυτό το θέμα.

Έχω αυτή τη στιγμή στην κατοχή μου το S24 Ultra (κατασκευή 16/01/2024, άρα όχι πρώτη φουρνιά) και σε δοκιμές που έχω κάνει με τις κάμερες, συμβαίνει και σε εμένα ακριβώς το ίδιο πράγμα. Το οποίο είναι πιο εμφανές σε κοντινές αποστάσεις και κυρίως σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Προέρχομαι από το S23 Ultra το οποίο έχω ακόμη στην κατοχή μου, περιμένοντας να πάει στον αδερφό μου που έχει το S22 Ultra.

Όποτε είχαμε την ευκαιρία να τσεκάρουμε 2 ζευγάρια μάτια, και τα τρία τηλέφωνα. S22 Ultra, S23 Ultra και S24 Ultra. Και οι τρεις συσκευές κάνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα με την εναλλαγή των καμερών, με λίγο πιο έντονο στο S22 Ultra.

Ακόμη και εκτός Samsung το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και σε pixel 8 pro συναδέλφου στη δουλειά που το ελέγξαμε σήμερα.

Άρα, θέλω να καταλήξω στο ότι δεν είναι αποκλειστικά κάποιο πρόβλημα του S24 Ultra.

Ως προ τα υπόλοιπα που έχουν γραφτεί δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα. Ούτε με την μπαταρία ούτε με θερμοκρασίες που έτυχε να διαβάσω σε κάποια λίγα προηγούμενα post. Όλα δουλεύουν ρολόι.

Η οθόνη όντως έχει διαφορά στα χρώματα μεταξύ των τριών συσκευών, με περισσότερο κορεσμένα στο S22 και τα λιγότερο κορεσμένα στο S24. Όταν τα έχεις δίπλα δίπλα σε ξενίζει κάπως το S24, αλλά το έχω συνηθίσει μια βδομάδα τώρα, και ίσως τελικά να μου αρέσει και περισσότερο αυτή η πιο natural εκδοχή. Είναι σίγουρα πιο ξεκούραστη για τα δικά μου μάτια.

Γενικά δεν ανησυχώ για το τηλέφωνο, είμαι σίγουρος ότι με κάνα 2 ενημερώσεις λογισμικού θα στρώσουν τα θεματάκια που έχουν γραφτεί. Ακόμη δεν έχει πάρει ούτε μια ενημέρωση. Όποτε λίγη υπομονή. Χαρείτε τη συσκευή σας.

Σε παρακαλώ φίλε μου ανέβασε κανένα βιντεο εστίασε σε κοντινά σημεία και με φωτισμό και χωρίς να συγκρίνουμε με τα δικά μου Videos το μέγεθος του προβλήματος και στα δυο.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι γίνεται.  Μιζέρια και ψάχνουν λόγους για γκρίνια.  Εγώ το πήρα και το μόνο που με χαλάει είναι το χρώμα που διάλεξα 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, destefos said:

Τελικά μην περιμένετε upgrade διόρθωσης των χρωμάτων. Επισυνάπτω απάντηση που μου έδωσε Samsung Ελλάδας..... Αυτό δεν το περίμενα να δώσω τόσα χρήματα να πάρω ένα s24 ultra με1 tb με ξεβαμμένα χρώματα!!! Σκέπτομαι να το πουλήσω με ζημιά πολλών εκατοντάδων ευρώ.

Screenshot_20240205_152810_Chrome.jpg

Δεν θα έδινα πολύ σημασία. Μπορεί να μην έρθει πράγματι update αλλά θεωρώ ότι θα είναι εντελώς τυχαίο το ότι σου απάντησε κάτι τέτοιο και ο χειριστής του chat της Ελληνικής Samsung. Πριν τέσσερεις ημέρες είχα επικοινωνήσει και εγώ και με παρέπεμψαν σε τεχνικό για απομακρυσμένη σύνδεση με το κινητό (είχα ένα πρόβλημα με την προσθήκη του λογαριασμού samsung στον ασφαλή φάκελο μετά από εγκατάσταση με smart switch). Στο τέλος της συνομιλίας μου με την τεχνικό (φαντάζομαι ότι τουλάχιστον ήταν πιο σχετική από τον τύπο στο chat που έφτασε μέχρι το delete των data) μιλήσαμε λίγο για τις εντυπώσεις μου από το κινητό και όταν ανέφερα το θέμα των ξεβαμμένων χρωμάτων μου είπε να μην ανησυχώ διότι θα διορθωθεί με update σύντομα. Να πω την αλήθεια δεν έδωσα μεγάλη σημασία και γι' αυτό και δεν το έχω αναφέρει ακόμα εδώ. Πιθανώς πλέον να έχει δωθεί η γραμμή να "κλείσει" το θέμα γιατί μάλλον τους καλούν συνέχεια ζητώντας αλλαγή συσκευής και αυτό έχει κόστος απ' όλες τις απόψεις. Αν δέχονταν ότι είναι πρόβλημα δεν θα μπορούσαν να αρνηθούν την επιστροφή και το refund, μην υπολογίζοντας και το κόστος σε φήμη, εργατοώρες και μελλοντικές πωλήσεις.

Στα ευχάριστα τώρα (για όσους τους είχε απασχολήσει το θέμα). Εμφανίστηκαν και πάλι τα fonts rosemary, choko cooky και cool jazz στο store της samsung. Τα κατέβασα από το μενού των γραμματοσειρών στα settings της οθόνης. Ένα μικρό bug είναι ότι μου δείχνει τα ονόματα με κορεάτικα, αλλά φαντάζομαι θα το φτιάξουν τις επόμενες ώρες/μερες.

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2024 at 12:12 ΠΜ, sosimple2 said:

Από περιέργεια, τι έχεις και δε σου φτάνει 1 τερα? Βίντεο φαντάζομαι. Υπάρχει μία περίεργη λύση που ισως σε βολέψει. Άνοιξε ένα 2ο λογαριασμό Gmail. Αυτόματα έχεις και εξτρά youtube σε αυτό το λογαριασμό. Ανέβασε όλα τα βίντεο στο YouTube το 2ο, αλλά ως μη καταχωρημένα. Τα βλέπεις μόνο εσυ, είναι απόρρητα. Κανείς και λίστες και οτι γουστάρεις. Τσάμπα χώρος. 

Η λύση αυτή είναι εύκολη μεν, αλλά δεν την θέλω για δύο κυρίως λόγους.

  1. Τα βίντεο είναι μεν απόρρητα για τον κόσμο, αλλά όχι για την Google. Άρα για λόγους ιδιωτικότητας.
  2. Η Google μπορεί να σου διαγράψει το κανάλι όποτε θέλει και χωρίς να υπάρχει λόγος. Πλέον ανεβάζω βίντεο στο odyssee και ελάχιστα στο YouTube.

 

 

Edited by pipinos1976
Έτσι θέλω...
Link to comment
Share on other sites

Δείτε 3 βίντεο με την εστίαση σε κοντινές αποστάσεις και με χαμηλό φως. Υπάρχει ένα θέμα με το πώς εστιάζει και πώς τοποθετεί την εικόνα στο κάδρο. Κάπου κάνει άλματα, αλλαγές στις κάμερες κτλ.

https://odysee.com/@pipinos1976:e/20240205_195745:0

https://odysee.com/@pipinos1976:e/20240205_195843:6

https://odysee.com/@pipinos1976:e/20240205_202158:6

Για οθόνη δεν έχω παράπονο. Πάντα την έβαζα σε χαμηλή φωτεινότητα και χρώματα όσο γίνεται λιγότερο έντονα.

Επίσης ανεβάζει αρκετά θερμοκρασία. Δεν ξέρω αν είναι το τιτάνιο, αλλά είναι αισθητά πιο ζεστό, ακόμα και όταν κάνει εγκατάσταση εφαρμογών, σε σχέση με το S23 και το Note 8 (αυτό που βλέπετε στις φωτογραφίες).

Edited by pipinos1976
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, James Bond said:

...

Στα ευχάριστα τώρα (για όσους τους είχε απασχολήσει το θέμα). Εμφανίστηκαν και πάλι τα fonts rosemary, choko cooky και cool jazz στο store της samsung. Τα κατέβασα από το μενού των γραμματοσειρών στα settings της οθόνης. Ένα μικρό bug είναι ότι μου δείχνει τα ονόματα με κορεάτικα, αλλά φαντάζομαι θα το φτιάξουν τις επόμενες ώρες/μερες.

Ωραίος με έφτιαξες με τις γραμματοσειρές, τις είχα στο Note 10+ και τις είχα συνηθίσει. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, pipinos1976 said:

Δείτε 3 βίντεο με την εστίαση σε κοντινές αποστάσεις και με χαμηλό φως. Υπάρχει ένα θέμα με το πώς εστιάζει και πώς τοποθετεί την εικόνα στο κάδρο. Κάπου κάνει άλματα, αλλαγές στις κάμερες κτλ.

https://odysee.com/@pipinos1976:e/20240205_195745:0

https://odysee.com/@pipinos1976:e/20240205_195843:6

https://odysee.com/@pipinos1976:e/20240205_202158:6

Για οθόνη δεν έχω παράπονο. Πάντα την έβαζα σε χαμηλή φωτεινότητα και χρώματα όσο γίνεται λιγότερο έντονα.

Επίσης ανεβάζει αρκετά θερμοκρασία. Δεν ξέρω αν είναι το τιτάνιο, αλλά είναι αισθητά πιο ζεστό, ακόμα και όταν κάνει εγκατάσταση εφαρμογών, σε σχέση με το S23 και το Note 8 (αυτό που βλέπετε στις φωτογραφίες).

Μπορείς να δεις τι κατασκευή είναι η συσκευή με το DevCheck και να μας πεις ?

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Manufacturing date 16 Ιαν 2024

 

Τα βίντεο είχαν πρόβλημα λόγω υψηλού bitrate. Τα διόρθωσα, οπότε παίζουν όλα μια χαρά.

Edited by pipinos1976
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, lepe_21 said:

Που το γράφει αυτό παιδιά...; θέλω να δω και γω..   

Κατέβασε την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=flar2.devcheck&hl=en_US

Αν θυμάμαι καλά πας εκεί που λέει System

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα 12 Ιανουαρίου είναι η ημερομηνία κατασκευής, που δεν νομίζω πως ειναι η πρώτη παρτίδα...

Αρα, μήπως δεν ειναι θέμα hardware, αλλά διορθωθεί με το update της Samsung. Τουλάχιστον έτσι θέλω να ελπίζω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, βγάζει συνέχεια σφάλματα...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, vwbestakos said:

Μίλησα με τα κεντρικά σε λίγο θα το πάω στο επίσημo Service Θεσσαλονίκης Microteck για να δουν την συσκευή υπάρχει σοβαρό πρόβλημα και νομίζω επιδεινώνεται η κατάσταση:

https://www.veed.io/edit/3e1089f3-90be-47cf-a811-910c4f8dd6db/video

https://www.veed.io/edit/f5ef3a99-a03f-48e2-a60e-7f9b6039138e/video

https://www.veed.io/edit/712323f4-ee67-4496-bdb0-03d79889dfeb/video

 

 

Παιδιά αυτό είναι φυσιολογικό μη βρίσκετε προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν.  Για την οθόνη οκ να το δεχτώ, για το πενάκι που εξέχει οκ και εμένα μου τη σπάει. 

Δείτε που είναι από πίσω το τηλεφακος 3Χ και 5Χ. Θέλετε να βγάλετε φωτογραφία κάτι στο ενάμιση μετρο. Φυσικά και θα σπάσει η εικόνα όταν ζουμάρετε και αλλάξει ο φακός. Είναι πολύ κοντά το θέμα. Και ακόμα και κατά την εγγραφή βίντεο, είναι φυσιολογικό να συμβεί αυτό. Δεν είναι φακός με μεταβαλομενο ζουμ όπως στα xperia 1 v,  η στο nokia n93 😜.  

Το ίδιο κάνει και ανάμεσα στο 3χ(9,9χ) με 10χ στο s23 ultra,  αλλά επειδή η 10χ είναι για να τραβάς μακρινά αντικείμενα και όχι στο ενάμιση μετρο, δεν φαίνεται τόσο πολύ το σπάσιμο της εικόνας. Και πολλοί ίσως να μη το είχαν προσέξει. 

3χ και 5χ είναι πολύ κοντά τα επίπεδα ζουμ, και η διάταξη των καμερών στο πίσω μέρος είναι διαγώνια και όχι οριζόντια η κάθετα,  για αυτό φαίνεται τόσο πολύ το σπάσιμο της εικόνας σε κοντινά αντικείμενα.

Αναρωτιέμαι αν το ίδιο συμβαίνει και στο xiaomi 13 ultra που έχει ακριβώς ίδια επίπεδα οπτικό ζουμ, 3χ και 5χ. .

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι σε κρίσιμη ηλικία και διαβάζοντας το συγκεκριμένο τοπικ για το ίσως καλύτερο smartphone εκεί έξω, παραθέτω ένα βίντεο που τράβηξα πριν 1 λεπτό με το s20 plus που έχω για δεύτερο. Να τονίσω σε αυτό το σημείο ότι το κύριο τηλέφωνο μου είναι το s23 Ultra το οποίο έχει την ίδια ακριβώς συμπεριφορά. Για ποιο λόγο τώρα νομίζετε ξαφνικά ότι αυτό είναι πρόβλημα αδυνατώ να καταλάβω. Γίνεται ΕΝΑΛΛΑΓΗ φακών, που βρίσκονται σε άλλα σημεία ο ένας απο τον άλλον. Πώς θα μπορούσε να γίνει αλλιώς η μετάβαση; Ειλικρινά τώρα δε θα με τρελάνετε εδώ μέσα🤣🤣!

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...