Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To get the best results from the #GalaxyS24Ultra camera, follow these steps before taking a photo:

● Install the camera assistant app and adjust these settings:

1- Enable  auto HDR to capture more details in different lighting conditions.

2- Enable distortion correction to reduce the distortion effect on the edges of the photo.

3- Disable auto switch lens to prevent the camera from switching lenses automatically based on the zoom level and the light condition 

4- Enable Adaptive pixel and the upscale digital zoom to enhance the quality of the zoomed-in photos.

5- Enable 2x,10x Shortcut to quickly access the optical zoom levels.

● Go to the camera settings and turn on these features:

1- Set the quality to the maximum 

2- Enable scene optimizer to let the camera recognize and optimize the colors for different scenes.

3- Enable tracking auto focus to keep the subject in focus even when it moves.

4-Enable grid lines to help you align the photo with the rule of thirds.

5-Enable shoot suggestions to get tips on how to take better photos.
 

Από έναν reviewer στο twitter

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Andreaszel said:

Στο s23 ultra.εβγακα το πενάκι πάτησα πάνω στο εικονίδιο του s pen και στο + προσθήκη που λεει 

Screenshot_20240127_073958_Air command.jpg

Ναι στο s23 το είχα και εγώ. 

Στο s24 δεν το βρίσκω. 

Αν ξέρει κάποιος ας μας γράψει που υπάρχει,καλό παιχνίδι ήταν. 🙂

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εχθές μέχρι να κάνω την εγκατάσταση και μέχρι να περάσω λογαριασμούς στις εφαρμογές πήγε από 100 στα 30%. 5 ώρες... και η αλήθεια είναι ότι ζεστάθηκε αρκετά όταν έκαμε πολλά μαζί. Δεν βλέπω την τρελή διαφορά από τον exynos που έχει το s21u. Ίσως δεν ζεσταίνεται τόσο πολύ. Αλλά και πάλι η διαφορά είναι μικρή.

 

Και το λέω γιατί αρκετοί γράφουν ότι ο exynos είναι χειρότερος και δεν τον θέλουν στα κινητά τους.

 

Βέβαια νωρίς είναι ακόμα. Θα. Δω τις επόμενες ημέρες. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ένα πολύ ωραίο review ανέβηκε πριν λίγες ώρες από τους πιο γνωστούς youtuber στο κομμάτι της τεχνολογίας.

https://youtu.be/XaqOejIaFgM?si=Mp6WZ-M7seqoKWr7

Link to comment
Share on other sites

Σύγκρινα το S24 ultra με S22Ultra & Note 10 plus δίπλα δίπλα ως προς την οθόνη.

Στην αρχική οθόνη το s24 είναι κολλημένο σε "φυσική" απόχρωση χρωμάτων. Και ότι και να κάνεις στο αντίστοιχο μενού της οθόνης δεν αλλάζει τίποτα. Αν πάω στο s22ultra και το γυρίσω σε φυσική απόχρωση χρωμάτων γίνεται η οθόνη σαν του s24!!!

Σε εφαρμογές όμως όπως πχ youtube η οθόνη είναι ΤΕΛΕΙΑ με πιο ζωντανά και φωτεινά χρώματα σε σχέση με τα άλλα 2....

ΆΡΑ πρόκειται για bug και όχι για πρόβλημα οθόνης.

Edited by harris78
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Σίγουρα εσένα σου έχει βγει φθηνά, όμως η αίσθηση της οθόνης χωρίς ζελατινοπαπ@#ριες των 10 ευρώ δε συγκρίνεται...όλα είναι θέμα επιλογών...πιστεύω όμως πως όλοι προτιμούν την οθόνη όπως κατασκευάστηκε από όλες τις απόψεις. Οι μεμβράνες και τα τζάμια επηρεάζουν (λιγοτερο ή περισσότερο) την αντανάκλαση, την αίσθηση του spen, το αποτύπωμα κ.λπ....

Επίσης τα 210 καλύπτουν και σπάσιμο οθόνης, κάτι στο οποίο η μεμβράνη δε θα προστατεψει..

Σίγουρα η εμπειρία του κινητου χωρίς προστασίες είναι άλλη απλά και αντικειμενικά ( τα είπαμε και πριν, πάντα είναι καλύτερα χωρις 🤣)

 

10 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Σίγουρα εσένα σου έχει βγει φθηνά, όμως η αίσθηση της οθόνης χωρίς ζελατινοπαπ@#ριες των 10 ευρώ δε συγκρίνεται...όλα είναι θέμα επιλογών...πιστεύω όμως πως όλοι προτιμούν την οθόνη όπως κατασκευάστηκε από όλες τις απόψεις. Οι μεμβράνες και τα τζάμια επηρεάζουν (λιγοτερο ή περισσότερο) την αντανάκλαση, την αίσθηση του spen, το αποτύπωμα κ.λπ....

Επίσης τα 210 καλύπτουν και σπάσιμο οθόνης, κάτι στο οποίο η μεμβράνη δε θα προστατεψει..

Σίγουρα η εμπειρία του κινητου χωρίς προστασίες είναι άλλη απλά και αντικειμενικά ( τα είπαμε και πριν, πάντα είναι καλύτερα χωρις 🤣)

Η εμπειρία μου όμως μου έχει δείξει ότι χωρίς θήκη/μεμβράνη στους πρώτους 2 μήνες θα έχουν ξεκινήσει οι γρατζουνίτσες στην οθόνη και το bezel. Οπότε τι θα κάνεις, καθε 2 3 μηνες claim στην ασφαλιστική?

Γιατί και οι γρατζουνιές στην οθόνη χαλάνε την εμπειρία χρήσης.

Άσε που το κινητό άπαξ και ανοιχτεί δεν ξανά δένει όπως στο εργοστάσιο.

Αυτά για εμένα με τη χρήση που κάνω, μπορεί για εσένα(και κάθε εσένα, δεν στα λεω προσωπικα για να μην παρεξηγουμαστε) να έχεις δει ότι σε συμφέρει για αυτό λέω ότι είναι στο πως το βλέπει ο καθένας.

Δεν είμαι αντίθετος (στο s23 εχω κάνει την επέκταση εγγύησης) , αλλά θεωρώ ότι ίσως θα έπρεπε να είναι και πιο φθηνή η ασφάλεια  ωστε να έχεις ένα καλό κινητρο ρε παιδί μου.

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, harris78 said:

Σύγκρινα το S24 ultra με S22Ultra & Note 10 plus δίπλα δίπλα ως προς την οθόνη.

Στην αρχική οθόνη το s24 είναι κολλημένο σε "φυσική" απόχρωση χρωμάτων. Και ότι και να κάνεις στο αντίστοιχο μενού της οθόνης δεν αλλάζει τίποτα. Αν πάω στο s22ultra και το γυρίσω σε φυσική απόχρωση χρωμάτων γίνεται η οθόνη σαν του s24!!!

Σε εφαρμογές όμως όπως πχ youtube η οθόνη είναι ΤΕΛΕΙΑ με πιο ζωντανά και φωτεινά χρώματα σε σχέση με τα άλλα 2....

ΆΡΑ πρόκειται για bug και όχι για πρόβλημα οθόνης.

Αυτό το γράφουν και στο community. Ότι δηλαδή αν βάλεις και δεις ένα βίντεο hdr στο youtube τα χρώματα είναι όπως πρέπει να είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε καποια ενημερώσει ποτε θα ανοίξει η διαδικασία για το trade in voucher?

Άκυρο άνοιξε σημερα

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα! Πριν δύο μέρες παρέλαβα από το τοπικό amazon το s24+ με τον exynos 2400, καθώς μένω σε χώρα του εξωτερικού αυτό το διάστημα και θα ήθελα τη γνώμη σας. Το κινητό ήρθε μέσα στο κουτί του, σφραγισμένο, απλά τοποθετημένο σε ένα μεγαλύτερο κουτί χωρίς καθόλου προστατευτικα μέσα στη συσκευασία πχ φούσκα ή οτιδήποτε. Δε θα έπρεπε να είχαν βάλει μια φούσκα μέσα στη συσκευασία, για να μην κοπανάει το κινητό από δω και από εκεί κατά τη μεταφορά; μιλάμε για αγορά αξίας 1000€. Το αστείο είναι ότι το screen protector για το κινητό (κόστους 10€) που ήρθε με ξεχωριστή παραγγελία, ήταν τυλιγμένο σε φούσκα! 😂 

Και έχω το εξής ερώτημα. Δικαιούμαι αντικατάσταση για 15 μέρες για οποιοδήποτε λόγο χωρίς περαιτέρω επεξήγηση. Να ζητήσω άλλη συσκευή η οποία να έρθει με πιο πολλή προστασία στη συσκευασία, ή να το αφήσω έτσι?

(Έχοντας δουλέψει το κινητό δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, ή κάποιο σημάδι στο κινητό και πλέον του έχω βάλει και το τζαμακι και βαριέμαι κάπως τη διαδικασία αλλαγής, απλά για το γαμωτο το λέω γιατί δεν αγοράζουμε κάθε μέρα τόσο ακριβό κινητό και η σκέψη του να κοπανάει από δω κ από εκεί το κινητό χωρίς προστασία είναι ξενερα) 

Συγνώμη για το κάπως off topic και που δεν έγραψα στο thread του s24+, απλά έγραψα εδώ γιατί στο άλλο thread δεν έχει σχεδόν καθόλου μηνύματα! Ευχαριστώ προκαταβολικά! 😎

 

IMG20240127111805.jpg

IMG20240127111730.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα μου ερθει και μενα απο βδομαδα. Να τα περασω ολα απο το S23 Ultra μεσω smart switch η χειροκινητα μια μια τις εφαρμογες και τα αρχεια? 

Link to comment
Share on other sites

@jeronimo7 Πωωω  πωωωω προβλήματα που έχει ο κόσμος....σώνει και καλά δηλαδή να υπάρχει πρόβλημα...ήμαρτον 

Αφού δεν έχει πρόβλημα η συσκευή σου, κοίτα να την χαρείς και άσε όλα τα υπόλοιπα, άλλα είναι τα σοβαρά προβλήματα, όχι ότι δεν είχε φούσκες το κουτί...

Edited by longus
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, longus said:

Πωωω  πωωωω προβλήματα που έχει ο κόσμος....σώνει και καλά δηλαδή να υπάρχει πρόβλημα...ήμαρτον 

Φίλε μου καλημέρα. Νομίζω ότι ήμουν πάρα πολύ ευγενικός στο ερώτημά μου, δε σε ανάγκασα με το ζόρι να απαντήσεις.

Επίσης, από τις 31 σελίδες του thread, οι μισές αφορούν ερωτήματα για κουπόνια 10% και 20% και ερωτήματα απαλλαγής φόρου, τα οποία επίσης δεν είναι και τόοοσο σχετικά με το thread. Δηλαδή έπρεπε να πάμε κάτω από το κάθε τέτοιο μήνυμα και να βγάλουμε μία κάποια ειρωνεία;

Συμφωνώ, άλλα είναι τα σημαντικά προβλήματα, αλλά αν είναι έτσι αυτά τα forum δε θα είχαν λόγο ύπαρξης, καθώς το κινητό εξ ορισμού δεν είναι θέμα ζωής ή θανάτου. 

🤐

Edited by jeronimo7
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, OverClocker said:

Σίγουρα η εμπειρία του κινητου χωρίς προστασίες είναι άλλη απλά και αντικειμενικά ( τα είπαμε και πριν, πάντα είναι καλύτερα χωρις 🤣)

 

Σίγουρα η εμπειρία του κινητου χωρίς προστασίες είναι άλλη απλά και αντικειμενικά ( τα είπαμε και πριν, πάντα είναι καλύτερα χωρις 🤣)

Η εμπειρία μου όμως μου έχει δείξει ότι χωρίς θήκη/μεμβράνη στους πρώτους 2 μήνες θα έχουν ξεκινήσει οι γρατζουνίτσες στην οθόνη και το bezel. Οπότε τι θα κάνεις, καθε 2 3 μηνες claim στην ασφαλιστική?

Γιατί και οι γρατζουνιές στην οθόνη χαλάνε την εμπειρία χρήσης.

Άσε που το κινητό άπαξ και ανοιχτεί δεν ξανά δένει όπως στο εργοστάσιο.

Αυτά για εμένα με τη χρήση που κάνω, μπορεί για εσένα(και κάθε εσένα, δεν στα λεω προσωπικα για να μην παρεξηγουμαστε) να έχεις δει ότι σε συμφέρει για αυτό λέω ότι είναι στο πως το βλέπει ο καθένας.

Δεν είμαι αντίθετος (στο s23 εχω κάνει την επέκταση εγγύησης) , αλλά θεωρώ ότι ίσως θα έπρεπε να είναι και πιο φθηνή η ασφάλεια  ωστε να έχεις ένα καλό κινητρο ρε παιδί μου.

Ναι μωρέ, είναι και πως το βλέπει ο καθένας σίγουρα!

Πάντως το s23u το έχω 3 μήνες χωρίς τίποτα..θα σας πω πως θα εξελιχθεί...

Είχα το iphone 7 plus 4,5 χρόνια χωρίς προστασία και δεν εμφανίστηκε  κάτι που να επηρεάζει τη θέαση, πέρα από κάτι ανεπαίσθητα hairlines. Δε δέχομαι κινητοε με τόσο νεότερη τεχνολογία, gorilla glass, ουρακοτάγκος glass και δε συμμαζευεται και να μη μου αντέξει τουλάχιστον το ίδιο....προτιμώ να το βάψω μπλε και να το πετάξω στη θάλασσα 🤣🤣🤣

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dark_Lord said:

Ναι μωρέ, είναι και πως το βλέπει ο καθένας σίγουρα!

Πάντως το s23u το έχω 3 μήνες χωρίς τίποτα..θα σας πω πως θα εξελιχθεί...

Είχα το iphone 7 plus 4,5 χρόνια χωρίς προστασία και δεν εμφανίστηκε  κάτι που να επηρεάζει τη θέαση, πέρα από κάτι ανεπαίσθητα hairlines. Δε δέχομαι κινητοε με τόσο νεότερη τεχνολογία, gorilla glass, ουρακοτάγκος glass και δε συμμαζευεται και να μη μου αντέξει τουλάχιστον το ίδιο....προτιμώ να το βάψω μπλε και να το πετάξω στη θάλασσα 🤣🤣🤣

να ξερεις οτι το μπλε τραβαει και τα χταποδια 👍

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομάδα τελικα μετα απο απόφαση λεω να μεταβώ σε προπαραγγελια το s24 ultra αν κάποιος έχει κουπόνι 10% κ δεν το χρειάζεται αν μπορει ας με ενημερώσει ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, jeronimo7 said:

Καλημέρα και από εμένα! Πριν δύο μέρες παρέλαβα από το τοπικό amazon το s24+ με τον exynos 2400, καθώς μένω σε χώρα του εξωτερικού αυτό το διάστημα και θα ήθελα τη γνώμη σας. Το κινητό ήρθε μέσα στο κουτί του, σφραγισμένο, απλά τοποθετημένο σε ένα μεγαλύτερο κουτί χωρίς καθόλου προστατευτικα μέσα στη συσκευασία πχ φούσκα ή οτιδήποτε. Δε θα έπρεπε να είχαν βάλει μια φούσκα μέσα στη συσκευασία, για να μην κοπανάει το κινητό από δω και από εκεί κατά τη μεταφορά; μιλάμε για αγορά αξίας 1000€. Το αστείο είναι ότι το screen protector για το κινητό (κόστους 10€) που ήρθε με ξεχωριστή παραγγελία, ήταν τυλιγμένο σε φούσκα! 😂 

Και έχω το εξής ερώτημα. Δικαιούμαι αντικατάσταση για 15 μέρες για οποιοδήποτε λόγο χωρίς περαιτέρω επεξήγηση. Να ζητήσω άλλη συσκευή η οποία να έρθει με πιο πολλή προστασία στη συσκευασία, ή να το αφήσω έτσι?

(Έχοντας δουλέψει το κινητό δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, ή κάποιο σημάδι στο κινητό και πλέον του έχω βάλει και το τζαμακι και βαριέμαι κάπως τη διαδικασία αλλαγής, απλά για το γαμωτο το λέω γιατί δεν αγοράζουμε κάθε μέρα τόσο ακριβό κινητό και η σκέψη του να κοπανάει από δω κ από εκεί το κινητό χωρίς προστασία είναι ξενερα) 

Συγνώμη για το κάπως off topic και που δεν έγραψα στο thread του s24+, απλά έγραψα εδώ γιατί στο άλλο thread δεν έχει σχεδόν καθόλου μηνύματα! Ευχαριστώ προκαταβολικά! 😎

 

IMG20240127111805.jpg

IMG20240127111730.jpg

Αφού το κινητό είναι εντάξει εγώ δε θα έμπαινα σε διαδικασία αλλαγής.σκεψου ότι το κουτί του κινητού δεν έχει κενό μέσα οπότε δε πολύ κοπανάει απευθείας. Αν κοπανάγε κάτι θα ήταν κουτί με κουτί..δε ξέρω αν με κατάλαβες..με γεια το εργαλείο 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, jeronimo7 said:

Καλημέρα και από εμένα! Πριν δύο μέρες παρέλαβα από το τοπικό amazon το s24+ με τον exynos 2400, καθώς μένω σε χώρα του εξωτερικού αυτό το διάστημα και θα ήθελα τη γνώμη σας. Το κινητό ήρθε μέσα στο κουτί του, σφραγισμένο, απλά τοποθετημένο σε ένα μεγαλύτερο κουτί χωρίς καθόλου προστατευτικα μέσα στη συσκευασία πχ φούσκα ή οτιδήποτε. Δε θα έπρεπε να είχαν βάλει μια φούσκα μέσα στη συσκευασία, για να μην κοπανάει το κινητό από δω και από εκεί κατά τη μεταφορά; μιλάμε για αγορά αξίας 1000€. Το αστείο είναι ότι το screen protector για το κινητό (κόστους 10€) που ήρθε με ξεχωριστή παραγγελία, ήταν τυλιγμένο σε φούσκα! 😂 

Και έχω το εξής ερώτημα. Δικαιούμαι αντικατάσταση για 15 μέρες για οποιοδήποτε λόγο χωρίς περαιτέρω επεξήγηση. Να ζητήσω άλλη συσκευή η οποία να έρθει με πιο πολλή προστασία στη συσκευασία, ή να το αφήσω έτσι?

(Έχοντας δουλέψει το κινητό δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, ή κάποιο σημάδι στο κινητό και πλέον του έχω βάλει και το τζαμακι και βαριέμαι κάπως τη διαδικασία αλλαγής, απλά για το γαμωτο το λέω γιατί δεν αγοράζουμε κάθε μέρα τόσο ακριβό κινητό και η σκέψη του να κοπανάει από δω κ από εκεί το κινητό χωρίς προστασία είναι ξενερα) 

Συγνώμη για το κάπως off topic και που δεν έγραψα στο thread του s24+, απλά έγραψα εδώ γιατί στο άλλο thread δεν έχει σχεδόν καθόλου μηνύματα! Ευχαριστώ προκαταβολικά! 😎

 

IMG20240127111805.jpg

IMG20240127111730.jpg

Αδερφέ αν σε νοιάζει για το κουτί του κινητού σου τότε να το πας πίσω, αν σε νοιάζει για το κινητό το ίδιο, κράτησε το!!!

Σάμπως ξέρεις από την Κορέα ή την Μαλαισία πως το στελνουν;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έριξα και εγώ την προπαραγγελία για το 1Τ. 

Τελικά μόνο σε μαύρο το έχουνε ή έκανα λάθος και δεν το είδα??

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jeronimo7 said:

Καλημέρα και από εμένα! Πριν δύο μέρες παρέλαβα από το τοπικό amazon το s24+ με τον exynos 2400, καθώς μένω σε χώρα του εξωτερικού αυτό το διάστημα και θα ήθελα τη γνώμη σας. Το κινητό ήρθε μέσα στο κουτί του, σφραγισμένο, απλά τοποθετημένο σε ένα μεγαλύτερο κουτί χωρίς καθόλου προστατευτικα μέσα στη συσκευασία πχ φούσκα ή οτιδήποτε. Δε θα έπρεπε να είχαν βάλει μια φούσκα μέσα στη συσκευασία, για να μην κοπανάει το κινητό από δω και από εκεί κατά τη μεταφορά; μιλάμε για αγορά αξίας 1000€. Το αστείο είναι ότι το screen protector για το κινητό (κόστους 10€) που ήρθε με ξεχωριστή παραγγελία, ήταν τυλιγμένο σε φούσκα! 😂 

Και έχω το εξής ερώτημα. Δικαιούμαι αντικατάσταση για 15 μέρες για οποιοδήποτε λόγο χωρίς περαιτέρω επεξήγηση. Να ζητήσω άλλη συσκευή η οποία να έρθει με πιο πολλή προστασία στη συσκευασία, ή να το αφήσω έτσι?

(Έχοντας δουλέψει το κινητό δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, ή κάποιο σημάδι στο κινητό και πλέον του έχω βάλει και το τζαμακι και βαριέμαι κάπως τη διαδικασία αλλαγής, απλά για το γαμωτο το λέω γιατί δεν αγοράζουμε κάθε μέρα τόσο ακριβό κινητό και η σκέψη του να κοπανάει από δω κ από εκεί το κινητό χωρίς προστασία είναι ξενερα) 

Συγνώμη για το κάπως off topic και που δεν έγραψα στο thread του s24+, απλά έγραψα εδώ γιατί στο άλλο thread δεν έχει σχεδόν καθόλου μηνύματα! Ευχαριστώ προκαταβολικά! 😎

 

IMG20240127111805.jpg

IMG20240127111730.jpg

Κάτι τέτοιες εξυπνάδες κάνετε μερικοί σε μεγάλες αλυσίδες του εξωτερικού και στο τέλος απλά σταματάνε να στέλνουν Ελλάδα ή όπου είστε, όπως για παράδειγμα το Zavvi και πολλά άλλα!  Δηλαδή το πήρες, είδες ότι δεν είχε προστασία εσωτερική που μικρό το κακό γιατί φαίνεται χωρίς χτυπήματα το κουτί του κινητού, το άνοιξες παρ' όλα αυτά και το χρησιμοποίησες και κατόπιν εορτής μας ρωτάς ότι σκέφτεσαι να το επιστρέψεις???? Παρ' όλο που δουλεύει ρολόι, απλά θα πατήσεις στο γεγονός ότι σου δίνει η Αμαζον το παραθυράκι να το κάνεις έτσι χωρίς λόγο...
Πραγματικά τώρα, θες απάντηση εδώ από εμάς?
Εγώ προσωπικά αν θες την ΔΙΚΗ μου άποψη, θα σε παρακαλούσα να μην αγοράσεις ξανά από το Άμαζον γιατί δεν θέλω να το χάσω και αυτό!

Φιλικά...

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, netgeo said:

Αδερφέ αν σε νοιάζει για το κουτί του κινητού σου τότε να το πας πίσω, αν σε νοιάζει για το κινητό το ίδιο, κράτησε το!!!

Σάμπως ξέρεις από την Κορέα ή την Μαλαισία πως το στελνουν;;;;;

Για ψάξε καλύτερα το κουτί κάτι για made in Vietnam λέει σαν τα παπούτσια από την Αγία Βαρβάρα.

Link to comment
Share on other sites

@hasiotis_john μπράβο φίλε μου,  τα είπες όλα!!! Απλά μερικοί είναι παιδάκια ακόμα και αρνούνται να μεγαλώσουν...Άκου δεν είχε φουσκάλες η συσκευασία...Καλά του είπε και ένας προηγούμενος,  " γιατί ξέρεις πως έρχονται από την Μαλαισία ή την Κορέα "...

Edited by longus
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, sv2bzq said:

Τελικά έριξα και εγώ την προπαραγγελία για το 1Τ. 

Τελικά μόνο σε μαύρο το έχουνε ή έκανα λάθος και δεν το είδα??

Μόνο μαύρο και γω αυτό πήρα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια χαλαρωστε , ενταξει ειναι τεχνολογικο το φορουμ αλλα επιτρεψτε μου να πω οτι δεν θα χαλασουμε και την υγεια μας για κινητα τηλεφωνα , δεν το καταλαβαινετε αλλα το στρες δουλευει αθορυβα χωρις να το παιρνεις ειδηση και κανει ζημια .

καλο ειναι να μαθουμε tips και πληροφοριες που απαιτουν πολυ ψαξιμο οπως οι ρυθμισεις καμερς που ποσταρε πιο πανω ο φιλος 

οσον αφορα την οθονη για μενα που εχω προβλημα με πονοκεφαλους ειναι πολυ πιο ξεκουραστη και την θεωρω καλοδεχουμενη με την οχι τοσο επιθετικη παλετα χρωματων .

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, harris78 said:

Σύγκρινα το S24 ultra με S22Ultra & Note 10 plus δίπλα δίπλα ως προς την οθόνη.

Στην αρχική οθόνη το s24 είναι κολλημένο σε "φυσική" απόχρωση χρωμάτων. Και ότι και να κάνεις στο αντίστοιχο μενού της οθόνης δεν αλλάζει τίποτα. Αν πάω στο s22ultra και το γυρίσω σε φυσική απόχρωση χρωμάτων γίνεται η οθόνη σαν του s24!!!

Σε εφαρμογές όμως όπως πχ youtube η οθόνη είναι ΤΕΛΕΙΑ με πιο ζωντανά και φωτεινά χρώματα σε σχέση με τα άλλα 2....

ΆΡΑ πρόκειται για bug και όχι για πρόβλημα οθόνης.

Αυτό διάβασα και εγώ σε κάποια forum. Και όντως στο s24u η διαφορά ανάμεσα σε vivid και natural είναι σχεδόν ανύπαρκτη. Επομένως ίσως να είναι κάποιο bug.

Η αλήθεια είναι ότι όσο περνάει η ώρα το συνηθίζω αλλά αν βάλεις δίπλα s22 Η διαφορά είναι χαώδης.

Edited by kax_dent
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...