Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας και από μένα

... το κινητό είναι τούμπανο... θα το λιώσω μερικές μέρες και θα πούμε εντυπώσεις,,, Grey 🫠🥰🤗

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη επαφή με την συσκευή πολύ ποιοτική κατασκευή, οθόνη,GPS, ταχύτητα,internet, παραμετροποίηση,άψογη.

Μπαταρία έβγαλε μια μέρα άνετα με αρκετή χρήση ίντερνετ,GPS, ομιλία.

Φωτογραφίες την ημέρα άψογες. Βραδυνές θέλει αρκετή δουλίτσα ακόμα είναι αρχή θα στρώσουν με λογισμικό.

Εδώ κάποια δείγματα εν κινήσει με 130χλμ.

https://ibb.co/0hwqtsF
https://ibb.co/GxGVx1S
https://ibb.co/6XBk0Jw
https://ibb.co/rdgKwy3
https://ibb.co/ZVGkk3J

 

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, v@gelis said:

Δεν είναι ιδέα σας παιδιά.

Τα είπαμε και πέρυσι με το s23 ultra. 

Η επίστρωση της σαμμυ κάνει ζημιά

Έχω ένα s24 ultra δίπλα δίπλα με fold 5 , η διαφορα στο χρώματα είναι χαοτική 

Μεγα φάουλ από σαμμυ , φέτος η χρωματική παλέτα είναι ακόμα χειρότερη και από το s23 ultra...

Ελπίζω με το 25 να κόψει αυτή την κάκιστη πρακτική...

 

Βρήκα και εγώ αρκετά σχόλια από reviewers στο twitter. Πες ότι φέτος είναι η ανακλαστική επίστρωση όμως. Στο s23 ultra gorilla glass είχαν βάλει...Εγώ δεν είχα δει κάποια σημαντική διαφορά με το s22 ultra. Πιο πολύ για καλιμπράρισμα της οθόνης μου κάνει. Επειδή έχω και ένα s8+ ως spare, Μπορώ να πω ότι είχε υπερβολικά κορεσμένα χρώματα..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους έσα και εγώ χθες το βράδυ το πρώτο από τα δύο της παρέας θα πω και εγώ ότι δεν τρελάθηκα μου φάνηκε λίγο ξεπλυμένη η οθόνη και τα χρώματα της μπροστά στην οθονάρα του s23 ultra...

 

Επίσης τα πρώτα τεστ για τη φωτογραφία που έκανα δίπλα δίπλα στα δύο κινητά ειδικά στο μεγάλο zoom έχω την αίσθηση ότι το παλιό μοντέλο είναι καλύτερο....

 

Η οθόνη βέβαια απολαυστική επαναλαμβάνω όμως μου φανήκανε τα χρώματα λίγο μέτρια...

 

Σήμερα περιμένω το δικό μου οπότε θα έχω καλύτερη άποψη προσωπική εννοείται μέσα στο σαββατοκύριακο....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vwbestakos said:

Πρώτη επαφή με την συσκευή πολύ ποιοτική κατασκευή, οθόνη,GPS, ταχύτητα,internet, παραμετροποίηση,άψογη.

Μπαταρία έβγαλε μια μέρα άνετα με αρκετή χρήση ίντερνετ,GPS, ομιλία.

Φωτογραφίες την ημέρα άψογες. Βραδυνές θέλει αρκετή δουλίτσα ακόμα είναι αρχή θα στρώσουν με λογισμικό.

Εδώ κάποια δείγματα εν κινήσει με 130χλμ.

https://ibb.co/0hwqtsF
https://ibb.co/GxGVx1S
https://ibb.co/6XBk0Jw
https://ibb.co/rdgKwy3
https://ibb.co/ZVGkk3J

 

Θα έπρεπε να είναι έτοιμο το κινητό πάντως. Σε διάφορα τεστ που βλέπω στις νυχτερινές, είναι μεταξύ των χειρότερων σε ναυαρχίδα πάντα...και μιλάω και για τη δική μου γνώμη, όχι μόνο των reviewers. Πιστέυω ότι η apple με το 15 pro max έκανε σημαντικό άλμα και κάλυψε πολλά από τα λάθη της, ειδικά με την επιλογή των 48 mp. Δε δικαιολογείται νεότερο κινητό και μάλιστα samsung να χάνει κατά κράτος στις νυχτερινές λήψεις όπου ήταν το φόρτε της. Χάνει ακόμα και από vivo και oppo...

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Dark_Lord said:

Θα έπρεπε να είναι έτοιμο το κινητό πάντως. Σε διάφορα τεστ που βλέπω στις νυχτερινές, είναι μεταξύ των χειρότερων σε ναυαρχίδα πάντα...και μιλάω και για τη δική μου γνώμη, όχι μόνο των reviewers. Πιστέυω ότι η apple με το 15 pro max έκανε σημαντικό άλμα και κάλυψε πολλά από τα λάθη της, ειδικά με την επιλογή των 48 mp. Δε δικαιολογείται νεότερο κινητό και μάλιστα samsung να χάνει κατά κράτος στις νυχτερινές λήψεις όπου ήταν το φόρτε της. Χάνει ακόμα και από vivo και oppo...

Όντως θα υπάρχει μεγάλο θέμα εάν δεν στρώσει ... Σου λέω εγώ λέω να μην το ανοίξω καν.... Να μείνω για λίγο παραπάνω με το s23ultra και βλέπω μόλις και εάν στρώσει εάν το ανοίξω ή το δώσω ...

 

Πάντως από πωλήσεις πάει τρένο διαβάζω...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως και εμένα παιδιά δεν με έχει ξετρελάνει έως τώρα σε διάφορους τομείς. Δεν θέλω να κάνω bitching αλλά η κάμερα όντως ακόμα είναι άστρωτη, η μπαταρία στο δικό μου επίσης (φεύγει νερό ακόμα, ευελπιστώ μετά από καμιά εβδομάδα θα φτιάξει).

Μόνο το UI είναι εντελώς fluid και με ωραία animations. 

Ελπίζω όταν βγει το πρώτο (μεγάλο update) να κάνει βελτιστοποίηση σε πολλά κομμάτια της εμπειρίας της συσκευής. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, nasosvasedis said:

Η αλήθεια είναι πως και εμένα παιδιά δεν με έχει ξετρελάνει έως τώρα σε διάφορους τομείς. Δεν θέλω να κάνω bitching αλλά η κάμερα όντως ακόμα είναι άστρωτη, η μπαταρία στο δικό μου επίσης (φεύγει νερό ακόμα, ευελπιστώ μετά από καμιά εβδομάδα θα φτιάξει).

Μόνο το UI είναι εντελώς fluid και με ωραία animations. 

Ελπίζω όταν βγει το πρώτο (μεγάλο update) να κάνει βελτιστοποίηση σε πολλά κομμάτια της εμπειρίας της συσκευής. 

Δεν κάνεις bitching, εμείς δεν είμαστε fanboys. Η μπαταρία θα στρώσει, μην ανησυχείς, σίγουρα θα είναι καλύτερη από το s23 ultra...εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί ακόμη δεν έχουν κάνει κάποια σημαντική πρόοδο με την κάμερα. Από τη μία υποβαθμίζουν τις ικανότητες ζουμ, από την άλλη επιμένουν στα 12mp (άντε πες βάλανε επιλογή 24 Mp στο expert raw) ενώ ο κύριος ανταγωνιστής παίζει στα 48Mp. Δεν μπορείς να χτυπήσεις το iphone έτσι, ειδικά τη νύχτα..είναι νεότερη συσκευή, θα έπρεπε σε αυτά τα χρήματα να είναι μπροστά από τον ανταγωνισμό..

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την ομαδα και τους τυχερους που το αγορασαν. Παιδες αν παιζει καποιο κουπονι -10/-20% το αγοραζω για τσιμπησω και εγω ενα αμεσα. Please pm me οποιος ενδιαφερεται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που διαβάζω με τις φωτογραφίες με προβληματίζει.Σήμερα υποτίθεται ότι θα παραλάβω και αν ισχύουν όλα αυτά δεν ξέρω αν θα το ανοίξω ακόμα.Δουλεύω ως φωτογράφος και ο κύριος λόγος (πέρα από όλα τα άλλα καλούδια φυσικά) που το αγοράζω είναι η κάμερα γιατί δεν μπορώ να κουβαλάω παντού την δικιά μου και ειδικά σε περιβάλλον χαμηλού φωτισμού έχουν υπάρξει αρκετές στιγμές που ήθελα να βγάλω μια φωτογραφία και δεν έχω το κατάλληλο κινητό.Θα περιμένω λίγο ακόμα να δω και άλλες γνώμες σας..!

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, George6633 said:

Αυτό που διαβάζω με τις φωτογραφίες με προβληματίζει.Σήμερα υποτίθεται ότι θα παραλάβω και αν ισχύουν όλα αυτά δεν ξέρω αν θα το ανοίξω ακόμα.Δουλεύω ως φωτογράφος και ο κύριος λόγος (πέρα από όλα τα άλλα καλούδια φυσικά) που το αγοράζω είναι η κάμερα γιατί δεν μπορώ να κουβαλάω παντού την δικιά μου και ειδικά σε περιβάλλον χαμηλού φωτισμού έχουν υπάρξει αρκετές στιγμές που ήθελα να βγάλω μια φωτογραφία και δεν έχω το κατάλληλο κινητό.Θα περιμένω λίγο ακόμα να δω και άλλες γνώμες σας..!

Αν είσαι φωτογραφος θα μπορείς να παίξεις με το expert raw και το pro mode και σίγουρα θα έχεις πολύ καλύτερα αποτελέσματα από εμάς τους αδαείς..αλήθεια μέχρι σήμερα ποια είναι η γνώμη σου για τις ικανότητες των συσκευών που έχουν περάσει από τα χέρια σου; ειδικά των Samsung σε σχέση με τα iphone;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, redcom7 said:

Πάντως από πωλήσεις πάει τρένο διαβάζω...

Έκαναν καλή δουλεια μάλλον οι -influencers-

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, OverClocker said:

Έκαναν καλή δουλεια μάλλον οι -influencers-

Τί λες να έχω επηρεαστεί αρνητικά?

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, redcom7 said:

Τί λες να έχω επηρεαστεί αρνητικά?

 

Για τις πωλήσεις που λες ότι πάει τρένο το λέω.
Δεν είδα κανέναν να το θάβει για τα καλα, ενώ αντίστοιχα πέρσι νομίζω ήταν πιο φιδολοί, ενώ ίσως ήταν καλύτερο product overall

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2024 at 11:07 ΜΜ, netgeo said:

Παρέλαβα και εγώ.

Λίγο περίεργη μου κάνει η οθόνη. Προέρχομαι από Note 10+ και έχω δει και S23u, δεν με ενθουσίασε για την ώρα.

Είναι βράδυ βέβαια.

Σαν πρώτη εικόνα, βλακεία θα μου πείτε, αλλα η επιλογή των wallpaper είναι ατυχής. Πρώτη φορά βλέπω τέτοια μέτρια wallpaper themes... Σκοτεινά και αδιάφορα.

Περισσότερα αύριο, το έβαλα να φορτίζει, ήρθε με 50%.

Με το smart switch έφτασε στο 35%.

Παίξε με τις AI wallpapers , μερικές βγαίνουν πολύ καλές. σίγουρα θα βρεις κάτι που θα σου κάνει κλικ. Επίσης  πήγαινε settings labs, ενεργοποίησε το photo ambient wallpaper για effects στο lockscreen σου ανάλογα τον καιρό και την ώρα της ημέρας

θέλω να πω με τι εχω ξενερώσει πολύ και δεν εχει σχέση με το ultra αλλά με την samsung. Το γεγονός οτι πλέον δεν μπορεί να φύγει τελείως απ την οθόνη η γκρί γραμμή κάτω κάτω (αν χρησιμοποιείς gestures) λόγω του google lens είναι κάτι που βαράει στα OCD μου και οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια σε burn in χωρίς λόγο.

Φώτος δεν μου αρέσουν αρκετά αλλά πιστεύω οτι θα διορθωθεί όπως επίσης και η μπαταρία που προερχόμενος απο s23+ παρακαλώ, δεν βλέπω ιδιαίτερη βελτίωση (είναι νωρίς όμως ακόμα). Βέβαια πλεον στο ultra έχω βάλει Qhd+ οπότε και αυτό θα παίζει ρόλο αλλά περίμενα απο day1 κάτι καλύτερο σε μπαταρία για να είμαι ειλικρινής. Οθόνη πιο σκοτεινά τα χρώματα ναι, αλλά καταλαβαίνεις διαφορά μόνο αν έχεις κάποιο προηγούμενο samsung δίπλα. Παρόλα αυτά οι αντανακλάσεις έχουν σχεδόν εξαλειφθεί κάτι που είναι αρκετά ξεκούραστο για τα μάτια. Κάτι που μου έκανε φοβερή εντύπωση είναι οτι τα μάτια μου δεν "κουράζονται" το ίδιο σε σχέση με το 23+, θεωρώ οτι έχει να κάνει με το pwm της οθόνης και είναι πολύ καλοδεχούμενο.. Κατά τα άλλα το κινητό είναι κτήνος και θα είναι στα top 3 κινητά του 2024 κατά την γνώμη μου. Καλημέρα παιδιά

Screenshot_20240124_222417_Settings.jpg

Edited by giannisr
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το πενακι που προεξέχει Για μένα προσωπικά είναι τραγικό και χαλάει πολύ την συμμετρία της συσκευής… Για την γκρι γραμμή η οποία δε φεύγει Ελπίζω να μην εφαρμοστεί στο S 23 ultra… Όσον αφορά την χειρότερη χρωματική απεικόνιση από το περσινό μοντέλο επίσης τραγικό…

Βλέπουμε του χρόνου για κάτι καλύτερο λοιπόν 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Konstantine73 said:

Αυτό με το πενακι που προεξέχει Για μένα προσωπικά είναι τραγικό και χαλάει πολύ την συμμετρία της συσκευής… Για την γκρι γραμμή η οποία δε φεύγει Ελπίζω να μην εφαρμοστεί στο S 23 ultra… Όσον αφορά την χειρότερη χρωματική απεικόνιση από το περσινό μοντέλο επίσης τραγικό…

Βλέπουμε του χρόνου για κάτι καλύτερο λοιπόν 🙂

Με το που μπαίνει θήκη δεν το κοιτάς, αν δεν έχεις κάνει μπαμ.

Link to comment
Share on other sites

Eμενα το πενακι ειναι κανονικο, οπως στο note s10+ που εχω , αντε ενα χιλιοστο πιο εξω να ειναι , θα προσπαθησω πιο μετα για φωτογραφια

 

23 ώρες πριν, hasiotis_john said:

 

Αμα ειναι να παρεις παρε τον 45αρι, εκτος οτι μπορεις να φορτισεις οτι θες, δεν ζεσταινει το κινητο ιδιαιτερα , εχει λιγο καλυτερο χρονο φορτισης απο τον 25αρι, τους εχω και τους 2

Edited by Yiorgos
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, asmodeus said:

Καλημερα σε ολη την ομαδα και τους τυχερους που το αγορασαν. Παιδες αν παιζει καποιο κουπονι -10/-20% το αγοραζω για τσιμπησω και εγω ενα αμεσα. Please pm me οποιος ενδιαφερεται.

Σύμφωνα με το chat οι κωδικοί έχουν καταργηθεί.

Μην πληρώσεις άδικα κάτι που δεν παίζει...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Αν είσαι φωτογραφος θα μπορείς να παίξεις με το expert raw και το pro mode και σίγουρα θα έχεις πολύ καλύτερα αποτελέσματα από εμάς τους αδαείς..αλήθεια μέχρι σήμερα ποια είναι η γνώμη σου για τις ικανότητες των συσκευών που έχουν περάσει από τα χέρια σου; ειδικά των Samsung σε σχέση με τα iphone;

Αρχικά κάτι που προφανώς είναι γνωστό δεν χρειάζεται να το πω εγώ,μου αρέσει πολύ η σταθεροποιηση στα βίντεο στο Iphone.Οσον αφορά στα κινητά Samsung που έχουν περάσει από τα χέρια μου για να μη λέω ανακρίβειες έχω χρόνια να πάω σε ναυαρχίδα(αν και κάποτε μέχρι το S21 ultra πήγαινα από Note σε ultra) και κατα τη γνώμη μου η ναυαρχίδα θα σου δώσει το κάτι παραπάνω για να μπορέσεις να δεις πέντε πράγματα ολοκληρωμένα χωρίς να σου κόψει χαρακτηριστικα είτε σε βίντεο είτε στο φακό.Καποτε μου άρεσαν τα πολύ κορεσμένα χρώματα,ήθελα να είναι τονισμένα,τώρα πλέον προτιμώ τα πιο φυσικά και έχουν φτάσει σε ένα πολύ δυνατό επίπεδο,απλά όταν δώσεις 1500€ θες τις πιο δύσκολες στιγμές(πχ βράδυ) και σίγουρα μια φωτογραφίαπου δεν θα προλάβεις να παίξεις με τις ρυθμίσεις γιατί θα χάσεις τη στιγμή.Ειναι προτιμότερο να έχεις μια στιγμή με θόρυβο ή οτιδήποτε από το να τη χάσεις τελείως αλλά είναι προτιμότερο να μη βγάλεις σωστή φωτογραφία από δική σου αστοχία παρά να είναι θέμα κινητού (εκεί δηλαδή είναι δικό σου το λάθος τελείως δεν έχεις δικαιολογία). 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, George6633 said:

Αρχικά κάτι που προφανώς είναι γνωστό δεν χρειάζεται να το πω εγώ,μου αρέσει πολύ η σταθεροποιηση στα βίντεο στο Iphone.Οσον αφορά στα κινητά Samsung που έχουν περάσει από τα χέρια μου για να μη λέω ανακρίβειες έχω χρόνια να πάω σε ναυαρχίδα(αν και κάποτε μέχρι το S21 ultra πήγαινα από Note σε ultra) και κατα τη γνώμη μου η ναυαρχίδα θα σου δώσει το κάτι παραπάνω για να μπορέσεις να δεις πέντε πράγματα ολοκληρωμένα χωρίς να σου κόψει χαρακτηριστικα είτε σε βίντεο είτε στο φακό.Καποτε μου άρεσαν τα πολύ κορεσμένα χρώματα,ήθελα να είναι τονισμένα,τώρα πλέον προτιμώ τα πιο φυσικά και έχουν φτάσει σε ένα πολύ δυνατό επίπεδο,απλά όταν δώσεις 1500€ θες τις πιο δύσκολες στιγμές(πχ βράδυ) και σίγουρα μια φωτογραφίαπου δεν θα προλάβεις να παίξεις με τις ρυθμίσεις γιατί θα χάσεις τη στιγμή.Ειναι προτιμότερο να έχεις μια στιγμή με θόρυβο ή οτιδήποτε από το να τη χάσεις τελείως αλλά είναι προτιμότερο να μη βγάλεις σωστή φωτογραφία από δική σου αστοχία παρά να είναι θέμα κινητού (εκεί δηλαδή είναι δικό σου το λάθος τελείως δεν έχεις δικαιολογία). 

Άσχετο αλλα πως και δεν εχεις στραφεί(Aν δεν έχεις στραφεί) σε p 60 pro ή xiomi 13 pro ή vivo x100 pro που λένε πως σε φωτογραφία;;

Link to comment
Share on other sites

@George6633 συγνώμη για το σχόλιο μου απλα είναι η δικιά μου αποψη.  Για επαγγελματία φωτογράφο πιστεύω ότι είναι άκυρο απο την αρχή να σου αρέσουν τα κορεσμένα χρώματα κ δεν μπορώ να φανταστώ ότι ένας φωτογράφος θα δώσει τέτοια αποτελέσματα φωτογραφίας από ένα κινητό σε πελάτη.. γενικά η samsung ποτέ δεν τα πήγαινε καλά σε φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό κ κυρίως σε πρόσωπα , (μπροστά στις επαγγελματικές φωτογραφικές μηχανές) πιστεύω είναι ιεροσυλία να συγκρίνεις το κινητό με επαγγελματικους φακούς.  ( έχω μια μικρή λόξα πάνω στο αποτέλεσμα της φωτογραφίας για αυτό πήρα κ το θάρρος)  σίγουρα εσείς ξέρετε καλύτερα απλά έτσι το βλέπω εγώ σαν αδαής που είμαι. 

Link to comment
Share on other sites

Η Speedex είναι τραγική.Εχει παραλάβει τη συσκευή απο 22 του μηνός και ακόμη να την παραδώσει. (θεσσαλία αστικός ιστός). Ενδεικτικά: Εχθές 17:30 παρήγγειλα απο αθήνα τον φορτιστή 45w της samsung με acs και σήμερα στις 11:30 παραδόθηκε. Ταυτόχρονα η speedex Δεν απαντά σε κανένα τηλ..

1 hour ago, netgeo said:

Σύμφωνα με το chat οι κωδικοί έχουν καταργηθεί.

Μην πληρώσεις άδικα κάτι που δεν παίζει...

Κανονικά περνάει κωδικό. Το δοκίμασα σήμερα με τον δικό μου. Ο κωδικός είχε αποσταλλεί την πρώτη μέρα της παρουσίασης

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ άνοιξα και γω το δικό μου (Black τιτάνιο), μου άρεσε πολύ το συγκεκριμένο χρώμα γιατί δεν είναι πίσσα μαύρο, αλλά προς σκούρο γκρι ματ! Είχα το s23Ultra, μετά το 15 pro max και τώρα το 24Ultra οπότε να πω μια αρχική τοποθέτηση.

Βασικά όποιος έχει ήδη μια από τις 3 παραπάνω συσκευές μπορεί άνετα να μείνει εκεί που είναι μιας και μιλάμε για TOP συσκευές!

Τα θετικά που είδα στον λίγο χρόνο που πρόλαβα ν' ασχοληθώ :

1) Πανέμορφη συσκευή, ένα στολίδι με premium υλικά κατασκευής και πλέον κρατιέται ευχάριστα στο χέρι με τις μικροαλλαγές που έκαναν σε σχέση με το προηγούμενο. Βέβαια μεταξύ μας, όλοι θα βάλουμε θήκη οπότε κανείς μας δεν θα ευχαριστηθεί αυτή την αίσθηση.

2) Η οθόνη, απλά ΤΡΟΜΕΡΗ παιδιά, δεν ξέρω τι λέτε για τα έντονα χρώματα και κτλ, αλλά εμένα που είμαι και ψείρας μου φάνηκε καταπληκτική. Ωραίο άσπρο (το ρυθμίζεις και περαιτέρω με την θερμοκρασία λευκού), καμιά αντανάκλαση, καμιά παρεμβολή σε αυτό που κοιτάς. Να ξέρετε πως θα έρθουν πολλές αναβαθμίσεις ακόμα και στα χρώματα  όπως έκανε και πρόσφατα στα s23ultra με τις κίτρινες οθόνες μετά την μετάβαση στο ui6.

3) Για τις κάμερες δεν θα πω κάτι αναλυτικά, γιατί απλά είναι ΝΩΡΙΣ, θα πρέπει να περιμένουμε τις πρώτες αναβαθμίσεις που θα τις στρώσουν. Με μια πρώτη ματιά πάντως φαίνεται πως είναι ένα μικρό σκαλί πάνω από τις υπόλοιπες που ανταγωνισμού, εκτός τα μεγάλα ζουμ του 23ultra λόγο του Χ10 οπτικού που πλέον έγινε Χ5.  Εγώ προσωπικά ποτέ δεν έβγαζα σε τόσο μεγάλες αποστάσεις, οι περισσότερες φωτογραφίες που βγάζω καθημερινά είναι ως Χ5 το πολύ, άρα είναι καλοδεχούμενο που έδωσαν βάρος στην συγκεκριμένη κλίμακα!
Η μπροστινή του κάμερα είναι καταπληκτική ακόμα και σε μεγάλο σκοτάδι, πολύ καλύτερη του 15 pro max !

4) Ηχεία τρομερά, δεν μπουκώνουν σε υψηλή ένταση σαν του 15 pro max.

5) Οι τσαχπινιές A.I. είναι καλοδεχούμενες και είναι σίγουρο πως σε επόμενες αναβαθμίσεις θα μας καταπλήξουν.

Τ΄ αρνητικά του είναι πανομοιότυπα με αυτά του 23, το βάρος της συσκευής και το μέγεθος λόγο των γωνιών που έχει. Θα το προτιμούσα με στρογγυλές άκρες όπως του iPhone μιας και γλιστράει καλύτερα στην τσέπη.

 

Θα επανέλθω ...

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...