Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, OverClocker said:

Ξεκάθαρα φλατ, δε το λες. Τα εχω ακόμα και τα 3.Αυτό εδώ είναι φλατ?

20240123_120550.jpg

20240123_120535.jpg

 

 

 

 

Γιατι δεν πας στο θέμα με τα 23 να τα γραψεις αυτα?

 

Εκεί που τελειώνει η οθόνη και ξεκινάει το μαύρο πλαίσιο είναι φλατ. Όταν λοιπόν περνούσαμε τότε Γυαλάκια καθόταν άψογα επάνω.

Όπου θέλω θα γράψω την άποψή μου δε σε έβαλα αφεντικό πάνω απ’ το κεφάλι μου

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Konstantine73 said:

Όπου θέλω θα γράψω την άποψή μου δε σε έβαλα αφεντικό πάνω απ’ το κεφάλι μου

όχι αλλά απ ότι φαίνεται μπήκες εσύ κάβουρας στα πορτοφόλια μας

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, OverClocker said:

όχι αλλά απ ότι φαίνεται μπήκες εσύ κάβουρας στα πορτοφόλια μας

Όταν δεν υπάρχουν επιχειρήματα γράφουμε ότι μας κατέβει στο μυαλό…

Ξέρεις πιο επιχείρημα θα σεβόμουν?

Οτι εμένα απλά μου γουστάρει να το αγοράσω Και ας μην έχω κάποιο ουσιαστικό όφελος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konstantine73 said:

Όταν δεν υπάρχουν επιχειρήματα γράφουμε ότι μας κατέβει στο μυαλό…

Ξέρεις πιο επιχείρημα θα σεβόμουν?

Οτι εμένα απλά μου γουστάρει να το αγοράσω Και ας μην έχω κάποιο ουσιαστικό όφελος

Κανεις δεν προσπαθει να πεισει κανενα να αγοράσει την συσκευη , αλλα εσυ προσπαθεις για το αντιθετο . 

Εκει ειναι το προβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konstantine73 said:

Όταν δεν υπάρχουν επιχειρήματα γράφουμε ότι μας κατέβει στο μυαλό…

Ξέρεις πιο επιχείρημα θα σεβόμουν?

Οτι εμένα απλά μου γουστάρει να το αγοράσω Και ας μην έχω κάποιο ουσιαστικό όφελος

1. μάθε να διαβάζεις.

2. Δεν θα σου δώσει και δεν σου χρωστάει κανένας αναφορά για τον λόγο πάει στο S24 και ούτε σου οφείλει να σου δώσει κάποιο επιχείρημα. 

Ευχαριστώ και πάμε παρακάτω.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dimkit said:

Κανεις δεν προσπαθει να πεισει κανενα να αγοράσει την συσκευη , αλλα εσυ προσπαθεις για το αντιθετο . 

Εκει ειναι το προβλημα .

Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν λέω την άποψή μου και μάλιστα με επιχειρήματα… Επίσης δεν έχω γράψει καμιά εξυπνάδα

7 minutes ago, OverClocker said:

1. μάθε να διαβάζεις.

2. Δεν θα σου δώσει και δεν σου χρωστάει κανένας αναφορά για τον λόγο πάει στο S24 και ούτε σου οφείλει να σου δώσει κάποιο επιχείρημα. 

Ευχαριστώ και πάμε παρακάτω.

Μια χαρά ξέρω να διαβάζω.

Είμαστε σε Φόρουμ αν δεν κάνω λάθος!

Τελικά με κάλυψες ευχαριστώ.

Edited by Konstantine73
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και με το καλό να παραλάβουμε.

SORRY για το OFF αλλά νομίζω ότι εδώ πρέπει να το γράψω για να το δει άμεσα κάποιος.

Έχω ένα κουπόνι για προ παραγγελία -10%.

Όποιος το προλάβει δικό του: EEP-5K2B-6C9K-G249

και πάλι συγνώμη!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Konstantine73 said:

Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν λέω την άποψή μου και μάλιστα με επιχειρήματα… Επίσης δεν έχω γράψει καμιά εξυπνάδα

Μια χαρά ξέρω να διαβάζω.

Είμαστε σε Φόρουμ αν δεν κάνω λάθος!

Τελικά με κάλυψες ευχαριστώ.

Διαβάζω το τοπικ να δω τι γίνεται με το s24 και τις τελευταίες 2 σελίδες έχεις κουράσει. Νομίζω είναι εκτός θέματος να λες τα παράπονα σου για τις προπαραγγελιες που δεν εχουν νόημα για σένα , το ότι βαριέσαι την διαδικασία να πουλήσεις αυτή τη στιγμή την συσκευή σου και να την αλλάξεις, το οτι καποιοι έχουν χρημα και δεν εφραζουν το συνολο δεν σημαινει οτι αυτος που τα εχει πρεπει να σε ρωτησει αν θα τα σπαταλησει στα μπουζουκια ή να αγοράσει ενα κινητο 1500 ευρω. Λες αν αξίζει (που για σενα καταλαβαμε δεν αξιζει) η αλλαγη απο s23ultra σε s24ultra χωρίς να ξέρεις αν οι περισσοτεροι που περιμενουν την συσκευη εχουν τον προκάτοχο ή είναι σε παλαιότερα μοντέλα ή εχει τύχει κάτι στη συσκευή τους και μετά ζητας επιχειρήματα. Ανοιξε έναν διαξιφισμό να πεις την γνωμη σου εκει. Εγω προσωπικά είμαι σε ντεμί φάση να το παραγγείλω και περιμένω απο αυριο που θα το εχουν στα χερια τους καποιοι να μπω να διαβασω πως τους φαινεται η συσκευη. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, samih said:

Διαβάζω το τοπικ να δω τι γίνεται με το s24 και τις τελευταίες 2 σελίδες έχεις κουράσει. Νομίζω είναι εκτός θέματος να λες τα παράπονα σου για τις προπαραγγελιες που δεν εχουν νόημα για σένα , το ότι βαριέσαι την διαδικασία να πουλήσεις αυτή τη στιγμή την συσκευή σου και να την αλλάξεις, το οτι καποιοι έχουν χρημα και δεν εφραζουν το συνολο δεν σημαινει οτι αυτος που τα εχει πρεπει να σε ρωτησει αν θα τα σπαταλησει στα μπουζουκια ή να αγοράσει ενα κινητο 1500 ευρω. Λες αν αξίζει (που για σενα καταλαβαμε δεν αξιζει) η αλλαγη απο s23ultra σε s24ultra χωρίς να ξέρεις αν οι περισσοτεροι που περιμενουν την συσκευη εχουν τον προκάτοχο ή είναι σε παλαιότερα μοντέλα ή εχει τύχει κάτι στη συσκευή τους και μετά ζητας επιχειρήματα. Ανοιξε έναν διαξιφισμό να πεις την γνωμη σου εκει. Εγω προσωπικά είμαι σε ντεμί φάση να το παραγγείλω και περιμένω απο αυριο που θα το εχουν στα χερια τους καποιοι να μπω να διαβασω πως τους φαινεται η συσκευη. 

Μάλλον δεν κατάλαβες τίποτα απ’ όσα έγραψα!

Για ποια παράπονα μιλάς?

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Konstantine73 said:

Μάλλον δεν κατάλαβες τίποτα απ’ όσα έγραψα!

Για ποια παράπονα μιλάς?

 

Ολα όσα έγραψα είναι όλα όσα είπες τις προηγούμενες 2 σελίδες. Καλή συνέχεια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, samih said:

Ολα όσα έγραψα είναι όλα όσα είπες τις προηγούμενες 2 σελίδες. Καλή συνέχεια. 

Ότιναναι όμως… Ότι δε μας αρέσει η δε μας συμφέρει το εκλαμβάνουμε όπως γουστάρουμε!

Καλή συνέχεια και σε σένα

Link to comment
Share on other sites

Δε θα αναβαθμίσω φέτος καθώς δε βρίσκω τον λόγο (μόνο μία φορά το έκανα στη ζωή μου όταν πήγα από το 22u στο 23u). ανυπομονώ από τους κατόχους να γράψουν σχόλια στον τομέα της κάμερας, γιατί αυτά που βλέπω στα πρώιμα reviews δε μου αρέσουν. Χωρίς υπερβολή, υπάρχουν σενάρια στα οποία βγάζει χειρότερες φωτό από το 23 ultra και εμφανώς χειρότερες από το 15 pro max. Σίγουρα θα έρθουν updates, αλλά αντίστοιχα το 23 ultra είχε ισοπεδώσει το 14 pro max χωρίς updates. Φαίνεται ότι φέτος δεν έδωσαν τόσο βάρος στην κάμερα (ή δεν τους βγήκε).

Επίσης, το PWM πήγε από τα 240hz στα 480hz (καλή κίνηση) αλλά πάλι μένει έτη φωτός μακριά ακόμα και από HONOR και ONEPLUS. Το antiglare effect πάντως στην οθόνη είναι εντυπωσιακό (αν δε φεύγει με τη χρήση όπως η ολεοφοβική επίστρωση).

Ένα μικρό παράπονο που έχω πάντως -αν μου επιτρέπετε- είναι ότι τα τελευταία χρόνια βλέπω στο forum χιλιάδες σχόλια για θήκες και τζαμάκια, ενώ όταν γράφει κάποιος για εξειδικευμένα features της κάμερας και της οθόνης, δεν ασχολείται κανείς...

Με το καλό να παραλάβετε!

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dark_Lord said:

Δε θα αναβαθμίσω φέτος καθώς δε βρίσκω τον λόγο (μόνο μία φορά το έκανα στη ζωή μου όταν πήγα από το 22u στο 23u). ανυπομονώ από τους κατόχους να γράψουν σχόλια στον τομέα της κάμερας, γιατί αυτά που βλέπω στα πρώιμα reviews δε μου αρέσουν. Χωρίς υπερβολή, υπάρχουν σενάρια στα οποία βγάζει χειρότερες φωτό από το 23 ultra και εμφανώς χειρότερες από το 15 pro max. Σίγουρα θα έρθουν updates, αλλά αντίστοιχα το 23 ultra είχε ισοπεδώσει το 14 pro max χωρίς updates. Φαίνεται ότι φέτος δεν έδωσαν τόσο βάρος στην κάμερα (ή δεν τους βγήκε).

Επίσης, το PWM πήγε από τα 240hz στα 480hz (καλή κίνηση) αλλά πάλι μένει έτη φωτός μακριά ακόμα και από HONOR και ONEPLUS. Το antiglare effect πάντως στην οθόνη είναι εντυπωιασακό (αν δε φεύγει με τη χρήση όπως η ολεοφοβική επίστρωση).

Ένα μικρό παράπονο που έχω πάντως -αν μου επιτρέπετε- είναι ότι τα τελευταία χρόνοα βλέπω στο forum χιλιάδες σχόλια για θήκες και τζαμάκια, ενώ όταν γράφει κάποιος για εξειδικευμένα features της κάμερας και της οθόνης, δεν ασχολείται κανείς...

Με το καλό να παραλάβετε!

Έχεις απόλυτο δικιο

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dark_Lord said:

Δε θα αναβαθμίσω φέτος καθώς δε βρίσκω τον λόγο (μόνο μία φορά το έκανα στη ζωή μου όταν πήγα από το 22u στο 23u). ανυπομονώ από τους κατόχους να γράψουν σχόλια στον τομέα της κάμερας, γιατί αυτά που βλέπω στα πρώιμα reviews δε μου αρέσουν. Χωρίς υπερβολή, υπάρχουν σενάρια στα οποία βγάζει χειρότερες φωτό από το 23 ultra και εμφανώς χειρότερες από το 15 pro max. Σίγουρα θα έρθουν updates, αλλά αντίστοιχα το 23 ultra είχε ισοπεδώσει το 14 pro max χωρίς updates. Φαίνεται ότι φέτος δεν έδωσαν τόσο βάρος στην κάμερα (ή δεν τους βγήκε).

Επίσης, το PWM πήγε από τα 240hz στα 480hz (καλή κίνηση) αλλά πάλι μένει έτη φωτός μακριά ακόμα και από HONOR και ONEPLUS. Το antiglare effect πάντως στην οθόνη είναι εντυπωιασακό (αν δε φεύγει με τη χρήση όπως η ολεοφοβική επίστρωση).

Ένα μικρό παράπονο που έχω πάντως -αν μου επιτρέπετε- είναι ότι τα τελευταία χρόνοα βλέπω στο forum χιλιάδες σχόλια για θήκες και τζαμάκια, ενώ όταν γράφει κάποιος για εξειδικευμένα features της κάμερας και της οθόνης, δεν ασχολείται κανείς...

Με το καλό να παραλάβετε!

PWM & screen response time Είναι δύο πολύ σημαντικά ζητήματα για την οθόνη ενός κινητού γιατί με αυτήν έχουμε να κάνουμε όλη μέρα… Στον τομέα αυτόν εννοείται ότι έχω παράπονο κι από το s23 ultra

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί το voucher των 100 ευρώ; είναι για το eshop της Samsung ή για το κατάστημα pandas;

Μου έστειλαν μια προσφορά για το s21 ultra 256 που έχω, μονο 229 ευρώ που μου φαίνονται πολύ λίγα και δεν ξέρω αν αξίζει να το δώσω τόσο 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Konstantine73 said:

PWM & screen response time Είναι δύο πολύ σημαντικά ζητήματα για την οθόνη ενός κινητού γιατί με αυτήν έχουμε να κάνουμε όλη μέρα… Στον τομέα αυτόν εννοείται ότι έχω παράπονο κι από το s23 ultra

Είναι Κωνσταντίνε. Βέβαια δεν έχω καταλήξει στο κατά πόσο επηρεάζει τα μάτια ή όχι. Πάντως με το eye comfort shield ήταν εμφανώς καλύτερα. Σίγουρα πάντως δε δέχομαι η Honor και η Oneplus να έχουν οθόνες με 10 φορές καλύτερο pwm dimming από τη Samsung και μάλιστα με λιγότερα χρήματα. Θα πρέπει να το δουν αυτό κάποια στιγμή και να πουλάνε flicker-free οθόνες

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Dark_Lord said:

Ένα μικρό παράπονο που έχω πάντως -αν μου επιτρέπετε- είναι ότι τα τελευταία χρόνοα βλέπω στο forum χιλιάδες σχόλια για θήκες και τζαμάκια, ενώ όταν γράφει κάποιος για εξειδικευμένα features της κάμερας και της οθόνης, δεν ασχολείται κανείς...

Με το καλό να παραλάβετε!

Οι περισσότεροι δεν μπαίνουν στα θέματα για να κουβεντιάσουν για τα της συσκευής.

Μπαίνουν στα θέματα μόνο όταν είναι για αγορά(βλέπε θήκες,τζαμάκια,τιμολόγια κλπ)και αφού παραλάβουν και βάλουν like ο ένας στον άλλον, αποχωρούν.

Ιδια ακριβώς περίπτωση και με τα μηλοτηλέφωνα που κάθε χρόνο πέρα από τα παραπάνω, διαβάζεις συνέχεια για υγεία μπαταρίας και για πιο σωστό τρόπο φόρτισης.

Γιαυτό όχι μόνο για κάμερες και οθόνη δεν διαβάζεις, αλλά ούτε για updates, διαφορές Snapdragon/Exynos, χρήση παιχνιδιών κλπ.

Δεν ψάχνεται/ασχολείται γενικά ο κόσμος σε Ελλάδα μεριά, όπως στο εξωτερικό,γιαυτό και έχουν ψιλό νεκρώσει και τα Ελληνικά forums.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Dark_Lord said:

Δε θα αναβαθμίσω φέτος καθώς δε βρίσκω τον λόγο (μόνο μία φορά το έκανα στη ζωή μου όταν πήγα από το 22u στο 23u). ανυπομονώ από τους κατόχους να γράψουν σχόλια στον τομέα της κάμερας, γιατί αυτά που βλέπω στα πρώιμα reviews δε μου αρέσουν. Χωρίς υπερβολή, υπάρχουν σενάρια στα οποία βγάζει χειρότερες φωτό από το 23 ultra και εμφανώς χειρότερες από το 15 pro max. Σίγουρα θα έρθουν updates, αλλά αντίστοιχα το 23 ultra είχε ισοπεδώσει το 14 pro max χωρίς updates. Φαίνεται ότι φέτος δεν έδωσαν τόσο βάρος στην κάμερα (ή δεν τους βγήκε).

Επίσης, το PWM πήγε από τα 240hz στα 480hz (καλή κίνηση) αλλά πάλι μένει έτη φωτός μακριά ακόμα και από HONOR και ONEPLUS. Το antiglare effect πάντως στην οθόνη είναι εντυπωιασακό (αν δε φεύγει με τη χρήση όπως η ολεοφοβική επίστρωση).

Ένα μικρό παράπονο που έχω πάντως -αν μου επιτρέπετε- είναι ότι τα τελευταία χρόνοα βλέπω στο forum χιλιάδες σχόλια για θήκες και τζαμάκια, ενώ όταν γράφει κάποιος για εξειδικευμένα features της κάμερας και της οθόνης, δεν ασχολείται κανείς...

Με το καλό να παραλάβετε!

το ξαναλέω είναι ακόμα πολύ νωρίς για την κάμερα ακόμα δεν το πήραμε στα χέρια μας και ακόμα δεν πήρε ούτε μια αναβάθμιση κρίναμε αμέσως αρνητικά την συσκευή. Σίγουρα φταίει η Samsung που παρουσιάζει ένα νέο προϊόν με λογισμικό που έχει ατέλειες. 

Η οθόνη είναι ή καλύτερη που έχει βγει ως τώρα σε smartphone. όσο για την ολεοφοβική επίστρωση υπάρχει φάρμακο το χρησιμοποιώ χρόνια στις συσκευές μου μετά απο καιρό χρήσης κάνει θαύματα και είναι made in japan

https://www.amazon.com/Crystal-Armor-Fingerprint-Oleophobic-Coating/dp/B00LKYW6M0

Μόλις μου ήρθε μήνυμα από Samsung μέσω Viber με Easy Mail και tracking number λογικά αύριο παραλαμβάνω και εγώ το πολύ μεθαύριο!!!

 

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fulgore1 said:

Οι περισσότεροι δεν μπαίνουν στα θέματα για να κουβεντιάσουν για τα της συσκευής.

Μπαίνουν στα θέματα μόνο όταν είναι για αγορά(βλέπε θήκες,τζαμάκια,τιμολόγια κλπ)και αφού παραλάβουν και βάλουν like ο ένας στον άλλον, αποχωρούν.

Ιδια ακριβώς περίπτωση και με τα μηλοτηλέφωνα που κάθε χρόνο πέρα από τα παραπάνω, διαβάζεις συνέχεια για υγεία μπαταρίας και για πιο σωστό τρόπο φόρτισης.

Γιαυτό όχι μόνο για κάμερες και οθόνη δεν διαβάζεις, αλλά ούτε για updates, διαφορές Snapdragon/Exynos, χρήση παιχνιδιών κλπ.

Δεν ψάχνεται/ασχολείται γενικά ο κόσμος σε Ελλάδα μεριά, όπως στο εξωτερικό.

Συμφωνώ απόλυτα. Απλώς περίμενα στον χώρο του android να είναι λίγο διαφορετικά πράγματα. Για ένα κινητό με τόσες δυνατότητες παραμετροποιήσης και διαβάζουμε μόνο για μεμβράνες και θήκες. Στο εξωτερικό όντως είναι αλλιώς. Εκεί ίσως το παρακάνουν και λίγο..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sakis88888 said:

δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί το voucher των 100 ευρώ; είναι για το eshop της Samsung ή για το κατάστημα pandas;

Μου έστειλαν μια προσφορά για το s21 ultra 256 που έχω, μονο 229 ευρώ που μου φαίνονται πολύ λίγα και δεν ξέρω αν αξίζει να το δώσω τόσο 

Αν στείλεις ένα οποιοδήποτε κινητό, παλιό χαλασμένο θα πάρεις 100€ στην τράπεζα.

Αν στείλεις το s21u θα πάρεις 100+229=329€

Δεν αξίζει να το στείλεις όμως, βρες ένα χαλασμένο και κράτα το s21u.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vwbestakos said:

το ξαναλέω είναι ακόμα πολύ νωρίς για την κάμερα ακόμα δεν το πήραμε στα χέρια μας και ακόμα δεν πήρε ούτε μια αναβάθμιση κρίναμε αμέσως αρνητικά την συσκευή. Σίγουρα φταίει η Samsung που παρουσιάζει ένα νέο προϊόν με λογισμικό που έχει ατέλειες. 

Η οθόνη είναι ή καλύτερη που έχει βγει ως τώρα σε smartphone. όσο για την ολεοφοβική επίστρωση υπάρχει φάρμακο το χρησιμοποιώ χρόνια στις συσκευές μου μετά απο καιρό χρήσης κάνει θαύματα και είναι made in japan

https://www.amazon.com/Crystal-Armor-Fingerprint-Oleophobic-Coating/dp/B00LKYW6M0

Μόλις μου ήρθε μήνυμα από Samsung μέσω Viber με Easy Mail και tracking number λογικά αύριο παραλαμβάνω και εγώ το πολύ μεθαύριο!!!

 

Με το καλό να παραλάβεις! Ενδιαφέρον αυτό το φάρμακο θα το τσεκάρω.

Η οθόνη είναι σίγουρα κορυφαία, αλλά υπάρχουν τομείς στους οποίους υστερεί. Βέβαια είναι τομείς με τους οποίους δε θα ασχοληθεί ο μέσος χρήστης.

Εγώ δεν έκρινα κάτι γιατί δεν την έχω τη συσκευή. Έγραψα μόνο ότι τα πρώτα reviews δεν είναι ιδιάιτερα ενθαρρυντικά ως προς την κάμερα, τουλάχιστον από τους μεγάλους reviewers. Κάποιοι έγραψαν ότι φταίει το ότι το scene optimizer είναι απενεργοποιημένο by default στο s24. Εύχομαι να το διορθώσουν γιατί υπάρχουν συσκευές ακόμη και Κινέζων (oppo, vivo) που έχουν κάνει τρομακτικές αναβαθμίσεις στην κάμερα

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, themis79 said:

Μήπως έχει κάποιος ενημέρωση από Πλαίσιο αν θα παραδώσουν αύριο προπαραγγελιες?

Αυριο ξεκιναει παραδοσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...