Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

33 minutes ago, merkon said:

Σε ποια σημεία θεωρείς πως είναι πρακτικά καλυτερο;

Μου άρεσε πολύ η οθόνη οι νέες λειτουργίες ai  που είναι φλατ και νομίζω λίγο καλλιτέχνες φωτο σε σχέση με το 23 αλλά αυτό είναι υποκειμενικό και που εξαφανίζει πράγματα από φωτο το κάνει καταπληκτικά 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για αγορά με τιμολόγιο από την Samsung, επειδή κάνω κάποιες δοκιμές.. 

Βάζω τον αφμ, μου εμφανίζει όλα τα στοιχεία ατομικής επιχείρησης, και μου ζητάει ταυτοποίηση με ταυτότητα πχ (αριθμό ταυτότητας) και κινητό. 

Μετά από αυτό το βήμα άραγε προχωράει κανονικά και γίνεται η από φορολογιση? 

Έχει τύχει σε κανέναν αυτό το σενάριο αγοράς από το Samsung eshop? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kountoura said:

Παιδιά για αγορά με τιμολόγιο από την Samsung, επειδή κάνω κάποιες δοκιμές.. 

Βάζω τον αφμ, μου εμφανίζει όλα τα στοιχεία ατομικής επιχείρησης, και μου ζητάει ταυτοποίηση με ταυτότητα πχ (αριθμό ταυτότητας) και κινητό. 

Μετά από αυτό το βήμα άραγε προχωράει κανονικά και γίνεται η από φορολογιση? 

Έχει τύχει σε κανέναν αυτό το σενάριο αγοράς από το Samsung eshop? 

Ναι ακριβώς αυτά τα βήματα έκανα κατά την αγορά και φέτος και περισυ 

Link to comment
Share on other sites

Ποτε ξεκινανε οι παραλαβες των συσκευων για τους τυχερους παιδες ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

24/01

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Leongr188 said:

Ναι ακριβώς αυτά τα βήματα έκανα κατά την αγορά και φέτος και περισυ 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Επομένως κάνω αυτή την ταυτοποίηση και συνεχίζω. 

Επειδή δεν θέλω να πληρώσω με κάρτα, στο τέλος έχει και επιλογή για κατάθεση σε τράπεζα Πειραιώς πχ? 

Τα ρωτάω από σήμερα να είμαι έτοιμος και εύχομαι να μη προκύψει κάποιο σφάλμα. 

Αύριο θα βάλω παραγγελία και εγώ.. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kountoura said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Επομένως κάνω αυτή την ταυτοποίηση και συνεχίζω. 

Επειδή δεν θέλω να πληρώσω με κάρτα, στο τέλος έχει και επιλογή για κατάθεση σε τράπεζα Πειραιώς πχ? 

Τα ρωτάω από σήμερα να είμαι έτοιμος και εύχομαι να μη προκύψει κάποιο σφάλμα. 

Αύριο θα βάλω παραγγελία και εγώ.. 

https://www.samsung.com/gr/shop-faq/tropoi-pliromis/apodektoi-tropoi-pliromis/

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τη χρηση τιτανιου στο σκελετο,ειχα ακουσει παραπονα για τα IPHONE σχετικα με την απαγωγή θερμότητας λογω χρησης τιτανιου,ηταν αληθεις οι ισχυρισμοι? ισχυε κατι τετοιο στα IPHONE ?

Εαν ναι εδω στο S24 ULTRA τι να περιμενουμε ?

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Gorge said:

24 Στέλνουν νομίζω. Απο που δε ξερω.

Καποιοι θα παραλαβουν και 24, και τα μαγαζια 24 θα ξεκινησουν να δινουν τα preorders

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζω σε πολλά Reviews οτι η κάμερα είναι άθλια σε βραδινές λήψεις ακόμα πολλοί λένε οτι κάποιες φώτο ειναι καλύτερες του S23 Ultra καλά απο το Iphone Pro Max δεν το συζητάω. 

Αν δεν το πιάσω στα χέρια μου βέβαια να βγάλω photos και videos και επίσης αν δεν πάρει 2 με 3 αναβαθμίσεις λογισμικού δεν πιστεύω τπτ από ότι λένε οι Reviewers.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vwbestakos said:

Παιδιά διαβάζω σε πολλά Reviews οτι η κάμερα είναι άθλια σε βραδινές λήψεις ακόμα πολλοί λένε οτι κάποιες φώτο ειναι καλύτερες του S23 Ultra καλά απο το Iphone Pro Max δεν το συζητάω. 

Αν δεν το πιάσω στα χέρια μου βέβαια να βγάλω photos και videos και επίσης αν δεν πάρει 2 με 3 αναβαθμίσεις λογισμικού δεν πιστεύω τπτ από ότι λένε οι Reviewers.

Εγώ που το δοκίμασα σε μαγαζί δυο φορές είμαι από iPhone αλλά δεν ξέρω δεν μου άρεσε και τόσο . Περιμένω να έρθει και να δοκιμάσω σε εξωτερικό χώρο !!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vwbestakos said:

Παιδιά διαβάζω σε πολλά Reviews οτι η κάμερα είναι άθλια σε βραδινές λήψεις ακόμα πολλοί λένε οτι κάποιες φώτο ειναι καλύτερες του S23 Ultra καλά απο το Iphone Pro Max δεν το συζητάω. 

Αν δεν το πιάσω στα χέρια μου βέβαια να βγάλω photos και videos και επίσης αν δεν πάρει 2 με 3 αναβαθμίσεις λογισμικού δεν πιστεύω τπτ από ότι λένε οι Reviewers.

Μην ακούω τέτοια τώρα και είναι η πρώτη φορά που σκέφτομαι προπαραγγελία! 😃

Πιστεύω με τις απαιτούμενες ενημερώσεις θα πάρει τα πάνω της. Το βλέπω λίγο δύσκολο να είναι χειρότερο ακόμη και απ' το S23 ultra! 

Αν στείλω παιδιά αύριο στο samsung chat λέτε να δίνουν ακόμη κουπόνια 10%; 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Titarasaudi said:

Μην ακούω τέτοια τώρα και είναι η πρώτη φορά που σκέφτομαι προπαραγγελία! 😃

Πιστεύω με τις απαιτούμενες ενημερώσεις θα πάρει τα πάνω της. Το βλέπω λίγο δύσκολο να είναι χειρότερο ακόμη και απ' το S23 ultra! 

Αν στείλω παιδιά αύριο στο samsung chat λέτε να δίνουν ακόμη κουπόνια 10%; 

Πάρτο με κλειστά τα μάτια μην ακούς φήμες 🙂 🙂 

Λογικά θα έχει κουπόνια από βδομάδα! 

spacer.png

Πολύ αργεί!!! 🙂 🙂 🙂 

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, vwbestakos said:

Παιδιά διαβάζω σε πολλά Reviews οτι η κάμερα είναι άθλια σε βραδινές λήψεις ακόμα πολλοί λένε οτι κάποιες φώτο ειναι καλύτερες του S23 Ultra καλά απο το Iphone Pro Max δεν το συζητάω. 

Αν δεν το πιάσω στα χέρια μου βέβαια να βγάλω photos και videos και επίσης αν δεν πάρει 2 με 3 αναβαθμίσεις λογισμικού δεν πιστεύω τπτ από ότι λένε οι Reviewers.

Πάντα αυτό συμβαίνει...θέλει 3-4 καλα update για να πιάσει το μέγιστο...αν και με ίδιους σχεδόν φακούς θα έπρεπε να είναι έτοιμο...το s23u τν Αύγουστο πχ πήρε το καλύτερο update  για κάμερα...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, arxontas2323 said:

Πάντα αυτό συμβαίνει...θέλει 3-4 καλα update για να πιάσει το μέγιστο...αν και με ίδιους σχεδόν φακούς θα έπρεπε να είναι έτοιμο...το s23u τν Αύγουστο πχ πήρε το καλύτερο update  για κάμερα...

Το βρίσκεις νορμαλ να παίρνουμε συσκευη που θέλει τόσο καιρό με update για να φτιάξουν το Hardware τους ;

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Dimitris_w said:

Το βρίσκεις νορμαλ να παίρνουμε συσκευη που θέλει τόσο καιρό με update για να φτιάξουν το Hardware τους ;

Καθόλου νορμάλ...γ αυτο έγραψα στην 2η πρόταση οτι με σχεδόν ίδιους φακούς θα έπρεπε να ειναι έτοιμη η κάμερα...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Titarasaudi said:

Αν στείλω παιδιά αύριο στο samsung chat λέτε να δίνουν ακόμη κουπόνια 10%; 

Ναι! Το Σαββατο μου ειπαν να τους στειλω την Δευτερα. Για το 10%

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση τους στο chat σημερα ειναι:

Καλημέρα σας, δεν θα τεθεί σε λειτουργία η προωθητική ενέργεια με εκπτωτικούς κωδικούς, μας συγχωρείτε για την απογοήτευση.

Link to comment
Share on other sites

On 18/1/2024 at 5:52 ΜΜ, strathgos said:

Ερωτηση: Ξέρουμε αν κάνουν οι θηκες του s23 ultra?

Απότι εχω δει σε Reviews, όχι. 

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρή εταιρία και σοβαρή εξυπηρέτηση σε ανθρώπους που προτίθενται να δώσουν ενάμιση χιλιάρικο για ένα κινητό! Μπράβο Samsung! Έχω από το πρωί που προσπαθώ να μιλήσω στο chat μαζί τους. Σε αφήνουν να περιμένει ένα τέταρτο και μετά στο κλείνουν.

Link to comment
Share on other sites

και εγω επικοινώνησα μαζί τους και μετά απο 30 λεπτά μου απάντησαν καπουτ τα κουπόνια

απαράδεκτοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Για διαβάστε αυτό. Συζήτηση πριν λίγο στο chat τους!

Εγώ:

Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.

Θέλω να αγοράσω για μένα και για τον αδελφό μου 2 συσκευές S24 ultra 512gb. Έχω μιλήσει μαζί σας σχετικά με τις προωθητικές ενέργειες και μου έχετε δώσει κουπόνι για το 10%. Πάνω λοιπόν που ήμουν έτοιμος να κάνω την παραγγελία χθες, άρχισα να διαβάζω σε διάφορα φορουμς, myphone.gr, lagonika.gr, όπως και κάτω από αναρτήσεις σας στο Facebook ότι υπάρχει κουπόνι για 20% έκπτωση. Επειδή λοιπόν ήμουν έτοιμος όπως σας είπα για 2 συσκευές, που σημαίνει 300€ μείον και συνυπολογίζοντας τις εκπτώσεις και τις προσφορές που γίνονται σε άλλες χώρες, είπα να περιμένω να ρωτήσω την επίσημη Samsung σχετικά με αυτό. Αυτή τη στιγμή έχω το s23 Ultra και ο αδελφός μου iPhone και είμαι εγώ αυτός που τον έπεισα να πάει σε Android. Όμως επειδή βλέπω ότι για σας δεν είναι όλοι οι πελάτες ίδιοι και κάπου αρχίζει να είναι κοροϊδία το όλο θέμα, θα σας ζητήσω ένα ακόμη κουπόνι όπως αυτό που δεκάδες άλλοι προμηθεύτηκαν από εσάς για να γίνει παραγγελία 2 συσκευών s24 ultra 512. Αν δεν μου το δώσετε, θα σας ευχαριστήσω και θα πάμε να αγοράσουμε 2 iphone 15 pro max. Τουλάχιστον η Apple πουλάει ακριβά, αλλά το κάνει σε όλους! Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας και αναμένω την απάντηση σας!

‎10:45 AM

Samsung:

Καλημέρα σας,, Η προσφορά για μεγαλύτερη έκπτωση δεν είναι επίσημη προωθητική ενέργεια της Samsung .

‎10:50 AM

Εγώ:

Άλλα τι είναι; Αφού είναι κουπόνι που μπαίνει εδώ για προπαραγγελία

‎10:50 AM

Με δουλεύετε ρε παιδιά;

‎10:51 AM

Σας έχουν χακαρει το site και αγοράζουν με εκπτωτικούς κωδικούς που δεν δίνετε εσείς;

‎10:52 AM

Samsung:

Ειχε γίνει έκδοσή κωδικών 10% έκπτωση απο την Samsung για τις προπαραγγελίες, Μεγαλύτερή έκπτωση απο το 10% δεν προσφέρεται από την Samsung.

‎10:52 AM

Εγώ:

Άρα ρωτώ ξανά για να ξέρω τι θα ανεβάσω στο myphone

‎10:53 AM

Η επίσημη Samsung λέει ότι τα κουπόνια που έχουν χρησιμοποιήσει τόσοι άνθρωποι δεν είναι από την επίσημη Samsung; Παρόλα αυτά γίνονται δεκτά στο επίσημο eshop της Samsung;

‎10:54 AM

Samsung:

Σας εξηγούμε οτι μέσω της υπηρεσίας δεν έχει γίνει έκδοσή μεγαλύτερων κωδικών και δεν πρόκειται για προωθητική ενέργεια του Samsung Eshop.

‎10:55 AM

Εγώ:

Αυτό είναι είδηση λοιπόν! Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα κουπονια 20% απ οτι εχω καταλαβει ειναι απο υπαλληλους της samsung. Μπορει να ειχε 10 κουπονια ο καθενας και τα μοιρασε στα λαγονικα γιατι δεν τα ηθελαν οι φιλοι του. Αν παρακολουθουσατε το θεμα εκει θα ειχατε προλαβει. Και στην Αγγλια που χαζευα στο HOTUKDEALS εχουν βγαλει εκπτωσεις για υπαλληλους samsung και αλλων εταιρειων κινητης. Θα παραπονιομαστε γιατι δινουν εκπτωσεις στους υπαλληλους τους; Ολες οι εταιρειες το κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...