Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, vwbestakos said:

τα έχει κάνει μαντάρα με τις αναβαθμίσεις η Sammy

https://samlover.com/2024/09/24/galaxy-s24-one-ui-6-1-1-removed-from-server/

Αναβάθμισε στην σειρά  S23 με το τελευταίο security patch Σεπτεμβρίου πρόσφατα και στην σειρά S24 αργά τα ζα.

Επίσης αφαίρεσε από τους server της την 6.1.1 και για τις 2 σειρές S23,S24 λόγο προβλημάτων που αντιμετώπισαν οι χρήστες μετά την αναβάθμιση ότι νάνε.

Μάλλον πρέπει να προσλάβει νέο προσωπικό γιατί δεν την βλέπω καλά.....

Εγώ πρόλαβα και έκανα το αμαρτωλό update σε s23u, έφαγα το πρόβλημα του ζουμ στη μάπα και δε μου έχει έρθει ούτε Patch Σεπτεμβρίου (EUR). Δεν ξέρω σε ποιους ήρθε τελικά..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εδώ το s21u μου. Πήρε την αναβάθμιση του Σεπτεμβρίου. Δε νομίζω να ξανά θυμάμαι την σαμυ τόσο χάλια όσο φέτος.

Εντωμεταξύ τώρα που έχω συνηθίσει το 24 κοιτάζω το s21 και τα χρώματα του είναι πολύ πιο όμορφα... οι φωτογραφίες βέβαια με χαλάνε μάλλον είναι καλύτερος του 24 χαχα. Μπορεί να είναι και από την πλακέτα που την πήρα από το ali. Δε ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, depy333 said:

Καλημέρα! Ετοιμάζομαι κι εγώ να αποκτήσω το s24 ultra και θέλω να σας ρωτήσω  :

1)       Προτίθεμαι να το αγοράσω από μαγαζί που έβγαλε το bestprice (έχει καλές κριτικές) το οποίο έχει το 512 GB στα 1050€. Αν και στο χρώμα που θα το πάρω δεν έλεγε κάτι, σε άλλα χρώματα ανέφερε σε παρένθεση SMS928BZTHEUE. Είναι για κάποια άλλη χώρα? Και αν ναι θα έχω κάποιο πρόβλημα ή απλά ρυθμίζω από τα settings Ελλάδα και όλα είναι κομπλέ? Υπάρχει κάποιο μοντέλο που πρέπει να το αποφύγω?

2)       Επειδή έχω πολλά χρόνια να ασχοληθώ με κινητά, δεν φαντάζομαι να έχει κλειδώσει το κινητό η Samsung και να μην μπορώ να τρέξω μια εφαρμογή που δεν υπάρχει στο Play store αλλά την έχω σε apk?

3)       Για θήκη είμαι μεταξύ

SPIGEN RUGGED ARMOR https://www.skroutz.gr/s/49324221/Spigen-Rugged-Armor-Back-Cover-Plastiko-Silikonis-Mayro-Galaxy-S24-Ultra-ACS07286.html#reviews

SPIGEN ENZO ARAMID BACK COVER https://www.skroutz.gr/s/50363818/Spigen-Enzo-Aramid-Back-Cover-Mayro-Galaxy-S24-Ultra-ACS07289.html#description

Και

SPIGEN LIQUID CRYSTAL.

https://www.skroutz.gr/s/49324962/Spigen-Liquid-Crystal-Back-Cover-Silikonis-Diafano-Galaxy-S24-Ultra-ACS07283.html

Ξέρει κάποιος ποια δίνει καλύτερη προστασία σε περίπτωση πτώσης?

Και ένα τελευταίο :

4)       Μπορείτε να μου προτείνετε ένα φορτιστή ασφαλή και value for money ?

 

Κανείς βρε παιδιά?

Τουλάχιστον κάποιος να μου πει αν το μοντέλο SMS928BZTHEUE μπορεί να λειτουργήσει κανονικά Ελλάδα? Υπάρχουν μοντέλα που δεν υποστηρίζονται από την ελληνική Samsung ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 

Βγήκε patch Σεπτεμβρίου 

Screenshot_20240925_093958_Software update.jpg

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, depy333 said:

Κανείς βρε παιδιά?

Τουλάχιστον κάποιος να μου πει αν το μοντέλο SMS928BZTHEUE μπορεί να λειτουργήσει κανονικά Ελλάδα? Υπάρχουν μοντέλα που δεν υποστηρίζονται από την ελληνική Samsung ?

Από την στιγμή που το αγοράζεις από μαγαζί εντός Ε.Ε καλύπτεται κανονικά από την εγγύηση της Ελληνικής Samsung. Το συγκεκριμένο μοντέλο σίγουρα είναι για την Ευρωπαϊκή αγορά καθώς το βγάζει και η σελίδα της Samsung https://www.samsung.com/gr/business/smartphones/galaxy-s/galaxy-s24-ultra-titanium-gray-512gb-sm-s928bztheue/, οπότε προχώρα άφοβα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, depy333 said:

Κανείς βρε παιδιά?

Τουλάχιστον κάποιος να μου πει αν το μοντέλο SMS928BZTHEUE μπορεί να λειτουργήσει κανονικά Ελλάδα? Υπάρχουν μοντέλα που δεν υποστηρίζονται από την ελληνική Samsung ?

Πάρε ένα τηλέφωνο στη samsung και ρώτα τους μπορεί να σου ζητήσουν και imei της συσκευής. Άμα μπορείς να το μάθεις θα σε εξυπηρετήσουν σίγουρα 

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, dimitris1090T said:

Από την στιγμή που το αγοράζεις από μαγαζί εντός Ε.Ε καλύπτεται κανονικά από την εγγύηση της Ελληνικής Samsung. Το συγκεκριμένο μοντέλο σίγουρα είναι για την Ευρωπαϊκή αγορά καθώς το βγάζει και η σελίδα της Samsung https://www.samsung.com/gr/business/smartphones/galaxy-s/galaxy-s24-ultra-titanium-gray-512gb-sm-s928bztheue/, οπότε προχώρα άφοβα

 

28 minutes ago, mips said:

Πάρε ένα τηλέφωνο στη samsung και ρώτα τους μπορεί να σου ζητήσουν και imei της συσκευής. Άμα μπορείς να το μάθεις θα σε εξυπηρετήσουν σίγουρα 

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Πήρα και τη Samsung και όλα καλά! Έφυγε η παραγγελία! 

Για φορτιστή ποιον μου συστήνετε :

1) https://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/fortistes-kalodia/fortistes-prizas/fortistis-prizas-samsung-trio-super-fast-3ports-usb2x-usb-c-65w--black/1672179?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=PMax_GENERIC_Heroes-Sidekicks&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw6c63BhAiEiwAF0EH1Fvo8GgjSjacqXIW-yBixgzbk85TXYpd4FXJP1EATt9uASJGSyt3vRoCixQQAvD_BwE

ή 2) https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/fortistes/samsung-fortistis-spitiou-1-thesis-mauros-usb-c-45w-me-kalodio-type-c_3886247

Το Public τον trio τον έχει σε προσφορά.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, depy333 said:

Αν τον χρειάζεσαι μόνο για το κινητό πάρε τον 45w που δίνει μαζί και το καλώδιο για την γρήγορη φόρτιση καθώς αυτο που περιέχει η συσκευασία του κινητού δεν είναι 5A. Κοίτα και το msystem και cosmodata που τον έχουν πιο φθηνά τον 45w απο το Plaisio, και θεωρώ οτι είναι και αυτά ελληνικής αντιπροσωπείας. Γιατί σε φορτιστές Samsung απο Skroutzoμαγαζα ή e-shop κυκλοφορούν και πολλοί μούφα φορτιστές.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, dimitris1090T said:

Αν τον χρειάζεσαι μόνο για το κινητό πάρε τον 45w που δίνει μαζί και το καλώδιο για την γρήγορη φόρτιση καθώς αυτο που περιέχει η συσκευασία του κινητού δεν είναι 5A. Κοίτα και το msystem και cosmodata που τον έχουν πιο φθηνά τον 45w απο το Plaisio, και θεωρώ οτι είναι και αυτά ελληνικής αντιπροσωπείας. Γιατί σε φορτιστές Samsung απο Skroutzoμαγαζα ή e-shop κυκλοφορούν και πολλοί μούφα φορτιστές.

Σ'ευχαριστώ πολύ Δημήτρη!

Τελικά τον πήρα από Mssystem αφού πιστεύεις ότι εκεί δεν πρέπει να είναι μούφα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.
Έχουν αφαιρέσει από το s24u το super slow video?????????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, montoya_42 said:

Καλησπέρα στην παρέα.
Έχουν αφαιρέσει από το s24u το super slow video?????????

Νομίζω πως ναι. Καλησπέρα.Screenshot_20240925_165310_Camera.thumb.jpg.8f42893a28410593ed218afdeed72d5a.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τραγικό. Έκανα απίστευτα βιντεάκια με το s23u. 

Απορώ πως δεν έγινε θέμα. Δεν το χρησιμοποιούν όλοι;; 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω την αναζήτηση επαφών λίγο ποιο απλή ?

Έχω πολλές επαφές (πάνω από 1500) και όταν θέλω να κάνω μια κλήση πατάω επαφές και μετά πατάω την αναζήτηση και μετά γράφω το όνομα ή την επιχείρηση που θέλω.

Υπάρχει τρόπος να γλιτώσω λίγο χρόνο ?

Δλδ η αναζήτηση επαφών μπορεί να μπει κάπως μπροστά στην οθόνη?

ή υπάρχει τρόπος όταν πατάω πάνω στο εικονίδιο με τις επαφές να ανοίγει και η αναζήτηση χωρίς να χρειάζεται να την πατήσω εγώ ?
ή κάτι άλλο (εκτός φυσικά από το να βάλω άλλο dialer)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, montoya_42 said:

Τραγικό. Έκανα απίστευτα βιντεάκια με το s23u. 

Απορώ πως δεν έγινε θέμα. Δεν το χρησιμοποιούν όλοι;; 

Από τον Ιανουάριο

1362381949_.thumb.png.35f363ad33156750f80e0feba11c0f6b.png

Γιώργος Θεσσαλονίκη - S24 Ultra & One Plus 9 pro

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, agriniopk said:

Μπορώ να κάνω την αναζήτηση επαφών λίγο ποιο απλή ?

Έχω πολλές επαφές (πάνω από 1500) και όταν θέλω να κάνω μια κλήση πατάω επαφές και μετά πατάω την αναζήτηση και μετά γράφω το όνομα ή την επιχείρηση που θέλω.

Υπάρχει τρόπος να γλιτώσω λίγο χρόνο ?

Δλδ η αναζήτηση επαφών μπορεί να μπει κάπως μπροστά στην οθόνη?

ή υπάρχει τρόπος όταν πατάω πάνω στο εικονίδιο με τις επαφές να ανοίγει και η αναζήτηση χωρίς να χρειάζεται να την πατήσω εγώ ?
ή κάτι άλλο (εκτός φυσικά από το να βάλω άλλο dialer)

Βρήκα κάτι που θα με βολέψει. Το βάζω εδώ μήπως βοηθήσει και κάποιον άλλο αυτή η λειτουργεία.

Το homeup στο goodlock έχει μια τέτοια επιλογή εάν χρησιμοποιείτε το oneui launcher.

homeup menu>Home Screen>Finder Access>tick Home Screen

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2024 at 2:10 ΜΜ, montoya_42 said:

Καλησπέρα στην παρέα.
Έχουν αφαιρέσει από το s24u το super slow video?????????

Οχι τραβας κανονικά το video και απο την συλλογή οταν κανεις αναπαραγωγή το βιντεο , πατας παρατεταμενα πάνω στην οθονη και το βλέπεις σε slow motion .

Ουσιστικα πλέον ολα τα βινετο ειναι Slow mo 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimkit said:

Οχι τραβας κανονικά το video και απο την συλλογή οταν κανεις αναπαραγωγή το βιντεο , πατας παρατεταμενα πάνω στην οθονη και το βλέπεις σε slow motion .

Ουσιστικα πλέον ολα τα βινετο ειναι Slow mo 

Εγώ μιλάω για SUPER slow motion. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, montoya_42 said:

Εγώ μιλάω για SUPER slow motion. 

Αν πας στην επεξεργασία μπορείς από το 1/4 που είναι το default να το πας στο  1/8 .

Δεν θυμάμαι στα πόσα frames ήταν το super slow mo. Το καλό είναι ότι τώρα δεν χαλάει καθόλου η ανάλυση. 

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2024 at 8:26 ΜΜ, agriniopk said:

Μπορώ να κάνω την αναζήτηση επαφών λίγο ποιο απλή ?

Έχω πολλές επαφές (πάνω από 1500) και όταν θέλω να κάνω μια κλήση πατάω επαφές και μετά πατάω την αναζήτηση και μετά γράφω το όνομα ή την επιχείρηση που θέλω.

Υπάρχει τρόπος να γλιτώσω λίγο χρόνο ?

Δλδ η αναζήτηση επαφών μπορεί να μπει κάπως μπροστά στην οθόνη?

ή υπάρχει τρόπος όταν πατάω πάνω στο εικονίδιο με τις επαφές να ανοίγει και η αναζήτηση χωρίς να χρειάζεται να την πατήσω εγώ ?
ή κάτι άλλο (εκτός φυσικά από το να βάλω άλλο dialer)

Βάλε άλλον dialer (εγώ έχω true phone) με ελληνικά γράμματα στο πληκτρολόγιο και σώθηκες 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι, έκανα αλλαγή απο S23 Ultra σε S24 Ultra και ενω ειχα καποιες χειρογραφες σημειωσεις στο google calendar δεν μου τις εμφανιζει. Ξερει καποιος αν πρεπει να κανω καποια εξτρα ενεργεια για να εμφανιστουν?

Edited by theoalex50
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, theoalex50 said:

Καλημέρα φίλοι, έκανα αλλαγή απο S23 Ultra σε S24 Ultra και ενω ειχα καποιες χειρογραφες σημειωσεις στο google calendar δεν μου τις εμφανιζει. Ξερει καποιος αν πρεπει να κανω καποια εξτρα ενεργεια για να εμφανιστουν?

Θα πρέπει να είναι ενεργός ο αυτόματος συγχρονισμός του ημερολογίου. Αν πας ρυθμίσεις --> λογαριασμοί και δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας --> λογαριασμοί και στον λογαριασμό της Google πατάς να δεις αν έχει συγχρονίσει το ημερολόγιο. Πάτα ξανά να το κάνεις χειροκίνητα.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Θα πρέπει να είναι ενεργός ο αυτόματος συγχρονισμός του ημερολογίου. Αν πας ρυθμίσεις --> λογαριασμοί και δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας --> λογαριασμοί και στον λογαριασμό της Google πατάς να δεις αν έχει συγχρονίσει το ημερολόγιο. Πάτα ξανά να το κάνεις χειροκίνητα.

Μεσω samsung cloud απο οτι καταλαβα γινεται αυτο . Κανοντας το απλα με προτρεπει να κανω αντιγραφο ασφαλειας για το google calendar. Οποτε επρεπε να γινει στο παλιο. Αρα οτι ειχα το εχω χασει σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...