Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, giannismal said:

Ποιά αυτόματη φωτεινότητα εννοείς? Γιατί δεν καταλαβαίνω 

Ειλικρινά ρε φίλε έχεις δώσει τόσα λεφτά και δεν ξέρεις σε ένα smartphone ποια είναι η αυτόματη φωτεινότητα….

Link to comment
Share on other sites

Χθες πάντως ενθουσιάστηκα με φώτο που έβγαλα σε χαμηλό φωτισμό, είχα κάνει και ζουμ σε μια φωτογραφία που ήθελα να βγάλω και την επεξεργάστηκε μόνο του και μου έβγαλε ένα πολύ καλό αποτέλεσμα λες και ήταν φωτεινό το μέρος. 

Link to comment
Share on other sites

https://news.samsung.com/us/samsung-galaxy-ai-now-supports-more-languages-latest-update/

Παιδιά ενός κατώτερου Θεού εμείς και πάλι.

Ελληνικά... Μάλλον ποτέ. 😂

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, nasosvasedis said:

https://news.samsung.com/us/samsung-galaxy-ai-now-supports-more-languages-latest-update/

Παιδιά ενός κατώτερου Θεού εμείς και πάλι.

Ελληνικά... Μάλλον ποτέ. 😂

Στο σύνολο του το update με τα AI άχρηστο για μας ...

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Konstantine73 said:

Στο σύνολο του το update με τα AI άχρηστο για μας ...

Για να δούμε... Υπάρχει περίπτωση μέσα στο 2025 να δούμε προσθήκη ελληνικών; Ή ούτε καν;

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, nasosvasedis said:

Για να δούμε... Υπάρχει περίπτωση μέσα στο 2025 να δούμε προσθήκη ελληνικών; Ή ούτε καν;

Εδώ βλέπεις η απλ δεν έδωσε και ούτε πρόκειται ελληνικά στην σιρι και η Google επίσης το ίδιο με τον assistant 

Link to comment
Share on other sites

Αφού αγοράζουμε σαν ζώα.... καλά μα ς κάνουν!!!

 

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, azaaza said:

Αφού αγοράζουμε σαν ζώα.... καλά μα ς κάνουν!!!

 

Λιγο υπερβολικο σε βρισκω. Εσυ αν ειχες την επιλογη να ανοιξεις ενα μαγαζι , θα το ανοιγες σε μια πολη 3.000.000 κατοικων  , ή σε ενα χωρίο 200 κατοίκων ?

Δεν ειναι δημοσιο οργανισμός η samsung επενδυει εκει που θα ερθουν τα περισσοτερα κερδη .

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Εδώ βλέπεις η απλ δεν έδωσε και ούτε πρόκειται ελληνικά στην σιρι και η Google επίσης το ίδιο με τον assistant 

Θέλω να πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα δώσουν όλοι τους. Καταλαβαίνω ότι προφανώς τα ελληνικά ίσως είναι δύσκολη γλώσσα να την κωδικοποιήσουν σωστά, αλλά εντάξει... Κάποια στιγμή θα το καταφέρουν όλοι τους. 😛

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimkit said:

Λιγο υπερβολικο σε βρισκω. Εσυ αν ειχες την επιλογη να ανοιξεις ενα μαγαζι , θα το ανοιγες σε μια πολη 3.000.000 κατοικων  , ή σε ενα χωρίο 200 κατοίκων ?

Δεν ειναι δημοσιο οργανισμός η samsung επενδυει εκει που θα ερθουν τα περισσοτερα κερδη .

Λογικό αφού ξέρει ότι οι 200 θα αγοράσουν είτε έχει ελληνικά είτε όχι 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Ειλικρινά ρε φίλε έχεις δώσει τόσα λεφτά και δεν ξέρεις σε ένα smartphone ποια είναι η αυτόματη φωτεινότητα….

Ρε εξυπνοπούλι ξέρω ποιά είναι η αυτόματη η προσαρμοσμένη φωτεινότητα... απλώς ρωτάω μήπως εννοούσε κάτι άλλο !!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Θέλω να πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα δώσουν όλοι τους. Καταλαβαίνω ότι προφανώς τα ελληνικά ίσως είναι δύσκολη γλώσσα να την κωδικοποιήσουν σωστά, αλλά εντάξει... Κάποια στιγμή θα το καταφέρουν όλοι τους. 😛

οταν η ΑΙ  θα ειναι πραγματικη ΑΙ δεν θα χρειαζεται να επιλεγεις γλωσσα γιατι θα την αναγνωριζει αυτοματα,προς το παρον ειναι ΑΙ στα χαρτια και με περιορισμενη "μορφωση"

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasilis69 said:

οταν η ΑΙ  θα ειναι πραγματικη ΑΙ δεν θα χρειαζεται να επιλεγεις γλωσσα γιατι θα την αναγνωριζει αυτοματα,προς το παρον ειναι ΑΙ στα χαρτια και με περιορισμενη "μορφωση"

Σωστός!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Λογικό αφού ξέρει ότι οι 200 θα αγοράσουν είτε έχει ελληνικά είτε όχι 

Δεν καταλαβατε ακομα τι εννοω, ο τζιρος που κανει όλος ο ομλιος Samsung στην ελλαδα ειναι 0,16% του παγκοσμιου τζιρου της  . 

Αρα στο κομματι μονο του κινητου ειναι ακομα χαμηλοτέρο. Αυτη την στιγμη αν η sammy δεν πουλησει ουτε ένα κινητο στην ελλάδα , δεν θα σταξει ουτε ενα γραμμαριο ιδρωτας απο τοπ μετωπο τους  Το ιδιο ειναι και να διπλάσιασει τις πωλήσεις της .

Και για να το κάνουμε πιο καθημερινό, είναι σαν να σου λέει το αφεντικό σου , μάθε κινέζικα και εγώ θα αυξήσω τον μισθό σου 0,60€ μήνα  , αντί 700€ θα παίρνεις 700,60€

 

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, giannismal said:

Ρε εξυπνοπούλι ξέρω ποιά είναι η αυτόματη η προσαρμοσμένη φωτεινότητα... απλώς ρωτάω μήπως εννοούσε κάτι άλλο !!!

Μπράβο φίλε μου για την πολιτισμένη και με πυροσβεστική διάθεση απάντηση σου. Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να πικάρω τον Κωνσταντίνο αλλά να αναδείξω την δική σου προσέγγιση σε μία απάντηση που για άλλους θα ήταν η αρχή ενός beef.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, giannismal said:

Ρε εξυπνοπούλι ξέρω ποιά είναι η αυτόματη η προσαρμοσμένη φωτεινότητα... απλώς ρωτάω μήπως εννοούσε κάτι άλλο !!!

Τα ρε στους φίλους σου εν αρχή!

Όχι δεν εννοούσε κάτι άλλο, δεν το σώζεις άστο.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vasilis69 said:

οταν η ΑΙ  θα ειναι πραγματικη ΑΙ δεν θα χρειαζεται να επιλεγεις γλωσσα γιατι θα την αναγνωριζει αυτοματα,προς το παρον ειναι ΑΙ στα χαρτια και με περιορισμενη "μορφωση"

Το rabbit το εχετε δει τι κανει? 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, koloko said:

Το rabbit το εχετε δει τι κανει? 

Δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερως,ξερω πως ειναι μια palm συσκευη που κανει πολλα κι ειναι η αρχη αυτου που ερχεται.Η συζητηση ομως ειναι στα πλαισια αυτου που προσφερει η samsung στις συσκευες της κι οχι απο τριτους.Οπως και να χει ομως,αυτο που θα κατακλυσει τα επομενα χρονια(προσωπικα δεν μ αρεσει η νεα πραγματικοτητα) ειναι η ΑΙ αλλα αυτη την στιγμη ειναι στην πολλη αρχη της.

Link to comment
Share on other sites

Να παραθέσω την εμπειρία μου , με ένα θέμα με την μπαταρία που ειχα.

Γενικά από την πρώτη μέρα είμαι πολύ ευχαριστημένος με την διάρκεια  μπαταρίας. έπιανα άνετα 8 ώρες SOT. Βέβαια είμαι από του χρήστες που προσέχω πάρα πολύ την εγκαθιστώ στο κινητό  και οι εφαρμογές και τα παιχνιδια είναι μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού.

Πριν 4 μέρες είπα να βάλω το ROYAL MATCH (το παιχνίδι που σώζεις τον βασιλιά  , και μας έχει πρήξει με τίς διαφημίσεις , αλλα διαφημίζει ότι δεν έχει διαφημίσεις ) , παρεμπίπτοντος πολύ καλό παιχνίδι , όντως δεν έχει διαφημίσεις , αλλά προφανώς το πληρώνεις αλλιώς , με πλάγιους τρόπους .

Με το που έβαλα τον παιχνίδι , η μπαταριά έπεσε κυριολεκτικά στο μισό . Δοκίμασα να βάλω την εφαρμογή σε πλήρη αδράνεια , περιορισμό δεδομένων στο παρασκήνιο , τιποτα !! , Και η πλάκα είναι ότι δεν φαίνεται καθόλου η κατανάλωση στα στατιστικά της μπαταρίας.

άρα η μόνη λύση ήταν ολική επαναφορά  και όλα καλά πάλι . (Με απεγκάτασταση της εφαρμογής δεν λύθηκε το πρόβλημα)

Όσοι έχετε θέμα με την μπαταρία αφήστε τα γιατροσόφια , κάνετε επαναφορά της συσκευής και προσέχετε τι εφαρμογές βάζετε .

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Τα ρε στους φίλους σου εν αρχή!

Όχι δεν εννοούσε κάτι άλλο, δεν το σώζεις άστο.

Ναι ότι πείς .... δεν χαλάμε χατίρι!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dimkit said:

Να παραθέσω την εμπειρία μου , με ένα θέμα με την μπαταρία που ειχα.

Γενικά από την πρώτη μέρα είμαι πολύ ευχαριστημένος με την διάρκεια  μπαταρίας. έπιανα άνετα 8 ώρες SOT. Βέβαια είμαι από του χρήστες που προσέχω πάρα πολύ την εγκαθιστώ στο κινητό  και οι εφαρμογές και τα παιχνιδια είναι μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού.

Πριν 4 μέρες είπα να βάλω το ROYAL MATCH (το παιχνίδι που σώζεις τον βασιλιά  , και μας έχει πρήξει με τίς διαφημίσεις , αλλα διαφημίζει ότι δεν έχει διαφημίσεις ) , παρεμπίπτοντος πολύ καλό παιχνίδι , όντως δεν έχει διαφημίσεις , αλλά προφανώς το πληρώνεις αλλιώς , με πλάγιους τρόπους .

Με το που έβαλα τον παιχνίδι , η μπαταριά έπεσε κυριολεκτικά στο μισό . Δοκίμασα να βάλω την εφαρμογή σε πλήρη αδράνεια , περιορισμό δεδομένων στο παρασκήνιο , τιποτα !! , Και η πλάκα είναι ότι δεν φαίνεται καθόλου η κατανάλωση στα στατιστικά της μπαταρίας.

άρα η μόνη λύση ήταν ολική επαναφορά  και όλα καλά πάλι . (Με απεγκάτασταση της εφαρμογής δεν λύθηκε το πρόβλημα)

Όσοι έχετε θέμα με την μπαταρία αφήστε τα γιατροσόφια , κάνετε επαναφορά της συσκευής και προσέχετε τι εφαρμογές βάζετε .

8 ώρες SOT με το κινητό στα λογικά του(adaptive refresh rate και UHD κλπ κλπ και ανοιχτά όλα) σε καθημερινή χρήση μου φαίνεται ακραίο σενάριο. Εκτός αν βλέπεις μονίμως youtube όλη μέρα. Εγώ με τα παραπάνω που λέω βγάζω 4 ώρες SOT (το βλέπει και ο ήλιος αρκετά και είναι σε max brightness) . Επίσης μου φαίνεται λίγο ακραίο αυτό που λες για μια εφαρμογή να κάνει τέτοια διαφορά. Θέλω να πω μήπως άλλαξες κάτι στον τρόπο χρήσης και έγινε έτσι η ιστορία; (με καλογραμμένα παιχνίδια γράφεις επίσης καλό SOT, αν ξεκινήσεις και είσαι στο ρουφομπάταρο το fb θα φεύγει νεράκι). Ρωτάω και λέω την γνώμη όχι ότι μπορείς να έχει άδικο η κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πλεον δεν υπαρχει τροπος οπως παλια να βάζουμε μια φωτογραφία στην always on display?

Αναγκαστικα πλεον η θα ειναι το background της lockscreen η μαυρίλα ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tsigdi said:

8 ώρες SOT με το κινητό στα λογικά του(adaptive refresh rate και UHD κλπ κλπ και ανοιχτά όλα) σε καθημερινή χρήση μου φαίνεται ακραίο σενάριο. Εκτός αν βλέπεις μονίμως youtube όλη μέρα. Εγώ με τα παραπάνω που λέω βγάζω 4 ώρες SOT (το βλέπει και ο ήλιος αρκετά και είναι σε max brightness) . Επίσης μου φαίνεται λίγο ακραίο αυτό που λες για μια εφαρμογή να κάνει τέτοια διαφορά. Θέλω να πω μήπως άλλαξες κάτι στον τρόπο χρήσης και έγινε έτσι η ιστορία; (με καλογραμμένα παιχνίδια γράφεις επίσης καλό SOT, αν ξεκινήσεις και είσαι στο ρουφομπάταρο το fb θα φεύγει νεράκι). Ρωτάω και λέω την γνώμη όχι ότι μπορείς να έχει άδικο η κάτι.

Ναι φίλε μου UHD adaptive refresh rate ιστορικό τοποθεσία ενεργό. Η 8 SOT είναι με ημερήσια χρήση. Αν δεν δουλεύω το κινητό αρκετά και πάω σε 48 ώρες χρήση τότε το SOT πέφτει στην 4.30 ώρες. Δεν πίστευα και εγώ ότι μπορεί μια εφαρμογή να μου κάνει τόση ζημιά.Οπως είπα εγκαθιστώ πολύ σπάνια εφαρμογές  γι αυτό εστίασα απευθείας στην συγκεκριμένη.  Εκτος αν καποια αναβαθμιση καποιας αλλης εφαρμογης εκανε την ζημια.Γενικά το κινητό ζεστενοταν αδικαιολογητα γι αυτό με ψιλιασε ότι κάτι κάνει τον επεξεργαστή να μην σταματάει .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eddiedimitris said:

Παιδια πλεον δεν υπαρχει τροπος οπως παλια να βάζουμε μια φωτογραφία στην always on display?

Αναγκαστικα πλεον η θα ειναι το background της lockscreen η μαυρίλα ?

ή κάτι από το store

Settings -Themes-AODs

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι κάτω από έντονο ήλιο θα δείχνει η οθόνη μια χαρά φετινή και όλα και μετά από λίγο θα πέσει η φωτεινότητα αρκετά. Όσο ζεσταίνεται δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...