Jump to content

Έκδοση αστυνομικής ταυτότητας


peiraiotakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγώ έχασα τη δική μου (έτσι λέω δηλαδή) και θέλω να βγάλω καινούρια.

Θα έχω τον ίδιο αριθμό και στην καινούρια ή θα μου δώσουν νέο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 196
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Συγνωμη που ανοιξα νεο θεμα,εψαξα να δω μηπως υπαρχει και δε βρηκα,μαλλον τυφλωθηκα :p τελικα καποιος να μας πει τι χρειαζεται ακριβως;;μονο πιστοποιητικο χρειαζεται και φωτο;;
Link to comment
Share on other sites

Παλαια ταυτοτητα εαν υπαρχει , και ψαξε και καναν λογαριασμο ΟΤΕ-ΔΕΗ που να λειτουργει ως αποδειξη της μονιμης κατοικιας σου.Για περισσοτερες πληροφοριες ρωτα στο Γραφειο ταυτοτητων τηλεφωνο υπαρχει.Και φιλε μη σου φαινετε παραξενο που υπαρχουν τα λεγομενα ραντεβου.Εξαλου που δεν υπαρχουν ?ακομα και στα Νοσοκομεια.Ειναι λογικο να υπαρχουν ραντεβου για να μπορεσουνε να εξυπηρετηθουνε ανετα οσο περισσοτεροι γινεται.Εαν πηγαινε ο καθενας για ταυτοτητα οποτε του σηκωνοταν τοτε δεν θα γινοταν δουλεια.

 

@ lewton ε ελεος ρε φιλε.Ελεος δηλαδη."απο τον ιδιο -μπατσο-".

Link to comment
Share on other sites

Παλαια ταυτοτητα εαν υπαρχει , και ψαξε και καναν λογαριασμο ΟΤΕ-ΔΕΗ που να λειτουργει ως αποδειξη της μονιμης κατοικιας σου.Για περισσοτερες πληροφοριες ρωτα στο Γραφειο ταυτοτητων τηλεφωνο υπαρχει.Και φιλε μη σου φαινετε παραξενο που υπαρχουν τα λεγομενα ραντεβου.Εξαλου που δεν υπαρχουν ?ακομα και στα Νοσοκομεια.Ειναι λογικο να υπαρχουν ραντεβου για να μπορεσουνε να εξυπηρετηθουνε ανετα οσο περισσοτεροι γινεται.Εαν πηγαινε ο καθενας για ταυτοτητα οποτε του σηκωνοταν τοτε δεν θα γινοταν δουλεια.

 

@ lewton ε ελεος ρε φιλε.Ελεος δηλαδη."απο τον ιδιο -μπατσο-".

 

μεχρι και ληξιαρχικη πραξη μου ειπαν αλλα και παραβολο απο εφορια.....αυτη τη στιγμη παιρνω τηλ και δε το σηκωνουν σε καποιες υπηρεσιες,αντε να τρεχω πρωι πρωι αυριο.βλακεια μου που δε ρωτησα το πρωι που πηγα εκει,νομιζα οτι θα θελουν μονο φωτο τη παλια ταυτοτητα και το πιστοποιητικο γεννησης

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε.Ρωτα εκει.Παντως καποια ημερα της εβδομαδας σιγουρα το Γραφειο Ταυτοτητων θα δουλευει και απογευμα.

 

θελω οπωσδηποτε να βγαλω ταυτοτητα γιατι την αλλη εβδομαδα φευγω για ιταλια,μου ειπε το ιδιο ατομο οτι στη δινουν αμεσως.....ισχυει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

θελω οπωσδηποτε να βγαλω ταυτοτητα γιατι την αλλη εβδομαδα φευγω για ιταλια,μου ειπε το ιδιο ατομο οτι στη δινουν αμεσως.....ισχυει αυτο;

Ωραία εποχή διάλεξες. Πολλοί μπάτσοι είναι σε διακοπες. Υπολειτουργούν τα πάντα.

Καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία εποχή διάλεξες. Πολλοί μπάτσοι είναι σε διακοπες. Υπολειτουργούν τα πάντα.

Καλή τύχη.

 

κοιτα απ'οτι ειδα το πρωι που πηγα στην ασφαλεια δεν υπολειτουργει τιποτα σε διαβεβαιω :)μετα απο πολυ ψαξιμο στο νετ βλεπω οτι ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του οποτε μεσα απο αυτη τη διαδικασια δε βγαζω ακρη.....θα παω πουρνο πουρνο να βγαλω νουμερο και θα ρωτησω κιολας τι χρειαζετε και ποσο καιρο κανει να βγει.στις 7 πρεπει να ειμαι εκει,κριμα δεν ειμαι;ουτε για δουλεια να πηγαινα ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Share on other sites

κοιτα απ'οτι ειδα το πρωι που πηγα στην ασφαλεια δεν υπολειτουργει τιποτα σε διαβεβαιω :)

Εγώ όταν είχαν πάει πάντως έβλεπαν πρωινό καφέ :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχαν πάει πάντως έβλεπαν πρωινό καφέ :p

 

με τι χαρτια πηγες εσυ;τη πηρες αμεσως;

Link to comment
Share on other sites

με τι χαρτια πηγες εσυ;τη πηρες αμεσως;

Μου κλείσαν ραντεβού για 30 Αυγούστου.

Pwned

 

Σχετικά με τα χαρτιά, :google:

http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=139&Itemid=132&lang=

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μου κλείσαν ραντεβού για 30 Αυγούστου.

Pwned

 

Σχετικά με τα χαρτιά, :google:

http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=139&Itemid=132&lang=

 

πλακα κανεις;;;;;δηλαδη θα παω αυριο για να κλεισω ραντεβου μετα απο 1 μηνα;;;;;θεε μου δεν αντεχω αλλο,πως θα παω ιταλια ρε συ κολυμπωντας;:wacko:ευχαριστω για τα στοιχεια,βλεπω οτι αυτα που ζηταει τα εχω δε θελω να λεει την ομαδα αιματος η ταυτοτητα αλλη ορεξη δεν ειχα να τρεχω σε νοσοκομεια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω περσι ειχα παρει τηλ. να κλεισω ραντεβου αρχες απριλιου για μεσα ιουνιου!

Πνιγονται στη δουλεια φαινετε.

Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις;;;;;δηλαδη θα παω αυριο για να κλεισω ραντεβου μετα απο 1 μηνα;;;;;θεε μου δεν αντεχω αλλο,πως θα παω ιταλια ρε συ κολυμπωντας;:wacko:ευχαριστω για τα στοιχεια,βλεπω οτι αυτα που ζηταει τα εχω δε θελω να λεει την ομαδα αιματος η ταυτοτητα αλλη ορεξη δεν ειχα να τρεχω σε νοσοκομεια.

Το να αναγράφει την ομάδα αίματος καλό για σένα είναι...

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω περσι ειχα παρει τηλ. να κλεισω ραντεβου αρχες απριλιου για μεσα ιουνιου!

Πνιγονται στη δουλεια φαινετε.

τετοια λεγε μου να τρεχω για διαβατηρια αντι για ταυτοτητα

 

 

Το να αναγράφει την ομάδα αίματος καλό για σένα είναι...

 

δε με ενδιαφερει,ξερω τι λες

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η πραγματικοτητα. Ετσι ηταν πριν μερικους μηνες.

 

Τωρα που ειναι καλοκαιρι δεν νομιζω να ειναι πιο εργατικοι.

Διαβατηριο με τα 70€ νταβατζιλικι δε το νομιζω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η πραγματικοτητα. Ετσι ηταν πριν μερικους μηνες.

 

Τωρα που ειναι καλοκαιρι δεν νομιζω να ειναι πιο εργατικοι.

Διαβατηριο με τα 70€ νταβατζιλικι δε το νομιζω!

 

μα εγω που τους ειδα το πρωι μια χαρα εργατικοι μου φανηκαν,και 200 να εχει θα το βγαλω γιατι θελω να παω ιταλια ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα φαινομενα απατουν :p

 

Πανε απο εκει και πιασε κουβεντα.

Αν το ζωρισεις το θεμα οτι την βιαζεσαι κατι θα κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Τα φαινομενα απατουν :p

 

Πανε απο εκει και πιασε κουβεντα.

Αν το ζωρισεις το θεμα οτι την βιαζεσαι κατι θα κανουν.

 

αν ειναι να αργησει να βγει η ταυτοτητα ισως μου δωσουν καποιο χαρτι που να αντικαθιστα την ταυτοτητα μεχρι να τη παρω,μακαρι να ειναι ετσι καλο βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Moυ φαινετε μερικοι εδω λετε οτι σας κατεβει ετσι ?Φιλε εσυ πηγες ειπες οτι θες να φυγεις ναι η οχι ?Τι νταβατζιλικια και ΒΛΑΚΕΙΕΣ λετε εδω περα δηλαδη ?70 ευρω και 200 ευρω κτλ ?Ακου πανε εσυ εκει και πες οτι θες ταυτοτητα για να πας Ιταλια.

Παντως αυτα τα φροντιζουνε και πιο μπροστα δεν τα αφηνουνε τελευταια στιγμη.

 

Και σου ειπα εαν πεις οτι φευγεις επειγοντος κτλ εσυ τι λες ?Λες να μην την βγαλουνε ?Ηρεμησε...

Link to comment
Share on other sites

Moυ φαινετε μερικοι εδω λετε οτι σας κατεβει ετσι ?Φιλε εσυ πηγες ειπες οτι θες να φυγεις ναι η οχι ?Τι νταβατζιλικια και ΒΛΑΚΕΙΕΣ λετε εδω περα δηλαδη ?70 ευρω και 200 ευρω κτλ ?Ακου πανε εσυ εκει και πες οτι θες ταυτοτητα για να πας Ιταλια.

Παντως αυτα τα φροντιζουνε και πιο μπροστα δεν τα αφηνουνε τελευταια στιγμη.

 

Και σου ειπα εαν πεις οτι φευγεις επειγοντος κτλ εσυ τι λες ?Λες να μην την βγαλουνε ?Ηρεμησε...

 

Δεν ηξερα οτι θα φυγω για ιταλια,προχτες το κανονισα και τρεχω σα τρελος για να βγαλω νεα ταυτοτητα......λοιπον πηγα πρωι στις 7 μου εγραψαν το ονομα και στις 10 θα παω να κανω την αιτηση.....ρωτησα αστυνομικο μου ειπε οτι χρειαζονται τα εξης χαρτια,πιστοποιητικο γεννησεως,παλια ταυτοτητα,φωτογραφιες.Σε 3-4 μερες θα εχω τη νεα ταυτοτητα :D δηλαδη δευτερα με τριτη.....δουλευουν και το σαββατο τα αλανια ναι ναι ναιιιιι τετοια εποχη και δουλευουν ρολοι ΜΠΡΑΒΟ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι θα φυγω για ιταλια,προχτες το κανονισα και τρεχω σα τρελος για να βγαλω νεα ταυτοτητα......λοιπον πηγα πρωι στις 7 μου εγραψαν το ονομα και στις 10 θα παω να κανω την αιτηση.....ρωτησα αστυνομικο μου ειπε οτι χρειαζονται τα εξης χαρτια,πιστοποιητικο γεννησεως,παλια ταυτοτητα,φωτογραφιες.Σε 3-4 μερες θα εχω τη νεα ταυτοτητα :D δηλαδη δευτερα με τριτη.....δουλευουν και το σαββατο τα αλανια ναι ναι ναιιιιι τετοια εποχη και δουλευουν ρολοι ΜΠΡΑΒΟ

Καλά, χαλάρωσε, δεν το κάνουν και για την ψυχή της μάνας τους τ' αλάνια, πλερώνονται ;p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλά, χαλάρωσε, δεν το κάνουν και για την ψυχή της μάνας τους τ' αλάνια, πλερώνονται ;p

 

Χαλαρος ειμαι παντα :p 5 λεπτα εκανε η ολη διαδικασια......οπως τα ειπα πριν,4 φωτογραφιες,πιστοποιητικο γεννησεως και τη παλια ταυτοτητα θελουν.....το ωραιο ειναι πως αντι για 3-4 μερες που κανουν για να στη δωσουν στα χερια τωρα μου λεει που ειναι αυγουστος ελα τη πεμπτη να τη παρεις :blink: πας καλααααααα της κανω,τη πεμπτη ταξιδευωωωωωωω :rolleyes: καλα μου λεει ελα το απογευμα της τεταρτης :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...