Jump to content

Έκδοση αστυνομικής ταυτότητας


peiraiotakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω δεν εχω βγαλει ακομα.. Πειραζει να μην βγαλω; Υπαρχει περιπτωση να την χρειαστω πουθενα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 196
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 εισαι υποχρεωμενος να βγαλεις ταυτοτητα αφου εκλεισεσ ειδη τα 12

2 θα την χρειαστεις αμα θες να δωδεις για κανενα πτυχιο lower γαλλικα κτλ

3.θα την χρειαστεις οπωσδηποτε στις πανελλαδικες σου εξετασεις.

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

1 εισαι υποχρεωμενος να βγαλεις ταυτοτητα αφου εκλεισεσ ειδη τα 12

2 θα την χρειαστεις αμα θες να δωδεις για κανενα πτυχιο lower γαλλικα κτλ

3.θα την χρειαστεις οπωσδηποτε στις πανελλαδικες σου εξετασεις.

 

Ειδη εχω δωσει για lower (το πειρα κιολας) και δεν υπαρχει θεμα, και με διαβατιριο περνας

 

Μεχρι τοτε θα εχω βγαλει ουτος η αλλως λογο του οτι θα εχω και μηχανακι οποτε αλλαζουν τα πραγματα

Εγω ρωταω για περιοδο ενος αντε εναμιση χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να βγαλω καινουρια ταυτοτητα,αν μου δημιουργησουν προβλημα με την εκδοση διαβατηριου:rolleyes: ,ξερει κανεις αν η ομαδα αιματος ειναι υποχρεωτικο να γραφεται?Ξερω τι ομαδα ειμαι,αλλα πρεπει να ξανακανω εξετασεις,γιατι δεν εχω το αναλογο χαρτι απ'το μικροβιολογικο εργαστηριο...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να βγαλω καινουρια ταυτοτητα,αν μου δημιουργησουν προβλημα με την εκδοση διαβατηριου:rolleyes: ,ξερει κανεις αν η ομαδα αιματος ειναι υποχρεωτικο να γραφεται?Ξερω τι ομαδα ειμαι,αλλα πρεπει να ξανακανω εξετασεις,γιατι δεν εχω το αναλογο χαρτι απ'το μικροβιολογικο εργαστηριο...

Μην ανησυχείς. Είναι προαιρετικό στοιχείο η ομάδα αίματος!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Τις προάλλες πήγα να βγάλω ταυτότητα. Η προηγούμεν ήταν κατεστραμμένη τελείως, μιας και την είχε φάει ο σκύλος και μέρα με τη μέρα φθειρονταν ακόμαπιο πολύ. Το Νοέμβρη είχα πάει στα ΚΕΠ για πιστοποιητικό γεννήσεως και το Γενάρη δήλωσα απώλεια. Εν τω μεταξύ πρέπει να είαμι πάνω από χρόνο χωρίς ταυτότητα..Πάω λοιπόν στο τμήμα και μου λέει η γκόμενα ότι πρέπει να δώσω παράβολο 9€ και ένα μάρτυρα. Ξαναπηγαίνω την άλλη μέρα με έναν οικογενειακό φίλο αλλά δενμου ζήτησε παράβολο! Φτηνά τη βγάλαμε, μιας και ο φωτογράφος μας έπιασε κότσο (13€ για φωτογραφίες ταυτότητας είναι κλεψιά νομίζω).
Link to comment
Share on other sites

κανικα οι φωτο για ταυτοτητες κιστιζουν γυρο στ 9 ευρω.

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακουσα οτι θα λειτουργεισει ιδικο "καταστιμα" για την εκδοση ταυτοτιτων, και θα ειναι και ανοιχτο το απογευμα και τα σαββατα για την εξυπηρετιση των μαθητων, ξερεις κανεις τπτ επι του θεματος
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να βγαλω καινουρια ταυτοτητα,αν μου δημιουργησουν προβλημα με την εκδοση διαβατηριου:rolleyes: ,ξερει κανεις αν η ομαδα αιματος ειναι υποχρεωτικο να γραφεται?Ξερω τι ομαδα ειμαι,αλλα πρεπει να ξανακανω εξετασεις,γιατι δεν εχω το αναλογο χαρτι απ'το μικροβιολογικο εργαστηριο...

Είναι προαιρετικό αλλά το έχω μετανιώσει που τότε βαρέθηκα να το κάνω.

Δεν είναι τίποτα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε ο πρόεδρος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Φωτογράφων, όλα αυτά θα έχουν λήξει σε περίπου δύο χρόνια, όταν θα εκδίδονται οι πανευρωπαϊκές ταυτότητες που θα έχουν θέση διαβατηρίου.

Αυτό είναι επίσημα δηλωμένο ή απλά το υπολογίζει;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έφτασε η ώρα να βγάλω κι εγώ ταυτότητα της πατρίδας. Μέχρι τώρα αν και έλλην, είχα μόνο κυπριακή ταυτότητα. Φυσικά διάβασα τι χρειάζεται αλλά έχω τις εξής απορίες:

 

1. Το πιστοποιητικό του δήμου στον οποίο είμαι εγγεγραμμένος, φαντάζομαι το προμηθεύομαι από τα Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών;

 

2. Το πιστοποιητικό από Νοσηλευτικό Ίδρυμα μάλλον δεν είναι απαραίτητο, σωστά;

 

3. Μπορεί να φανεί λίγο κουφή ερώτηση, αλλά τις φωτογραφίες από που μπορώ να τις βγάλω;

 

4. Και τέλος, την αίτηση (και την ταυτότητα), τα προμηθεύομαι από το αστυνομικό τμήμα της περιοχής μου, σωστά;

 

Θενξ εκ των προτέρων...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

 

1. Το πιστοποιητικό του δήμου στον οποίο είμαι εγγεγραμμένος, φαντάζομαι το προμηθεύομαι από τα Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών;

 

2. Το πιστοποιητικό από Νοσηλευτικό Ίδρυμα μάλλον δεν είναι απαραίτητο, σωστά;

 

3. Μπορεί να φανεί λίγο κουφή ερώτηση, αλλά τις φωτογραφίες από που μπορώ να τις βγάλω;

 

4. Και τέλος, την αίτηση (και την ταυτότητα), τα προμηθεύομαι από το αστυνομικό τμήμα της περιοχής μου, σωστά;

 

 

1) Δεν ειμαι απολυτα συγουρος αλλα μαλλον απο το δημαρχειο το περνεις

 

2) Δεν ξερω

 

3) Σε φοτογραφειο, θα τους πεις οτι θελεις για ταυτοτιτα και αυτοι θα σου βγαλουν οπως ακριβος τις χρειαζεσαι και οσες χρειαζεσε

 

4) Σωστα

Link to comment
Share on other sites

na rothso kati?

xreiazetai kapoio parabolo gia thn ekdosh astunomikhs tautothtas???

 

8elo na pao ta xartia mou mia apo autes tis meres!

Δες εδώ.

 

κανικα οι φωτο για ταυτοτητες κιστιζουν γυρο στ 9 ευρω.

Έρχεται ένα φιλαράκι σήμερα από το σπίτι και μου λέει ότι τις χρεώνουν 6 και το κόστος τους είναι 10 cents..Και εγώ πλήρωσα 13...

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ.

 

 

Έρχεται ένα φιλαράκι σήμερα από το σπίτι και μου λέει ότι τις χρεώνουν 6 και το κόστος τους είναι 10 cents..Και εγώ πλήρωσα 13...

 

apokleitai na einai 10 cents. einai gyro 8 9 E oxi parapanv

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...
Γνωρίζετε εάν παραμένει ο ίδιος αριθμός όταν αλλάζεις ταυτότητα ;

 

Αν δεν αλλάζει τι σημαίνει ότι εγώ μπορώ να έχω 1-2-3 διαφορετικούς αριθμούς ταυτότητας ή μήπως διαγράφουν τον παλαιό.

 

Ξερει κανεις τελικα αν εχεις τη δυνατοτητα να κρατησεις τον ιδιο αριθμο ταυτοτητας με τον παλιο?

Ακουω πολυ εντονα οτι μπορεις. Αλλα να απαντησει καποιος που να ξερει σιγουρα παρακαλω.

 

Jane_butterfly γνωριζεις ? :)

:X
Link to comment
Share on other sites

Αφου αλλαξεις ταυτοτητα πρεπει να ενημερωσεις εφορια; Ετσι διαβασα.:worry: :worry: :worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τελικα αν εχεις τη δυνατοτητα να κρατησεις τον ιδιο αριθμο ταυτοτητας με τον παλιο?

Ακουω πολυ εντονα οτι μπορεις. Αλλα να απαντησει καποιος που να ξερει σιγουρα παρακαλω.

 

Jane_butterfly γνωριζεις ? :)

 

Όχι. Πού το άκουσες;

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Αφου αλλαξεις ταυτοτητα πρεπει να ενημερωσεις εφορια; Ετσι διαβασα.:worry: :worry: :worry:

 

Φυσικά. Ένα απλό χαρτί συμπληρώνεις στο μητρώο. Και βασικά πρέπει να ενημερώσεις κάθε υπηρεσία, τράπεζα, ασφαλιστικό ίδρυμα κτλ. που κάνουν έλεγχο με χρήση ταυτότητας.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

O αριθμος αλλαζει.

 

Μπορειτε να ζητησετε χαρτι απο την αστυνομια που λεει οτι ο παλαια με αριθμο χ, αντικατασταθηκε με την καινουρια με αριθμο ψ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
εχασα τηω ταυτοτητα μου....τι δικαιολογητικα θελει....για την καινουρια...ποσο καιρο κανει να βγει...ευχαριστω...οταν απαντηθει να κλειδωθει....ευχαριστωω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

Χρειάζεσαι 5 φωτογραφίες.

Πιστοποιητικό γέννησης ή οικογενειακής κατάστασης.

Μια αίτηση για καινούργια ταυτότητα.

Τα 2 τελευταία τα παίρνεις από τα Κ.Ε.Π. ή από το δήμο.

Καλύτερα από το δήμο γιατί στα δίνουν αμέσως.

Από την στιγμή που θα μπεις στο γραφείο ταυτοτήτων στο αστυνομικό τμήμα σε 15 λεπτά έχεις την καινούργια στα χέρια σου και φεύγεις!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εχασα τηω ταυτοτητα μου....τι δικαιολογητικα θελει....για την καινουρια...ποσο καιρο κανει να βγει...ευχαριστω...οταν απαντηθει να κλειδωθει....ευχαριστωω

 

Καλημερα. Έκδοση δελτίου ταυτότητας.

 

Ερωτήσεις και απαντήσεις

σχετικά με την έκδοση και αντικατάσταση δελτίου ταυτότητας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...