Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, FoT1s said:

Σε πιο delay του launcher αναφερεσαι ακριβως; Γιατι δεν εντοπισα κατι...

Ούτε εγώ θα το εντόπιζα αν δεν το διάβαζα εδώ γιατί χειρίζομαι το κινητό με χαλαρές κινήσεις.
Αυτό δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει. Αναφέρομαι στο delay που υπάρχει όταν αλλάζεις σελίδες στον launcher και θες στο καπάκι να κάνεις scroll down για να κατέβουν τα quick settings ή scroll up για να ανέβει το app drawer. Πρέπει να περιμένεις λίγο μέχρι να περάσει ο χρόνος που έχουν ορίσει για το animation και μετά σε αφήνει να κάνεις την επόμενη κίνηση.
Έχουν ανέβει και βιντεάκια σε προηγούμενες σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

10 minutes ago, alanthast0s said:

Ούτε εγώ θα το εντόπιζα αν δεν το διάβαζα εδώ γιατί χειρίζομαι το κινητό με χαλαρές κινήσεις.
Αυτό δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει. Αναφέρομαι στο delay που υπάρχει όταν αλλάζεις σελίδες στον launcher και θες στο καπάκι να κάνεις scroll down για να κατέβουν τα quick settings ή scroll up για να ανέβει το app drawer. Πρέπει να περιμένεις λίγο μέχρι να περάσει ο χρόνος που έχουν ορίσει για το animation και μετά σε αφήνει να κάνεις την επόμενη κίνηση.
Έχουν ανέβει και βιντεάκια σε προηγούμενες σελίδες.

Οκ, καταλαβα. Αλλα, δεν το εντοπισα/εχω, γιατι δεν εχω σελιδες στην αρχικη, αλλα μοναχα μια κεντρικη. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ChrisNikol said:

Παρατεταμένο κλικ?! 

😁
Εννοώ το μενού που εμφανίζεται όταν κρατάς πατημένο το εικονίδιο ενός app

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, FoT1s said:

Σε πιο delay του launcher αναφερεσαι ακριβως; Γιατι δεν εντοπισα κατι...

Το κλασικο που υπαρχει απο την αρχη. 

Οταν στο launcher/home page σκρολαρεις οριζοντια (ας πουμε προς τα αριστερα να αλλαξεις σελιδα) και μετα αμεσως σκρολαρεις καθετα να ανοιξεις το notification panel ή το drawer δεν δουλευει το καθετο σκρολ αν δεν εχει περασει 1 sec μετα την ολοκληρωση του πρωτου. Το ιδιο συμβαινει και απο την αναποδη (αν προσπαθησεις οριζοντιο σκρολ μετα απο καθετο). 

Δουλευω τη συσκευη με πολυ γρηγορες κινησεις και σχεδον καθε φορα στο launcher πρεπει να σκρολαρω 2 φορες για να δουλεψει. Τετοιο πραγμα δεν θα περιμενα να δω ουτε σε redmi note 200 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Παντως, ενα θεματακι που ειχε με τις ειδοποιησεις που δεν τις κρατουσε να φαινονται στην οθονη κλειδωματος, παραμενει...

Δεν ξερω βεβαια αν ειναι bug η απλα αλλαξαν την ολη φαση ωστε επειδη φαινεται στην aod μονιμα δεν υπαρχει και λογος και στην οθονη κλειδωματος. Να πω οτι, δειχνει τις ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος απλα αμα το ξεκλειδωσεις το δουλεψεις κτλ και δεν την διωξεις-ανοιξεις την ειδοποιησεις, καποιες φορες δεν την κραταει στην κλειδωμενη.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, FoT1s said:

Παντως, ενα θεματακι που ειχε με τις ειδοποιησεις που δεν τις κρατουσε να φαινονται στην οθονη κλειδωματος, παραμενει...

Δεν ξερω βεβαια αν ειναι bug η απλα αλλαξαν την ολη φαση ωστε επειδη φαινεται στην aod μονιμα δεν υπαρχει και λογος και στην οθονη κλειδωματος. Να πω οτι, δειχνει τις ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος απλα αμα το ξεκλειδωσεις το δουλεψεις κτλ και δεν την διωξεις-ανοιξεις την ειδοποιησεις, καποιες φορες δεν την κραταει στην κλειδωμενη.

Μου απαντησαν σημερα απο το support τους - πιο της πλακας πεθαινεις. 

Thank you for your patience while the case is being escalated.
 
Currently, the technical team did not reach any resolution, still, they are doing their best to solve the issue as soon as possible however not yet identified the reason for this delay on launcher. 
 
Meanwhile, I would like to kindly inform you that a new software CPH2581_14.0.0.610(EX01) version is available. You can install it if your device did not receive it by following these steps:
 
[settings] - [system] - [system updates].
 
Please let me know if there are any changes after the update and I will gladly assist you accordingly.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mikepan_1 said:

Μου απαντησαν σημερα απο το support τους - πιο της πλακας πεθαινεις. 

Thank you for your patience while the case is being escalated.
 
Currently, the technical team did not reach any resolution, still, they are doing their best to solve the issue as soon as possible however not yet identified the reason for this delay on launcher. 
 
Meanwhile, I would like to kindly inform you that a new software CPH2581_14.0.0.610(EX01) version is available. You can install it if your device did not receive it by following these steps:
 
[settings] - [system] - [system updates].
 
Please let me know if there are any changes after the update and I will gladly assist you accordingly.

Δεν το βάζεις κάτω πάντως 😂

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moul0xtos said:

Δεν το βάζεις κάτω πάντως 😂

Ναι ναι εχουμε γινει φιλαρακια με την τυπισσα στο support τα λεμε κοντα 3 μηνες τωρα. Αν και η αληθεια ειναι πως ακομα απανταει λες και απευθυνονται σε τεχνολογικα αναπηρο.... Ασε που εδω εχει βγει η 800κατι εκδοση κι αυτη ακομα ειναι στην 610. 

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια παντως ειναι μου καθεται λιγο καπως ακυρο που το μενου παραμενει σε σκοτεινη εμφανιση καπως παρολο που ειναι σε ασπρο.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, odys04 said:

Έχει παρατηρήσει κάποιος η εφαρμογή της κάμερας να κλείνει τελείως απο μόνη της σε άκυρες στιγμές;

Εγώ όχι! 

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, odys04 said:

Έχει παρατηρήσει κάποιος η εφαρμογή της κάμερας να κλείνει τελείως απο μόνη της σε άκυρες στιγμές;

Όχι. Ούτε καν

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, odys04 said:

Έχει παρατηρήσει κάποιος η εφαρμογή της κάμερας να κλείνει τελείως απο μόνη της σε άκυρες στιγμές;

Δεν μου εχει συμβει. Εννοεις ενω παιρνεις φωτο ή καμερα κλεινει η εφαρμογη; 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μόνο 3 εφαρμογές είναι διαθέσιμες για κλωνοποίηση ρε παιδιά; Οι άλλες στο πηγάδι κατουρήσανε; Άλλες εταιρίες το έχουν διαθέσιμο για όλες τις εφαρμογές εδώ και κάτι χρόνια.. 😕

Link to comment
Share on other sites

Τοποθετησα και τη 2ρη μεμβρανη της nilkin η οποια επισης ξεκολλησε στις ακρες μεσα σε 10 λεπτα. Ετσι πηγα παλι και περασα της irepair που ειχε κατσει πολυ καλα τελευταια φορα. 

Αυτη τη φορα μου βαλανε εντελως διαφορετικη μεμβρανη στην irepair. H συγκεκριμενη ειναι πολυ καλυτερη στην αφη (ιδια σχεδον με της nilkin), αρκετα καλυτερη στις δαχτυλιες απο την προηγουμενη της irepair (αλλα χειροτερη απο τη nilkin). Και για την ωρα εχει κατσει πολυ καλα (αν και μολις 4-5 ωρες που τη φοραει). 

Θα αφησω αυτη οσο αντεξει και μετα θα τα αφαιρεσω ολα και θα χαρω την οθονη του κινητου. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Mikepan_1 said:

Τοποθετησα και τη 2ρη μεμβρανη της nilkin η οποια επισης ξεκολλησε στις ακρες μεσα σε 10 λεπτα. Ετσι πηγα παλι και περασα της irepair που ειχε κατσει πολυ καλα τελευταια φορα. 

Αυτη τη φορα μου βαλανε εντελως διαφορετικη μεμβρανη στην irepair. H συγκεκριμενη ειναι πολυ καλυτερη στην αφη (ιδια σχεδον με της nilkin), αρκετα καλυτερη στις δαχτυλιες απο την προηγουμενη της irepair (αλλα χειροτερη απο τη nilkin). Και για την ωρα εχει κατσει πολυ καλα (αν και μολις 4-5 ωρες που τη φοραει). 

Θα αφησω αυτη οσο αντεξει και μετα θα τα αφαιρεσω ολα και θα χαρω την οθονη του κινητου. 

Πως λέγεται αυτή η μεμβράνη από irepair ή μήπως είναι μόνο ένας τύπος μεμβράνης που βάζουν; 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Mikepan_1 said:

Τοποθετησα και τη 2ρη μεμβρανη της nilkin η οποια επισης ξεκολλησε στις ακρες μεσα σε 10 λεπτα. Ετσι πηγα παλι και περασα της irepair που ειχε κατσει πολυ καλα τελευταια φορα. 

Αυτη τη φορα μου βαλανε εντελως διαφορετικη μεμβρανη στην irepair. H συγκεκριμενη ειναι πολυ καλυτερη στην αφη (ιδια σχεδον με της nilkin), αρκετα καλυτερη στις δαχτυλιες απο την προηγουμενη της irepair (αλλα χειροτερη απο τη nilkin). Και για την ωρα εχει κατσει πολυ καλα (αν και μολις 4-5 ωρες που τη φοραει). 

Θα αφησω αυτη οσο αντεξει και μετα θα τα αφαιρεσω ολα και θα χαρω την οθονη του κινητου. 

Εγω ξανα γυρισα στην ringke καθως το ιδιο μου εκανε κι εμενα η nilkin και τελειωσα με το θεμα αυτο. Δεν αξιζει να ξανα ασχοληθω. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Πρόσφατος κάτοχος για πρώτη φορά Oneplus.

Oneplus 16/512.

Δεν πρέπει να φταίει το κινητό διότι τελικά το έχω επιβεβαιώσει και με άλλα κινητά, αλλά τον τελευταίο καιρό το uploading (σε μένα cosmote) σέρνεται κυριολεκτικά εντός τους ευρύτερου κέντρου της Αθήνας. Οταν λέω σέρνεται, πάει το πολύ 4,50 mbps. σε άπειρες μετρήσεις με speedtest (ookla) σε κάθε στιγμή της ημέρας. Επειδή θέλω να βεβαιωθώ ότι όντως έχουν βάλει τουλάχιστον στη cosmote κάποιου είδους κόφτη ειδικά στο uploading, στις sims κινητών (ομιλία, data) όσοι ειδικά Αθηναίοι, κάντε ένα τεστ ταχύτητας με οποιοδήποτε κινητό και πείτε εδώ τι πιάνετε. Ευχαριστώ.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2024 at 4:48 ΜΜ, teopanta1 said:

Πως λέγεται αυτή η μεμβράνη από irepair ή μήπως είναι μόνο ένας τύπος μεμβράνης που βάζουν; 

Μου ειπαν απο το irepair οτι ειναι μονο ενας τυπος. 

Αλλα πριν 3 μηνες που ειχα βαλει (στο ιδιο καταστημα) ηταν διαφορετικη και σε υφη (ηταν σαν λαστιχο, τωρα ειναι πιο λεια) και σε μεγεθος και σε τυπο (για παραδειγμα αυτη εδω εχει εγκοπη στην καμερα). 

Μεχρι στιγμης ειμαι εξαιρετικα ευχαριστημενος με αυτην την καινουρια της irepair. Ακομα δεν εχω δοκιμασει να αφαιρεσω και να ξαναβαλω τη θηκη για να βεβαιωθω οτι δεν θα ξεκολλησει στις ακρες. 

On 8/6/2024 at 8:38 ΜΜ, babill2004 said:

Καλησπέρα παιδιά.

Πρόσφατος κάτοχος για πρώτη φορά Oneplus.

Oneplus 16/512.

Δεν πρέπει να φταίει το κινητό διότι τελικά το έχω επιβεβαιώσει και με άλλα κινητά, αλλά τον τελευταίο καιρό το uploading (σε μένα cosmote) σέρνεται κυριολεκτικά εντός τους ευρύτερου κέντρου της Αθήνας. Οταν λέω σέρνεται, πάει το πολύ 4,50 mbps. σε άπειρες μετρήσεις με speedtest (ookla) σε κάθε στιγμή της ημέρας. Επειδή θέλω να βεβαιωθώ ότι όντως έχουν βάλει τουλάχιστον στη cosmote κάποιου είδους κόφτη ειδικά στο uploading, στις sims κινητών (ομιλία, data) όσοι ειδικά Αθηναίοι, κάντε ένα τεστ ταχύτητας με οποιοδήποτε κινητό και πείτε εδώ τι πιάνετε. Ευχαριστώ.

Εμενα μου εκανε κατι αλλο προσφατα. Σε συνδεση σε wifi σε δημοσιο δικτυο που αφοτου συνδεθεις στο wifi μετα πρεπει να κανεις log-in απο το browser, εκανα log in μου ελεγε το δικτυο οτι ειμαι συνδεδεμενος αλλα δικτυο δεν υπηρχε. Σε συσκευη Huawei που εκανα τη διαδικαδια δουλευε κανονικα. Στο OP12R επισης δουλευε μια χαρα. Εκανα επανεκκινηση, forget wifi, διαγραφη ολων των δεδομενων browser, δοκιμη με αλλον browser, αλλα δεν δουλεψε τιποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάρει κανείς oneplus 12 από Αμερική; ξέρουμε αν δουλεύει η esim; γιατί από Κίνα μεριά esim δεν έχουν 

Link to comment
Share on other sites

Σε χρηση μονο με wifi και ολα ανοιχτα κτλ, ομολογω πως τα παει πολυ καλα η νεα ενημερωση και σε λευκο θεμα ειδικα...

Και ειναι ηδη στο 50%

 

Screenshot_2024-06-10-19-06-58-30_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω δεν την έχω πάρει ακόμη την ενημέρωση (δοκίμασα κ με VPN γερμανια, αυστρια, γαλλία)

Υπομονή έχουμε, εξάλλου μια χαρά πάει το τηλεφωνο, αλλά θα ηθελα να δοκιμάζω γιατι διαβαζω παντου θετικά σχόλια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...