Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Για να μειωσουν τα bezels, στο σημειο που ηταν το μαυρο bezel το αντικατεστησαν με τους μπλε αριθμους. Οι οποιοι ειναι μονιμοι εξωτερικα του ρολογιου, ανεξαρτητα του face που χρησιμοποιεις. 

Ακομα χειροτερο αυτο 😁

Εσυ, το παρελαβες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, FoT1s said:

Ακομα χειροτερο αυτο 😁

Εσυ, το παρελαβες;

Οντως χειροτερο. Δεσμευει τα faces, τα λουρακια ολα.

Τελος προηγουμενης βδομαδας εφυγε με courier, το περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ολο το thread, αλλα τελικα δεν εβγαλα ακρη! υπαρχει καποιο δοκιμασμενο αξιοπιστο tempered glass για το κινητο και προτιμοτερο χωρις κολλα και uv?? ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, anetost said:

Διαβασα ολο το thread, αλλα τελικα δεν εβγαλα ακρη! υπαρχει καποιο δοκιμασμενο αξιοπιστο tempered glass για το κινητο και προτιμοτερο χωρις κολλα και uv?? ευχαριστω!!

Οχι, δεν υπαρχει καποιο εκτος απο UV. Μονο μεμβρανες.

Link to comment
Share on other sites

τις φοβαμαι τις κολλες απο τις uv , ειχα δει μια καλη κριτικη στο σκρουτζ για την 3ΜΚ, λογικα αυτη θα παρω και οταν την δοκιμασω θα σας πω!!!

Link to comment
Share on other sites

On 19/4/2024 at 9:24 ΜΜ, Arinos said:

Ως δια μαγείας μου έστειλαν ένα μειλ και λένε πως αν δεν το θέλω να κάνω άρνηση παραλαβής και θα μου πιστώσουν άμεσα τα χρήματα. Θα ενημερώσω.

Το παρέλαβαν 2-3 μέρες πριν, τους το είπα ότι έχουν παραλάβει.

Και τι μου απαντάνε; Θα το κάνουν escalate... άντε πάλι τα ίδια. Κούρασαν με αυτό.

Thank you for the update.

I will escalate the case to the higher department in other to get detailed information from them about your order.

Εντομεταξυ πριν από αυτό, έστειλαν 3-4 μειλ και μου λένε να κλείσω το dispute για να πάρω το refund ενώ δεν έχουν στείλει τα λεφτά, εκεί που νόμιζα θα παραλάβουν και σε 2-3 μέρες θα τα έχω λάβει, βλέπω την παραπάνω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, anetost said:

τις φοβαμαι τις κολλες απο τις uv , ειχα δει μια καλη κριτικη στο σκρουτζ για την 3ΜΚ, λογικα αυτη θα παρω και οταν την δοκιμασω θα σας πω!!!

Εγω παντως με την μεμβρανη της ringke ειναι πολυ ευχαριστημενος. Αν θελεις κατι σε πιο αντοχης και σκληρη επιφανεια (στυλ τζαμακι) κοιτα της nillkin που την παρελαβα κι εγω απλα δεν την τοποθετησα ακομα, θα την περασω οταν "χαλασει" η ringke.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, FoT1s said:

 

Το νεο update στο 12R βελτιωνει καποια απο τα θεματα που εχω αναφερει κ για τα οποια τους ενημερωσα. Ελπιζω να δουμε τις αλλαγες και στο 12IMG_20240427_015256.thumb.jpg.b3579a598ae6d2119b97ad71b711accf.jpg

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Το νεο update στο 12R βελτιωνει καποια απο τα θεματα που εχω αναφερει κ για τα οποια τους ενημερωσα. Ελπιζω να δουμε τις αλλαγες και στο 12IMG_20240427_015256.thumb.jpg.b3579a598ae6d2119b97ad71b711accf.jpg

Πολυ ωραια ενημερωση η αληθεια ειναι. Καποιες αλλαγες μπηκαν και στο 10αρι. Εγω απορω παντως πως γινεται να βγαινει μια τετοια ενημερωση για το 12R κι εμεις με το 12 ακομα ειμαστε ξεχασμενοι 😁

Αν και ειδα κυκλοφορησε ενημερωση με πατσ Απριλιου για το 12αρι μονο για Ινδια που δεν περιλαμβανει τιποτα απο αυτα

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FoT1s said:

Πολυ ωραια ενημερωση η αληθεια ειναι. Καποιες αλλαγες μπηκαν και στο 10αρι. Εγω απορω παντως πως γινεται να βγαινει μια τετοια ενημερωση για το 12R κι εμεις με το 12 ακομα ειμαστε ξεχασμενοι 😁

Αν και ειδα κυκλοφορησε ενημερωση με πατσ Απριλιου για το 12αρι μονο για Ινδια που δεν περιλαμβανει τιποτα απο αυτα

Ισως τις δινουν πρωτα σε χαμηλοτερης κατηγοριας συσκευες να τεσταρουν πριν τις δωσουν σε flagship; Ποιος ξερει πως σκεφτονται. Εδω 5 μηνες κι ακομα δεν εχουν διορθωσει βασικα glitches του oxygen που τα βλεπει μεσος χρηστης μεσα σε μιση ωρα. Θα βγαινουν τα Oxygen 15 κι ακομα θα συζηταμε για διορθωσεις στα 14. Απ τις αξεχαστες εποχες που ειχα sam ειχα να δω τετοιο χαλι με το software development. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Mikepan_1 said:

Ισως τις δινουν πρωτα σε χαμηλοτερης κατηγοριας συσκευες να τεσταρουν πριν τις δωσουν σε flagship; Ποιος ξερει πως σκεφτονται. Εδω 5 μηνες κι ακομα δεν εχουν διορθωσει βασικα glitches του oxygen που τα βλεπει μεσος χρηστης μεσα σε μιση ωρα. Θα βγαινουν τα Oxygen 15 κι ακομα θα συζηταμε για διορθωσεις στα 14. Απ τις αξεχαστες εποχες που ειχα sam ειχα να δω τετοιο χαλι με το software development. 

Αντικειμενικα παντως, η 14αρα (δεν ξερω για τις υπολοιπες εταιριες) στα oneplus βγηκε πολυ μαπα. Τουλαχιστον απο αυτα που διαβαζω και βλεπω σε διαφορα φορουμ. Με την 13 δεν υπηρχαν τετοια και ειδικα θεμα καταναλωσης μπαταριας που αυτο το διαβαζω να συμβαινει με ολα τα μοντελα της one & 14αρα.

Link to comment
Share on other sites

Σε Samsung η 14 παντός είναι πολύ καλύτερη και από μπαταρία και σε smooth. 

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Moul0xtos said:

Θεωρείτε ότι η συσκευή έχει ανταγωνισμό στα 600 ευρώ ; (τόσο τη βρίσκω από Κίνα)

Ούτε καν. Δεν υπάρχει ανταγωνισμός.φιλε.. Την παίρνεις χτες

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Moul0xtos said:

Θεωρείτε ότι η συσκευή έχει ανταγωνισμό στα 600 ευρώ ; (τόσο τη βρίσκω από Κίνα)

Εξαρταται, τι αλλο βρισκεις στα 500-700 ευρω απο Κινα.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mikepan_1 said:

Εξαρταται, τι αλλο βρισκεις στα 500-700 ευρω απο Κινα.

Κανένα Xiaomi ίσως; Αλλά δε θέλω να πάω εκεί,κυρίως λόγω software. Έχω 4 χρόνια το Oneplus 8 , η αλήθεια είναι ότι η OnePlus έχει καταστρέψει λιγάκι το πολύ καλό OS που είχε αλλά και πάλι στα 600 δεν ξέρω αν μπορώ να βρω κάτι καλύτερο. 

Edited by Moul0xtos
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Moul0xtos said:

Κανένα Xiaomi ίσως; Αλλά δε θέλω να πάω εκεί,κυρίως λόγω software. Έχω 4 χρόνια το Oneplus 8 , η αλήθεια είναι ότι η OnePlus έχει καταστρέψει λιγάκι το πολύ καλό OS που είχε αλλά και πάλι στα 600 δεν ξέρω αν μπορώ να βρω κάτι καλύτερο. 

Για xiaomi συμφωνω δεν αξιζει να δωσεις τοσα χρηματα. Ειπα μηπως εβρισκες κανα Vivo x100 pro ή Honor magic 6 pro σε παρομοια λεφτα. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mikepan_1 said:

Για xiaomi συμφωνω δεν αξιζει να δωσεις τοσα χρηματα. Ειπα μηπως εβρισκες κανα Vivo x100 pro ή Honor magic 6 pro σε παρομοια λεφτα. 

Όχι δυστυχώς και τα 2 παίζουν στα 800++

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2024 at 4:38 ΜΜ, nikatapi said:

Εγω το έχω εδώ και κανένα μήνα περίπου, 256 μοντέλο.

Μια χαρά, μόνο ο αντάπτορας για το φορτιστή που έστειλαν δεν ταίριαζε στις πρίζες (αλλά είχα, κ επίσης τον χρησιμοποιώ πολύ σπάνια τον φορτιστή για να μη στρεσάρω τη μπαταρία)

Εγγύηση από το συγκεκριμένο? Ένας χρόνος? Και ότι βγεί έχεις να κάνεις με αυτούς έτσι?

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, paraskevas013 said:

Εγγύηση από το συγκεκριμένο? Ένας χρόνος? Και ότι βγεί έχεις να κάνεις με αυτούς έτσι?

image.png.752acd4a11ff88680f1f56a846f8d3fb.png

Αν ειναι μικροζημια μπορεις να το φτιαξεις τοπικά και σου δινουν τα χρηματα.

Ειναι λίγο ρίσκο, αλλά εγώ το πήρα γιατι η διαφορά τιμής ήταν μεγάλη (το πήρα στα 610, το 256GB μοντέλο)

Επίσης, έρχεται και με μια (υποτυπώδη) θήκη σιλικόνης μαζί (εργοστασιακη) - κατι που δεν εχει το ευρωπαικό μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

On 27/4/2024 at 8:03 ΜΜ, Moul0xtos said:

Θεωρείτε ότι η συσκευή έχει ανταγωνισμό στα 600 ευρώ ; (τόσο τη βρίσκω από Κίνα)

Όχι, είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikatapi said:

image.png.752acd4a11ff88680f1f56a846f8d3fb.png

Αν ειναι μικροζημια μπορεις να το φτιαξεις τοπικά και σου δινουν τα χρηματα.

Ειναι λίγο ρίσκο, αλλά εγώ το πήρα γιατι η διαφορά τιμής ήταν μεγάλη (το πήρα στα 610, το 256GB μοντέλο)

Επίσης, έρχεται και με μια (υποτυπώδη) θήκη σιλικόνης μαζί (εργοστασιακη) - κατι που δεν εχει το ευρωπαικό μοντέλο.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση ,γιατί και εγώ το σκέφτομαι από αυτό το σαιτ στην έκδοση με τα 512! Και επειδή δεν έχει σέρβις εδώ,με προβληματίζει! Πόσες ημέρες έκανε να σου έρθει,γενικά ευχαριστημένος συνολικά?

Link to comment
Share on other sites

Εκανε περίπου τρεις εβδομάδες να έρθει. Πλέον έχει πέσει κι άλλο η τιμή απ'όταν το πήρα εντωμεταξυ, θα σου πρότεινα να δεις και την έκδοση 1tb που για κάποιο λόγο μου την έβγαζε στα ίδια χρήματα με το 512(!).

Είμαι super ευχαριστημένος, ερχόμενος απο poco f2 pro (snapdragon 865). Γενικά το OS μου φαίνεται λίγο "απλό", με ό,τι καλό και κακό συνεπάγεται αυτό. Κάποια features που είχα στο Poco δεν υπάρχουν εδω (κάποια modes στην κάμερα, app cloning, google home integration στο Notification bar), αλλά είναι πολύ γρήγορο συνολικά.

Ευτυχώς δεν έχω παρατηρήσει ζητήματα στην ανταπόκριση όταν κάνω switch μεταξύ εφαρμογών, όπως έχουν αναφέρει καποιοι χρήστες.

Επίσης, η κάμερα είναι πολύ στα γούστα μου, γιατί έχει αρκετά φυσικό (για κινητο) αποτελεσμα, το σύγκρινα και με S23/S24 ultra και στα μάτια μου το αποτέλεσμα είναι πιο ρεαλιστικό, χωρίς υπερτονισμό χρωμάτων και υπερβολική επεξεργασία.

Συνολικά, τα μόνα δυο αρνητικά που βρίσκω, είναι η έλλειψη headphone jack (όπως πλέον δυστυχώς είναι σε όλα σχεδόν τα premium τηλέφωνα), και η κυρτή οθόνη που δεν έχει κάποια χρησιμότητα, αλλά έχει αντανακλάσεις και αλλοίωση χρωμάτων στις άκρες σε σχέση με τις flat οθόνες που είχα συνηθίσει.

Για τα 610 που έδωσα για το τηλέφωνο, παρότι τα θεωρώ γενικά πολλά χρήματα (δεν είχα πάει ποτε πάνω απο 350 για κινητό), θεωρώ ότι κοντράρει στα ίσια κινητά με διπλάσια τιμή. Επίσης θετικό η μπαταρία αλλά και η ταχύτατη φόρτιση που σε καταστάσεις που είναι κανείς στο δρόμο / ταξίδι βοηθά να μην ξεμείνεις εύκολα.

Ελπίζω να σε βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, nikatapi said:

Εκανε περίπου τρεις εβδομάδες να έρθει. Πλέον έχει πέσει κι άλλο η τιμή απ'όταν το πήρα εντωμεταξυ, θα σου πρότεινα να δεις και την έκδοση 1tb που για κάποιο λόγο μου την έβγαζε στα ίδια χρήματα με το 512(!).

Είμαι super ευχαριστημένος, ερχόμενος απο poco f2 pro (snapdragon 865). Γενικά το OS μου φαίνεται λίγο "απλό", με ό,τι καλό και κακό συνεπάγεται αυτό. Κάποια features που είχα στο Poco δεν υπάρχουν εδω (κάποια modes στην κάμερα, app cloning, google home integration στο Notification bar), αλλά είναι πολύ γρήγορο συνολικά.

Ευτυχώς δεν έχω παρατηρήσει ζητήματα στην ανταπόκριση όταν κάνω switch μεταξύ εφαρμογών, όπως έχουν αναφέρει καποιοι χρήστες.

Επίσης, η κάμερα είναι πολύ στα γούστα μου, γιατί έχει αρκετά φυσικό (για κινητο) αποτελεσμα, το σύγκρινα και με S23/S24 ultra και στα μάτια μου το αποτέλεσμα είναι πιο ρεαλιστικό, χωρίς υπερτονισμό χρωμάτων και υπερβολική επεξεργασία.

Συνολικά, τα μόνα δυο αρνητικά που βρίσκω, είναι η έλλειψη headphone jack (όπως πλέον δυστυχώς είναι σε όλα σχεδόν τα premium τηλέφωνα), και η κυρτή οθόνη που δεν έχει κάποια χρησιμότητα, αλλά έχει αντανακλάσεις και αλλοίωση χρωμάτων στις άκρες σε σχέση με τις flat οθόνες που είχα συνηθίσει.

Για τα 610 που έδωσα για το τηλέφωνο, παρότι τα θεωρώ γενικά πολλά χρήματα (δεν είχα πάει ποτε πάνω απο 350 για κινητό), θεωρώ ότι κοντράρει στα ίσια κινητά με διπλάσια τιμή. Επίσης θετικό η μπαταρία αλλά και η ταχύτατη φόρτιση που σε καταστάσεις που είναι κανείς στο δρόμο / ταξίδι βοηθά να μην ξεμείνεις εύκολα.

Ελπίζω να σε βοήθησα

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου,βοήθησες και με το παραπάνω ομολογώ! Και εγώ νομίζα το 1tb ήταν στην ίδια τιμή αλλά όταν πας στο ταμείο διορθώνει το τελικό ποσό 😉!

Εγώ προέρχομαι από mate20 pro που ήταν η αρχή της επανάστασης στις φωτογραφίες και ψάχνω σε κάτι vfm και όχι σε χιλιάρικα που κάνουν οι συσκευές!

Σε αυτό το εύρος τιμής είναι αυτό και το xiaomi 14,αλλά λίγο η μικρότερη μπαταρία λίγο το θέμα με το θόλωμα του φακού με οδηγούν στην oneplus! Μακάρι να είχαμε vivo oppo honor στην χώρα μας 😏

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...