Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, anetost said:

Επειδη θελω να το παρω απο κινα και δεν θα παιζει εγγυηση, για νορμαλ χρηση και φωτογραφιες ειναι οκ?? εκτος απο το lagarisma που εχει αναφερθει εχει βγαλει κατι αλλο σοβαρο?? ευχαριστω!!!

Για νορμαλ χρηση και φωτος μια χαρα ειναι. Δεν εχει λαγκαρισμα το κλασικο που κολλαει η συσκευη απλα το UI δεν ειναι σωστα optimised και ειναι πιο αργο σε συγκεκριμενες περιπτωσεις. Οσοι κανουν χαλαρες κινησεις δεν το καταλαβαινουν καν. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

14 ώρες πριν, anetost said:

Επειδη θελω να το παρω απο κινα και δεν θα παιζει εγγυηση, για νορμαλ χρηση και φωτογραφιες ειναι οκ?? εκτος απο το lagarisma που εχει αναφερθει εχει βγαλει κατι αλλο σοβαρο?? ευχαριστω!!!

Τούμπανο είναι.  Χτύπησε το. Πολύ ανώτερο από κάποια άλλα. Η κάμερα απίστευτη. Η ταχύτητα αστραπή..Η δε μπαταρία καλύτερη από κάθε άλλη φορά..

Οθοναρα..φοβερά ηχεία. Ωραίο κράτημα στο χέρι. Πάρτο με κλειστά μάτια. Δεν υπάρχει λαγκαρισμα πλέον. Παίζει μπάλα μόνο του.

14 ώρες πριν, anetost said:

 

 

14 ώρες πριν, anetost said:

 

 

14 ώρες πριν, anetost said:

 

 

14 ώρες πριν, anetost said:

 

 

14 ώρες πριν, anetost said:

 

 

14 ώρες πριν, anetost said:

!!!

 

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, STATYSS said:

Τούμπανο είναι.  Χτύπησε το. Πολύ ανώτερο από κάποια άλλα. Η κάμερα απίστευτη. Η ταχύτητα αστραπή..Η δε μπαταρία καλύτερη από κάθε άλλη φορά..

Οθοναρα..φοβερά ηχεία. Ωραίο κράτημα στο χέρι. Πάρτο με κλειστά μάτια. Δεν υπάρχει λαγκαρισμα πλέον. Παίζει μπάλα μόνο του.

 

 

 

 

 

 

Αν αυτο το κινητο σου φαινεται αστραπη, μαλλον δεν εχεις χρησιμοποιησει ποτε αστραπη κινητο! Μην κοροιδευομαστε κ μεταξυ μας! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Αν αυτο το κινητο σου φαινεται αστραπη, μαλλον δεν εχεις χρησιμοποιησει ποτε αστραπη κινητο! Μην κοροιδευομαστε κ μεταξυ μας! 

Ποιο θα θεωρούσες αστραπή φίλε μου; 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Αν αυτο το κινητο σου φαινεται αστραπη, μαλλον δεν εχεις χρησιμοποιησει ποτε αστραπη κινητο! Μην κοροιδευομαστε κ μεταξυ μας! 

Κροτίδα. Αστραπή.. Ασύλληπτη ταχύτητα φίλε. Και κάτι p30 προπολεμικά που γράφεις τα πατάει για πλάκα ..Από το 3Τ είμαι με OnePlus. Έχω δοκιμάσει όλα τα μοντέλα. Αυτό είναι ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει. Είχα και iPhone και Sami. Και realme . Και honor.. Σαν αυτό και το oxygen τίποτα. Πολύ ανώτερο σε όλα από όλα η εταιρεία αυτή...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, STATYSS said:

Κροτίδα. Αστραπή.. Ασύλληπτη ταχύτητα φίλε. Και κάτι p30 προπολεμικά που γράφεις τα πατάει για πλάκα ..Από το 3Τ είμαι με OnePlus. Έχω δοκιμάσει όλα τα μοντέλα. Αυτό είναι ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει. Είχα και iPhone και Sami. Και realme . Και honor.. Σαν αυτό και το oxygen τίποτα. Πολύ ανώτερο σε όλα από όλα η εταιρεία αυτή...!!

Μου αρεσει που συγκρινεις mid range συσκευη του 2019 με flagship του 2024. Αν και μονο στις μετρησεις ειναι καλυτερο το OP12 μονο που προσωπικα βλεπω το real life performance και οχι τις μετρησεις.. Το οτι εισαι τοσα χρονια με OP επιβεβαιωνει αυτο που σου εγραψα για την αισθηση που εχεις του τι σημαινει αστραπη. 

αστραπή θηλυκό

  1. (μετεωρολογία) το στιγμιαίο φωτεινό φαινόμενο που συνοδεύει τον κεραυνό
  2. (μεταφορικά) κάτι που γίνεται γρήγορα κι έχει μικρή διάρκεια

 

Οταν κανεις κλικ και κανει 2 δευτερολεπτα να δεχθει το κλικ σορρυ αλλα αστραπη δεν το λες. Φυσικα η αισθηση της ταχυτητας, ειναι υποκειμενικη υποθεση του καθενος αλλα τουλαχιστον μην παιρνεις και αλλους στο λαιμο σου λεγοντας υπερβολικες εκφρασεις που ουδεμια σχεση εχουν με το κινητο. Θα μπορουσες απλα να γραψεις οτι ειναι το πιο γρηγορο OnePlus που εχεις δοκιμασει. Δεν εχω δοκιμασει αλλα OP οποτε δεν εχω αποψη αλλα αναρωτιεμαι πως μπορει να ηταν τα προηγουμενα αν αυτο ειναι το ταχυτερο. 🙃

48 minutes ago, ostvarivanje said:

Ποιο θα θεωρούσες αστραπή φίλε μου; 

Δεν ειχα σκοπο να συγκρινω με συγκεκριμενες συσκευες καθως δεν εχω δοκιμασει πολλες συσκευες του 2023-2024. - Αν και νομιζω πως ακομα και η Sam για την οποια εχω τη χειροτερη αποψη, δεν παιζει να ειναι χειροτερη απο αυτο το software της πλακας. - Απλα εγραψα πως δεν γινεται να γραφεις σε υποψηφιους αγοραστες πως η συσκευη αυτη ειναι αστραπιαια εκτος αν εισαι φανμποι της OP, αν τα παιρνεις ή αν εισαι ασχετος με το τι σημαινει κινητο αστραπη. Εδω υπαρχουν ουκ ολιγες περιπτωσεις που το κινητο δεν ανταποκρινεται σε γρηγορες κινησεις του χρηστη. Φαντασου τι θα γινοταν αν υπηρχε χρηστης που το χειριζοταν...αστραπιαια αντι απλα για γρηγορα... 

Link to comment
Share on other sites

Αστραπή κροτίδα σφαιρα. Ασύλληπτη ταχύτητα. !

 

Όλα τα παράθυρα. Μπαίνω βγαίνω ανοίγω κλείνω.  Δεν μασάει τίποτα. Και με 100 εφαρμογές ανοιχτές. Ενεργά παράθυρα.

Απορώ εγώ ακόμη. Πώς με τόσα κουσούρια που βρήκες δεν το πουλήσες ακόμα.  .  Τι το κρατάς? Δωστο να φύγουν τα βάσανα σου. .

Κάτι σημαίνει κ αυτό. 😛😛

Πιθανόν το δικό σου να έχει κάποιο πρόβλημα. Το δικό μου είναι κροτίδα αστραπή. Κεραυνός σου λέω... !!

Κάτι μισά μήλα και κάτι Σάμι ούτε τα βλέπω . Για Huawei χωρίς play store εκεί σταματάω.

Πιστεύω η OnePlus είναι μονόδρομος για αυτούς που θέλουν καθαρό σφαίρατο android...

 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, STATYSS said:

Αστραπή κροτίδα σφαιρα. Ασύλληπτη ταχύτητα. !

 

Όλα τα παράθυρα. Μπαίνω βγαίνω ανοίγω κλείνω.  Δεν μασάει τίποτα. Και με 100 εφαρμογές ανοιχτές. Ενεργά παράθυρα.

Απορώ εγώ ακόμη. Πώς με τόσα κουσούρια που βρήκες δεν το πουλήσες ακόμα.  .  Τι το κρατάς? Δωστο να φύγουν τα βάσανα σου. .

Κάτι σημαίνει κ αυτό. 😛😛

Πιθανόν το δικό σου να έχει κάποιο πρόβλημα. Το δικό μου είναι κροτίδα αστραπή. Κεραυνός σου λέω... !!

Κάτι μισά μήλα και κάτι Σάμι ούτε τα βλέπω . Για Huawei χωρίς play store εκεί σταματάω.

Πιστεύω η OnePlus είναι μονόδρομος για αυτούς που θέλουν καθαρό σφαίρατο android...

 

Δεν συνηθιζω να αγοραζω και να πουλαω κινητα καθε μερα. Ακομα και με Sam που ηταν σκετη απογοητευση το κρατησα 2 χρονια απλα δεν ξαναπηρα ποτε. Ασε που εχει και το γουστο της η υποθεση ειναι λες και δουλευω σε συσκευη με beta software καθως αυτο το χαλι μονο stable δεν το λες... Απο κει και περα ειμαι 100% βεβαιος πως δεν εχεις ακουμπησει ποτε Huawei (παρολο που τα συγκρινεις με το χαλι της OP) καθως αν ειχες χρησιμοποιησεις θα ησουν τυχερος και θα ειχες καλυτερη αισθηση του τι σημαινει ταχυτητα, που δεν εχεις.. 

Αυτα κι ελπιζω πως οποιος ειναι να αγορασει κινητο θα αφιερωσει λιγο χρονο να το τεσταρει να δει αν του κανει και δεν θα επηρεαστει απο τις αρλουμπες που μας γραφεις για αστραπες. Καλη συνεχεια! 

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια περα απ το χαβαλε που κανετε μπορει τελικα καποιος να μου πει αν παιζει αξιοπιστα ηχογραφηση κλησης χωρις ρουτ?

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, eddiedimitris said:

Βρε παιδια περα απ το χαβαλε που κανετε μπορει τελικα καποιος να μου πει αν παιζει αξιοπιστα ηχογραφηση κλησης χωρις ρουτ?

Παίζει μια χαρα υπάρχει οδηγός 5-6 σελίδες πίσω..

2 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

 

Αυτα κι ελπιζω πως οποιος ειναι να αγορασει κινητο θα αφιερωσει λιγο χρονο να το τεσταρει να δει αν του κανει και δεν θα επηρεαστει απο τις αρλουμπες που μας γραφεις για αστραπες. Καλη συνεχεια! 

Αρλουμπες και μπούρδες μας γράφεις εσύ. Που από την πρώτη μέρα γκρινιάζεις .γκρινιάζεις . Αλλά τελικα το γουστάρεις. .

Oneplus πάει με όλα. Δεν χρειάζεται να αφιερώσει κάνεις χρόνο . Σε χαμηλή τιμή παίρνει τα πάντα. Vfm..

Είπα και το ξαναλέω. Είναι ότι πιο γρήγορο κυκλοφορεί. Απίστευτη ασύλληπτη ταχύτητα . Είναι κροτίδα. Κεραυνός αστραπή. Ακαριαία ανταπόκριση. Σε ολα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ καλη native ηχογραφηση βαζοντας Dialer απο εκδοση εκτος Ευρωπης/Αμερικης υπαρχει αναλυτικος οδηγος μερικα post πιο πισω και video στο youtube.

Το τηλεφωνο ειναι εκπληκτικο στα παντα δεν εχω βρει πουθενα λαγκαρισμα και δεν το δουλευω στο performance mode γιατι ειμαι πολλες ωρες εκτος σπιτιου και θελω αποθεματα μπαταριας.Εχει εκπληκτικη οθονη ποιοτητα κατασκευης,τρομερες καμερες και εξαιρετικα γρηγορη φορτιση που πραγματικα σε εκπλησει το ποσο γρηγορα φορτιζει.

οσο αναφορα ποιοτητα/ισχυς σήματος τηλεφωνιας wifi υπερυθρες δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι καλυτερο αυτη την στιγμη

 

Προηγουμενο τηλεφωνο Huawei mate 10 καμια σχεση το 12 ειναι πολλες κλασεις ανωτερο.

Τωρα για το λαγκαρισμα που αναφερουν καποιοι μπορει να ειναι θεμα μεμονωμενων συσκευων ή ρυθμισεων,το δικο μου  επιβεβαιωνω πως ειναι εξαιρετκα γρηγορο και στο απλο mode. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, STATYSS said:

Μάλλον εσύ το κράζεις επίτηδες για δικός σου λόγους.. 

Αν κάτι δεν μας αρέσει.δεν το κρατάμε. Το στέλνουμε από εκεί που ήρθε. .. βαρεθήκαμε να διαβάζουμε την μοιρολατρία σου.

Επισης να διευκρινησω πως εγω δεν το κραζω. Την πραγματικοτητα γραφω που εσυ αδυνατεις να δεις. Και δεν το κανω μονο στο φορουμ, τα εχω στειλει υπεραναλυτικα και στην ιδια την OnePlus με ονοματεπωνυμο imei συσκευης κλπ. Επειδη θελω να συμβαλω στο ελαχιστο το software να βελτιωθει και να απογειωσει τη συσκευη. Αυτο κανεις με οτι εχεις επενδυσει και δεν σου αρεσει. Δεν το πετας στα σκουπιδια ουτε το πουλας στο μειον 20% next day. Μεχρι τοτε εχω και το P30 μου, απο το οποιο σου γραφω τωρα, που ευτυχως καλα κρατει. Και ΟΚ αν το χαλι συνεχιστει προφανως και θα απεμπλακω - δεν θα περιμενω επ αοριστον. Καθως αν η 1+ ακουει τα παπαγαλακια που γραφουν οτι η συσκευη ειναι αστραπη πολυ φοβουμαι πως θα παραμεινει στις πωλησεις κοντα στο μηδεν %, που βρισκεται σημερα, και με software που θα αδυνατει να κανει και τα βασικα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mikepan_1 said:

Επισης να διευκρινησω πως εγω δεν το κραζω. Την πραγματικοτητα γραφω που εσυ αδυνατεις να δεις. Και δεν το κανω μονο στο φορουμ, τα εχω στειλει υπεραναλυτικα και στην ιδια την OnePlus με ονοματεπωνυμο imei συσκευης κλπ. Επειδη θελω να συμβαλω στο ελαχιστο το software να βελτιωθει και να απογειωσει τη συσκευη. Αυτο κανεις με οτι εχεις επενδυσει και δεν σου αρεσει. Δεν το πετας στα σκουπιδια ουτε το πουλας στο μειον 20% next day. Μεχρι τοτε εχω και το P30 μου, απο το οποιο σου γραφω τωρα, που ευτυχως καλα κρατει. Και ΟΚ αν το χαλι συνεχιστει προφανως και θα απεμπλακω - δεν θα περιμενω επ αοριστον. Καθως αν η 1+ ακουει τα παπαγαλακια που γραφουν οτι η συσκευη ειναι αστραπη πολυ φοβουμαι πως θα παραμεινει στις πωλησεις κοντα στο μηδεν %, που βρισκεται σημερα, και με software που θα αδυνατει να κανει και τα βασικα.

Ο Καιρός έφτασε ...καλύτερα να  την δώσεις άμεσα  και να πάρεις μια συσκευή που να μπορεί να κάνει τα βασικα όπως λες..

Χάρηκα πολύ που τα είπαμε.

Καλή συνέχεια. 

 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, STATYSS said:

Ο Καιρός έφτασε ...καλύτερα να  την δώσεις άμεσα  και να πάρεις μια συσκευή που να μπορεί να κάνει τα βασικα όπως λες..

Χάρηκα πολύ που τα είπαμε.

Καλή συνέχεια. 

 

Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες. Οταν το πουλησω ή το κανω δωρο θα σε ενημερωσω. Μεχρι τοτε αν δεν εχεις προβλημα θα συνεχισω να γραφω την αποψη μου. 

Αν δεν εχεις να αποκομισεις καποιο ωφελος απο την oneplus ειναι ανηθικο να παραπλανας τον κοσμο που διαβαζει το φορουμ. Φιλικη συμβουλη.

Και να σου πω προφανως υπηρχε ευκολος τροπος να μας πεισεις πως παει αστραπη αν εκανες reproduce τα θεματα για τα οποια ανεβασα screen recordings, τοσο δικα μου οσο και αλλων χρηστων, και δειχνουν μια συσκευη που ζοριζεται να κανει και τα βασικα. 

Αλλα δεν το εκανες γιατι το γνωριζεις πως ολες οι συσκευες με oxygen 14 εχουν τα θεματα τους. Και προφανως αυτα τα θεματα δν τις κανουν αστραπη σε real life συνθηκες.

Αυτα. Επισης καλη συνεχεια και καλο βραδυ. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mikepan_1 said:

Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες. Οταν το πουλησω ή το κανω δωρο θα σε ενημερωσω. Μεχρι τοτε αν δεν εχεις προβλημα θα συνεχισω να γραφω την αποψη μου. 

Αν δεν εχεις να αποκομισεις καποιο ωφελος απο την oneplus ειναι ανηθικο να παραπλανας τον κοσμο που διαβαζει το φορουμ. Φιλικη συμβουλη.

Και να σου πω προφανως υπηρχε ευκολος τροπος να μας πεισεις πως παει αστραπη αν εκανες reproduce τα θεματα για τα οποια ανεβασα screen recordings, τοσο δικα μου οσο και αλλων χρηστων, και δειχνουν μια συσκευη που ζοριζεται να κανει και τα βασικα. 

Αλλα δεν το εκανες γιατι το γνωριζεις πως ολες οι συσκευες με oxygen 14 εχουν τα θεματα τους. Και προφανως αυτα τα θεματα δν τις κανουν αστραπη σε real life συνθηκες.

Αυτα. Επισης καλη συνεχεια και καλο βραδυ. 

Ανήθικος είσαι και φαίνεσαι.. !! 

Παραειναι μάλλον καλή η συσκευή στα χέρια σου. Καλύτερα να την πετάξεις στον κάδο να γλυτώσουμε..

Γράψε ότι θέλεις. Θα απαντάω όπως θέλω. Αν έχεις τα παράπονα σου γραψτα στην εταιρεία.

Τα είπες κ εδω.. τα ξανά είπες αλλά όλα έχουν κ ένα όριο. ΔΕΝ είμαστε και δεν θα είμαστε υποχρεωμένοι να διαβαζουμε τις μπούρδες σου. Κάθε 3 κ λίγο .. είναι κουράστηκα κ καταντάει αηδια. Σου είπαν κ αλλά μελοι εδώ πως δεν αντιμετωπίζουν θέμα. Εσύ το συνεχίζεις.. φτάνει τόσο όμως..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, STATYSS said:

Ανήθικος είσαι και φαίνεσαι.. !! 

Παραειναι μάλλον καλή η συσκευή στα χέρια σου. Καλύτερα να την πετάξεις στον κάδο να γλυτώσουμε..

Γράψε ότι θέλεις. Θα απαντάω όπως θέλω. Αν έχεις τα παράπονα σου γραψτα στην εταιρεία.

Τα είπες κ εδω.. τα ξανά είπες αλλά όλα έχουν κ ένα όριο. ΔΕΝ είμαστε και δεν θα είμαστε υποχρεωμένοι να διαβαζουμε τις μπούρδες σου. Κάθε 3 κ λίγο .. είναι κουράστηκα κ καταντάει αηδια. Σου είπαν κ αλλά μελοι εδώ πως δεν αντιμετωπίζουν θέμα. Εσύ το συνεχίζεις.. φτάνει τόσο όμως..

Μπορεις να παραβλεπεις τα μηνυματα μου. 

Το ποιος ειναι ανηθικος ειναι ξεκαθαρο και οσοι μας διαβαζουν το καταλαβαινουν. 

Αν θες να λες τη γνωμη σου και να εχει value μαθε να την τεκμηριωνεις σωστα αλλιως ειναι για το χαρτι της τουαλετας. Σορρυ. 

Επισης εχεις επιλεκτικη αναγνωση και βλεπεις το 1 ποστ αναγνωστη με ιστορικο 2 μηνυματα που λεει οτι δεν εχει θεμα και οχι αλλα 10 που επιβεβαιωνουν φυσικα τα θεματα που ειναι ξεκαθαρα σε οποιον δν ειναι τρολλακι της 1+.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mikepan_1 said:

Μπορεις να παραβλεπεις τα μηνυματα μου. 

Το ποιος ειναι ανηθικος ειναι ξεκαθαρο και οσοι μας διαβαζουν το καταλαβαινουν. 

Αν θες να λες τη γνωμη σου και να εχει value μαθε να την τεκμηριωνεις σωστα αλλιως ειναι για το χαρτι της τουαλετας. Σορρυ. 

Επισης εχεις επιλεκτικη αναγνωση και βλεπεις το 1 ποστ αναγνωστη με ιστορικο 2 μηνυματα που λεει οτι δεν εχει θεμα και οχι αλλα 10 που επιβεβαιωνουν φυσικα τα θεματα που ειναι ξεκαθαρα σε οποιον δν ειναι τρολλακι της 1+.

Μάλλον τρολλακι είσαι. Ναι αυτό είναι. . Ακριβώς ότι έγραψες ισχύει για σένα. Μελοι σαν εσένα κάνουν μόνο κακο .. και δεν έχουν να προσφέρουν τίποτα παρά μόνο γκρίνια μιζέρια Μίρλα. 

Βρίσκουν κουσούρια τα χώνουν..λένε..κ ξαναλένε..

Αλλά κρατάνε την συσκευή.!! Αυτό είναι το παράδοξο - παράλογο. Και αυτό γιατί δεν υπάρχει κάτι ανώτερο στον ανταγωνισμό. 

Κ πολύ υπομονή έκανες κ πάρα πολύ το κρατήσες. Δωστο να φύγει να γλυτώσουμε όλοι. Αλλιώς δεν οφείλει μόνο να κράζεις εδώ μέσα .

Η λύση είναι. Ξεφορτωσου το

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, STATYSS said:

Μάλλον τρολλακι είσαι. Ναι αυτό είναι. . Ακριβώς ότι έγραψες ισχύει για σένα. Μελοι σαν εσένα κάνουν μόνο κακο .. και δεν έχουν να προσφέρουν τίποτα παρά μόνο γκρίνια μιζέρια Μίρλα. 

Βρίσκουν κουσούρια τα χώνουν..λένε..κ ξαναλένε..

Αλλά κρατάνε την συσκευή.!! Αυτό είναι το παράδοξο - παράλογο. Και αυτό γιατί δεν υπάρχει κάτι ανώτερο στον ανταγωνισμό. 

Κ πολύ υπομονή έκανες κ πάρα πολύ το κρατήσες. Δωστο να φύγει να γλυτώσουμε όλοι. Αλλιώς δεν οφείλει μόνο να κράζεις εδώ μέσα .

Η λύση είναι. Ξεφορτωσου το

Εκτος του οτι γραφεις ασυναρτησιες, εχεις και αδυναμια κατανοησης του συνομιλητη σου ή απλα ακολουθεις τη μεθοδο του να κανεις twist την πραγματικοτητα επειδη αδυνατεις να απαντησεις με επιχειρηματα. Παμε παλι:

1. Στο φορουμ δεν μπαινουμε να γραψουμε διθυραμβους οσοι δεν παιρνουμε ποσοστα. Κυριως τα στραβα γραφουμε. Το να πουμε οτι μια συσκευη 1100 ευρω εχει δυνατο σημα ας πουμε ειναι τοσο περιττο οσο και αυτονοητο πως αυτο πρεπει να εχει.

2. Το οτι κραταμε μια συσκευη δεν σημαινει ουτε πως ειμαστε απολυτα ευχαριστημενοι με αυτη, ουτε πως τη θεωρουμε την καλυτερη συσκευη στην αγορα. Οπως εχω γραψει στο παρελθον η συσκευη εχει αρκετα θετικα κυριως στο hardware. Αλλα απεχει χιλιομετρα απο το να την χαρακτηρισω αστραπη ή γρηγορη. Κυριως λογω περιορισμων στο UI. Οσον αφορα το οτι ειναι η καλυτερη συσκευη στην αγορα μπορεις να δεις τα ποσοστα πωλησεων της OP και θα καταλαβεις...

3. Και να ξεφορτωθω τη συσκευη θα συνεχισω να γραφω τη γνωμη μου σε μελλοντικους αγοραστες. Τουλαχιστον να διαβαζουν και καμια αποψη απο real users και οχι απο παπαγαλακια της 1+. Εξαλλου εγω σε οτι εχω πει εχω βαλει και πληρη εξηγηση με screen recordings επομενως ο καθενας μπορει να κρινει αν αυτο που περιγραφω ειναι σημαντικο γι αυτον ή οχι. Προφανως για πολλους μπορει να ειναι ασημαντο μπροστα σε ολα τα θετικα της συσκευης που επισης υπαρχουν. Αλλα ειναι τουλαχιστον γελειο να χαρακτηριζεις τη συσκευη με αυτο το sw ως αστραπη. Σορρυ κιολας. 

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ έρχεται το εξής επιχείρημα, για το ίδιο προϊόν, υπάρχουν εντελώς διαφορετικές απόψεις, μην ξεχνάτε όμως ότι κάτι το οποίο θεωρεί ο ένας ως θετικό, για άλλον είναι αρνητικό, κάτι θετικό να μην το θεωρεί τόσο θετικό ο άλλος κτλ

Επομένως, το ρεζουμέ της υπόθεσης, είναι ότι ο καθένας έχει τα δικά του θέλω, εστιάζει σε διαφορετικά πράγματα και αυτό είναι εντάξει, δε χρειάζεται να επιβληθεί καμία γνώμη, εις βάρος κάποιας άλλης, ούτε θίξαμε οικογένειες, μάρκες, ούτε τίποτα. 

Από την στιγμή όπου κάποιος διαθέτει ένα αξιοσέβαστο ποσό, έχει και τις ανάλογες απαιτήσεις, επειδή έχω ζήσει την εμπειρία iPhone, θεωρώ αδιανόητο να ζητάει η εταιρεία τόσα πολλά χρήματα, για κάτι πολύ πολύ περιορισμένο σε δυνατότητες, προφανώς και με το παραμικρό θέμα που θα προκύψει θα διαμαρτυρηθώ, αν στο ελάχιστο αισθανθώ ότι δεν ανταποκρίνεται πλήρως στην αξία του.

Αντίστοιχα είναι κι εδώ, προσωπικά μιλώντας, αν μου συνέβαινε και εμένα σε ένα κινητό αξίας κοντά στο χιλιάρικο το οτιδήποτε, φυσικά και θα το έκανα θέμα, δεν είναι λίγα τα χρήματα και δεν τα διαθέτω με άνεση για να κάνω τα στραβά μάτια. Σε αυτή την περίπτωση, ναι, ακόμα και το να πηγαίνω από το ένα μενού στο άλλο αν γίνεται με καθυστέρηση, φυσικά και θα δυσαρεστηθώ, σε αυτά τα χρήματα, θέλω και καφέ να μου ψήνει, όχι να στερουμαι και τα βασικά/αυτονόητα. 

Έχει να κάνει με την οπτική του καθενός....

Link to comment
Share on other sites

Αποδοση μπαταριας ενω βρισκομαι ολη την ημερα στο δρομο με τη φωτεινοτητα στο αυτοματο και χρηση μονο browsing και φωτογραφιες. Απο το 100% στο 19% 5 ωρες και 40 λεπτα. Οπως φαινεται η αποδοση της μπαταριας σε αυτες τις συνθηκες μειωνεται σημαντικα κυριως λογω της αυξημενης φωτεινοτητας, φανταζομαι, και επειτα λογω της καμερας. Χωρις πολλες φωτος και με τον περισσοτερο χρονο σε εσωτερικους χωρους χτυπαει περιπου 2 ωρες περισσοτερο SOT σε περισσοτερο χρονο λειτουργιας. 

IMG_20240415_001202.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Αποδοση μπαταριας ενω βρισκομαι ολη την ημερα στο δρομο με τη φωτεινοτητα στο αυτοματο και χρηση μονο browsing και φωτογραφιες. Απο το 100% στο 19% 5 ωρες και 40 λεπτα. Οπως φαινεται η αποδοση της μπαταριας σε αυτες τις συνθηκες μειωνεται σημαντικα κυριως λογω της αυξημενης φωτεινοτητας, φανταζομαι, και επειτα λογω της καμερας. Χωρις πολλες φωτος και με τον περισσοτερο χρονο σε εσωτερικους χωρους χτυπαει περιπου 2 ωρες περισσοτερο SOT σε περισσοτερο χρονο λειτουργιας. 

IMG_20240415_001202.jpg

Το 5G ρουφαει απιστευτη μπαταρια αν το δουλευεις εξω. Απο το 10 προ κιολας η καταναλωση δεν παλευεται αν εισαι με δεδομενα. Με wifi και συνθηκες σπιτιου κτλ πιανεις ανετα 8-9 ωρες οθονη. Ασχετο, αλλα το smart 5g το εχετε on; Καποιοι γραφουν πως αυτο φταιει για την υψηλη καταναλωση του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω κλείσει 1 χρόνο με το oneplus 11 και αφού χρειάζεται συσκευή συγγενικό πρόσωπο σκέφτομαι να το δώσω και να προχωρήσω στο 12. Το βρίσκω στο gshopper στα 600€ (12/256) αλλά είναι κινέζικο μοντέλο με φλασαρισμενη την Global rom και λείπει η n28b. Έχει όμως και την ευρωπαϊκή έκδοση που βγαίνει στα 788€ (16/512) έτοιμη σφραγισμένη που τέτοια τιμή δεν βγαίνει ούτε από τον κότσοβολο με αποφορολογιση. Έχει κανείς εμπειρία από το gshopper? 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα λεφτά του κινητού είναι πάρα πολλά σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό για αυτά που προσφέρει. Καλό το κινητό, με κάπως ανύπαρκτη υποστήριξη αν και θα έλεγα πως δεν υπάρχει after sales αλλά μου έστειλαν tracking μετά από 46 ολόκληρες μέρες. Μέχρι να έρθει θα περάσει τις 50 μέρες.

Το θέμα αφορά μια αντικατάσταση που μου είχαν προτείνει τέλη Φλεβάρη και όχι το gshopper.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, FoT1s said:

Το 5G ρουφαει απιστευτη μπαταρια αν το δουλευεις εξω. Απο το 10 προ κιολας η καταναλωση δεν παλευεται αν εισαι με δεδομενα. Με wifi και συνθηκες σπιτιου κτλ πιανεις ανετα 8-9 ωρες οθονη. Ασχετο, αλλα το smart 5g το εχετε on; Καποιοι γραφουν πως αυτο φταιει για την υψηλη καταναλωση του.

Αυτο δεν ηταν με 5g, ειχα αλλάξει σε 4g γιατι θα ημουν ολη μερα εξω και ειπα να κανω οικονομία στη μπαταρια... Απο την αλλη βλεπω το smart 5g ηταν ενεργοποιημενο, το απενεργοποίησα μολις. Νομιζω υψηλοτερη κατανάλωση τρωει το υψηλό brightness κάτω απο τον ηλιο.

16 minutes ago, Arinos said:

Πάντως τα λεφτά του κινητού είναι πάρα πολλά σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό για αυτά που προσφέρει. Καλό το κινητό, με κάπως ανύπαρκτη υποστήριξη αν και θα έλεγα πως δεν υπάρχει after sales αλλά μου έστειλαν tracking μετά από 46 ολόκληρες μέρες. Μέχρι να έρθει θα περάσει τις 50 μέρες.

Το θέμα αφορά μια αντικατάσταση που μου είχαν προτείνει τέλη Φλεβάρη και όχι το gshopper.

Συμφωνώ και δεν νομιζω πως αξιζει η μεταβαση απο το 11 στο 12 αν καποιος δεν εχει σοβαρο λογο φυσικα. Επισης φετος δεν ηρθε ελλαδα ουτε το Vivo X100 pro (το οποιο ειχα σκοπο να αγορασω υπο νορμαλ συνθηκες) ουτε ερχεται της Honor. Οποτε στο price range οι επιλογες δεν ειναι πολλες. Απο εκει και περα, ΑΝ κάποιος δεν ενδιαφέρεται για την κάμερα (που δυσκολα θα βρει σε χαμηλότερο price range) δεν θα δει ιδιαιτερη διαφορα στην αποδοση και σε αρκετά οικονομικοτερο κινητο να αγοράσει - εξαιτιας των περιορισμων στο UI της 1+. Και οποιος θελει ντε και καλα 1+ , το 12R ειναι εξαιρετική επιλογη στα περίπου 400 ευρώ φτηνότερο και χανει κυριως σε καμερα και στο wireless charging που δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με ενδιέφερε το Vivo, μαζί με το realme αλλά κανένα δεν ήρθε. Το oneplus ήταν μια χαρά συσκευή όσο την είχα στα χέρια μου, μακάρι να μην είχα το πρόβλημα με το flickering ή έστω να μην ήταν το after sales όπως ήταν. Θα το είχα κρατήσει. Τώρα μου έστειλαν tracking και δεν ξέρω τι άλλο να τους πω, σκέφτομαι να μην παραλάβω για να σταλθεί πίσω. Αντί να το λήξουν το θέμα και να στείλουν τα λεφτά ή να πουν κάτι ουσιώδης...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...