Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, teopanta1 said:

H uv που λέει το κατάστημα δεν είναι liquid είναι καλύτερης ποιότητας από αυτήν των 10 ευρώ, είναι πολύ κατά των liquid από ότι κατάλαβα μετά από επικοινωνία που είχα με υπάλληλο τους 

Μιλησα κι εγω. UV ειναι κανονικη μεμβρανη κι αυτη απλα προστατευει απο ηλιο (UV rays) ωστε να αποφευγεται αποχρωματισμος και αλλα προβληματα που μπορει να προκληθουν απο τον ηλιο. Δεν ειμαι βεβαιος αν αυτο προκαλει καποια διαφορα στη θεαση της οθονης - ισχυριζονται πως δεν καταλαβαινεις καμια απολυτως διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

5 ευρώ διαφορά για να βλέπουμε καλύτερα στον ήλιο; Δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοια τζαμάκια και μεμβράνες.

Τι αντοχές έχουν;

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την 604. Μονο το settings menu φτιάξανε το σκρολλινγκ.. Στο launcher τα ιδια χάλια. Στους browsers αλλαγή των app το ιδιο delay... Σε 2 μηνες πάλι..

59 minutes ago, Mikepan_1 said:

Εγκατέστησα την 604. Μονο το settings menu φτιάξανε το σκρολλινγκ.. Στο launcher τα ιδια χάλια. Στους browsers αλλαγή των app το ιδιο delay... Σε 2 μηνες πάλι..

Επίσης το volume μενου δεν ξερω γιατι το αλλαξανε αλλά οπως το κανανε προσωπικα μου φαινεται πολυ χειροτερο απο πριν.

Απο την αλλη πολυ ωραιο αυτο που προσθεσαν να ανοιγεις το φακο (flashlight) μονο πατωντας το volume down οταν η οθονη ειναι σβηστη.

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρθηκαν οι μεμβράνες από το irepair να πω ότι μέσα Φεβρουαρίου πέρασα την UV στο OnePlus 8Pro και την απλή των 10€ στο OnePlus 7Pro. Την UV την βάζει να "ψηθεί" με το κινητό ενώ την απλή όχι. Λόγω καμπυλότητας της οθόνης στη UV σε δύο γωνίες φαίνεται λίγο σαν να μην έχει κολλήσει ακριβώς, αλλά μιλάμε ότι δεν ξεκολλάει περισσότερο και αλλάζω θήκες συχνά. Η απλή είναι σαν να μη φοράς μεμβράνη.

4 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Μιλησα κι εγω. UV ειναι κανονικη μεμβρανη κι αυτη απλα προστατευει απο ηλιο (UV rays) ωστε να αποφευγεται αποχρωματισμος και αλλα προβληματα που μπορει να προκληθουν απο τον ηλιο. Δεν ειμαι βεβαιος αν αυτο προκαλει καποια διαφορα στη θεαση της οθονης - ισχυριζονται πως δεν καταλαβαινεις καμια απολυτως διαφορα.

Για την UV, σε περίπτωση που φοράς γυαλιά ηλίου με πολωτικούς φακούς  θα βλέπεις άλλα αντί άλλων χρώματα  (το άσπρο σαν κίτρινο, το κόκκινο σαν μοβ, δε θυμάμαι ακριβώς ποια είναι η αντιστοιχία των χρωμάτων αλλά αλλάζει τελείως από ό,τι βλέπεις στην πραγματικότητα) και φαίνεται αρκετά σκοτεινά που επί της ουσίας πρέπει να βγάλεις τα γυαλιά για να δεις καλά. Με γυαλιά ηλίου χωρίς πολωτικούς φακούς ή χωρίς γυαλιά ηλίου βλέπεις κανονικά χωρίς καμιά διαφορά με πριν. 

Όσο για την απλή μεμβράνη των 10€ μια χαρά μεμβράνη είναι. Τώρα βέβαια, έχει μια σαν χαρακιά όταν κοιτάς το κινητό λοξά στο φως (δε θυμάμαι να ακούμπησε κάπου η οθόνη του κινητού) και περνώντας το δάχτυλο πάνω από την οθόνη δεν αισθάνεσαι το παραμικρό. Επίσης το παρατηρείς με σβηστή την οθόνη. Αν την ανάψεις δε βλέπεις το παραμικρό.

Επειδή κάποια στιγμή σκέφτομαι να αγοράσω το OnePlus 12 (λίγο ακόμα και θα το έπαιρνα προχτές από την προσφορά του Κωτσόβολου), σκέφτηκα να περάσω τις μεμβράνες στα τηλέφωνα που χρησιμοποιώ ως ένα τεστ για να δω τι μεμβράνη να βάλω στο 12. Προσωπικά θα αφήσω τη μεμβράνη που έρχεται το 12 μέχρι να μην μπορεί να χρησιμοποιηθεί άλλο και μετά θα βάλω αυτήν με τα 10€ γιατί επειδή έχω 2-3 ζευγάρια γυαλιά ηλίου με πολωτικούς φακούς, ε όσο και να το κάνεις η UV μεμβράνη δημιουργεί πρόβλημα στη θέαση. Από άποψη αφής δεν έχουν καμία διαφορά και δε χρειάστηκε να περάσω ξανά το δαχτυλικό αποτύπωμα. Βέβαια στην UV που έβαλα στο OnePlus 8Pro την πρώτη μέρα μερικές φορές δεν το αναγνώριζε παρατεταμένα μέχρι που το κινητό μου ζητούσε κωδικό. Σκέφτηκα να το αφήσω 24 ώρες πριν σβήσω τα δαχτυλικά και τα περάσω ξανά και μέχρι το βράδυ δεν υπήρχε πρόβλημα και μέχρι σήμερα, ενάμιση μήνα μετά την εφαρμογή των μεμβρανών, όλα κυλούν κανονικά.

Τέλος, μου φαίνεται ότι λερώνονται πιο εύκολα, αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου και καθαρίζονται κανονικά με πανάκι όπως και όταν είχα γυμνή την οθόνη. Αυτά από εμένα και ελπίζω να βοήθησα. Οποιαδήποτε ερώτηση έχετε θα χαρώ να την απαντήσω.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ostvarivanje said:

Επειδή αναφέρθηκαν οι μεμβράνες από το irepair να πω ότι μέσα Φεβρουαρίου πέρασα την UV στο OnePlus 8Pro και την απλή των 10€ στο OnePlus 7Pro. Την UV την βάζει να "ψηθεί" με το κινητό ενώ την απλή όχι. Λόγω καμπυλότητας της οθόνης στη UV σε δύο γωνίες φαίνεται λίγο σαν να μην έχει κολλήσει ακριβώς, αλλά μιλάμε ότι δεν ξεκολλάει περισσότερο και αλλάζω θήκες συχνά. Η απλή είναι σαν να μη φοράς μεμβράνη.

Για την UV, σε περίπτωση που φοράς γυαλιά ηλίου με πολωτικούς φακούς  θα βλέπεις άλλα αντί άλλων χρώματα  (το άσπρο σαν κίτρινο, το κόκκινο σαν μοβ, δε θυμάμαι ακριβώς ποια είναι η αντιστοιχία των χρωμάτων αλλά αλλάζει τελείως από ό,τι βλέπεις στην πραγματικότητα) και φαίνεται αρκετά σκοτεινά που επί της ουσίας πρέπει να βγάλεις τα γυαλιά για να δεις καλά. Με γυαλιά ηλίου χωρίς πολωτικούς φακούς ή χωρίς γυαλιά ηλίου βλέπεις κανονικά χωρίς καμιά διαφορά με πριν. 

Όσο για την απλή μεμβράνη των 10€ μια χαρά μεμβράνη είναι. Τώρα βέβαια, έχει μια σαν χαρακιά όταν κοιτάς το κινητό λοξά στο φως (δε θυμάμαι να ακούμπησε κάπου η οθόνη του κινητού) και περνώντας το δάχτυλο πάνω από την οθόνη δεν αισθάνεσαι το παραμικρό. Επίσης το παρατηρείς με σβηστή την οθόνη. Αν την ανάψεις δε βλέπεις το παραμικρό.

Επειδή κάποια στιγμή σκέφτομαι να αγοράσω το OnePlus 12 (λίγο ακόμα και θα το έπαιρνα προχτές από την προσφορά του Κωτσόβολου), σκέφτηκα να περάσω τις μεμβράνες στα τηλέφωνα που χρησιμοποιώ ως ένα τεστ για να δω τι μεμβράνη να βάλω στο 12. Προσωπικά θα αφήσω τη μεμβράνη που έρχεται το 12 μέχρι να μην μπορεί να χρησιμοποιηθεί άλλο και μετά θα βάλω αυτήν με τα 10€ γιατί επειδή έχω 2-3 ζευγάρια γυαλιά ηλίου με πολωτικούς φακούς, ε όσο και να το κάνεις η UV μεμβράνη δημιουργεί πρόβλημα στη θέαση. Από άποψη αφής δεν έχουν καμία διαφορά και δε χρειάστηκε να περάσω ξανά το δαχτυλικό αποτύπωμα. Βέβαια στην UV που έβαλα στο OnePlus 8Pro την πρώτη μέρα μερικές φορές δεν το αναγνώριζε παρατεταμένα μέχρι που το κινητό μου ζητούσε κωδικό. Σκέφτηκα να το αφήσω 24 ώρες πριν σβήσω τα δαχτυλικά και τα περάσω ξανά και μέχρι το βράδυ δεν υπήρχε πρόβλημα και μέχρι σήμερα, ενάμιση μήνα μετά την εφαρμογή των μεμβρανών, όλα κυλούν κανονικά.

Τέλος, μου φαίνεται ότι λερώνονται πιο εύκολα, αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου και καθαρίζονται κανονικά με πανάκι όπως και όταν είχα γυμνή την οθόνη. Αυτά από εμένα και ελπίζω να βοήθησα. Οποιαδήποτε ερώτηση έχετε θα χαρώ να την απαντήσω.

Ευχαριστουμε, πολυ αναλυτικό. Οποτε ξεχναμε τη μεμβρανη των 15 ευρώ.

Οταν λες οτι λερωνονται πολυ ευκολα αφορα και τις 2; Μαζευει πολυ σκονη ή δαχτυλιες; Γιατί η εργοστασιακη του 12 ήταν χαλια καθε 10-15 λεπτα ηθελε σκουπισμα, μαζευε παρα πολυ σκονη και ειχα φτασει στο σημειο να κουβαλαω πανακι καθαρισμου γυαλιων μαζι μου!

Επισης ξερουμε αν ειναι hydrogel, tpu ή απλή πλαστική;

ΥΓ: Αλλαξα την εργοστασιακη με μια αλλη προσφατα η οποια ειναι πολυ καλη απο αποψη καθαριοτητας και αισθησης touch αλλά δεν εχει τοποθετηθει σωστα (στο κατω μερος halo effect, πλαγια 2 φουσκαλες) ενω και το δαχτυλικο ειναι χειροτερο για καποιο λογο. Οποτε σκεφτομαι να αλλαξω συντομα αρκει να μην φτιαξω την τοποθετηση και μαζευει παλι σκονη φουλ οπως η εργοστασιακη.

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση σας, μαπα η μεμβρανη των 10€ για το 12αρι μας.

Δυστυχως, μετα απο καποια λεπτα, αρχιζει ξεκολλαει απο τις καμπυλες.

Μου ειπαν να ξανα παω να μου περασουν αλλη, αλλα δεν εχω καμια ορεξη να ασχοληθω, οποτε εκανα παραγγελια ξανα την ringke που ειχα πρωτοβαλει και ηταν μια χαρα, αλλα, απο χαζομαρα μου την εβγαλα για να περασω την μοκολο και τελικα βρεθηκα χωρις προστασια. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, FoT1s said:

Προς ενημερωση σας, μαπα η μεμβρανη των 10€ για το 12αρι μας.

Δυστυχως, μετα απο καποια λεπτα, αρχιζει ξεκολλαει απο τις καμπυλες.

Μου ειπαν να ξανα παω να μου περασουν αλλη, αλλα δεν εχω καμια ορεξη να ασχοληθω, οποτε εκανα παραγγελια ξανα την ringke που ειχα πρωτοβαλει και ηταν μια χαρα, αλλα, απο χαζομαρα μου την εβγαλα για να περασω την μοκολο και τελικα βρεθηκα χωρις προστασια. 

Κι εγω αυτη που εχω περασει εχει δυστυχως ξεκολλησει αλλα στο κατω μερος οχι στα πλαγια. Νομιζω ευθυνεται περισσοτερο η τοποθετηση παρα η μεμβρανη. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mikepan_1 said:

Ευχαριστουμε, πολυ αναλυτικό. Οποτε ξεχναμε τη μεμβρανη των 15 ευρώ.

Οταν λες οτι λερωνονται πολυ ευκολα αφορα και τις 2; Μαζευει πολυ σκονη ή δαχτυλιες; Γιατί η εργοστασιακη του 12 ήταν χαλια καθε 10-15 λεπτα ηθελε σκουπισμα, μαζευε παρα πολυ σκονη και ειχα φτασει στο σημειο να κουβαλαω πανακι καθαρισμου γυαλιων μαζι μου!

Επισης ξερουμε αν ειναι hydrogel, tpu ή απλή πλαστική;

Να είσαι καλά και χαίρομαι αν βοήθησα. Όχι, σκόνες δε μαζεύει, πιο πολύ δαχτυλιές. Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω τη διαφορά των μεμβρανών (αν είναι hydrogel, tpu κλπ). Πάντως έλεγα το μοντέλο και την "εκτύπωνε" σε 3d printer αν δεν κάνω λάθος και συγκεκριμένα επέλεγε το case friendly.

2 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

ΥΓ: Αλλαξα την εργοστασιακη με μια αλλη προσφατα η οποια ειναι πολυ καλη απο αποψη καθαριοτητας και αισθησης touch αλλά δεν εχει τοποθετηθει σωστα (στο κατω μερος halo effect, πλαγια 2 φουσκαλες) ενω και το δαχτυλικο ειναι χειροτερο για καποιο λογο. Οποτε σκεφτομαι να αλλαξω συντομα αρκει να μην φτιαξω την τοποθετηση και μαζευει παλι σκονη φουλ οπως η εργοστασιακη.

Αυτή τη μεμβράνη την έβαλες μόνος σου; Γιατί εγώ δεν είμαι και ο καλύτερος να βάζω μεμβράνες για αυτό και επέλεξα το irepair που σου την περνάνε εκεί.

 

41 minutes ago, FoT1s said:

Προς ενημερωση σας, μαπα η μεμβρανη των 10€ για το 12αρι μας.

Δυστυχως, μετα απο καποια λεπτα, αρχιζει ξεκολλαει απο τις καμπυλες.

Σε εμένα στο OnePlus 7Pro "έκατσε" ιδανικά. Αυτό που αναφέρεις μου συνέβηκε στο OnePlus 8Pro με την UV μεμβράνη που από στις άκρες και στις τέσσερις γωνίες είναι λίγο ξεκολλημένο (ελάχιστα βέβαια - αν και πάνω από 5 λεπτά, ίσως και 10 η κοπέλα προσπαθούσε να την κολλήσει καλά) και μου είπαν ό,τι και εσένα να πάω σε καμιά βδομάδα αν ξεκολλήσει να μου περάσουν άλλη αλλά μέχρι στιγμής (από τις 17 Φεβρουαρίου) δεν ξεκόλλησε ούτε χιλιοστό παραπάνω.

Σε εσένα ξεκολλούσε όλο και περισσότερο;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ostvarivanje said:

Αυτή τη μεμβράνη την έβαλες μόνος σου; Γιατί εγώ δεν είμαι και ο καλύτερος να βάζω μεμβράνες για αυτό και επέλεξα το irepair που σου την περνάνε εκεί.

Ειμαι ασχετος με αυτα και οσες φορες εχω προσπαθησει (με τζαμι βεβαια οχι με μεμβρανη) ηταν παταγωδης αποτυχια. Σε ενα καταστημα στο εξωτερικο πηγα, αλλα δεν την τοποθετησαν σωστα. Μαλλον δεν καθαρισαν καλα τις γωνιες του κινητου γιατι στη μια γωνια εχει 2 φουσκαλες (φαινεται οτι εχουν παγιδευτει κοκοι σκονης) και στο κατω μερος εχει halow effect (ελαφρως ξεκολλημενο). Δεν φαινεται εντονα βεβαια, αν ειναι να βαλω κατι χειροτερο δηλαδη καλυτερα να μεινω με αυτη. 

13 minutes ago, ostvarivanje said:

Σε εμένα στο OnePlus 7Pro "έκατσε" ιδανικά. Αυτό που αναφέρεις μου συνέβηκε στο OnePlus 8Pro με την UV μεμβράνη που από στις άκρες και στις τέσσερις γωνίες είναι λίγο ξεκολλημένο (ελάχιστα βέβαια - αν και πάνω από 5 λεπτά, ίσως και 10 η κοπέλα προσπαθούσε να την κολλήσει καλά) και μου είπαν ό,τι και εσένα να πάω σε καμιά βδομάδα αν ξεκολλήσει να μου περάσουν άλλη αλλά μέχρι στιγμής (από τις 17 Φεβρουαρίου) δεν ξεκόλλησε ούτε χιλιοστό παραπάνω.

Μαλλον ειναι θεμα τοποθετησης. Απ οσο εχω καταλαβει αν δεν κατσει με τη μια σωστα και προσπαθησει εστω και λιγο να τη σηκωσει για να καθαρισει dust particles κλπ εν τελει πολυ πιθανον "χαλαει το γλυκο". Πρεπει να ναι πολυ καλος αυτος που το τοποθετει για να πιασουν τετοιες κινησεις και στις κυρτες οθονες ο βαθμος δυσκολιας ειναι υψηλοτερος. 

Νοουμενου οτι η ποιοτητα της μεμβρανης κοπης του irepair ειναι ιδια και με δεδομενο πως εχει τοποθετηθει σε OP11 (συμφωνα με αλλον συμφορουμιτη) και σε OP7 pro που και τα 2 εχουν κυρτη οθονη, δεν εχει λογικη να μην καθεται σωστα σε OP12. Μαλλον λαθος εγινε στην τοποθετηση. Εκτος αν υπηρχε ελαττωμα στη μεμβρανη που τοποθετηθηκε στον εκτυπωτη.

1 hour ago, FoT1s said:

Προς ενημερωση σας, μαπα η μεμβρανη των 10€ για το 12αρι μας.

Δυστυχως, μετα απο καποια λεπτα, αρχιζει ξεκολλαει απο τις καμπυλες.

Μου ειπαν να ξανα παω να μου περασουν αλλη, αλλα δεν εχω καμια ορεξη να ασχοληθω, οποτε εκανα παραγγελια ξανα την ringke που ειχα πρωτοβαλει και ηταν μια χαρα, αλλα, απο χαζομαρα μου την εβγαλα για να περασω την μοκολο και τελικα βρεθηκα χωρις προστασια. 

Αν εξαιρεσεις το ελαφρο ξεκολλημα στις ακρες, κατα τα λοιπα πως ειναι συγκριτικα με τη ringke απο αποψη touch, δαχτυλιες, σκονες, καλυψη οθονης;

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Mikepan_1 said:

Ειμαι ασχετος με αυτα και οσες φορες εχω προσπαθησει (με τζαμι βεβαια οχι με μεμβρανη) ηταν παταγωδης αποτυχια. Σε ενα καταστημα στο εξωτερικο πηγα, αλλα δεν την τοποθετησαν σωστα. Μαλλον δεν καθαρισαν καλα τις γωνιες του κινητου γιατι στη μια γωνια εχει 2 φουσκαλες (φαινεται οτι εχουν παγιδευτει κοκοι σκονης) και στο κατω μερος εχει halow effect (ελαφρως ξεκολλημενο). Δεν φαινεται εντονα βεβαια, αν ειναι να βαλω κατι χειροτερο δηλαδη καλυτερα να μεινω με αυτη. 

Ναι και εγώ δεν είμαι καλός στο να περνάω μεμβράνες για αυτό και ήθελα κάτι πιο σίγουρο. Πιο πριν τις είχα "γυμνές" τις οθόνες και να σκεφτείς ότι το 7προ το έχω από το Δεκέμβριο του 2019 χωρίς την παραμικρή γρατσουνιά, θεωρώ ότι είναι πολύ καλά. 

36 minutes ago, Mikepan_1 said:

Μαλλον ειναι θεμα τοποθετησης. Απ οσο εχω καταλαβει αν δεν κατσει με τη μια σωστα και προσπαθησει εστω και λιγο να τη σηκωσει για να καθαρισει dust particles κλπ εν τελει πολυ πιθανον "χαλαει το γλυκο". Πρεπει να ναι πολυ καλος αυτος που το τοποθετει για να πιασουν τετοιες κινησεις και στις κυρτες οθονες ο βαθμος δυσκολιας ειναι υψηλοτερος. 

Νοουμενου οτι η ποιοτητα της μεμβρανης κοπης του irepair ειναι ιδια και με δεδομενο πως εχει τοποθετηθει σε OP11 (συμφωνα με αλλον συμφορουμιτη) και σε OP7 pro που και τα 2 εχουν κυρτη οθονη, δεν εχει λογικη να μην καθεται σωστα σε OP12. Μαλλον λαθος εγινε στην τοποθετηση. Εκτος αν υπηρχε ελαττωμα στη μεμβρανη που τοποθετηθηκε στον εκτυπωτη.

Μου έκανε φοβερά μεγάλη εντύπωση στο irepair της Ερμού που πήγα ότι η κοπέλα είχε πέσει πάνω από το 8pro που έβαζε την UV μεμβράνη και προσπαθούσε επί αρκετά λεπτά να τη βάλει χωρίς να έχεις ξεκολλήματα, αλλά στο τέλος έχω ένα απειροελάχιστο ξεκόλλημα που πρέπει να το κοιτάξεις επίμονα για να το δεις και μετά από πάνω από ένα μήνα δεν έχει ξεκολλήσει άλλο.

Όσο για το 7προ που έβαλα αυτήν των 10€ πρέπει να ξέρεις ότι έχει μπει μεμβράνη, διαφορετικά δε φαίνεται. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ostvarivanje said:

Ναι και εγώ δεν είμαι καλός στο να περνάω μεμβράνες για αυτό και ήθελα κάτι πιο σίγουρο. Πιο πριν τις είχα "γυμνές" τις οθόνες και να σκεφτείς ότι το 7προ το έχω από το Δεκέμβριο του 2019 χωρίς την παραμικρή γρατσουνιά, θεωρώ ότι είναι πολύ καλά. 

Μου έκανε φοβερά μεγάλη εντύπωση στο irepair της Ερμού που πήγα ότι η κοπέλα είχε πέσει πάνω από το 8pro που έβαζε την UV μεμβράνη και προσπαθούσε επί αρκετά λεπτά να τη βάλει χωρίς να έχεις ξεκολλήματα, αλλά στο τέλος έχω ένα απειροελάχιστο ξεκόλλημα που πρέπει να το κοιτάξεις επίμονα για να το δεις και μετά από πάνω από ένα μήνα δεν έχει ξεκολλήσει άλλο.

Όσο για το 7προ που έβαλα αυτήν των 10€ πρέπει να ξέρεις ότι έχει μπει μεμβράνη, διαφορετικά δε φαίνεται. 

Κι εγω δεν χρησιμοποιουσα μεμβρανες για 2-3 χρονια και η οθονη μου ειναι αψογη, οπως πρεπει να ειναι οταν η οθονη ειναι gorilla glass. Για ψυχολογικους λογους βαζω τωρα, θα τη βγαλω συντομα.. 

Διαβαζω τωρα σχολια για τις μεμβρανες της irepair και για αλλα κινητα και βλεπω πως ακομα και σε μια συσκευη συγκεκριμενη (πχ Samsung s23 ultra) υπαρχουν αρκετοι που λενε αψογη τοποθετηση και αλλοι που γραφουν οτι ξεκολλαει σε λιγες μερες. Ισως εχει να κανει με την τοποθετηση ή με τη θηκη που χρησιμοποιειται. Επισης καποιος αναφερει οτι και ο κωτσος τοποθετει μεμβρανες κοπης με 20 ευρω. Δεν ξερω αν ισχυει και αν η ποιοτητα ειναι η ιδια. 

Απο αποψη feeling της irepair ειναι λεια σαν τις κλασικες πλαστικες ή εχει πιο "ελαστικη" υφη;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα, στο επομενο μισαωρο ξεκολλησε κατακόρυφα απο πανω μεχρι κατω αριστερα και δεξια της οθονης η μεμβρανη που στο τελος την αφαιρεσα τελειως. Οσο και να την κολλούσα, μετα απο 1 λεπτο παλι ξεκολλούσε. Οσο για συγκριση με την ringke, η ringke μου φανηκε πολυ καλυτερη και ειδικα οταν την γρατζουνουσα με το νυχι αυτη μετα απο λιγο μονη της γινοταν οπως πριν την γρατζουνια. Με της irepair εκανα το ιδιο και η γρατζουνια απο το νυχι να το πω ετσι, εμεινε κανονικοτατα. Επισης, η τοποθετηση της ηταν just στην οθονη λογο kit που εχει μεσα. Αυριο θα την ξανα περασω και σε αναμονω να ερθει εχω την nilllin που νομιζω θα ειναι καλυτερη απ' ολες.

3 minutes ago, Mikepan_1 said:

Κι εγω δεν χρησιμοποιουσα μεμβρανες για 2-3 χρονια και η οθονη μου ειναι αψογη, οπως πρεπει να ειναι οταν η οθονη ειναι gorilla glass. Για ψυχολογικους λογους βαζω τωρα, θα τη βγαλω συντομα.. 

Διαβαζω τωρα σχολια για τις μεμβρανες της irepair και για αλλα κινητα και βλεπω πως ακομα και σε μια συσκευη συγκεκριμενη (πχ Samsung s23 ultra) υπαρχουν αρκετοι που λενε αψογη τοποθετηση και αλλοι που γραφουν οτι ξεκολλαει σε λιγες μερες. Ισως εχει να κανει με την τοποθετηση ή με τη θηκη που χρησιμοποιειται. Επισης καποιος αναφερει οτι και ο κωτσος τοποθετει μεμβρανες κοπης με 20 ευρω. Δεν ξερω αν ισχυει και αν η ποιοτητα ειναι η ιδια. 

Απο αποψη feeling της irepair ειναι λεια σαν τις κλασικες πλαστικες ή εχει πιο "ελαστικη" υφη;

Ειναι λεια, της ringke ειναι καπως πιο ελαστικη.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mikepan_1 said:

Επισης καποιος αναφερει οτι και ο κωτσος τοποθετει μεμβρανες κοπης με 20 ευρω. Δεν ξερω αν ισχυει και αν η ποιοτητα ειναι η ιδια. 

Αυτο βρηκα τωρα ψαχνοντας. Δεν ξερω αν ειναι ιδιο με της irepair:

https://www.kotsovolos.gr/ypiresies/prostasia-megisti-apodosi/prostasia-othonis/prostasia-othonis-smartphones/244817-μεμβρανη-προστας-ultra-2-με-τοποθετηση

5 minutes ago, Mikepan_1 said:

Αυτη ειναι η μεμβρανη του κωτσου. Δεν πρεπει να ειναι ιδια με irepair:

https://madico.com/blog/press-releases/protectionpro-by-madico-announces-new-improved-ultra2-screen-protection

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, paraskevas013 said:

Καλημέρα στην ομάδα! Είμαι σε αναζήτηση συσκευής εδώ και κάνα δίμηνο,και εκεί που λέω θα πάω σε κάτι low badget(Redmi 13pro+,Xiaomi 13t)μετά ανεβαίνω πάλι(vivox100,honor magic6 pro,oneplus 12)!

Δεν πρόλαβα την προσφορά στον κωτσο,και στο ψάξιμο μπήκα στο αξιόπιστο trandingshezen! Δίνει το δωδέκαρι 16/512 με oxygen os 729e!

Κάτι δεν καταλαβαίνω καλά?γιατί είναι τόσο χαμηλά,αφού θα έρθει κανονικά σαν να είναι ευρωπαϊκό! Ευχαριστώ 

Κάποιος εδώ?😏

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, paraskevas013 said:

Κάποιος εδώ?😏

Υποτίθεται πως δεν έχεις εγγύηση με την oneplus αλλά μέσω tradingshenzen, επίσης νομίζω πως έρχονται Ελλάδα με τρόπο που δεν πληρώνει κανείς ΦΠΑ. Να πω την αλήθεια η τιμή που το δίνει η oneplus σε σύγκριση με Αμερική είναι πολλά.

Εγώ είχα κάνει προπαραγγελία μέσω της oneplus, είχε ένα θέμα η οθόνη που έκανε ένα τρελό τρεμόπαιγμα, μίλησα μαζί τους μου είπαν να το στείλω για αντικατάσταση και σε 4 μέρες κλείνει ένας μήνας που έχουν την συσκευή αυτοί και εγώ δεν έχω ούτε μια πληροφορία στην ουσία. Αύριο θα προχωρήσω σε dispute με την τράπεζα εκτός αν μου στείλουν κάποιο νεώτερο αλλά το αμφιβάλω.

Ίσως να έχει θέμα με κάποια μπάντα του 4g, 800 MHz ή αλλιώς B20. Επίσης δεν έχει e-sim.

Κατά τα άλλα είναι ίδια όλα και οι ενημερώσεις και το λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arinos said:

Υποτίθεται πως δεν έχεις εγγύηση με την oneplus αλλά μέσω tradingshenzen, επίσης νομίζω πως έρχονται Ελλάδα με τρόπο που δεν πληρώνει κανείς ΦΠΑ. Να πω την αλήθεια η τιμή που το δίνει η oneplus σε σύγκριση με Αμερική είναι πολλά.

Εγώ είχα κάνει προπαραγγελία μέσω της oneplus, είχε ένα θέμα η οθόνη που έκανε ένα τρελό τρεμόπαιγμα, μίλησα μαζί τους μου είπαν να το στείλω για αντικατάσταση και σε 4 μέρες κλείνει ένας μήνας που έχουν την συσκευή αυτοί και εγώ δεν έχω ούτε μια πληροφορία στην ουσία. Αύριο θα προχωρήσω σε dispute με την τράπεζα εκτός αν μου στείλουν κάποιο νεώτερο αλλά το αμφιβάλω.

Άρα η μόνη διαφορά είναι ότι έχω να κάνω με την εταιρεία αυτή και την εγγύηση με αυτούς,και πάλι δεν δικαιολογεί την τόση διαφορά! Από όσο έχω διαβάσει και ψάξει η tranding είναι αξιόπιστη σε οτιδήποτε και να προκύψει! Αν είναι όλα λειτουργικά στην χώρα μας είναι vfm σε αυτή την τιμή!

Για σένα διαβάζω φίλε, έμπλεξες εύχομαι να ξεμπερδεψεις άμεσα!

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Mikepan_1 said:

Αυτο βρηκα τωρα ψαχνοντας. Δεν ξερω αν ειναι ιδιο με της irepair:

https://www.kotsovolos.gr/ypiresies/prostasia-megisti-apodosi/prostasia-othonis/prostasia-othonis-smartphones/244817-μεμβρανη-προστας-ultra-2-με-τοποθετηση

Αυτη ειναι η μεμβρανη του κωτσου. Δεν πρεπει να ειναι ιδια με irepair:

https://madico.com/blog/press-releases/protectionpro-by-madico-announces-new-improved-ultra2-screen-protection

Δες και αυτο.

https://www.getprotectionpro.com/products/ultra2-pro

Αυριο θα τους κανω και αυτους μια επισκεψη, τωρα που πηρα φορα. 😄

Link to comment
Share on other sites

Just now, paraskevas013 said:

Για σένα διαβάζω φίλε, έμπλεξες εύχομαι να ξεμπερδεψεις άμεσα!

Σε ευχαριστώ πολύ, ειλικρινά είναι σαν μην παρέχει την εγγύηση που της αξίζει για τα χρήματα που έχουμε δώσει. Χίλιες φορές καλύτερα από tradingshenzen να γλυτώσεις και κάποια χρήματα θα έλεγα.

3 minutes ago, paraskevas013 said:

Από όσο έχω διαβάσει και ψάξει η tranding είναι αξιόπιστη σε οτιδήποτε και να προκύψει!

Εδώ φάνηκε πως δεν είναι η ίδια η oneplus, πιο πιθανό να είναι πιο σωστή η trading απέναντι στον πελάτη παρά η oneplus για μένα.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, FoT1s said:

Δες και αυτο.

https://www.getprotectionpro.com/products/ultra2-pro

Αυριο θα τους κανω και αυτους μια επισκεψη, τωρα που πηρα φορα. 😄

Φαινεται πολυ δυνατη απο ενα ψαξιμο που εκανα. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mikepan_1 said:

Φαινεται πολυ δυνατη απο ενα ψαξιμο που εκανα. 

Αυριο θα τους κανω επισκεψη και αν την περνανε θα την βαλω και θα ενημερωσω.

Αν και συνεχιζω να πιστευω πως η nillkin ειναι καλυτερη.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Mikepan_1 said:

Κι εγω δεν χρησιμοποιουσα μεμβρανες για 2-3 χρονια και η οθονη μου ειναι αψογη, οπως πρεπει να ειναι οταν η οθονη ειναι gorilla glass. Για ψυχολογικους λογους βαζω τωρα, θα τη βγαλω συντομα.. 

Διαβαζω τωρα σχολια για τις μεμβρανες της irepair και για αλλα κινητα και βλεπω πως ακομα και σε μια συσκευη συγκεκριμενη (πχ Samsung s23 ultra) υπαρχουν αρκετοι που λενε αψογη τοποθετηση και αλλοι που γραφουν οτι ξεκολλαει σε λιγες μερες. Ισως εχει να κανει με την τοποθετηση ή με τη θηκη που χρησιμοποιειται. Επισης καποιος αναφερει οτι και ο κωτσος τοποθετει μεμβρανες κοπης με 20 ευρω. Δεν ξερω αν ισχυει και αν η ποιοτητα ειναι η ιδια. 

Απο αποψη feeling της irepair ειναι λεια σαν τις κλασικες πλαστικες ή εχει πιο "ελαστικη" υφη;

Και εγώ να σου πω την αλήθεια δεν είχα μεμβράνη γιατί μου αρέσει η αίσθηση όταν ακουμπάς την οθόνη. Βασικά έβλεπα στο s23 ultra θέμα ότι στα καλά καθούμενα εμφάνιζε χαρακιές χωρίς να τον χτυπήσουν  και κάπου σκέφτηκα μήπως να έβαζα μεμβράνη. 

Μπορεί να φαίνεται σαν διαφήμιση, αλλά στο irepair (πρώτη επαφή με irepair) μου έκανε εντύπωση πόσο υπομονετικά έβαζε τη μεμβράνη (και επειδή μένω επαρχία συνέχεια εκεί θα πηγαίνω να μου περνάνε μεμβράνες και μάλλον τη φτηνή γιατί με δυσκολεύει όπως είπα με γυαλιά ηλίου με πολωτικούς φακούς).

Αυτό που με ρώτησες πώς είναι η υφή, άρχισα τώρα να κάνω swipe στις οθόνες και έχω την εντύπωση ότι η UV γλιστράει πιο καλά, όχι βέβαια ότι η φτηνή έχει πρόβλημα. Είναι λείες πάντως.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Arinos said:

Ποια είναι τα θετικά της UV μεμβράνης;

Προστατευει την οθονη απο τον ηλιο. Φανταζομαι περισσοτερο χρησιμο για οσους η συσκευη τους ειναι πολλες ωρες την ημερα εκτεθειμενη στον ηλιο. 

4 ώρες πριν, FoT1s said:

Αυριο θα τους κανω επισκεψη και αν την περνανε θα την βαλω και θα ενημερωσω.

Αν και συνεχιζω να πιστευω πως η nillkin ειναι καλυτερη.

Η Nilkin φοβαμαι πως ισως δεν καθεται πολυ καλα γιατι φαινεται να ειναι πιο χοντρο υλικο το οποιο δεν ξερω πως θα καθεται στα curves και επισης εχει μαυρο περιβλημα στις ακρες θα φτανει μεχρι το τελος της οθονης το οποιο απο τη μια ειναι καλο για την προστασια απο την αλλη παιζει να ειναι ευαισθητη στο βαλε-βγαλε της θηκης και να ξεκολλαει πιο ευκολα. 

Αν εχεις νεα απο Κωτσο μας λες. Το Σαββατο λεω να παω να την αλλαξω κι εγω. 

Παρεπιπτοντως η madico στις οδηγιες εγκαταστασης αναφερει οτι η συσκευη δεν πρεπει να μπει σε θηκη ή σε τσεπη για τουλαχιστον μιση ωρα μετα το installation της μεμβρανης διαφορετικα μπορει να ξεκολλησεις στις ακρες. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα ενημερωσω αν εχω νεα απο Κωτσο.

Στα αλλα νεα, ενας στην κοινοτητα της oneplus γραφει πως με την ενημερωση .604 παιζει το DSDA...

Το αναφερω πιο πολυ για οσους ενδιαφερονται, προσωπικα δεν εχω 2η καρτα να το τσεκαρω αν ισχυει.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Για κάτι γελοίους που όχι μόνο δε γνωρίζουν αλλά κοροϊδεύουν και αυτούς που αναφέρουν μια χρήσιμη πληροφορία, να αναφέρω το πώς βγάζεις τιμολόγιο μετά από παραγγελία.

Τα παρακάτω είναι από το Customer support.

 

Thank you for choosing our products and for contacting OnePlus Customer Support.   

I am Maria from OnePlus Customer Support and I will handle your case.                                       

I apologize for the inconvenience that might have been caused by this situation.

I would like to kindly inform you that once you receive the order you will see the Invoice in your OnePlus account and you will be able to download it.

In order to obtain a VAT Invoice you will need to wait 15 days from the moment you receive the order (return period to pass) and you will see the Edit button in your OnePlus account- click the order that contains the products.

You can Edit the Invoice from the OnePlus account. 

I would like to kindly recommend you the follow these steps in order to obtain a VAT Invoice: 

I would like to kindly advise you to please go to Orders-Follow Order/View Order-Edit Invoice.     

We inform you to follow the guide that the system mentions to edit or modify your Invoice. After being sent towards our logistic team, and being examined by them, the new Invoice will be issued within 7 working days, and you just need to follow the guide in the email sent by the system to finalize it.     

Please note that you can only edit this document a maximum of 5 times for the same order.    

I would like to kindly inform you that at the Receipt Type you have to complete B2B, so a VAT Invoice can be generated. 

At the Receipt Type if you add B2C a normal Invoice will be generated. 

Additionally, if you are unable to do it please provide us screenshots with the issue and some information in order to be able to provide you further assistance and to proper document your case:   

-Full name

-Phone number

-Shipping address

-Email address

-OnePlus order number

-The relation that you have with the company

-the address of the company that you want to appear on the Invoice

-Proof of payment  

-VAT number

Also, the financial department will need the following information so they can can complete the refund:

1. Bank name :

2. Beneficiary name:

3. Swift code:

4. Account number:

Thank you for your understanding and patience. 

Should you have any other questions, please feel free to contact us anytime.  

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...