Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, ostvarivanje said:

Στην black Friday του 2019 είχα παραγγείλει το OnePlus 7Pro από τα 750 που κόστιζε στα 600€. Και φυσικά το έχω από τότε...

Βέβαια αυτή η δουλειά πριν 5 χρόνια. Δεν ξέρω φέτος αν και πότε θα κάνουν κάτι. Πάντως αν το ρίξουν κάτω από 900 ευρώ θα το παραγγείλω

830-850 παιζει στο skroutz. Εννοεις κατω απο 800 ευρω μηπως;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

15 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Στην black Friday του 2019 είχα παραγγείλει το OnePlus 7Pro από τα 750 που κόστιζε στα 600€. Και φυσικά το έχω από τότε...

Βέβαια αυτή η δουλειά πριν 5 χρόνια. Δεν ξέρω φέτος αν και πότε θα κάνουν κάτι. Πάντως αν το ρίξουν κάτω από 900 ευρώ θα το παραγγείλω

Κάτι δεν βγάζει νόημα.

Υπάρχει ήδη στα 783 ευρώ στο Αμαζον Ιταλίας το 12/256 με ΦΠΑ μέσα. Και στα 888 το 16/512 στο Αμαζον Γερμανίας.

Edited by junglist

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Lux said:

830-850 παιζει στο skroutz. Εννοεις κατω απο 800 ευρω μηπως;

 

3 ώρες πριν, junglist said:

Κάτι δεν βγάζει νόημα.

Υπάρχει ήδη στα 783 ευρώ στο Αμαζον Ιταλίας το 12/256 με ΦΠΑ μέσα. Και στα 888 το 16/512 στο Αμαζον Γερμανίας.

Αναφέρομαι στις τιμές της σελίδας, όχι στο skroutz. Τώρα για το amazon δεν το είχα ψάξει. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, junglist said:

Κάτι δεν βγάζει νόημα.

Υπάρχει ήδη στα 783 ευρώ στο Αμαζον Ιταλίας το 12/256 με ΦΠΑ μέσα. Και στα 888 το 16/512 στο Αμαζον Γερμανίας.

Used είναι.?!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, STATYSS said:

Used είναι.?!

Πώς σου ήρθε τώρα αυτό;

Όχι φυσικά, για καινούρια μιλάμε.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, junglist said:

Πώς σου ήρθε τώρα αυτό;

Όχι φυσικά, για καινούρια μιλάμε.

https://www.amazon.it/OnePlus-Smartphone-Fotocamera-Hasselblad-generazione/dp/B0CPYHLHPG

Used γραφει.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Lux said:

Κοιτας το μαυρο 12/256

Το πράσινο 16/512, ειναι στα 684ε (χωρίς ΦΠΑ), 835 με ΦΠΑ, new and shipped/sold by Amazon

https://www.amazon.it/OnePlus-Smartphone-Fotocamera-Hasselblad-generazione/dp/B0CPYKX9X8?th=1

Σημερα (γιατί οι τιμες αλλάζουν ΣΥΧΝΑ) εχει έκπτωση 24% επι της αρχικης τιμής.-

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, asot said:

Κοιτας το μαυρο 12/256

Το πράσινο 16/512, ειναι στα 684ε (χωρίς ΦΠΑ), 835 με ΦΠΑ, new and shipped/sold by Amazon

https://www.amazon.it/OnePlus-Smartphone-Fotocamera-Hasselblad-generazione/dp/B0CPYKX9X8?th=1

Σημερα (γιατί οι τιμες αλλάζουν ΣΥΧΝΑ) εχει έκπτωση 24% επι της αρχικης τιμής.-

Και Ελλαδα τοσο εχει στο skroutz.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Lux said:

Και Ελλαδα τοσο εχει στο skroutz.

Επαναλαμβάνουμε πράγματα που γράφτηκαν πολλάκις - θα βοηθούσε να κάνεις μια ανάγνωση, τα ποστς των τελευταίων 2-3 μηνών
Ότι πουλιέται στο σκρουτζ (από OnePlus 12) είναι ανεξάρτητη εισαγωγή ΚΙΝΕΖΙΚΟΥ μοντέλου, με ότι αυτό συνεπάγεται
Καμία σχέση με τον ΑΜΑΖΟΝ που έχει την Ευρωπαϊκή έκδοση και ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ!
Ευρωπαϊκή έκδοση στην Ελλάδα = Μονο Κωτσοβ

Edited by asot
update

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, asot said:

Επαναλαμβάνουμε πράγματα που γράφτηκαν πολλάκις - θα βοηθούσε να κάνεις μια ανάγνωση τα ποστς των τελευταίων 2-3 μηνών
Ότι πουλιέται στο σκρουτζ (από OnePlus 12) είναι ανεξάρτητη εισαγωγή ΚΙΝΕΖΙΚΟΥ μοντέλου, με ότι αυτό συνεπάγεται
Καμία σχέση με τον ΑΜΑΖΟΝ που έχει την Ευρωπαϊκή έκδοση
Ευρωπαϊκή έκδοση στην Ελλάδα = Μονο Κωτσοβ

εγω που παρηγγειλα απο σκρουτζ και μου ηρθε το ευρωπαικο μοντελο θεωρουμαι τυχερος δλδ;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mr_Comple said:

εγω που παρηγγειλα απο σκρουτζ και μου ηρθε το ευρωπαικο μοντελο θεωρουμαι τυχερος δλδ;

Βάλε μια φωτό την πίσω πλευρα του κουτιου, να σου πω αν έχεις Ευρωπαικό μοντέλο...

ή βάλε το ΙΜΕΙ εδω και δες αν σου δίνει ΔΥΟ χρόνια εγγύηση...
https://service.oneplus.com/gr/warranty-check

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, asot said:

Επαναλαμβάνουμε πράγματα που γράφτηκαν πολλάκις - θα βοηθούσε να κάνεις μια ανάγνωση, τα ποστς των τελευταίων 2-3 μηνών
Ότι πουλιέται στο σκρουτζ (από OnePlus 12) είναι ανεξάρτητη εισαγωγή ΚΙΝΕΖΙΚΟΥ μοντέλου, με ότι αυτό συνεπάγεται
Καμία σχέση με τον ΑΜΑΖΟΝ που έχει την Ευρωπαϊκή έκδοση και ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ!
Ευρωπαϊκή έκδοση στην Ελλάδα = Μονο Κωτσοβ

Μισό λεπτό γιατί εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό, και παρακολούθώ και το νήμα. Δηλαδή δηλαδή τα OP12 του σκρουτζ είναι ακριβώς τα ίδια με αυτά που πωλούνται στα μαγαζιά της Κίνας; Και πως δίνουν δυο χρόνια εγγύηση εδώ; Μου διαφεύγει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gregpec2 said:

Μισό λεπτό γιατί εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό, και παρακολούθώ και το νήμα. Δηλαδή δηλαδή τα OP12 του σκρουτζ είναι ακριβώς τα ίδια με αυτά που πωλούνται στα μαγαζιά της Κίνας; Και πως δίνουν δυο χρόνια εγγύηση εδώ; Μου διαφεύγει κάτι;

Ποιος σου έδωσε 2 χρονια εγγύηση (απ το Σκρουτζ)? Γραπτή? Δοκίμασες στο λινκ που  εδωσα 2 ποστ πιο πάνω?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gregpec2 said:

Μισό λεπτό γιατί εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό, και παρακολούθώ και το νήμα. Δηλαδή δηλαδή τα OP12 του σκρουτζ είναι ακριβώς τα ίδια με αυτά που πωλούνται στα μαγαζιά της Κίνας; Και πως δίνουν δυο χρόνια εγγύηση εδώ; Μου διαφεύγει κάτι;

Και εγώ το ακολουθώ το νήμα και πρώτη φορά διαβάζω ότι τα OnePlus από το Skroutz δεν είναι ευρωπαϊκά. Εξάλλου κοιτώντας τώρα μόλις στο Skroutz, τα περισσότερα γράφουν "EU', δηλαδή ευρωπαϊκά. Αν δεν ισχύει αυτό, όπως λέει ο συμφορουμίτης, σημαίνει απάτη και χρήζει άμεσης καταγγελίας σε περίπτωση που κάποιος έχει πάρει από κατάστημα που το αναφέρει ως ευρωπαϊκό. Αν και πολύ δύσκολα να ισχύει κάτι τέτοιο με το συνδυασμό oxygenos και σφραγιστό πακέτο!

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ostvarivanje said:

Και εγώ το ακολουθώ το νήμα και πρώτη φορά διαβάζω ότι τα OnePlus από το Skroutz δεν είναι ευρωπαϊκά. Εξάλλου κοιτώντας τώρα μόλις στο Skroutz, τα περισσότερα γράφουν "EU', δηλαδή ευρωπαϊκά. Αν δεν ισχύει αυτό, όπως λέει ο συμφορουμίτης, σημαίνει απάτη και χρήζει άμεσης καταγγελίας σε περίπτωση που κάποιος έχει πάρει από κατάστημα που το αναφέρει ως ευρωπαϊκό. Αν και πολύ δύσκολα να ισχύει κάτι τέτοιο με το συνδυασμό oxygenos και σφραγιστό πακέτο!

ετοιμάστε ένα σύννεφο να πέσει όταν ανακαλύψει οτι τα EU του Σκρουτζ κιολας καλύπτονται κανονικά απο εγγύηση στην χώρα μας.

Τα Μη-Ευρωπαικά τα καταλαβαίνεις και απο το κουτί βάσει του κωδικού μοντέλου τους.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, asot said:

Ποιος σου έδωσε 2 χρονια εγγύηση (απ το Σκρουτζ)? Γραπτή? Δοκίμασες στο λινκ που  εδωσα 2 ποστ πιο πάνω?

Κατ' αρχάς το δικό μου είναι original κινέζικο διότι το πήρα από το tradingshenzen 😁

Κατά δεύτερον σχολίασα την ανάρτησή σου διότι μου έκανε εντύπωση πως είναι δυνατόν να εισάγουν κινέζικα και να τα πουλάνε ως Ευρωπαϊκα με δύο χρόνια εγγύηση. 

Προφανώς μόνο κάποιος που έχει αγοράσει από το σκρουτζ μπορεί να μας λύσει την απορία.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, asot said:

Επαναλαμβάνουμε πράγματα που γράφτηκαν πολλάκις - θα βοηθούσε να κάνεις μια ανάγνωση, τα ποστς των τελευταίων 2-3 μηνών
Ότι πουλιέται στο σκρουτζ (από OnePlus 12) είναι ανεξάρτητη εισαγωγή ΚΙΝΕΖΙΚΟΥ μοντέλου, με ότι αυτό συνεπάγεται
Καμία σχέση με τον ΑΜΑΖΟΝ που έχει την Ευρωπαϊκή έκδοση και ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ!
Ευρωπαϊκή έκδοση στην Ελλάδα = Μονο Κωτσοβ

Αφου γραφει EU μοντελο ψηλε.. Πως ειναι κινεζικα;;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Lux said:

Αφου γραφει EU μοντελο ψηλε.. Πως ειναι κινεζικα;;

Κυριοι, τα πολλά λογια είναι φτώχεια. Περιμένω τον 1ο (με κινητό "EU" από Σκρουτζ) που θα τσεκάρει το IMEΙ του στο σαιτ της OnePlus, να μας πει τι χρόνο εγγύσης δίνει...

33 minutes ago, gregpec2 said:

Προφανώς μόνο κάποιος που έχει αγοράσει από το σκρουτζ μπορεί να μας λύσει την απορία.

O @Mr_Compleδηλωσε οτι αγόρασε Ευρωπαικό από Σκρουτζ. Φαντάζομαι θα τσεκάρει ΙΜΕΙ και θα μας απαντήσει

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, asot said:

Βάλε μια φωτό την πίσω πλευρα του κουτιου, να σου πω αν έχεις Ευρωπαικό μοντέλο...

ή βάλε το ΙΜΕΙ εδω και δες αν σου δίνει ΔΥΟ χρόνια εγγύηση...
https://service.oneplus.com/gr/warranty-check

Παντως το κουτι πισω γραφει CHP2581 και γενικα οι χαρακτηρες του ειναι στα ιταλικα

Screenshot 2024-10-16 201858.png

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mr_Comple said:

Παντως το κουτι πισω γραφει CHP2581 και γενικα οι χαρακτηρες του ειναι στα ιταλικα

Screenshot 2024-10-16 201858.png

εσυ το έχεις κυριολεκτικά "στο κουτί", ΜΗ ενεργοποιημένο!
Και πόσο το αγόρασες από Σκρουτζ? Ειναι συγκρίσιμη η τιμή με του Αμαζον?
Το πράσινο 16/512, ειναι στα 684ε (χωρίς ΦΠΑ), 835 με ΦΠΑ, new and shipped/sold by Amazon

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, asot said:

εσυ το έχεις κυριολεκτικά "στο κουτί", ΜΗ ενεργοποιημένο!
Και πόσο το αγόρασες από Σκρουτζ? Ειναι συγκρίσιμη η τιμή με του Αμαζον?
Το πράσινο 16/512, ειναι στα 684ε (χωρίς ΦΠΑ), 835 με ΦΠΑ, new and shipped/sold by Amazon

714 με απαλλαγη φπα απο techhut. Πως το ενεργοποιω; χρειαζεται;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

CPH 2581 για την ακρίβεια και ειναι η ευρωπαική έκδοση της συσκευής.

Ένα σύννεφο παιδιά.🤣

5 minutes ago, Mr_Comple said:

714 με απαλλαγη φπα απο techhut. Πως το ενεργοποιω; χρειαζεται;

 στις ρυθμίσεις, κάνε oneplus account και θα ενεργοποιηθεί και αυτό. Νόμιζα ενεργοποιείται αυτόματα μόλις συνδεθεί στο δίκτυο η συσκευή μιας και εμένα το 11αρι γράφει την ημέρα που το αγόρασα.

Βέβαια 1+ account είχα και στο προηγούμενο και απλά έκανα Log in, ίσως αυτό να "έκανε" την ενεργοποιήση.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mr_Comple said:

714 με απαλλαγη φπα απο techhut. Πως το ενεργοποιω; χρειαζεται;

Η τιμή σου, είναι 30ε πάνω απ την Αμαζον Ιταλίας (την τρέχουσα περίοδο).

Σαφως υπάρχει πιθανότητα το συγκεκριμένο να είναι κάποιος μεταπωλητής (που το πέτυχε στο Αμαζον στα 650ε, ίσως και χαμηλότερα) και βγάζει και ένα κέρδος 10% - αν πράγματι είναι αγορά εξ Ιταλίας (αφου λες οτι έχει Ιταλικους χαρακτήρες)
Εκτιμω οτι τετοια περίπτωση ειναι η εξαίρεση και τα περισσότερα ειναι EU from China, σαν του gshopper, με αρχική $879

https://www.gshopper.com/global-version-oneplus-12.html
important
1. This phone is a European version, the model is CPH2581, and it enjoys an official 12-month warranty in Europe
2. The current global version of the OnePlus 12 is available in two configurations: one includes the European charger in the box, and the other does not. Packages will be sent randomly. If you receive the version without the European charger, a second package containing the original European charger will be sent separately.

5 minutes ago, mivechris said:

CPH 2581 για την ακρίβεια και ειναι η ευρωπαική έκδοση της συσκευής.

Ένα σύννεφο παιδιά.🤣

2581 γράφουν και τα Κινέζιικα με Global (EU) πειραγμένη ROM οποτε μην προτρέχεις για το σύννεφο
Εξάλλου, αν κατάλαβα σωστά, εχεις το 11άρι και όχι το 12...
Αληθεια, το δικό σου από που αγοράστηκε? Τι εγγύηση έχει (τσεκάροντας το ΙΜΕΙ)?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η συσκευή του @Mr_Comple Κινέζικη δεν είναι, βάσει της σελίδας της ΟP που μας έδειξε, μιας και έχω δει τη δική μου που είναι κινέζικη. Και έτσι είναι και το λογικό, αν ήταν, θα μιλούσαμε για πιθανή απάτη όπως πολύ σωστά ειπώθηκε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gregpec2 said:

Πάντως η συσκευή του @Mr_Comple Κινέζικη δεν είναι, βάσει της σελίδας της ΟP που μας έδειξε, μιας και έχω δει τη δική μου που είναι κινέζικη. Και έτσι είναι και το λογικό, αν ήταν, θα μιλούσαμε για πιθανή απάτη όπως πολύ σωστά ειπώθηκε παραπάνω.

Συμφωνω οτι η συγκεκριμένη ειναι η εξαιρεση και μάλλον ειναι Ευρωπαική. Επιμενω οτι είναι εξαίρεση καθως το καταστημα που την αγόρασε "τσιμπησε" καποιες συσκευές εξ Ιταλίας και τις πουλησε.
Σημερα ας πουμε στο TechHut, OP12 δεν υπάρχει για πώληση

Η ετικετα στο κουτί (Ευρωπης) ειναι σαν και αυτή.
Αναγραφει 2 Κύριους Εισαγωγεις (NL, UK) και ακόμη 7 "other sale channels" .

Στην Ελλάδα, η Sanki Trading διαθέτει μονο στον ΚΩΤΣΟ

IMG_1072.jpg

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...