Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την περασα κι εγω, ολα καλα χωρις καποιο θεμα. 

Προσεξα επισης, αν δεν κανω λαθος, πως εγινε αναβαθμιση του launcher, γιατι εχει ημερομηνια Ιουλιου.

Αν καποιος δεν την περασε την 830 και ειναι στην 810, ας μας πει αν οντως εγινε ενημερωση - ποια εκδοση εχει με την 810.

Screenshot_2024-07-30-15-34-03-49_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

4 ώρες πριν, FoT1s said:

Την περασα κι εγω, ολα καλα χωρις καποιο θεμα. 

Προσεξα επισης, αν δεν κανω λαθος, πως εγινε αναβαθμιση του launcher, γιατι εχει ημερομηνια Ιουλιου.

Αν καποιος δεν την περασε την 830 και ειναι στην 810, ας μας πει αν οντως εγινε ενημερωση - ποια εκδοση εχει με την 810.

Screenshot_2024-07-30-15-34-03-49_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Στην 802 που ειμαι εχω του Μαιου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...

τελικα το τσιμπησα και θα δω αν θα μου αντικαταστήσει το 24 ultra...Μερικες ερωτησεις 

 

1)Μεταφέροντας ήχους κλησης  και ήχους ειδοποιησεων απ το Samsung μπηκαν οπως παντα στο φακελο Ringtones και Notifications αντιστοιχα...Το προβλημα ειναι πως οταν παω να αλλάξω ηχο κλησης  η να ορίσω ηχο ειδοποίησης δε τα βρισκω πουθενα ....γενικα δυσκολεύομαι πολυ να βρω τροπο να ορίζω ήχους κλησης μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

2)Ειτε σε Samsung ειτε σε pixel παντα μπορουσα να βαλω ως συντόμευση απευθειας κληση σε καποιο αριθμο...εδω δεν μπορω να βρω με τιποτα ....εχετε καμμια ιδεα?

3)Αντιμετωπίζω προβλημα στο πορτοφόλι δεν μου δεχεται τη mastercad...Εννοειται δεν εχω κανενα θεμα σε αλλες συσκευες ...υπαρχει περιπτωση να εχει να κανει με τη συγκεκριμενη συσκευη να μη δεχεται πορτοφόλι Google κλπ?

Εβαλα σχετικά ευκολα την ηχογραφηση κλησης και ευχαριστω τα παιδια που το ανέφεραν σε προηγούμενες σελίδες 

Να ειστε καλα 

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Παιδια καλησπερα...

τελικα το τσιμπησα και θα δω αν θα μου αντικαταστήσει το 24 ultra...Μερικες ερωτησεις 

 

1)Μεταφέροντας ήχους κλησης  και ήχους ειδοποιησεων απ το Samsung μπηκαν οπως παντα στο φακελο Ringtones και Notifications αντιστοιχα...Το προβλημα ειναι πως οταν παω να αλλάξω ηχο κλησης  η να ορίσω ηχο ειδοποίησης δε τα βρισκω πουθενα ....γενικα δυσκολεύομαι πολυ να βρω τροπο να ορίζω ήχους κλησης μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

2)Ειτε σε Samsung ειτε σε pixel παντα μπορουσα να βαλω ως συντόμευση απευθειας κληση σε καποιο αριθμο...εδω δεν μπορω να βρω με τιποτα ....εχετε καμμια ιδεα?

3)Αντιμετωπίζω προβλημα στο πορτοφόλι δεν μου δεχεται τη mastercad...Εννοειται δεν εχω κανενα θεμα σε αλλες συσκευες ...υπαρχει περιπτωση να εχει να κανει με τη συγκεκριμενη συσκευη να μη δεχεται πορτοφόλι Google κλπ?

Εβαλα σχετικά ευκολα την ηχογραφηση κλησης και ευχαριστω τα παιδια που το ανέφεραν σε προηγούμενες σελίδες 

Να ειστε καλα 

Με το wallet δεν εχω θεμα με καρτες mastercard. Ειναι ευρωπαικο μοντελο ή κινεζικο; Επισης μηπως είναι rooted; Τι μηνυμα σου βγαζει; 

Για συντομευση επαφης, πατα παρατεταμενα στο phone app εκει θα δεις τις επαφες βρισκεις ποια θελεις και τη σερνεις στο home screen. 

Για την πρωτη ερωτηση δεν μπορω να βοηθησω δεν εχω ασχοληθει να προσθεσω ringtones διαλεξα ενα απο αυτα του συστηματος ασε που συνηθως το εχω αθορυβο με δονηση στο ρολοι.

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mikepan_1 said:

Με το wallet δεν εχω θεμα με καρτες mastercard. Ειναι ευρωπαικο μοντελο ή κινεζικο; 

Για συντομευση επαφης, πατα παρατεταμενα στο phone app εκει θα δεις τις επαφες βρισκεις ποια θελεις και τη σερνεις στο home screen. 

Για την πρωτη ερωτηση δεν μπορω να βοηθησω δεν εχω ασχοληθει να προσθεσω ringtones διαλεξα ενα απο αυτα του συστηματος ασε που συνηθως το εχω αθορυβο με δονηση στο ρολοι.

Αρχικα ευχαριστω 

Ευρωπαικο μοντέλο κανονικα απο Κωτσόβολο...Υποψιάζομαι μηοως επειδη την καρτα την εχω ενεργοποιήσει σε ενα καρο συσκευες μεσω wallet μηπως υπαρχει καποιο όριο 

 

Οσον αφορα τα ringtone τετοια δυσκολία δεν υπαρχει λογος 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, eddiedimitris said:

Αρχικα ευχαριστω 

Ευρωπαικο μοντέλο κανονικα απο Κωτσόβολο...Υποψιάζομαι μηοως επειδη την καρτα την εχω ενεργοποιήσει σε ενα καρο συσκευες μεσω wallet μηπως υπαρχει καποιο όριο 

 

Οσον αφορα τα ringtone τετοια δυσκολία δεν υπαρχει λογος 

Ναι υπαρχει τετοιος περιορισμος αλλα δεν ειναι μικρος. Ειναι 10 συσκευες αν δεν κανω λαθος. Αφαιρεσε απο καποια συσκευη να δεις ή επικοινωνησε με την τραπεζα σου. Δεν νομιζω πως ειναι θεμα της συσκευης εφοσον ειναι αγορασμενη απο κωτσο

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, FoT1s said:

Επισης, τσεκαρε ο,τι εχεις ενημερωμενες τις υπηρεσιες google play services κτλ.

Σωστη παρατηρηση. Επειδη το κινητο φορτιζει πολυ γρηγορα, ειδικα αν το εχεις βαλει να σταματαει στο 80% και στην πριζα να το αφηνεις σταματαει η φορτιση στο 20λεπτο οποτε δεν κανει τις ενημερωσεις αυτοματα. Πρεπει να μεινει στη φορτιση για 1-2 ωρες ωστε να κανει αυτοματα τις ενημερωσεις και το backup

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Mikepan_1 said:

Σωστη παρατηρηση. Επειδη το κινητο φορτιζει πολυ γρηγορα, ειδικα αν το εχεις βαλει να σταματαει στο 80% και στην πριζα να το αφηνεις σταματαει η φορτιση στο 20λεπτο οποτε δεν κανει τις ενημερωσεις αυτοματα. Πρεπει να μεινει στη φορτιση για 1-2 ωρες ωστε να κανει αυτοματα τις ενημερωσεις και το backup

Κατα διαστηματα εγω μπαινω εδω:

https://www.google.com/search?q=υπηρεσιες+google+play&client=ms-android-oneplus-terr2-rso3&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8&chrome_dse_attribution=1

Πατας στην πρωτη επιλογη και σε μεταφερει στο store (μεσα απο το store δεν την βρισκεις) και βλεπεις αν σου γραφει ενημερωση ωστε να την κανεις χειροκινητα, οπως θα εκανες ολες τις εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

1)Τελικα απλός και εύκολος τροπος να βαζεις τους ήχους κλησης που θες δεν υπαρχει?

 

2)Οταν πληρώνετε μεσω nfc εχοντας ξεκλείδωτο ακουμπάτε και μετα απο αυτο σας ζηταει και αποτυπωμα?Μηπως μου το κανει αυτο γιατι εχω ενεργό το ξεκλείδωμα με προσωπο?Στα αλλα Android αν το εχω ξεκλείδωτο γινεται απάθειας η πληρωμή χωρις να ζηταει μετα την επαφη αποτυπωμα.

 

3)Παρατηρώ ο Nova launcher οταν εισαι σε μια εφαρμογη και πας στην κεντρική οθονη για λιγο καθυστερεί να φορτώσει τα εικονιδια σας το κανει και εσας ?

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, eddiedimitris said:

 

2)Οταν πληρώνετε μεσω nfc εχοντας ξεκλείδωτο ακουμπάτε και μετα απο αυτο σας ζηταει και αποτυπωμα?

 

Όχι δεν μου ζητάει αποτύπωμα. (Εγώ δεν έχω ενεργό το ξεκλείδωμα με το πρόσωπο πάντως).

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, eddiedimitris said:

1)Τελικα απλός και εύκολος τροπος να βαζεις τους ήχους κλησης που θες δεν υπαρχει?

 

2)Οταν πληρώνετε μεσω nfc εχοντας ξεκλείδωτο ακουμπάτε και μετα απο αυτο σας ζηταει και αποτυπωμα?Μηπως μου το κανει αυτο γιατι εχω ενεργό το ξεκλείδωμα με προσωπο?Στα αλλα Android αν το εχω ξεκλείδωτο γινεται απάθειας η πληρωμή χωρις να ζηταει μετα την επαφη αποτυπωμα.

 

3)Παρατηρώ ο Nova launcher οταν εισαι σε μια εφαρμογη και πας στην κεντρική οθονη για λιγο καθυστερεί να φορτώσει τα εικονιδια σας το κανει και εσας ?

Ανεξαρτητως του τροπου ξεκλειδωματος που εχει ο καθενας, καποιες φορες ζηταει fingerprint και ενω ειναι ξεκλειδωτο για να κανει verify το wallet οτι εισαι ο κατοχος της συσκευης. Απ οσο εχω καταλαβει, χωρις να ειμαι βεβαιος, αυτο συμβαινει οταν εχεις ανοιχτη τη συσκευη για μερικα λεπτα και επειτα προσπαθησεις να κανεις ανεπαφη. Αν το ξεκλειδωσεις και αμεσα μετα το ξεκλειδωμα κανεις ανεπαφη συνηθως δεν ζηταει fingerprint. 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αρκετα παιδια κατα καιρους εχουν ρωτησει...Το oneplus το κρατησα συνολικα 4 μερες....Αν εξαίρεσουμε το μεγεθος και την ευκολία στο κρατημα σε ολα τα υπολοιπα η αν οχι σε ολα στο 99% το s24 ultra ειναι καλυτερη συσκευη 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, eddiedimitris said:

Επειδη αρκετα παιδια κατα καιρους εχουν ρωτησει...Το oneplus το κρατησα συνολικα 4 μερες....Αν εξαίρεσουμε το μεγεθος και την ευκολία στο κρατημα σε ολα τα υπολοιπα η αν οχι σε ολα στο 99% το s24 ultra ειναι καλυτερη συσκευη 

Σε τι; Πολυ γενικευμενα το αναφερεις και σιγουρα δεν συμφωνουμε ολοι, γιατι ο καθενας εχει αλλες προτιμήσεις. Αν θελεις, πες μας την δικια σου προσωπικη σου κρίση πως το καταλαβες αυτο και το ειδες.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Επειδη αρκετα παιδια κατα καιρους εχουν ρωτησει...Το oneplus το κρατησα συνολικα 4 μερες....Αν εξαίρεσουμε το μεγεθος και την ευκολία στο κρατημα σε ολα τα υπολοιπα η αν οχι σε ολα στο 99% το s24 ultra ειναι καλυτερη συσκευη 

Oι συσκευς ειναι 50-50 με 60-40 αναλογα που ριχνει το βαρος ο χρηστης.
Ουτε καν το 99% που λες ισχυει.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κοιτάξτε ειμαι 43 πλεον και στο myphone απο εποχη unwired Δηλαδη πριν το 2003....

Δεν εχω καμία διαθεση για αντιπαράθεση κλπ

Λογω δουλειας αλλα και καρφώματος καθε χρονο δοκιμαζω ολες τις ναυαρχιδες τουλαχιστον απο μια φορα την καθε μια....Δεν εχω κόλλημα με καποια μαρκα ,αντε ισως να εχω μια αδυναμία στη Sony αλλα και στα παλια Nokia...Αν δειτε τα ποστ μου θα καταλάβετε....

Η συνολική εμπειρια του UI του Samsung ειναι πολυ καλυτερη...Θεωρω οποιοσδήποτε έμπειρος χρηστης στησει και τα δυο και τα δουλεψει για καποιες μερες θα το καταλαβει και ευκολα...

Προφανως εχει πλεονεκτηματα το oneplus αλλα αυτο που μετραει στο τελος δεν ειναι η υπερταχεία φορτιση ουτε το κουμπάκι για να το βαζεις αθόρυβο που βολευει οντως πολυ...

 

Μετραει η εμπειρια του UI...Ποσο ευκολα θα κανεις μια απευθειας κληση,ποσο σωστα δουλευουν τα widget ,ποση καλες αναβαθμισεις παιρνει αλλα ακομα και η φλατ πλεον οθονη του 24 δινει πλεονεκτημα για τα γουστα μου...Προφανως μπορω να σας πω και αρνητικά του 24 που τα ανεφερα και στο προηγουμενο ποστ...

Μην παρεξηγηθώ συγκρίνω δυο κορυφαίες συσκευες και αν με ρωτήσετε για φετος ποια ηταν τα κορυφαια Android για μενα ηταν s24 ultra-Pixel και Op12...Ακομα και το Vivo x100 ultra που δοκιμασα καποιες μερες οπως και το Honor magic 6 pro ηταν πιο πισω απ το oneplus 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Παιδια κοιτάξτε ειμαι 43 πλεον και στο myphone απο εποχη unwired Δηλαδη πριν το 2003....

Δεν εχω καμία διαθεση για αντιπαράθεση κλπ

Λογω δουλειας αλλα και καρφώματος καθε χρονο δοκιμαζω ολες τις ναυαρχιδες τουλαχιστον απο μια φορα την καθε μια....Δεν εχω κόλλημα με καποια μαρκα ,αντε ισως να εχω μια αδυναμία στη Sony αλλα και στα παλια Nokia...Αν δειτε τα ποστ μου θα καταλάβετε....

Η συνολική εμπειρια του UI του Samsung ειναι πολυ καλυτερη...Θεωρω οποιοσδήποτε έμπειρος χρηστης στησει και τα δυο και τα δουλεψει για καποιες μερες θα το καταλαβει και ευκολα...

Προφανως εχει πλεονεκτηματα το oneplus αλλα αυτο που μετραει στο τελος δεν ειναι η υπερταχεία φορτιση ουτε το κουμπάκι για να το βαζεις αθόρυβο που βολευει οντως πολυ...

 

Μετραει η εμπειρια του UI...Ποσο ευκολα θα κανεις μια απευθειας κληση,ποσο σωστα δουλευουν τα widget ,ποση καλες αναβαθμισεις παιρνει αλλα ακομα και η φλατ πλεον οθονη του 24 δινει πλεονεκτημα για τα γουστα μου...Προφανως μπορω να σας πω και αρνητικά του 24 που τα ανεφερα και στο προηγουμενο ποστ...

Μην παρεξηγηθώ συγκρίνω δυο κορυφαίες συσκευες και αν με ρωτήσετε για φετος ποια ηταν τα κορυφαια Android για μενα ηταν s24 ultra-Pixel και Op12...Ακομα και το Vivo x100 ultra που δοκιμασα καποιες μερες οπως και το Honor magic 6 pro ηταν πιο πισω απ το oneplus 

Συμφωνώ οτι το UI της Samsung είναι πιο μπροστά από των υπολοίπων. Ένα τηλέφωνο όμως, δεν είναι μόνο το UI, πόσο μάλλον για 99% .. Κάποια από τα υπόλοιπα που αναφέρεις, όπως η οθόνη, π.χ. είναι καθαρά υποκειμενική άποψη.

Edited by gregpec2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, gregpec2 said:

Συμφωνώ οτι το UI της Samsung είναι πιο μπροστά από των υπολοίπων. Ένα τηλέφωνο όμως, δεν είναι μόνο το UI, πόσο μάλλον για 99% .. Κάποια από τα υπόλοιπα που αναφέρεις, όπως η οθόνη, π.χ. είναι καθαρά υποκειμενική άποψη.

Ειδικά η οθόνη φέτος μακράν το oneplus 12 η καλύτερη υλοποίηση.. Δεν έχει κάνει dim ποτέ κάτω από έντονο ήλιο.. Επίσης έχει την καλύτερη ομοιογένεια το πάνελ.. 3 S24 ultra άλλαξα με ημερομηνίες παραγωγής από Γενάρη μέχρι και τέλος Μαΐου το τελευταίο και όλα είχαν grainy screen effect "μπιμπίκια" σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού σε σκούρες αποχρώσεις κυρίως γκρι και banding και είναι θέμα hardware. Ένα απλό google search S24 ultra grainy screen ή mura effect θα καταλάβει κανείς περί τίνος πρόκειται και αφορά όλες τις συσκευές όχι κάποιες, απλά κάποιοι δε τους ενοχλεί τόσο.. Ή δε το έχουν αντιληφθεί γιατί δουλεύουν το κινητό σε ανοιχτόχρωμη ρύθμιση και όχι στο μαύρο. 

Παρότι το σχήμα του oneplus 12 σε αυτό το μέγεθος οθόνης είναι το ιδανικότερο, ήθελα διακαώς να κρατήσω το S24 ultra λόγω του oneui και της παραμετροποίησης (ούτε nova launcher δε μπορώ να δουλέψω στο oneplus) αλλά δε διανοούμαι να συμβιβαστώ με κάτι υποδεέστερο της απόλυτα καλύτερης οθόνης της αγοράς σε συσκευή 1μιση χιλιάρικο ούτε με σφαίρες.. Με τον oneplus launcher μπορώ να ζήσω με οθόνη που έχει θέμα και η samsung έχει απαντήσει λέγοντας πως είναι φυσιολογικό λόγω organic panel για την aod όχι δε μπορώ να ζήσω.. 

IMG_0301.png

grain-issue-in-s24-ultra-display-v0-mx1ck3a46ohc1.jpg

grains-s24-ultra-vs-s23-ultra-on-samsung-notes-app-v0-ly2uba5qfeic1.png

display-grainy-when-used-in-low-brightness-comparison-s23-v0-jzbrd39q6rfc1.png

image.jpg

image (1).jpg

kntn07fxm8fd1.jpeg

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2024 at 3:35 ΜΜ, Mikepan_1 said:

UPDATE: Βρηκα τη λυση για οποιον το αντιμετωπισει στο μελλον, πρεπει να κατεβασει τα usb drives για το Oneplus 12 στον υπολογιστη. 

Αυτό το πράγμα το είχα ξαναδιαβάσει παλιότερα και μου κάνει τρομερή(κακή) εντύπωση.

Samsung και Xiaomi που έχω συνδέσει σε υπολογιστή, τα αναγνωρίζει κατευθείαν για μεταφορά αρχείων.

Δεν ξέρω τι χάλια έχουν κάνει στην Oneplus και θέλει drivers, έλεος.

13 ώρες πριν, ChrisNikol said:

 Επίσης έχει την καλύτερη ομοιογένεια το πάνελ..

image.thumb.png.6e5195aa3def1c52aff4762f259091c8.png

Αλλη περίπτωση

https://community.oneplus.com/thread/1534985298910380033

Επίσης και σε iphone 15 τα περι grainy screen https://forums.macrumors.com/threads/iphone-15-pro-grainy-screen.2410069/

Δεν λέω ότι αυτά που γράφεις περί Samsung δεν ισχύουν, απλά δεν είναι μόνο σε Samsung μεριά αυτό.

Είναι να μην σου τύχει, ότι εταιρεία και να έχεις.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Είναι να μην σου τύχει, ότι εταιρεία και να έχεις.

Αδερφέ 3 άλλαξα S24 ultra, όλα ήταν το ίδιο λίγο περισσότερο η λίγο λιγότερο.. Ευτυχώς λόγω επιχείρησης και απαλλαγή ΦΠΑ στην αγορά δεν έχανα απλά τα πούλαγα μετά.. 

OnePlus 12 είχα ξαναπάρει το πρώτο τον Γενάρη με προπαραγγελία και τα buds 2 pro και ήταν και αυτό άψογο. 

Σίγουρα υπάρχουν αστοχίες και θα βρεθεί και oneplus 12 με κακό πάνελ.. Αλλά αν googleαρεις για το S24 ultra εγώ σου λέω στο reddit δεν θα καταφέρεις να μετρήσεις ποτέ πόσα ποστ υπάρχουν γιατί είναι αμέτρητα και πολλά με εκατοντάδες upvotes, στα forum της samsung το ίδιο.. 15 pro max υπάρχουν μερικές αναφορές, Oneplus υπάρχουν δύο τρεις... 

Σου λέω έριχνα ζάρια να βρω συσκευή της προκοπής γιατί γουστάρω one ui με χίλια πάντα είχα galaxy είναι σαν να είμαι "σπίτι μου", "κουμπώνω" πως το λένε και έκανα αναμονή λέω άντε Γενάρης πρώτες παρτίδες ξαναδοκίμασα το Μάρτιο με τσεκάρισμα IMEI να δω ημερομηνία κατασκευής πριν το πάρω από το κατάστημα και το ξεσφραγίσω... Τα ίδια... Τελευταία προσπάθεια έκανα τέλος Μαΐου με ημερομηνία κατασκευής 15 Μαΐου τα ίδια.. Τα παράτησα.. 

Υπόψη δεν είμαι περίεργος πληροφορικάριος είμαι και έχω 3 oled στο σπίτι, laptops oled κλπ ασχολούμαι μια ζωή με πάνελ κλπ.. Υπάρχει θέμα υπαρκτό και υπάρχει σε όλα τα s24 ultra , τώρα ο καθένας τα ζυγίζει και κάνει τις επιλογές του ανάλογα με τις ανοχές που έχει πάνω στο κάθε τι.. Εγώ προσωπικά λίγο χειρότερη κάμερα ή post processing θα το δεχόμουν αν και φτιάχνεται με updates, λίγο χειρότερο ηχείο επίσης, λίγο υποδεέστερη μπαταρία άντε οκ κάθε μέρα φορτίζουμε το κινητό ούτως ή άλλως σε ενδιαφέρει να βγάζει τη μέρα που αξιοπρεπώς... 

Οθόνη που είναι το βασικό χαρακτηριστικό και το main interaction point του κινητου Αν δεν είναι το τοπ και μιλάμε για flagship... Ε όχι δεν θα κάνω συμβιβασμό.. 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το oneplus 12 ειναι πρωτα απο ολα εργαλειο οπως καθε smartphone σε αυτα τα χρηματα...

1)Ηχογραφηση κλησης με μια απλη αλλαγη csc εχεις?Επειδη εγω εβαλα στο OP αναγκαστικα πας σε παλιο dialer κλπ κλπ

2)Συντόμευση για απευθειας κληση σε αριθμο δε σου ειναι χρήσιμη στην καθημερινοτητα?Προσωπικα μου έλειψε πολυ γιατι το χρησιμοποιω

3)Οτι τα widget δε τα εμφανιζει οπως πρεπει πχ κοβει τιτλους κλπ δε το εχεις παρατηρησει?

4)Για καποιο λογο σε μενα δεν έπαιζαν και τα rcs μηνύματα δε ξερω τι δεν εκατσε καλα.

5)Οσον αφορα την οθονη δεν τα παρατηρώ αυτα που λες...ισως να μη ξερω να τα παρατηρήσω αλλα δε τα βλεπω...Αντίθετα οτι το 24 δεν κανει αντανάκλαση νομιζω κανει διαφορα 

 

Μπορω να αναφερω και αλλα πραγματα που με ενόχλησαν και το κρατησα λιγες μερες και μαλιστα το εδωσα με χασουρα αυτο ομως δεν αναιρει οτι ειναι εκπληκτικο τηλεφωνο και κορυφαιο Android.

Link to comment
Share on other sites

Ασχολείται κανένας με custom roms; Θέλω να πειραματιστώ με custom pixel rom στο OnePlus 12. Θέλω να δω πως δουλεύει αυτό το hardware με καθαρό android χωρίς τα delays. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2024 at 1:22 ΜΜ, eddiedimitris said:

Επειδη αρκετα παιδια κατα καιρους εχουν ρωτησει...Το oneplus το κρατησα συνολικα 4 μερες....Αν εξαίρεσουμε το μεγεθος και την ευκολία στο κρατημα σε ολα τα υπολοιπα η αν οχι σε ολα στο 99% το s24 ultra ειναι καλυτερη συσκευη 

Για οποιον δεν εχει κακη εμπειρια με Samsung και του κανει το design του s24 ultra δεν νομιζω πως τιθεται κανενα θεμα συγκρισης... 

On 3/8/2024 at 10:27 ΠΜ, ChrisNikol said:

Ειδικά η οθόνη φέτος μακράν το oneplus 12 η καλύτερη υλοποίηση

Τι να την κανεις την οθοναρα οταν το Oxygen OS εχει τα μαυρα του τα χαλια....

On 4/8/2024 at 3:34 ΜΜ, eddiedimitris said:

2)Συντόμευση για απευθειας κληση σε αριθμο δε σου ειναι χρήσιμη στην καθημερινοτητα?Προσωπικα μου έλειψε πολυ γιατι το χρησιμοποιω

Εχει συντομευση και το Oxygen. Πατας παρατεταμενα στο phone app, βρισκεις την επαφη που θες και τη σερνεις στην επιφανεια. 

On 3/8/2024 at 11:40 ΜΜ, Fulgore1 said:

Αυτό το πράγμα το είχα ξαναδιαβάσει παλιότερα και μου κάνει τρομερή(κακή) εντύπωση.

Samsung και Xiaomi που έχω συνδέσει σε υπολογιστή, τα αναγνωρίζει κατευθείαν για μεταφορά αρχείων.

Δεν ξέρω τι χάλια έχουν κάνει στην Oneplus και θέλει drivers, έλεος.

Κι εμενα πρωτη φορα που μου συμβαινει κατι τετοιο. Ακομα και Huawei παρολα τα sanctions κλπ μια χαρα συνδεεται σε windows χωρις drivers κλπ. Ακομα και σκληροι δισκοι καθε ειδους ή φλασακια συνδεονται χωρις drivers. Επισης παρολο που κατεβασα τους drivers και αναγνωρισε τη συσμευη, την εχανε καθε 15 λεπτα κ επρεπε να την ξανασυνδεσω. Fail.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Εχει συντομευση και το Oxygen. Πατας παρατεταμενα στο phone app, βρισκεις την επαφη που θες και τη σερνεις στην επιφανεια. 

 

Για να εχω ηχογραφηση κλησης ειχα βαλει το μαμα dialer με την ολη διαδικασια οπως την περιγράφουν και εδω μεσα...Ε οτι και να εκανα ακομα και οταν μπήκε σαν συντόμευση μετα δεν εκανε κληση.Εβγαζε προβλημα.

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2024 at 2:12 ΠΜ, ChrisNikol said:

Αλλά αν googleαρεις για το S24 ultra εγώ σου λέω στο reddit δεν θα καταφέρεις να μετρήσεις ποτέ πόσα ποστ υπάρχουν γιατί είναι αμέτρητα και πολλά με εκατοντάδες upvotes, στα forum της samsung το ίδιο.. 15 pro max υπάρχουν μερικές αναφορές, Oneplus υπάρχουν δύο τρεις... 

Οθόνη που είναι το βασικό χαρακτηριστικό και το main interaction point του κινητου Αν δεν είναι το τοπ και μιλάμε για flagship... Ε όχι δεν θα κάνω συμβιβασμό.. 

Αν googl αρεις κάθε χρόνο συμφορουμίτη, κυρίως παράπονα σε Samsung/Apple θα διαβάσεις, γιατί αυτά πουλάνε περισσότερο και με αυτά ασχολείται/ψειρίζει παραπάνω ο κόσμος(όπως σε Pixel μεριά κυρίως σε Αμερική).

Το ξαναλέω, δεν λέω ότι αυτά που λές περί οθονών S24U δεν ισχύουν.

Απλά τονίζω ότι αυτά περί googl αρίσματος δεν λένε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...