Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έδωσε κάτι παραπάνω από την εργοστασιακή μεμβράνη ούτε σε αίσθηση ούτε δαχτυλιές. Εφαρμογή οκ. Άλλη δεν έχω δοκιμάσει όχι. Ως τώρα μόνο τζαμακια έβαζα στα κινητά μου

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

10 ώρες πριν, gsir said:

Δεν έδωσε κάτι παραπάνω από την εργοστασιακή μεμβράνη ούτε σε αίσθηση ούτε δαχτυλιές. Εφαρμογή οκ. Άλλη δεν έχω δοκιμάσει όχι. Ως τώρα μόνο τζαμακια έβαζα στα κινητά μου

Για δαχτυλιες μονο στα τζαμακια θα βρεις διαφορα. Επισης, εχω δουλεψει καποιες μερες το κινητο χωρις τιποτα και παλι μαζευε δαχτυλιες η οθονη. Οσο για την αισθηση, μου κανει εντυπωση που δεν ειδες διαφορες γιατι πραγματικα η εργοστασιακη ειναι τελειως μαπα σε πολλα. Τελος, για μεμβρανη θεωρω πως ειναι απο τις καλυτερες που κυκλοφορουν για την συσκευη μας η nillkin.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

εδω που τα λεμε δε παυει να ειναι μια μεμβρανη, δεν μπορει να δωσει την αισθηση του τζαμιου. αλλα στις δικες μου αισθησεις δεν ειναι κατι που με τρελανε σε σχεση με το εργοστασιακο.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν της iRepair που ειχα βαλει μια μεμβρανη παρομοια της Nilkin αλλά no name ήταν εξαιρετική σε ολα (και με σαφως λιγοτερη σκονη και δαχτυλιες απο την εργοστασιακη) περα απο το δαχτυλικο αποτυπωμα που επρεπε να το παταω πιο παρατεταμενα για να πιασει και δεν επιανε και παντα. Εφοσον η Nilkin ειναι οκ στο δαχτυλικο πιστευω θα ειναι αρκετα καλύ λυση, νοουμενου οτι δεν παιζει το τζαμακι. Θα τη δοκιμασω συντομα.

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το δαχτυλικο

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν "νιωθουν" τις ειδοποιησεις στο ρολοι, προσωπικα βρηκα λυση με το παρακατω για οποιον ενδιαφερεται:

Ρυθμισεις-ηχοι & δονηση-δονηση-ενταση δονησης στο μετριο και παρακατω που λεει προσαρμογη παταμε και παμε ειδοποιησεις και επιλεγουμε την τελευταια επιλογη 'μεγαλη'. Εγω ετσι σωθηκα. Στην ουσια ειναι ποσο διαρκεια θα κανει δονηση το ρολοι για καθε ειδοποιηση. Με την προεπιλεγμενη ρυθμιση που ειχε, σχεδον δεν καταλαβαινα ποτε οτι ειχα πχ μηνυμα και νομιζα οτι δεν ερχοταν οι ειδοποιησεις ενω ερχοντουσαν απλα δεν τις ενιωθα.

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ανοίξει ένα θέμα για τα αξεσουάρ;

Δεν ενδιαφέρουν όλους τα μηνύματα για θήκες και τζαμάκια και νομίζω εδώ το θέμα είναι μόνο για τη συσκευή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2024 at 4:57 ΜΜ, FoT1s said:

Οσοι δεν "νιωθουν" τις ειδοποιησεις στο ρολοι, προσωπικα βρηκα λυση με το παρακατω για οποιον ενδιαφερεται:

Ρυθμισεις-ηχοι & δονηση-δονηση-ενταση δονησης στο μετριο και παρακατω που λεει προσαρμογη παταμε και παμε ειδοποιησεις και επιλεγουμε την τελευταια επιλογη 'μεγαλη'. Εγω ετσι σωθηκα. Στην ουσια ειναι ποσο διαρκεια θα κανει δονηση το ρολοι για καθε ειδοποιηση. Με την προεπιλεγμενη ρυθμιση που ειχε, σχεδον δεν καταλαβαινα ποτε οτι ειχα πχ μηνυμα και νομιζα οτι δεν ερχοταν οι ειδοποιησεις ενω ερχοντουσαν απλα δεν τις ενιωθα.

 

Για το ρολόι υπάρχει άλλο ανοιχτό θέμα:

https://myphone.gr/forum/topic/202081/?tab=comments#comment-7271553

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, junglist said:

Για το ρολόι υπάρχει άλλο ανοιχτό θέμα:

https://myphone.gr/forum/topic/202081/?tab=comments#comment-7271553

Γενικός δερβέναγας είσαι του τοπικ;

5 άτομα είστε όλοι και όλοι οι κάτοχοι σιγά μην ανοίξετε 100 υποενότητες….🤣

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nemesis1985 said:

Γενικός δερβέναγας είσαι του τοπικ;

5 άτομα είστε όλοι και όλοι οι κάτοχοι σιγά μην ανοίξετε 100 υποενότητες….🤣

Σκέφτηκες πολύ να πετάξεις αυτή την εξυπνάδα; Ή σε πείραξε που έγραψα τι είναι αυτό που είναι σωστό για τη διάρθρωση του φόρουμ. Αλλά βέβαια με 5 μηνύματα εδώ μέσα, δεν ξέρεις και πώς να φερθείς και να μιλήσεις όπως φαίνεται.

5 ή 15 δεν έχει σημασία. το θέμα εδώ είναι κάτω από τις συσκευές.

Δηλαδή σύμφωνα με τη λογική σου, αν κάποιος θέλει να βρει κάποια χρήσιμα μηνύματα για το ρολόι, το βρίσκεις οκ που δεν θα τα βρει ποτέ γιατί είναι εδώ μέσα ανάμεσα σε χιλιάδες άλλα μηνύματα.

Μπορεί εσένα να μη σε ενδιαφέρει το ρολόι, αλλά δε σου πέφτει και λόγος να ειρωνεύεσαι όταν ο άλλος θέλει να προσφέρει κάτι σωστό στην κοινότητα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους , το έχει πάρει κάποιος απο κινεζομάγαζο όπου ανοιγουν την συσκευασία και περνάνε global rom ;;

Το έχουν δελεαστικά φθηνότερα..

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, pittakos said:

Καλημέρα σε όλους , το έχει πάρει κάποιος απο κινεζομάγαζο όπου ανοιγουν την συσκευασία και περνάνε global rom ;;

Το έχουν δελεαστικά φθηνότερα..

Παρέλαβα εγώ προχθές από Gshopper το 12/256.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, junglist said:

Σκέφτηκες πολύ να πετάξεις αυτή την εξυπνάδα; Ή σε πείραξε που έγραψα τι είναι αυτό που είναι σωστό για τη διάρθρωση του φόρουμ. Αλλά βέβαια με 5 μηνύματα εδώ μέσα, δεν ξέρεις και πώς να φερθείς και να μιλήσεις όπως φαίνεται.

5 ή 15 δεν έχει σημασία. το θέμα εδώ είναι κάτω από τις συσκευές.

Δηλαδή σύμφωνα με τη λογική σου, αν κάποιος θέλει να βρει κάποια χρήσιμα μηνύματα για το ρολόι, το βρίσκεις οκ που δεν θα τα βρει ποτέ γιατί είναι εδώ μέσα ανάμεσα σε χιλιάδες άλλα μηνύματα.

Μπορεί εσένα να μη σε ενδιαφέρει το ρολόι, αλλά δε σου πέφτει και λόγος να ειρωνεύεσαι όταν ο άλλος θέλει να προσφέρει κάτι σωστό στην κοινότητα.

Ε βέβαια κάποιοι ζουν φυσιολογικά και δεν είναι καμμενοι σαν μερικούς άλλους που έχουν σχεδόν 20k μηνύματα σε ένα φορουμ.

Επισης όταν το παίζεις δερβέναγας και αρχηγός χωρίς να είσαι τίποτα να περιμένεις και τις ανάλογες απαντήσεις.

Τωρα κανονικά πρέπει να με προτρέψεις να ανοίξω μια άλλη υποενοτητα σωστά;

4 minutes ago, Moul0xtos said:

Παρέλαβα εγώ προχθές από Gshopper το 12/256.

Σύμφωνα με τον δερβέναγα του θέματος junglist σας παρακαλώ να ανοίξετε   άλλο θέμα για τέτοιες ερωτήσεις….😂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pittakos said:

Καλημέρα σε όλους , το έχει πάρει κάποιος απο κινεζομάγαζο όπου ανοιγουν την συσκευασία και περνάνε global rom ;;

Το έχουν δελεαστικά φθηνότερα..

Και ένα ακόμα παλικάρι έχει παραγγείλει από trandingshezen, λογικά όταν του έρθει θα μας δώσεις ένα feedback! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pittakos said:

Καλημέρα σε όλους , το έχει πάρει κάποιος απο κινεζομάγαζο όπου ανοιγουν την συσκευασία και περνάνε global rom ;;

Το έχουν δελεαστικά φθηνότερα..

Το έχουμε πάρει 2-3 απ' οτι έχω μετρήσει από εδώ μέσα. Προχώρα άφοβα. Δίαβασε τις πιο πίσω σελίδες για περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

με τις καμερες και φωτογραφιες γενικα δεν το εχω!! υπαρχει καποια ρυθμιση στις φωτογραφιες η στο βιντεο που πρεπει να γινει για καλυτερα αποτελεσματα η τ αφηνω στις ρυθμισεις που εχει οπως το πηρα?? ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, anetost said:

με τις καμερες και φωτογραφιες γενικα δεν το εχω!! υπαρχει καποια ρυθμιση στις φωτογραφιες η στο βιντεο που πρεπει να γινει για καλυτερα αποτελεσματα η τ αφηνω στις ρυθμισεις που εχει οπως το πηρα?? ευχαριστω!!!

Δεν χρειαζονται ρυθμισεις. Για κανονικες φωτογραφιες εχει το photo mode και το master mode στα οποια ειναι κυριως διαφορετικα τα χρωματα. Υποτιθεται πως master mode ειναι της Hasselblad αλλα για τα γουστα μου τις βρισκω τις φωτογραφιες αρκετα σκοτεινες. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, gregpec2 said:

Το έχουμε πάρει 2-3 απ' οτι έχω μετρήσει από εδώ μέσα. Προχώρα άφοβα. Δίαβασε τις πιο πίσω σελίδες για περισσότερα.

Εχει 1 χρονο εγγυηση απο επισημη oneplus πολωνια;

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Εχει 1 χρονο εγγυηση απο επισημη oneplus πολωνια;

Αν δεν κάνω λάθος η εγγύηση είναι από αυτούς όχι από την OnePlus,οπότε θα πρέπει να το στείλεις Κίνα με ότι αυτό συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Εχει 1 χρονο εγγυηση απο επισημη oneplus πολωνια;

Η εγγύηση καλύπτεται από το μαγαζί που το πήρες. Απ' οτι λέει στο faq του tradingshenzhen απ' οπου και το πήρα, πρώτα πηγαίνει σε συνεργάτες τους στην Ευρώπη, και αν είναι το πρόλημα σοβαρό αναλαμβάνουν αυτοί να πάει στην αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πόσο χρόνο παίρνει να έρθει Ελλάδα το κινητό? Και γενικά πιο είναι πιο γρήγορο σε αποστολή το gshopper η το tradingshenzhen??? 

Σας ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα προ ολίγου το ΟΡ12, αγορασμένο από ΑΜΑΖΟΝ Ιταλίας. Το ενδιαφέρον της υπόθεσης ειναι οτι στην πίσω πλευρά του κουτιου αναφέρει ΔΥΟ EU "Εισαγωγείς" (importers, σε Ολλανδία και UK) και ακόμη ΕΠΤΑ "Sale channels" εκ των οποίων τελευταια είναι η Sanki Trading AE, Aetideon 13 στο Χολαργο.

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, asot said:

Παρελαβα προ ολίγου το ΟΡ12, αγορασμένο από ΑΜΑΖΟΝ Ιταλίας. Το ενδιαφέρον της υπόθεσης ειναι οτι στην πίσω πλευρά του κουτιου αναφέρει ΔΥΟ EU "Εισαγωγείς" (importers, σε Ολλανδία και UK) και ακόμη ΕΠΤΑ "Sale channels" εκ των οποίων τελευταια είναι η Sanki Trading AE, Aetideon 13 στο Χολαργο.

Τα ιδια λεει και στα κουτια απο ελλαδα. Η sanki πρεπει ναναι εταιρεια σχετιζομενη με την oppo. 

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου ήρθε αλλά θα το δω την Κυριακή γιατί λειπω από το σπίτι 

Το πήρα από tradingshenzhen και ήρθε σε 16 μέρες στην Ανδρο 

Άσπρο 256 gb 

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε κάνεις το weather app της google?? 

Η δεν παίζει ακόμα στα δικά μας? Ο άλλος το κατέβασε σε TCL..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...