Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 minutes ago, FoT1s said:

Feedback για την μεμβρανη/τζαμακι της Nillkin. 

Παιδια, πραγματικα ο,τι καλυτερο!

Πηρα την αποφαση να την τοποθετησω σημερα και ομολογω πως εχω παθει ενα σοκ με την αισθηση που εχει και το touch. Ειναι πραγματικα σαν να μην εχεις καν τιποτα στην οθονη. Την προτεινω με κλειστα ματια.

Να σαι καλά για το feedback. Έχω πάρει την θήκη της Nillkin με το camshield και σκεφτόμουν να πάρω και το filmάκι.

Να ρωτήσω, έβγαλες πρώτα το εργοστασιακό filmακι και έβαλες της Nillkin ή το έβαλες από πάνω;

Edited by Retrial

Recognized Contributor & Translator @XDA-Developers

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

6 minutes ago, Retrial said:

Να σαι καλά για το feedback. Έχω πάρει την θήκη της Nillkin με το camshield και σκεφτόμουν να πάρω και το filmάκι.

Να ρωτήσω, έβγαλες πρώτα το εργοστασιακό filmακι και έβαλες της Nillkin ή το έβαλες από πάνω;

Την εργοστασιακη την εβγαλα πρωτη μερα και μεχρι σημερα φορουσα της ringke. Καλη, αλλα ενιωθες πολλες φορες να "κολλαει" το δαχτυλο σου πανω της. Σημερα αποφασισα να περασω της nillkin και η διαφορα ειναι αισθητά καλυτερη. Το δαχτυλο φευγει σαν βουτηρο πανω στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, FoT1s said:

Την εργοστασιακη την εβγαλα πρωτη μερα και μεχρι σημερα φορουσα της ringke. Καλη, αλλα ενιωθες πολλες φορες να "κολλαει" το δαχτυλο σου πανω της. Σημερα αποφασισα να περασω της nillkin και η διαφορα ειναι αισθητά καλυτερη. Το δαχτυλο φευγει σαν βουτηρο πανω στην οθονη.

Αν σου είναι εύκολο να δώσεις ένα λινκ για ποια μεμβράνη της Nilkin πρόκειται ακριβώς; 🙂

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gregpec2 said:

Αν σου είναι εύκολο να δώσεις ένα λινκ για ποια μεμβράνη της Nilkin πρόκειται ακριβώς; 🙂

Ειναι αυτη εδω:

https://nillkin.org/smartphones-accessories/oneplus-accessories/oneplus-12-accessories/nillkin-oneplus-12-impact-resistant-curved-film

Που μπορεις να την βρεις και σε ελληνικο μαγαζι εδω:

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/screen-protector-oneplus-12-5g-nillkin-full-glue-mayro-36485/?skr_prm=WyI5MDk2MTkxZi01ZjAyLTQ2NDUtYTEzNy1kNDVhN2JkN2YxODciLDE3MTU3NzE4MDI3MjgseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiYiIsInRhZ3MiOiIifV0

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, FoT1s said:

Είναι γυαλί ή απλή ζελατίνα??? Κ αν είναι γυαλί κολλάει γύρω γύρω καλα??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, STATYSS said:

Είναι γυαλί ή απλή ζελατίνα??? Κ αν είναι γυαλί κολλάει γύρω γύρω καλα??

Ειναι κατι ενδιαμεσο. Ειναι σκληρη μεμβρανη, να το πω ετσι. Ναι, κολλαει αριστα απ' ολες τις μεριες.

Αν θελει καποιος, ανεβαζω και φωτο.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απο trading shenzhen εχουμε κανονικα εγγυηση πολωνια;1 ετος βεβαια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, FoT1s said:

Feedback για την μεμβρανη/τζαμακι της Nillkin. 

Παιδια, πραγματικα ο,τι καλυτερο!

Πηρα την αποφαση να την τοποθετησω σημερα και ομολογω πως εχω παθει ενα σοκ με την αισθηση που εχει και το touch. Ειναι πραγματικα σαν να μην εχεις καν τιποτα στην οθονη. Την προτεινω με κλειστα ματια.

Δεν την εχω τοποθετησει ακομα. Ειναι ευκολη στην τοποθετηση; Το δαχτυλικο αποτυπωμα και το μαυρο περιβλημα στις ακρες ειναι ΟΚ? 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mikepan_1 said:

Δεν την εχω τοποθετησει ακομα. Ειναι ευκολη στην τοποθετηση; Το δαχτυλικο αποτυπωμα και το μαυρο περιβλημα στις ακρες ειναι ΟΚ? 

Δαχτυλικο ναι, απροβληματιστο.

Τοποθετηση επισης πανευκολη με την βαση βοηθειας που εχει.

Τα μαυρα γυρο της δεν φαινονται καν, ουτε κοβουν επισης απο την οθονη μερος.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, FoT1s said:

Feedback για την μεμβρανη/τζαμακι της Nillkin. 

Παιδια, πραγματικα ο,τι καλυτερο!

Πηρα την αποφαση να την τοποθετησω σημερα και ομολογω πως εχω παθει ενα σοκ με την αισθηση που εχει και το touch. Ειναι πραγματικα σαν να μην εχεις καν τιποτα στην οθονη. Την προτεινω με κλειστα ματια.

Ακυρο τωρα ειδα τα προηγουμενα μηνυματα οτι απαντηθηκαν.   μια ερωτηση με θηκες ολα κομπλε?  
Η αληθεια ειναι οτι εσενα περιμεναμε να τη δοκιμασεις 😛  ποσο καιρο εκανε να σου ερθει απο το site?
 

Edited by xirosiman
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, xirosiman said:

Ακυρο τωρα ειδα τα προηγουμενα μηνυματα οτι απαντηθηκαν.   μια ερωτηση με θηκες ολα κομπλε?  
Η αληθεια ειναι οτι εσενα περιμεναμε να τη δοκιμασεις 😛  ποσο καιρο εκανε να σου ερθει απο το site?
 

Ναι, δεν αντεξα να πω την αληθεια. Απο το site εκανε σχεδον 4 εβδομαδες. Αλλα, δεν νομιζω ο,τι υπαρχει λογος να περιμενεις τοσο, καθως τωρα πλεον την εχουν και αμεσα διαθεση απο ελληνικο μαγαζι. Οσο αναφορα την θηκη, εγω εχω την sandstone και ειναι just. Εκει που τελειωνει η μεμβρανη, ξεκιναει η θηκη και δεν την πιεζει καπου για να ξεκολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, FoT1s said:

Ναι, δεν αντεξα να πω την αληθεια. Απο το site εκανε σχεδον 4 εβδομαδες. Αλλα, δεν νομιζω ο,τι υπαρχει λογος να περιμενεις τοσο, καθως τωρα πλεον την εχουν και αμεσα διαθεση απο ελληνικο μαγαζι. Οσο αναφορα την θηκη, εγω εχω την sandstone και ειναι just. Εκει που τελειωνει η μεμβρανη, ξεκιναει η θηκη και δεν την πιεζει καπου για να ξεκολλήσει.

Έχεις άλλο κινητό να βγάλεις ΠΛΑΙΝΕΣ φωτό (με την θήκη φορεμένη στο κινητό), να δούμε λίγο την  κάλυψη στις γωνίες και στις πλαϊνές πλευρές? Όσες φωτό είδα (δυστυχως οχι στοχευμένες) δεν με ενθουσιάζουν με την προστασία που προσφέρουν...

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, FoT1s said:

Δαχτυλικο ναι, απροβληματιστο.

Τοποθετηση επισης πανευκολη με την βαση βοηθειας που εχει.

Τα μαυρα γυρο της δεν φαινονται καν, ουτε κοβουν επισης απο την οθονη μερος.

τη πηρα αν και πολυ τσιμπημενη. η nillkin παντα ειναι εγγυηση. υπερβολικα τσιμπημενη για μεμβρανη παντως

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, FoT1s said:

Δαχτυλικο ναι, απροβληματιστο.

Τοποθετηση επισης πανευκολη με την βαση βοηθειας που εχει.

Τα μαυρα γυρο της δεν φαινονται καν, ουτε κοβουν επισης απο την οθονη μερος.

 

15 minutes ago, gsir said:

τη πηρα αν και πολυ τσιμπημενη. η nillkin παντα ειναι εγγυηση. υπερβολικα τσιμπημενη για μεμβρανη παντως

Παίδες αν σας είναι εύκολο βάλτε καμμιά φωτό, αν είναι δυνατόν με θήκη να δούμε πως κάθεται η ζελατίνα.

Ευχαριστώ πολύ. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. 

Με ενδιαφέρει πολύ το One Plus 12 και θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάποιες ερωτήσεις που έχω. 

Έχει αγοράσει κανείς από εδώ https://tradingshenzhen.com λένε ότι το ξεκλειδώνουν και περνάνε την OxygenOS. Παίρνει κανονικά update παραμένει ξεκλείδωτο η μπορούμε να το κλειδώσουμε εμείς για λόγους ασφαλείας εννοείται χωρίς κίνδυνο hard brick....??? 

Όποιος μπορεί και ξέρει ας βοηθήσει σας ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, black1180 said:

Καλησπέρα σας. 

Με ενδιαφέρει πολύ το One Plus 12 και θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάποιες ερωτήσεις που έχω. 

Έχει αγοράσει κανείς από εδώ https://tradingshenzhen.com λένε ότι το ξεκλειδώνουν και περνάνε την OxygenOS. Παίρνει κανονικά update παραμένει ξεκλείδωτο η μπορούμε να το κλειδώσουμε εμείς για λόγους ασφαλείας εννοείται χωρίς κίνδυνο hard brick....??? 

Όποιος μπορεί και ξέρει ας βοηθήσει σας ευχαριστώ πολύ. 

Για την ακρίβεια ξεκλειδώνουν τον bootlader, φλασαρουν OxygenOS και μετά τον ξανακλειδωνουν. Απλά η συσκευή δεν είναι region locked. Ο bootloader παραμένει κλειδωμένος, οπότε δεν τίθεται θέμα ασφάλειας. Το κινητό έρχεται κανονικά με OxygenOS και παίρνει κανονικά updates. Τη διαδικασία αλλαγής λειτουργικού θα μπορούσες να την κάνεις και μόνος απλά την κάνουν αυτοί για διευκόλυνση. Οι μόνες διαφορές στην κινεζική έκδοση είναι η έλλειψη e-sim και μία μπάντα λιγότερη στο 5G.

10 minutes ago, Moul0xtos said:

 

 

Edited by Moul0xtos
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, gsir said:

τη πηρα αν και πολυ τσιμπημενη. η nillkin παντα ειναι εγγυηση. υπερβολικα τσιμπημενη για μεμβρανη παντως

Εχει 2 μεμβρανες μεσα. Αλλα και παλι δεν τη λες φτηνη. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Moul0xtos said:

Για την ακρίβεια ξεκλειδώνουν τον bootlader, φλασαρουν OxygenOS και μετά τον ξανακλειδωνουν. Απλά η συσκευή δεν είναι region locked. Ο bootloader παραμένει κλειδωμένος, οπότε δεν τίθεται θέμα ασφάλειας. Το κινητό έρχεται κανονικά με OxygenOS και παίρνει κανονικά updates. Τη διαδικασία αλλαγής λειτουργικού θα μπορούσες να την κάνεις και μόνος απλά την κάνουν αυτοί για διευκόλυνση. Οι μόνες διαφορές στην κινεζική έκδοση είναι η έλλειψη e-sim και μία μπάντα λιγότερη στο 5G.

 

Σε εμένα βέβαια η επιλογή ξεκλείδωμα ΟΕΜ ήταν ενεργοποιημένη όταν ήρθε το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gregpec2 said:

Σε εμένα βέβαια η επιλογή ξεκλείδωμα ΟΕΜ ήταν ενεργοποιημένη όταν ήρθε το τηλέφωνο.

Η επιλογή αυτή σημαίνει ότι δίνεις άδεια να ξεκλειδώσει ο bootloader και όχι ότι είναι ξεκλειδωτος. Όταν είναι ξεκλειδωτος κάθε φορά που κάνει boot η συσκευή πριν το logo της εταιρίας βγάζει ένα μήνυμα με κίτρινα γράμματα ότι η συσκευή είναι ξεκλειδωτη και μετά μπουταρει.

Edited by Moul0xtos
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Moul0xtos said:

Η επιλογή αυτή σημαίνει ότι δίνεις άδεια να ξεκλειδώσει ο bootloader και όχι ότι είναι ξεκλειδωτος. Όταν είναι ξεκλειδωτος κάθε φορά που κάνει boot η συσκευή πριν το logo της εταιρίας βγάζει ένα μήνυμα με κίτρινα γράμματα ότι η συσκευή είναι ξεκλειδωτη και μετά μπουταρει.

Σωστός, έχεις δίκιο σε αυτό που λες, δεν ήθελα να μπερδέψω το φίλο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, black1180 said:

Καλησπέρα σας. 

Με ενδιαφέρει πολύ το One Plus 12 και θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάποιες ερωτήσεις που έχω. 

Έχει αγοράσει κανείς από εδώ https://tradingshenzhen.com λένε ότι το ξεκλειδώνουν και περνάνε την OxygenOS. Παίρνει κανονικά update παραμένει ξεκλείδωτο η μπορούμε να το κλειδώσουμε εμείς για λόγους ασφαλείας εννοείται χωρίς κίνδυνο hard brick....??? 

Όποιος μπορεί και ξέρει ας βοηθήσει σας ευχαριστώ πολύ. 

Υπόψιν για κλείδωμα/ξεκλειδωμα bootloader υπάρχουν οδηγοί και είναι εύκολο στα OnePlus.

Εγώ θα το ήθελα ξεκλείδωτο για να το ροοταρο κατευθείαν όταν το πάρω, όπως κάνω με όλα τα κινητά μου εδώ και 10+ χρόνια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

On 16/5/2024 at 4:40 ΜΜ, black1180 said:

Καλησπέρα σας. 

Με ενδιαφέρει πολύ το One Plus 12 και θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάποιες ερωτήσεις που έχω. 

Έχει αγοράσει κανείς από εδώ https://tradingshenzhen.com λένε ότι το ξεκλειδώνουν και περνάνε την OxygenOS. Παίρνει κανονικά update παραμένει ξεκλείδωτο η μπορούμε να το κλειδώσουμε εμείς για λόγους ασφαλείας εννοείται χωρίς κίνδυνο hard brick....??? 

Όποιος μπορεί και ξέρει ας βοηθήσει σας ευχαριστώ πολύ. 

Δες εδώ το post που έκανα πριν λίγες μέρες.

Recognized Contributor & Translator @XDA-Developers

Link to comment
Share on other sites

Οσων αφορά τη μεμβράνη της nillkin απλά οκ. Δεν ενθουσιάστηκα 

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, gsir said:

Οσων αφορά τη μεμβράνη της nillkin απλά οκ. Δεν ενθουσιάστηκα 

Αν μπορεις πες μας τιποτα παραπανω, τι σου αρεσε και τι οχι. Επισης αν τυχον ειχες δοκιμασει της iRepair σε αυτη ή αλλη συσκευη, συγκριση; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...