Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νεοαποκτηθεν προβλημα χριστουγεννιατικα.στα καλα καθουμενα ο τιτανας δεν αναβει !!! ειναι ομως σε λειτουργια... τι κανουμε???

εκτος απο restore απο backup...

btw ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα για backup?κανοντας backup τα δεδομενα του ppc ρε παιδια τα προγραμματα που εχουμε εγγατεστημενα στη καρτα μετα απο backup τι γίνονται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

νεοαποκτηθεν προβλημα χριστουγεννιατικα.στα καλα καθουμενα ο τιτανας δεν αναβει !!! ειναι ομως σε λειτουργια... τι κανουμε???

εκτος απο restore απο backup...

btw ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα για backup?κανοντας backup τα δεδομενα του ppc ρε παιδια τα προγραμματα που εχουμε εγγατεστημενα στη καρτα μετα απο backup τι γίνονται?

 

spb back up. Αν κάνεις full back up θα τα ξαναέχεις όλα. Κάρτα και Τήλέφωνο.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

to iha kai mou ekane megalo storage file giauto evala to backup manager

 

ναι αλλα δεν θα εχεις ολα τα στοιχεια για ενα σωστο restore αν το χρειαστεις;)

 

ενω με το spb εχεις το τηλ οπως ακριβως εσυ επιθυμεις ανα πασα στιγμη:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους σας!!!

Ψάχνω να βρω πως μπορώ με το TyTN να γράψω sms μεγέθους 160 χαρακτήρων καθώς με περιορίζει στους 70. Συγνώμη αν έχει αναφερθεί κάπου πιο πριν αλλά με μια πολύ γρήγορη αναζήτηση δεν κατάφερα να βρω κάτι. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε!

 

Επιτέλους άνοιξα τον τιτάνα μου. Είναι υπέεεεροχος :lol: . Ωστόσο υπάρχουν ακόμα ένα-δύο σημεία που με προβληματίζουν. Όποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοια προβλήματα / "ανησυχίες" και μπορεί να βοηθήσει... ;)

 

1. Το ActiveSync αρνείται πεισματικά να δουλέψει με το ZoneAlarm. Κάθε φορά που θέλω να συνδέσω τη συσκευή στο PC πρέπει να κλείνω το firewall και να αποσυνδέω το internet (δε μπορώ να μείνω χωρίς firewall). Το ωραίο είναι πως ότι έχει σχέση με ActiveSync το έχω αφήσει ανοιχτό από το ZoneAlarm. Καμιά ιδέα;

 

2. Ψάχνω απεγνωσμένα ένα calendar application το οποίο να μου επιτρέπει να ορίζω δισκούς μου ήχους ειδοποιήσεων, όπως ακριβώς μπορούμε με το AddressBook να ορίζουμε custom ringtones. Ξερεί κανείς κανένα τέτοιο πρόγραμμα; Αν όχι, που μπορώ να βάζω audio αρχεία ειδοποιήσεων για να τα βρίσκει ο τιτάνας;

 

3. Καθότι το μηχανηματάκι μας τρέχει... Windows :ooch:, μήπως χρειαζόμαστε κανένα antivirus για να το συνδέσουμε με ασφάλεια στο internet; Έχετε κανένα υπ' όψη σας και αν ναι, είναι πολύ βαρύ;

 

Να'στε όλοι καλά και πάλι Χρόνια Πολλά,

ernani
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους σας!!!

Ψάχνω να βρω πως μπορώ με το TyTN να γράψω sms μεγέθους 160 χαρακτήρων καθώς με περιορίζει στους 70. Συγνώμη αν έχει αναφερθεί κάπου πιο πριν αλλά με μια πολύ γρήγορη αναζήτηση δεν κατάφερα να βρω κάτι. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Σταύρος

 

Έχει ξανααναφερθεί αλλά μιας και το έχω πρόχειρο καθότι επίσης νέος στο Tytn:

 

Ενεργοποίηση SMS 160 χαρακτήρων HTC Tytn :

Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Language Γλώσσα -> SMS -> Tickαρε την επιλογή Αποστολή SMS 160 χαρακτήρων

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξανααναφερθεί αλλά μιας και το έχω πρόχειρο καθότι επίσης νέος στο Tytn:

 

Ενεργοποίηση SMS 160 χαρακτήρων HTC Tytn :

Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Language Γλώσσα -> SMS -> Tickαρε την επιλογή Αποστολή SMS 160 χαρακτήρων

 

Χίλια ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το wi-fi λειτουργει καλα στο Τυτν?

 

Απο χτές προστέθηκα και εγώ στην ομάδα των ευτυχισμένων κατόχων του Τιτάνα.

Ναι το wi-fi λειτουργεί σε μένα χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα.

Φιλικά

Γιάννης

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις έχω και ελπίζω στην καλή διάθεση λόγω ημερών :) για απάντηση:

 

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρουμε τα sms μηνύματα στον Τιτάνα απο ενα άλλο windows mobile phone και πιο συγκεκριμένα απο το mio 701;

 

Και η δεύτερη: Που ακριβώς πρέπει να πάμε για να κάνουμε επεξεργασία το voice mail με τον αριθμό της επαφής που θέλω να καταχωρήσω στην θέση 1 των γρήγορων κλήσεων;

Σας ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά.

Φιλικά

Γιάννης

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Και η δεύτερη: Που ακριβώς πρέπει να πάμε για να κάνουμε επεξεργασία το voice mail με τον αριθμό της επαφής που θέλω να καταχωρήσω στην θέση 1 των γρήγορων κλήσεων;

 

Βρήκα πως γίνεται και το γράφω (συγνώμη εαν έχει ξαναειπωθεί).

Πάμε στις ταχείες κλήσεις, μαρκάρουμε το voicemail και μετά πάμε επεξεργασία. Εκεί που μας πάει πατάμε πάνω στο Τηλεφωνητής και sms και δίνουμε "λήψη ρυθμίσεων"

Εκεί στην θέση του τηλεφωνητή που λέει 555 βάζουμε όποιο νούμερο θέλουμε να αντιστοιχηθεί στην θέση 1 των γρήγορων κλήσεων.

Φιλικά

Γιάννης

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχτες πηγα στο πλαισιο για να αγορασω το Τυτν και ενας πωλητης μου να περιμενω 1-2 μερες επειδη θα φερουν ενα αλλο μοντελο του τυτν το οποιο ειναι ακριβως το ιδιο αλλα πιο λεπτο,

 

ισχυει κατι τετοιο?

 

τελικα πηρα το πλαισιο και μου εδωσε το παρακατω λινκ

http://www.gsmarena.com/htc_p4350-1781.php

 

φενεται το ιδιο εχει ομως διαφορες? παντως εχει 599€

dimosl
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχτες πηγα στο πλαισιο για να αγορασω το Τυτν και ενας πωλητης μου να περιμενω 1-2 μερες επειδη θα φερουν ενα αλλο μοντελο του τυτν το οποιο ειναι ακριβως το ιδιο αλλα πιο λεπτο,

 

ισχυει κατι τετοιο?

 

μηπως εννοουσε αυτο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975892&product=917567

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι μαλλον αυτο ειναι.....

 

πως το βλεπετε?

 

Δεν έχει σχέση με τον τιτάνα. Πρόκειται για GSM PDA-Phone, χωρίς 3G υποστήριξη, επεξεργαστή στα 200ΜHz, χωρίς μπροστινή κάμερα.

 

Βέβαια είναι λεπτότερο, με καλύτερη αυτονομία, πολύ φωτεινή οθόνη και ανώτερο Bluetooth. Έχει μέσα AKU 3.2 σε αντίθεση με το TyTN που δεν έχει ακόμα, ενώ το πληκτρολόγιο είναι 100% μηχανικό, με μαγνητάκι και επαναφορά... τρομερής κατασκευής. :)

 

Έχει δικό του thread ας πάμε εκεί παρακαλώ και ας αφήσουμε εδώ τον χώρο για συζητήσεις σχετικές με τον Τιτάνα.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

ναι μαλλον αυτο ειναι.....

 

πως το βλεπετε?

 

Ουσιαστικά απο Samsung 400άρη το πάνε σε Omap 200άρη.....?!?!?!

Το κέρδος τελικά ποιο είναι;

Mήπως... λέω τώρα... θέλει η HTC να "διωξει" τους OMAP που έχει αγοράσει;

 

:rolleyes:

 

edit: τωρα ειδα την απαντηση του Mythozz

Link to comment
Share on other sites

μια τελευταια ερωτηση απο μενα sorry αν σας εχω ζαλισει....

αυτο ισχυει?

 

Cons: Skype is not supported, WM5 weak implementation

Full user opinion: A I was badly surprised that no review mentioned that skype is not supported. Skype calls work but only with the loud-speaker no way to direct the sound to the speakerphone or to the BT headset. It produces a big echo and you can't use it on WiFi or 3G either.

dimosl
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά είμαι κάτοχος του tytn και έχω εγκαταστήσει αρκετά προγράμματα αλλά έχω πρόβλημα και δεν μπορώ να βρω πρόγραμμα λήψης και Αποστόλης fax και το kse truefax δεν είναι συμβατό με το tytn.

Γνωρίζει κανείς κάτι αντίστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις έχω και ελπίζω στην καλή διάθεση λόγω ημερών :) για απάντηση:

 

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρουμε τα sms μηνύματα στον Τιτάνα απο ενα άλλο windows mobile phone και πιο συγκεκριμένα απο το mio 701;

 

Και η δεύτερη: Που ακριβώς πρέπει να πάμε για να κάνουμε επεξεργασία το voice mail με τον αριθμό της επαφής που θέλω να καταχωρήσω στην θέση 1 των γρήγορων κλήσεων;

Σας ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά.

Φιλικά

Γιάννης

υπαρχει το sms backup που ειναι για windows mobile 5 και νομιζω και 2003se.

εγω το εχω στο tytn μου και εχω κανει backup και restore και δουλευει πολυ καλα. αν το θες pm.

Αντώνης

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ανταλλαξω ενα Orange SPV-M3100 (TYTN) αγγλικο με το p990i μου?το p990i δεν εχει ιατρικες εφαρμογες οποτε το σκεφτομαι σοβαρα.μπορω να περασω την ελληνικη rom αν υπαρχει?ή ελληνικο πληκτρολογιο?απο ποιο site μπορω να κανω update στη συσκευη?το Orange SPV-M3100 (TYTN) δεν ειναι το HTC TyTN?λογικα την ιδια rom δεν θα εχουν?
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ανταλλαξω ενα Orange SPV-M3100 (TYTN) αγγλικο με το p990i μου?το p990i δεν εχει ιατρικες εφαρμογες οποτε το σκεφτομαι σοβαρα.μπορω να περασω την ελληνικη rom αν υπαρχει?ή ελληνικο πληκτρολογιο?απο ποιο site μπορω να κανω update στη συσκευη?το Orange SPV-M3100 (TYTN) δεν ειναι το HTC TyTN?λογικα την ιδια rom δεν θα εχουν?

 

Ναι, το Orange SPV-M3100 ειναι το ιδιο με το HTC TyTN

αλλα για συμβατοτητα roms κλπ προσωπικα δεν γνωρίζω να σου πω αλλα ίσως να μάθεις περισσότερα αν ρωτήσεις εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=254

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ετοιμαζομαι κι εγω να μπω στην παρεα του titana ειμαι φανταρος και θελω να το χρησιμοποιω μεσω tim plus non stop για να εχω free net,το εχει δοκιμασει καποιος?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ετοιμαζομαι κι εγω να μπω στην παρεα του titana ειμαι φανταρος και θελω να το χρησιμοποιω μεσω tim plus non stop για να εχω free net,το εχει δοκιμασει καποιος?

poia einai i diafora toy tim plus non stop?kartokiniti einai?

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...