Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικά ήθελα να απαντήσω με παράθεση, αλλά διαβάζοντας τα μηνύματα παρακάτω, διαπίστωσα με συγκίνηση (Ω ναι, με συγκίνηση!) ότι όλοι σας αναφέρεστε με πολύ καλά λόγια σε μένα. :cry:

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ όλους που είσαστε πάντα πρόθυμοι να με μυήσετε στον Τιτάνα και να μου κάνετε έστω και ηλεκτρονικά - αφού ο χρόνος μονίμως με κυνηγά - αυτή την παρεούλα που δύσκολα φτιάχνει κανείς με αγνώστους. :cry:

 

Πέρα από τον Μιχάλη που προλάβαμε να πιούμε και ένα καφεδάκι, νιώθω πάντως ότι με συνδέουν πράγματα και με όλους εσάς τους υπόλοιπους, γι αυτό και δεν θα αφήσω το φόρουμ. Θα σας επισκέπτομαι συχνά...

 

Mythozz, στο Ρ990 πάω, αφού βγήκε και η περίφημη αναβάθμιση. Έστω κι αν o sealover μάλλον παρασύρρεται ασύστολα από το πάθος του για τη συσκευή, αυτή τη φορά δεν πανηγυρίζει μόνος... Μπορώ να πω ότι έχω - εν μέρει - πειστεί... πως η αναβάθμιση έδωσε τις περισσότερες λύσεις στα αμέτρητα προβλήματα που είχε παρουσιάσει... (αν έχεις αντίθετη άποψη πάντως πές την PLEASE!!!) :worry:

 

Απλά λέω να περιμένω καμιά 15αριά μέρες μέχρι να περαστεί (η αναβάθμιση) και στα κινητά της αγοράς. Η αλήθεια πάντως είναι ότι θα ήταν χρήσιμο κι ένα review (για το Ρ990) γιατί έτσι κι αλλιώς δεν το θεωρώ κορυφαίο αλλά λίγο έως πολύ, το κινητό που αυτή την στιγμή, μπορεί να ανταποκριθεί αρκετά καλά στις αυξημένες ανάγκες μου. :(

 

Μακάρι να μην έπρεπε να πουλήσω τον Τιτάνα. Αλλά αν συνεχίσω να παίρνω κινητά της τάξης των 600 - 800 ΕΥΡΩ σίγουρα θα βρω αλλαγμένη την κλειδαριά στην είσοδο... ;)

 

Λίγο μεγαλύτερη ευκολία ήθελα ρε παιδί μου και άμεση απόκριση των λειτουργιών του τηλεφώνου... Ουφ! :confused:

 

Λοιπόν, με τους περισσότερους από σας θα τα λέμε εκτός από το φόρουμ και στο ΟΑΚΑ. Στη φιέστα για την μεγάλη κούπα, λέω να πάμε και όλοι μαζί! :w00t: :up: :yahoo:

 

Χαχα! Μιχάλη, μη το παρεξηγείς το dionysso για το "αεκάκι".

Δεν μπορεί να ξέρει πόσο "μεγάλο" ήταν τη στιγμή που γύριζε ο διακόπτης μέσα σου...

 

See ya' ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ξέρει κανείς αν η συσκευή υποστηρίζει την υπηρεσία FAX-DATA της cosmote?

 

Εγώ έχω data fax υπηρεσία και μου δουλεύει μια χαρά με αυτήν μπαίνω στο internet. Τώρα εξαρτάτε τι θες να κάνεις με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω data fax υπηρεσία και μου δουλεύει μια χαρά με αυτήν μπαίνω στο internet. Τώρα εξαρτάτε τι θες να κάνεις με αυτό;

 

drim σε ευχαριστω..

Αν και με μπέρδεψες λιγάκι :rolleyes:

Δηλαδή με την υπηρεσία data fax μπορεις να μπαίνεις και στο internet?

Μόλις χθες έστειλα fax στην cosmote με το οποίο ζήτησα να μου ενεργοποιήσουν την υπηρεσία wireless internet easy για αυτή την δουλειά.

Και με την υπηρεσία data fax (παντα με την προυπόθεση να την υποστηρίζει η συσκευη) έχω την πρόθεση να στέλνω σε αριθμό fax καποια word και excel αρχεια. Μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο ή θα την ενεργοποιήσω πληρωνοντας το πάγιο τζάμπα??

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρονια πολλα!εχω ενα μικρο προβλημα οταν κανω βιντεοκληση...βασικα με το που καλω το νουμερο και το σηκωσει ο τιτανας κολλαει και θελει σοφτ ρεσετ...εχω τιμ...κανεις καμια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

drim σε ευχαριστω..

Αν και με μπέρδεψες λιγάκι :rolleyes:

Δηλαδή με την υπηρεσία data fax μπορεις να μπαίνεις και στο internet?

Μόλις χθες έστειλα fax στην cosmote με το οποίο ζήτησα να μου ενεργοποιήσουν την υπηρεσία wireless internet easy για αυτή την δουλειά.

Και με την υπηρεσία data fax (παντα με την προυπόθεση να την υποστηρίζει η συσκευη) έχω την πρόθεση να στέλνω σε αριθμό fax καποια word και excel αρχεια. Μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο ή θα την ενεργοποιήσω πληρωνοντας το πάγιο τζάμπα??

 

Η υπηρεσία Data FAX πλέον ενεργοποιείται αυτόματα με την ενεργοποίηση GPRS κλήσεων. Δυστυχώς όμως το TyTN αλλά και τα Windows 5.0 γενικότερα δεν υποστηρίζουν την αποστολή FAX μέσω εφαρμογής. Από όσο γνωρίζω βέβαια...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες που είχα περισσότερο ελεύθερο χρόνο από τον συνηθισμένο σκάλισα λίγο τον τιτανα. Τον εχω τόσο καιρό και ακόμη είμαι αρκετά πίσω σε σχέση με αυτό που θα ήθελα, Μπορεί να είναι λαλακια αυτό που θα πω αλλά επειδή θυμάμαι πως υπήρχε κάποιο πρόβλημα με τη ηχογράφηση κλήσεων , να πω πως το έλυσα μήπως βοηθήσω κανέναν .. Συχωρήστε μου το ότι είμαι out από ορολογία αλλά ..το αποτέλεσμα μετράει.. :)

Όταν λοιπόν πραγματοποιώ μια κλήση, βάζω την ανοικτή ακρόαση, κάνω minimize (x) την κλήση και ανοίγω το εικονίδιο με τις σημειώσεις που έχω βγάλει στην επιφάνεια εργασίας με το resco (το οποίο είναι και από τα ελάχιστα εξωτερικά προγράμματα που έχω) και επιλέγω ‘νέα’ , πράγμα με το οποίο ανοίγει αυτόματα σημείωση στο όνομα της επαφής που πραγματοποιώ την κλήση. Με την προϋπόθεση ότι έχω τσεκάρει(μόνιμα) από πριν την επιλογή ‘εμφάνιση εργαλειοθήκης στις σημειώσεις μου, πατάω το rec και γράφει την συνομιλία. Η διαδικασία είναι πολύ σύντομη και δεν έχει σχέση με το κατεβατό που έγραψα, Τώρα αν υπάρχει τρόπος όλο αυτό με κάποιο προγραμματισμό να γίνει συντομότερα ευχαρίστως να τον μάθω..

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη αν περιέγραψα κάτι που μπορεί να είναι αυτονόητο για σας..

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Μιχάλη, που φτάσαμε... Να μπαίνεις στον κόπο να γράψεις κάτι που βρήκες/σκέφτηκες/ανακάλυψες/κλπ, μήπως και βοηθήσει και άλλους "συναδέλφους", και να... ζητάς συγνώμη αν είναι ήδη γνωστό ! :blink:

Κάποια forum μάλλον παραείναι "σφιχτά", και μας έχουν κάνει υπερ-προσεκτικούς. Αυτό που μου αρέσει εδώ είναι ότι τα πράγματα είναι πιο χαλαρά και χαβαλετζίδικα ;)

 

Στο θέμα τώρα, σίγουρα η μέθοδός σου θα βοηθήσει κάποιους, θενκς που την μοιράστηκες. Δυστυχώς αυτό που θα θέλαμε όλοι είναι μια γρήγορη, εύκολη και καλή ηχογράφηση συνομιλίας, με ένα κλικ, καθώς μιλάμε... πράγμα που αφού δεν υποστηρίζεται (απ'ότι ξέρω) από τα WM5, μάλλον δυστυχώς δεν θα το δούμε, και θα πρέπει να κάνουμε αυτή τη δουλειά με τρόπους σαν αυτόν που περιέγραψες.

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία Data FAX πλέον ενεργοποιείται αυτόματα με την ενεργοποίηση GPRS κλήσεων. Δυστυχώς όμως το TyTN αλλά και τα Windows 5.0 γενικότερα δεν υποστηρίζουν την αποστολή FAX μέσω εφαρμογής. Από όσο γνωρίζω βέβαια...

 

Φίλε Μιχάλη στο internet μπαίνω με data fax υπηρεσία αλλά με dial up σύνδεση βέβαια η ταχύτητα είναι πολύ χαμηλή. Τώρα όσο αναφορά το fax δεν γνωρίζω εάν μπορείς να στείλεις μέσω του δικτύου η εφαρμογής τον wm5 αλλά μόνο με την βοήθεια κάποιου προγράμματος όπως έκανα παλιά με το s100 με το kse truefax αλλά αυτή την στιγμή δεν έχω βρει κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα γιατί τα προγράμματα kse truefax,in sep-print and fax, Pocket Phonetools v4 που έχω δοκιμάσει λένε ότι δεν υποστηρίζουν το tint η δεν έχω βρει την κατάλληλη ρύθμιση. Πάντων το πρόβλημα σε αυτά τα προγράμματα που αναφέρω και το έχω δοκιμάσει είναι με την ρύθμιση τις θύρας εάν κάποιος ξέρει κάτι για τις ρυθμίσεις η για κάποιο άλλο πρόγραμμα που είναι συμβατό να μας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Μιχάλη, που φτάσαμε... Να μπαίνεις στον κόπο να γράψεις κάτι που βρήκες/σκέφτηκες/ανακάλυψες/κλπ, μήπως και βοηθήσει και άλλους "συναδέλφους", και να... ζητάς συγνώμη αν είναι ήδη γνωστό ! :blink:

Κάποια forum μάλλον παραείναι "σφιχτά", και μας έχουν κάνει υπερ-προσεκτικούς. Αυτό που μου αρέσει εδώ είναι ότι τα πράγματα είναι πιο χαλαρά και χαβαλετζίδικα ;)

 

Στο θέμα τώρα, σίγουρα η μέθοδός σου θα βοηθήσει κάποιους, θενκς που την μοιράστηκες. Δυστυχώς αυτό που θα θέλαμε όλοι είναι μια γρήγορη, εύκολη και καλή ηχογράφηση συνομιλίας, με ένα κλικ, καθώς μιλάμε... πράγμα που αφού δεν υποστηρίζεται (απ'ότι ξέρω) από τα WM5, μάλλον δυστυχώς δεν θα το δούμε, και θα πρέπει να κάνουμε αυτή τη δουλειά με τρόπους σαν αυτόν που περιέγραψες.

 

nixx

συγνωμη αλλα απ'οτι καταλαβα μαλλον οτι παιδευεστε τοσο καιρο :p

για να κανετε ηχογραφηση μιας κλησης ειναι πολυ απλο :

την ωρα της κλησης, πατατε κρατημενο το κουμπι της κλησης (πρασινο τηλεφωνο) και σε 1-2 δευτερολεπτα σας φερνει σε ανοιχτη ακροαση.μετα πατατε κρατημενο το πληκτρο στην αριστερη πλευρα του tytn (αυτο που ειναι για την φωνητικη κληση/εντολη) και σας ανοιγει νεα σημειωση οπου και ξεκινατε εγγραφη....

ευχομαι να βοηθησα :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Τελικά , υπάρχει καμιά βοήθεια σχετικά με τον συγχρονισμό των επαφών στο outlook και την σχετική αναφορά σφάλματος;.....Νομίζω ότι αφορά πολλούς φίλους, αφού όπως έχω διαβάσει(όχι μόνο εδω)το πρόβλημα υπάρχει ακριβώς το ίδιο σε πολλούς χρήστες.

Πάντως μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία που είχα, και ενω έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα ανεπιτυχώς, με την Htc αλά και με την Microsoft Hellas...κανείς δεν μπορεί να απαντήσει.Ο ενας ρίχνει το μπαλάκι στον άλλον σεχτικά με το πρόβλημα αυτό.

http://cineparadisonights.blogspot.com/

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι ακριβως το προβλημα και ποιο Outlook εχεις;;

 

Οπως έχω αναφέρει και στην σελίδα 58....

κατά την διάρκεια συχρονισμού μέσω του ActiveSync ο τηλεφωνικός κατάλογος είναι ο μόνος που δεν περνάει στο Outlook.Βγαίνει το ακόλουθο μήνυμα λάθους....(οι πληροφορίες του λογαριασμού σας δεν μπορούν να ανιχνευτούν.Επιλέξτε ρυθμίσεις διακομιστή στο μενού του AvtiveSync γιά να ελέγξετε την πιστοποίηση του διακομιστή exchange.support code 085002009.....)Ολα τα υπόλοιπα συχρονίζονται κανονικά.

Αυτο ισχύει γιά ολλες τις εκδόσεις Active...4,1...4,2 και 4,5Beta.

Το Outlook που χρησιμοποιώ είναι το 2002.

http://cineparadisonights.blogspot.com/

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως περίπτωση να μπορεί να χρησιμοποιηθεί, κάποιο άλο πρόγραμμα συγχρονισμού;

http://cineparadisonights.blogspot.com/

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Οπως έχω αναφέρει και στην σελίδα 58....

κατά την διάρκεια συχρονισμού μέσω του ActiveSync ο τηλεφωνικός κατάλογος είναι ο μόνος που δεν περνάει στο Outlook.Βγαίνει το ακόλουθο μήνυμα λάθους....(οι πληροφορίες του λογαριασμού σας δεν μπορούν να ανιχνευτούν.Επιλέξτε ρυθμίσεις διακομιστή στο μενού του AvtiveSync γιά να ελέγξετε την πιστοποίηση του διακομιστή exchange. support code 085002009.....)Ολα τα υπόλοιπα συχρονίζονται κανονικά.

Αυτο ισχύει γιά ολλες τις εκδόσεις Active...4,1...4,2 και 4,5Beta.

Το Outlook που χρησιμοποιώ είναι το 2002.

 

Σβήσε αν έχεις, ρυθμίσεις Exchange Server στο μενού Διακομιστή του ActiveSync του PPC σου. Γενικά δοκίμασε να κάνεις συγχρονισμό χωρίς κανέναν Exchange λογαριασμό.

 

Αν δεν έχεις, τότε δώσε μας ακριβώς τον κωδικό Support Code για να δούμε στο net περί τίνος πρόκειται.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε αν έχεις, ρυθμίσεις Exchange Server στο μενού Διακομιστή του ActiveSync του PPC σου. Γενικά δοκίμασε να κάνεις συγχρονισμό χωρίς κανέναν Exchange λογαριασμό.

 

Αν δεν έχεις, τότε δώσε μας ακριβώς τον κωδικό Support Code για να δούμε στο net περί τίνος πρόκειται.

 

Δεν έχω πουθενά βάλει Exchange Server και όπως είπα πιό πριν ο κωδικός μηνύματος είναι support code 085002009....εχω ψάξει και εγω, αλά δεν βγάζω άκρη παρά του ότι κάποια στιγμή βρήκα και σε άλλους χρήστες αυτο το πρόβλημα, με τον ίδιο κωδικό.

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως φίλε μου.

http://cineparadisonights.blogspot.com/

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε χωρις firewall,και η θύρα usb να ειναι απευθείας στον υπολογιστή και οχι απο hub.

 

έχω δοκιμάσει απευθείας και απο τον υπολογιστή χωρίς hub.

......χωρίς firewall;...τι πρέπει να κάνω δηλαδή.....sory αλά δεν είμαι και ξεφτέρι σε αυτά!!!

http://cineparadisonights.blogspot.com/

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

για να κανετε ηχογραφηση μιας κλησης ειναι πολυ απλο :

την ωρα της κλησης, πατατε κρατημενο το κουμπι της κλησης (πρασινο τηλεφωνο) και σε 1-2 δευτερολεπτα σας φερνει σε ανοιχτη ακροαση.μετα πατατε κρατημενο το πληκτρο στην αριστερη πλευρα του tytn (αυτο που ειναι για την φωνητικη κληση/εντολη) και σας ανοιγει νεα σημειωση οπου και ξεκινατε εγγραφη....

 

Πολύ καλο Tony :lol:

Ψάχνοντας όμως τρόπους για ηχογράφηση χρησιμοποίησα για πρώτη φορά την ανοικτή ακρόαση και ανακάλυψα σημαντικό πρόβλημα...

Συγκεκριμένα σε ανοικτή ακρόαση ενώ ακούω καθαρά , για να με ακούσει ο συνομιλητής μου πρέπει να το κρατάω λίγα εκατοστα από το στόμα και να φωνάζω διαφορετικά δεν με ακούνε .. Είναι τόσο αδύνατο σε όλους σας παιδιά η έχει πρόβλημα το δικό μου ?

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιησε το firewall που εχεις στον υπολογιστη σου

 

To είχα τελικά ήδη δοκιμάσει.Το τείχος προστασίας είναι απενεργοποιημένο για τον συγχρονισμό.

http://cineparadisonights.blogspot.com/

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλο Tony :lol:

Ψάχνοντας όμως τρόπους για ηχογράφηση χρησιμοποίησα για πρώτη φορά την ανοικτή ακρόαση και ανακάλυψα σημαντικό πρόβλημα...

Συγκεκριμένα σε ανοικτή ακρόαση ενώ ακούω καθαρά , για να με ακούσει ο συνομιλητής μου πρέπει να το κρατάω λίγα εκατοστα από το στόμα και να φωνάζω διαφορετικά δεν με ακούνε .. Είναι τόσο αδύνατο σε όλους σας παιδιά η έχει πρόβλημα το δικό μου ?

Μιχάλη εγώ προσωπικά έχω εντυπωσιαστεί από την ανοιχτή ακρόαση. Ο ήχος είναι πολύ δυνατός και καθαρός, μάλιστα τις (λίγες, 5-6) φορές που την έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα, οι συνομιλητές μου δεν κατάλαβαν τίποτα, ακόμα κι όταν ανοιγόκλεινα την ανοιχτή ακρόαση κατά τη διάρκεια του τηλεφωνήματος. Μιλούσα άνετα, από απόσταση 30-40cm περίπου.

 

Ίσως κάνει διαφορά το ότι έχω ενεργοποιήσει το Auto Gain Control (Start > Settings > System > Microphone AGC). Δεν το έχω δοκιμάσει χωρίς αυτό για να συγκρίνω. Αν δεν το έχεις ενεργοποιήσει, κάνε το και δοκίμασε. Αν και πάλι έχεις πρόβλημα, η διαδικασία backup/hard reset/restore μπορεί να σου διορθώσει τυχόν πρόβλημα.

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση ακόμα (σας έλειψα ε ; :p)

 

Υπάρχει τρόπος στον file explorer (τον "δικό του") να βλέπουμε τα extensions των αρχείων ; Αν όχι, τότε ποιο file explorer προτείνετε που να έχει (και) αυτή τη δυνατότητα ;

 

θενκς... και πάλι :)

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση ακόμα (σας έλειψα ε ; :p)

Υπάρχει τρόπος στον file explorer (τον "δικό του") να βλέπουμε τα extensions των αρχείων ; Αν όχι, τότε ποιο file explorer προτείνετε που να έχει (και) αυτή τη δυνατότητα ;

θενκς... και πάλι :)

nixx

 

http://www.resco.net/pocketpc/explorer/default.asp

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Εδώ και 2-3 μέρες παρατήρησα πως τα alarms του τιτάνα μου στα διάφορα appointments που ορίζω δε λειτουργούν. Το τηλέφωνο δε με ειδοποιεί πια για τα ρεντεβού μου. Σαν PIM application έχω το resco Informnant, αλλά δεν πιστεύω το πρόβλημα να προέρχεται από εκεί. Πρόσφατα εγκατέστησα το Pocket Alarm για να μπορώ να ορίζω δικά μου mp3/wav files για ειδοποιήσεις, αλλά το πρόγραμμα αυτό περιοριζόταν μόνο για ειδοποιήσεις ξυπνητηριών και όχι τις γενικές ειδοποιήσεις του τηλεφώνου.

 

Σας έχει ποτέ παρουσιαστεί αυτό το πρόβλημα; Καμιά ιδέα;

ernani
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...