Jump to content

Google Pixel 8 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, bardull said:

Απλά δεν μας έβαλε το wificall ακόμα, με cosmote είμαι.. 

Δεν το βλέπω να το βάζει..παιδιά πάντως με της 2 εφαρμογές και το apn πλέον  αν το κάνεις μια δυο φορές μετά τα θυμάσαι όλα μπαμ μπαμ  το κάκο είναι ότι αν κλείσεις το τηλ πρέπει να το ξανά και εις άλλα οκ. 

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2024 at 8:08 ΜΜ, nikosz75013 said:

Βγήκε ενημέρωση συστήματος google play.

θυ,ισε μου πως την κανουμε η γινεται αυτοματα?

Ευχαριστω

On 7/7/2024 at 2:37 ΜΜ, nikosz75013 said:

Δεν το βλέπω να το βάζει..παιδιά πάντως με της 2 εφαρμογές και το apn πλέον  αν το κάνεις μια δυο φορές μετά τα θυμάσαι όλα μπαμ μπαμ  το κάκο είναι ότι αν κλείσεις το τηλ πρέπει να το ξανά και εις άλλα οκ. 

θα το βαλει . με την προηγουμενη ηρθε στη νοβα αρα ειναι θεμα χρονου να ερθει και στην κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2024 at 7:48 ΜΜ, VasilisGP said:

Όχι ποτέ! Αν και καλοκαίρι δεν έχω κάνει ακόμα με το 8pro. Πάντως να μου κλείσει απο θερμοκρασία ή να είναι μη λειτουργικό δεν μου είχε συμβεί ούτε στο 6 προ ουτε στο 7 προ

Εμένα στο 6Pro το έχει κάνει πολλές φορές...Φυσικά είμαι έξω πολλές ώρες λόγο δουλειάς,και βγάζει συχνά παράθυρο για τερματισμό ορισμένων λειτουργιών λόγο θερμοκρασίας συσκευής...

Αυτή την στιγμή κοιτάω δύο συσκευές...Pixel 8 Pro, Samsung S24 ultra...Δεν έχω καταλήξει σε κάποια...Φυσικά από το 17 έχω πάντα μια Pixel συσκευή,αλλά κοιτάω και την άλλη...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες πωλειται στο πλαισιο στα 799 και με δωρο ασφαλεια συσκευης για ενα ετος (δεν καλυπτει κλοπη). Κατοχος απο χτες. Το τηλεφωνο ειναι πολυ καλο. Υποστηριζει WIFI calling στην NOVA με το τελευταιο update (λιγο ακυρο σημειο στις ρυθμισεις ο διακοπτης ενεργοποιησης), οταν ζοριζεται ζεσταινεται, η μπαταρια πολυ καλη με πρωτη ματια κατα το στησιμο και το πρωτο ψαξιμο. Ερχομενος απο Oneplus τα μονα σημεια που υστερει ειναι η πιο αργη φορτιση και η θερμανση της συσκευης κατα την φορτιση, η απουσια double tap για κλειδωμα, η απουσια της λειτουργιας αντιγραφης υποκειμενου απ τις φωτογραφιας που υπαρχει σε αλλες android και ios συσκευες και μερικα λαγκαρισματα εδω και κει.  

Edited by goldeneye
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, goldeneye said:

Απο χτες πωλειται στο πλαισιο στα 799 και με δωρο ασφαλεια συσκευης για ενα ετος (δεν καλυπτει κλοπη). Κατοχος απο χτες. Το τηλεφωνο ειναι πολυ καλο. Υποστηριζει WIFI calling στην NOVA με το τελευταιο update (λιγο ακυρο σημειο στις ρυθμισεις ο διακοπτης ενεργοποιησης), οταν ζοριζεται ζεσταινεται, η μπαταρια πολυ καλη με πρωτη ματια κατα το στησιμο και το πρωτο ψαξιμο. Ερχομενος απο Oneplus τα μονα σημεια που υστερει ειναι η πιο αργη φορτιση και η θερμανση της συσκευης κατα την φορτιση, η απουσια double tap για κλειδωμα, η απουσια της λειτουργιας αντιγραφης υποκειμενου απ τις φωτογραφιας που υπαρχει σε αλλες android και ios συσκευες και μερικα λαγκαρισματα εδω και κει.  

Το double tap θα το έχεις αν βάλεις nova launcher. 

Αυτό με το αντιγραφή υποκειμένου, και εμένα μου λείπει, αλλά απ την άλλη δε το έχω δουλέψει και πότε. Πιο σημαντικό κατ εμέ είναι η έλλειψη να μπορείς να αλλάξεις την ημερομηνία που τραβήχτηκε η φώτο. Έχω βρει μια εφαρμογή που αλλάζει το metadata του αρχείου και κάνω τη δουλειά μου. Προσωπικά έχω το 7αρι προ, θα σκεφτώ για το 9. Το 8αρι έχει καλύτερη φωτογραφία όταν έχεις τη νύχτα λάμπες. Το 7αρι σκοτώνει την φώτο σε flares. 

Link to comment
Share on other sites

Η Android 15 beta 4 που βγήκε εχθές, έχει WiFi calling στην Cosmote πλέον.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, baiosss said:

Η Android 15 beta 4 που βγήκε εχθές, έχει WiFi calling στην Cosmote πλέον.

Σούπερ νέα... Να ρωτήσω με beta έχεις κανένα θέμα ; Κολλάει η δεν έχει κανένα θέμα.λεω να την βάλω σε βασική συσκευή που έχω .

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...Στο 8 Pro δεν μπορείς να γυρίσεις την αρχική οθόνη από κάθετη σε οριζόντια;;;Όπως και την λίστα  των εφαρμογών;;;

Στο 6 Pro γερνάει,στο 8 Pro δεν το έχω καταφέρει...

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, nikosz75013 said:

Σούπερ νέα... Να ρωτήσω με beta έχεις κανένα θέμα ; Κολλάει η δεν έχει κανένα θέμα.λεω να την βάλω σε βασική συσκευή που έχω .

Αν βάλεις ,beta κάνει επαναφορά; Την έχει βάλει κανείς; Αν βγει η κανονική υπάρχει δυνατότητα να αλλάξεις χωρίς να χάσεις δεδομένα;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2024 at 8:04 ΠΜ, nikosz75013 said:

Αν βάλεις ,beta κάνει επαναφορά; Την έχει βάλει κανείς; Αν βγει η κανονική υπάρχει δυνατότητα να αλλάξεις χωρίς να χάσεις δεδομένα;

Εχω βαλει beta εδω και περιπου 2 μηνες.Κανενα θεμα τρεχει πολυ καλυτερα απο την 14.Τωρα βγαλανε την τελευταια πριν την βασικη εκδοση 15 οποτε θεωρητικα τα περισσοτερα bugs εχουν διορθωθει.Αν βαλεις την beta δεν γινεται επαναφορα,σου ερχεται σαν αναβαθμιση στις ρυθμισεις.Αν θες να γυρισεις στην 14 απο 15 τοτε ναι γινεται επαναφορα 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εκανα εγράφη στην beta  τρέχει σούπερ και δουλεύει και το wifi calling. Cosmote..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, bardull said:

Πότε βγαίνει κανονικά το android 15 για τα Pixel? 

Λογικα οκτωβριο αλλα μαλλον φετος νωριτερα μιας και αυγουστο θα παρουσιαστει η σειρα 9 αρα ισως και μεσα σεπτεμβριου να δουμε το 15 στις συσκευες μας

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με την παρουσίαση των Pixels 9 θα έρθει και το Α15, μέσα με τέλη Αυγούστου. 

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία απο την μέρα που το οηρα το κινητό δεν θέλει με τίποτα να βγάλει στον καιρό την τοποθεσία μου! Καθε μέρα ξερω τον καιρό στην Ηλιούπολη τον Βύρωνα και σήμερα Γορτυνία! Εχω ανοίξει τοποθεσία τα πάντα με βρίσκει και με το που το ανοίγω παλι Αθήνα δείχνει! Εχει κάποια ρύθμιση "σπέσιαλ"? Να πω οτι δεν εχω ολοι την μερα ανοιχτό Gps

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eklipsi said:

Έχεις μόνο την τοποθεσία σου, στον καιρό,ή έχεις επιλέξει να φαίνονται κι άλλες;

Δεν το ξερω πως το αλλάζω αυτό? 

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Shinig said:

Δεν το ξερω πως το αλλάζω αυτό? 

Εννοώ αν έχεις επιλέξει να σου δείχνει τον καιρό και από άλλες πόλεις εκτός.της δικής σου. Όταν το είχα έτσι μου έδειχνε πρώτα Αθήνα και όχι Λάρισα που είμαι... 

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_s3 said:

Google play system update Ιουλίου!

Έχουμε καμία αλλαγή;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, nikosz75013 said:

Έχουμε καμία αλλαγή;

Ξανά έβαλα beta. Και με μια αναβάθμιση που έκανε πάει μπάλα σε όλα 

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει από που αναβαθμιζω Google play system? 

Το βρήκα... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...