Jump to content

Google Pixel 8 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, baiosss said:

Όχι. Αυτό το παντρεύεσαι. Μόνο με αλλαγή launcher.

Δυστυχώς αυτό κατάλαβα. Πολύ κρίμα και δεν θέλω να μπλέκω με άλλους launchers πάλι. Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση ..σημερα τραβηξα 2 ολοιδιες φωτο τη μια με 12.5μπ και την αλλη με 50

Οταν τις ειδα προσεξα οτι και οι 2 ηταν ιδιο μεγεθος αρχειο δλδ 10mb

Περιεργο?

Link to comment
Share on other sites

Αν και πρωτη συσκευη εχω iphone εχω παθει πλακα με το pixel 8 pro .Απιστευτη συσκευη και τρομερες φωτογραφιες

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, bujinkan said:

Αν και πρωτη συσκευη εχω iphone εχω παθει πλακα με το pixel 8 pro .Απιστευτη συσκευη και τρομερες φωτογραφιες

Από μπαταρία πως πάει φίλε μου; 

Ακόμη μία ερώτηση έχω. Μπορεί να το συνδέσεις στην τηλεόραση όπως την σειρά s της samsung πχ; 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wpandroidios said:

Από μπαταρία πως πάει φίλε μου; 

Ακόμη μία ερώτηση έχω. Μπορεί να το συνδέσεις στην τηλεόραση όπως την σειρά s της samsung πχ;

 

αυτονομια καλη

για το αλλο δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, wpandroidios said:

Ακόμη μία ερώτηση έχω. Μπορεί να το συνδέσεις στην τηλεόραση όπως την σειρά s της samsung πχ; 

Για χρόνια η Google είχε πεισματική άρνηση σε αυτό.

Με τη σειρά 8 φαίνεται να το μαζεύει λίγο. Το έδωσε στην Beta πριν μερικούς μήνες και λένε ότι θα το δώσει στο Αndroid 15.
Σχετικό λινκ:

https://www.androidauthority.com/google-pixel-8-display-output-3424412/

Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι. Ίσως κάποιο παιδί που έχει beta να ξέρει παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2024 at 9:36 ΜΜ, wpandroidios said:

Από μπαταρία πως πάει φίλε μου; 

Ακόμη μία ερώτηση έχω. Μπορεί να το συνδέσεις στην τηλεόραση όπως την σειρά s της samsung πχ; 

 

On 2/6/2024 at 5:26 ΜΜ, Sotnem said:

Για χρόνια η Google είχε πεισματική άρνηση σε αυτό.

Με τη σειρά 8 φαίνεται να το μαζεύει λίγο. Το έδωσε στην Beta πριν μερικούς μήνες και λένε ότι θα το δώσει στο Αndroid 15.
Σχετικό λινκ:

https://www.androidauthority.com/google-pixel-8-display-output-3424412/

Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι. Ίσως κάποιο παιδί που έχει beta να ξέρει παραπάνω.

Ναι δουλεύει κανονικά με τις beta A15.

 

Screenshot_20240603-234238.png

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστή , καλώδιο τι προτείνετε; 

Βάση αυτοκινήτου να πάω σε magsafe μαζί με θήκη; Τι λέτε; 

 

On 3/6/2024 at 11:45 ΜΜ, baiosss said:

 

Ναι δουλεύει κανονικά με τις beta A15.

 

Screenshot_20240603-234238.png

Φίλε μου την οθόνη του κινητού μπορείς να την κλείσεις όταν είναι συνδεμένο; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, wpandroidios said:

Φορτιστή , καλώδιο τι προτείνετε; 

Βάση αυτοκινήτου να πάω σε magsafe μαζί με θήκη; Τι λέτε; 

 

Φίλε μου την οθόνη του κινητού μπορείς να την κλείσεις όταν είναι συνδεμένο; 

Ναι γιατί να μην μπορείς; Ότι κάνεις με την συσκευή στην καθημερινότητα σου, το κάνεις κι όταν είναι συνδεδεμένη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, baiosss said:

Ναι γιατί να μην μπορείς; Ότι κάνεις με την συσκευή στην καθημερινότητα σου, το κάνεις κι όταν είναι συνδεδεμένη.

Εννοώ όταν είναι συνδεμένο με καλώδιο στην τηλεόραση να δείχνει πχ βίντεο έχοντας κλειστή την οθόνη του κινητού. 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, bardull said:

Άργησε λίγο η Google για την αναβάθμιση... 

καποια μεγαλη η απλη αναβαθμιση?

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κυκλοφόρησε η αναβάθμιση Ιουνίου με feature drop. Έδωσε manual controls και στα δύο προηγούμενα 6 και 7 Pro για την κάμερα τους.

https://www.androidfaithful.com/pixel-feature-drop-june-2024/

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, baiosss said:

Μόλις κυκλοφόρησε η αναβάθμιση Ιουνίου με feature drop. Έδωσε manual controls και στα δύο προηγούμενα 6 και 7 Pro για την κάμερα τους.

https://www.androidfaithful.com/pixel-feature-drop-june-2024/

Επίσης μπήκε αυτό που συζητούσαμε με τη σύνδεση με εξωτερική οθόνη.

Πολύ χρήσιμο αυτό με την αναζήτηση αριθμού. Λειτουργεί εδώ; Δεν έχω προλάβει να κάνω την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Sotnem said:

Επίσης μπήκε αυτό που συζητούσαμε με τη σύνδεση με εξωτερική οθόνη.

Πολύ χρήσιμο αυτό με την αναζήτηση αριθμού. Λειτουργεί εδώ; Δεν έχω προλάβει να κάνω την αναβάθμιση.

Είμαι με την 15αρα beta, οπότε δεν ξέρω αν δουλεύει το look up.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, baiosss said:

Είμαι με την 15αρα beta, οπότε δεν ξέρω αν δουλεύει το look up.

https://9to5google.com/2024/06/12/google-phone-lookup-pixel/

Σταδιακό release λέει εδώ. Έκανα το update αλλά μέχρι στιγμής δεν το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ψηθεί να το πάρω από το αγγλικό αμαζόν στα 700 ευρώ... 

Έχω Vodafone είμαι επαρχία και φοβάμαι να πω την αλήθεια μήπως έχω θέμα με το σήμα 

Και ένα ακόμα, μου τη δίνει που σε όλα τα battery τεστ σβήνει πρώτο το πιξελ

 

Τόσο χάλια είναι αυτός ο τενσορ; 

Επισης το gps δουλεύει άψογα; 

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, patrik said:

Ρε παιδιά έχω ψηθεί να το πάρω από το αγγλικό αμαζόν στα 700 ευρώ... 

Έχω Vodafone είμαι επαρχία και φοβάμαι να πω την αλήθεια μήπως έχω θέμα με το σήμα 

Και ένα ακόμα, μου τη δίνει που σε όλα τα battery τεστ σβήνει πρώτο το πιξελ

 

Τόσο χάλια είναι αυτός ο τενσορ; 

Επισης το gps δουλεύει άψογα; 

Όχι δεν είναι τόσο χάλια ο Tensor. Μια χαρά είναι. Δεν ξέρω τι απαιτήσεις έχει βέβαια. Πρόβλημα δεν είχα ούτε με τον πρώτο Tensor στο P6. Στο P8 Pro είναι ακόμα καλύτερα τα πράγματα.

Από μπαταρία είναι ΟΚ, αλλά τίποτα τρομερό. Αν θες 6-7 ώρες SOT και παιχνίδια και ιστορίες σίγουρα υπάρχουν καλύτερες λύσεις. Ποτέ δεν είχαν την καλύτερη μπαταρία τα Pixel. Εγώ φορτίζω περίπου ανά 1,5 ημέρα με 4 ώρες SOT και ποσοστό 30-40%. Είμαι συνήθως με ασύρματο σε δουλειά-σπίτι, δεν παίζω παιχνίδια, δεν βλέπω ταινίες, αλλά έχω άπειρα e-mails λόγω δουλειάς και μηνύματα/ειδοποιήσεις σε πάρα πάρα πολλές εφαρμογές. Δεν το κρατάω για ώρες στο χέρι συνεχόμενα, αλλά κάθε λίγο και λιγάκι το χρησιμοποιώ για να δω κάτι. Δηλαδή χτυπάει κάτι. Ξεκλειδώνω, τσεκάρω, κάνω κάτι για λίγη ώρα και πάμε ξανά. Αυτή είναι η χρήση μου. Χονδρικά στα λέω, τα νούμερα γιατί δεν το παρακολουθώ ιδιαίτερα. Κάποτε χρησιμοποιούσα GSam, τώρα δεν το έχω και τα στατιστικά του Pixel είναι της πλάκας.

GPS δεν ξέρω τι εννοείς. Αν θες κάτι διαφορετικό σαν έναν φίλο που έψαχνε δορυφόρους δεν έχω απάντηση. Στο αυτοκίνητο που το χρησιμοποιώ συχνά για navigation δεν είχα θέμα ποτέ. Σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη-Εθνική Οδό και στο εξωτερικό με roaming.

Για το σήμα δεν μπορώ να σου πω κάτι. Δεν ξέρω πού μένεις και πώς είναι η κατάσταση εκεί. Ούτε έχω Vodafone. Με κλήσεις δεν είχα ουδέποτε θέμα. Έχω VoLTE και μετά από τα updates ενεργοποιώ το VoWiFi. Το 5G δεν το έχω ενεργοποιημένο, δεν μου προσφέρει κάτι τρομερό στη χρήση μου και τρώει περισσότερη μπαταρία. Ούτε χαμένες κλήσεις, ούτε πρόβλημα. Νομίζω κάποια παιδιά με 2η κάρτα e-sim είχαν θέματα. Προσωπικά πιστεύω παίζει μεγάλο ρόλο και η κάλυψη. Αν είσαι πολύ ζόρικα εκεί που είσαι, δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Sotnem said:

Όχι δεν είναι τόσο χάλια ο Tensor. Μια χαρά είναι. Δεν ξέρω τι απαιτήσεις έχει βέβαια. Πρόβλημα δεν είχα ούτε με τον πρώτο Tensor στο P6. Στο P8 Pro είναι ακόμα καλύτερα τα πράγματα.

Από μπαταρία είναι ΟΚ, αλλά τίποτα τρομερό. Αν θες 6-7 ώρες SOT και παιχνίδια και ιστορίες σίγουρα υπάρχουν καλύτερες λύσεις. Ποτέ δεν είχαν την καλύτερη μπαταρία τα Pixel. Εγώ φορτίζω περίπου ανά 1,5 ημέρα με 4 ώρες SOT και ποσοστό 30-40%. Είμαι συνήθως με ασύρματο σε δουλειά-σπίτι, δεν παίζω παιχνίδια, δεν βλέπω ταινίες, αλλά έχω άπειρα e-mails λόγω δουλειάς και μηνύματα/ειδοποιήσεις σε πάρα πάρα πολλές εφαρμογές. Δεν το κρατάω για ώρες στο χέρι συνεχόμενα, αλλά κάθε λίγο και λιγάκι το χρησιμοποιώ για να δω κάτι. Δηλαδή χτυπάει κάτι. Ξεκλειδώνω, τσεκάρω, κάνω κάτι για λίγη ώρα και πάμε ξανά. Αυτή είναι η χρήση μου. Χονδρικά στα λέω, τα νούμερα γιατί δεν το παρακολουθώ ιδιαίτερα. Κάποτε χρησιμοποιούσα GSam, τώρα δεν το έχω και τα στατιστικά του Pixel είναι της πλάκας.

GPS δεν ξέρω τι εννοείς. Αν θες κάτι διαφορετικό σαν έναν φίλο που έψαχνε δορυφόρους δεν έχω απάντηση. Στο αυτοκίνητο που το χρησιμοποιώ συχνά για navigation δεν είχα θέμα ποτέ. Σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη-Εθνική Οδό και στο εξωτερικό με roaming.

Για το σήμα δεν μπορώ να σου πω κάτι. Δεν ξέρω πού μένεις και πώς είναι η κατάσταση εκεί. Ούτε έχω Vodafone. Με κλήσεις δεν είχα ουδέποτε θέμα. Έχω VoLTE και μετά από τα updates ενεργοποιώ το VoWiFi. Το 5G δεν το έχω ενεργοποιημένο, δεν μου προσφέρει κάτι τρομερό στη χρήση μου και τρώει περισσότερη μπαταρία. Ούτε χαμένες κλήσεις, ούτε πρόβλημα. Νομίζω κάποια παιδιά με 2η κάρτα e-sim είχαν θέματα. Προσωπικά πιστεύω παίζει μεγάλο ρόλο και η κάλυψη. Αν είσαι πολύ ζόρικα εκεί που είσαι, δεν ξέρω.

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ για αυτά που έγραψες 

Παιχνίδια δεν παίζω πότε, κλήσεις έχω κάποιες και δεδομένα ανοιχτά όλη μέρα. 

Για το gps απλά ρωτάω αν δουλεύει καλά. Δεν ψάχνω κάτι παράξενο . Όταν πάω Αθήνα θέλω να λειτουργεί καλά και να μη χάνει το σήμα. 

Αυτή τη στιγμή έχω το s23 ultra απ το οποίο είμαι ευχαριστημένος και απλά για αλλαγή σκέφτομαι να πάω στο πιξελ. 

Τώρα όσον αφορά το σήμα βρίσκομαι στην Ανδρο οπότε μόνο με δοκιμή θα ξέρουμε πως θα λειτουργήσει 

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sotnem said:

Έχω VoLTE και μετά από τα updates ενεργοποιώ το VoWiFi.

Ti ? αποκτησαμε wifi call? Τωρα με την χθεσινη αναβαθμιση? Η απλως δεν το ειχα παρει χαμπαρι ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...