Jump to content

Motorola Edge 40 Neo


CaptainChris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 minutes ago, Arinapac said:

Δυστυχώς δεν έχω εθνική οπότε δεν μπορώ να κάνω αυτό που προτείνεις ....

Ζοριζομαι λίγο για 399 πάντως ! 

ναι για 399 ειναι αρκετά ομολογώ,,,και στο πλαίσιο εχει 10%σε eurobank αν σε ενδιαφέρει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 252
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

10 minutes ago, paraskevas013 said:

ναι για 399 ειναι αρκετά ομολογώ,,,και στο πλαίσιο εχει 10%σε eurobank αν σε ενδιαφέρει!

Μπα....ούτε απ'"αυτήν έχω !! 😁😁

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Arinapac said:

Μπα....ούτε απ'"αυτήν έχω !! 😁😁

Subtotal (1 item):EUR 239,28

Postage & Packing:EUR 13,29

Import Fees Deposit:EUR 15,15

Exchange rate guarantee fee: EUR 5,69

Order Total:EUR 273,41

Να τ αφήσω;;; ;

https://www.amazon.co.uk/Motorola-Moto-Edge-Neo-256/dp/B0CG97XZ2V?tag=lagonika0cc-21&creative=6738

 

Έσκασε πριν λίγο https://www.lagonika.gr/prosfores/motorola-edge-40-neo-12gb256gb-2/

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, terry39 said:

Subtotal (1 item):EUR 239,28

Postage & Packing:EUR 13,29

Import Fees Deposit:EUR 15,15

Exchange rate guarantee fee: EUR 5,69

Order Total:EUR 273,41

Να τ αφήσω;;; ;

https://www.amazon.co.uk/Motorola-Moto-Edge-Neo-256/dp/B0CG97XZ2V?tag=lagonika0cc-21&creative=6738

 

Έσκασε πριν λίγο https://www.lagonika.gr/prosfores/motorola-edge-40-neo-12gb256gb-2/

Δεν έχω καταλάβει τίποτα ....

Στο αμαζον είναι η παραγγελία ? Μου ανοίγει το ένα λινκ πίσω από το άλλο και δεν μπορώ να καταλάβω 

Edited by Arinapac
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Arinapac said:

Δεν έχω καταλάβει τίποτα ....

Στο αμαζον είναι η παραγγελία ? Μου ανοίγει το ένα λινκ πίσω από το άλλο και δεν μπορώ να καταλάβω 

Ναι στο Αγγλικό Amazon, 274€ περίπου με όλα τα έξοδα και στα 2 χρώματα 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή, καλή τιμή έχει το απλό, όχι το neo,250 euro στο best price, τιμή που δεν βρίσκεται ούτε στην ινδία.η μόνη διαφορά έχει 8 ram αντί 12,καλύτερο επεξεργαστή, μικρότερη μπαταρία 4400 αντί για 5000 που έχει το neo.

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, terry39 said:

Ναι στο Αγγλικό Amazon, 274€ περίπου με όλα τα έξοδα και στα 2 χρώματα 

Κατά πόσο ασφαλής είναι η παραγγελία εκεί ? Και πως πληρώνω ? Δεν έχω ξανακάνει παραγγελία εκεί !

1 ώρα πριν, bdros said:

Αυτή τη στιγμή, καλή τιμή έχει το απλό, όχι το neo,250 euro στο best price, τιμή που δεν βρίσκεται ούτε στην ινδία.η μόνη διαφορά έχει 8 ram αντί 12,καλύτερο επεξεργαστή, μικρότερη μπαταρία 4400 αντί για 5000 που έχει το neo.

 

Έχω το realme master edition me 8/256 και 4400 μπαταρία 

Δεν θέλω να πάω σε ένα ίδιο ....

Link to comment
Share on other sites

Έχω το realme master edition me 8/256 και 4400 μπαταρία 
Δεν θέλω να πάω σε ένα ίδιο ....
Πληρώνεις με κάρτα ή PayPal, για την πληρωμή, ειδικά με το amazom δεν έχεις κανένα φόβο. Το edge 40 είναι σε κάποια καλύτερα κι απ' το neo, π.χ κάμερα και επεξεργαστής. Αλλά κι εγώ θα προτιμούσα το edge 40 neo.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Arinapac said:

Κατά πόσο ασφαλής είναι η παραγγελία εκεί ? Και πως πληρώνω ? Δεν έχω ξανακάνει παραγγελία εκεί !

Έχω το realme master edition me 8/256 και 4400 μπαταρία 

Δεν θέλω να πάω σε ένα ίδιο ....

η μπαταρία είναι εξάρτηση πολλών πραγμάτων, το Motorola edge 40 έχει καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας από το Xiaomi redmi note 10 pro που έχει 5000 μπαταρία, και λίγο χειρότερη κατανάλωση μπαταρίας από το Xiaomi redmi note 11 pro πάλι με 5000 μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά σαν συσκευή το Motorola edge 40 είναι καλύτερη συσκευή  ( επεξεργαστής, κάμερα κλπ όπως γράφεται σε reviews ) από το edge 40 neo . 

Ειδικά στην τιμή του best price είναι μονόδρομος . 

Έκανα παραγγελία στα 200€ με απαλλαγή ΦΠΑ . 

Καλημέρα 😊 

Edited by Polson
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bdros said:

η μπαταρία είναι εξάρτηση πολλών πραγμάτων, το Motorola edge 40 έχει καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας από το Xiaomi redmi note 10 pro που έχει 5000 μπαταρία, και λίγο χειρότερη κατανάλωση μπαταρίας από το Xiaomi redmi note 11 pro πάλι με 5000 μπαταρία.

Δεν έχω παράπονο από το realme μου ....απλά δεν σκέφτομαι να πάω σε ένα  με.πανω κάτω ίδια χαρακτηριστικά .Ψάχνω κάτι λίγο πιο πάνω ....

Link to comment
Share on other sites

Εχει την δυνατότητα για διπλές εφαρμογές, όπως τα xiaomi;
 
Ναι υπάρχει κανονικότατα κλωνοποίηση εφαρμογών. Βέβαια δεν έχω κάνει ποτέ κλωνοποίηση για να ξέρω αν δουλεύει σωστά, παλιά σε Realme συσκευές είχα διαβάσει πως είχαν θέματα. Αν χρησιμοποιεί κάποιος μπορεί να σου απαντήσει.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το whatsapp την έχει μόνο του στις ρυθμίσεις του.το viber που ήθελα διπλό εγώ, δεν το βρήκα.μονο αν κατεβάσεις από το play store, εφαρμογή για dual app, αλλά εμένα δεν μου άρεσε λόγω διαφημίσεων.

Εφαρμογή για φωτογραφίες,ποια χρησιμοποιείται εκτός του Google?

2 ώρες πριν, papg said:

Εχει την δυνατότητα για διπλές εφαρμογές, όπως τα xiaomi;

 

όχι 

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι κάποια μοντέλα της Motorola έχουν θέμα στη λειτουργία hotspot. Δε ξέρω αν αυτή η συσκευή είναι μια από αυτές αλλά όποιος ενδιαφέρεται για αγορά και θέλει να χρησιμοποιεί το hotspot καλό είναι να το ψάξει πρώτα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites






Το whatsapp την έχει μόνο του στις ρυθμίσεις του.το viber που ήθελα διπλό εγώ, δεν το βρήκα.μονο αν κατεβάσεις από το play store, εφαρμογή για dual app, αλλά εμένα δεν μου άρεσε λόγω διαφημίσεων.
Εφαρμογή για φωτογραφίες,ποια χρησιμοποιείται εκτός του Google?
όχι 


Πρώτα από όλα υπάρχει η επιλογή για clone app πηγαίνοντας ρυθμίσεις/σύστημα/πολλοί χρήστες και εκεί μπορείς να βάλεις όσους χρήστες προτείνει και να κατεβάσεις εκ νέου ότι εφαρμογές θέλεις να υπάρχουν ως διπλότυπες.
Εγώ χρησιμοποιώ της Motorola την επίσημη για τις φωτογραφίες και την καινούρια εφαρμογή με την επεξεργασία της Xiaomi Hyper OS.

Να αναφέρω ότι κάποια μοντέλα της Motorola έχουν θέμα στη λειτουργία hotspot. Δε ξέρω αν αυτή η συσκευή είναι μια από αυτές αλλά όποιος ενδιαφέρεται για αγορά και θέλει να χρησιμοποιεί το hotspot καλό είναι να το ψάξει πρώτα...


Δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις αλλά τουλάχιστον εγώ που το συνδέω κάθε μέρα στο αυτοκίνητο με την Android οθόνη, συνδέεται μια χαρά, γρήγορα και δεν μου χάνει την σύνδεση.

Στάλθηκε από το motorola edge 40 neo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, duc said:



Δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις αλλά τουλάχιστον εγώ που το συνδέω κάθε μέρα στο αυτοκίνητο με την Android οθόνη, συνδέεται μια χαρά, γρήγορα και δεν μου χάνει την σύνδεση.


Στάλθηκε από το motorola edge 40 neo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



 

 

Μα αυτό ακριβώς έγραψα, ότι δε ξέρω αν ανήκει αυτή η συσκευή σε αυτές που εμφανίζουν αυτό το πρόβλημα αλλά αυτό είναι ένα πρόβλημα γνωστό στις συσκευές της Motorola... Εμένα ας πούμε (σε G32) δε λειτουργεί. Όχι βέβαια ότι με πειράζει καθώς τι ίντερνετ να μοιράσω με 4G συνδεσιμότητα (ούτε καν 4G+)

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό ακριβώς έγραψα, ότι δε ξέρω αν ανήκει αυτή η συσκευή σε αυτές που εμφανίζουν αυτό το πρόβλημα αλλά αυτό είναι ένα πρόβλημα γνωστό στις συσκευές της Motorola... Εμένα ας πούμε (σε G32) δε λειτουργεί. Όχι βέβαια ότι με πειράζει καθώς τι ίντερνετ να μοιράσω με 4G συνδεσιμότητα (ούτε καν 4G+)
Τι να σου πω, μάλλον είσαι από τους άτυχους, πάντως έχω καιρό να ακούσω για πρόβλημα σε διαμοιρασμό hot spot.

Στάλθηκε από το motorola edge 40 neo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με Motorola edge 40neo, ποτέ δεν μπόρεσα να κάνω διαμοιρασμό σε hot spot ..όσες φορές κ αν προσπάθησα δεν τα κατάφερα..είναι το μόνο αρνητικό, όσον αφορά την συγκεκριμένη συσκευή .

Link to comment
Share on other sites

@atillas24@chrisglek

Καλημερα και καλη χρονια !!!!

Εχετε δοκιμασει να κανετε reset το apn απο τις ρυθμισεις ή και να κανετε reset τις ρυθμισεις δικτυου ;; Μια αλλη λυση που βρηκα ψαχνοντας στο forum της lenovo/motorola που μπορει να βοηθησει ειναι να απενεργοποιησετε τελειως την ασφαλεια απο τις ρυμθισεις του hotspot.

Επισης chrisglek, εχεις δοκιμασει και με 5g και με 4g ;; 

Σκοπευω και εγω να παρω το 40 neo και η αληθεια ειναι οτι δεν χρησιμοπιω καθολου το hotspot, το εχω μονο για εκτακτη αναγκη αν παθει κατι το internet στο σπιτι για πολλες ωρες οι και μερες, αν και εχοντας οπτικη ινα λιγο δυσκολο, αλλα ποτε δεν ξερεις. Βεβαια θα ηθελα να δουλευουν ολα σωστα σε ενα καινουριο κινητο, οπως ειναι απολυτος λογικο. 

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Έμμεσα βγαίνει 319.99 στον Κωτσόβολο, μιας κι έχει προωθητικη ενέργεια και σας επιστρέφει 80 ευρώ δωροεπιταγη για επόμενη αγορά διπλάσιας αξίας (της δωροεπιταγης). 

 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, nikiforos_ said:

Γιατί όχι από αμαζον να γλιτώσεις κανά 40άρι

Δεν ξέρω !! Ίσως γιατί δεν έχω ξανά κάνει παραγγελία από Amazon 

Καλή χρονιά με υγεία 

Link to comment
Share on other sites

On 16/12/2023 at 2:00 ΜΜ, zchrisz said:

Προστατευτικό τζαμάκι έχει βάλει κανένας ή δεν ταιριάζει λόγο της κυρτής οθόνης;

 

Τελικά τζαμάκι από Temu. Ταιριάζει μια χαρά!

 

Screenshot_2024-01-02-19-54-45-329_com.einnovation.temu.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...