Jump to content

Motorola Edge 40 Neo


CaptainChris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

53 minutes ago, duc said:

Κατά πάσα πιθανότητα; Από που προκύπτει αυτό Παλίκαρε;
Εγώ πριν το πάρω ήταν το πρώτο πράγμα που έψαξα, παντού γράφουν για 2 major update, δλδ θα πάρει και Android 14 αλλά και 15, και συνολικά 3 χρόνια υποστήριξης security patch.
Μάλλον θα νομίζεις ότι πήρες doogee ή Oukitel ..... Που με ότι Android το πήρες με αυτό το παντρεύεσαι.
Αν δεν γνωρίζετε απλά μην γράφετε ασάφειες και στο περίπου, μπείτε στο Google γράψτε για την υποστήριξη για το συγκεκριμένο τηλέφωνο και θα σας λυθούν όλες οι απορίες.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φίλε μου δε καταλαβαίνω προς τι η επίθεση; Εννοείται πως δεν έγραψα για κάτι σίγουρο. Έγραψα "κατά πάσα πιθανότητα" για αυτό ακριβώς το λόγο, επειδή δεν είμαι σίγουρος. Πίστεψε με όμως, ούτε η ίδια η Motorola είναι σίγουρη (μας έχει "κρεμάσει" στο παρελθόν, βλ. G3). Όπως και εσύ έτσι και γω κάνω ενδελεχή έρευνα πριν αγοράσω συσκευή και χρόνια τώρα λέω ότι η Motorola είναι η Toyota των κινητών. Όσο για doogee και oukitel συμφωνώ μαζί σου και γελάω στη μούρη (ναι, το έχω κάνει) όσων έχουν τέτοια συσκευή.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 252
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φίλε μου δε καταλαβαίνω προς τι η επίθεση; Εννοείται πως δεν έγραψα για κάτι σίγουρο. Έγραψα "κατά πάσα πιθανότητα" για αυτό ακριβώς το λόγο, επειδή δεν είμαι σίγουρος. Πίστεψε με όμως, ούτε η ίδια η Motorola είναι σίγουρη (μας έχει "κρεμάσει" στο παρελθόν, βλ. G3). Όπως και εσύ έτσι και γω κάνω ενδελεχή έρευνα πριν αγοράσω συσκευή και χρόνια τώρα λέω ότι η Motorola είναι η Toyota των κινητών. Όσο για doogee και oukitel συμφωνώ μαζί σου και γελάω στη μούρη (ναι, το έχω κάνει) όσων έχουν τέτοια συσκευή.
Δεν είναι επίθεση, πριν γράψεις εσύ για το κατά πάσα πιθανότητα, έγραψα εγώ και ενημέρωσα για την πολιτική της Motorola-Lenovo για την συγκεκριμένη συσκευή. Λέει ότι το Motorola edge 40 neo θα πάρει 2 μεγάλες αναβαθμίσεις και θα πάει μέχρι και το Android 15 μαζί με 3 χρόνια υποστήριξης security patch..
Επιβεβαιωμένο και από τους φίλους Ινδούς που ασχολούνται πολύ περισσότερο με τα Motorola.
Τώρα αν όλα αυτά που γράφονται στα διάφορα site τεχνολογίας είναι μούφες δεν μπορώ να το ξέρω, δεν είμαι Πυθία ούτε μελλοντολόγος. Εγώ ότι διάβασα έγραψα και ελπίζω να κρατήσουν το λόγο τους μιας που μπαίνουν δυνατά ξανά στο χώρο των smartphone.

Στάλθηκε από το motorola edge 40 neo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

2 πραγματακια ήθελα να ρωτήσω 

Υπάρχει τρόπος όταν είναι σε αναμονή να μην είναι μαύρη η οθόνη ?ειδικά όταν έρχονται ειδοποιησεις?

Γιατί παρατήρησα πως ανάβει η οθόνη για λίγο και μετά σβήνει...aod είδα πως δεν υπάρχει ..κάτι άλλο ίσως?

2)έχετε κατεβάσει κάποια καλή εφαρμογή ως gallery γιατί δεν πολυβολευει το google photos ...

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites



Καλημέρα ,
2 πραγματακια ήθελα να ρωτήσω 
Υπάρχει τρόπος όταν είναι σε αναμονή να μην είναι μαύρη η οθόνη ?ειδικά όταν έρχονται ειδοποιησεις?
Γιατί παρατήρησα πως ανάβει η οθόνη για λίγο και μετά σβήνει...aod είδα πως δεν υπάρχει ..κάτι άλλο ίσως?
2)έχετε κατεβάσει κάποια καλή εφαρμογή ως gallery γιατί δεν πολυβολευει το google photos ...
Ευχαριστώ πολύ!


Υπάρχει AOD αλλά δουλεύει με κούνημα του τηλεφώνου ή με απλό tap στην οθόνη του, έτσι δουλεύει η AOD της Motorola.
Σαν εναλλακτική επιλογή κατέβασε το muviz edge που έχω εγώ κάνει φοβερή δουλειά.
Συλλογή μπορείς να κατεβάσεις της Motorola που έχω εγώ και είναι πολλή καλή.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, duc said:


 

 


Υπάρχει AOD αλλά δουλεύει με κούνημα του τηλεφώνου ή με απλό tap στην οθόνη του, έτσι δουλεύει η AOD της Motorola.
Σαν εναλλακτική επιλογή κατέβασε το muviz edge που έχω εγώ κάνει φοβερή δουλειά.
Συλλογή μπορείς να κατεβάσεις της Motorola που έχω εγώ και είναι πολλή καλή.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Ok ευχαριστώ πολύ 😊

Ποια είναι η εφαρμογή της Motorola για gallery ?🤔

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι, σήμερα μου βρήκε update το T3TM33.23-100-3...
Ξεκίνησε να το κατεβάζει αλλά για κάποιο λόγο σταμάτησε να κατεβαίνει η ενημέρωση και μου έβγαλε μήνυμα πως το λογισμικό δεν ενημερώθηκε στην έκδοση T3TM33.23-100-3.
Η λήψη της ενημέρωσης απέτυχε στις 29 Νοεμβρίου 2023 στις 14:41.
Ξέρει κανείς για ποιο λόγο συνέβηκε αυτό;
Τώρα που κάνω έλεγχο για ενημερώσεις μου λέει..
Όλα φαίνονται εντάξει....
Χρησιμοποιείται το πιο πρόσφατο λογισμικό....
WTF, αν κάποιος ξέρει ας απαντήσει, σας ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα!Σήμερα παράγγειλα το εν λόγω κινητό σε μαύρο από public απο την πρώτη στιγμή που το είδα λέω αυτό ειναι,μου αρέσει πολύ σαν συσκευή και με όλα αυτά που έχω διαβάσει ελπίζω να το ευχαριστηθώ και να μην το μετανιωσω,μολις παραλάβω θα πω εντυπώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

On 29/11/2023 at 11:01 ΜΜ, chris1974 said:

Καλησπέρα και απο μένα!Σήμερα παράγγειλα το εν λόγω κινητό σε μαύρο από public απο την πρώτη στιγμή που το είδα λέω αυτό ειναι,μου αρέσει πολύ σαν συσκευή και με όλα αυτά που έχω διαβάσει ελπίζω να το ευχαριστηθώ και να μην το μετανιωσω,μολις παραλάβω θα πω εντυπώσεις. 

Καλημέρα ,προερχόμενη από Huawei χρόνια τωρα...το πάλεψα και χωρις google services αλλά με κούρασαν ...πέρασα από Samsung που δε με βόλεψε και τώρα έχω το Motorola ...

Σαν συσκευή είναι πολύ όμορφη και προσεγμενη...ικανοποιητική κάμερα ...η μπαταρία μια χαρά ,το περιβάλλον χρήσης βολικό πολύ..θα ήθελα ένα always on display από την Motorola κ όχι μέσω εφαρμογής πχ...και λίγα μπλιμπλικακια στην κάμερα επιπλέον αλλά αυτό που κατάλαβα όσον καιρό έψαχνα συσκευή είναι πως για να βρεις κάτι αντίστοιχο Μ αυτό που πριν λίγα χρόνια αγόραζαμε με 300-400 ευρώ ,τώρα θέλουμε 700 με 800..

Οπότε οκ ...όλα καλά 🙂...

Για την τιμή που το αγόρασα είναι άψογο !

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν έχει always on display?...μου κάνει εντύπωση που παλιότερα τηλεφωνα μοτορολα με ips οθονες εχουν.

Εχετε κοταξει στην εφαρμογή "Μοτο" στην κατηγορία "οθονη συνοψης"?

Αν δεν υπάρχει τοτε ειναι περίεργο και λυπηρό που το κατήργησαν...

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, GPOWER said:

Σίγουρα δεν έχει always on display?...μου κάνει εντύπωση που παλιότερα τηλεφωνα μοτορολα με ips οθονες εχουν.

Εχετε κοταξει στην εφαρμογή "Μοτο" στην κατηγορία "οθονη συνοψης"?

Αν δεν υπάρχει τοτε ειναι περίεργο και λυπηρό που το κατήργησαν...

Όχι δεν έχει ,μόνο όταν φορτίζει ...😟...μου είπαν σε προηγούμενο ποστ όμως για μια εφαρμογή που δουλεύει μια χαρά ...

Δεν ξέρω μήπως το προσθέσουν κάποια στιγμή (δεν ξέρω αν γίνεται κάτι τέτοιο )..δεν είναι κάτι που με χάλασε ιδιαίτερα βέβαια αλλά επειδή το είχα συνηθίσει στα προηγούμενα κινητά το αναφέρω ..

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει ,μόνο όταν φορτίζει ......μου είπαν σε προηγούμενο ποστ όμως για μια εφαρμογή που δουλεύει μια χαρά ...
Δεν ξέρω μήπως το προσθέσουν κάποια στιγμή (δεν ξέρω αν γίνεται κάτι τέτοιο )..δεν είναι κάτι που με χάλασε ιδιαίτερα βέβαια αλλά επειδή το είχα συνηθίσει στα προηγούμενα κινητά το αναφέρω ..
Υπάρχει AOD, όμως δεν δουλεύει όπως σε άλλες εταιρείες.
Δεν είναι μόνιμα αναμμένη, υπάρχει επιλογή να ανάβει όταν απλά νιώσει ότι κουνηθεί το τηλέφωνο ή με απλό χτύπημα στην οθόνη.
Το muviz edge που πρότεινα παραπάνω δουλεύει άψογα για αυτούς που θέλουν μόνιμα να φαίνεται η ώρα ή άλλες ειδοποιήσεις στην οθόνη και χωρίς να καταναλώνει μπαταρία.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις το τηλεφωνο ειναι αψογο δεν κολλαει ρολαρει πολυ ωραια δεν λαγκαρει,η οθονη πολυ φωτεινη, χρωματα τελεια,μπαταρια κτηνος κραταει εγω που παιζω και παιχνιδια και ιντερνετ με βγαζει μια μερα ανετα καμερα καλη οχι κατι ιδιαιτερο αλλα για μενα μια χαρα με λιγα λογια ειμαι ευχαριστημενος για τα λεφτα του ειναι τελειο και το κυριοτερο για μενα stock android.

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2023 at 5:45 ΜΜ, terry39 said:

 

Νομίζω ότι ή η συσκευή ή τα android έχουν ένα θέμα με τα social, το messenger το βρίσκω συνέχεια να λέει γίνεται σύνδεση ή αναμονή δικτύου , οι ειδοποιήσεις αργούν να έρθουν, πχ βλέπω ότι έχω εισερχόμενα και μετά από λεπτά έρχεται η ειδοποίηση... Ή έρχεται ειδοποίηση πατάω να διαβάσω και δε μ εμφανίζει κάτι νέο, πχ ο χρήστης Χ έστειλε μια φωτογραφία... Περνάν 10;; δευτερόλεπτα και ανοίγει η φωτο, ενώ στο chrome να διαβάζω σελίδες κανονικά χωρίς κολλήματα ανανέωσης... 

👌

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι ανάλογο ;; 

Το παρατηρώ και με δεδομένα και με wifi 

Με βλέπω να στήνω από την αρχή τη συσκευή ...

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι ανάλογο ;; 
Το παρατηρώ και με δεδομένα και με wifi 
Με βλέπω να στήνω από την αρχή τη συσκευή ...
Ναι το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα, αυτό με τις φούσκες σε όλες τις συνομιλίες μάλλον δεν δουλεύει σωστά, ειδικά το messenger έχει τρομερή καθυστέρηση ειδικά όταν η οθόνη είναι κλειστή, δοκίμασα τα πάντα, να το έχω κλειδωμένο στις ενεργές εφαρμογές να τρέχει στο παρασκήνιο να είναι στην βέλτιστη της μπαταρίας, τίποτε.
Αν είναι ξεκλείδωτο το τηλέφωνο δεν υπάρχει θέμα, έρχονται κανονικά.
Μάλλον κάποιο bug είναι, ελπίζω σε ενδεχόμενο update να το έχουν φτιάξει.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο κινητό.

Τρομερή μπαταρία, οθόνη, design, αίσθηση-αφή, ήχος-ηχεία.

Software A13, November και με 2 OS (14 + 15) σίγουρα.

Πολύ καλό το AOD της, ανάβει όταν όντως υπάρχει ειδοποίηση με ταπ πάνω ή διπλό ταπ αν δεν υπάρχει ειδοποίηση ή με κούνημα απλώς αν το επιλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

On 29/11/2023 at 5:20 ΜΜ, duc said:

Καλησπέρα φίλοι, σήμερα μου βρήκε update το T3TM33.23-100-3...

Ξεκίνησε να κατεβαίνει ... 528ΜΒ

-Android security patches 1 Noe 23

-Changes that fix bugs and improve stability

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε να κατεβαίνει ... 528ΜΒ
-Android security patches 1 Noe 23
-Changes that fix bugs and improve stability
Μόλις την βρήκε κι εμένα αδερφέ, κατεβάζω και βλέπω τι άλλαξε...
Τελείωσε, πέρασε επιτέλους την καινούρια έκδοση....

Στάλθηκε από το motorola edge 40 neo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μετά από clean install έχω να σας πω και το AOD και τα notifications όλα στην ώρα τους και άψογα.

Έχω AOD και με tap και με κούνημα και με sleep mode interractions (αν και μπορείτε να μεταβαίνετα αλά AOSP κατευθείαν στην lock screen

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, manosdoc said:

Μετά από clean install έχω να σας πω και το AOD και τα notifications όλα στην ώρα τους και άψογα.

Έχω AOD και με tap και με κούνημα και με sleep mode interractions (αν και μπορείτε να μεταβαίνετα αλά AOSP κατευθείαν στην lock screen

Καλά έγραψα ό,τι δεν γλυτώνουμε το clean install..m

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, terry39 said:

Καλά έγραψα ό,τι δεν γλυτώνουμε το clean install..m

Τι είναι το clean install βρε παιδιά ,γιατί κι εμένα τώρα την κατεβάζει 😊

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το clean install βρε παιδιά ,γιατί κι εμένα τώρα την κατεβάζει
Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στήσιμο από την αρχή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλά έγραψα ό,τι δεν γλυτώνουμε το clean install..m
Εγώ χωρίς να κάνω factory reset δεν είχα εξαρχής κανένα θέμα με ειδοποιήσεις με μπαταρία ή με κάτι άλλο, το κινητό δουλεύει υποδειγματικά και ελπίζω να μην χαλάσουν τίποτα με τα επόμενα update.

Στάλθηκε από το motorola edge 40 neo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, chios said:
4 minutes ago, EVINA said:
Τι είναι το clean install βρε παιδιά ,γιατί κι εμένα τώρα την κατεβάζει emoji4.png

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στήσιμο από την αρχή.

Α οκ ,νομίζω δε θα χρειαστεί γιατί δεν είχα κάποιο θέμα ...

Ευχαριστώ πολύ !!!

(Αν κ έχω πάρει με φόβο τις ενημερώσεις γιατί σε άλλες συσκευές μετά από ενημέρωση είχα θεματακια)

Άριστο το τηλέφωνο μέχρι στιγμής 😊

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...