Jump to content

Motorola Edge 40 Neo


CaptainChris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο μενού Display δες Peek Display and Attentive Display
Δεν υπάρχει πουθενά αυτή η επιλογή δυστυχώς, και δεν έχω δει ούτε στο YouTube αυτή την επιλογή.
Έχεις μήπως καμία φώτο;

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 252
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 28/10/2023 at 9:18 ΜΜ, atillas24 said:

Λογικά έχει εφαρμογή "συλλογή". Το Google Photos θα έχει... Όλα τα Motorola αυτή έχουν...

Παιδιά επειδή είχα πάντοτε εφαρμογή συλλογή, τώρα που πηγαίνουν βλέπω και στην εφαρμογή φωτογραφίες της google, αποθηκεύονται στην συσκευή ή σε cloud; Ή μήπως αποθηκεύονται και στον εσωτερικό χώρο του κινητού και στην εφαρμογή φωτογραφίες;

Ευχαριστώ 

 

Τώρα είδα ότι η εφαρμογή μου επιτρέπει 15 gb.

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mark1979 said:

Παιδιά επειδή είχα πάντοτε εφαρμογή συλλογή, τώρα που πηγαίνουν βλέπω και στην εφαρμογή φωτογραφίες της google, αποθηκεύονται στην συσκευή ή σε cloud; Ή μήπως αποθηκεύονται και στον εσωτερικό χώρο του κινητού και στην εφαρμογή φωτογραφίες;

Ευχαριστώ 

 

Τώρα είδα ότι η εφαρμογή μου επιτρέπει 15 gb.

Ουσιαστικά ναι, αυτή η εφαρμογή λειτουργεί σαν εφαρμογή συλλογής αλλά σου δίνει και 15GB δωρεάν αποθηκευτικού χώρου στο cloud το οποίο είναι πολύ βολικό. Εγώ μάλιστα έχω αγοράσει και παραπάνω χώρο... Δεν υπάρχει λόγος να έχεις και άλλη εφαρμογή συλλογής εκτός του Google Photos. Γνώμη μου βέβαια...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, atillas24 said:

Ουσιαστικά ναι, αυτή η εφαρμογή λειτουργεί σαν εφαρμογή συλλογής αλλά σου δίνει και 15GB δωρεάν αποθηκευτικού χώρου στο cloud το οποίο είναι πολύ βολικό. Εγώ μάλιστα έχω αγοράσει και παραπάνω χώρο... Δεν υπάρχει λόγος να έχεις και άλλη εφαρμογή συλλογής εκτός του Google Photos. Γνώμη μου βέβαια...

Ωραία τότε. Αν λειτουργεί ως συλλογή με χώρο πχ όπως έχει το κινητό μας 256 gb δεν με ενδιαφέρει το cloud. Θα χρησιμοποιώ πλέον αυτήν. Ευχαριστώ.

Η εφαρμογή που είχα κατεβάσει έχει πολλές διαφημίσεις και σπάει νεύρα. Μου αρέσει που έχει και τόσες κριτικες

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simplemobiletools.gallery.pro
Αυτήν έχω εγώ την είχε κάποια στιγμή δωρεάν και την αγόρασα, πολύ καλή και χωρίς διαφημίσεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η συσκευή μου στο play store γράφει ότι δεν είναι πιστοποιημένη, ρωτώντας έμαθα πως η συσκευή έχει βγει μόνο για Ινδία και Ασία, θα έχουμε κάποιο πρόβλημα με ενημερώσεις ή το αφήνω όπως είναι;

Στάλθηκε από το motorola edge 40 neo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η συσκευή μου στο play store γράφει ότι δεν είναι πιστοποιημένη, ρωτώντας έμαθα πως η συσκευή έχει βγει μόνο για Ινδία και Ασία, θα έχουμε κάποιο πρόβλημα με ενημερώσεις ή το αφήνω όπως είναι;

Στάλθηκε από το motorola edge 40 neo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Με τις ενημερώσεις δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά θα έχεις άλλα σοβαρά προβλήματα, όπως δεν θα λειτουργεί το NFC πολλές εφαρμογές όπως πχ το netflix δεν θα μπορείς να το κατεβάσεις από το play store.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με τις ενημερώσεις δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά θα έχεις άλλα σοβαρά προβλήματα, όπως δεν θα λειτουργεί το NFC πολλές εφαρμογές όπως πχ το netflix δεν θα μπορείς να το κατεβάσεις από το play store.
Αγορά από Γερμανό για πιο λόγο να μην είναι πιστοποιημένη;
Το NFC δουλεύει κανονικά και το Netflix υπάρχει και μπορώ να το κατεβάσω, πολύ περίεργο.

Στάλθηκε από το motorola edge 40 neo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύουν αυτά τότε είναι πιστοποιημένη η συσκευή, μετά την άθλια μπαταρία αν δεν ήταν και πιστοποιημένη άστα να πάνε.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύουν αυτά τότε είναι πιστοποιημένη η συσκευή, μετά την άθλια μπαταρία αν δεν ήταν και πιστοποιημένη άστα να πάνε.
Να σου πω το εξής, και το realme GT neo 2 που έχω, αν και έχει μπαταρία 5.000 το ίδιο χάλι είναι.
Το φόρτιζα 2 τουλάχιστον φορές την ημέρα, αλλά τουλάχιστον είχε την φόρτιση των 67W και ήταν μια η άλλη.
Είναι λογικό όταν το φορτώσεις εφαρμογές να καταναλώνει μπαταρία.
Αυτό δεν με προβληματίζει.

Στάλθηκε από το motorola edge 40 neo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο ρόλο παίζει ο επεξεργαστής σε συνδυασμό με το λογισμικό, το realme 9 Pro που έχω φορτίζω μέρα παρά μέρα με πολλές εφαρμογές και αρκετή χρήση. Κινητό που δεν βγάζει έστω μέρα είναι άχρηστο για μένα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο ρόλο παίζει ο επεξεργαστής σε συνδυασμό με το λογισμικό, το realme 9 Pro που έχω φορτίζω μέρα παρά μέρα με πολλές εφαρμογές και αρκετή χρήση. Κινητό που δεν βγάζει έστω μέρα είναι άχρηστο για μένα.
Εμένα ούτε καν να με βγάλει ημέρα το realme GT 2 neo, έχει τον SD 870 βέβαια και έχω περασμένες μέσα συνολικά 526 εφαρμογές.

Στάλθηκε από το motorola edge 40 neo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

526 εφαρμογές; και πως βγάζεις άκρη; τις χρησιμοποιείς όλες; εσύ τρως όλη την μνήμη μόνο με τις εφαρμογές!

On 2/11/2023 at 8:03 ΜΜ, duc said:

Δεν υπάρχει πουθενά αυτή η επιλογή δυστυχώς, και δεν έχω δει ούτε στο YouTube αυτή την επιλογή.
Έχεις μήπως καμία φώτο;

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις δίκιο το 40 Neo δεν έχει το peek display, το απλό 40 έχει. Ίσως το προσθέσουν σε κάποια ενημέρωση, περίεργο όμως να μην το έχουν. Το γράφουν και στην κριτική του GSM Arena

Link to comment
Share on other sites

526 εφαρμογές; και πως βγάζεις άκρη; τις χρησιμοποιείς όλες; εσύ τρως όλη την μνήμη μόνο με τις εφαρμογές!
Μόνο όσες ανοίγουν τρώνε μνήμη, συνήθως χρησιμοποιώ πάνω από 50 την ημέρα και για αυτό λογικά η μπαταρία πάει περίπατο.
Άκρη βγάζω ευτυχώς γιατί τα έχω όλα ταξινομημένα.

Στάλθηκε από το motorola edge 40 neo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος με την μπαταρία του 40 neo.  Μου βγάζει μια χαρά την ημέρα με σχετικά βαριά χρήση ως μέσο όρο. Τώρα όπως λέει ο φίλος πιο πάνω με τόσες εφαρμογές και χρήση ότι κινητό και να αγοράσεις δε θα σου βγάζει μέρα με τίποτα. Μια χαρά είναι η μπαταρία. Σε έναν μέσο χρήστη δεν υπάρχει περίπτωση να μην βγάλει ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1.5 χρόνο με 🍎13, πέρασα στο εν λόγω κινητό εδώ και 10 μέρες.. 

Δε με βολεύουν οι καμπύλες στην οθόνη, βρίσκουν τα γύρω δάχτυλα.. 

Νομίζω ότι ή η συσκευή ή τα android έχουν ένα θέμα με τα social, το messenger το βρίσκω συνέχεια να λέει γίνεται σύνδεση ή αναμονή δικτύου , οι ειδοποιήσεις αργούν να έρθουν, πχ βλέπω ότι έχω εισερχόμενα και μετά από λεπτά έρχεται η ειδοποίηση... Ή έρχεται ειδοποίηση πατάω να διαβάσω και δε μ εμφανίζει κάτι νέο, πχ ο χρήστης Χ έστειλε μια φωτογραφία... Περνάν 10;; δευτερόλεπτα και ανοίγει η φωτο, ενώ στο chrome να διαβάζω σελίδες κανονικά χωρίς κολλήματα ανανέωσης... 

Γενικά πολύ τίμια συσκευή για τα € που ζητάει, οθόνη ωραία, μπαταρία μια χαρά,ταχυ φόρτιση 👌 

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω απο amazon το ειχε προσφορα.

πολυ ωραιο κινητο, φαινεται ποιοτικο. καμερα καλη και στην μερα αλλα και στην ωυχτα.

τωρα εχει καποιες εφαρμογες η Moto αλλα οχι πολλες. Μπαταρια εμενα με κραταει 2 μερες με ολα ανοιχτα ανετα!!

 

προερχομαι απο Oneplus 6 οποτε το θεωρω huge αναβαθμιση για εμενα !!

Α και εχει οθοναρα λεμε!!! 

Edited by da77
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα. Είμαι κάτοχος του τηλεφώνου εδώ και μία εβδομάδα και πραγματικά μου άρεσε σαν συσκευή αλλά έχω το εξής πρόβλημα σχετικά με κάποιες εφαρμογές όπως π.χ. FB ή σκρουτζ και κάποιες εφαρμογές με ενημερωτικό περιεχόμενο. Όταν μπαίνω στην εφαρμογή και πάω σε κάποιο άρθρο για να διαβάσω αναλυτικά ή σε κάποιο προϊόν για να δω, μόλις κάνω επιστροφή με πετάει ξανά από την αρχή και όχι από εκεί που είχα σταματήσει. Στην ουσία κάνει επαναφόρτωση και έτσι χάνω το σημείο στο οποίο είχα σταματήσει. Υπάρχει κάποια ρύθμιση γιατί είναι αρκετά εκνευριστικό. Το μόνο που έκανα είναι εκκαθάριση προσωρινής μνήμης αλλά δεν κατάφερα κάτι. Έχουμε καμία ιδέα?   

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα, μετά από 10 ημέρες κάτοχος θέλω να ρωτήσω κι εγώ το εξής, υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω δει γιατί μου κλείνει εντελώς εφαρμογές όπως Facebook, messenger, telegram, Instagram και δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις.
Είναι παγωμένη η εφαρμογή και όταν μπαίνω ξεκινάει και έρχονται τα πάντα. Ευχαριστώ κι εγώ για όποιον ξέρει τι πρέπει να κάνω και μου απαντήσει.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την μπαταρία  τα πράγματα  διορθώθηκαν με κάποια αναβάθμιση;

Από χρώματα συσκευής δεν έχω δει κάπου το πράσινο. Το έχει κάποιος δει συγκριτικά με το μπλε;

Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2023 at 12:01 ΜΜ, duc said:

Καλημέρα κι από εμένα, μετά από 10 ημέρες κάτοχος θέλω να ρωτήσω κι εγώ το εξής, υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω δει γιατί μου κλείνει εντελώς εφαρμογές όπως Facebook, messenger, telegram, Instagram και δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις.
Είναι παγωμένη η εφαρμογή και όταν μπαίνω ξεκινάει και έρχονται τα πάντα. Ευχαριστώ κι εγώ για όποιον ξέρει τι πρέπει να κάνω και μου απαντήσει.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δοκίμασε να μπεις στη κάθε εφαρμογή που δε σου έρχονται οι ειδοποιήσεις και να δεις αν είναι ενεργοποιημένα τα δεδομένα παρασκηνίου 

Πληροφορίες εφαρμογής -> δεδομένα κινητής τηλεφωνίας και WiFi -> δεδομένα παρασκηνίου

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μάγκες, θα ήθελα κάποιες πληροφορίες για την συσκευή, είμαι σε αναζήτηση μεσαία και αναλόγως μεγάλης κατηγορίας! Δώστε ένα feedback κάμερα μπαταρία οθόνη ήχο! Είναι δελεαστική η τιμή του! 

Link to comment
Share on other sites



Καλησπέρα μάγκες, θα ήθελα κάποιες πληροφορίες για την συσκευή, είμαι σε αναζήτηση μεσαία και αναλόγως μεγάλης κατηγορίας! Δώστε ένα feedback κάμερα μπαταρία οθόνη ήχο! Είναι δελεαστική η τιμή του! 


Καλημέρα αδερφέ, μπαταρία ανάλογα την χρήση βγάζει άνετα τη μέρα και μπορείς να έχεις και την επόμενη, υπάρχει και η γρήγορη φόρτιση όμως στα 68W που σου λύνει τα χέρια.
Οθόνη, ίσως από τις πιο όμορφες οθόνες που έχω δει σε κινητό.
Ήχος, απλά εκπληκτικός μιας και είναι stereo.
Κάμερες όχι τίποτα το σπουδαίο αλλά κάνουν τη δουλειά τους πολύ καλά ακόμη και τη νύχτα.
Γενικά μια ολοκληρωμένη συσκευή που αξίζει να την πάρει κάποιος στα χρήματα που την δίνουν.

Στάλθηκε από το motorola edge 40 neo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, duc said:


 

 


Καλημέρα αδερφέ, μπαταρία ανάλογα την χρήση βγάζει άνετα τη μέρα και μπορείς να έχεις και την επόμενη, υπάρχει και η γρήγορη φόρτιση όμως στα 68W που σου λύνει τα χέρια.
Οθόνη, ίσως από τις πιο όμορφες οθόνες που έχω δει σε κινητό.
Ήχος, απλά εκπληκτικός μιας και είναι stereo.
Κάμερες όχι τίποτα το σπουδαίο αλλά κάνουν τη δουλειά τους πολύ καλά ακόμη και τη νύχτα.
Γενικά μια ολοκληρωμένη συσκευή που αξίζει να την πάρει κάποιος στα χρήματα που την δίνουν.

Στάλθηκε από το motorola edge 40 neo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, είμαι κάτοχος του θρυλικού mate 20 pro που αν δεν έκαιγε πλακέτα δεν θα το άλλαζα ακόμα και σήμερα! 

Δεν θέλω να δώσω πολλά χρήματα και αυτό αν βάλεις και με 39α βγαίνει ακόμα χαμηλότερα και ψάχνομαι για μια αντικατάσταση! 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, είμαι κάτοχος του θρυλικού mate 20 pro που αν δεν έκαιγε πλακέτα δεν θα το άλλαζα ακόμα και σήμερα! 
Δεν θέλω να δώσω πολλά χρήματα και αυτό αν βάλεις και με 39α βγαίνει ακόμα χαμηλότερα και ψάχνομαι για μια αντικατάσταση! 
Εγώ το είχα άχτι το συγκεκριμένο για αυτό το χτύπησα, δεν το μετανιώνω με τίποτα. Η συσκευή είναι κουκλίστικη, καθόλου γκουμούτσα.
Λεπτή και πανέμορφη, τι να σου πω άλλο, το είδε ο κουμπάρος μου και ο ζηλιάρης πήγε και πήρε το ίδιο και στο ίδιο χρώμα (Caneel bay) που το θεωρώ ως το πιο όμορφο. Ακόμη καλύτερα έρχεται με το φορτιστή του 68W PD φόρτιση type C to type C συν την θήκη του, το πιο κορυφαίο μόλις ανοίξεις τη συσκευασία μοσχοβολάει ο τόπος άρωμα.... Εντάξει το τερμάτισαν εκεί στην Motorola.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...