Jump to content

Motorola Edge 40 Neo


CaptainChris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε κάνει κάποια ρύθμιση ή από την αρχή λειτούργησε ? γιατί σε μένα δεν....
Όχι δεν έκανα τίποτα, όπως δούλευε στο Realme GT neo 2, έτσι ακριβώς δουλεύει και στο Motorola.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 252
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τελικά είχατε δίκιο μάλλον έφταιγε που είχα μια επιλογή ενεργοποιημένη (φιλτράρισμα ανεπιθύμητων κλήσεων )...

Την έκανα ανενεργή κι όλα καλά ...

Όσο περνάνε οι μέρες τόσο πιο πολύ το ευχαριστιεμαι το τηλέφωνο...

Μετά την Huawei που είχα χρόνια ,μπορώ να πω πως επιτέλους βρήκα κάτι να με καλύπτει εξίσου 😁

Μπράβο στη Motorola και μακάρι να συνεχίσει έτσι !

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για θήκη εγώ έχω πάρει αυτή είναι καλή προστατεύει επαρκώς το τηλέφωνο και κάθεται πολύ καλά https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B0CJ4JGFV2?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2023 at 11:07 ΜΜ, chris1974 said:

Όποιος ενδιαφέρεται για θήκη εγώ έχω πάρει αυτή είναι καλή προστατεύει επαρκώς το τηλέφωνο και κάθεται πολύ καλά https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B0CJ4JGFV2?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title

Είναι ακριβή. Εγώ πήρα 3  με 10 ευρώ και είναι τέλειες. Δες στη δεύτερη σελίδα του νήματος.

Τελείωσε σε εκείνο το site.

Παραθέτω link

https://www.skroutz.gr/s/46942107/Tech-Protect-Flexair-Pro-Back-Cover-Silikonis-Diafano-Motorola-Edge-40-Neo.html

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβή. Εγώ πήρα 3  με 10 ευρώ και είναι τέλειες. Δες στη δεύτερη σελίδα του νήματος.
Τελείωσε σε εκείνο το site.
Παραθέτω link
https://www.skroutz.gr/s/46942107/Tech-Protect-Flexair-Pro-Back-Cover-Silikonis-Diafano-Motorola-Edge-40-Neo.html
Την ίδια πήρα κι εγώ, αλλά πήρα και 2 από AliExpress και είναι φοβερές.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

Υπάρχει κάποιο καλό τζαμάκι που να καλύπτει όλη την οθόνη από Ελλάδα ;;

Θα ήθελα να μην είναι uv, αν και από το λίγο που το έψαξα στις κυρτές οθόνες ταιριάζουν καλύτερα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Spartan27gr said:

Καλημερα ρε παιδια,επειδη δεν βλεπω ξεχωριστο θεμα

Τι διαφορες εχει με το  motorola edge 40,το  neo?

 

Το Edge 40 έχει γρηγορότερο επεξεργαστή, κάμερα με ποιο χαμηλό f/stop δηλαδή ποιο φωτεινό στην νυχτερινή φωτογραφία, βασικά αυτά σε σχέση με το neo

Link to comment
Share on other sites

On 18/12/2023 at 11:29 ΠΜ, Spartan27gr said:

Καλημερα ρε παιδια,επειδη δεν βλεπω ξεχωριστο θεμα

Τι διαφορες εχει με το  motorola edge 40,το  neo?

 

To 40 έχει μικρότερη μπαταρία και χειρότερο OLED panel 8bit αντί 10bit, και λιγότερη RAM

Έχει από την άλλη καλύτερο επεξεργαστή και λίγο μικρότερο f1.4 κάμερας.

Θα προτιμούσα το neo.

Link to comment
Share on other sites

Οτι ειπε ο απο πανω συν οτι το 40 neo τα παει καπως καλυτερα με τις γρατσουνιες σε σχεση με το κανονικο 40, συμφωνα με αυτο και αυτο το βιντεο παρολο που εχουν και τα δυο neg glass

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Arinapac said:

Έχω ένα realme master edition ....σκέφτομαι να το αλλάξω με το συγκεκριμένο ! 

Ας μιλήσουν όσοι έχουν γνώμη 🙃🙃

Δεν το ξερω το realme αλλα το μοτορολα ειναι πολυ καλο ειμαι πολυ ευχαριστημενος εχει πολυ καλη οθονη φωτεινη oled γρηγορο δεν λαγκαρει ειναι pure android σημαντικο για μενα καμερες καλες ειδικα την νυχτα εχει πολυ καλη αποδοση που εχω δοκιμασει γενικα για τα λεφτα του ειναι τελειο για μενα αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα realme master edition ....σκέφτομαι να το αλλάξω με το συγκεκριμένο ! 
Ας μιλήσουν όσοι έχουν γνώμη
Έκανα αλλαγή από Realme GT neo 2 στο Motorola edge 40 neo, θέλω να πω ότι δεν έχω δει τεράστια διαφορά προς το χειρότερο. Ο Mediatek τα πάει μια χαρά σε σχέση με τον SD 870 του Realme. Λογικά θα σε ικανοποιήσει πάραυτα το edge 40 neo, λειτουργικό και επεξεργαστής θεωρώ ότι είναι πολύ δυνατά.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, duc said:

Έκανα αλλαγή από Realme GT neo 2 στο Motorola edge 40 neo, θέλω να πω ότι δεν έχω δει τεράστια διαφορά προς το χειρότερο. Ο Mediatek τα πάει μια χαρά σε σχέση με τον SD 870 του Realme. Λογικά θα σε ικανοποιήσει πάραυτα το edge 40 neo, λειτουργικό και επεξεργαστής θεωρώ ότι είναι πολύ δυνατά.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είμαι πολύ ευχαριστημένη από το realme ....γι'αυτό και ρώτησα για την αγορά του motorola .Αν πρόκειται να είμαι στα ίδια ,δεν αξίζει η αλλαγή .

Να πω εδώ ότι είμαι λάτρης της.motorola ανέκαθεν ,αλλά η realme με έχει ικανοποιήσει απόλυτα .

Αν πρόκειται να αλλάξω ,θέλω να πάω σε κάτι καλύτερο και όχι σε κάτι ίδιο 😁😁

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ ευχαριστημένη από το realme ....γι'αυτό και ρώτησα για την αγορά του motorola .Αν πρόκειται να είμαι στα ίδια ,δεν αξίζει η αλλαγή .
Να πω εδώ ότι είμαι λάτρης της.motorola ανέκαθεν ,αλλά η realme με έχει ικανοποιήσει απόλυτα .
Αν πρόκειται να αλλάξω ,θέλω να πάω σε κάτι καλύτερο και όχι σε κάτι ίδιο
Δεν κατάλαβες, εγώ το συγκρίνω με το δικό μου Realme που σε σχέση με το δικό σου είναι πολύ πιο δυνατό.
Εσύ φυσικά και θα δεις διαφορά προς το καλύτερο, είναι θεωρώ κλάσεις ανώτερο από το δικό σου gt master edition.
Μόνο η οθόνη που έχει και τα 144hz κάνουν αισθητή την διαφορά.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, duc said:

Δεν κατάλαβες, εγώ το συγκρίνω με το δικό μου Realme που σε σχέση με το δικό σου είναι πολύ πιο δυνατό.
Εσύ φυσικά και θα δεις διαφορά προς το καλύτερο, είναι θεωρώ κλάσεις ανώτερο από το δικό σου gt master edition.
Μόνο η οθόνη που έχει και τα 144hz κάνουν αισθητή την διαφορά.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το κατάλαβα ....από κάμερα τι λέει σε σύγκριση με το realme σου ?

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα ....από κάμερα τι λέει σε σύγκριση με το realme σου ?
Αρκετά καλύτερη στις νυχτερινές το Motorola, σε συνθήκες ημέρας να σου πω δεν κατάλαβα μεγάλη διαφορά, μόνο σε υπολογιστή αν δεις τα ίδια σενάρια θα καταλάβεις σε ζουμ λίγο πίξελ παραπάνω στο Realme, αλλά στο κινητό οι διαφορές είναι πολύ μικρές.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, duc said:

Αρκετά καλύτερη στις νυχτερινές το Motorola, σε συνθήκες ημέρας να σου πω δεν κατάλαβα μεγάλη διαφορά, μόνο σε υπολογιστή αν δεις τα ίδια σενάρια θα καταλάβεις σε ζουμ λίγο πίξελ παραπάνω στο Realme, αλλά στο κινητό οι διαφορές είναι πολύ μικρές.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λέω να το τολμήσω ....

Η τιμή είναι μάλλον Φιξ παντού....Γερμανός,Σκρουτζ,best price....όλοι τα ίδια ! 

Εξωτερικό δεν το βρίσκω κάπου ....

Link to comment
Share on other sites

Λέω να το τολμήσω ....
Η τιμή είναι μάλλον Φιξ παντού....Γερμανός,Σκρουτζ,best price....όλοι τα ίδια ! 
Εξωτερικό δεν το βρίσκω κάπου ....
Πιστεύω ότι θα σε εκπλήξει ευχάριστα η αγορά του, εμένα το είδε ο κουμπάρος μου και πήγε την επόμενη ημέρα και το αγόρασε κι αυτός, είχε Realme 7 pro πριν μεταβεί στο edge 40 neo. Από ότι μου είπε είναι πολύ ευχαριστημένος με την αναβάθμιση που έκανε.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έχω βάλει αγγελία σε διπλανό φόρουμ , ανοίχτηκε 26/10 , από Γερμανό έχει αγοραστεί ... θα επιστρέψω iOS σε λίγο, μέσω huawei 😍.. θα δοκιμάσω το mate 50 pro φίλου και θα περιμένω να βαρεθεί το 15 pro max του .

Δε τα κρατάει πολύ ... τώρα πήρε το p60 pro ως 2ο 

😅

Realme 7 pro έχει ο αδερφός , βαστάει γερά ακόμα !

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εγώ δεν είχα ποτέ realme ...

Παιδί της Huawei ήμουν...από τότε που σταμάτησαν τα google services κι ενώ το πάλεψα χωρίς αυτά για λίγο προσπαθησα να βρω ένα τηλέφωνο που να με καλύπτει ..

Πέρασα από Samsung για λίγο από Oppo και τελικά κατέληξα στο Motorola ,το οποίο ήταν η πιο ευχάριστη έκπληξη απ' όλα ...

Στο θέμα κάμερα ,πάντα θα θεωρώ τα τηλέφωνα της Huawei καλύτερα ..συνολικά ομως είναι αξιοπρεπέστατη συσκευή ,πανέμορφη σε όλα της 😉

Εμένα με κέρδισε πάντως (και να έχεις κατά νου ότι επί της ουσίας ήταν τυφλή αγορά γιατί δεν την έβρισκα κάπου ανοιχτή να την δω).

Αυτά...

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έχω βάλει αγγελία σε διπλανό φόρουμ , ανοίχτηκε 26/10 , από Γερμανό έχει αγοραστεί ... θα επιστρέψω iOS σε λίγο, μέσω huawei .. θα δοκιμάσω το mate 50 pro φίλου και θα περιμένω να βαρεθεί το 15 pro max του .
Δε τα κρατάει πολύ ... τώρα πήρε το p60 pro ως 2ο 

Realme 7 pro έχει ο αδερφός , βαστάει γερά ακόμα !
Εντάξει με Huawei όλοι μας έχουμε συμβιώσει κάποια στιγμή, απλά τηλέφωνα άλλου επιπέδου, κι εγώ τώρα τελευταία είχα το P40 αλλά δυστυχώς No Google No party....
Το Realme 7 Pro το είχα πάρει προπαραγγελία και το κράτησα 2,5 χρόνια πίνοντας του το αίμα, πολύ δυνατό.


Καλησπέρα,εγώ δεν είχα ποτέ realme ...
Παιδί της Huawei ήμουν...από τότε που σταμάτησαν τα google services κι ενώ το πάλεψα χωρίς αυτά για λίγο προσπαθησα να βρω ένα τηλέφωνο που να με καλύπτει ..
Πέρασα από Samsung για λίγο από Oppo και τελικά κατέληξα στο Motorola ,το οποίο ήταν η πιο ευχάριστη έκπληξη απ' όλα ...
Στο θέμα κάμερα ,πάντα θα θεωρώ τα τηλέφωνα της Huawei καλύτερα ..συνολικά ομως είναι αξιοπρεπέστατη συσκευή ,πανέμορφη σε όλα της
Εμένα με κέρδισε πάντως (και να έχεις κατά νου ότι επί της ουσίας ήταν τυφλή αγορά γιατί δεν την έβρισκα κάπου ανοιχτή να την δω).
Αυτά...
 


Φίλη μου όπως είπα παραπάνω όλοι είχαμε και έχουμε την Huawei πάνω ψηλά, αλλά δυστυχώς χωρίς GMS τα πράγματα ζορίζουν πολύ.
Το Motorola όντως είναι μια ευχάριστη έκπληξη σε όλα του και εύχομαι να πάρει και τις 2 major αναβαθμίσεις που υποσχέθηκε η Motorola και να φθάσει στο Android 15.
Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...