Jump to content

Apple Watch Ultra 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Apple Watch Ultra 2

 
 
 

Η Apple πραγματοποιεί το Wonderlust event και μόλις παρουσίασε το Watch Ultra 2 με το νέο S9 SIP (System in Package). Η CPU του έχει 5.6 δις transistors και η GPU του είναι 30% ταχύτερη, ενώ υπάρχει και μία τετραπύρηνη neural engine. Όλα αυτά μεταφράζονται σε βελτιώσεις όπως η ταχύτερη επεξεργασία των αιτημάτων της Siri στη συσκευή.

Apple-Watch-Ultra-2-Launch-4.jpg

 

Επιπλέον, το Watch Ultra 2 έχει δεύτερης γενιάς ultra wideband chip για πιο ακριβή εντοπισμό, και όχι μόνο. Η οθόνη του ξεπερνά κάθε φαντασία με 3000nits μέγιστη φωτεινότητα – την τριπλή από τα Watch Series 8 και μιάσιμη φορά εκείνη των Watch Series 9 και του αρχικού Watch Ultra. Η αυτονομία του, σύμφωνα με την Apple, φτάνει τις 72 ώρες με το low-power mode.

Apple Watch Ultra 2 Launch

Οι αναβαθμίσεις στο hardware είναι το βασικότερο στοιχείο στο Apple Watch Ultra 2, ενώ η κάσα του είναι κατασκευασμένη από 95% ανακυκλωμένο τιτάνιο. Η εταιρεία έχει μικρύνει τη συσκευασία, όπως και στα Watch Series 9, κάτι που επιτρέπει την ευκολότερη μεταφορά και αποθήκευση, μειώνοντας τις αποστολές οι οποίες μπορούν να περιέχουν περισσότερες συσκευές. Επίσης, το ρολόι και ό,τι σχετικό με αυτό είναι ουδέτερο ως προς τον άνθρακα.

Apple Watch Ultra 2 Launch

Το Watch Ultra 2 θα είναι διαθέσιμο από τις 22 Σεπτεμβρίου, ενώ οι προπαραγγελίες ξεκινούν σήμερα. Θα πωλείται στα 799 δολάρια. Τέλος, θα τρέχει το watchOS 10 out of the box, το τελευταίο λειτουργικό σύστημα για smartwatch της εταιρείας. Το watchOS 10 είναι μια μεγάλη ανανέωση του λειτουργικού συστήματος, με έμφαση στη στοίβα widget που είναι προσβάσιμη με το γύρισμα της ψηφιακής κορώνας και σημαντικά ενημερωμένες εκδόσεις πολλών βασικών εφαρμογών. Το watchOS 10 κυκλοφορεί στις 18 Σεπτεμβρίου.

[Πηγή]

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ίδια τιμή με το προγενέστερο μοντέλο. Λογικά θα το φέρουν εδώ όσο και το προηγούμενο στα 1039 ευρώ αρχική τιμή. Θα το μάθουμε πολύ σύντομα.

Αν ισχύουν οι φήμες για 909 ευρώ αρχική τιμή σε επίσημους μεταπωλητές, είναι έκπληξη οι φετινές τιμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσημες τιμές Apple Watch 9 - Apple Watch Ultra 2
Apple Watch Series 9 41mm - 459 €
Apple Watch Series 9 45mm - 489 €
Apple Watch Ultra 2 49mm - 909 €

Link to comment
Share on other sites

Αν επιβεβαιωθούν internal φήμες στην Cosmote για ενεργοποίηση της esim στα LTE μοντέλα τα Χριστούγεννα.τότε θα αξίζει και τα λεφτά του!
Μακάρι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν επιβεβαιωθούν internal φήμες στην Cosmote για ενεργοποίηση της esim στα LTE μοντέλα τα Χριστούγεννα.τότε θα αξίζει και τα λεφτά του!
Μακάρι.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τι εννοείς; Ρωταω γιατί ενδιαφέρομαι για αγορά.

Δεν ειναι ενεργοποιημενες οι esim ; Στο watch 5 pro lte εχω esim της Cosmote

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα .. 


Έχετε μάθει καθόλου πότε θα είναι διαθέσιμα τα ultra 2 ? εννοώ πως κυκλοφόρησαν αλλά και πάλι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα .. 

έχετε καμία πληροφόρηση ? 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα .. 


Έχετε μάθει καθόλου πότε θα είναι διαθέσιμα τα ultra 2 ? εννοώ πως κυκλοφόρησαν αλλά και πάλι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα .. 
έχετε καμία πληροφόρηση ? 
 

IStorm λένε οτι απο βδομάδα θα υπάρχουν ξανά διαθέσιμα ίσως και στα τέλη αυτής.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, zerokill said:


IStorm λένε οτι απο βδομάδα θα υπάρχουν ξανά διαθέσιμα ίσως και στα τέλη αυτής.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Ακριβώς και γω απο istorm ενδιαφέρομαι να το πάρω. 

Ευχαριστώ πολύ ! 

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από το watch 8 ….. παρατήρησα ότι η κλήση πλέον είναι χωρίς διακοπές κ πιο καθαρή …Ήταν ένα πρόβλημα  που αντιμετώπιζα κ στο 7/6/5.

Η απόδοση της μπαταρίας εξαιρετική … για τα δεδομένα που ήξερα (max1 μέρα) , τώρα είμαι στην δεύτερη φόρτιση και μου έβγαλε συνολικά τρεις ημέρες με always on και φωτεινότητα στο max.

Το μεγαλύτερο μέγεθος ήταν καλοδεχούμενο , ειδικά  στο home και στα notifications της κάμερας … πέρσι δεν τόλμησα να επιχειρήσω την αγορά του λόγο βάρους και όγκου.

Σε συνδυασμό με το 15 είναι όλα σε πλήρη λειτουργικότητα and WORK LIKE A CHARM 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, xabos said:

Προερχόμενος από το watch 8 ….. παρατήρησα ότι η κλήση πλέον είναι χωρίς διακοπές κ πιο καθαρή …Ήταν ένα πρόβλημα  που αντιμετώπιζα κ στο 7/6/5.

Η απόδοση της μπαταρίας εξαιρετική … για τα δεδομένα που ήξερα (max1 μέρα) , τώρα είμαι στην δεύτερη φόρτιση και μου έβγαλε συνολικά τρεις ημέρες με always on και φωτεινότητα στο max.

Το μεγαλύτερο μέγεθος ήταν καλοδεχούμενο , ειδικά  στο home και στα notifications της κάμερας … πέρσι δεν τόλμησα να επιχειρήσω την αγορά του λόγο βάρους και όγκου.

Σε συνδυασμό με το 15 είναι όλα σε πλήρη λειτουργικότητα and WORK LIKE A CHARM 

 

 

 

Τι εννοείς όταν λες ότι έκανες κλήσεις παλαιότερα και έκανε διακοπές; 
Με τα προηγούμενα μοντέλα δηλαδή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ήταν (όχι συνέχεια) με τον συνομιλητή … εγώ άκουγα καθαρά αλλά ο άλλος από την απέναντι πλευρά με διακοπές  … έπρεπε να επαναλαμβάνω αρκετές φορές αυτό που έλεγα.

Να επισημάνω ότι στον χώρο της δουλειάς υπάρχει λίγο θόρυβος… κ ίσως το ultra έχει καλύτερο μικρόφωνο   

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, xabos said:

Το πρόβλημα ήταν (όχι συνέχεια) με τον συνομιλητή … εγώ άκουγα καθαρά αλλά ο άλλος από την απέναντι πλευρά με διακοπές  … έπρεπε να επαναλαμβάνω αρκετές φορές αυτό που έλεγα.

Να επισημάνω ότι στον χώρο της δουλειάς υπάρχει λίγο θόρυβος… κ ίσως το ultra έχει καλύτερο μικρόφωνο   

Εγώ τις κλήσεις τις χρησιμοποιώ σαν έκτακτη ανάγκη από το ρολόι 

Αν είμαι μακριά από το κινητό δηλαδή θα απαντήσω από αυτό αλλά μετά κάποια στιγμή θα πιάσω το κινητό στο χέρι και θα γυρίσω την κλήση σε αυτό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ο καιρός μια μέρα εμφανίζει ενδείξεις στην πρόσοψη ultra modular , την επόμενη δεν …. 

Η λύση που βρήκα … αλλαγή watch face , περιμένουμε να φόρτιση την ένδειξη καιρού και μετά επιστροφή στην modular…

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...