Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, dimtz said:

Καλημερα στην παρεα, πως μπορω να μεταφερω φακελους με φωτογραφιες με το προγραμμα 3utools απο το pc στο κινητο; επιλεγω καποιον φακελο για μεταφορα και μου μεταφερει τις φωτογραφιες χωρις το φακελο , γενικα επικρατει ενα μπαχαλο , καποια λυση;

Για να μεταφέρεις φάκελο, θα πρέπει να επιλέξεις Import Folder και όχι Import File

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

23 ώρες πριν, pavlidisc said:

Να σου πω το εξής, χωρίς παρεξήγηση.
Όσο γρηγορότερα το ενστερνιστείς, τόσο ευκολότερα θα γίνουν τα πράγματα για εσένα.
Την Apple, δεν την απασχολεί τί γίνεται με τα Android και με τα Windows PC.
Την ενδιαφέρει να αλληλοεπιδρούν απροβλημάτιστα τα δικά της λογισμικά στις δικές τις συσκευές.

Αυτό που από την αρχή ήθελες να κάνεις (και σαφώς είναι κάτι που χρειάζεται), το να μοιράσεις δηλαδή WiFi χωρίς να κοινοποιήσεις τον κωδικό του router, μεταξύ συσκευών Apple γίνεται με 1 κλίκ και σε μηδέν χρόνο.
Η Apple, για τις συσκευές της, έχει λύση.
Εκεί σταματάει το τί και πώς.

Εντελώς φιλικά, και χωρίς καμία διάθεση διαξιφισμού.
Αυτό που σου λέω δεν τίθεται σε τραπέζι για συζήτηση. Είναι δεδομένο.

Υ.Γ Δεν χρειάζεται καν QR code στην Apple. Πάει να συνδεθεί ο άλλος πάνω σου (που είσαι σε wifi) σου βγάζει ειδοποίηση στο iPhone, πατάς ΟΚ, ο άλλος μπαίνει WiFi χωρίς να ξέρει κωδικούς κλπ, τέλος.

Γενικά έχεις δίκιο. Όταν κάποτε ανακάλυψα τη δυνατότητα που αναζητά ο φίλος παραπάνω στο Android μου, έμεινα κάγκελο. Γιατί θεωρώ το θέμα και ζήτημα ασφάλειας. Παίρνεις δηλαδή Wi-Fi από ένα δίκτυο όπου σου δόθηκε ο κωδικός (η άδεια δηλαδή). Δεν σου έχει δοθεί όμως η άδεια να αποφασίσεις εσύ και να εξουσιοδοτήσεις τρίτο για τη χρήση του Wi-Fi... :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, motoboots said:

Γενικά έχεις δίκιο. Όταν κάποτε ανακάλυψα τη δυνατότητα που αναζητά ο φίλος παραπάνω στο Android μου, έμεινα κάγκελο. Γιατί θεωρώ το θέμα και ζήτημα ασφάλειας. Παίρνεις δηλαδή Wi-Fi από ένα δίκτυο όπου σου δόθηκε ο κωδικός (η άδεια δηλαδή). Δεν σου έχει δοθεί όμως η άδεια να αποφασίσεις εσύ και να εξουσιοδοτήσεις τρίτο για τη χρήση του Wi-Fi... :classic_laugh:

Μα τι λες τώρα, είναι λάθος υλοποίηση. Αποδέξου το και προχώρα.

Γενικά παιδιά, αν δε το έχετε με το οικοσύστημα της Apple μη σχολιάζετε σε αυτό το θέμα. Όντως η Apple έχει πολύ κλειστό οικοσύστημα. Για αυτό την προτιμάμε. Γιατί θέλουμε να λειτουργούν 20 πράγματα σωστά.

Με Samsung λάπτοπ στην ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΗ σειρά πήγα στο σέρβις 3 φορές γιατί καιγόταν η μητρική από τη θερμοκρασία και έσπαγε η οθόνη από τη συστολή διαστολή. Δεν ασχολούμαι καν με άλλες εταιρείες πλέον. Ας προσέχανε να μην πουλούσανε σαβούρες.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mixtri said:

Γενικά παιδιά, αν δε το έχετε με το οικοσύστημα της Apple μη σχολιάζετε σε αυτό το θέμα. Όντως η Apple έχει πολύ κλειστό οικοσύστημα. Για αυτό την προτιμάμε. Γιατί θέλουμε να λειτουργούν 20 πράγματα σωστά.

Έτσι απλά και όμορφα. 😇

Ρωτάει κάποιος εάν γίνεται κάτι.
Απαντάς: γίνεται εύκολα μεταξύ συσκευών Apple, αλλά μεταξύ Apple και 3ων, δεν γίνεται.
Το ότι δεν γίνεται, δεν είναι πρόβλημα της Apple, αλλά του 3ου που δεν είναι Apple.
Ρε παιδί μου, αυτό είναι....τέλος...!!!!...δεν μπορούν να το δεχτούν.

Δεν λέω ότι είναι το σωστό αυτό.
Αλλά ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ. Εδώ και χρόνια. Από τα παλιά τα χρόνια! ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ και όσο περνάει ο καιρός όλο και "χειροτερεύει".

 

29 minutes ago, motoboots said:

Όταν κάποτε ανακάλυψα τη δυνατότητα που αναζητά ο φίλος παραπάνω στο Android μου, έμεινα κάγκελο. Γιατί θεωρώ το θέμα και ζήτημα ασφάλειας. 

Εφόσον σε βολεύει το Android, ποιός είμαι εγώ που θα σου πώ ότι κάνεις λάθος!
Μαζί σου.

Όσο τα περί ασφάλειας, δεν θα σχολιάσω καν.
Μεγάλωσα πολύ για τέτοιες συζητήσεις.

Και κλείνω εδώ γιατί είμαι και εντελώς εκτός θέματος.
Απλά βαρέθηκα να διαβάζω τα ίδια και τα ίδια εδώ και 25 χρόνια.
Είναι πολύ κουραστικό.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παρεξηγήθηκα; Το Android λέω ότι έχει θέμα ασφάλειας, αφού σου επιτρέπει να μοιράζεις δίκτυο που δεν σου ανήκει.

Edited by motoboots
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, motoboots said:

Παρεξηγήθηκα; Το Android λέω ότι έχει θέμα ασφάλειας, αφού σου επιτρέπει να μοιράζεις δίκτυο που δεν σου ανήκει.

A ok.
Ναι...παρεξηγήθηκες...άλλο κατάλαβα. 😬

Αλλά οκ, εσύ το πήγες πολύ "μακρυά" το πράμα.
Όχι ότι έχεις άδικο βέβαια.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kostas_Ts_86 said:

Για να μεταφέρεις φάκελο, θα πρέπει να επιλέξεις Import Folder και όχι Import File

Αυτο κανω φιλε και μου μεταφερει ολες τις φωτο μεσα  απο τον φακελο αλλα τις πηγαινει χημα ολες εκει που ειναι και οι υπολοιπες μαζι , δεν μπορει να μεταφερθουν οπως ειναι  σε φακελους για να μην ψαχνομαι; εχω 5-6 αλμπουμ με πολλες φωτο

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dimtz said:

Αυτο κανω φιλε και μου μεταφερει ολες τις φωτο μεσα  απο τον φακελο αλλα τις πηγαινει χημα ολες εκει που ειναι και οι υπολοιπες μαζι , δεν μπορει να μεταφερθουν οπως ειναι  σε φακελους για να μην ψαχνομαι; εχω 5-6 αλμπουμ με πολλες φωτο

Φτιάξε φάκελο στον Η/Υ με την ίδια ονομασία που έχεις και αυτόν στο iPhone και πέτα τις εκεί.

Ούτως ή άλλως εσύ διαλέγεις που θα αποθηκευτούν

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Φτιάξε φάκελο στον Η/Υ με την ίδια ονομασία που έχεις και αυτόν στο iPhone και πέτα τις εκεί.

Ούτως ή άλλως εσύ διαλέγεις που θα αποθηκευτούν

Ευχαριστω φιλε αλλα εχω κανει νεα αλμπουμ με ονομασιες μεσα στο iphone και το 3utools δεν τα βλεπει καν

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dimtz said:

Ευχαριστω φιλε αλλα εχω κανει νεα αλμπουμ με ονομασιες μεσα στο iphone και το 3utools δεν τα βλεπει καν

Οπως και να έχει θα στα μεταφέρει στην συλλογή που ειναι ολες οι φωτογραφίες, απλα θα σ δημιουργήσει και ενα άλμπουμ με αυτές τις φωτογραφίες.

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, dimtz said:

Ευχαριστω φιλε αλλα εχω κανει νεα αλμπουμ με ονομασιες μεσα στο iphone και το 3utools δεν τα βλεπει καν

Δοκίμασε να κάνεις album με ονομασία ξένη...ίσως να λέω και βλακεία αλλά κάνε μια προσπάθεια

Edit: μόλις πέρασα album από το iPhone στην επιφάνεια εργασίας του Η/Υ, όλο μαζί!

Και μπράβο μου που δεν ξέρω να διαβάζω....τώρα είδα ότι εσύ θέλεις να γίνεται το αντίστροφο

Αυτό που λέει ο φίλος ισχύει! Κάνει import στο camera roll γενικά και δημιουργεί album με ονομασία "Import from 3u tools". Αναγκαστικά θα πρέπει να περάσεις τις φωτό που θες από ένα album του pc και μετά να τις μεταφέρεις σε album. Μετά ξανά το ίδιο για όσα albums θέλεις.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πολύ σημαντικό για μένα.
Με το ios 18 επιτέλους η Aplle έφερε στον dialer το πολύ χρήσιμο Τ9 αλλά δυστυχώς κάνει αναζήτηση μόνο στα αγγλικά. Υπάρχει δυνατότητα να αναζητήσει και ελληνικά;;; 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, montoya_42 said:

Κάτι πολύ σημαντικό για μένα.
Με το ios 18 επιτέλους η Aplle έφερε στον dialer το πολύ χρήσιμο Τ9 αλλά δυστυχώς κάνει αναζήτηση μόνο στα αγγλικά. Υπάρχει δυνατότητα να αναζητήσει και ελληνικά;;; 

Όχι.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να δούλευε και στα Ελληνικά...αλλά εφόσον ο dialer είναι στα Αγγλικά, το ξεχνάμε.
Εγώ η λύση που έδωσα (εδώ και αρκετό καιρό) είναι η χρήση της αναζήτησης.
Από οθόνη αναμονής, slide  down με το δάχτυλο στη μέση, βγαίνει η αναζήτηση, πληκτρολογείς 2-3 γράμματα και εμφανίζονται τα ονόματα.

Εντωμεταξύ, σε ότι αφορά τον dialer και την αναζήτησή, ακόμα και 1,2 ή 3 αριθμούς που εμπεριέχονται στο αριθμό κινητού να πληκτρολογήσεις, θα πρέπει για να έχεις αποτέλεσμα, οι αριθμοί να είναι ΑΚΡΙΒΩΣ μετά το 69Χ.
πχ, για να πάρεις αποτέλεσμα το 69Χ-123456, θα πρέπει να πληκτρολογήσεις 123. Αλλιώς δεν βγάζει αποτέλεσμα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...