Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μου έκανε το εξής κουφό. Χτυπούσε κλήση αλλά η οθόνη δεν άναψε. Επίσης αρκετές φορές χτυπάει μια φορά η κλήση και μετά σταματάει ο ήχος και απλά φαίνεται στην οθόνη. Το τηλέφωνο το έχω πάνω στο γραφείο.

Έχει συμβεί σε άλλους; 

20 minutes ago, thomka said:

Καλησπέρα! 

Δεν είχα ποτέ iphone αλλά τώρα μου δίνεται η ευκαιρία να αποκτήσω το 15 pro max. (Το 15 pro ήθελα αλλά διάβασα τραγικά σχόλια για την μπαταρία και μιας και προέρχομαι από s21, δεν θέλω να ξαναμπλέξω σε τέτοια μονοπάτια).

Ήθελα να ρωτήσω ποια είναι τα must αξεσουάρ όταν αγοράζεις ένα iphone. Θέλει θήκη, τζαμάκι οθόνης, τζαμάκι για τις κάμερες, φορτιστή τον επίσημο της apple κλπ;

Επίσης, αν υπάρχει κάποιο tip για την ομαλή μετάβαση από android σε iphone, καλοδεχούμενο.

Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ!

Υπάρχει εφαρμογή στο Google play που τα μεταφέρει όλα από το Android στο iPhone. Κάνε αναζήτηση "μετάβαση σε ios" ή κάπως έτσι. 
Εννοείται δεν κοιτάς το pro ή το απλό. Μόνο max. 
Φορτιστές χρησιμοποιώ της Samsung. Κανένα θέμα. 
Ακουστικά έχω beats flex που με βολεύουν πολύ. Τα ακουστικά της Apple και όλα τα παρόμοια που τα έχεις μόνιμα στο αφτι μου είναι πολύ αποκρουστικα. Γούστα είναι αυτά. 
Ετοιμάσου για ένα σοκ και προχώρα.......😁 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

33 minutes ago, thomka said:

Καλησπέρα! 

Δεν είχα ποτέ iphone αλλά τώρα μου δίνεται η ευκαιρία να αποκτήσω το 15 pro max. (Το 15 pro ήθελα αλλά διάβασα τραγικά σχόλια για την μπαταρία και μιας και προέρχομαι από s21, δεν θέλω να ξαναμπλέξω σε τέτοια μονοπάτια).

Ήθελα να ρωτήσω ποια είναι τα must αξεσουάρ όταν αγοράζεις ένα iphone. Θέλει θήκη, τζαμάκι οθόνης, τζαμάκι για τις κάμερες, φορτιστή τον επίσημο της apple κλπ;

Επίσης, αν υπάρχει κάποιο tip για την ομαλή μετάβαση από android σε iphone, καλοδεχούμενο.

Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ!

Για τα αξεσουάρ ότι ισχύει για όλα τα τηλέφωνα ισχύει και για αυτό. Τίποτα το ιδιαίτερο. Για τη μετάβαση υπάρχει η Android εφαρμογή move to ios που μεταφέρει τα περισσότερα δεδομένα από Android σε ios.

20 minutes ago, montoya_42 said:

Σήμερα μου έκανε το εξής κουφό. Χτυπούσε κλήση αλλά η οθόνη δεν άναψε. Επίσης αρκετές φορές χτυπάει μια φορά η κλήση και μετά σταματάει ο ήχος και απλά φαίνεται στην οθόνη. Το τηλέφωνο το έχω πάνω στο γραφείο.

Έχει συμβεί σε άλλους; 

Λογικά θα φταίει ότι είσαι κοντά στο τηλέφωνο και το κοιτάς. Άλλαξε αυτή τη ρύθμιση να δεις αν αλλάξει κάτι...

 

IMG_7288.jpeg

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, thomka said:

Καλησπέρα! 

Δεν είχα ποτέ iphone αλλά τώρα μου δίνεται η ευκαιρία να αποκτήσω το 15 pro max. (Το 15 pro ήθελα αλλά διάβασα τραγικά σχόλια για την μπαταρία και μιας και προέρχομαι από s21, δεν θέλω να ξαναμπλέξω σε τέτοια μονοπάτια).

Ήθελα να ρωτήσω ποια είναι τα must αξεσουάρ όταν αγοράζεις ένα iphone. Θέλει θήκη, τζαμάκι οθόνης, τζαμάκι για τις κάμερες, φορτιστή τον επίσημο της apple κλπ;

Επίσης, αν υπάρχει κάποιο tip για την ομαλή μετάβαση από android σε iphone, καλοδεχούμενο.

Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ!

Tζαμακι flolab και θηκη pitaka εχω....τζαμακι για καμερες οχι μην βαλεις δημιουργει αντανακλασεις..φορτιστη του s23u χρησιμοποιω

ακουστικα airpods pro 2 type c και μπορω να πω μονο θετικα σχόλια... αντικατεστησα και το plantronics που εχω στο γραφειο με τα airpods pro 2...τρεξιμο δυνατα κομματια και δεν φευγουν απο τα αυτια...

δεν ξερω τι χρηση κανεις στο android αλλα εγω που εβαζα πολλες εφαρμογες κτλ τα εχω βρει τα περισσοτερα στο αιφον...

εφοσον το παρεις και εχεις αποριες θα ρωτησεις και θα σου απαντησουμε...εχω ακομα και τα 2 συστηματα(apple + android) οπότε όπου μπορώ θα σε βοηθήσω..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, koutsis said:

Για τα αξεσουάρ ότι ισχύει για όλα τα τηλέφωνα ισχύει και για αυτό. Τίποτα το ιδιαίτερο. Για τη μετάβαση υπάρχει η Android εφαρμογή move to ios που μεταφέρει τα περισσότερα δεδομένα από Android σε ios.

Λογικά θα φταίει ότι είσαι κοντά στο τηλέφωνο και το κοιτάς. Άλλαξε αυτή τη ρύθμιση να δεις αν αλλάξει κάτι...

 

IMG_7288.jpeg

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό σκέφτηκα αλλά δεν είμαι κοντά. Γι αυτό έγραψα ότι το έχω στο γραφείο. 

Παρόλα αυτά θα το τσεκάρω. 

Ευχαριστώ 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2024 at 2:48 ΜΜ, montoya_42 said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό σκέφτηκα αλλά δεν είμαι κοντά. Γι αυτό έγραψα ότι το έχω στο γραφείο. 

Παρόλα αυτά θα το τσεκάρω. 

Ευχαριστώ 

Το ιδιο αντιμετωπίζω και εγώ το τελευταίο διάστημα, το θέμα είναι ότι εμένα μου το κάνει και στο ρολόι. Ακούγεται για μισό δευτερόλεπτο ο ήχος κλήσης και στα δύο, και μετά απλά φαίνεται στην οθόνη ότι κάποιος με καλεί. Το κάνει ακόμη και αν δεν έχω το κινητό μπροστά μου. 

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2024 at 11:38 ΜΜ, koutsis said:

Για τα αξεσουάρ ότι ισχύει για όλα τα τηλέφωνα ισχύει και για αυτό. Τίποτα το ιδιαίτερο. Για τη μετάβαση υπάρχει η Android εφαρμογή move to ios που μεταφέρει τα περισσότερα δεδομένα από Android σε ios.

Λογικά θα φταίει ότι είσαι κοντά στο τηλέφωνο και το κοιτάς. Άλλαξε αυτή τη ρύθμιση να δεις αν αλλάξει κάτι...

 

IMG_7288.jpeg

Τελικά το πρόβλημα συνεχίζεται. 

Κάποια άλλη πρόταση; 

6 ώρες πριν, kastorakos84 said:

Το ιδιο αντιμετωπίζω και εγώ το τελευταίο διάστημα, το θέμα είναι ότι εμένα μου το κάνει και στο ρολόι. Ακούγεται για μισό δευτερόλεπτο ο ήχος κλήσης και στα δύο, και μετά απλά φαίνεται στην οθόνη ότι κάποιος με καλεί. Το κάνει ακόμη και αν δεν έχω το κινητό μπροστά μου. 

Ακριβώς αυτό. Χτυπάει 1 φορά και τέλος. 

Ρολόι δεν χρησιμοποιώ. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...