Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 27/1/2024 at 7:18 ΜΜ, athens_fans said:

Μπήκα να διαβάσω για το 15 pro max και διαβάζω 4 σελίδες τι ωραία που είναι στο Android και ποσό πίσω είναι το iOS. Επιστρέψτε στο Android για να ησυχάσει το topic.

Πραγματικά όμως, το μακρύ και το κοντό του καθενός!! Κατευθείαν jump στη τελευταία σελίδα έκανα μόνο και μόνο για να γίνει read το topic!!

Αυτό το φόρουμ έχει πιάσει πάτο χρόνια τώρα - και από τη διαχείριση και από τους χρήστες - ευτυχώς υπάρχουν σοβαρά φόρουμ που μπορούμε να διαβάσουμε και τίποτα on topic..!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

22 minutes ago, bill_viper said:

Πραγματικά όμως, το μακρύ και το κοντό του καθενός!! Κατευθείαν jump στη τελευταία σελίδα έκανα μόνο και μόνο για να γίνει read το topic!!

Αυτό το φόρουμ έχει πιάσει πάτο χρόνια τώρα - και από τη διαχείριση και από τους χρήστες - ευτυχώς υπάρχουν σοβαρά φόρουμ που μπορούμε να διαβάσουμε και τίποτα on topic..!!

Για δώσε πληροφορίες για τα forum που λες

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bill_viper said:

Πραγματικά όμως, το μακρύ και το κοντό του καθενός!! Κατευθείαν jump στη τελευταία σελίδα έκανα μόνο και μόνο για να γίνει read το topic!!

Αυτό το φόρουμ έχει πιάσει πάτο χρόνια τώρα - και από τη διαχείριση και από τους χρήστες - ευτυχώς υπάρχουν σοβαρά φόρουμ που μπορούμε να διαβάσουμε και τίποτα on topic..!!

Και εγω θα ήθελα πληροφορίες μιας και ειμαι καινούριος στα iphone

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, koutsis said:

γράψε για οποιοδήποτε κινητο στο google "problems with update" και θα σου βγάλει καμιά δεκαριά σελίδες με αποτελέσματα! Απλά ίσως να βλέπεις περισσότερα άρθρα στο internet για την apple γιατί το όνομά της πουλάει! Όσο για τα πολλά μικρά updates αυτό είναι καλό γιατί δείχνει ότι ασχολείται και ότι προκείψει το φτιάχνει κατευθείαν! Σε android περιμένεις  μήνες για να διορθωθεί κατι και στο 90% των περιπτώσεων δεν διορθώνεται ποτέ!

Tα μικρα Updates ειναι στο 99% για να διορθωσουν κραυγαλεα κενα ασφαλειας που προκυπτουν απο τα προηγουμενα updates. Ποιος θα ξεχασει περιστατικα οπως να εχει σοβαρα κενα ασφαλειας η Lock screen των iPhone;
Σε ποσα νηματα εχουμε δει ατομα να λενε "μεινετε στην παλιοτερη εκδοση γιατι η νεα εχει θεματα σε μπαταρια κτλ";
Anyway, ολες μα ολες οι εταιριες εχουν τα στραβα τους στα updates.
 

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, bill_viper said:

Πραγματικά όμως, το μακρύ και το κοντό του καθενός!! Κατευθείαν jump στη τελευταία σελίδα έκανα μόνο και μόνο για να γίνει read το topic!!

Αυτό το φόρουμ έχει πιάσει πάτο χρόνια τώρα - και από τη διαχείριση και από τους χρήστες - ευτυχώς υπάρχουν σοβαρά φόρουμ που μπορούμε να διαβάσουμε και τίποτα on topic..!!

φιλε μου κοιτα να δεις, σιγουρα το να ξεφευγουμε ειναι ενα προβλημα. απο την αλλη οταν δεν εχεις κατι να πεις και γινεται και συζητηση γενικοτερη, σε λογικα πλαισια, με ωραιοτροπο και επιχειρηματα και ειδικα οταν δεν υπαρχει κινηση στο θεμα με προβληματα κτλ τοτε που ειναι το κακο?

Επισης επειδη ειμαι αρκετα παλιος, θα ηθελα να σου θυμισω οτι εδω και χρονια πολλοι εχουν μετακομισει στο FB Οπου κανουν ακομα και συγκριτικα στις καμερες εκει (ποσο πιο αστειο?) και η νεα γενια μπαινει εκει ριχνει μια ερωτηση και ο,τι αρπαξει απο γνωση. Εδω ολα μενουν στο φορουμ, εκει χανονται.

2ον η κινηση μειωθηκε γιατι τα κινητα εχουν πιασει ταβανι σε θεμα βελτιωσης και εδω και χρονια διυλιζουμε τον κώνωπα...

καποτε το φορουμ χρησιμευε για jail break, για rooting κινητων κτλ για να σβησουμε καμια εφαρμογη μπας και ανοιξει ο καταλογος σε λογικο χρονο καθως τα 280mb ram δεν εφταναν...και αλλα τετοια.

Πλεον αυτα και πολλα ακομα, πχ και οι καμερες εχουν φτασει σε τετοιο βαθμο τελειοτητας που απλα δεν υπαρχει ενδιαφερον.

Δεν λεω να κανουμε μπαχαλο τα θεματα αλλα χαλαρωστε λιγο και αν δεν σας ενδιαφερει κατι καντε skip..αλλα οκ δεν το βρισκω κακο στα πλαισια της συζητησης για ενα κινητο να μιλαμε πιο γενικα με βαση αυτο και καποιο αλλο κτλ, αρκει να μην ξεφευγουμε και αρκει να απανταμε εφοσον μπορουμε στα προβληματα και στα θεματα του τηλεφωνου και γενικα του καθε νηματος που βρισκομαστε. 

Αυτα σαν προσωπικη αποψη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2024 at 2:31 ΜΜ, koutsis said:

Γιατί είσαι ακόμα με τη 16? 🤔

Έχω το Xs max και στα συγκριτικά βίντεο που είδα δεν τα πηγαίνει καλά με iOS 17 όποτε δεν αναβάθμισα 

Τουλάχιστον πριν κάνα μήνα 

Τωρα δεν έψαξα για 17.3

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tasos19s said:

Έχω το Xs max και στα συγκριτικά βίντεο που είδα δεν τα πηγαίνει καλά με iOS 17 όποτε δεν αναβάθμισα 

Τουλάχιστον πριν κάνα μήνα 

Τωρα δεν έψαξα για 17.3

 

Α έχεις πολύ παλιό μοντέλο. Μην τη βάζεις τότε, άστο...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, koutsis said:

Α έχεις πολύ παλιό μοντέλο. Μην τη βάζεις τότε, άστο...

Ναι έμεινα πολύ πίσω 

Ευχαριστημένος είμαι δεν μπορώ να πω ότι κάτι μου λείπει γιατί πλέον τίποτα δεν κάνω με το κινητό 

Τα βασικά μόνο όπως οι περισσότεροι 

Παλαιοτερα είχαμε τρέλα να έχουμε την πιο σύγχρονη συσκευή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω τις τελευταίες μέρες μου πετάει συνέχεια να Βαλω τον κωδικό στο hotmail μου και ενώ βάζω τον κωδικό τον σωστό αυτό συνέχεια και συνέχεια και συνέχεια μου βγάζει το ίδιο συμβαίνει σε κανέναν άλλον; Να σημειώσω ότι έχω Όλους μου τους λογαριασμούς στην μαμά εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, dafly7 said:

Καλησπέρα στην παρέα μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω τις τελευταίες μέρες μου πετάει συνέχεια να Βαλω τον κωδικό στο hotmail μου και ενώ βάζω τον κωδικό τον σωστό αυτό συνέχεια και συνέχεια και συνέχεια μου βγάζει το ίδιο συμβαίνει σε κανέναν άλλον; Να σημειώσω ότι έχω Όλους μου τους λογαριασμούς στην μαμά εφαρμογή

Και σε μένα το έκανε. Έσβησα και ξαναπέρασα τον λογαριασμό και φαίνεται να έστρωσε. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω συνέχεια προβλήματα με συγχρονισμό Microsoft exchange. Πλέον για mail έχω την εφαρμογή outlook αλλά στις επαφές θέλει συνδεση ξανά με κωδικούς κάθε φορά που χάνω το Ίντερνετ. Δεν ξέρω γιατί. Στον gmail που έχω επίσης συνδεδεμένο δεν το κανει. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, paanos said:

Εγώ έχω συνέχεια προβλήματα με συγχρονισμό Microsoft exchange. Πλέον για mail έχω την εφαρμογή outlook αλλά στις επαφές θέλει συνδεση ξανά με κωδικούς κάθε φορά που χάνω το Ίντερνετ. Δεν ξέρω γιατί. Στον gmail που έχω επίσης συνδεδεμένο δεν το κανει. 

Έστω τις επαφές γιατί δεν τις περνάς στο iCloud?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λύση αυτό, το θέμα είναι το κινητό να δουλεύει σωστά και όχι εγώ να πάω με τα νερά του 😉

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, vtag said:

Πόσες ώρες βγάζετε SOT παιδιά με την τελευταία αναβάθμιση?

θεωρω οτι επεσε λιγο η αυτονομια με την 17.3

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, paanos said:

Δεν είναι λύση αυτό, το θέμα είναι το κινητό να δουλεύει σωστά και όχι εγώ να πάω με τα νερά του 😉

Θα κανείς την ζωή σου ευκολότερη 

Βαλε όσα μπορείς παραπάνω στο iCloud 

Αυτό είναι το cloud που έχει μέσα η συσκευή άρα θα δουλεύει καλύτερα από όλα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυσκολότερη για την ακρίβεια θα την κανει, γιατί μεσα στις επαφές μου έχω και mail πελατών και συνεργατών οργανωμένα, τα οποία θέλω να είναι προσπελάσιμα και στο outlook. Δυστυχώς το sync plugin δεν δουλεύει σωστά στο outlook για windows. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, paanos said:

Πολύ δυσκολότερη για την ακρίβεια θα την κανει, γιατί μεσα στις επαφές μου έχω και mail πελατών και συνεργατών οργανωμένα, τα οποία θέλω να είναι προσπελάσιμα και στο outlook. Δυστυχώς το sync plugin δεν δουλεύει σωστά στο outlook για windows. 

Εντάξει εσυ ξέρεις 

Σβησε και ξανά κάνε την διαδικασία από την αρχή 

Πιθανον έχει κολλήσει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα,

χθες εκανα επαναφορα εργοαστασιακων και επανεφερα μονο ΣΜΣ και αρχεια, λιστα κλησεων και ημερολογιο. Φοβομουν οτι δε θα μπορω να επιλεξω τι να επαναφερω αλλα τελικα γινεται και βολευει για καθαρη εγκατασταση, εστησα τα παντα απο την αρχη, κανοντας ξεσκαρταρισμα σε εφαρμογες και ρυθμισεις που ερχονταν απο το iphone 13pro που ειχα πρωτο στησει. το εκανα ετσι για να δω αν θα εχει βελτιωση στην αυτονομια καθως και σε μερικα κολληματα που ετρωγε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Nikos_Mpl said:

παιδες καλημερα,

χθες εκανα επαναφορα εργοαστασιακων και επανεφερα μονο ΣΜΣ και αρχεια, λιστα κλησεων και ημερολογιο. Φοβομουν οτι δε θα μπορω να επιλεξω τι να επαναφερω αλλα τελικα γινεται και βολευει για καθαρη εγκατασταση, εστησα τα παντα απο την αρχη, κανοντας ξεσκαρταρισμα σε εφαρμογες και ρυθμισεις που ερχονταν απο το iphone 13pro που ειχα πρωτο στησει. το εκανα ετσι για να δω αν θα εχει βελτιωση στην αυτονομια καθως και σε μερικα κολληματα που ετρωγε.

Έτσι κι αλλιώς αν κανείς επαναφορά από iCloud δεν τίθεται θέμα 

Θα ξανά κατεβάσει πολλά πράγματα όπως εφαρμογές δεν τα περνάει αυτούσια όπως το πλήρες backup από υπολογιστή 

Αρα πλήρης επαναφορά από iCloud λύνει τα προβλήματα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Tasos19s said:

Έτσι κι αλλιώς αν κανείς επαναφορά από iCloud δεν τίθεται θέμα 

Θα ξανά κατεβάσει πολλά πράγματα όπως εφαρμογές δεν τα περνάει αυτούσια όπως το πλήρες backup από υπολογιστή 

Αρα πλήρης επαναφορά από iCloud λύνει τα προβλήματα 

λες? αφου σου φερνει και ρυθμισεις κτλ. οπως και να εχει επαιξα να το δοκιμασω και επανεφερα μονο αρχεια ουσιαστικα και ο,τι εφαρμογη ειχε αποθηκευμενους κωδικους που τους εβρισκε οταν ξεκινουσα να τις στηνω. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_Mpl said:

λες? αφου σου φερνει και ρυθμισεις κτλ. οπως και να εχει επαιξα να το δοκιμασω και επανεφερα μονο αρχεια ουσιαστικα και ο,τι εφαρμογη ειχε αποθηκευμενους κωδικους που τους εβρισκε οταν ξεκινουσα να τις στηνω. 

Επιλέγεις τι θέλεις να επαναφέρει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδια για flolab εχουμε κανα κωδικο για εκπτωση;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arxontas2323 said:

παιδια για flolab εχουμε κανα κωδικο για εκπτωση;;

τι ειναι το flolab? 🤔

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...