Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, koutsis said:

Αυτό το widget πάνω από που είναι?

Είναι με το widgy (το γράφει από κάτω) και απλά το παραμετροποίησα λίγο. 
Εδώ η εφαρμογή:

https://apps.apple.com/gr/app/widgy-widgets-home-lock-watch/id1524540481?l=el

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην παρέα, κάτοχος και εγώ το εν λόγω κινητό, έχω μια απορία, όταν το άνοιξα για πρώτη φορά μου είχε τρεις επιλογές για το μέγεθος εφαρμογών-γραμμάτων, μικρή, μεσαία, μεγάλη, πώς μπορώ να επιλέξω πάλι άλλο μέγεθος χωρίς να κάνω  restore ;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dimtz said:

Καλημέρα στην παρέα, κάτοχος και εγώ το εν λόγω κινητό, έχω μια απορία, όταν το άνοιξα για πρώτη φορά μου είχε τρεις επιλογές για το μέγεθος εφαρμογών-γραμμάτων, μικρή, μεσαία, μεγάλη, πώς μπορώ να επιλέξω πάλι άλλο μέγεθος χωρίς να κάνω  restore ;

Ρυθμίσεις > οθόνη και φωτεινότητα > ζουμ οθόνης (τελευταία επιλογή κάτω κάτω) 

Link to comment
Share on other sites

@paanos στην ουσία αυτή η επιλογή είναι; Έχει δύο και όχι τρείς, πιο πάνω που λέει έντονο κείμενο είναι καλύτερα να είναι στο on; Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Το έντονο κείμενο είναι γούστο. Εγώ που έχω θέμα με τα μάτια, με βολεύει να είναι ενεργό. 
το μέγεθος οθόνης ουσιαστικά μιμείται την οθόνη ενός iPhone pro (όχι max) και άρα κάνει ζουμ. Επίσης είναι θέμα γούστου. 
Δυο έχει ναι. Αν είχε ακόμα πιο μικρή (να μιμείται μίνι) θα ήταν όλα τεράστια.

Επιπλέον, κρατώντας ίδιο το ζουμ οθόνης μπορείς να αλλάξεις το μέγεθος γραμματοσειράς. Στο μενού οθόνη και φωτεινότητα θα το βρεις 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

Υπαρχει καποιο Widget or App που να ρυθμιζεις χειροκινητα την ενταση του ηχου , ξεχωριστα για:
Κλησεις, Ξυπνητηρι, Πολυμεσα ???

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, openminder777 said:

Καλησπερα σας

Υπαρχει καποιο Widget or App που να ρυθμιζεις χειροκινητα την ενταση του ηχου , ξεχωριστα για:
Κλησεις, Ξυπνητηρι, Πολυμεσα ???

Ευχαριστω!

Ξεχωριστά δεν μπορείς 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, openminder777 said:

Καλησπερα σας

Υπαρχει καποιο Widget or App που να ρυθμιζεις χειροκινητα την ενταση του ηχου , ξεχωριστα για:
Κλησεις, Ξυπνητηρι, Πολυμεσα ???

Ευχαριστω!

Κλήσεις και πολυμέσα είναι ήδη χωριστά. Για ξυπνητήρι οχι, πάει μαζί με την ένταση κλήσεων.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, koutsis said:

Κλήσεις και πολυμέσα είναι ήδη χωριστά. Για ξυπνητήρι οχι, πάει μαζί με την ένταση κλήσεων.

Γενικά στο iOS γίνεται η μόνο στο 15 Pro Max? 

Link to comment
Share on other sites

Για να ρυθμίσεις ένταση σε ξυπνητήρι πρέπει να βάλεις πρόγραμμα ύπνου. 
Τα υπόλοιπα (που δεν ρυθμίζεται η ένταση) είναι ειδοποιήσεις, δεν είναι ξυπνητήρια. 
Apple. 🙂

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tsimisde said:

Γενικά στο iOS γίνεται η μόνο στο 15 Pro Max? 

Γενικά! Το πρώτο είναι ήχος κλήσης και ειδοποιησεων, το δεύτερο πολυμέσα.

IMG_7741.jpeg

IMG_7742.jpeg

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, koutsis said:

Γενικά! Το πρώτο είναι ήχος κλήσης και ειδοποιησεων, το δεύτερο πολυμέσα.

IMG_7741.jpeg

IMG_7742.jpeg

Αυτό ισχύει μόνο όταν έχεις ανενεργή επιλογή του Αλλαγή με κουμπιά 

Αν το έχεις ενεργό τότε όταν πατάς τα πλήκτρα έντασης έτσι χωρίς να είσαι στις ρυθμίσεις αυξομειώνει την ένταση μόνο του ήχου κλήσης και ειδοποιήσεων 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tasos19s said:

Αυτό ισχύει μόνο όταν έχεις ανενεργή επιλογή του Αλλαγή με κουμπιά 

Αν το έχεις ενεργό τότε όταν πατάς τα πλήκτρα έντασης έτσι χωρίς να είσαι στις ρυθμίσεις αυξομειώνει την ένταση μόνο του ήχου κλήσης και ειδοποιήσεων 

Σωστό. Αν το έχεις ενεργό, με κουμπιά αλλάζεις ένταση κλήσης και ειδοποιησεων. Αν το έχεις ανενεργό αλλάζεις ένταση πολυμέσων. Αυτό που έδειξα εγώ στις φωτογραφίες είναι χωρίς να χρησιμοποιήσεις καν τα κουμπιά.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λεβεντες απορια , εχω ενα mi watch και δεν μπορω να το συνδεσω διοτι δεν κανει εστιαση η καμερα σε barcode για αναγνωριση , δοκιμασα και σε αλλο barcode δεν εστιαζει ,εχουμε θεμα με τις καμερες;

Επισης στο android ειχα browser opera με τον οποιο τον ειχα συνδεδεμενο με email, το κατεβασα απο το appstore αλλα δεν μου εχει καπου να συνδεθω για να συγχρονισει τους σελιδοδεικτες που ειχα αποθηκευμενα , εσεις ποιον browser χρησιμοποιειτε; ποιος ειναι ο πιο πρακτικος;  εχω 10 χρονια να ασχοληθω με ios

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, dimtz said:

Λεβεντες απορια , εχω ενα mi watch και δεν μπορω να το συνδεσω διοτι δεν κανει εστιαση η καμερα σε barcode για αναγνωριση , δοκιμασα και σε αλλο barcode δεν εστιαζει ,εχουμε θεμα με τις καμερες;

Επισης στο android ειχα browser opera με τον οποιο τον ειχα συνδεδεμενο με email, το κατεβασα απο το appstore αλλα δεν μου εχει καπου να συνδεθω για να συγχρονισει τους σελιδοδεικτες που ειχα αποθηκευμενα , εσεις ποιον browser χρησιμοποιειτε; ποιος ειναι ο πιο πρακτικος;  εχω 10 χρονια να ασχοληθω με ios

Έχεις κατεβάσει την συγκεκριμένη εφαρμογή που χρειάζεται το ρολόι σου για να συνδεθεί με το τηλέφωνο; 
 

Ο καθένας χρησιμοποιεί όποιον τον βολεύει 

Εγω μόνο safari 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, dimtz said:

Λεβεντες απορια , εχω ενα mi watch και δεν μπορω να το συνδεσω διοτι δεν κανει εστιαση η καμερα σε barcode για αναγνωριση , δοκιμασα και σε αλλο barcode δεν εστιαζει ,εχουμε θεμα με τις καμερες;

Επισης στο android ειχα browser opera με τον οποιο τον ειχα συνδεδεμενο με email, το κατεβασα απο το appstore αλλα δεν μου εχει καπου να συνδεθω για να συγχρονισει τους σελιδοδεικτες που ειχα αποθηκευμενα , εσεις ποιον browser χρησιμοποιειτε; ποιος ειναι ο πιο πρακτικος;  εχω 10 χρονια να ασχοληθω με ios

κανε επανεκινηση το ρολοι και βαλε την εφαρμογη στο iphone. και κανε απο την αρχη την διαδικασια σαν να ειναι νεο το ρολοι

και εμενα δεν εκανε εστιαση η καμερα για να διαβασει το barcode

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας όλους. Κάτοχος iPhone 15 Pro Max και γενικά πρώτη φορά με iPhone στα χέρια μου. Το κινητό το έχω 3 μήνες. Θέλω να σταθώ σε κάτι που είναι πραγματικά αστείο και αυτό δεν είναι άλλο από το Hotspot των ios. 

Για να καταφέρω να συνδεθώ στο Laptop 3 μήνες κάνω ταμα στην Παναγία και όπου αλλού χρειαστεί. Ειδικά με το iOS18 γελάμε ακόμα παραπάνω. Δεν μπαίνει με τίποτα. Κάνει συνεχής αποσυνδεσεις η από την άλλη δεν θα το βλέπει καθόλου.

Βλέπω άπειρα μήνυμα στο Google το παρών θέμα και γράφω εδώ μήπως και κάποιος έχει βρει κάποια λύση. Είναι ντροπή για κινητά με τέτοια κόστη αυτά τα πράγματα. Για πολλούς από εμάς το Hotspot είναι τρόπος εργασίας και όχι για χαβαλέ.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ThanosDurex said:

Καλησπέρα σας όλους. Κάτοχος iPhone 15 Pro Max και γενικά πρώτη φορά με iPhone στα χέρια μου. Το κινητό το έχω 3 μήνες. Θέλω να σταθώ σε κάτι που είναι πραγματικά αστείο και αυτό δεν είναι άλλο από το Hotspot των ios. 

Για να καταφέρω να συνδεθώ στο Laptop 3 μήνες κάνω ταμα στην Παναγία και όπου αλλού χρειαστεί. Ειδικά με το iOS18 γελάμε ακόμα παραπάνω. Δεν μπαίνει με τίποτα. Κάνει συνεχής αποσυνδεσεις η από την άλλη δεν θα το βλέπει καθόλου.

Βλέπω άπειρα μήνυμα στο Google το παρών θέμα και γράφω εδώ μήπως και κάποιος έχει βρει κάποια λύση. Είναι ντροπή για κινητά με τέτοια κόστη αυτά τα πράγματα. Για πολλούς από εμάς το Hotspot είναι τρόπος εργασίας και όχι για χαβαλέ.

Ευχαριστώ πολύ.

Γιατί όμως; 
Εμένα δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα όσες φορές το έχω χρησιμοποιήσει 

Ειδικά σε Mac βρίσκει το hot spot χωρίς καν να ανοίξω την επιλογή από το κινητό απλά να είναι κοντά οι 2 συσκευές 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, ThanosDurex said:

Καλησπέρα σας όλους. Κάτοχος iPhone 15 Pro Max και γενικά πρώτη φορά με iPhone στα χέρια μου. Το κινητό το έχω 3 μήνες. Θέλω να σταθώ σε κάτι που είναι πραγματικά αστείο και αυτό δεν είναι άλλο από το Hotspot των ios. 

Για να καταφέρω να συνδεθώ στο Laptop 3 μήνες κάνω ταμα στην Παναγία και όπου αλλού χρειαστεί. Ειδικά με το iOS18 γελάμε ακόμα παραπάνω. Δεν μπαίνει με τίποτα. Κάνει συνεχής αποσυνδεσεις η από την άλλη δεν θα το βλέπει καθόλου.

Βλέπω άπειρα μήνυμα στο Google το παρών θέμα και γράφω εδώ μήπως και κάποιος έχει βρει κάποια λύση. Είναι ντροπή για κινητά με τέτοια κόστη αυτά τα πράγματα. Για πολλούς από εμάς το Hotspot είναι τρόπος εργασίας και όχι για χαβαλέ.

Ευχαριστώ πολύ.

Μηπως το εχεις στα 6ghz και το λαπτοπ ειναι παλιο και δεν το βλεπει? εχεις βαλει μεγιστη συμβατοτητα? επισης κλεισε το wifi του κινητου γιατι αν ειναι συνδεδεμενο σε ενα δικτυο τοτε κανει repeat αυτο και οχι τα δεδομενα και εκτος οτι μπορει να ειναι κακο το δικτυο του wifi, αν ειναι και απο repeater τοτε μπερδευεται το πραγμα. εγω δεν εχω καποιο θεμα, εχω δουλεψει ολο το καλοκαιρι ετσι και ηταν οκ με dell λαπτοπ

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Μηπως το εχεις στα 6ghz και το λαπτοπ ειναι παλιο και δεν το βλεπει? εχεις βαλει μεγιστη συμβατοτητα? επισης κλεισε το wifi του κινητου γιατι αν ειναι συνδεδεμενο σε ενα δικτυο τοτε κανει repeat αυτο και οχι τα δεδομενα και εκτος οτι μπορει να ειναι κακο το δικτυο του wifi, αν ειναι και απο repeater τοτε μπερδευεται το πραγμα. εγω δεν εχω καποιο θεμα, εχω δουλεψει ολο το καλοκαιρι ετσι και ηταν οκ με dell λαπτοπ

Όταν ανοίγεις το hot spot τότε το Wi-Fi κλείνει περίπου 

Δηλαδη αποσυνδέεται 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tasos19s said:

Όταν ανοίγεις το hot spot τότε το Wi-Fi κλείνει περίπου 

Δηλαδη αποσυνδέεται 

πριν γραψω το πατησα και δεν εγινε γκρι, εμεινε μπλε γιαυτο το ειπα. τωρα αν κοβει την ληψη απο αλλο wifi δεν το ξερω, θεωρητικα θα επρεπε να αλλαζει χρωμα το εικονιδιο να καταλαβεις οτι δεν αναμεταδιδει το wifi στο οποιο ειναι συνδεδεμενο. εκτος αν ετυχε σε μενα και δεν εκοψε τωρα που εκανα τη δοκιμη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα ,ψαχνω εναν απλο και κατανοητο τροπο να μεταφερω τις φωτογραφιες απο το pc στο iphone (σε φακελους) χωρις itunes , συνδεσα με usb το κινητο , το αναγνωριζει αλλα οταν παω για να μεταφορα δεν μου το επιτρεπει , καθε προταση δεκτη

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minute ago, dimtz said:

Καλημερα στην παρεα ,ψαχνω εναν απλο και κατανοητο τροπο να μεταφερω τις φωτογραφιες απο το pc στο iphone (σε φακελους) χωρις itunes , συνδεσα με usb το κινητο , το αναγνωριζει αλλα οταν παω για να μεταφορα δεν μου το επιτρεπει , καθε προταση δεκτη

3utools

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dimtz said:

Καλημερα στην παρεα ,ψαχνω εναν απλο και κατανοητο τροπο να μεταφερω τις φωτογραφιες απο το pc στο iphone (σε φακελους) χωρις itunes , συνδεσα με usb το κινητο , το αναγνωριζει αλλα οταν παω για να μεταφορα δεν μου το επιτρεπει , καθε προταση δεκτη

iTunes 

3u tools 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2024 at 6:43 ΠΜ, Tasos19s said:

Γιατί όμως; 
Εμένα δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα όσες φορές το έχω χρησιμοποιήσει 

Ειδικά σε Mac βρίσκει το hot spot χωρίς καν να ανοίξω την επιλογή από το κινητό απλά να είναι κοντά οι 2 συσκευές 

 

Διάβασε εδώ να δεις. Δυστυχώς είναι μεγάλο το πρόβλημα σε πάρα πολύ κόσμο.

 

On 24/9/2024 at 8:27 ΠΜ, Nikos_Mpl said:

Μηπως το εχεις στα 6ghz και το λαπτοπ ειναι παλιο και δεν το βλεπει? εχεις βαλει μεγιστη συμβατοτητα? επισης κλεισε το wifi του κινητου γιατι αν ειναι συνδεδεμενο σε ενα δικτυο τοτε κανει repeat αυτο και οχι τα δεδομενα και εκτος οτι μπορει να ειναι κακο το δικτυο του wifi, αν ειναι και απο repeater τοτε μπερδευεται το πραγμα. εγω δεν εχω καποιο θεμα, εχω δουλεψει ολο το καλοκαιρι ετσι και ηταν οκ με dell λαπτοπ

Το λαπτοπ είναι καινούργιο. Επίσης, όπως προείπα δεν έχει να κάνει μόνο με το λαπτοπ. Το WiFi κλείνει αυτόματα και γίνεται άσπρο όταν μπαίνει στο Hotspot.

Το Hotspot στα Android δουλεύει σε κλάσματα. Μου κάνει τρομερή περιέργεια πως και δεν το έχει διορθώσει η Apple ένα τόσο σημαντικό ζήτημα τόσα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...